Laaisle nieuws COLETTE KREEG HAAR BIM BIJ ZICH ONDANKS DE INVOERBEPALINGEN Hi-fi, vloerbedekking en gordijnen CADEAU als je een flat huurt Westduitse Lv.-chaos treft ook de industrie Amerika kent geen woningnood, maar wel tekort aan huurders Bij één fabriek al twaalfhonderd man ontslag van aangevraagd Illegale textiel Oostenrijk in import brengt moeilijkheden WOEN8DAG 7 DECEMBER 1960 (Van onze Amerikaanse correspondent) In veel steden van Amerika kan men op het ogenblik te kust en te keur flats huren. Er is in de jaren 19501960 enorm veel gebouwd en nu blijkt vrij plotseling, dat er meer woningen zijn dan mensen. Nederlanders zullen dit, begrijpelijkerwijs, een ideale toestand vin den, maar de eigenaars van Amerika's flatgebouwen denken daar anders over. Zij moeten proberen door huurverlaging en door het aanbieden van allerlei extraatjes hun gebouwen bezet te houden. Juist omdat de bouwkosten de laatste tijd flink gestegen zijn, is het voor eigenaars van de nieuwste flatgebouwen heel moeilijk hun huur te verlagen. schrift zijn, maar de eigenaars van flatgebouwen konden het zich tot nu toe veroorloven regels op te stellen, Voor Nederlanders ideale toestand Dat de neiging tot bouwen in deze omstandigheden minder groot is gewor den, kan men zich voorstellen. Vandaar dat de bouwnijverheid aanzienlijk is ge daald. Wie over een economische reces sie spreekt in Amerika, wijst doorgaans ook op de economische gevolgen van de slapte in het bouwbedrijf. De bouwers hebben zichzelf de laatste jaren herhaaldelijk afgevraagd: hoe lang kan het zo nog doorgaan? In de centra van de steden verrees het ene moderne flatgebouw na het andere en buitenaf gingen de bulldozers maar steeds door met het vlak (en vaak kaal!) ma ken van terreinen, waar vrijstaande hui zen op gebouwd moesten worden. Waar moesten alle mensen vandaan komen om al die flats te huren en al die huizen te kopen? Maar verhuurd en verkocht werden ze. Gouden tijd voor huurders In 1959 begon het echter wat minder vlot te gaan en in 1960 kwamen, vooral in de flatgebouwen, vrij veel woningen leeg te staan. Daarmee brak voor huur ders een gouden tijd aan: men kon herhaaldelijk met succes afdingen, wan neer men naar een andere flat zocht. In Seattle zat een eigenaar zo om huurders verlegen, dat hij aan mensen die in zijn gebouw hun intrek wilde nemen, aanbood om voor de verhuis kosten te zorgen! In Californië kre gen sommige huurders .telkens wan neer zjjn hun huur betaalden, cadeau bonnen ten geschenke van de huiseige naar. Wallstreet Journal, waaraan hier het een en ander is ontleend, noemt het krasse geval, dat huurders negentig da gen voor niets mochten wonen, wanneer ze maar een contract voor één jaar tekenden. Een aardige bijverdienste kan men ook hebben, wanneer men nieuwe huurders aanbrengt. Vijfentwintig dol lar per huurder is dan heus niet de hoogste „beloning". Kinderen, honden en katten In veel flatgebouwen is het nog al tijd regel, dat men er geen huisdieren en geen kinderen mag houden. Voor wie van kinderen honden en katten houdt mag dit een afschuwelijk voor- Predikant wilde een paartje niet trouwen Want de jonge bruidegom voetbalt op zondag (Van onze Utrechtse correspondent) Van de zijde der Zeister voetballief hebbers bestond vanmiddag zeer veel belangstelling voor het huwelijk van de zeer verdienstelijke en sportieve 23-jarige contractspeler van het eerste elftal van de semi-profclub „Zeist" Hendrik (Hen- ny) Olthof met de charmante 19-jarige Katarina Heger. Leden van de voetbal vereniging Zeist vormden om 12 uur bij de ingang van het gemeentehuis een erehaag voor het jonge paar. De velen, die vervolgens de plechtig heid in de hervormde Oude Kerk bij woonden moeten wel verbaasd zijn ge weest, dat niet ds. H. Harkema, wiens naam op de trouwkaarten en in het weekblad .Hervormd Gemeenteleven" stond vermeld, maar zijn collega ds. D. Groeneboer het huwelijk kerkelijk beves tigde. Ds. Harkema, bij wie mej. Heger de categisatielessen volgde had het paar de belofte gedaan de huwelijksplechtig heid te leiden. De predikant meende later, op deze belofte terug te moeten komen. De voetballerij op zondag vormde het struikelblok en de heer Olt hof bleek niet bereid terwille van de huwelijksbevestiging door ds. Harkema te beloven de sportbeoefening op zondag er aan te geven. Ds. D. Groeneboer, pre dikant van de Boskapelwijk te Zeist bracht uitkomst en verrichtte toen de kerkelijke plechtigheid. GESCHENK VAN NEDERLAND AAN BOUDEWIJN EN FABIOLA De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. Luns, heeft gistermid dag voor korte tijd het voorzitterschap van de raad van ministers van de EEG in andere handen moeten overdragen. Hjj heeft toen in gezelschap van H.M. ambassadeur jhr. Teixeira de Mattos, na mens de Nederlandse regering aan Ko ning Boudewijn een geschenk overhan digd. Het bestaat uit een 18e eeuws Engels zilveren koffieservies. Minister Luns veronderstelde dat ook de toe komstige Belgische koningin bij de aan bieding van dit geschenk aanwezig zou zjjn. Hij zou aan de Koning vragen of deze eventueel zijn wapen op het blad van het servies gegraveerd wilde hebben. Broche van f 5000 verloren Een mevrouw uit de Sweelinckstraat in Utrecht heeft bij de politie aangifte gedaan van verlies van een broche van platina, met briljanten bezet. De broche is f. 5.000,- waard. Zij moet het sie raad' verloren hebben op drie december, in de binnenstad. waardoor hun gebouwen rustig bleven en weinig te lijden hadden. Maar de tij den veranderen. Kinderen en katten krijgen hun kans. De eigenaars kunnen niet meer te kieskeurig zijn. Dat een flat, wanneer men er introk, opnieuw werd geschilderd, was al lang gebruikelijk. Dat de ijskast en het gas fornuis bij de huur waren inbegrepen, is ook reeds lang normaal. Maar in sommige gevallen krijgt men er nu ook nog een ingebouwde hi-fi-in- stallatie bij (een moderne radio en gra- mofoon dus) plus gordijnen en vloer bedekking! Wie het nog altijd heel moeilijk heb ben bij het vinden van een flat, dat zijn vreemd genoeg de heel rij ken. Dat zijn die mensen, die het te veel rompslomp vinden om in een huis buiten te wonen en dan ook in de stad een flat zoeken, die voornaam is, groot en voorzien van alle luxe en com fort. De gebouwen met flats van 300 dollar tot 1000 dollar per maand zijn nog altijd uitstekend bezet. Het valt niet mee om rijk te zijn Ceylon trekt troepen uit Kongo terug Ook Ceylon heeft besloten zijn mili tairen uit de V.N.-strydkrachten in Kongo terug te trekken, zo is vandaag in regeringskringen te Colombo ver nomen. Kort tevoren was uit Cairo ge meld, dat de VAR hetzelfde besluit heeft genomen. Het overlijden van Clara Haskil De pianiste Clara Haskil - men zie elders - overleed in een ziekenhuis waar zij was opgenomen, nadat zij gisteravond bij haar aankomst op een Brussels sta tion een val had gemaakt. Het concert dat zij vanavond in Brus sel zou geven, zou door de Belgische koningin-moeder Elisabeth en door Prinses Paola en Prins Albert worden bijgewoond. Clara Haskil had de Zwitserse na tionaliteit. Albert Vogel getrouwd De bekende voordrachtskunstenaar Al- bert Vogel is vanmorgen in het huwe lijk getreden met mej. Elisabeth H. van Hasselt, dochter van wijlen de di recteur van de B.P.M.. dr. B. Th. W. van Hasselt. De huwelijksplechtigheid, in het Wassenaarse stadhuis, was zo sober mogelijk gehouden. Geen diamanten in gestolen post Aan een geheimzinnige diefstal uit een Nederlandse postzak, die vrijdag via Schiphol per KLM naar Londen werd vervoerd, waar de verzending naar Mi laan wegens de slechte weersomstandig heden vertraging ondervond, kleeft