Opheffing tram Haarlemmerstraat vindt uiterlijk 1 jan. 1962 plaats Krediet van 170.000 voor plan rioolwaterzuiveringsinrichting Kerstkaarten Versiering Kaarsen Kalenders Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 december 1960 Tweede blad no. 30227 Voorstellen aan Leidse raad Zoals wij reeds hebben gemeld zal de tram in de Haarlemmerstraat uiterlijk met ingang van 1 januari 1962 verdwijnen. In een voorstel aan de raad merken B. en W. thans op, dat de onderhandelingen met de H.T.M. om te geraken tot opheffing van de tramlijn Haven-Station reeds van jaren her dateren. Bij schrijven van 14 mei 1956 berichtte de directie van de H.T.M. het College van B. en W. onder welke voor waarden de H.T.M. bereid was tot inkorting van haar tramlijn Leiden- Den Haag tot het Stationsplein. Aangezien met dit probleem nauw samenhing dat van het gehele collectieve openbare personenvervoer en het B. en W. nuttig voorkwam hierover geen beslissingen te nemen zonder kennisneming van een deskundigenrapport inzake het collectieve openbare personenvervoer in Leiden, zijn de onderhandelingen met de H.T.M. in afwachting van dit rapport opgeschort. Vorig jaar zijn de onderhandelin gen met de HTM hervat, waarhij Heek, dat de HTM met de NZHVM contact had over de eventuele over neming door laatstgenoemde van het vervoer op het traject LeidenWas senaarDen Haag. De HTM heeft lij dit overleg gesteld, dat een van de elementen voor deze overneming was, dat de gemeente Leiden zich bereid zou verklaren voor haar re kening te nemen: a. alle her- en be strating skosten, welke het gevolg zijn van het opbreken van de HTM in eigendom toebehorende sporen en bovenleidingsmasten van de Blauw- poortsbrug af tot het einde van de Haarlemmerstraatb. de kosten van het demonteren van sporen en bo venleiding over het onder a genoem de traject. De met deze voorzieningen ge moeide kosten bedragen resp. plm. 35.000 en plm. f. 15.000. De HTM liet hierbij vallen haar voor waarde, in 1956 gesteld, dat de gemeen te een schadevergoeding zou betalen van 300.000, zijnde de contante waarde van de jaarlijkse schade, die de HTM door het zich terugtrekken uit de Haarlem merstraat zou lijden. Aangezien het College het uit ver- 6eersoogpunt van het allergrootste be ing acht, dat de tramlijn uit de Haar lemmerstraat verdwijnt, hebben B. en W. de HTM doen weten, dat zij, uiteraard behoudens de instemming van de raad, bereid waren te bevorderen, dat voren bedoelde kosten voor rekening van de gemeente worden genomen, indien daar door het verdwijnen van de tram uit de Haarlemmerstraat bespoedigd wordt en de NZHVM in overleg met het College de vervangende route zou vaststellen. Op de hiervoorgenoemde basis is over eenstemming bereikt en het is de bedoe ling, dat uiterlijk met ingang van 1 ja nuari 1962 de tramexploitatie van de HTM op de lijn LeidenWassenaar Den Haag zal worden gestaakt. Nieuwe bestrating I B. cn W. merken hierbij nog op, dat rij het raadzaam achten om tegelijk met het opbreken van de tramlijn in de Haarlemmerstraat deze straat met aan brenging van eventueel nodige profiel- jcorrecties opnieuw te bestraten, waar door vorenbedoelde her- en bestratings- kosten kunnen worden bespaard. Het hiervoor nodige krediet zullen B. en W. tz.t. bij de raad aanvragen. Teneinde te geraken tot een spoedige opheffing van de tramlijn in de Haar lemmerstraat stellen B. en W. de raad foor zich bereid te verklaren voor reke ning van de gemeente te nemen: a. alle Der- bestratingskosten, welke het gevolg wn van het opbreken van de aan de NV Gemengd Bedrijf Haagsche Tram weg-Maatschappij in eigendom toebeho rende sporen en bovenleidingsmasten Jan de Blauwpoortsbrupg af tot het ein de van de Haarlemmerstraat; b. de kos ten van het vanwege de onder a ge noemde traject, tot een maximum-be drag van f. 15.000. Reeds