De ratnet Lao verovert Pliiafay in zuid-Laos 'M Nourilax x Felle brand Den Haag: 19 personen dakloos Agenda Met een enkel woord DINSDAG 6 DECEMBER 1960 T~\ Th m 1 T Lange film voor televisie: Premier Soevanna verzoekt Amerika steun aan rechtse opstandelingen te staken Linkse Pathet Lao-guerrillatroepen, die samenwerken met de neu- tralistische regering van Laos, hebben Phiafay, een belangrijke stad in het zuiden van Laos, veroverd, zo is gisteren van regeringszijde in Vientiane meegedeeld. Phiafay ligt slechts 45 km ten zuiden van Pakse, de voormalige hoofdstad van zuid-Laos. Militaire waarnemers menen dat de val van Phiafay, gevolgd zal wor den door een aanval op Pakse, dat in handen van de troepen van de rechtse rebellenleider, generaal Phoemi Nosavan is. Zou ook Pakse vallen, dan verliest Phoemi zyn greep op de drie zuidelijke provincies van Laos, waarin zich trou wens al aanhangers van de Pathet Lao genesteld hebben. T Aponfr Prokonrt nn hoofd te stellen van een vriendschaps- J-jLFc-ctllg A 1 dlJctllH dl missie naar communistisch China en 1 Noord-Vietnam, die op 10 december ver- I 3KS6 bedreiffd trekt, „met het oog op de toestand hier". o Zijn plaats zal worden ingenomen door de minister van Gezondheid, Chamsoek Volgens een nog onbevestigd bericht jrpola werd Phiafay verdedigd door twee ba taljons van generaal Phoemi Nosavan. Het radiostation van de Pathet Lao heeft meegedeeld, dat de aanval op Phiafay al op 28 november was ingezet. De versterkingen, die Phoemi gestuurd had, zouden de stad niet tijdig hebben kunnen bereiken, omdat de weg naar Phiafay door omgehouwen bomen ver sperd was. Radio-Pathet Lao deelde voorts mee dat ook Loeang Prabang, dat in handen van Phoemi's troepen is, omsingeld is en nu wordt aangevallen. Westelijke waarnemers achten deze mededeling echter overdreven. Protest tegen steun V.S. Premier Soevanna Phoema van Laos heeft de Verenigde Staten verzocht op te houden met het verstrekken van wa pens en munitie aan de rechtse opstan delingen van generaal Phoemi. Een des betreffend schrijven is zaterdag aan de Amerikaanse ambassadeur in Vientiane overhandigd. Prins Soevanna heeft na een onder houd met de vertegenwoordiger van de secretaris-generaal der V.N. in Laos ge zegd, dat als hij geen bevredigend ant woord van de V.S. zou krijgen maat regelen zouden kunnen worden overwo gen als antwoord op de Amerikaanse militaire hulp aan de troepen van gene raal Phoemi. Op een telegram van de Laotische re gering aan generaal Phoemi waarin een algemeen bestand en besprekingen over een politieke regeling worden voorge steld, was tot dusver geen antwoord ontvangen. Prins Soevanna zei verder het besluit genomen te hebben, zich niet aan het Tsjombe met juwelen (en bijbedoelingen) in Brussel op visite Tsjombe zal Koning Boudewijn en zijn bruid door Katangese vak lieden bewerkte edelstenen aan bieden als „bewijs van de erken telijkheid van het Katangese volk jegens de Belgische vorst". Dit heeft de president van Katanga gisteren op een receptie in het gebouw van de Katangese per manente vertegenwoordiging in Brussel meegedeeld. Het is nog niet bekend of en wanneer koning Boudewijn Tsjombe, die gis teren voor een niet-officieel bezoek van vier dagen in de Belgische hoofdstad is aangekomen, zal ontvangen. Men zit in Brussel met Tsjombes bezoek eigenlijk in zijn maag. De Belgische regering voelt zich met Tsjombes komst opgescheept, omdat zij weet, dat Tsjombe een duidelijker erkenning van zijn bewind en meer steun wil, maar ook beseft dat heel de wereld gespan nen toeziet hoe Brussel met het weer barstige Katanga handelt. Brussel weet bovendien dat Tsjombes reis president Kasavoeboe ergert. Kortom een precaire situatie die Tsjombe zelf ook probeert te verbloe men door als cadeaubrenger te fun geren. De Katangese president