nog een mysterie: waar komt het bericht vandaan, dat uit die postzak diamanten zjjn verdwenen en wie heeft daarvan de waarde op f 600.000.geschat? Volgens de postale recherche in Amsterdam zjjn deze berichten uit een fantasierijke duim gezogen: er zjjn vrijdag van Schiphol helemaal geen diamanten naar Milaan verzonden. Wel is het waar, dat vrijdag een postzak met 24 aangetekende stukken voor Milaan naar Londen werd verzon den, omdat er geen directe verbinding met deze stad was. Het is ook waar, dat de postzak zaterdag door een onbe kende werd opengemaakt nadat zij reeds in een Viscount toestel van de BEA was geladen, die wegens het slechte weer niet kon vertrekken. Eveneens is het juist, dat de 24 aangetekende stukken eruit gestolen werden, maar hoe komt men er bij, dat er diamanten in zaten? Diamanten mogen nl. niet zomaar worden uitgevoerd. Daar komt de doua ne aan te pas. Noch donderdag, noch vrijdag zijn bij dit kantoortje diamantzendingen voor Milaan aangeboden. Bljjft de theoretische mogelijkheid, dat iemand in Nederland klandestien diamanten heeft pogen uit te voeren. Maar dan kon behalve de afzender al leen de dief zelf weten welk een grote slag hjj had geslagen en zeker zou dan niemand anders hebben kunnen opge ven hoeveel de diamanten waard waren. Resteert de vraag: „wie is de afzen der van de 24 stukken of zjjn het er soms meerderen? Alle 24 waren voor Milaan bestemd, maar op de lijsten worden noch de afzenders noch de ont vangers vermeld." We zullen dus moeten afwachten, tot we van de afzender (s) een klacht ontvangen," aldus de recher che. Neg watersnood in de Gelderse Vallei Vannacht is het water van de Lun- terse beek nog 20 centimeter gestegen Oorzaak is uitblijven tweede programma (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse televisie-industrie verkeert in grote onzekerheid over haar afzetmogelijkheden voor de eerstkomende maanden. De firma Grcits - een van de vier grootste fabrikanten op dit terrein in de Bondsrepubliek - heeft reeds als voorzorg het ontslag van niet min der dan 1200 man aangevraagd! De omzet-onzekerheid wordt veroorzaakt door het politieke ge vecht over het tweede televisie programma. Op dit moment staat nietvast wanneer, waar en door wie het tweede programma op 1 ja nuari 1961 - zoals oorspronkelijk is aangekondigd - zal worden be gonnen. Er is een principieel proces voor het constitutionele gerechtshof in Karlsruhe aan de gang. Er wordt over tweede pro gramma's gepraat zowel in Bonn als in Düsseldorf, Frankfort, Hamburg en Hannover, er zjjn reeksen dure program- ma'e intrehlilrf mno- tj en nos steeds stroomt het ^vele water ma.s ingeblikt, maar alles Is ten deze nog zwevende. Dat heeft bij de televisiekijkers onze kerheid gecreëerd. Zij hebben in tegen stelling tot de verwachtingen geen en kele haast getoond met het kopen van nieuwe toestellen en ze nemen een zeer afwachtende houding aan met het aan schaffen van de hulp-apparaten, nodig voor het ontvangen van het tweede programma op een oud toestel. van de Veluwe in de Gelderse vallei door het laag gelegen Achteveld naar het IJsselmeer. In Achteveld is men druk bezig met het leegpompen van de ondergelopen kelders en het herstel van de weggespoelde straten tussen Amers foort en Achteveld, terwijl de PTT reeds voor de vierde dag hard werkt aan het herstel van de vernielde tele foonkabels. De watersnood heeft ook nog slachtoffers geeist: in de Barne- veldse Beek dreven ongeveer 300 ver dronken kippen naar het Valleikanaal. DE EERSTE OF DE LAATSTE LAMMETJES In het uit een huis bestaande ge hucht Hoog-Buurloo bjj Apeldoorn zijn gisteravond laat de eerste lammetjes van het nieuwe seizoen (of de laatste van het oude?) geboren. Het moederschaap van de twee pasgeborenen maakt deel uit van een kudde van 70 dieren, die het eigendom