Bittere pillen voor de Belgische regering Minister: „Gemeenten moeten woonwagens kunnen weigeren" Met een enkel woord s WOENSDAG 7 DECEMBER 19S0 En Tsjombe doet er een schepje bovenop (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische regering heeft aan de vooravond van het huwelijk van koning Boudewijn nog enige bittere pillen te slikken gekregen. Deze zijn, zoals werd opgemerkt naar aanleiding van het in beslag nemen van de Belgische eigen dommen in Egypte, inderdaad meer bitter dan dat zij geld kosten. Zo is het verbreken van de betrek kingen tussen België en Ghana, waar toe laatstgenoemd land is overgegaan, ook weer meer een prestlge-kwestie dan er voor België grote commerciële na delen uit zullen voortvloeien. Dat blijkt ook uit de officiële reac tie van het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat noemt de be slissing van Egypte en Ghana „een be kentenis van twee Afrikaanse landen, dat hun politiek is mislukt" en het ver wijt deze dat zij ook buiten hun gren zen gezag willen uitoefenen. Daarnaast verklaart de Belgische re gering nogmaals dat de diplomatieke betrekkingen tussen Kongo en België sedert 9 augustus j.l. zijn verbroken. Zij heeft dus niets meer te maken met het geen Ghana België verwijt: de verant woordelijkheid voor de uitwijzing van de Ghanese zaakgelastigde uit Kongo en de ineenstorting van het gezag van Loemoemba. Maandag is president Tsjombe van de deelstaat Katanga in Brussel aan gekomen. Zogenaamd is het enige doel van zijn bezoek huwelijksgeschenken van zijn land aan koning Boudewijn te overhandigen en zoals hij zelf heeft gezegd „vrienden, duizenden vrienden" te ontmoeten. Tjombes verklaringen Hij heeft echter direct de eerste dag van zijn bezoek gebruikt om enige ver klaringen af te leggen die er niet om liegen. In het dort kan men zijn betoog samenvatten met: het Belgische volk begrijpt ons, het Belgische koningshuis begrijpt ons, maar de Belgische regering heeft fouten gemaakt. President Tsjombe keert nog voor het huwelijk terug teneinde eventueel aan de conferentie te Leopoldstad, waar pre sident Kasavoeboe van Kongo de Kon golese leiders tot een vergelijk hoopt te brengen, deel te nemen. Blijft voor de regering - Eyskens als enige schep suiker om de bittere pillen door te slikken het lot van Loemoem ba, met wie zij zoveel heeft te stellen gehad. Maar of men de regering een dergelijk leedvermaak mag toedichten? Hoe het ook zij: gistermiddag kwam België's toekomstige koningin voorgoed in haar nieuwe vaderland aan. Brussel ligt onder duistere regenwolken, in een uiterst magere feesttooi gehuld, te wachten op het feest van de volgende week. Advertentie De verdediger van Adolf Eichmann wil eerst geld zien De Keulse advocaat Robert Servatius, die de jodenmoordenaar Eichmann zal verdedigen, heeft gisteren in Keulen verklaard, dat de kwestie van zijn hono rarium voor de verdediging van Eich mann eerst met diens familie besproken en opgelost moet worden, voor hij weer naar Israël gaat. Mevrouw Eichmann heeft misschien maar een klein deel van het honorarium voor de publikatie van de vraaggesprek ken met Eichmann in „Life" ontvangen. Maar ik neem aan ,dat Sassen de journalist die vraaggesprekken geschre ven en gepubliceerd heeft minstens 250.000 gulden hiervoor heeft gekregen,' aldus Servatius. Zoals bekend heeft Servatius meege deeld, dat hij de verdediging van Eich mann zal neerleggen als mocht blijken dat de publikaties in „Life" juist zijn. Onrust in Bagdad Twee Arabisch-nationalistische bladen in Beiroet (Libanon) meldden dat zater dag in Bagdad bij botsingen tussen na tionalisten en communisten 21 mensen ernstig en 24 licht gewond zijn. Volgens de bladen hadden nationalisten beto gingen op touw gezet en anti-commu nistische leuzen aangeheven die leiden