zal de huwe lijksplechtigheden op 15 december in Brussel niet bijwonen, omdat hij dan in Brazzaville zal zijn ter bijwoning van de Afrikaanse conferentie. De Amerikaanse regering zal bij het hu welijk vertegenwoordigd worden door de minister van Buitenlandse Zaken, Herter. Het Amerikaanse geschenk aan Boudewijn en Fabiola bestaat uit twaalf gegraveerde kristallen borden, die elk de afbeelding dragen van een teken van de dierenriem. Bulgarije en Roemenië zullen in Brussel zowel door het oude als het nieuwe regime zijn vertegenwoordigd. Beide landen zullen door hun gezant in de Belgische hoofdstad acte de présence geven. Ex-koning Michael van Roe menië en ex-koning Simeon van Bul garije zijn uitgenodigd als familie leden. „Manon van de bronnen" De uitzending vanavond van de film „Manon van de bronnen" van Marcel Pagnol is voor de NTS zo deelt deze mede in drieërlei opzicht merkwaardig Vooreerst is dit de langste film, die de NTS ooit op het scherm heeft gebracht. De speelduur is 3 uur en 3 minuten. Ver volgens wordt, met 't oog daarop, voor de eerste maal een televisiefilm door een pauze (van ca. 6 minuten) onderbroken. Tenslotte is voor deze film het record aantal van bijna 3000 voettitels nodig gebleken. Keizerin van Iran dankt voor belangstelling De Keizerin van Iran, H.M. Farah Pahlavi, heeft aan de ambassade van Iran in Wassenaar opdracht gegeven haar dankbaarheid over te brengen aan allen in Nederland, die van hun belang stelling bij de geboorte van de Kroon prins, Z.K.H. Reza Pahlavi, hebben blijk gegeven door het zenden van gelukwen sen en cadeaus. Alle mogelijke middelen zullen gebruikt worden hen rechtstreeks en individueel zo spoedig mogelijk te be danken, maar gezien het buitengewoon grote aantal zal dit enige tijd vergen, aldus de ambassade. Door een felle brand in een Haags pension in drie verdiepingen boven een slagerij, op de hoek van de Prinse straat en de Nobelstraat in Den Haag zijn negentien personen waarbij een gezin met zeven kinderen dakloos geworden. Vanmorgen tegen vijf uur is, waar schijnlijk door het omvallen van een petroleumkachel op de tweede etage van het pension, in een tussenkamer brand ontstaan. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Een jongen van zestien jaar sprong in zjjn angst uit een raam op de tweede verdieping. Hij werd met kneuzingen en een gebroken pols naar een ziekenhuis gebracht. De meeste andere bewoners van het pension onder wie de eigenaar, de heer J. de Werk, konden langs het trap penhuis de straat bereiken. Niemand had gelegenheid voldoende kleding mee te nemen. Twee op de hoogste verdieping sla pende mannen werden door vuur en rook verrast. De banketbakker A. N. Copray werd in een verstikkende rook wakker. Ijlings uit bed gesprongen zag hij zijn weg via de trap versperd. Hij drong een andere kamer binnen, waar de Spaanse muzikant Jean Balaguer nog lag te slapen. Copray wekte zijn lotgenoot, verbrijzelde een ruit en sa men zochten de mannen door de dak goot rond het huis een goed heenkomen naar de buren, die hen door een nauw raampje binnenhaalden. Intussen was de brandweer, die schuin tegenover het pand een wacht heeft, in rep en roer gekomen. Twee motorspui- ten met zes slangen en een nevelspuit, twee ladderwagens en een materiëelwa- gen waren kort na vijf uur reeds in touw om het felle vuur, dat toen al door het dak heen laaide, te bestrij den. Tegen half zeven was het gevaar voor uitbreiding geweken. Een deel van de tweede etage en de gehele boven- etage waren volledig uitgebrand. Vrij wel alle andere vertrekken hadden zwa re rook- en waterschade gekregen. De meeste bewoners van het pension werden door de brandweerlieden naar het warme wachtlokaal aan de Prinse straat gebracht. Velen hunner zijn al hun bezittingen kwijt. De Spanjaard Balaguer, afkomstig van