Van patates-friteskraam naar tandheelkunde..., De belangstelling voor „M¥ FAIR LADY" blijft nog zeer groot Leef gelukkig met een (log) al-gezonde body „Ernstig bezwaartegen situatie van nu Consumentenbond adviseert het vrijlaten beginuur broodverkoop Voor de Leidse kantonrechter: GEFINGEERDE TANDARTS PLEEGDE LEVENSGEVAARLIJKE HANDELINGEN DINSDAG 6 DECEMBER 1960 (Van onze Rotterdamse correspondent) Ze durven het nu wel te beken nen: met ,,My fair lady" hebben ze de plank finaal misgeslagen. Die „drie maanden Rotterdam" blijken veel te kort. Als aan de;/:- voor stellingenreeks nog een maand of wat kon worden toegevoegd, zat Luxor ook vol. Vol zoals nu avond aan avond. Want „Fair Lady" zo heet ze kortheidshalve is een gezeten Rotterdamse burgeres ge worden. De rijen voor de kassa worden met de dag langer en de rollen getelde kaartjes voor precies 104 voorstellingen als maar korter. Publiek is onberekenbaar. Drie maanden één produktie in hetzelfde theater is al een record voor Rotterdam. Toen men „My fair lady" ging opzetten durfde men echter niet verder dan die drie maanden te gaan. Honderd voor stellingen waren al aan de optimistische kant. En nu? Voor Amsterdam had men ook drie maanden uitgetrokken, maar men heeft er vlug voor gezorgd een paar maanden „uitloop" in Carré te hebben. Drukke dagen Het zijn drukke dagen voor het twee manschap C. C. v. d. Berg, Luxors be drijfsleider en M. Landsmeer, zijn assis tent. Iedereen lijkt die laatste maanden nog naar „My fair lady" te willen. De post brengt elke morgen een giro-en veloppe. Daar zit zo tussen de vijf- en zesduizend gulden aan bestellingen in. Een extra-telefoniste beantwoordt 138326 en nog is er niet tussen te komen. De rijen worden langer en extra-caissières stoeien met bijna volgestreepte platte gronden om hier en daar nog een gaatje te vinden. Ja, het succes staat nu wel vast. Na een heel korte „wenningsperio- de" in het begin is het gaan stormlopen. De zaalbezetting slaat ook alle records. Ze is bij wijze van spreken 99.5 procent. En die halve procent mag men dan re kenen voor een stuk of vier vijf onver koopbare plaatsen, die er op een avond overblijven. Ook de komende veertien dagen speelt de broep voor een uitver kocht huis, de laatste twee weken zijn al voor de helft vol. En het gaat hard deze dagen. Geen „pummeltje' Waarmee het driemanschap Hofman- Meerburg-Schmidt het bewijs heeft ge leverd, dat Rotterdam echt geen „pum- meltje" is vergeleken bij wereldsteden, waar voorstellingen lange tijdén halen. Londen mag de „Pair lady" dan al drie jaar spelen, het heeft zijn inzinking ge had en pas sinds kort zit de loop er weer in. Vergeet ook niet, dat in Londen zo'n dertig bespreekbureaus zijn, die maar honderd kaartjes hebben te ver kopen om de zaal van 3000 stoelen vol te krijgen. In Luxor moeten zes man de 1153 kaartjes per avond alleen de deur uit krijgen. De HMS-combinatie heeft bewezen, dat ook Nederland van de mu sical houdt. Wat „My fair lady" ook leert is, dat als men „het echt moet gaan zien" de televisie de mensen heus niet thuis houdt. En er is nog wel een les uit drie maanden Luxor te trekken: men kijkt niet op een gulden voor goed amuse ment. De kaartjes van een tientje zijn het eerste weg en met tegenzin daalt het publiek naar een lagere rang af. Levende post De troep groeit in zün succes. Er ko men brieven die enorm lovend zijn. Een R.-K. Kerk op Cuba wacht met publikatie van open brief De tekst van de open brief, die aarts bisschoppen en bisschoppen van de r.-k. kerk op Cuba aan de regering-Fidel Castro hebben gericht, is in tegenstel ling tot hetgeen werd verwacht, nog niet van de kansel bekendgemaakt. In deze brief, waarvan de inhoud als „duidelijk en krachtig" wordt ge schetst, weerleggen de r.