lang is gebleken, dat het nood zakelijk is, dat bij het bestaande riool stelsel het rioolwater van het zuidelijk gebied der gemeente (ten zuiden van de Witte- en Zoeterwoudse Singel) wordt afgevoerd naar een in het zuidwestelijk stadsdeel te bouwen rioolwaterzuive ringsinrichting. Daartoe zijn in het des betreffende uitbreidingsplan gronden ge reserveerd nabij de Vliet. Voor het ont werpen van een plan voor deze inrich ting heeft de raad reeds in de zitting van 6 juni 1955 een bedrag van f. 60.000 beschikbaar gesteld. Het Ingenieursbureau dr. Ir. J. J. Kui per heeft voor een dergelijke inrichting een ontwerp gemaakt. Dit ontwerp ver keert thans in een zodanig stadium, dat dit na nadere uitwerking aanbestedings- klaar zal zijn. B. en W. van Voorschoten hebben zich met het Leidse College in verbinding ge steld voor het aansluiten van de riole ring in gedeelten hunner gemeente aan de rioolwaterzuiveringsinrichting nJ. de woonkern van die gemeente en de toe komstige uitbreiding van de woonwijken in de Stevenshofjes- en Noordhoflandse- polder. Op deze aangelegenheid zullen B. en W. t.z.t. terugkomen. Bij het ont werp is met deze aansluiting rekening gehouden. Met het nader uitwerken en het voor aanbesteding gereed maken van het plan zal een bedrag van f. 170.000 gemoeid zijn, welk bedrag thans door de raad be schikbaar ware te stellen. Te zijner tijd zullen B. en W. een voorstel doen tot het voteren van het voor de bouw van de on derhavige rioolwaterzuiveringsinrichting nodige krediet. medewerking verleend voor de stichting van een kleuterschool in het noordelijke stadsdeel. De kleuterscholen zijn voorlo pig ondergebracht in de scholen voor g.l.o. resp. aan de Boshuizerkade 119 en de Pasteurstraat 2. Het schoolbestuur heeft het College verzocht de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van meubi lair en speel-, ontwikkelings- en buiten materiaal ten behoeve van de eerste in richting van beide kleuterscholen. In totaal is voor deze aanschaffing nodig een bedrag van f. 22.042,50. Verpleegtarief Endegeest In een vandaag verschenen preadvies geven B. en W. de raad in overweging het tarief voor de verpleging in de psy chiatrische inrichtingen „Endegeest" „Voorgeest" voor 1960 op f. 9.40 per dag te bepalen. Voor het jaar 1961 kan met deze ver- pleegprjjs evenwel niet worden volstaan. De begroting van de inrichtingen voor dat jaar, waarin de verpleeggelden nog op basis van het voor 1959 geldende ta rief ad f. 8.65 per dag zijn geraamd, wijst voor „Endegeest" en „Voorgeest" een te kort aan van f. 313.170. Ter dekking van dit tekort zal verho ging van het verpleegtarief tot f. 9.85 per dag, zoals gebruikelijk te verminde ren met f. 0,25 per dag voor de patiën ten, die eigen kleding dragen, noodzake lijk zijn. Het komt B .en W. gewenst voor, dat thans reeds tot vaststelling van de verpleegprijs met ingang van 1 ja nuari 1961 wordt overgegaan: voor zover betreft het tarief voor patiënten, die voor rekening van overheidsinstanties worden verpleegd, behoeft het besluit de goedkeuring van Ged. Staten van Zuid- Holland. Te dezer zake zullen B. en W. met genoemd college in overleg treden. VERBETERING GYMNASTIEK LOKALEN VAN VIER BIJZONDERE SCHOLEN Bij zijn om preadvies in handen van B. en W. gestelde brief d.d. 17 november verzoekt het bestuur van de Ver. voor Christelijk Onderwijs om mede werking voor het veranderen van de cen trale-verwarmingsinstallatie in het gym nastieklokaal van de school voor g.l.o. aan de Munnikenstraat. Bij inwilliging van de aanvrage is een bedrag van f. 2.582 gemoeid. Genoemde verandering houdt verband met en is door het schoolbestuur gekop peld aan het plan tot verbetering van de gymnastieklokalen van de scholen voor (v)glo aan het Noordeinde 40, de Pas teurstraat, de Munnikenstraat en de Hoge Morsweg, waarvoor de