Alplienareii deden Voorsclioteiiaren op alle fronten in stof bijten Raad Oegstgeest tevreden over de restauratie en behoud Toorenvelt STADSNIEUWS Sportuitwisseling weer sueces St. Genesius met „Het Wespennest" op jaarfeest van De Natuurvriend Verpleegster bleef in de nabijheid van Koningin Fabiola Betoging in Algiers Koninklijk huwelijk Imposante plechtigheid, beheerst gemoedelijk Het Leidsch Dagblad Bouw honderd marinewoningen kan terugslag opleveren BEURS VAN AMSTERDAM DONDERDAG 15 DECEMBER 1960 In punt van hek gevallen Gisteravond werd in hotel-café- restaurant ,,'t Centrum" de tweede sportuitwisseling gehouden tussen een aantal beoefenaars van binnen sporten uit Alphen en Voorschoten. Hieraan namen 20 dammers, 20 schakers, 20 biljarters, 16 bridgers en 16 klaverjassers deel, die zich allen inspanden om de eer van hun gemeente hoog te houden. Na een korte toespraak van de heer p. Koren sprak burgemeester Bruins Slot van Alphen enkele woorden ter begroe ting van de gasten uit Voorschoten. Al phens burgervader juichte de sportuit wisseling tussen beide gemeenten ten zeerste toe. Uit ervaring in andere ge meenten kon de burgemeester verklaren, dat dergelijke sportultwisselingen steeds een bijzonder prettig verloop hebben. OEGSTGEEST Zangdienst op schoolplein Zondag om kwart over acht is er een gemeenschappelijke zangdienst op het schoolplein aan de Terweeweg. Het R.-K. Muziekkorps „Triumph" zal mu zikale medewerking verlenen. Deze zang dienst sluit aan op de kerkdiensten in het dorp. Van acht uur tot kwart over acht zullen de klokken luiden. VOORSCHOTEN Drie auto's betrokken bij aanrijding op Veurseweg Gistermiddag omstreeks kwart voor vier zijn op de Veurseweg ter hoogte van de Papelaan drie auto's betrokken ge weest bij een aanrijding. Twee van deze auto's kwamen uit de richting Leid- schendam. De voorste remde af om de Papelaan te kunnen inrijden en stopte. De achterop komende wagen bestuurd door W. A. v. d. M. uit Rijnsburg, gleed door de gladheid van de weg door en kwam op het linkerweggedeelte terecht, waar de auto in botsing kwam met die van de heer K. uit Voorschoten. Laatst genoemde auto werd aan de linkerzijde zwaar beschadigd en mevr. K, die naast haar echtgenoot zat, werd aan het hoofd gewond, doordat zij tegen de voorruit schoot. Ten huize van dr. Swen werd eerste hulp verleend. De wonden bleken niet van ernstige aard. Burgerlijke Stand Geboren: Ronald O. R., zn van D. van Ommen en N. Koele, Astrld C. M., dr van Th, J. Lamboo en A. Th. Wesselman, Franclscus I. D., zn van A. H. J. van He- teren en J. M. H. I. Rijke, Ernst Ph., zn van H. Delfos en J. C. A. M. Deelman, Werner O. C., zn van R. J. A. van Ooljen en J. Th. Mobach, Govert A., zn van J. Heemskerk en J. Slerat, Nlcolaas H. L., zn van L. P. N. Hofsté en E. Poel, Wolfgang A J., zn van A. H. Diekstra en R. I. K. Strache. Ondertrouwd: Th. G. J. van der Hulst en A. M. Zonneveld, J. H. Rozler en W. J. Ch. de Beer. Getrouwd: S. J. de Mol, 31 Jr en M. E. G. Grüter, 29 Ir, J. C. P. Remmerswaal, 26 Jr en S. de Viser, 22 Jr. Gebrek Het ontbreken van een sporthal maakt het noodzakelijk, dat men zich totnutoe nog bepaalt tot de zgn. denksporten. De heer L. J. van Aken, voorzitter van de sportraad te Voorschoten, bracht de eerste ontmoeting in Voorschoten in maart van dit jaar in herinnering. Al- phense sportlui boden toen Voorschotens burgemeester een tegeltableau aan. Na mens