-k. hoogwaar digheidsbekleders de beschuldigingen, die de Cubaanse premier een week geleden aan het adres van de R.-K. Universiteit op Cuba heeft geuit. Fidel Castro ver klaarde hierin dat de universiteit een brandpunt was van tegenrevolutionaire bedrijvigheid. Hij zei verder dat de Cu baanse plattelandspastoors geldbedra gen hadden ontvangen van de directies van Cubaanse suikerondernemingen. De tekst van de brief der r.-k. prela ten is ook niet aan de Cubaanse pers, radio of televisie verstrekt. Volgens inlichtingen van welingelichte Cubaanse zijde willen de r.-k. autori teiten nog enige tijd met publikatie van de tekst van hun brief wachten, in de hoop eerst de reactie erop van Fidel Castro te vernemen. „In de brief wor den de bruggen tussen de r.-k. kerk op Cuba en de regering niet vernield. Het schrijven moet als een uiterste poging worden gezien om tot een tweegesprek tussen de r.-k. kerk en de Cubaanse re geringsleider te komen", aldus deze wel ingelichte Cubaanse kringen. Paspoort van Alan Paton (Zuid-Afrika) ingetrokken Op last van de Zuidafrikaanse mini ster van Binnenlandse Zaken, Naude, is gisteren het paspoort van Alan Paton, de voorzitter van de Zuidafrikaanse liberale partij, ingetrokken toen deze van een buitenlandse reis in Johannesburg te rugkeerde. Paton die vooral bekendheid heeft ge kregen door zijn boek „Cry the beloved country", heeft kortgeleden in New York de „Vrijheidsprijs" gekregen, een onder scheiding die de organisatie „Freedom House" jaarlijks toekent aan iemand, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de zaak van de menselijke vrijheid. Paton werd onderscheiden wegens zijn verzet tegen de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika. In Engeland voerde hij de zer dagen een campagne om 200.000 pond (ruim 2 miljoen gulden) bijeen te brengen voor de bestrijding van de ras senscheiding. Hij zei naar Zuid-Afrika te zijn terug gekeerd voor een interkerkelijke confe rentie over de rassensituatie in Zuid- Afrika. Deze bijeenkomst wordt van 7 tot 14 december onder auspiciën van de We reldraad van Kerken in Johannesburg gehouden. Nederlander met verlof uit New York over, schreef: „Ik heb „My fair lady" ook op Broadway gezien en in Londen. Jullie doen het in Rotterdam minstens even goed als in New York en ik zou zeggen beter dan in Londens Drury Lane". Er is een Rotterdammer, die een paar dagen na zijn eerste bezoek weer naar 't theater kwam en toen de bedrijfsleider hem herkende zei „Nee, ik heb de vori£? keer niets vergeten. Maar ik ga van avond weer en voor vrijdag heb ik ook een kaartje." Niet alleen Rotterdammers bewonde ren de Lady. Elke avond rijden er bus sen uit Breda, Tilburg, Eindhoven, tot uit Helmond en Middelburg toe, waar goed lonende bespreekbureaus zijn. De Zeeuwen en Brabanders hebben er een dure reis en nachtwerk voor over. Den Haag komt ook hier Eliza zien, want de Residentie zal niet met de musical wor den aangedaan. Veertig procent van de bezoekers komt van buiten de stdd, zelfs uit Brussel komt publiek. Invallers gereed Bickstedt is pas weer geweest om het ballet te politoeren. Binnenkort -komt de Deense geweldenaar Sven Age Larsen terug om te zien of het nog precies naar zijn zin gaat. En wat de eventuele in vallers (sters) betreft, het volgende: Do- rien Mijksenaar komt nog altijd een paar maal in de week om van Margriet de Groot „Eliza" te leren, ze is elke avond bij de hand, om zo de rol te kun nen overnemen. Jaap de Vries, die nu een andere rol speelt, kan in de schoe nen stappen van Johan Kaart om „Doo- little" te spelen en Eduard Palmers, die elke avond Zoltan