Nog kritieke situatie rond Paterswolde Het water in Borculo is gezakt FRANSE AFGEVAARDIGDEN WEL PRATENMAAR NIET STEMMEN OVER ALGERIJE Belangstelling voor circussen is tanende BUISMAN \J SOCIALISTISCHE VORST' AAN HANZE-STAD TREEDT AF Rechtbank moet de prestaties van een ontslagen bassist beoordelen DE AMBONEZEN WILLEN IN HUN WOONOORDEN BLIJVEN DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 De situatie langs de Meerweg te Paterswolde (Gr.) waar rond 600 hectaren polder is ondergelopen was ook gisteravond nog steeds uiterst kritiek. Op vele plaatsen laat de dijk water door. Ëen paar honderd militairen uit Zuidlaren en Wezep, werklieden van de dienst openbare werken te Groningen, manschappen van het waterschap Westerkwartier en de provinciale waterstaat, staan paraat. De gehele dag heeft het dijkleger gewerkt om de oever van het Noord Willems kanaal te versterken. Naar gisteravond omstreeks 10 uur door des kundigen ter plaatse werd gemeld is men hier de situatie wel meester. Borculo herademt Het water in Borculo is thans geheel uit de stad verdwenen, zodat men daar herademt. Ook het water in de polders rond Borculo begint te zakken, behalve aan de zuidzijde van de stad. Daar stroomt het water nog steeds over de provinciale weg Borculo-Ruurlo. In ver band hiermede wordt nog steeds door het personeel van de technische dienst der gemeente Borculo gepost aan de Ruur- lose weg. De straten en de trottoirs, die onder water hebben gestaan zijn op verschil lende plaatsen verzakt. Vooral in de nieuwe woonwijken, die ook het meeste water kregen is dit het ergst. De tuin tjes bij de huizen staan nog op vele plaatsen blank. De Uloschool aan de Ruurloseweg is nog steeds gesloten. De Berkel, die tientallen centimeters is ge zakt heeft praktisch het normale peil weer bereikt. De toegangswegen naar Borculo uit de richting Ruurlo, Neede en Barchem zijn nog steeds afgesloten. Overlast in Twenthe In het Voltherbroek op de grens tus sen Denekamp en Weerselo stijgt het water uit het stroomgebied van de Din- kel nog steeds. De evacuatie van enkele boerderijen onder de buurtschap Groot Agelo (gemeente Denekamp) en de buurtschap Volthe (gemeente Weerselo) werd gisteren nog voortgezet. Door het Waterschap De Regge wordt op de pro vinciale weg OotmarsumOldenzaal. welke ter plaatse de grens vormt met het Waterschap de Beneden-Dinkel, het wa ter met zakken zand tegengehouden, om te voorkomen dat het naar het zuiden, richting Almelo, stroomt. De Maas stijgt nog steeds Na een snelle was van drie meter in de twee voorafgaande dagen is de Maas in Noord-Limburg gisteren nog verder gestegen. Hiermee werd een aanzienlijke uitbreiding gegeven aan de overstromin gen der hoog gelegen uiterwaarden. De beide toegangswegen tot 't dorpje Ayen raakten op verschillende plaatsen over stroomd, zodat de huizen nu op een eiland in een watervlakte zijn gelegen. Ook verschillende boerderijen langs de oostelijke en westelijke Maasoever raak ten geheel door het water geïsoleerd. Vele landbouwers zijn door het snel op gekomen hoge water verrast, zodat <V reeds gerooide bieten, die nog op het Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Poortugaal (toez.) H. P. Swart te Nieuw-Helvoet. Bedankt voor Garderen G. M. van Dieren te Ede voor Tholen T. Langerak te Vlnkeveen. Offervaardige gemeente GELD VOOR NOODKERK DIRECT BIJEEN De leden van de hervormde gemeente van Huizen (NH) hebben een oproep van de kerkvoogdij om haar in de gele genheid te stellen een noodkerk aan te schaffen en die als vierde kerk te ge bruiken niet onbeantwoord gelaten. Deze grote gemeente met vier- predikants plaatsen, heeft in een paar weken onge veer f. 65.000 bijeengebracht. Bovendien heeft de voor deze zaak in de kerk diensten gehouden collecte niet minder dan f. 12.840 opgebracht. Men kan de noodkerk nu zonder schulden bouwen. Ds. J. F. Cannegieter overleden In Deventer is overleden ds. J. F. Can negieter, predikant van de Hervormde Gemeente aldaar. Ds. Cannegieter, die de vjjf-en-twin- tigste in een reeks van predikanten in één familie was, werd in 