tot de ongeregeldheden. In een van de aangeheven leuzen werd Koning Hoes sein van Jordanië aangevallen en in een andere werd opheffing van de staat van beleg geëist. Het pro-Jordaanse Libanese blad Al Bina heeft gemeld, dat een samenkomst op handeri is van Koning Hoessein en de Iraakse premier Abdoel Karim al Kassem. Ballonnetjeshuwelijk Een ongewone ballonromance zal zaterdag a.s. in het dorp Urshult bij Vaxjö in Zweden eindigen in een Zweeds-Nederlands huwelijk. Op die dag zullen in de kleine wit te kerk van Urshult mej. Diny Kom merkamp uit Klarenbeek (bij Apel doorn) en Carl Haakansson uit Bas- taremala, in de echt verbonden wor den. Diny Kommerkamp en Carl Haakansson leerden elkaar elf jaar geleden kennen, toen Diny op een schoolfeestje in Klarenbeek een bal lon opliet. Dit gebeurde op 20 mei 1949. Een maand later werd de bal lon bij Urshult gevonden in een bos met een overvloed aan lelietjes van dalen. De jongen die hem vond was niet erg geïmponeerd, zijn broer Carl wel. Hij schreef een briefje naar de afzendster. Vijf jaar en 150 brieven later ging Haakansson per bromfiets naar Ne derland voor zijn eerste ontmoeting met het meisje uit Klarenbeek. Ver leden jaar keerde hij er terug met een gouden ring en werden Diny en Carl verloofden. Diny Kommerkamp is nu in Urshult ivaar zij zich op haar huwelijk voorbereidt. Da*y stapt u uit Van 10 december a.s. ook F.M.-ontvangst in West-Nederland De N.V. Nozema (Nederlandse Om- roepzender Maatschappijen) heeft be kendgemaakt. dat met ingang van za terdag 10 december de twee F.M.-om- roepzenders. die het midden en het wes ten van het land moeten bestrijken, op proef in dienst zullen worden gesteld. De ene zender zal op de frequentie 92,6 mhz programma I en de andere op fre quentie 96,8 mhz (programma II) van de Nederlandse omroep uitzenden. De zenders zijn geplaatst in de nieuwe radiotoren van het zendercomplex Lo- pik-radio. VEILIGHEIDSRAAD BLIJFT ELF LEDEN TELLEN De speciale politieke commissie van de Verenigde Naties heeft gisteravond een voorstel verworpen dat beoogde het le dental van de Veiligheidsraad te vergro ten. Het voorstel had speciaal ten doel meer Afrikaanse landen zitting in de raad te laten nemen. De commissie had aanvankelijk een door 46 VN-leden ingediende ontwerp resolutie aanvaard, waarin werd voorge steld het aantal leden van de Veilig heidsraad van elf op dertien te brengen: dit was geschied met 73 stemmen voor. veertien tegen en zes onthoudingen. Daarop werd een door Afrikaanse en Aziatische leden ingediend amendement aanvaard, waarin er op aan werd ge drongen dat bij de toewijzing van de zetels in de Veiligheidsraad zou worden gestreefd naar een „evenwichtiger geo grafische verdeling". De aldus geamendeerde ontwerpreso lutie werd nu echter met 42 tegen 36 stemmen, bij 17 onthoudingen, verwor pen. Verscheidene Latijns-Amerikaanse landen, die hadden behoord tot de in dieners van de oorspronkelijke ontwerp resolutie, stemden tegen, nadat deze was uitgebreid met het Afrikaans-Aziatische amendement. (Van onze parlementaire redacteur) Aan de 20.000 woonwagenbewoners, die ons land thans telt, heeft de Twee de Kamer gisteren bij de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Werk, bijzondere aandacht besteed in verband met enkele klachten over woon wagenkampen. Woonwagenbewoners, die niet werden toegelaten tot het kamp in Amersfoort, hebben zich met succes tot de rechter gewend „Als de uitspraak in hoger beroep dezelfde is of niet voldoen de duidelijk is", verklaarde minister Klompé gisteravond, „Zal ik op korte termijn de Woonwagenwet zo wijzigen, dat Gedeputeerde Staten de bevoegd heid krijgen in overleg met de gemeen tebesturen het aantal woonwagens vast te stellen, dat een gemeente moet opne men". Er zijn ook klachten over