Palma de Ma jorca, verloor zowel zijn gitaar en ver sterker als zijn kleren, kostumes en paspoort. Ook de leden van het grote gezin, dat anderhalf jaar geleden uit Indonesië repatrieerde, hebben vrijwel niets anders dan hun pyjama's overge houden. Kennedy voorlopig niet op reis President Kennedy zal de eerste maan den niet op reis gaan omdat hij eerst in Washington een aantal kwesties wil af handelen, aldus heeft Kennedy's pers chef, Salinger, gisteren meegedeeld. Smaldeel V op de thuisreis Onderscheidingen uitgereikt Bjj het vertrek van smaldeel V uit Rio de Janeiro op zaterdag 3 december j.l. is aan boord van H.M. vliegkamp schip „Karei Doorman" een afscheids- plechtigheid gehouden. Deze werd inge leid door het aanbieden van een ge schenk, namens de Braziliaanse Marine, bestaande uit vijf versierde koffiekopjes aan de commandant van het smaldeel, commandeur A. P. Ferwerda. Het ge schenk is bestemd voor de bevelhebber der zeestrjjdkrachten in Nederland, Vice-admiraal L. Brouwer. Ook werden ln het bijzijn van de Braziliaanse minister van Marine door de Nederlandse ambassadeur enkele on derscheidingen uitgereikt. Zo werden de versierselen verbonden aan het Groot kruis in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden aan de luitenant-ad miraal Jorge da Silva Leite, chef van de Braziliaanse Marinestaf uitgereikt. Benoemd werden tot Grootofficier met de zwaarden in de Orde van Oranje- Nassau de vice-admiraals Suzano Mar tini en Eigueredo Costa, resp. bevel hebber der vlootstrijdkrachten, com mandant van het eerste Marine-district en de directeur van de Marine lucht vaartdienst. Tot officier met de zwaarden in de or de van Oranje-Nassau werd benoemd kapitein-luitenant ter zee (bij bevorde ring) Maurillo Augusto Silva, (liason- officier bij smaldeel V en luitenant ter zee eerste klasse Francisco Octavio Jar- dim de Bulhoes Sayao, die tijdens het bezoek van het smaldeel was toegevoegd aan de Braziliaanse chef Marinestaf. De ambassadeur sprak zijn waarde ring uit over de voorbeeldige wijze, waarop smaldeel V het vlagvertoon had gevoerd. Hij memoreerde dat het Bra ziliaanse vliegkampschip „Minas Gerais" op een Nederlandse werf is gemoderni seerd en sprak zijn vertrouwen uit, dat in een onverhoopt conflict, waarin de vrijheid en rechten van de mens zouden worden bedreigd, Brazilië zich wederom zou scharen aan de zijde van hen, die de verdediging daarvan op zich zouden ne men. Voorts dankte de ambassadeur de chef van de Braziliaanse marinestaf en diens officieren. Na de uitreiking van de versierselen van de onderscheidingen werden de volksliederen gespeeld door de Braziliaanse banda Marcial de Corpo de Fuzileiros Navais, ook gaf de Mari nekapel nog een korte demonstratie op het vliegdek, waarna de „Karei Door man" ontmeerde en de haven verliet om haar thuisreis voort te zetten. KONINGIN ZAL MISSIE UIT MAROKKO ONTVANGEN Naar van het ministerie van Buiten landse Zaken wordt vernomen, brengt van morgen af een Marokkaanse goodwill-missie een bezoek van enkele dagen aan Nederland. H.M. de Koningin zal de missie donderdagmiddag in het Huis ten Bosch ontvangen. De missie zal met Nederlandse auto riteiten spreken over economische be trekkingen en vraagstukken van ge meenschappelijk belang. Aangenomen mag worden dat ook Maüretanië onder werp van gesprek zal zijn. Nieuwe Polaris De Amerikaanse marine heeft een ge slaagde proef met een Polaris projectiel genomen. Deze Polaris was een verbe terde versie van het oorspronkelijke ont werp, en trof het 2.560 km verder gele gen doel ongeveer een kwartier na de lancering. Omstreeks 1964 zal een Po laris met een draagwijdte van 4.500 km in gebruik worden genomen. Verscherpte acties tegen geknoei met de B.U.M.A.-lijsten De opsporingsdienst van het Bureau voor Muziek Auteursrecht (BUMA) te Amsterdam gaat in samenwerking met Rijks- en Gemeentepolitie een ver scherpte actie voeren tegen „het geknoei met BUMA-programmaformulieren". Gebleken is, dat vele orkestleiders de lijsten onjuist invullen of laten invullen, waardoor sommige componisten en tekstdichters uit de auteursrechtenpot voor amusementsmuziek anderhalf mil joen gulden per jaar) meer geld ont vangen dan waarop zij recht hebben. Dit misdrijf (bedrog of valsheid in ge schrifte) kan worden gestraft met een geldboete van ten hoogste f. 5.000. „Er is nu genoeg gewaarschuwd en desondanks zijn nieuwe gevallen van fraude met programmaformulieren ontdekt", merkte de heer H. J. M. Maessen, hoofd van BUMA's opspo ringsdienst op, die onafhankelijk van de directie van dit bureau kan optreden. Hij en zyn drie medewerkers zijn onbe zoldigd rijkspolitieambtenaar en kun nen dus, in samenwerking met plaatse lijke politie, processen-verbaal opmaken. Dat gaan we nu ook doen" zei de heer Maessen. Het geval van de Oud- dorpse musicus was de druppel, de de bekende emmer deed overlopen. Zyn band speelde op een feestavondje in Schagen 67 muziekstukken van vier componisten. Op het BUMA-formulier vermeldde hij slechts 30 werkjes, waar van 21 composities van Pierre W., van wie evenwel niet één nummer werd ge speeld Toen deze fraude was ontdekt, werden 89 andere formulieren van dezelfde mu sicus gecontroleerd. Ook daarop kwam de naam van Pierre W. verdacht veel voor, zo vaak zelfs, dat hij in een jaar f. 1360 had kunnen incasseren als au teursrecht van zijn door de Ouddorpse band „gespeelde" composities. VOOR HEDENAVOND: Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 Trompet en orgel. 18.20 Kaarten op tafel, gesprek. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Techniek en samenle ving: Transitors, opbouw en werking, door de heer J. J. A. Ploos van Amstel. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege: radioles- sen. 21.00 Opera-conc. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nouveauté's 23.55- 24.00 Nws. Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Zang en plano. 18.30 A.AA. moet U horen, praatje. 18.35 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Planorecital. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing Express. 23.30 Licht progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.30-23.30 Hoofdfilm. VOOR WOENSDAG 7 DECEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 Omr.ork. en soliste. 11.50 Meisjeskoor, en Instr. kwint. 12.10 Mo- zartvleugel-recltal. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Bachkoor en -ork. 12.37 Ad- ventsstond. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. lezing. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 15.40 Planorecital, met comm. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Muz. v. d. jeugd. NCRV: 18.00 Muzikale lezing: Het mu ziekkorps onder de loep. 18.20 Het spec trum, lezingen. 18.35 Gewijde muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Volksmuz. 20.15 Radiofilharm. Or kest en solist. 21.05 Vragen van de Oeku- mene, lezing (8). 21.25 Planoconc. 21.55 Gram. 22.15 Bariton en plano. 22.30 Nws. PICTOGRAM KE3 :«ojooi<10 60 seconden ora dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen 1 Marekerk: Samenzangavond Ned. Chr. Radiovereniging. 8.15 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nm. Den Burcht (grote zaal): C.M.B.-film- avond „Het meisje Marlon". Spr.. D. Ne- derveen. 8 uur nam.; 's middag te 3 uur, kinderfilms. Ons Centrum (Hooigracht 84): Demon straties Ned. Zuivelbureau voor Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudenden Dran ken. 8 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Internat. Rechtsorde. Spr. A. Dirks over problemen rondom de vluchtelingen. 8 uur nam. DONDERDAG Casino: K. en O. „A woman In a dres sing-gown". 