raad op 24 maart 1958 medewerking verleende, en Advertentie EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! wees fris en vrolijk Erltend boileloor von „Fonto" en „Coca-Cola" Botlelo N.V. Verkoopkantoor 'f-Gravenhoga - 3a «on der Kunstraat 18 - Tel 070-117848-180586 Afscheid M. Eek jr. De heer M. Eek jr., directeur van het kantoor Leiden van de Ned. Midden- standsbank, die, zoals gemeld, benoemd is tot directeur van het kantoor Haar lem, zal woensdagmiddag 28 december tijdens een receptie in restaurant Van der Heijden afscheid nemen van zijn re laties. Deze middag zal ook zijn opvolger, de heer H. H. Westhof, aanwezig zijn. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Roelof Martlnus, zn van J. M. van der d A- Ekelschot, Albertus, zn v. P. Kwestroo en M. C. van Leeuwen. Su- anna, dr van C. J. Laterveer en J. Rul- Jnbeek, Marjolein, dr van G. van der feut en H. Hofstede, Gerrit, zn van G. "m Du(]n en M. van Bohemen, Eduard ornells Jacobus, zn van W. G. Zuidhoek P. A. van Doorn, Elsa Pronica Anke, Das en de Casparis, .thaDüdy, dr. van C. van den Hoek - E. M. Boerdam, Elisabeth Maria, dr 'n A. J. Eradus en P. J. Zweistra, Taeke 'Onannes, zn van G. Visser en E. Kuiling, iuig, zn van H. C. de Vos en G. H. Wil- "üsen, Renée Marie Yvonne, dr. van J rge en M. J. W. van der Putt, Catharina van A. Ommering en G. Moraal, Arie ra, zn van J. D. Vooljs en A. van Beelen. GETROUWD P. Massaar en M. Hensen, P. A. van der en J. M. A. Hoogeveen. OVERLEDEN kJ. P. van Hees, 69 Jaar, man, E. C. Jonk jaar, weduwe van N. van den Berg, C ••£1. 81 Jaar, man, C. Streng, 73 jaar! cntgenote van T. Cocx, J. C. van Houten Jaar, man, A. J. van Helden, 88 jaar. -luwe van A. D. Termond, A. M. Berg- in. 73 Jaar, echtgenote van W. Sjardhn, P. la Lau, 64 laar. man, A. E. Geleijns Jaar, echtgenote van G. P. van Es Ing't Officiële publikaties lorentzkade leliestraat enz. AFGESLOTEN Burgemeester en Wethouders van Lei- oen brengen ter openbare kennis, dat: de overgang Lorentzkade-Leliestraat; 4 de Lorentzkade. voorzover gelegen tussen de Kamerlingh Onneslaan en de kromming in de Lorentzkade: de Kamerlingh Onneslaan, voorzover gelegen tussen de Lorentzkade en het L Plein voor de Petruskerk; het Phllosophenpad, pet ingang van heden voor de duur der "erkzaamheden aldaar z(Jn afgesloten 'f het verkeer met alle voertuigen, rij- trekdleren en vee. in belde richtingen. De geslotenverklaring van de Lammen- 'hansweg. voorzover gelegen tussen de 'Plnginnelaan en de Zoeterwoudsesingel, de richting Zoeterwoudsesingel in verband hiermede voor de duur van bedoelde werkzaamheden niet gelden. Vele activiteiten van „Het Groene Kruis' Wijziging slachthuisrechten Reeds thans zijn er aanwijzingen, dat het tekort van het Openbaar Slachthuis voor het dienstjaar 1961 belangrijk ho ger zal zijn dan het bedrag van f. 13.500, dat in de gemeentebegroting voor 1961 is opgenomen. B. en W. zijn daarom van mening, dat er aanleiding is de slacht huisrechten aan een herziening te on derwerpen. Het komt hen voor, dat de tarieven zodanig dienen te worden be paald, dat de baten en lasten met elkaar in evenwicht zijn. B. en W. stellen de raad dan ook voor deze te wijzigen. De tegenwoordige tarieven gelden, be houdens enige wijzigingen van geringe betekenis, van 1 januari 1956 af. Het be hoeft daarom geen betoog, aldus het College, dat de thans voorgestelde ver hoging, die gemiddeld 12%% bedraagt, van bescheiden omvang is. Bovendien is de verhoging beperkt gebleven tot enke le tarieven. De rechten, welke bij be sluit van 11 april 1960 werden gewijzigd, benevens enkele andere van minder be lang, blijven ongewijzigd. Het verdient aanbeveling de verhoging van de tarieven in werking te doen tre den met ingang van 1 januari 1961. Ingevolge artikel 6 van de gemeen schappelijke regeling inzake de keurings dienst van slachtdieren en van vlees in de vleeskeuringskring Leiden, zijn de kringgemeenten verplicht in hun ge meenten rechten te heffen, gelijk aan die, welke te Leiden aan het Openbaar Slachthuis gelden. In verband daarmede is omtrent de verhoging van de tarieven vooraf het gevoelen van de Kringcom missie ingewonnen. Deze commissie heeft zich met de voorgestelde tariefver hoging kunnen verenigen. De uit deze tariefverhoging voortvloei ende hogere opbrengst wordt geraamd op f. 45.000 per jaar. Inrichting bijzondere kleuterscholen Bij besluit van 11 februari 1957 ver leende de raad aan het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, alhier, medewerking voor de stichting van een kleuterschool in de omgeving van de Haagweg. By besluit van 18 ja nuari 1960 werd aan hetzelfde bestuur op 25 juli 1960 een krediet van f. 113.305 beschikbaar stelde. Met bovengenoemde voorzieningen, in clusief de verandering van de centrale- verwarmingsinstallatie in het gymnas tieklokaal Munnikenstraat, is, blijkens de uitslag van de desbetreffende aanbe steding, gemoeid 'n bedrag van f 136.208 of f. 22.903 meer dan is beschikbaar ge steld. Met de hierdoor nodige verhoging van het krediet kunnen B. en W. zich verenigen. Voorts zullen in de zitting van maan dagmiddag de volgende voorstellen aan de orde komen: aan de NV Foto-litho- inrichting Koningsveld en Zoon, geves tigd alhier, en/of aan de maatschappij Koningsveld en Zoon NV, gevestigd te 's-Gravenhage, te verkopen de percelen industrieterrein, gelegen aan de Roose- veltstraat, hoek Jacob van Campenlaan, groot ongeveer 2750 m2, voor de prijs van f. 30 per m2 en groot ongeveer 1100 m2 voor de prijs van f. 20 per m2 (bouw rijp en opgehoogd tot 0.30 m boven NAP)aan te kopen, in het belang van de volkshuisvesting, de huizen met erven, staande en gelegen aan de Waardgracht nrs. 7, 23, 49 en 125. voor een bedrag van rond f. 16.600 in totaal; idem de huizen met erven, staande en gelegen aan de Oranjegracht no. 121 en Waardgracht no. 84 voor een bedrag van rond f. 5250 in totaal; idem de huizen, staande aan de Waldeck Pyrmontlaan nrs. 4, 6, 8. 10, 12 en 14 voor een bedrag van rond f. 6150 in totaal; aan het bestuur van de Stich ting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden ,ten behoeve van zijn school voor buitengewoon lager onderwijs aan kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijk heden, de St. Janschool, alhier, voor het jaar 1960, een aanvullend voorschot te verlenen ten bedrage van f. 2006,67; voor de aanschaffing van meubilair voor de school voor gewoon lager onderwijs aan de Lusthoflaan 2, uitgaande van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Leiden, een krediet te verlenen van f. 14.436; idem van f. 4.000 voor het ver hogen van de afrastering en het vergro ten van de bergruimte van de speeltuin vereniging „Om de Doorbraak"; idem van f. 2.063 voor het aanschaffen van zes nieuwe springmatten en een mattenwa- gen voor het gymnastieklokaal van het Stedelijk Gymnasium; het onbewoon baar verklaren van de woningen Vol dersgracht 53 en Nieuwe Brugsteeg 11 Nog een jaar en dan rijdt de tram voor het laatst de Haarlemmerstraat uit. (Foto L.D./Holvast) t.e.m. 25; het verlenen van aanvullende voorschoten op de exploitatievergoeding van bijzondere scholen van glo, vglo en ulo en het beschikbaar stellen van aan vullende kredieten in de stichtingskosten voor blo. Benoemingen en ontslagen Verder zal de raad deze middag zyn sanctie aan enkele benoemingen moeten verlenen. In de vacature van hoofd van de Mytylschool zouden B. en W. willen voorzien door benoeming van mej. J. M. Hilarius, onderwijzeres in vaste dienst aan de Lorentzsschool en van 16 augus tus 1960 af als tijdelijk hoofd werkzaam aan eerstgenoemde school. In de vacature van hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Suma- trastraat, zouden zij willen voorzien door benoeming van mevr. A .G. Mak-Mosies, leidster in vaste dienst aan die school. In de Raad van Beheer van de Sport stichting is een vacature ontstaan door het tussentijds aftreden van de verte genwoordigster van de kring Gouwe- Rijnstreek van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Nadat met deze orga nisatie overleg is gepleegd omtrent de vervulling van die vacature, bieden B. en W. de raad de volgende aanbeveling aan: 1. B. H. van Brussel, Mariënpoel- straat 13, Leiden; 2. A. v. d. Berg, Mau- ritsstraat 38, Leiden. Met ingang van 1 januari 1961, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1960-1961 wensen B. en W. te benoemen aan de hogere bur gerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjes school: a. de heer A. Spies, tot tijdelijk leraar in de wiskunde; b. de heer W. Bloemhoff, tot tijdelijk leraar in de natuur- en scheikunde; c. mej. C. M. Wennink, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde; d. mej. E. F. Wiersma, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde; e. mej. E. van der Hoeven, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde. Tenslotte is er een voorstel om aan mr. dr. N. G. Geelkerken met ingang Subsidie van f 25.000 zeer noodzakelijk In het Verenigingsgebouw aan de Middelweg hield de Prot. Ver. voor Ge zondheidszorg „Het Groene Kruis" gis teravond een zeer goed bezochte alge mene ledenvergadering. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter, dokter J. C. Meyboom, er zijn grote voldoe ning over uit, dat de belangstelling voor deze vergadering zo groot was en hier uit kon worden geconcludeerd, dat het met de gang van zaken in de vereni ging goed gaat. Dit bleek ook inderdaad uit 't jaarverslag van de secr., de heer H. Filippo, dat wederom een duidelijk beeld gaf van de grote activiteit in het jaar 1959. De 9 wijkverpleegsters leg den in dat jaar niet minder dan 30402 wijkverplegingsbezoeken af, terwijl in ruim 4100 gevallen verplegingsartikelen in bruikleen werden gegeven. Het leden tal steeg met 243 en bedroeg per 31 december 1959 ruim 8700, zodat bij de huidige toeloop mag worden ver wacht, dat beging 1961 het 9000ste lid kan worden ingeschreven. Het jaarverslag van de penningmees- ter, dokter J. D. van Wingerden, gaf dank zij de gemeente-subsidie van f 22.287 een sluitend geheel te zien, het- geen des te meer voldoening gaf, daar de toegezegde subsidie van max. f 25.000 niet behoefde te worden verleend. Over 1960 moest echter op een tekort wor den gerekend, daar ondanks de stij ging van de uitgaven de max. subsidie op f 20.000 was gesteld, hetgeen dus neerkwam op een vermindering van f 5000. In zijn toelichting, wees de voorzit ter erop, dat ondanks pogingen daar toe bij een z.g. zuinigheidsactie, op be paalde posten onmogelijk kon worden bezuinigd. Een commissie stelt dan ook pogingen in het werk om over 1960 een subsidie van f 25.000 te krijgen. Dit be drag is al niet hoog, gezien het aan tal leden van de vereniging, zodat een vermindering van f 5000 zeer onbillijk zou zyn. Het Groene Kruis voert een zeer zuinig beleid, aldus de voorzitter, en zou haar financieële positie aanmer kelijk kunnen versterken, indien de sub sidie naar rato van het aantal leden werd verstrekt. Uit het verslag van dok ter C. G. J. van Alphen bleek, dat de afdeling „Kinderhygiëne" in een grote behoefte is gaan voorzien. In 1959 stonden bij de 9 consultatie bureaus van de vereniging niet minder dan 1321 zuigelingen onder controle, ter wijl 62 deelneemsters aan de z.g. moe dercursussen deelnamen. Nadat de heer N. Kriek, voorzitter van de propaganda-commissie verslag had uitgebracht van de activiteiten van deze commissie, volgde de bestuursverkiezing. Advertentie zonder grootspraak, een unieke collectie voor kerstboom, tafel en huis Nederlandse, Deense, Duitse, Ierse, Amerikaanse -was en stearine SAINT LVCUS SOCIETY RAPENBURG 83 Telefoon 25514 - Leiden van 1 januari 1961, op zijn verzoek, eer vol ontslag te verlenen uit zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Leiden; idem aan mej. Sch. Kamstra, uit haar betrekking van onderwijzeres aan de openbare Mytyl school; idem aan mej. F. L. Raimond- Bouwman uit haar betrekking van tij delijk lerares in de Engelse taal en let terkunde aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afde ling middelbare meisjesschool. Da periodiek aftredende leden, dokter J. C. Meyboom dokter C. G. J. van Alphen en mej. F. Nienes, werden bij acclamatie herkozen, waarna wegens aftreden van dokter J. Hartmann in verband met drukke werkzaamheden, met algemene stemmen mr. J. Siderius tot diens opvolger werd gekozen. Na enige huishoudelijke mededelingen sloot de voorzitter met een toepasselijk woord deze vergadering. Zilveren jubileum Ko-Plu-Ko Provinciale show in Veilinggebouw Flora De jubileumshow, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Katwijkse Pluimvee, en Konijnenfokkersvereni ging Ko-Plu-Ko wordt op 15, 16 en 17 december gehouden in 't veilinggebouw Flora te Oegstgeest. Hieraan is tevens verbonden een landelijke tentoonstel ling van konijnen en een provinciale tentoonstelling van hoenders, sier- en postduiven. Dit alles wordt tevens de vijfde Bol lenstreekshow in samenwerking met de LPV De Oude Leidsche en PV Noord- wijk. Ingezonden zullen worden 100 hoenders, waarvan de Hollandse Krielen met 20 stuks in zes kleurslagen de voor. naamste zullen zijn. Voorts een 150 tal sierduiven in vele rassen en kleuren met niet minder dan 250 konijnen, t.w. 50 stuks in de grote rassen, 150 in de middenrassen, waarvan de Weners met 44 stuks de grootste af deling vormen, met 55 in de kleine ras sen en 20 in de dwergrassen. De ten toonstelling wordt gehouden onder auspiciën van de Raad van Beheer en Toezicht op 't gebied van Pluimvee en Pelsdieren teelt. De opening vindt plaats op donder dagavond half acht door de ere-voorzit- ter van Ko-Plu-Ko, de heer N. J. Sibie. Kerkelijk Leven KERSTBOODSCHAP PAUS JOHANNES In het KRO-programma van vrijdag 23 december wordt van 12.33-13.00 uur de kersttoespraak uitgezonden, die Z. H. Paus Johannes XXIII op donderdag 22 december zal houden. ONTMOETINGSCONFERENTIES VOOR R.-K. en PROTESTANTSE JONGEREN Op „De Horst" te Driebergen zal het komende jaar weer een tweetal ontmoe tingsconferenties voor R.-K. en protes tantse jongeren worden gehouden. De eerste conferentie, welke op 7 en 8 ja nuari wordt gehouden, heeft als thema „Kunnen katholiek en protestant elkaar verstaan?". Als sprekers zijn uitgenodigd rector T. Brandsma te Hilversum en ds. A. J. den Tonkelaar te Bussum. De tweede conferentie vindt 25 en 26 februari plaats. Dan zal gesproken wor den over „Hoe zien wij de bijbel en hoe gaan wij ermee om?" NED. HERV. KERK Beroepen te Hardegarijp (toez.) K. M. Wltteveen te Noordbroek. Aangenomen naar Lelden (vac. J. van der Wiel) J. M. D. van den Berg te Rotterdam Vree wijk naar 's-Gravenhage als ziekenhuis predikant J. J. Ph. Valeton te 's-Graven- hage. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-Oost (vac. W. C. van den Brink) R. Ypma te Amers foort te Koudekerk aan den R(Jn R Bakker, legerpredlkant te Doorn te Mldwolda (Old.) en te Westerlee (Gron.) J. ter Horst. kand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Schevenlngen (vac. G. O. Donner) J. Wilschut te Zeist. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Bedankt voor Zwfjndrecht-Grote Llndt O. J. Douma te Souburg-Vllsslngen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Aalsmeer K. J. Velema t Hoogeveen en C. Verhage te Hllversu::. Centrum.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3