het gemeen telijke woonwagenkamp in Tilburg, waar de toestand zo slecht is dat de rechter heeft uitgemaakt, dat van de woonwa genbewoners uit Hilvarenbeek, die wer den overgeplaatst naar Tilburg, niet kon worden gevergd dat zij de slechtere standplaats zouden accepteren. Minister Klompé maakte erop attent, dat hier geen sprake is van een regionaal woon wagenkamp, maar van een gemeentelijk kamp. waar in 1950 de situatie vrij be hoorlijk was. Een aantal gemeenten rond Tilburg had afgesproken hun woonwagens daarheen te sturen. Het departement van Maatschappelijk Werk had daar niets mee te maken. President Eisenhower heeft giste ren zijn Democratische opvolger Kennedy in het Witte Huis ontvan- Een gesprek wagenwet de mogelijkheid wil scheppen, dat voor de kampen een maximum aan tal toe te laten woonwagens wordt vast gesteld. Het merendeel van de 20.000 woon wagenbewoners wenst geen stenen huis. Men houdt van het trekken en het on geregelde leven. Het verblijf in goed ingerichte regionale kampen is bedoeld om de weg van woonwagen naar vaste woning te vergemakkelijken. Minister Klompé heeft voorts mee gedeeld, dat zij in juli het ontwerp van een wet tot regeling van het toezicht op de bejaardentehuizen om advies heeft gestuurd aan de gemeenten en de pro vincies. Tot nu toe heeft zij nog geen enkel advies ontvangen. Vrije woninghuur Vorig jaar heeft minister Klompé met negatief resultaat aan gemeenten in Friesland en Zeeland gevraagd hoe zij denken over opheffing van de Woon- ruimtewet, indien het aantal woningen voldoende is om in de vraag te voorzien. Zij is nu van plan een dergelijke brief uit te strekken tot een groter gebied in Nederland. Zolang de Woonruimtewet onverkort in werking blijft, kan de mi nister van Volkshuisvesting niet een vrijer beleid voeren op het gebied van de woninghuren. De Anti-Revolutionair Smallenbroek verwachtte ook op de nieuwe brief geen positieve reacties. Volgend jaar, bij de behandeling van de begroting voor 1962, zal het onder werp wel opnieuw aan de orde komen. Daarnaast is er echter een gesprek geweest tussen Tilburg en 17 andere ge meenten om te komen tot een regionaal kamp. In dat gesprek is ook de rijks overheid gemoeid voor het verlenen van subsidies. Minister Klompé was het niet eens met de socialistische mevr. Hero ma-Meilink, dat op het gebied van de woonwagenkampen het Rijk de taak van de gemeenten moet overnemen. Een aantal gemeenten heeft reeds getoond in staat te zijn tot de bouw en exploi tatie van een regionaal kamp. Het knel punt is, dat de gemeenten dan moeten worden beschermd tegen het risico dat een onbeperkt aantal woonwagenbewo ners dat kamp binnenkomt. Het is om die reden, dat de minister in de Woon- gen. Een telegrafisch overgebrachte foto van de gaande en de komende man op de meest verantwoordelijke post in de Westelijke wereld. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Muzikale lezing: Het mu ziekkorps onder de loep. 18.20 Het spec trum, lezingen. 18.35 Gewijde muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Volksmuz. 20.15 Radiofilharm. Or kest en solist. 21.05 Vragen van de Oeku- mene, lezing (8). 21.25 Planoconc. 21.55 Gram. 22.15 Bariton en piano. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen. 19.20 VARA-varia en gram. VPRO: 19.30 Literair progr. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Lichte muz. 20.55 Inleiding tot de volgende ultz. 21.00 Poliuto, opera. (1ste pauze plm. 21.45: Zestig jaar levenservaring, lezing. 2e pauze plm. 22.40: Tussen mens en nevelvlek, lezing). Na afloop om plm. 23.45-24.00 Event, gram. Daarna: Nws. (Indien deze ultz. niet doorgaat, wordt het progr. als volgt: 20.00 Nws. 20.05 Ca baret. 20.35 Operafragm. 21.45 De cellist, hoorsp. 22.20 Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzlk. discussie. 