7 uur nam. „Moby Dlck". 9.30 uur nam. De Kleine Burcht: Sint-Nicolaasavond Selskip „Fryslan". 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 uur nam. Advertentie Gunstige ontwikkeling bij N.V. MULDER De ontwikkeling bij N.V. Mulder's fa briek van rollend materieel en land bouwmachines in Boskoop is op het ogenblik, volgens de directie, gunstig. De verwachtingen, die in het laatst ver schenen jaarverslag en op de in augustus j.l. gehouden vergadering van aandeel houders ten aanzien van 1960 werden uitgesproken, zijn volledig gerealiseerd. Volgens de nu bekende gegevens zal de omzet dit jaar 25 procent meer bedra gen dan in 1959. Voor de toekomst is een verdere stijging te verwachten. Dit betreft zowel de machinebouw hoofd zakelijk ten behoeve van de bouwnijver heid, met name de truckmixer als het constructiewerk. De bedrijfsuitkomsten blijven zich in gunstige zin ontwikkelen, zodaat niet alleen het verlies over 1959 kon word eningelopen (zoals reeds tij dens de vergadering van aandeelhouders werd meegedeeld), doch tevens een di vidend zal kunnen worden uitgekeerd, aldus de directie. HZ HZ HZ V van verstopping 20 tabletten 60 cent ten QMwryJ produkt Uitspraak Surinaams Hof van Justitie in boniaffaire" de z.g. In hoger beroep heeft het Surinaamse Hof van Justitie Arthur Blom en Hum phrey Polanen veroordeeld tot resp. 4 jaar en 4 jaar en 6 maanden gevange nisstraf voor hun aandeel in de zgn. „bomaffaire". In eerste aanleg waren Blom en Polanen veroordeeld tot 2 jaar en 3 maanden gevangenisstraf beiden. Deze beklaagden stonden terecht, ver dacht van een komplot om de Suri naamse regering omver te werpen en een poging om de politicus Johan Pen- gel te vermoorden door een zelf gemaak te bom. Het Hof van Justitie vernietigde ten aanzien van Polanen het vonnis van de kantonrechter en deed op andere gron de opnieuw recht. Daarbij nam het Hof in aanmerking, dat Polanen niet ongun stig bekend staat, doch dat hij reeds bij de aanvang van de zaak bemoeienis er mee gehad heeft en als een der hoofd- aanleggers moet worden gezien. Wat betreft Blom kwam het Hof ook op andere gronden dan de kantonrech ter tot veroordeling. Daarbij legde het Hof nadruk op de omstandigheid, dat Blom als advocaat meer dan de anderen geacht moet worden de strafbaarheid van het gebeurde in te zien en als een der hoofdaanleggers moet worden be schouwd. Beide straffen werden opgelegd met aftrek van de tijd, die de beklaagden, vanaf 11 maart 1960, reeds in gevangen schap hebben doorgebracht. BINNENLAND Het Rotterdams Phllharmonisch Or kest heeft een uitnodiging ontvangen om ln juni 1961 enkele concerten te geven tijdens het festival van Scarborough in Engeland. Het stichtingsbestuur houdt deze uitnodiging nog in beraad. Onder zocht moet namelijk worden in hoeverre deze Invitatie aangepast kan worden aan de reeds lopende verplichtingen. Gistermiddag omstreeks 12 uur is de 79-jarige heer A. D. Koedam, wonende aan de Volendammerweg ln Amsterdam-noord, levenloos aangetroffen op een stoel in de voorkamer van zijn woning. In de keu ken stroomde gas uit een komfoor dat niet brandde. BUITENLAND De Zwitserse regering heeft besloten tot oprichting van aparte televisiestudio's voor het Duits, Frans en Italiaans spre kende gedeelte van het land. Zürich, Ge- nève en Lugano zijn als permanente tv- zetels aangewezen In Zwitserland zijn meer dan 120.000 tv-ontvangers geregis treerd. De minister-president van Nepal, Kolrala, heeft maandag op een perscon ferentie te Katmandoe meegedeeld dat er ongeveer 20.000 Tibetaanse vluchtelingen in Nepal zijn en dat de voortdurende toe vloed van vluchtelingen uit Tibet en India een bron is van bezorgdheid voor zijn regering. Hij zei voorts dat de Chi nese regering Koning Mahendra van Ne pal heeft uitgenodigd voor een bezoek aan Peking. Vierentwintig aangetekende pakket ten, waaronder enkele met diamanten ter waarde van 600.000 gulden, afkomstig uit Amsterdam met bestemming Milaan zijn gestolen uit een vliegtug. dat zater dag j.l. als gevolg van de slechte weers omstandigheden op het vliegveld van Lon den werd opgehouden. De politie betracht de grootste terughoudendheid over deze diefstal, die is gepleegd nadat reeds een serie andere diefstallen in postrijtulgen en postauto's in Engeland had plaats ge had. Volgens het Franse hoofdkwartier ln Algiers zijn van een groep van 80 opstan delingen die vanuit Marokko naar Alge rije wilde gaan 63 gedood en 17 gevangen genomen. Voorts zouden 59 vuurwapens Onbekenden hebben op de deur van een synagoge in Dublin hakenkruisen en de woorden „Juden raus' geschilderd. Twee jaar geleden werd ook in Dublin een synagoge op dergelijke wijze beklad. De ladingen van twee vrachtschepen de Westdultse „Murzum" en de Bulgaar se „Nikola Vaptzarof", worden onderzocht in de Franse marinebasis te Mers el Ke- bir bij Oran, aldus is in Franse marine kringen bekendgemaakt. De schepen zijn onderschept door de Franse marine en zondag naar de vlootbasis opgebracht. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft met 7 tegen 2 stemmen bepaald, dat restaurants van busstations ook ne gers. die een staatsgrens overschrijden moeten bedienen. Het hof kwam tot deze uitspraak bij de behandeling van een klacht van een neger die een boete van tien dollar had gekregen omdat hy had geweigerd een „blank" restaurant van een busstation in Richmond, Virgina, te ver laten. De neger, een student ln de rech ten. was op weg van Washington naar Alabama. In de nacht van zaterdag op zondag hebben inbrekers zich door het openbran- den van een kluis van de Midlandbank in Liverpool meester gemaakt van meer dan vijftig zakken met zilveren munt stukken, tot een waarde van ruim vijftig duizend gulden, en een gewicht van meer dan 500 kg. De Indiase minister-president, Neh- roe, heeft maandag in de Tweede Kamer te Nieuw-Delhi gezegd dat zijn regering de aandacht van de Russische regering heeft gevestigd op een kaart in een Rus sische atlas waarop de grens tussen Chi na en India onjuist staat aangegeven. De kaart is zes Jaar oud en dateert van voor het Indisch-Chlnese grensgeschil. Volgens Nehroe heeft de Russische regering be loofd aandacht aan de zaak te besteden. Schouwburg: Scapino-ballet voor school jeugd. 10 uur voorm. VRIJDAG Café „Royal": Opening Kanarietentoon stelling „De Zanger". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: WD. Onder werp: .,De VVD-fractie ln de gemeente raad". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15-7.50 uur nam. Zomerzorg: Cursus Kynologlsche Kennis „Rijnland". 8 uur nam. Oeegstgeest. Willem de Zwijger- kerk: Gemeente-avond Ver. Vrijz. Herv. Spr. dr. G. P. H. Locher over: „Nieuw- Guinea". 8 uur nam. ZATERDAG Café Royal: Kanarie tentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 10 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. W. Betram van Zeist. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): De monstraties dr. S. J. van Ooststroom voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 u. nam. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Ned. Electrolaschmij. 12 uur 's middags. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Holl. Constructiewerk- plaatsen. 11.30 uur voorm. ZONDAG Café „Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Ver. „Gemeentebelang". Spr. mr. G. C. Suer- mondt over zijn ervaringen als Unesco- expert in Afghanistan. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur DE BIOSCOPEN Casino „De maniak" (Strangers on a train) (18 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maand. 2.30 en 7 uur; donderdagavond 7 en 9.30 uur K. en O. