Oogst bemoeilijkt door de regen West-Berlijn is voor mannen ideaal oord UÊÊM Parna: handjevol jonge Papoea's met meer ijdelheid dan ervaring Maar vele vrouwen slijten er liun jaren in alle eenzaamheid De oude St. Laurens en de duiven Standpunt Nederlandse regering: Falen bemiddelingspoging brengt geen wijziging Nw. - Guineabeleid Twee opvattingen in Senaat VS over politieke hervorming BEURS VAN AMSTERDAM DINSDAG II DECEMBER 19S0 Ook in de landbouw wordt nog steeds grote overlast van het regen water ondervonden, zoals deze foto laat zien. Niet alleen, dat de oogst- werkzaamheden ernstige stagnatie ondervinden, ook de voorbereiding voor de nieuwe inzaai, zoals ploe gen en eggen is praktisch onmo gelijk. De kostbare landbouwma chines moet men vaak in de modder van het bouwland achterlaten tot drogere tijden aanbreken. Deze opname maakten wij bij de Hoogeveenseweg in Benthuizen. (Foto Leidsch Dagblad) Papoealeider Jouwe in Nederland Nieuw-Guinea geen onderwerp geschil De 38-jarige Papoea-leider Nicolaas Jouwe, die in 1949 deel uitmaakte van de Nieuw Guinea-delegatie by de ronde tafelconferentie tussen Nederland en Nederlands Indië en van wie algemeen verwacht wordt, dat hy wellicht een centrale rol zal gaan spelen in het po litieke leven in Nieuw-Guinea, is van ochtend met een KLM-lijntoestel uit Biak op Schiphol aangekomen. Hij werd daar begroet door een andere vooraanstaande Papoea, Frits Kirihio, de vertegenwoordiger in Nederland van de nog jonge Partai Nasionaal (Parna). die al enige tijd in Leiden studeert en met wie hy in de afgelopen zomer sa men het partijbeginsel van de Parna opstelde. Voorts zag hij op Schiphol zijn Ne derlandse vrouw en twee kinderen te rug, die hij begin van dit jaar, toen hij samen met zijn familie naar Nederland kwam, hier achterliet, omdat hij zelf als directeur van het Peico Houtbedrijf te Biak de meeste tijd in het oerwoud verblijft. De heer Jouwe, die enkele weken ge leden samen met een aantal andere vooraanstaande autochtonen uit Hol- landia van verschillende politieke rich tingen de stichting studiefonds „Mam- ta" heeft opgericht, waarvan hij zelf de voorzitter is geworden, vertelde naar Nederland te zijn gekomen om voor dit fonds besprekingen met Nederlandse bedrijven te voeren. Hij zal pogen hier plaats te vinden voor intelligente jonge Papoea's, die dan in deze bedrijven tot vakman kunnen worden opgeleid. „Hoe meer hoe beter", zei hij, „Maar het be hoeven er geen honderden te zijn. Wij missen in Nieuw-Guinea nl. een goede middenmoot. Er zyn wat leiders en er is natuurlijk een grote ongeletterde be volking. Voor de politiek-denkende Pa poea's wil onze stichting, die nog niet over veel geld beschikt, de mogelijkheid van een goede opleiding zien te vin den". Zijn gedachten gingen uit naar de technische vakken, middelbaar- economische en handelscursussen. Wel gebruikte hij het woord „werkstuden ten, maar hij legde uit, dat de betrok ken Papoea's niet aan een Nederlandse universiteit zouden kunnen studeren. Spervuur Daarna doorstond de heer Jouwe rus tig een spervuur van op hem afgevuurde vragen. Of hij zelf nu voorzitter van de Parna zou worden Hij wist het nog niet. Wel zou hij dat kunnen worden, maar volgens hem betekende de Parna eigen- In Friesland daalt het water behoorlijk Ged. Staten van Friesland hebben vanmorgen hun verzoek aan de water- schaps- en polderbesturen om de bema ling stop te zetten, ingetrokken. Het boezempeil is sinds gisteren reeds vrij behoorlijk gedaald. Zondagavond had de Friese boezem een peil van 54 centime ter boven Fries zomerpeil bereikt. In de loop van gisteren daalde de gemiddelde stand tot rond 50 centimeter. Men hoopt ook de komende dagen dit peil te kunnen handhaven. Een verdere daling zal voorlopig nog wel niet mogelijk zyn omdat de polders nu weer gaan uitma len. Het ir. Wouda-gemaal te Tacozijl slaat op het ogenblik een hoeveelheid van ongeveer 6miljoen kubieke meter per etmaal uit de Friese boezem over in het IJssclmeer. Door de aanhoudende storm van za terdag op zondag is het peil in het IJsselmeer zodanig gestegen, dat het IJsselmeerwater over de basaltglooiin gen stroomde, waardoor de buitendijkse polder .,De Uitheiing" met een opper vlakte van rond 120 ha. onderliep. Ter hoogte van de Zandvoorderhoek ten westen van Tacozijl is door de storm de basaltglooiing, welke voor de IJsselmeerdijk is gelegen, over een af stand van circa 600 meter beschadigd. Overal in Friesland is men thans druk bezig de schade te herstellen. lijk nog heel weinig. Op het ogenblik be staat zij slechts uit een handjevol jonge Papoea's met meer ijdelheid dan erva ring. Hij vertelde dit niet om een aan merking te maken, integendeel, maar om in Nederland duidelijk uit te leggen, dat er van een werkelijk invloedrijke politie ke partij nog geen sprake is. Zelf heeft hij officieel niets met de Parna te maken officieus echter des te meer. De huidige voorzitter is Harry Wajor, die naar hij meende 31 jaar is. De feitelijke oprich ting van de partij op grond van de be ginselen. die Jouwe samen met Kirihio had opgesteld, was buiten hem om ge gaan. Tussen Wajor en hem bestonden verschillende inzichten, bijv. over de door de Parna aan de Verenigde Naties voorgestelde driehoeksconferentie tussen Nederland, Indonesië en Nieuw-Guinea. WARMOND Sint bezocht kinderen van diverse pluimage Gistermiddag bracht Sinterklaas een bezoek aan de kinderen van de School met de Bijbel. Eerst trok hij met zijn gevolg naar ,,'t Trefpunt", waar de eerste klas is gehuisvest. Vervolgens bracht hij een bezoek aan de kinderen van de P.v.d.A. en de ANB, die in de Stad Rome bijeen waren gekomen. 30500 30500 30500 Indien u een vrouw zoekt en u kunt in uw eigen omgeving geen levensgezellin vinden, moet u het eens in West-Berlijn proberen. Daar bestaat een ernstig tekort aan mannen, zo ernstig, dat het er vaak niet eens toe doet, wat u ver dient Het tekort aan mannen in het Weste lijke deel van de voormalige Duitse hoofdstad wordt geillustreerd door het grote aantal „clubs voor eenzamen", de stroom van huwelijksadvertenties in de pers, de talloze huwelijkszwendelaars en het hoge percentage onwettige geboor ten. Uit die huwelijksadvertenties kan men een ruime keus maken. Velen van die eenzame vrouwen zijn oorlogswedu wen, maar er zyn ook jonge vrouwen van onder de dertig bij. Deze toestand heeft gemaakt, dat mi litairen, die tot een van de geallieerde garnizoenen behoren, met tegenzin West-Berlyn verlaten, als hun tyd er weer op zit. Het vreemde bij dit alles is, dat een man in West-Berlijn toch blijkbaar niet zo'n kostbaar kleinood is, dat de vrou wen er door dik en dun aan vasthouden. De meeste echtscheidingsprocessen in die stad blijken immers door vrouwen te zijn begonnen. In West-Duistland anders Op elke honderd mannen zijn er in West-Berlijn 136 vrouwen. In West- Duitsland is dat anders. In Hamburg bij voorbeeld zijn er 116,9 vrouwen op 100 mannen. In de leeftijdsgroep tussen 30 en 50 is de ver houding voor de vrouw in West-Berlijn nog ongunsiger, n.l. 165 vrouwen op elke honderd mannen. Het feit, dat er honderdduizenden vrouwen in West-Berlijn zijn die ge doemd zijn ongehuwd het leven door te gaan, heeft ook geleid tot het laagste geboortecijfer van alle steden ter we reld. Verleden jaar werden er in West- Berlijn 9.5 baby's geboren per duizend mensen. In West-Duitsland was het ge boortecijfer tweemaal zo hoog. Van dat Westberlijnse totaal bestond bovendien nog 16,3 procent uit buitenechtelyke geboorten. Trek naar het Westen Het tekort aan mannen Is in de eerste plaats door de oorlogsverliezen veroor zaakt, maar bovendien heeft verhuizing naar het „gouden Westen" er ook veel mee te maken. West-Duitsland heeft be tere baantjes te bieden hogere lonen en meer kansen voor de toekomst. Vandaar dus de huwelijksadvertenties. De vrouwen die daardoor een echtvriend Wij verzoeken onze abon- noes in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen. vóór 7 uur run. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 willen vinden, zijn dikwijls niet eens op materiële voordelen uit. Zij vermelden er immers vaak by, dat zy een goede positie hebben (naaister, secretaresse, apothekerassistente, verpleegster, enz) Eén van die advertenties is typisch voor vele andere: „Geboren in 1921. Wil niet langer alleen zyn. Oorlogsweduwe. Wie wil goed voor my zyn? Dat is belang- ryker dan geld. Dat kan ik zelf ver dienen". Ledenvergadering van de School met de Bijbel In het Verenigingsgebouw ,,'t Tref punt" werd een ledenvergadering gehou den van de School met de Bybel. By de bestuursverkiezing werd de heer Lödel herkozen. De heren Den Olden, D. Roest en K. van Leeuwen (reserve) wer den in de kascommissie gekozen. Drs. R. Kramer, leraar aan de Chris- telyke Kweekschool in Leiden, sprak over: „Gezag en vrijheid in de opvoe ding". Hierna liet het hoofd van de school, de heer Schoonberg, de aanwe zigen een radioles zoals die ook op het schoolrooster voorkomen, meemaken. Op de notulen en het financiële be leid waren geen aanmerkingen. BEURSOVERZICHT Lager bij gebrek aan orders Amsterdam, 6 december Het Damrak heeft het vanmiddag le- ïyk laten zitten. De stemming was voor alle internationale waarden lager bij ge brek aan affaire. De gisteren behaalde koerswinsten gingen vandaag voor de meeste hoofdfondsen geheel verloren. Wall Street was gisteren iets luier doch voor de Nederlandse hoofdfondsen prak tisch onveranderd. De stemming op de Europese beurzen was vandaag verdeeld. West-Duitsland opende flauw doch trok later aan en kwam zelfs boven de slot- koersen van de voorgaande dag uit. In Amsterdam bleven de meeste beurshoek- Genezen stadstoren van Rotterdam Zal op de vooravond van Kerstmis van de trans van de gryze St-Laurens te Rotterdam na ruim 20 jaar de zware galm weer gonzen van een zware Bour don, de luiklok? Zal dan de beiaard weer vertrouwde wijsjes laten horen en het uurwerk opnieuw naar vier zyden de juiste tyd aanwijzen? Er wordt in ieder geval naar gestreefd. Reeds blinkt het verse verguldsel ons De heer Jouwe was het met dit voorstel I tegen, waarmee wyzers en cyfers zyn helemaal niet eens. „Als wy met de In- voorzien en reeds wordt aan de elek trische installatie gewerkt, die aanslui- donesiërs aan één tafel gaan zitten, dan erkennen wij dat Nieuw-Guinea een on derwerp van geschil vormt, dat er eeji kwestie en een vraagstuk is. Voor ons bestaat er echter geen vraagstuk. De In donesiërs willen dat er graag van ma ken, maar dat is hun zaak," zo zei hij. ting zal geven op het net van de ge meentelijke tijdaanwyzing. Een eigen lijk uurwerk is dus overbodig geworden. Wat de klokken van de beiaard be treft: daaronder zyn er nog, die door Hemony zyn gegoten. Men zegt in 1660. Naar aanleiding van de nog niet offi ciéél bevestigde berichten over het op geven door de minister-president van de Malayaanse Federatie van diens be middelingspoging inzake Nederlands Nieuw-Guinea (men zie de voorpagina) deelde een woordvoerder van het mini sterie van Buitenlandse Zaken ons mee, dat ook het eventuele opgeven van deze bemiddelingspoging geen wijziging kan brengen in het beleid van de Neder landse regering inzake Nederlands Nieuw-Guinea. Dit beleid is qn blyft erop gericht, dat de bevolking van Nederlands Nieuw- Guinea zo snel mogelijk tot uitoefening van het zelfbeschikkingsrecht in staat wordt gesteld. De Nieuw-Guinearaad, die in april van het volgend jaar wordt geïnstalleerd en die de functie zal vervullen van een eigen volksvertegenwoordiging van het volk van Nederlands Nieuw-Guinea, is een belangryke stap in die richting. Internationaal heeft Nederland by herhaling duidelyk gemaakt, dat het niets te verbergen heeft en dat Neder land bereid is beleid en daden in Nieuw- Guinea te onderwerpen aan het voort durend onderzoek en oordeel van de Verenigde Naties. De Nederlandse rege ring heeft ook in het gemeenschappelijk communiqué, dat werd uitgegeven aan het slot van de recente besprekingen met de minister-president van de Malayaan se Federatie, haar waardering uitgespro ken voor de constructieve belangstelling en de activiteit van Toenkoe Abdoel Rahman met betrekking tot de kwestie Nieuw-Guinea. Dat deze pogingen door de Indonesische pers ongunstig zijn be- invloed, valt uiteraard te betreuren, zo zei men in het ministerie van Buiten landse Zaken. In een uiteenzetting over de buiten landse politiek van Australië, heeft mi nister Menzies van Buitenlandse Zaken, in het Australische parlement o.a. ge zegd, dat Australië zich met kracht stelt achter het beginsel, dat aan de bevolking van Ned. Nieuw-Guinea het recht van zelfbeschikking zal worden toegekend. Met betrekking tot Soebandrio's uit lating over de mogelijkheid van een ge wapende botsing met de Nederlanders zeide Menzies: „Er bestaan in het ge heel geen aanwyzingen, en ook is er het merkwaardige denkbeeld, dat Ne derland een aanval op Indonesië in de zin zou hebben. Dergelyke fantastische veronderstellingen zyn niet bevorderlyk voor een goed begrip van de ware aard van het vraagstuk". Het was in feite alleen de zware luiklok, de Bourdon, die de ramp van mei 1940 niet heeft overleefd. Het ontzaglyk zwa re gevaarte viel van de geschroeide draagbalk door alle verkoolde vloeren heen naar beneden en werd later in scherven teruggevonden. Een aloude Rotterdamse bankiersfirma bood na de oorlog een nieuwe luiklok aan. die een middellijn van 1.86 m. zou krygen. Na aanvaarding door de raad werd zy by Eysbouts in Asten besteld. Deze klok is nu niet ver meer van het ogenblik, dat zy naar transhoogte kan worden opge hesen en bevestigd. Het carillon is in tussen voorzover nodig gereviseerd en aangevuld. Het wachten is slechts op enkele kleinere voorzieningen, ook wat het gesteente van de toren betreft. Maar die heeft op deze hoogte minder van het vuur te ïyden gehad dan de rest. Het ziet ernaar uit, dat het hoogste deel van het steigerwerk binnenkort zal worden afgebroken. Dan zal het boven de normale bebouwing omhoog torenen de deel van het bouwsel, dat in de Na poleontische tyd definitief eigendom werd van de gemeente Rotterdam, ge heel vrij komen. Dan ook verwacht men, dat, het gebeier van de klokken en de tot nieuw leven gewekte tijdaanwyzing weer de glorie zullen verkondigen van de genezen stadstoren van Rotterdam. Er gaan stemmen op om de herleving, die tegen Kerstmis is gedacht, een enigs zins feestelyk cachet te geven. Eén beeld zal men vermoedeiyk in de toekomst moeten missen. De honderden duiven, die eertijds vooral in de trans een onderdak vonden, wil men weinig kans meer geven. De z.g. galmgaten zyn nl. van gaas voorzien, zodat daar al thans de toegang wordt belet. Het dui- venvrouwtje, dat vroeger op het kerk plein deze vogels van graan voorzag, is trouwens overleden. Overigens blyft de vraag, of de duiven de behoefte zullen voelen er terug te keren. Hun nazaten hebben nieuwe verblyfplaatsen gevon den en stryken sinds lang bij honder den neer by het Zadkine-monument en op het Coolsingel, Op deze boulevard hebben zy kennelyk de plaats ingeno men van de spreeuwen, die daar de gehele omgeving bekalkten. Evenals ty- dens de spreeuwenplaag knallen ook nu weer van het dak van het hoofdpost kantoor de schoten, maar men heeft de indruk, dat de duiven er zich even weinig van aantrekken als de spreeuwen. Na iedere knal vliegen zy wel even op, maar een ogenblik later hebben zy de oude plek opnieuw ingenomen. Herziening van het kiesmanstelsel gewenst Het staat vrywel vast, dat de Ameri kaanse Senaat volgend jaar een studie zal gaan maken van het thans geldende systeem om presidenten to verkiezen. Men verwacht, dat dit systeem zal worden gewyzigd, maar niemand weet nog, welke senaatscommissie de zaak zal gaan behandelen. Verscheidene senatoren, onder wie Mi ke Mansfield, die hoogst waarschynlyk de leider van de Democratische fractie in de nieuwe Senaat zal zyn, hebben reeds aangekondigd, dat zy van plan zyn een wetsontwerp in te dienen, waar bij het kiesmanstelsel zal worden her zien. De zaak is dubbel urgent geworden, nu Kennedy met zulk een minieme meerderheid de stryd van Nixon ge wonnen heeft. Om dit stelsel te her vormen, moet men de grondwet wyzi- gen en voorstellen daartoe kunnen of naar de juridische senaatscommissie wor den gezonden (waarvan senator Kefau- ver het hoofd is) of naar de verkie zingscommissie. Deze laatste commissie wordt voorgezeten door senator Green die binnenkort met pensioen gaat. zyn opvolger zal dan hoogst waarschynlyk Mansfield zyn. Men weet, dat Mansfield het systeem van kiesmannen wil afschaffen en de president wil laten kiezen by eenvoudige geen enkele reden, die voedsel geeft aan meerderheid van stemmen zoals die door de natie als geheel worden uitgebracht. Hy wil ook de verkiezingscampagne kor ter maken. In andere vorm handhaven Ook senator Kefauver is voor af schaffing van het college van kiesman nen, maar hy stelt voor het kiesman stelsel toch in een andere vorm te hand haven. Hy wil namelyk elke staat zo veel kiesmannen geven als hy vertegen woordigers heeft in het Huis van Af gevaardigden en de Senaat. Die kies mannen zouden dan tussen de presi dentschapskandidaten gesplitst moeten worden in dezelfde verhouding als de stemmen, die op die kandidaten waren uitgebracht. Volgens het thans geldende systeem, krygt de kandidaat, die de meerderheid van alle stemmen binnen een bepaalde staat heeft behaald (al is die meerder heid slechts de helft plus één) alle kies mannen van die staat achter zich. Kefauver wil ook de regel invoeren dat de beide Huizen van het Congres over het presidentschap zullen besluiten, indien geen van beide kandidaten ten minste veertig procent van het totale aantal stemmen heeft behaald. Gezien het grote verschil tussen de hervormingsplannen van senator Mans- field en die van senator Kefauver zal de vraag, welke senaatscommissie de grondwetswyzigingen zal behandelen, van groot belang zyn. jes dicht. Het geringe aanbod kwam in een vry lege markt waardoor de inter nationals koersverliezen moesten incas seren van 4 tot 15 punten. Aku's werden verhandeld op 456, te gen gisteren als slotkoers 458%. Philips lag zwaar in de markt en daalde van 1159 tot 1155, om de markt te verlaten op circa 1157. De slotkoers van gisteren voor de elektro-aandelen was 1169%. Uni levers moesten op 781 de gehele winst van maandag afstaan. Hoogovens min 7 punten op 808. Kon. Olies werden lange tyd verhandeld op f. 121,60 doch tegen het slot van de markt daalde de koers tot f. 121,20 tegen een voorgaande slot koers van f. 122,70. De hoogste koers ge durende de niet-officiële ochtendhandel van vandaag was voor Philips 1165, Uni lever 786 en Hoogovens 817. De cultures konden zich goed handha ven en schommelden rond het vorige slotniveau. Aandelen Javasche Cultuur Maatschappy werden een paar puntejj hoger op 31 geadviseerd. Deze maq,t- schappy gaat 25% op de aandelen terug betalen. Scheepvaarten incidenteel iets lager, overigens pryshoudend zonder meer. Men zou zeggen dat het opmaken van de balans by de institutionele maatschappyen in de Staatsfondsenhoek merkbaar is. Er ging in deze sector zeer weinig om. De stemming was er prak tisch onveranderd met iets beter voor de staffellening. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 december Londen 10.59%-10.597/8; Montreal 3.85fjj- 3.86ft; Brussel 7 59%-7.60: Stockholm 72.87% -72.92%: Milaan 60.74%-60.79%; Oslo 52.88%-52.93%; Lissabon 13.19%- 13.21 New York 3.77ft-3.77ft; Partis 76.95%-77.00%; Frankfort 90.42-90.47; Zürich 87.60-87.65; Kopenhagen 54.75- 54.79; Wenen 14.50%-14.51%. Dinsdag 6 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101% 101 %GB Ned '59 4% 101 ft 101 %GB Ned '60-1 4% 101% 101 %GB Ned '60 II 4% 101% 101 %GB Ned 59 4% 99 ft 99GB Ned 53 3% 95% 95% Grootboek obl 3% 81% Ned 47 3% (3) 94% 94% Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 95% 95GB Ned '56 3% 95 95 Ned '48 3% 89i! 89% Ned bel. cert. 3y4 91 Ned '50 3% 89 89% Ned '54 3% 91 GB 91 Ned '55 I 3% 90ft 90% Ned '55-11 3V4 93 93L. Ned "37 3 90% 90% Ned grtbk obl '46-3 91% 91% Ned doll. In. 47 3 88% 88 Ned. Inv. cert. 3 98% 98ft Ned 62-64 3 99ft Indië *37 3 98 ft 98 ft Indië 37 A 3 94 ft 94 ft Ned won.bJ '57 6 109% 109tf Ned. won.bJ '58 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuur bank 27% 28 Nat Handelsbank 225% Ned Handelmy. 317 314 Amst Rubber 111GB 111% H.VA 145% 195% Senembah 537 537 A.K.U 458% 455% Berkel's Patent (v.) 335 GB 335GB Calvé Delft cert. 779% 775 Deli My .en (Ver.) 172.10 172.50 Kon Pap v Gelder 325% 329% Hoogovens cert 815 807% Milller en Co N.B 420% 420% Ned Kabelfabr 624% 611 Philips 1169%e.d 1157% Philips pref 323 exd 327 Unilever 790 780% Wilton Feyenoord 205 208 Biliton 2de r 423 %GB 423 Dordtse Olie gew 574% 570 Kon Olie (f20.— 125 123.10 idem (50 A f20.—) 122.70 121.10 Holl Amer iyn 145% 145% Java China Paket .153 KLM 96 96.50 Kon Ned Stmv M11 191% 189% Kon Paket My 135 %GB 134 Stoomvaart My Ned 167 168% Nlevelt Goudr eert 145 143% v Ommeren eert 309% 305 Kon Rott Lioyd 153 153% Ned Scheepv Unie 148% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 95% 95% idem 48 (3%) 94% 94% R'dam 52-1 (4%) 99 id id "37 I-Il (3%) 95 Z.-Holland *56 (4%) 98ft 99% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G '58 (5%) 104% 104% ld. NWR '52 (4%) 98ft 98% BVGrspbr f500 177 176% BVGrspbr '52 132 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 89% 89% Premieleningen A'dam '53 3 102 A'dam "51 I 2% 83 93% A'dam "56 I 2%....„ 82 81% A'dam '56 n 2% 88% 88VS A'dam '56III 2% 88 87% Eindhoven '54 2% 79L. 78% Enschede'54 2% 80% 80% Den Haag -52 I 2% 87% 87% Idem n 2% 89% R'dam '52 I 2% 89% 89% Idem H 2% 90% 89 Idem '57 2% 102L. 100L. Utrecht '52 2% 94% 95L. Z.-Holl 1957 2% 98% 98% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 233.50 233.50 Amst. Bank 395 395 HJ3.U eert 224% 224% Rott. Bank 328% 325% Twentsche Bank 319% 319% Industrie Ondernemingen Albert Heyn415 420 Borsumy 55B ElectrolasmU 338 Kon Ned Grofsm 181 176 Holl Constructie 540% 541 lng bur v Bouwnyv 300B 297 Internatlo 157% 156 Int. Kunststof! Ind 64 63% v Kempen en Begeer 121 Leldse Wolspinnery 519% Rott Droogdok Mil 484 480 Sikkens Groep 830L. 820 tfer Touwfabrteken 321% Walvisvaart 108B 108 Wernlnk's Betonm 160 160% Van Wyk en Heringa 121 120 Zaalberg 116 116 Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 3% Amerik fondsen Canadian Pacific R 21H Intern Nickel 56 Anaconda 45% Bethiehem 8tee)38% Cities 8emce 45 General Motors 40f| Kennecott 77H Republic 8tee) 52% SheU OU 79% Union Pacific 27ft Ua States 8teel 72% 21H 55% 44% 39 45% 40% 77 51% 78 27% 71%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9