is van mej. Koos Vos. De- bewoont het enige huis van het land goed Hoog-Buurlo en weidt sinds eind maart van dit jaar haar schapen op de terreinen van Staatsbosbeheer in dit landgoed. Onverkoopbare voorraden Dit alles heeft geleid tot grote voor raden televisietoestellen en hulpappa raten bij de fabriek. De producenten hebben juist een grote advertentiecam pagne beëindigd waarin zij omstandig hebben uiteengezet, dat de vertraging inzake het tweede programma geen ge volg is van technische, maar van poli tieke omstandigheden. Dat leidde wel tot een redelijke voort zetting van de normale verkoop, maar deze afzetontwikkeling is volslagen on voldoende gebleken voor het opruimen van de volle voorraadkamers der grote fabrieken. De grote klap voor de tele visie-industrie is dat men ten onrechte heeft gehoopt, dat met Kerstmis het tweede programma met zijn proefzen dingen voor de dag zou komen: dat zou de grote slag zijn geweest! Maar daar van zal absoluut niets komen. Zeer pessimistisch De televisie-industrie is ook zeer pes simistisch voor de komende maanden. Zij gelooft niet, dat de afzet in januari en februari nog op hoge toeren zal kun nen draaien, maar het geld, dat de ge middelde consument rond Kerstmis en Nieuwjaar voor een nieuw toestel ter beschikking zou kunnen hebben, besteed zal worden voor andere dingen. In de eerste maanden van 1961 zal zich dan ook het normale gebrek aan koop kracht bij de consumenten voordoen! Het is hierom, dat de vele pessimisten in deze branche nu al spreken over „de ruïnering van de televisie-industrie". Nog te meer daar er geen enkele kans is om een prijsverhoging, volgens de indus trie bitter noodzakelijk wegens loons- en materiaalprijsverhogingen, op de ver bruiker af te wentelen Meisje gewond bij verkeersongeluk Vanmorgen omstreeks 8 uur vond op de Rijnsburger weg bij veiling Flora een verkeersongeval plaats. Een 10-jarig Rijnsburgs meisje, dat komende uit het dorp de weg moest oversteken om het rijwielpad te bereiken het kind reed op de fkets werd daar nl. door een uit de richting Oegstgeest naderende auto gegrepen. Het meisje liep enkele verwondingen op. Zij is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Speeigoedacrie De afdeling Voorhout van het Rode Kruis heeft een oproep gericht tot de jeugd en ouders van Voorhout om speel goed af te staan teneinde de kinderen in tehuizen en dergelijke ermee te verblij den. Men kan de geschenken bezorgen bij mevr. Smolders-Nieuwerkerk, Prof. Aalberselaan 1; ds. de Jong, N.-H. Pas torie, Kerkweg 11; mevr. M. G. to Bok- holt, Kievitspark 8, allen te Voorhout. (Van onze Brusselse correspondent) Een ezeltje uit Agadir heeft de harten van vele Belgen ontroerd, omdat het door een hardvochtige ambtenaar, nadat het eenmaal veilig per vlieg tuig op Belgisch grondge bied was aangekomen, weer naar de verwoeste stad in Marokko werd te ruggewezen. De geschiedenis begint korte tijd na de ramp die Agadir heeft getroffen. Bij de Belgische hulpploeg, die werd uitgezonden, be vond zich ook de verpleeg ster Colette Piaget uit Brussel. Zij strekte haar zorgen uit over het ezeltje, dat nog maar moeilijk op de wankele beentjes kon staan: Het was namelijk in de rampnacht geboren en blijkbaar door iedereen in de steek gelaten. De verpleegster die het vond, noemde het Bim Het dier werd door haar vertroeteld en verzorgd, gewassen, gekamd, gebor steld. Enige tijd geleden nu kreeg Colette bericht dat haar taak in Agadir zou aflopen en omdat zij van Bim niet meer wilde scheiden, zond zij hem vast met een transport vliegtuig mee naar Meis broek, het Schiphol van Brussel. Daar stond echter een ambtenaar en die was on verbiddelijk. Zijn regle menten zeiden hem, dat men in België uit prak tisch alle landen van de wereld zonder veel moei lijkheden ezeltjes, zelfs heel grote ezels, mag in voeren, doch dat de im port van deze balkende gasten uit Noord-Afrika bij de wet is verboden. Verslagenheid bij Colet te, verslagenheid na enige dagen ook bij het perso neel van de luchthaven, dat van Bim al evenzeer als zijn meesteres was gaan houden. Deze laatste probeerde van alles: zij ging naar de Marok kaanse ambassadeur in Brussel, ging naar een wethouder van de Belgi sche hoofdstad die zij goed kende, enz., enz. Iedereen was vol goede wil en mededogen, maar de wet is ook in België, (ook al denkt men dat niet altijd) de wet en er hielp geen lieve „Ezeline" aan of Bim moest terug naar de ruïnes vanwaar hij was gekomen. Toen bleek het echter dat Colette Piaget een slim meisje is of dat zij een lumineuze inval kreeg. „Men mag", zo zei ze tegen de ambtenaar (die ook al lang niet blij meer was met de dienstjjver die hjj zo nodig had willen betonen) „geen ezels uit Noord-Afrika invoeren, maar wel uit een ander land. uit Frankrijk bij voorbeeld?". Ja, het bleek dat de na tionaliteit van de ezel niet de doorslag gaf, maar het land van onmiddellijke herkomst. Bim is nu gered. Hij werd, bereisde Roel, naar Orly gezonden. Daar mocht hij een paar dagen blijven en toen keerde hij als „vrije" ezel terug naar Brussel. En het viel niet j zeggen wie meer plezier ordening moet het weerzien Colette of Bim.... OEGSTGEEST RAADSSTUKKEN Ten dele in verband met gebrek aan personeel voor een ander deel wegens noodzakelijke voorzieningen in het grondbedrijf, waaraan voorrang moest worden gegeven, konden bepaalde werk zaamheden aan onderhoud van plant soenen en riolen niet doorgaan. De kos ten ervan horen thuis op het dienst jaar 1960. Overboeking naar 1961 be hoeft niet plaats te vinden, daar ook op dat jaar een bedrag is uitgetrokken. Bovendien ligt het in de bedoeling ieder jaar een bedrag voor het schoonmaken der riolen uit te trekkendit werk wordt dus in de tijd opgeschoven. Er zijn en kele noodzakelijke werken die B. en W. nog dit jaar wensen uit te voeren. Ten eerste heeft de Broekweg een uitgebreide onderhoudsbeurt nodig. De kosten daar van worden geraamd op f 12.000. Er moeten enkele onmiddellijke voorzienin gen worden getroffen aan de Leidse Buurt en omgeving. Kosten f7000. Het nog resterende beschikbare bedrag zal dienen voor het vervangen van beton nen lichtmasten door stalen masten. Hieraan kan worden besteed een bedrag van f 19.000. De bedoeling is de beton nen lichtmasten aan Hofbrouckerlaan, Willinklaan, Leidse Buurt en Laan van Arenstein te vervangen. Mevrouw A. J. Kort-Kruyt heeft mee gedeeld, dat zij wegens aanstaand ver trek uit de gemeente tegen 1 januari 1961 bedankt als lid van de Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijke Zorg. Ter voorziening in deze vacature worden aanbevolen: 1. mevrouw A. v.d. Heide-Kort en mevrouw M. E. J. van Heurn-Hefjnen. Mr. F. E. Ohlenroth, die periodiek aftreedt, is herkiesbaar. In de laatste jaren neemt het gebruik van propaangas toe. In verband daar mee zijn in verschillende gemeenten grote reservoirs voor bewaring van dit propaangas met de daarbij behorende installaties voor de oplevering opgericht (z.g. L.P.G.-installaties). Hoewel voor de inrichting een vergun ning nodig is ingevolge de Hinderwet, is het lang niet ondenkbaar, dat bepaalde inrichtingen in de omgeving ontsierend werken of een ernstige belemmering voor het verkeer opleveren. Daarom achten B. en W. het wenselijk dat een vergun ning van het gemeentebestuur wordt vereist, waarvoor een afzonderlijke ver worden vastgesteld. B. week Communisten willen markt bederven Na de alarmerende berichten over de Russische pogingen om door middel van een buisleiding West-Europa binnen te dringen met olie, klaagt men niet alleen in ons land en in West-Duitsland over de import van textielstoffen, die ver onder de normale prijzen worden aangeboden. Ook Oosten rijk zucht onder de invoer van goedkope textiel die voornamelijk uit Italië komt. In de eerste zes maanden van het lopende jaar is er elf maal meer tex tiel uit Italië in Oostenrijk ingevoerd dan in het jaar daarvoor, terwijl het totale waardebedrag vijf maal hoger ligt dan vroeger. Daar de textielhandel tussen de land den van de O.E.E.S. (Organisatie voor Europese economische samenwerking) geliberaliseerd is en Italië tot deze or ganisatie behoort, kan uit dit land tex tiel vrij naar Oostenrijk worden ge had, en W. leggen de raad volgende deze verordening voor. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor A dm in. of Red., want deze kunnen U niet helpen. stuurd. Uit statistieken blijkt echter dat deze stoffen voor een spotprijs door communistische landen naar Italië wor den geëxporteerd. Om dan als O.E.E.S.- produkten op de markt te worden ge bracht! De prijzen liggen gemiddeld 30 pro cent onder het Nederlandse, Duitse en Engelse peil, zodat hier bewuste dum ping wordt toegepast. In Oostenrijk is Men wijst er op dat ons land reeds men hierover ten zeerste verontrust, maatregelen tegen deze illegale import heeft genomen door de invoer te wei geren van artikelen, waarvan de prij zen klaarblijkelijk te laag liggen, ook al zeilen ze onder de vlag van de O.E.E.S. In Oostenrijk aarzelt men nog met tegenmaatregelen, vooral ook omdat er enkele niet-communistische landen zijn, zoals Spanje, waar de staat ecport- subsidies voor textiel geeft en de prij zen dus in het buitenland extra laag liggen. Vooral de textielfabrikanten zijn uiterst bezorgd over deze ontwikkeling, die gedirigeerd wordt door het commu nistische Oosten, waar de prijzen op autoritaire manier door de staat wor den vastgesteld zonder rekening te hou den met de daadwerkelijke kosten. En waar onmiskenbaar een streven is om de Westelijke markt door dumping uit evenwicht te brengen. 30500 30500 30500 I Stoffelijk overschot in IJmuiden gevonden De reddingsboot van IJmuiden, de „Neeltje Jacoba" heeft gistermiddag omstreeks half zes uit de Noordzee, dichtbij IJmuiden, het lichaam van een man opgehaald. Het stoffelijk overschot was opgemerkt door de uitvarende log ger KW. 176 „Gezina Geertruida", die de reddingsboot waarschuwde. Het stof feljjk overschot, dat reeds geruime tijd in het water moet hebben gelegen Is tot op heden nog niet geidentificeerd. Wellicht betreft her hier het stoffelijk overschot van de 17-jarige Arie van Rjjn uit Katwijk aan Zee. BEURSOVERZICHT Philips in herstel Amsterdam, 7 december. De Philipsaandelen gaven vanmiddag bij de opening op 1173 een zeer krachtig koersherstel te zien op de daling van de voorgaande beursdagen. De stukken wer den door de arbitrage voor Zwitserse rekening uit de markt genomen. De koerswinst bedroeg circa 15 punten, vergeleken met het slotniveau van dins dag. Ook de overige internationale waarden konden bij de opening koers winsten boeken van 2 tot 6 punten. Kon. Olies noteerden op f 121.10 praktisch on veranderd, doch een paar dubbeltjes boven pariteit New York. Over het al gemeen was de handel gering. Wall Street verkeerde gisteren in een betere bui dan maandag. De betere stemming aldaar was voor Amsterdam het sein om tot dekkingsaankopen over te gaan. Aku werd op 456 verhandeld, tegen een voorgaande slotkoers van 455 1/4. Philips was later op 1170, circa 13 pun ten hoger. Unilevers openden plus 5 punten op 786, doch moesten gedurende de verdere beursduur enige terreinwinst prijsgeven. Hoogovens was op 810 twee punten hoger. De mislukte besprekin gen tussen de regering en de vakraad voor de metaalindustrie ten aanzien van de loonvoorstellen, was een rem op de kooplust voor aandelen Hoogovens. De scheepvaartafdeling was tamelijk goed gedisponeerd waardoor de aandelen een kleinigheid monteerden. Cultures rond de slotkoersen van gisteren. Java- sche Cultuur werd een punt hoger op 32 geadviseerd als nawerking op een terugbetaling van 25% op de aandelen. Staatsfondsen fractioneel hoger met ge ringe omzetten. In de lokale afdelingen werden aan delen Amsterdamsche Bank lager ge adviseerd. Vredestein iets hoger op de gunstige orderportefeuille. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 december Londen 10.59%-10.59%; Montreal 3.86% -3.86%; Brussel 7.59^-7.60; Stockholm 72.89-72.94; Milaan 60.73-60.78 Os lo 52.89-52.94: Lissabon 13.19',£-13.21; New York 3.77^,-3.77^: Parijs 76.95%- 77.00%; Frankfort 90.41%-90.46%ZU- rich 87.58%-87.63%; Kopenhagen 54.73- 54 78; Wenen 14.50%-14.51%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 7 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 101 %GB 102% Ned 101 %GB 102 Ned 101 %GB 102 Ned 'RO 11 4% 101 %GB 102 Ned 59 4% 99GB 99% Ned 53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81% Ned 47 3% (3) 94% 94% GL Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 95GB 95 iV Ned '56 3% 95 95 iV 89% Ned '48 3% 89% Ned bel. cert. ZV* 91 Ned '50 3y4 89% 90 Ned '54 3% 91 91 Ned '55 I 3% 90% 90% Ned '55-IJ 3V4 93L. 92% Ned •37 3 90% 90% Ned grtbk obi '46-3 91% 91% Ned doll In 47 3 88 88 Ned Inv cert 3 98A 98% GB Ned 62-64 3 99% 99%GB Indiè •37 3 98A 89 A Indiê •37 A 3 94,3S 109 94 N Ned won.b.l '57 6 110 Ned won.bJ '58 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 28 27% Nat. Handelsbank 225% 226 Ned Handelmi) 314 307 111% 111 GB 195% 145% 537 540 455% 456% Berkel's Patent (v.) 335GB 333 Calvé Delft cert 775 779% Dell Mij en (Ver.) 172.50 172 50 Kon Pap v Gelder 329% 328% Hoogovens cert 807% 810 MUlIer en Co NB 420% 420% Ned Kabelfabr 611 601 GB Philips 1157% 1170 327 325% 780% 782% Wilton Feyenoord 208 208 BUlton 2de r 423 422 Dordtse Olie gew 570 566% Kon Olie (f 20.—) 123.10 122.90 Idem <50 A f20.—) 121.10 121 Holl Amer lijn 145% 146 Java China Paket 153 150% KL, Al 96.50 96.50 Kon Ned Stmv Mil 189% 191% Kon Paket Mi) 134 134% Stoomvaart Mij Ned 168% 169% Nievelt Goudr eert 143% 143% v OmmereD eert 305 301% Kon Rott LJoyd 153% 153% Ned Scheepv Onle 148% 149% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 (3%) 3 95% idem 48 <3%) 94% R'dam 52-1 (4%) 99 99% ld ld "37 l-n <3%) 95 j.-Holland '56 (4%) 99% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G '58 (5%) 104% 105 id N WH '52 (4%) 98% BVG rspbr f 500 176% 177 BVG rspbr *52 132 132 B lndustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 89% 90% Premieleningen A'dam '53 3 102 A'dam '51 I 2% 93% 83% A'dam '53 I 2%81% 81% A'dam '56 II 2% 88'/s 88% A'dam '56 III 2% 87% 88 Eindhoven '54 2% 78% 78% Enschede '54 2% 80% 80%" Den Haag '52 I 2% 87% 87% Idem II 2% 89% R'dam '52 I 2% 89% 89% Idem 13 2% 89 89 Idem '57 2% 100L. 97% Utrecht '52 2% 95L. 94 L Z-Holl 1957 2% 98% 98% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen RoDeco 233.50 234 Amst Bank 395 390 HJBÜ eert 224% 225 Rott. Bank 325% 325% Twentsche Bank 319% 321 industrie Ondernemingen Albert Heyn420 415 Borsumij 55B 55 B ElectrolasmiJ 338 335 Kon Ned Grofsm 176 173% Hol] Constructie ..541 Ing our v BouwniJv 297 291 Interna tlo 156 155% Int Kunststof! Ind 63% 64 v. Kempen en Begeer 121 Leidse Wolspinnerij 519% 518% Rott Droogdok Mil 480 476 B Sikkens Groep 820 810 Ver Pouwfabrleken 321% Walvisvaart 108 107% Wernlnk's Betonm 160% 161 Van Wijk en Heringa 120 119% Zaalberg 116 120 Spoorwegen DeU Spoorweg MU Amerik fondsen Canadian Paclllc R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Generaj Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific ön. 8tates Steel 21H 55% 44% 39 45% 40% 77 51% 78 27% 71% 21% 55% 44% 39% 45% 40% 76% 51 77% 27% 72%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11