de sportraad van Voorschoten bood de heer van Aken daarom burgemeester Bruins Slot een fraai wandbord aan. Vervolgens verrichtte burgemeester Bruins Slot de Koningsopendng, waarna Burgemeester Bruins Slot luidt de sportuitwisseling in met een weldoordachte schaakzet. (Foto Leldsch Dagblad) de deelnemers zich naar de verschillen de zalen begaven voor hun wedstrijden. Het werd ook nu weer een buitengewoon sportieve gebeurtenis. De wedstrijdleider was de heer D. van der Helm. Aiphen de grote winnaar De uitslagen in de verschillende tak ken waren van dien aard, dat Alphen op alle fronten dit keer zegevierend uit de strijd kwam. Het heeft daarbij wel meer malen gespannen, maar uiteindelijk ble ven de Alphenaren toch de baas. De R.-K. Toneelvereniging Sint- Genesius" uit Voorschoten nam gisteravond het grootste gedeelte van het feestprogramma, dat het bestuur van de Natuurvriend, de Leidse aquarium- en terrariumhou- dersvereniging, in elkaar had gezet voor haar rekening. Deze amateurs hebben hun beste beentje voorgezet op de planken van het St.-Anto- niusclubhuis Gezien de reacties uit de zaal zijn zij er in geslaagd de natuurvrienden een prettige, gezellige avond te bezorgen met de opvoering van de klucht „Het Wes pennest". „Het Wespennest" is dan ook echt een stuk om genoeglijk om te lachten. Het is heel gevaarlijk om je hand in een der gelijk nest te steken, want dan ontstaan er grote moeilijkheden. Tenslotte zijn die er gelukkig om opgelost te worden. Maar eer het zover is Namen worden verward, huwelijken dreigen te stranden, verlovingsvooruit zichten worden de bodem Ingeslagen. En dat allemaal, omdat mevrouw het in haar hoofd heeft gehaald een pension te gaan houden. Ja en wat krijgt men dan als haar man het er niet mee eens is en tot overmaat van ramp zelf naar de zolder wordt verwezen om de nacht door te brengen, teneinde de gasten een zo gerieflijk mogelijke slaapgelegenheid te verschaffen? De verwikkelingen waren zo talrijk, dat wij maar niet de moeite nemen ze hier allemaal neer te schrijven. Voor de veertiende maal speelde „St.- Genesius" dit stuk en voor de veertiende maal hebben de lachspieren op hoog spanning gewerkt. „Het stuk doet het wel he?" zegt voorzitter en tevens ac teur J. Lange veld tussen het tweede en derde bedrijf. En hij haalt zijn bijge werkte wenkbrauwen veelbetekenend nog verder op. En samen met zijn regis- Gistermiddag is het negenjarig zoon tje van de concierge van de Ambachts school, de heer Van Nlerop, bij het spe len rond de ouderlijke woning aan de Rijn- en Schiekade gevallen. Het jon getje kwam met zijn buik in een punt van een hek terecht en werd inwendig ernstig gewond. Nadat de jongen door de EHD naar het Acad. Ziekenhuis was overgebracht, werd hem bloedtransfusie toegepast en werd een spoedoperatie uitgevoerd. Hedenochtend was zijn toe stand redelijk. Verbeteringen artikel Kamerlingh Onnes Lab. In ons artikel elders in dit blad over de nleuwbouwplannen voor het Kamerlingh Onnes Laboratorium zijn enkele hin derlijke fouten geslopen. Men leze de' eerste zin onder het kopje „Nieuwbouw voor research" als volgt: „Het nieuwe gebouw zal vrijwel uitsluitend ten dienste staan van het wetenschappelijk onderzoek en de natuurkundestudie na het kandidaatsexamen". De derde zin na het kopje „Splitsing opleiding" leze men als volgt: .