1910 in Zed- dam geboren. Na zijn gymnasiale opleiding in Leeu warden, ^'udeerde hij theologie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Van 1936 tot 1938 was hij predikant te Eext in Drente, en van 1938 tot 1944 te Een rum. Sinds 1946 was hij predikant van de hervormde gemeente in Deventer. Tevens was ds. Cannegieter een ro tarian. In het begin van dit jaar werd hij door het district 150 voorgedragen tot gouverneur van de Rotary. Hou je mond, anders De fabriek van radioappara ten in Halle in Oost-Duitsland J een staatsbedrijf) maakt toe stellen waar weieens iets aan mankeert. Daarom had Chris tian l'.elzig twee maanden gele den een ingezonden brief in „Junge Welt" geschreven, het j blad van de jeugdafdeling van de Oostduitse communistische partij. Hij deelde zijn kamera- den mee, dat het in Halle ook niet alles was en dat de fabriek de socialistische staat betere t diensten zou beioijzen met bete re produkten. Dezer dagen heeft Melzig van deaf deling „klantenservice" van de fabriek een boze brief ont- vangen, die ook in „Junge Welt" werd afgedrukt. „Wij verzoeken U met klem in het vervolg voorzichtiger te zijn met het uiten van klachten via i de pers. Het zou voor U heel on- i aangename gevolgen kunnen i hebben", aldus de directie van i de radiofabriek. De brief sloot met, zoals gebruikelijk, de groet i van „eenheid, vrede en sodalis- i me". veld lagen, in het water terecht zijn ge komen. Bergen (L.) geïsoleerd De oude kern van Bergen (L.) waar ook het gemeentehuis staat, is door de hoge waterstand van de Maas geïsoleerd geraakt. Sedert gistermiddag is de ver bindingsweg van de oude kern Bergen met de Rijksweg Venlo-Nijmegen ook overstroomd. Alle verkeerswegen naar de oude woonkern van Bergen zijn thans door het water van de Maas overstroomd. Honderd gulden per week voor slapen! i Een werkloos geworden Rijksamb- f tenaar te Amsterdam is door het f gewestelijk arbeidsbureau in de f hoofdstad aan een baantje gehol- f pen, waarmee hij de afgunst van f velen heeft opgewekt. De man is in J dienst getreden van een aanne- i mingsmaatschappij, die hem f. 100 a per week betaalt en dat loon kan hij slapende verdienen. Zijn opdracht luidt om elke avond naar een bouw- f keet te gaan en in een bed te gaan r liggen, dat daartoe in een klein i slaapkamertje is geplaatst. Boven het bed bevinden zich een bel en een telefoon. Enkele tientallen me ters verder staat een pomp die een bouwput bemaalt. Als die pomp on- verwacht mocht staken doordat de stroom uitvalt gaat de bel rinkelen. De „slapende waker" moet in dat geval een dieselmotor in werking stellen en kan dan weer slapen. Valt ook die dieselmotor uit dan dient hij een monteur op te bellen maar ook dan kan hij wéér slapen. Het enige bezwaar is dat deze werkkring slechts 8 maanden zal I duren. Daarna zal de man zich weer melden op het arbeidsbureau en als hij staat op het recht dat hem als i werkzoekende wettelijk is gegeven. kan hij alle aangeboden werk wei- geren dat niet overeenkomt met de werkkring die hij de laatste tijd l heeft gehad (Van onze Parijse correspondent) Frankrijks Nationale Vergade ring heeft gisteren met debatten over Algerije die minstens van daag nog wel zullen voortduren, een proloog geboden voor de volksstemming die op 8 januari zal worden gehouden. Er waren een kleine 70 sprekers ingeschre ven voor deze discussies die op last van de regering echter niet door een stemming zullen mogen worden besloten. Het parlementaire vuur werd gister ochtend geopend door de minister-pre sident Michel Debré, die nogmaals een uitvoerige uiteenzetting gaf van alle as pecten van het Algerijnse probleem, zonder dat men zeggen kan dat alle Kamerleden nu bepaald voortdurend aan zijn lippen hingen. Het betoog van de premier, die nu ook niet zoveel nieuws vertelde, had een wat academisch karakter omdat op zijn vroegst pas vandaag de ministerraad onder leiding van generaal De Gaulle de vragen die bij het referendum zullen worden gesteld definitief zou kunnen formuleren. Niettemin werd de minister-president enkele keren door interrupties