Karpatie is, is klaar voor „Higgins". Op 30 december is de laatste Rotterdamse voorstelling. Twee weken vrij, twee voorstellingen in En schede, vijf dagen repetitie, op 20 januari de Amsterdamse première. Daar zijn al een 30.000 kaartjes vooruit besteld. De heren v. d. Berg en Landsmeer zijn van plan dan een avond naar Carré te gaan. Ze willen zo graag „My fair lady" ook eens helemaal zien. En „thuis" heb ben ze daar gewoon geen tijd voor Hoge water zakt in West-Duitsland en in Engeland Het grootste gevaar in de door storm- weer en zware regenval geteisterde ge bieden van Noord- en West-Duitsland schijnt geweken te zijn. Er staan echter nog grote stukken grond van de Noord zee tot aan de Lahn onder water. De Eder is in een groot meer veranderd, dat zich uitstrekt van Battenfeld tot Frankenberg. Ook het Roergebied is ge troffen. De Roer is sterk gezwollen en grote stukken van het Roerdal staan blank. In het gebied van Rees is de Is- sel, die van Westfalen in de richting van Nederland stroomt, buiten haar oevers getreden. Op drie plaatsen kwam het tot feen dijkbreuk. Brandweer en hulpploe gen doen al het mogelijke om de gaten te dichten. Het hoge water, waarvan zondag de meeste gebieden van Groot-Brittannië te lijden hadden, daalde gisteren met uit zondering van het gebied van Wales, waar de rivieren de Severn en De Wye nog steeds wassen. Zij hebben een peil bereikt dat hpger ligt dan ooit sinds 1882! Talrijke verbindingen, met name de telefoon en de spoorwegen, zijn echter nog niet hersteld. In het centrum van Engeland en vooral in de plaatsen langs de Avon heeft het werk van het hoge water te lijden. In sommige gebieden kan men zich alleen per boot verplaat sen. In Hereford in Wales is de brandweer op haar hoede, daar een hoeveelheid benzine uit een garage zich over het overstromingswater heeft verspreid en in de huizen is doorgedrongen. Protest tegen nucleaire wapens Door een aantal vredesorganisaties, samenwerkend in de „onafhankelijke contactcommissie voor vredeswerk", is een telegram aan de ministerraad ver zonden. Daarin protesteren deze vredes organisaties ten sterkste tegen het toe staan van het opslaan van Amerikaanse atoomkoppen op Nederlands grondge bied buiten voorkennis van het Neder landse volk. Het Nederlandse volk wordt hierdoor, aldus het telegram, aan ver hoogd gevaar blootgesteld en dreigt in een oorlog te worden betrokken zonder dat de volksvertegenwoordiging hierin is gekend. Genoemde vredesorganisaties dringen aan op volledige voorlichting van de bevolking en op verwijdering van deze kernladingen. Met TOGAL bevrijdt U zich snel èn afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoud heid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon TOGAL in huis kunt U die kwalen definitief de baas. Bij apoth. drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88 Monorail maakt opgang Het ziet ernaar uit dat in de komende jaren in verscheidene steden overal ter wereld enkel-rail-spoorlijnen volgens het Zweedse systeem Alweg in gebruik zul len worden genomen. In Italië wordt reeds een dergelijke spoorlijn aangelegd tussen Milaan en een voorstad van deze plaats, Moncalieri, een afstand van elf kilometer. Verder komt in Tokio een Alweg-lijn van 25 km lengte vanuit het centrum van de stad naar het vliegveld. En mogelijk zal in Wenen een lijn worden aangelegd tussen het stadscir- cuit en dat van de voorsteden,. Zoals bekend ligt er een proeflijn bij Keulen en loopt er ook een Alweg-spoor in het Californische vermaakspark Disneyland. De Alweg-trein rijdt op een betonnen rail op 7 8 meter boven de grond met steun van wielen tegen de zijkan ten van de rail. De rijtuigen hebben ruimte