„Daarheen zullen de na. tuurkunde-opleiding tot het kandidaats examen en het natuurkunde-gedeelte van de andere studierichtingen ver plaatst worden teneinde het complex aan het Steenschuur zoveel mogelijk aan het wetenschappelijk onderzoek te kunnen wijden" OPEN-DEUR-BIJEENOMST MAREKERK Zondagavond wordt in de Marekerk een Open-deur-bijeenkomst, uitgaande van Bijzonder Kerkewerk, gehouden. Prof. dr. C. A. Rijk, hoogleraar aan het Seminarie te Warmond zal over het komend oecumenisch concilie spreken. Hij ontleent de titel van zijn toespraak aan een uitspraak van Paus Johannes XXIII, dat dit concilie gezien moet wor den ,4n het licht van het evangelie". Dr. P. L. Schoonheim zal deze bijeen komst inleiden en sluiten. Een verpleegster is tijdens de gehele kerkelijke plechtigheid in de nabijheid van Koningin Fabiola gebleven. De Bel gische vorstin toonde reeds tijdens de toespraak van kardinaal van Roey in de Sint Goedele tekenen van vermoeid heid en werd bleek. De plechtigheid in de troonzaal, waar eerder het burgerlyk huwelijk was gesloten, zou haar zeer hebben aangegrepen. Het is niet bekend of hierdoor ook het vertrek van het vorstelijke paar uit het paleis naar de kerk met ruim een half uur werd ver traagd. De verpleegster bleef ook aan de zfjde van Koningin Fabiola toen het vorste lijke paar zich naar de uitgang van de kerk begaf. Pas toen Koning Boudewijn en zijn bruid in de auto stapten, trok de verpleegster zich terug. Koningin Fabiola maakte echter tij dens de rijtoer van de kerk naar het pa leis weer een opgewekte indruk. Her haaldelijk dankte zy met een glimlach de enorme menigte langs de route met beide handen. Naar schatting 1500 Algerijnse beto gers, voorzien van vlaggen van het Na tionale Bevrijdingsfront, zijn vanochtend in Algiers door de afzettingen van de veiligheidspolitie rondom de kasjbah doorgedrongen tot het Place du Gou- vernment. BZij scandeerden leuzen als „Ferhat Abbas aan de macht" en „Leve het on afhankelijke Algerije" en keerden, na enige tyd op het plein te hebben gede- (Van onze t.v.-medewerker) Vanavond na afloop van het NCRV- programma, dus omstreeks 10 uur zul len gedurende 40 minuten de hoofdmo menten van de lange reportage, die in de ochtend en de voormiddag miljoenen aan hun televisietoestel gekluisterd hield (hetwas in de Sleutelstad op de straten en in winkels opmerkelijk stil) opnieuw worden uitgezonden. Een grandioze ge beurtenis, waarnaar we geboeid hebben gekeken en geluisterd. Ziehier een paar impressies, heet van de beeldbuis. Eerst was daar het burgerlijk huwe lijk, waarby het opviel, dat Prinses Fa biola zeer ernstig en wat gespannen was. Verder was de officiële gelukwens van de zijde van de overheid, bij monde van de hoofdambtenaar van de burgerlijke stand bijzonder egocentrisch. Deze ver klaarde nl. het in zijn eigen carrière zulk een belangrijk moment te vinden. De vrouwelijke schepen is steeds een uitzon derlijke verschijning. Zij deed haar woord duidelijk en waardig. Onze Ko ningin sprak ongedwongen tijdens het stellen der handtekeningen met de Ko ningin-weduwe Elisabeth, naast wie zy gezeten was. In de lange pauzes, waarin voor de kijkers niets gebeurde werden fraaie en interessante historische beelden ver toond waarbij Dick van Bommel soepe le toelichtingen verstrekte en hij zich een gezellige en toegewijde prater toon de. Het angelieke gelaat van wijlen Ko ningin Astrid kwam herhaaldelijk in het beeld. De 135 volgauto's naar de kathedraal waren meer dan binnen