en pro testen onderbroken. Vooral zijn opmer king dat Frankrijk en Algerije nooit de rol van kolonisator had gespeeld, wekte enige verbazing na de verzeke ring die de minister van Voorlichting Terrenoire nog maar enkele dagen ge leden aflegde, toen van die zijde van een radicaal ontkoloniseringsproces werd ge waagd. Geen andere reden waarom de Ka merleden de premier soms maar een half oor schenen te lenen hield zeker verband met de vlucht van hun collega Pierre Lagaillarde die alle geesten nog beheerste. Intussen hebben zijn collega's gisteren met een grote meerderheid be sloten de parlementaire onschendbaar heid van Lagaillarde op te heffen. Zijn parlementaire onschenbaarheid was tot dusver een theoretisch obstakel om La gaillarde te arresteren. Tot zover onze Parijse correspondent. Staking in Algiers In Algiers wordt momenteel een fluis tercampagne gevoerd om morgen, de dag dat De Gaulle voor zijn bezoek van zes dagen aan Algerije aankomt, een algemene staking te houden. Sommige huisvrouwen zijn reeds be gonnen extra voorraden in t.e slaan. De fluistercampagne wordt ook in Oran ge voerd. De Gaulle zal naar verwacht wordt telkens een dag doorbrengen in Tlemcen, Orléansville, Tizi Ouzou of Bougie, Philippeville en Biskra. In Parijs circuleren geruchten dat een groep rechts-extremistische „comman do's" een poging zal doen om De Gaulle te ontvoeren. Bepaalde personen zouden „een ongewone en verontrustende" be langstelling aan de dag leggen voor bij zonderheden over De Gaulles reis, waar hij zal eten en slapen, en welke veilig heidsmaatregelen zijn genomen. In Algiers is de censuur verscherpt. De bladen mogen geen politieke ver klaringen o.m. de uitlatingen van Salan publiceren. Gaullist bedankt René Moatti, lid van de Gaullistische UNR (Union pour la nouvelle Répu- blique) heeft zijn ontslag ingediend als lid van de Nationale Vergadering omdat hij het niet eens is met De Gaulles op vattingen over de grondwet en Algerie. Het besluit van Moatti werd reeds enige tijd verwacht. Door zijn aftreden wordt een tussentijdse verkiezing in het Parijse district dat hem had af gevaardigd noodzakelijk. De belangstelling van ouderen voor het circus is dalende. Deze conclusie werd gisteren op de jaarvergadering van Theater Carré getrokken naar aanlei ding van een vraag van een der aan deelhouders. Als mogelijke oorzaak voor deze verminderde belangstelling werd ge noemd een „te veel van het gedoe". De voorzitter, jhr. Six van Hillegom, sprak echter de hoop uit, dat het inkrimpen van de speelperiode tot drie weken voor het Circus Strasburger in verband met de komst van „My fair lady" naar Carré de belangstelling zal activeren. Ook werd de dressuur van wilde die ren besproken. Naar de mening van de voorzitter berust de gedachte van velen, dat het dresseren van wilde dieren een wreed gedoe is, op een misverstand. „Misschien is het vroeger wel eens ge beurd. Maar dat is verleden tijd. Nu lukt dressuur alleen als er met verstand en geduld wordt gewerkt." Directeur K. Wunnik voegde hier aan toe, dat elk jaar, zowel tijdens de repetities als bij de eerste voorstellingen van het circus in Carré, controle door de Dierenbe scherming wordt uitgeoefend. In nauw verband tot het circus stond ook de vraag of bij de toekomstige ver bouwing van de zaal al dan niet reke ning zal worden gehouden met het cir cus. Directeur Wunnik beantwoordde dat dit inderdaad een vraagstuk is. waarover men zich dient te beraden en merkte hierbij op, dat zijn vader in 1932 voor dezelfde vraag had gestaan en toen nog voor het circus had gekozen. Over de komende reeks voorstellingen van „My fair lady" zei de heer Wunnik, dat men voorlopig van 21 januari tot en met 30 april zal spelen. „Maar pro longatie is zeker niet uitgesloten. Reeds nu zijn duizenden bestellingen voor plaatsen voor de Amsterdamse voorstel lingen binnengekomen". De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft een door dr. mr. W. Hugenholtz en prof. dr. S. Hofstra ondertekende brief naar de mi nister van Binnenlandse Zaken gestuurd, waarin zij een verbod voor circusverto ningen als in Amersfoort en Zandvoort is uitgevaardigd ten zeerste toejuicht. In de brief wil men niet ingaan op de vraag of bij dressuur mishandeling van wilde dieren plaats heeft, maar wel wordt ge steld, dat het vertonen van kunstjes door wilde dieren „een onwaardige vertoning is voor schepselen, die niet in deze om geving thuis horen en die niet voor dit soort leven zijn bestemd". Voorts wordt gewezen op „de roekeloze en onverantwoordelijke wijze", waarop de dierenwereld in Afrika terwille van commerciële doeleinden geplunderd wordt en de ontstellend toenemende handel in wilde dieren. „Circussen, waar in wilde dieren optreden, zijn niet meer in overeenstemming met het peil van een beschaafd land", zo wordt in de brief 'n handje helpen voor koffie op z'n best! T Afscheid van veelzijdige autodidact (Van onze correspondent in Bonn) In het Hamburgse parlement hield gisteren de 73-jarige burge meester van deze grote Hanze stad, de markante en ongemakke lijke, maar zeer populaire sociaal democraat Max Brauer, zijn laatste redevoering als burgemeester. Nog deze maand zal hij aftreden en zich wat politiek betreft nog slechts wijden aan de Bondsdagverkiezingen in september 1961. Hij is een van de leden van Willy Brandts schaduwkabinet. Max Brauer behoort tot de drie of vier Duitse ouderwetse „Oberblirgermeis- ter" die na 1945 in de Bondsrepubliek een rol van grote betekenis hebben ge speeld. Adenauer van Keulen en Kaisen van Bremen behoren ook tot hen. In het burgerlijke Hamburg, waarvan de patriciërs er Engelse manieren op na plegen te houden, was het Max Brauer, die een streng 19de eeuws autoritair bewind voerde om zijn verwoeste stad op te bouwen. In 1945 was namelijk driekwart van de havens en de helft van het aantal woningen in de Elbe-stad vernield. Thans heeft Hamburg met zyn meer dan twee miljoen inwoners al weer de al lures van een wereldstad: Jungfernstieg, Ballingdamm, Alster en Reeperbahn zijn voor velen begrippen geworden; de sfeer in de stad heeft iets dat geen bezoeker ooit zal vergeten on-Duits, stijf-pa- triciëerachtig, half Engels, Amerikaans zakelijk, koel en toch zeer aantrekke lijk! Glasblazerszoon Dit alles geldt eigenlijk ook voor de sociaal-democratische bestuurder Max Brauer. Deze glasblazerszoon uit Altona, kind uit een gezin van 15 personen, Toonkunstenaars „bewerken" deskundigen (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse rechtbank heeft gis teren de organist Bernard Drukker be ëdigd als lid van een commissie van deskundigen, waarvoor ook bassist Ger Daalhuizen en gitarist VVim Sanders zijn aangewezen. Gedrieën zullen deze vertegenwoordigers van de lichte muze een rapport voor de rechtbank moeten opstellen, waarin zij hun oordeel geven over de capaciteiten van een bassist, zoals deze twee jaar geleden zijn ge weest. De rechtbank wil weten, hoe de prestaties waren van de bassist, toen deze twee jaar geleden door de eige naar van een bar werd ontslagen, om dat hij toen te slecht zou hebben ge speeld. De Nederlandse Toonkunstenaarsbond heeft zich echter gehaast de drie des kundigen een brief te zenden, waarin werd verzocht niet aan dit „experiment" mee te werken. Bernard Drukker sprak van „een soort dreigbrief". Ger Daal huizen en Wim Sanders lieten bij de i beëdiging echter verstek gaan. De heer Drukker is van mening, dat zijn collega's en hij door een bezoek i te brengen aan een bar of nachtclub waar de bassist op een bepaald moment speelt, in staat zullen zijn zich een oor deel te vormen over diens prestaties, en gezien hun eigen ervaring ook zullen kunnen zeggen hoe diens capaciteiten twee jaar geleden moeten zijn geweest. In 1958 kreeg de bassist via impre sario Lou van Rees met drie andere musici een engagement in de bar „De Cockpit" aan de Leidsestraat te Amster dam. Al na de eerste avond wilden de andere musici niet meer met de bassist samen werken en zij beklaagden zich over diens slechte spel bij de bareige- naar. De heer Van Rees verving de man de volgende dag. De bassist begon een proces tegen zijn werkgever, de bareigenaar, wegens onrechtmatig ontslag. Hij won het pro ces, maar de eigenaar heeft nu op zijn beurt een geding tegen de bassist aan hangig gemaakt. De rechtbank zal over veertien da gen de beide andere deskundigen be ëdigen. De bezwaren van de N.T.B., als zou het hier een experiment gelden, zijn niet geaccepteerd. Voorts wordt het weinig elegant genoemd dat de bond schriftelijk deskundigen tracht te beïn vloeden van wie de rechtbank een ob jectief onderzoek vraagt. In de Tweede Kamer is geklaagd over de toestanden in de woonoorden van de Ambonezen, vooral in het kamp Lunetten in Vught. De grote moeilijk heid is, antwoordde minister Klompé, dat het bijna niet mogelijk is de Am bonezen uit de woonoorden te krijgen, wanneer een woning in een nieuwe woonwijk kan worden betrokken. Men weigert te vertrekken uit de woonoor den al heersen er naar onze begrip pen onaanvaardbare toestanden. Toch kunnen zij in de uit houten barakken bestaande, veelal afgezonderd gelegen woonoorden niet blijven. Nu aangenomen wordt, dat de Ambonezen nog lange tijd in ons land zullen blij ven is het bovendien nodig, dat zijn wo- die waarin Nederlanders wonen. Zeer veel Ambonezen willen nog bij en naast elkaar blijven wonen. Het aantal Ambonezen, dat bereid is in een woonwijk bij elkaar te wonen, is nog zeer klein, maar naar mate die bereidheid toeneemt, komt in de woonoorden althans meer ruimte. Hun wordt getoond hoe veel beter de toestand is in de woonwijk voor Am bonezen in Moordrecht bijvoorbeeld. Winterswijk is geen goed voorbeeld. De woonwijk is daar gebouwd op de fun damenten van een oud militair kamp en de wijk ligt te ver van het cen trum van de stad. De Ambonezen wor den niet meer verplaatst dan beslist noodzakelijk is. In Lunetten is aanvankelijk In Engelandwaar gokapparaten verboden zijn, is men een grote ac tie begonnen tegen clandestiene gokgelegenheden. De daarbij buit gemaakte apparaten worden onder het wakend oog van de politie ver nietigd. slecht is, maar dat heeft ontstemming gewekt in andere woonoorden, omdat men wenst, dat de behandeling voor iedereen gelijk is. Naar verwacht, zullen begin volgend jaar ongeveer 300 Ambonese gezinnen ge huisvest zijn nlngen krijgen die gelijkwaardig zijn aan huur geheven, omdat de toestand stenen woningen, Winterswijk 71, in Appingedam 50. in Delfzijl 48, in Cuijk 8. in Hoogkerk 25, in Moordrecht 42, in Rijssen 22. in Barnevelt 6 en in Waddinxveen 28. Voor de ouderdomsvoorziening van de Ambonezen zijn vorige week voorzie ningen getroffen in positieve zin. De bt. voting van Maatschappelijk I meld, dat maarschalk N edel in Vis ge- geen l Werk is zonder hoofdelijke stemming volg van een ongeval om het leven was eraangenomen. 'gekomen. Russisch ruimte-drama De correspondent in Bern van de Chicago Daily News meldde van diplo matieke kringen, die relaties in Mos kou hebben, te hebben vernomen, dat een Russische poging, in oktober jl. om een mens in de ruimte te brengen, met een drama is geëindigd en dat verdere profnemingen voor enkele maanden zijn uitgesteld. Volgens het bericht, zou het betrok ken ruimtevaartuig met succes zijn ge lanceerd, doch de cabine met de ruimte vaarder aan boord zou zich niet van de raket hebben kunnen losmaken, waar na het gehele ruimtevaartuig verbrand de. De lancering had moeten samenvallen met het verblijf van premier Kroesjtsjef in New York, waar hij de opening van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft bijgewoond. Bij zijn terugkeer in Moskou zou Kroesjtsjef maarschalk Nedelin, de be velhebber der Russische raketstrijd krachten. voor de mislukking aanspra kelijk hebben gesteld, waarop de maar schalk zelfmoord zou hebben gepleegd. De Russische pers had destijds ge werkte zich in het begin van deze eeuw Op zijn 37ste was hij de jongste hongerend en studerend omhoog. „Oberbürgermeister" van Pruisen, te we ten van Altona bij Hamburg. Hij werd Pruisische staatsraad en kandidaat voor het ministerschap te Berlijn. Maar in 1933 moest Brauer, door de nazi's vogelvrij verklaard, onderduiken: met een valse pas kwam hij in Oos tenrijk, waarna zjjn wereldzwerftocht van 12 jaar begon. Brauer dook onder bij de later Oostenrijkse president Ren- nej. Hij werd gedelegeerde voor de Vol kenbond in China tot Hitier daaren tegen bij Tsjang Kai-sjek protesteerde. Hij werkte in Frankrijk en kreeg net op tyd een Amerikaans visum vóór de Franse regering hem aan de Gestapo kon uitleveren. Brauer werd Amerikaans functiona ris van een vakbond, docent aan uni versiteiten. In 1945 keerde hij in uni form als Amerikaans staatsburger in Duitsland terug. En werd direct burge meester van Hamburg, nadat men hem weer tot Duitser had verklaard! Zijn Amerikaanse inslag en vrienden zijn het zwaar beschadigde en door verlies van achterland gedupeerde Hamburg zeer te stade gekomen. Brauers markante karaktereigenschap pen pasten precies in het Hamburgse beeld: de autodidact met de opvattingen van een patriciër, de moeilijke heerser, die desondanks populair is, de ex-ar beider met grote ervaring in de gehele wereld. „Barokvorst", zoals men hem tenslotte in Hamburg zelf noemde. Als 73-jarige werkt hij nu voor een andere sociaal-democratische autodidact, de jon gere dr. Nevermann. Hamburg raakt daarmee een markant man en een be kwame, regent kwijt. Of hij in de Bon ner politiek nog een rol zal spelen valt te betwijfelen. Bonn verwacht rode agitatie-golf (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, Schroder, ziet in het Moskouse communis tische manifest het bewijs, dat het communisme in de komende jaren versterkte aanvallen op de Bonds republiek zal doen. Hij meent, dat het hierom bitter noodzakelijk wordt, zijn wetsontwerp tot ver scherpte controle op het reizigers verkeer naar en van het buiten land te accepteren, een wetsont werp, dat ook in zijn eigen partij, de CDU, is aangevallen. Schroder verklaart dat het Oosten zal po gen meer dan ooit communistische functionarissen en agenten de Bondsrepubliek binnen te loodsen, waardoor de zogenaamde conspi- ratieve activiteiten in West-Duits- land zullen toenemen. In de eerste tien maanden van dit jaar heeft men reeds 80.000 reizigers opgemerkt, van wie vaststaat, dat hun reis naar West-Duitsland in verband stond met communistische agitatie of het overbrengen van communistische berichten naar agenten in de Bondsre publiek, of dat hun reis van West- Duitsland naar Oost-Duitsland ten doel had, een agitator-opleiding in dit laat ste communistische land te volgen!! Dergelijke reizen zullen volgens Schro der thans aanzienlijk worden uitgebreid. En dat eist zijns inziens van Westduitse zijde een felle bestrijding. Zijn omstreden wetsontwerp voorziet in een sterke controle op reizen naar en door de Bondsrepubliek van Oostduitse communistische functionarissen. Zowel de Bonner socialistische en liberale op positie als zekere kringen in de CDU moeten niet veel van Schroders wets ontwerp hebben. Zij vrezen, dat dit ont werp kan leiden tot een algemene ver scherpte controle op het reizigersver keer, tot Oostduitse represailles en tot een vermindering van het familiebezoek en het sportverkeer van Oost- naar West-Duitsland en omgekeerd. Aflossing Canadese troepen Vandaag heeft in de haven van Rot terdam de laatste aflossing in 1960 van contingenten van de Canadese NAVO-brigade plaats gehad. Het Britse SS „Corinthia" bracht gisteravond 575 personen (militairen en hun gezinsle den) naar het continent. Zij reisden vanmorgen vroeg door naar hun nieuwe bestemmingen in Duitsland. De „Co rinthia" vertrekt morgenochtend om zes uur met 800 passagiers naar Quebec, waar het schip op 16 december a.s. wordt verwacht. RECTORAATSOVERDRACHT THEOL. HOGESCHOOL Tydens een plechtige bijeenkomst in de aula van de Theologische Hogeschool der Geref. Kerken te Kampen heeft prof. dr. G. Brillenburg Wurth het rec toraat overgedragen aan prof. dr. A. D. R. Polman. De afgetreden rector hield een rede over het onderwerp „Demonii en geestesziekte". In het afgelopen Jaar zijn aan de Theologische Hogeschool twaalf nieuwfl studenten ingeschreven. Het aantal stu denten bedraagt thans 87.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5