voor tweehonderd passagiers elk, De trein kan snel optrekken en een maximumsnelheid van tachtig km per uur bereiken. Moordenaar van Australische jongen zou bekend hebben Stephen Leslie Bradley, die ervan be schuldigd wordt de 8-jirlge Australische schooljongen Graeme Thome in juli van dit jaar om het leven gebracht te heb ben, zou bekend hebben de jongen ont voerd te hebben, aldus is gisteren voor een rechtbank té Sydney verklaard. De rechercheur, die Bradley van Co lombo, waar hij aan boord van een schip gearresteerd werd, naar Sydney heeft gebracht, verklaarde bij de lijk schouwing, dat Bradley hem bekend had: „Ik heb dit de jongen Thome aan gedaan, wat zal er met mij gebeuren?" Doyle zou hem dit op 19 november hebben meegedeeld, kort voordat hun vliegtuig op het vliegveld van Sydney was geland. Graeme Thorne werd op 7 juli ont voerd. Kort hierop ontving zijn vader die onlangs een prijs in een loterij had gewonnen bericht, zijn zoon voor een hoge losprijs terug te kunnen krijgen. Op 16 augustus werd de jongen dood in een bosje gevonden. AUTOBUS STORTTE OP JAVA IN RAVIJN Zondag is op de Puntjakpas in West Java een autobus, die overvuld was met passagiers, in een ravijn gestort. Er wa ren 8 doden en 20 zwaar en minder ernstig gewonden. Dr. A. Lwoff, aan wie de Van Leeuwenhoekmedaille is toegekend. Deze medaille wordt eenmaal in de tien jaar uitgereikt door de afde ling natuurkunde van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen. De medaille zal op 17 december wor den uitgereikt aan dr. Lwoff, die microbioloog is aan het Institut Pasteur te Parijs. De Nederlandse Consumenten bond heeft de minister van Eco nomische Zaken verzocht het be ginuur van de broodverkoop in bakkerswinkels en van de brood bezorging vrij te laten. In een adres aan de minister zegt de Consumentenbond, dat veel con sumenten „ernstig bezwaar" heb ben tegen de huidige regeling, en dat van het bedrijfsleven mag worden verlangd dat het, zo mo gelijk, hieraan tegemoet komt. De grote meerderheid van de consu menten is, blijkens o.a. een enquête van de Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het bakkersbedrijf, onte vreden over het tijdstip van de brood bezorging. Bij tal van consumenten, al dus het adres, komt het brood eerst na half één, dus te laat voor het twaalf uurtje, in huis. Bezwaarlijker is deze regeling voor hen, die in de middag niet naar huis kunnen gaan en hun brood moeten meenemen. Dat zijn verreweg de meesten, aldus de consumentenbond, en zij worden gedwongen brood van meer dan één dag oud te gebruiken, omdat de winkelverkoop niet vóór tien uur mag beginnen. Op maandagen moe ten zij zelfs brood van meer dan twee dagen oud meenemen, terwijl volgens de genoemde enquête bleek, dat onge veer eenderde van de consumenten vers brood bij het ontbijt prefereert. Binnenkort aan orde De Consumentenbond heeft dit ver zoek aan de minister gezonden omdat naar wordt aangenomen binnen kort de broodbakkerijparagraaf van de Arbeidswet voor eventuele wijziging of schrapping in de ministerraad aan de orde zal worden gesteld. Het vrijlaten van het aanvangsuur van de broodverkoop heeft ook econo mische voordelen, aldus de brief. Door dat de broodbezorgers vroeger zullen kunnen beginnen, zal hun arbeidstijd beter worden benut. Daarenboven zal een aanzienlijke vervroeging van het aanvangsuur noodzakelijk maken, dat een ploegenstelsel in de broodbakkerijen wordt ingevoerd. „U pleegde levensgevaarlijke handelingen. U trad als tandarts op en daarvoor is in feite geen straf zwaar genoeg, terwijl de maximale boete, die u kan worden opgelegd de f. 300 niet te boven gaat". Aldus richtte de officier, mr. J. A. L. Brada, zich tijdens zijn zeer scherp ge steld requisitoir tot een 30-jarige „tandheelkundige" uit Waddinx- veen, die terecht stond wegens het uitoefenen van de geneeskunde, zonder daartoe de bevoegdheid te bezitten. Dr. W. A. Visser *t Hooft blijft SECRETARIS WERELDRAAD VAN KERKEN. De secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, die onlangs te St. Andrews in Schotland heeft laten doorschemeren dat hij de langste tijd deze leidende functie heeft bekleed, heeft nu bekend gemaakt dat hij nogt „enige tijd" het secretariaat zal blijven vervullen. Ver wacht wordt dat dr. Visser 't Hooft tot 1965 zal aanblijven. Tegen die tijd, aldus dr. Visser 't Hooft, zal ik mijn plaats inruimen voor een man. die dichter bij de jonge gene ratie staat en wiens kracht en uit houdingsvermogen in staat zullen zijn om dit zware werk te blijven vervul len. Strafvervolging inzake de Goese „verschrijvingen" (Van onze Zeeuwse correspondent). De officier van justiitie in Middelburg heeft besloten dat er inzake de z.g. „verschrijvingen" in Goes een straf vervolging ingesteld zal worden. Het is nog niet bekend egen wie of welke in stelling een aanklacht ingediend wordt. Zoals bekend wordt het justititiële on derzoek op verzoek van de Gedeputeer de Staten van Zeeland ingesteld. Enige tiid geleden ontdekten de pro vinciale staten zelf onregelmatigheden bij een Goese dienst. De Goese verschrijvingen zijn het meest voorgekomen bij de dienst van gemeentewerken. „Geestland" heeft schade aan de schroef Het Nederlandse vrachtschip „Geest land" (1937 br. reg. ton) van de rederij Van der Geest in 's Gravenzande is gis ter op 400 mijl ten westen van de Azoren in moeilijkheden gekomen. Het schip, dit jaar gebouwd, kreeg schade aan de schroef. Op de eerste melding voer de „Elbe" van L. Smit en Co.'s interna tionale sleepdienst ter assistentie uit van het station Horta op de Azoren. De tocht gaat naar Barry in Engeland, de haven waar de „Geestland" een lading banae uit West-Indië zal afleveren. Enig bezwaar Het enige bezwaar van het verzoek lijkt de consumentenbond van social aard te zijn, en zou van invloed kunnen zijn op de kleinere bakkers, u. weinig of geheel geen personeel werken, waardoor zij niet op een ploegenstelsel zouden kunnen overgaan. Deels kan, zo wordt geadviseerd, dit bezwaar wor den opgeheven als deze bakkers zich uitsluitend op de bezorging gingen toe leggen of eventueel in groepsverband bakkerijen gingen exploiteren. Deze ont wikkeling is aan de gang en de even tuele wijziging of opheffing van de bakkerij paragraaf zou deze ongetwijfeld versnellen. De kleinere bakkers, zo wordt over wogen, kunnen zich slechts door over matig lange arbeidstijden, waarvan de meeste 's nachts vallen, handhaven, zo dat bij de voorgestelde verandering hier in in feite niet van sociaal nadeel sprake is. Negenhonderd gulden boete Verdachte trok tanden en kiezen, le verde dezelfde dag nog de prothese af en diende ook de patiënten een „Evipan- slaap'-injectie toe. Een handeling waar toe slechts een arts bevoegd is. Hij be ging per behandeling niet minder dan drie overtredingen. Verdachte gaf de drie feiten volmondig toe, doch voerde tot zijn verdediging aan, dat hij twee jaar in Milaan „in de leer was geweest", en er dus wel het een en ander van af wist. „Daarvoor had U toch een patat- frites-kraam?" informeerde de kanton rechter mr. W. de Koning. „Ja, maar de zaken gingen niet goed, dus ging ik in Italië bij een tandheelkundige in de leer", aldus verdachte. De officier eiste de maximale boete van f. 300 subs, een maand per overtreding, in dit geval 3 maal f. 300 subs. 3 maal 1 maand. De kantonrechter sloot zich bij deze eisen volkomen aan en vonniste derhalve con form. „Geen prettig Sint-Nicolaasca- deautje, die f. 900" merkte verdachte tot slot nog op. „Volkomen verdiend", repli ceerde de kantonrechter. Overlast Een 50-jarige handelaar in oude meta len uit Leiden deed de omwonenden van zijn opslagplaats permanent veel over last aan, doordat hij hoge stapels mate riaal her en der neerstortte en zich ver der van klachten niets aantrok. Ook de herhaalde aanmaningen van de gemeen te werden door verdachte onbeantwoord gelaten en volkomen genegeerd, waarbij nog kwam, dat verdachte reeds in 1959 voor eenzelfde feit terecht had gestaan. Verdachte liet verstek gaan en liet zich Gisteren is minister Zijlstra terug gekeerd van een verblijf van twee weken in Suriname en de Neder landse Antillen. Op Schiphol stond hij direct na zijn aankomst de pers te woord. vertegenwoordigen door zijn boekhoud ster. Deze hield een uitvoerig betoog over de moeilijkheden, welke verdachte ondervond bij het zoeken naar een ge schikt terrein voor het opslaan van de voorraden. De officier kon de wijze waarop ver dachte meende te mogen reageren op de vele klachten en aanmaningen, aller minst waarderen. Hij eiste voor een drie tal overtredingen van de „Hinderwet" driemaal een geldboete van f. 200 subs. 3x1 maand, alsmede een voorwaarde lijke hechtenisstraf van 12 dagen met een proeftijd van 2 jaar. De boekhoud ster vroeg uiterste clementie, daar het ongeschike terrein mede schuldig was aan de overtredingen. De kantonrechter vonniste uiteindelijk met een geldboete van f. 300 subs. 3 maanden in totaal, alsmede de geëiste voorwaardelijke hech tenisstraf. Overtredingen van bromfietsers Het aantal bromfietsers, dat bfj her haling de maximum snelheid over schrijdt, werd ditmaal vertegenwoordigd door een 20-jarige Leidenaar, die op de Morsweg met een snelheid van ruim 40 km. per uur had gereden en tevens te recht stond, omdat hij niet voldoende rechts hield en geen richting aangaf bfj het rechtsafslaan. Verdachte bestreed die 40 km./u. en vroeg zich bovendien af waarom hij niet ter plaatse maar pas een eind verderop door de politie was aangehouden. Hij reed z.i. bovendien rechts van de weg en had richting aangegeven. Uit het verde re onderzoek bleek, dat verdachte voor dien reeds zeven maa' terecht had ge staan wegens overtredingen met zijn bromfiets, waaronder driemaal voor een snelheidsovertreding. De officier vroeg zich dan ook af, waar verdachte ditmaal de moed vandaan haalde om in zijn ver weer het optreden van verbalisant te kritiseren. Het speet hem, dat het dit maal een snelheidsovertreding betrof, dus nog niet kon worden overgegaan tot ontzegging van de rijbevoegdheid. Wel eiste hij een boete van f. 50 subs. 10 da gen „om het verdachte nu eens af te le ren zo hard te rijden". Voor het niet aangeven van de richting en het niet rechtshouden luidden de eisen resp. f. 7.50 subs. 2 dagen en f. 10 subs. 1 dag. Conform luidde het vonnis. Ook een 19-jarige Leidse bromfietser kon door zijn wijze van rijden bij de ma gistraten weinig waardering ondervin den. Hij reed nl. op 5 september j.l. met een flinke snelheid de oversteekplaats aan de Stationsweg op, terwijl enige voetgangers juist overstaken. Een van hen werd daarbij door verdachte aange reden en uit het onderzoek bleek, dat de klap nogal flink aangekomen was.. Verdachte hield vol, dat er niets zou zijn gebeurd als de voetganger niet een stap achteruit had gedaan. Dit verweer hield dus een verwijt aan de voetgan ger in en pleitte allerminst in het voor deel van verdachte, die immers vóór de oversteekplaats had moeten stoppen. „De voetgangers worden toch al zo karig be schermd in het verkeer en vinden bij de oversteekplaatsen de enige weg, die hen betrekkelijk veilig naar de overzijde van de rijbaan leidt", aldus de officier hi zijn requisitoir, dat eindigde met de eis van f. 50 boete subs. 10 dagen, alsmede de onvoorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tij1 van 6 maan den. Verdachte vond de boete veel te hoog en gaf te kennen, dat hij liever een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid had en daarbij een lagere geldboete. De kantonrechter achtte de geëiste geld boete volstrekt niet te hoog, omdat deze z.i. verdachte volkomen toekwam. T.a.v. de rijbevoegdheid luidde zijn vonnis dit maal nog een voorwaardelijke intrek king van 6 maanden, met een proeftijd van 1 Jaar. Doorgereden Hoewel zijn vrachtauto op Rijksweg no. 4 reeds voor een deel -/as ingehaald door een achterop rijdende personen auto, ging een 35-jarige expediteur uit Alkemade op zijn beurt eveneens een voor hem rijdende auto in halen met het gevolg, dat de naast hem rijdende auto de kant werd ingedrukt en enige schade opliep. Verdachte was doorgereden, maar het kentekennummer en de firmanaam op de vrachtauto werden genoteerd. Hoewel verdachte destijds tegen de po litie had toegegeven, dat de gegevens klopten, verklaarde hij ter zitting, (tot hij het onderhavige weggedeelte nooit be reed en dus de overtreding niet kon heb ben begaan. Gehoord de getuigenverkla ringen, achtte de officier het feit vol doende bewezen, en daar het z.i. een zeer ernstig geval was, eiste hij f. 100 boete subs. 20 dagen. Het vonnis luidde f. 75 boete subs. 15 dagen. Vindingrijk Een 32-jarige masseuse uit Oegstgeest was met haar auto op de Veurseweg te Voorschoten zonder enige noodzaak des avonds tegen een stilstaande, maar goed verlichte auto gereden en had daardoor nogal wat schade veroorzaakt. Verdachte kon zich niet veel meer van het geval herinneren. Achteraf bleek, dat de ben zine leiding defect was. „Ik ben dus ver moedelijk door de benzinedamp be dwelmd geraakt" aldus haar lezing van het geval. De officier kon zich dat heel moeilijk voorstellen, omdat men benzine damp direct ruikt. Hij eiste derhalve f. 50 boete subs. 10 dagen. „De vinding rijkheid van de meeste verdachten is doorgaans voortreffelijk", merkte de kantonrechter hierna nog op. Ook hij zag geen verzachtende omstandigheden en vonniste dus conform. CUBA WIJST PARAGUESE DIPLOMATEN UIT De Cubaanse autoriteiten hebben de zaakgelastigde van Paraguay te Havan na, dr. Juan Virginio Clemotte, gelast Cuba met de leden van zijn staf te ver laten. In een door het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken uitgegeven verklaring wordt gezegd, dat de rege ring van Paraguay „onder vele voor wendsels heeft geweigerd een Cubaanse diplomatieke vertegenwoordiging in Asuncion toe te laten, terwijl zij kort geleden ook weigerde de geloofsbrieven van de Cubaanse zaakgelastigde in de Paraguese hoofdstad te aanvaarden". Hieraan wordt toegevoegd: ,,De uit wijzing van de Paraguese diplomatieke vertegenwoordigng blijft van kracht, tot dat de regering van Paragua haar stand- Winston Churchill gaat goed vooruit (Van onze Londense correspondent) Sir Winston Churchill, die goed vooruit blijft gaan, is gisteren voor de tweede maal in drie weken per ziekenauto naar Harleystreet ver voerd voor een nieuw Röntgenonder zoek. Hij deed het ir de bekende Churchill-stijl. Hij rookte zijn on vermijdelijke reuzesigaar terwijl hij zittende in een speciale stoel voor rugpatiënten de trap van zijn wo ning werd afgedragen. Hij zag er welgedaan uit en glimlachte. Churchill had echter zijn zwarte Homburghoed vergeten. Deze werd hem met een andere auto in snelle vaart achterop gebracht.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7