het strenge schema te verwerken was.. Het bruidspaar arriveerde bijna een uur op het schema achter. Confetti noch bloe men werden op verzoek van de burge meester gestrooid om de paarden niet te verschrikken, maar de beelden in de auto met plastic kap waren er niet mln- seur trekt hij zich weer terug naar de medespelers achter het toneel, die er voor de veertiende maal geweldig veel plezier in hebben. Tegen half twaalf werd het sein ge geven voor een dansje, waar vooral de jongere natuurbeminnaars maar graag gehoor aangaven. MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 15 december. Coöp. Veluw8e Eiervelllng. Weekaanvoer 1.150.000 waarvan er thans 375.983 ln velling werden gebracht. Handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 45/60 P'- 111.89-12.83, eieren van 50/55 gram 13.03-13.33. eieren van 65/60 gr. f 13.34- 13.91, eieren van 60/65 gr. f 14.09-16.17. Elervelllng S.b.E.: Aanvoer 268.704 st. Handel redelijk. Prijzen per 100 st.: eieren van 54/60 gr. (12.79-14.22. eieren van 60/65 gr. f 19.21- 15.10, eendeëleren 65/75 gr. f 8.81-9.71. Eiermarkt. Aanvoer 1.850.000. Handel v'ug met kalme afloop. Eieren van 53/65 gram f 13.10-15.25. alg. prijs f 13.85 kllo- Pdla f 2.37. Plulmveemarkt. Aanvoer 65.000. Handel fcalm. Slachtklppen f 1.75-1.85 per kg, «lachtkulkens f 1.50-1.75 per kg. GOUDA. 15 december. Kaasmarkt. Aanvoer 25 partijen. Eerste kwaliteit no leerde f 2.13-2.18. tweede kwaliteit f2.05 f2.12 en extra kwaliteit f 2.19-2.28, aHes per kg. Handel kalm. In de gisteren -gehouden raadsvergadering waar wethouder Steen metser door ziekte ontbrak, is een lange agenda in korte tijd afgewerkt, hoewel er enkele belangrijke punten op stonden, zoals de verkoop van het pand Wijttenbachweg 6 aan de heer A. Kret te Leiden. Burge meester H. L. du Boeuff, wie de restauratie van Toorenveltzeer ter harte gaat, maakte o.a. melding van een door Monumentenzorg gedaan onderzoek. De mogelijkheid bestaat dat dit kan resulteren in een aan moedigingssubsidie voor de uitwendige restauratie. Mocht dit evenwel niet het geval zijn, dan laat de heer Kret zijn plannen ongewijzigd doorgaan. De voorzitter maakte nog melding van reacties van tal van vooraanstaande en deskundige inwoners, die het behoud van Tooren velt zeer toejuichen. HU bracht dank aan mr. B. C. van Krieken, die het gemeentelük archief be heert, aan de heer W. J. van Varik voor zün geschiedschrijving en het Leidsch Dagblad voor zyn publikatie. De vraag werd nog onder ogen gezien of aan de voorwaarden een bepaling zou kunnen worden toegevoegd hoe te han delen in het geval van een calamiteit. Daar het heel moeilijk is daarvoor een voorziening te treffen, besloot de raad de aan de verkoop te stellen voorwaarden niet te verzwaren, zodat zonder hoofde lijke stemming tot verkoop werd beslo ten. De heer M. v. d. Voet verzocht nog aan B en W wel te willen medewerken, dat de subsidie door Monumentenzorg doorgaat in welk geval de provincie en de gemeente tevens iets bijdragen. Een ander punt van groot belang was de ver koop van gronden voor het realiseren van het plan om 100 woningen te bou wen met medewerking van het ministerie van Defensie. Ze zullen worden gebouwd volgens de premie- en bydragenbeschik- king 1960. Later terugslag Onder het oog werd gezien dat, gelet op de schaarse beschikbare bouwgrond voor woningwetwoningen door dit bouw plan heel wat van die kostbare grond wordt opgeslokt, hetgeen later wel eens zU'n terugslag zou kunnen geven. De heer Blansjaar merkte op dat de 36 woningen, die aan de woningbouwver eniging worden toegewezen een huurprijs moeten hebben van f. 75 per maand, het geen voor vele leden van de vereniging te hoog is. Grote nood Ondanks de bezwaren, die er ongetwU- feld aan dit plan kleven, werden de voor stellen goedgkeurd, nadat de heer N. van Weizen nog gewezen had op de dringen de nood van het Marine Elektronisch sie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd. Enige discussie werd ge voerd naar aanleiding van verlenging van verhuringen en verpachtingen, met name aan het tennispark „De Krogt", dat uitbreiding behoeft. De heer J. A. Bouland vroeg zich af of verhuur voor 5 jaar wel aantrekkelijk kan zijn om be langrijke bedragen te investeren. De voorzitter meende dat na 5 jaar wel weer een verhuurperiode van vijf jaar mogelijk zal zijn. Besloten werd de wo ning Abtspoelweg 2, die leeg is gekomen, niet meer te verhuren. Onderhoudsbeurt Besloten werd de Broekweg een uitge breide onderhoudsbeurt te geven. Dit zal f. 12.000 kosten. Een bedrag van f.7000 werd, toegestaan voor het treffen van enige onmiddellijke voorzieningen aan de Leidse buurt. In versoheidene lanen zullen de betonnen lichtmasten worden vervangen door stalen. Het benodigde bedrag is f. 19.000. Na enige discussie werd besloten voor de gemeentewerklie den over te gaan van weeklonen naar maandlonen. De rij wiel toe lagen worden verhoogd. Het besluit werd genomen om over te gaan tot invoering van werk- classificatle en prestatie beloning. Hamerstukken waren een reeks onder wij sbesluiten. De heer M. v. d. Vroet vroeg nog eens de aandacht voor ver keerslichten Warmonderweg Leidse straatweg. De heer P. v. d. Hulst infor meerde naar het tijdstip van de inbezit neming van de gronden van de firma Lubbe. HJeTop wordt nog gewacht, aldus de voorzitter De heer J. P. Brouwer wilde weten of de toeschietelijkheid van de minister ten aanzien van de bouw van gymnastieklokalen voor Oegstgeest Bedrijf dat in Oegstgeest is gevestigd en een gunstig perspectief bood. „We heb- voor zijn personeel hulsvesting behoeft. ben nog niet eens een urgentie-verkla- Als nieuw lid in de gemeentelijke com- I r,n?"- deelde dr K. Simon Thomas mee. missie voor maatschappelij.ke zorg werd zodat ook deze illusie verdween, mevrouw A. van der Heide-Kort geko- zen. Mr. F. E. Ohlenroth werd opnieuw genoemd. Dank werd gebracht aan me vrouw A. J. Kort-Kruyt voor al hetgeen zij in het belang van de maatschappe lijke zorg in de gemeente had verricht. Alle aftredende leden van de commis- Laatste vergadering Na goede wensen over en weer voor het kerstfeest en de Jaarwisseling werd deze laatste vergadering van 1960 geslo. ten. MOTIE SUURHOFF (PvdA) VERWORPEN (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 44 tegen 59 stemmen de motie Suur- hoff van de PvdA verworpen, waarin er by de regering op werd aangedrongen het overleg te hervatten om te trachten een verantwoorde oplossing te vinden voor de moeilijkheden met de lonen ln do metaalindustrie. Vóór stemden alleen PvdA en PSP. De communisten waren afwc monstreerd, bij de komst van parachu tisten naar de kasjbah terug. Ook de afgelopen nacht is in de kasj bah weer betoogd ten gunste van het FLN. Het Bevrijdingsfront heeft een al gemene staking geproclameerd en de Arabische winkels in de kasjbah waren vandaag