23.55-24.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. KRO: 20.20 Tv-docum. 20.55 Gevar. progr. 21.35 Eénakter. 22.05 Epi loog. PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee: C. Hakkert, Leiden. Agenda WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): C.M.B.-film avond „Het meisje Marion". Spr. D. Ne- derveen. 8 uur nam.; 's middag te 3 uur. kinderfilms. Ons Centrum (Hooigracht 84)Demon straties Ned. Zuivelbureau voor Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudenden Dran ken. 8 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Internat. Rechtsorde. Spr. A. Dirks over problemen rondom de vluchtelingen. 8 uur nam. KORPS MARINIERS VIERT DE 295STE VERJAARDAG De 295ste verjaardag van het Korps Mariniers zal traditiegetrouw op 10 december te Rotterdam worden ge vierd. Om 09.30 uur zal de commandant van het Korps Mariniers, de generaal- majoor der Mariniers J. G. M. Nass op het ereveld op de algemene begraaf plaats Crooswijk, een krans leggen. Deze kranslegging zal onder anderen worden bijgewoond door de in Neder land aanwezige ridders Militaire Wil lemsorde van het Korps Mariniers. Te 10.45 uur volgt een défilé van een gewapende troep ter sterkte van 4 com pagnieën met ingedeeld korpsvaandel en de Marinierskapel, langs de gedenkplaat op het noordelijk hoofd van de Maas brug. De commandant van het Korps Mari niers zal kort voor het begin van het défilé een krans leggen bij de gedenk plaat en vervolgens het défilé gadeslaan in gezelschap van de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum e.a. Op dit défilé volgt een mars door Rot terdam. De lustrumviering zal by de mariniers kazerne worden voortgezet met sport wedstrijden, feestelijke maaltijden en ca baret- en filmvoorstellingen. Op 10, 17 en 21 december zullen de oud-gedienden van het korps in Amsterdam (10 decem ber), Eindhoven (10 december), Rotter dam (17 december) en Heerlen (21 de cember) feestelijke bijeenkomsten be leggen. BINNENLAND De Eerste Kamer heeft gisteren na een kort debat het wetsontwerp tot wij ziging van het tarief van justitlekosten en salarissen in burgerlijke zaken zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het bestaande stelsel van griffierechten, da terend van 1910, was verouderd en om slachtig. Voor allerlei handelingen ter griffie moest in civiele zaken een afzon derlijk recht worden betaald. Dit 6telsel wordt nu vervangen door een algemeen recht. Bovendien zal nu ook het deur waarderstarief worden verhoogd. Dat was sinds 1948 niet meer gewijzigd. De Eerste Kamer zal de volgende week de algemene politieke beschouwingen houden. Vermoedelijk met koolmonoxydever- giftlging zijn gisteren twee schoorsteen vegers in een ziekenhuis te Rotterdam opgenomen. De toestand van een van hen, de 24-jarige Th. van Loenen uit de Pau- lus Potterstraat in Schiedam, is ernstig. De 23-1arige magazijnbediende uit Heemstede is gisterochtend zeer ernstig gewond naar het Wilhelminagasthuls in Amsterdam overgebracht, nadat hij met zijn kleine autobus op de Haarlemmer weg in ernstige botsing was gekomen met de personenauto van de 52-Jarige ban kier P. de Kok uit Aerdenhout. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het ss. „Groote Beer", dat 22 november van Hollandia ls vertrokken en op 21 de cember in Amsterdam wordt verwacht. BUITENLAND In Nieuw Delhi is dezer dagen een vrouw overleden, die de leeftijd van 130 Jaar had bereikt. Haar Jongste zoon is 80 jaar oud en een van haar kleinkinderen heeft zelfs reeds kleinkinderen. De in Johannesburg wonende jour nalist Dennis Kiley ls schuldig bevonden aan het zenden van onjuiste berichten aan de Londense News Chronicle. Hij werd tot een boete van 100 pond (ruim duizend gulden) of een hechtenis van twee maan den veroordeeld. Kiley had geschreven dat in de Modder-gevangenis Afrikaanse poli tieke gevangenen waren doodgeslagen. De rechter zei dat het hof sympathie had voor hen die het opnemen voor de misdeelden. Hij was echter van oordeel dat de 27- jarige Kiley zijn artikel had geschreven, uit winstbejag. Een gebrandschilderd raam van on schatbare waarde van de kathedraal van Straatsburg is maandagavond door dieven vernield, die zich hadden laten Insluiten om offerblokken te kunnen lichten. Het raam dateert uit de twaalfde eeuw. De dieven vernielden het om de kathedraal weer te kunnen verlaten. Een Westberlijnse rechtbank heeft de 38-Jarige Alfred Purkop tot zes jaar tuchthuis en zes Jaar „eerverlies" veroor deeld, omdat hij zeven Jaar geleden een negentienjarige jongen die voor een Wes telijke Inlichtingendienst werkte dronken had gevoerd en naar Oost-Berlljn had ge bracht. Deze Jongen werd in Oost-Berlijn veroordeeld en eerst begin vorig jaar vrij gelaten. Volgens een woordvoerder van het Franse leger in Algerije zijn de vorige week 565 opstandelingen gedood, gewond of gevangen genomen. Maarschalk Rodion Malinofski, de Russische minister van Defensie, heeft gis teren in het Kremlin een lunch bijge woond ter ere van vice-president maar schalk Hakim Amer van de V.A.R., aldus meldt Tass, Dit is de eerste keer sinds 1 december, dat over de aanwezigheid van Malinofski bij een officiële gelegenheid is gerept. Een woordvoerder van de rege ringspersdienst zei toen dat de minister „rust hield". Op 1 december werd maar schalk Haklm Amer door Malinofski's plaatsvervanger bij zijn aankomst ln Mos kou begroet. Wegens tekort aan conducteurs bij de Weense vervoersbedrijven zal begin volgend jaar een tweehonderdtal manne lijke en vrouwelijke studenten, met arm band en pet getooid, kaartjes gaan knip pen. voornamelijk op de spitsuren. Zij contracteren voor een Jaar. Het Jordaanse hof voor staatsveilig heid heeft drie Jordaniërs wegens militai re spionage voor Israël tot straffen varië rend van zeven jaar tot levenslang ver oordeeld. Drie personen werden vrijge sproken. De Amerikaanse posterijen hebben een zegel van 4 cent met de afbeelding van de vroegere minister van Buitenland se Zaken John Foster Dulles uitgegeven. De zegel draagt de woorden "Peace with Justice" (vrede met rechtvaardigheid). Het water, dat grote delen van Noord- en West-Duitsland overstroomd heeft, heeft zich gisteren verder terug getrokken. Meer naar het zuiden toe is het gevaar echter nog niet geweken. Het water van de sterk gestegen Ems heeft het dorp Gimbte bij Münster volledig van de buitenwereld afgesneden. Alain de Serigny, voormalig directeur van ,,1'Echo d'Alger en een van de be klaagden in het barrlcadenproces in Pa rijs, is gistermiddag in een ziekenhui- op genomen. Hij lijdt aan een maagzwe. Het radiostation „Vrij Europa" (ln München) heeft een nieuwe voorlopige di rectie gekregen, bestaande uit Thomas Brown en John Dunning, beiden van Ra- dlo-Vrij Europa te New York, en Rodney Smith. Zoals bekend heeft de vorige di rectie. gevormd door Erik Hazelhof, Roelf- zema, McNeil en Penn, enige dagen ge leden ontslag genomen, omdat het New- yorkse bureau van Radio-Vrij Europa achttien Tsjechische redacteuren, die ln München op staande voet waren ontsla gen, weer ln dienst gesteld heeft. Het nieuwe driemanschap zal in functie blij ven totdat er een definitieve directie is benoemd. DONDERDAG Casino: K. en O. „A woman in a dres sing-gown". 7 uur nam. „Moby Dick". 9.30 uur nam. De Kleine Burcht: Sint-Nicolaasavond Selskip „Fryslan". 8 uur nam. Oude Rijn 3 (Kerkgebouw Baptistenge meente) Adventsappel Leidse Contact commissie voor Evangelisatie. Spr. ds. C. v. d. Weele. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 uur nam. Schouwburg: Scapino-ballet voor school jeugd. 10 uur voorna. St.-Leonardusgebouw (Haagweg): Vo gelshow Avibus. 810 uur nam. VRIJDAG Café „Royal": Opening Kanarietentoon stelling „De Zanger". 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. kapelaan H. J. M. Stoelinga over „Engeland vanaf een scooter gezien". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: VVD. Onder werp: .,De VVD-fractie in de gemeente raad". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15-7.50 uur nam. Prediker: Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. St.-Leonardusgebouw (Haagweg): Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zomerzorg: Cursus Kynologische Kennis „Rijnland". 8 uur nam. Oeegstgeest. Willem de Zwijger- kerk: Gemeente-avond Ver. Vrijz. Herv. Spr. dr. G. P. H. Locher over: „Nieuw- Guinea". 8 uur nam. ZATERDAG Café Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 10 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm, ds. W. Betram van Zeist. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): De monstraties dr. S. J. van Ooststroom voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 u, nam. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders' vergadering N.V. Ned. Electrolaschmij12 uur 's middags. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Holl. Constructiewerk plaatsen. 11.30 uur voorm. ZONDAG Café „Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Ver. „Gemeentebelang". Spr. mr. G. C. Suer- mondt over zijn ervaringen als Unesco- expert in Afghanistan. 8 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. C. Braat der Griekse terracotta's. 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 januari) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 2—4 uur. DE BIOSCOPEN Casino „De maniak" (Strangers on a train) (18 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2,30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maand. 2,30 en 7 uur; donderdagavond 7 en 9.30 uur K. en O. mi .Mein Kampf" (18 jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 8 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Hoogmis 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Instr. kwint. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Amus.- muz. NCRV: 14.00 Cabaret. 14.30 Gram. 15.30 Kinderkoor, strijkers en orgel. 16.00 Verkenningen in de bijbel. 16.20 Sopr. en piano. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Amus. muziek. NCRV: 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Kin derkoor. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, lezing. 19.15 Gram. 19.30 Ra,diokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Or - gelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.25 Volksmuz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.2Q Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 18.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Sopr. en piano. 11.40 Gram. 12.00 Orgelsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Hobo en plano. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Muzikale contrasten. 15.50 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Voordr. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.20 Apartheid in het land van de boer, Brit en Bantoe, lezing. 21.50 Lichte muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sport- act. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Televi- zler. 20.30 Film. 21.00-22.20 The Great Sebastians, blijspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Toespra ken. 16.25 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Latijns-Amerikaanse muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Re constructie v. e. beroemde rechtzaak. 21.30 Gram. 22.00 Gesprekken. 22.30 Gram. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06-0.36 Piano recital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12 00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Lichte muz. 18.31 Lichte muz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Wedstr. tussen scholen. 21.00 Lichte muz. 21.31 Brieven- beantw. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Lichte muz. 14.00 Barokmuz. 14 30 Gevar. muz. 16,00 Filmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Nwe amus. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Instr; kwar tet. 20.45 Onerettemuz. 21.45 Nws. en weerber. 22.15 Oude muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dans en amus.muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.05 Sol.conc 16.40 Kamermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Grsm. 19 00 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.45 Muzik. nws. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weer berichten. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13 00 Nws. en weerber. 13.15 Oratorium. 14.00 Schoolradio 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16.21 Oratorium (verv.). 17.nn Nws. en weerber. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Soortkron. 19.00 Nws en weerber 19.40 Pianorecital. 19.50 Vriie oolltieke tribune. 20.00 Operettemuz. 22.00 Nws. *>2.15 Radio-Universiteit. 22.55 23.00 Nws. 484 in.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Werken v. Belgische componisten. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17 30 Kamermuz. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Feuille. 21.00 Discoparade. 22 55 Nws. I.uxor „Drama ln de spiegel" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9 15 uur; maand.: 2 30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Het schandaal van Cloche- merle" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur: zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur. Trlanon „Faja Lobbi" (alle leeft.). Werkd.: 2.30. 7'en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De dood rijdt mee" (14 Jr.) Werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2 30. 4.45. 7 15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „De lord. de lady en de butler". \stra-theater (Wassenaar Vrijd., zaterd. en zond. 6 45 en 9.15 uur: „Inspecteur Hardesty FBI" (14 Jr.); maand, dinsd., woensd. 8 uur: ..East of Eden" (18 Jr.): donderd. 8 uur: ..Helena van Troje" (14 |r.): zond. en woensd. 2.30 uur: „De nieuwe attractie" (alle leeftijden). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen gehoor hij Cw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222 A PPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ci 9* t S g I 1 a z is Amsterdam motregen n 5 11 8 13 Den Helder geh. bew. ozo 2 6 3 0 Ypenburg Vlisslngen geh. bew. zwaar bew w.stll wnw 1 9 6 1 1 2 14 Eel de regen ozo 2 8 10 3 13 De Bilt geh bew. w 2 1 2 Twente zwaar bew o 2 6 4 45 Eindhoven geh bew ozo 8 14 4 0 Z -Limburg zwaar bew. w.stll 10 1 14 Helsinki zwaar bew ozo 8 17 10 0 Stockholm half bew o 5 22 12 0 Oslo poolsneeuw zw 7 17 12 0.1 Koper. Lage i ■waar bew o 1 17 10 25 Aberdeen onbewolkt zw 1 10 1 0.1 Londen mist o 3 15 4 0 Brussel regen wzw 15 15 10 9 Luxemburg licht bew zo 3 6 4 1 Parijs zwaar bew zzo 2 6 4 1 Bordeaux onbewolkt zo 2 6 4 5 Grenoble mist zo 6 7 5 6 Nice licht bew. zo 2 6 3 2 BerlV geh bew zo 2 6 4 0 Frankfort geh bew. zo 2 6 4 6 München regen zo 2 8 3 5 Zürich regen zzo 5 7 3 2 Genéve zwaar bew. nno 2 1 -3 0 Locarno regen mist w.stil 1 -3 0 Wenen ono 2 -3 -3 0.1 Innsbruck sneeuw zzo 5 5 3 1 Belerado zwaar bew. w.stll 6 -6 0 Athene zwaar bew w.stil 6 3 3 Rome regen zzo 4 7 4 3 Alaccio regen z 5 6 1 2 Madrid regen wzw 5 8 5 1 Mallorca licht bew. z a 10 3 3 Lissabon motregen WA til 10 0 1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2