gesloten. Ook in Oran zijn de Algerijnen in staking gegaan. Voor het hoofdkwartier van het „Front voor een Frans Algerije" in Oran heeft de politie prikkeldraadversperringen aangebracht. Enkele leden van deze or ganisatie, die gisteren werd verboden, zijn de afgelopen nacht gearresteerd. De Franse minister van Defensie Messmer heeft vanochtend na een kabi netszitting meegedeeld dat disciplinaire maatregelen zullen worden genomen te gen generaal Salan, de vroegere opper bevelhebber van de Franse troepen in Algerije. der fleurig door. Fabiola was blijmoedig en ontspannen en liet zich de huldebe tuiging bij de aankomst vriendelijk, maar uitdrukkelijk aanleunen. Het viel ons op, dat slechts tweemaal tevoren gejuich was opgestegen en dat was by de aan komst van Prinses Beatrix en bij die van des Konings tante, de ex-Koningin van Italië. De plechtigheid in de kathedraal, die om een paar minuten voor één het paar in de religieuze zin een echtpaar deed worden, duurde lang. Het vertrek uit de kathedraal was zeer indrukwek kend. De jonge en blljlachende Ko ningin gaf op zijn aanwijzing het fraaie bruidsboeket aan haar gemaal over en zij groette de juichende menigte met bei de armen spontaan toe. In de auto ge zeten (de stoet was ingekrompen tot 35 auto's) wierp zij ten tweede male kus handjes naar de enthousiaste toeschou wers, mensen, die uren en uren in de koude hadden gewacht om zich zo toch nog rijk oeloond te voelen. De rijtoer was begonnen en het druk ken van deze editie van de krant ook. BEURSOVERZICHT AANDELEN HVA FLAUW De berichten over de binnenlandse po litieke gebeurtenissen (staatsgreep) in Ethiopië werden vanmiddag ter beurze druk besproken. Het is alom bekend dat de NV Handelsvereeniging „Amsterdam" ln Ethiopië tientallen miljoenen guldens heeft geïnvesteerd in een bestaande sui kerfabriek. Alle reden dus om zich over de situatie in Ethiopië ongerust te ma ken. De directie van HVA moest de berich ten over haar onderneming in A/rika via de pers vernemen, omdat zij rechtstreeks van haar mensen aldaar nog niets had vernomen. De beurs was in eerste in stantie over genoemde gebeurtenissen wel niet zo erg pessimistisch maar dit nam niet weg, dat de aandelen HVA op 130 vanmiddag openden, tegen gisteren als slotkoers 145. Een koersverlies dat er. aldus de beurs, niet om liegt. De handel was alleen by de opening actief. Gedu rende de verdere beursduur nam de af faire sterk af. In de openingskoers van 130 kwam verder weinig verandering meer. De meeste handel in deze aan delen had reeds gedurende de nlet-offi- clële ochtendhandel plaatsgevonden toen de koers daalde van 135 tot 129. En cu de verdere ontwikkelingen maar afwach ten, aldus verzuchtte de hoekman van het fonds. De onaangename stemming voor de aandelen HVA droeg er toe bij, dat ook de tendentie voor de internatio nale waarden zeker niet best genoemd kon worden, om maar niet te spreken van een flauwe stemming. Philips cir ca 15 punten lager op 1175. tJnllevers min 9 punten op 776. Hoogovens daalde van 805 naar de 800 en verloor op die prijs ruim 14 punten vergeleken met de vorige slotkoers. Aku min 4 op 450, terwyi Kon. Olies op f. 122,20 90 cent verlies leden. In al deze fondsen was de handel minimaal. De koersen der Scheepvaartwaarden gaven geringe verliezen te zien ten op zichte van de slotkoersen van de vorige dag. Cultures opnieuw lager voor certifi caten Deli. Staatsfondsen praktisch on veranderd. Grootbanken doorelkaar on veranderd. WISSELKOERSEN Londen' 10.58%-10.58%New York 3.76% -3.77%; Montreal 3.85%-3.85%; Brussel 7.5914-7.59%, Parys 76.81-76.86, Stock holm 72.89-72.94. Frankfort 90.37-90.42, Milaan 60.71%-60.76%Zürich 87.54%- 87.59%, Oslo 52.84%-52.89%, Kopenhagen 54.71-54.76, Lissabon 13.18-13.19%. Wenen 14.50-14.51. Donderdag 15 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. '60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. '59 4% 99A 99,4GB Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81%GB Ned. '47 3% (3) 94,4 94% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95 95% Ned. '56 3% 95 GB 89 T4 Ned. '48 3% 89% 89% Ned. bel. cert. 3% 91L 90 Ned. '50 3',i 89H 89% Ned. '54 3% 90% 90% B Ned. '55 I 3% 90% 90% Ned. '55-11 3% 92 92 Ned. *37 3 9191 Ned. grtbk obi. '46-3 91%GB 91% Ned. doll. in. '47 3 83 OB 88 Ned. Inv. cert. 3 98% 98HGL Ned. 62-64 3 99$ 99$ Indië '37 3 98$ 98$ Indië *37 A 3 94% 94$ Ned. won. bi. '57 6 110% 110$ Ned. won.b!. '58 4% 100 A 100H actieve aandelen Cultuurbank 226'?B 225W Nat. Handelsbank .JMA 225% Ned. HandelmtiSS ,35$ Amst. Rubber GB V» GB H.VA ?e"e5,bah454% M9% BeFkei's Patent 32308 325 OB Calvé Delft cert. lfio«oGL 167 in Deli Mfj.en (Ver.) 163?30g£ '631° Kon. Pap v Gelder 323 GB 325 OB Hoogovens cert420'4ÖB 41» Ned1abelfabr 605 601 OB PHMIrvn1189* 1174^ FnLUpS ooi oiQ 785% 778 Unilever 205 202 Wilton Feyenoord 413 403 Biliton 2de r. 505 570 y. Dordtse Olie gew. 126.IO Kon. Olie (f. 20.—) 124.IO 122.30 .dem (50 A f.20.—145% 145 Holl. Amer. lyn152 %GB 152 Java China Paket ..98 98 i95i£ 196,^ Kon. Ned. Stmv My 134 133% Stoomvaart My Ned 173 172 Nievelt Goudr cert 144% 142% v. Ommeren cert 303 301 GB Kot. Rott. Lloyd 156 156 Ned Scheepv Unle 151% 149%GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 94% 95% •dem '48 (3%) 94% R'dam '52-1 (4%) 99% id id. "37 I-II (3%) 94% 94% Z.-Holland '56 (4%) 99% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N.G. -58 (5%) 105tV 105A id. N.WJ. '52 (4%) 98A 98% BVG rspbr f.500 180 180 BVG rspbr. "52 134 133% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 90% 90% Premieleningen A'dam '53 3 102 A'dam '51 12%.. 83 83% A'da m'56 12% 81% 81% A'dam'56 II 2% 88% 88% A'dam '56 III 2% 88% 88 B Eindhoven '54 2% 79% 78% Enschede '54 2%80 Den Haag '52 I 2% 86% B 86% Idem II 2% 87 87% R'dam '52 I 2% 88% Idem n 2% 90% Idem '57 2%100% 99% Utrecht '52 2% 94% Z.-Holl. 1957 2% 96 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 236 235 Amst. Bank 380 382 H.B.U. cert231% 230 Rott. Bank 327 326% Twentsche Bank 313% 315% Industrie Ondernemingen Albert Heyn410 410 Borsumy55% 55 Electrolasmy330 325 exd Kon. Ned. Grofsm. 183 186% HoU. Constructie 525 L 519 exd lng. bur. v. Bouwnyv. 298 298% Internatio 160 158% Int. Kunststoff. Ind 66% 68 v. Kempen en Begeer 121 121 Leidse Wolspinnery 527 Rott. Droogdok My 475 470 Sikkens Groep 830 815 Ver. Touwfabrieken 320 340 Walvisvaart 109% Wernink's Betonmy. 160 160 Van wyk en Heringa 119 L 119 Zaalberg 117 L 117 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 3% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 21% Intern Nickel 56% 57% Anaconda 46% 45A ru 'hem Steel41%e.d 39% Cities Service 48 48 General Motors 41% 41% Kennecott78 77 Republic Steel 55% 55 Shell Oil 76 75 Union Pacific 27,Tf Un. States Steel 75% 75%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9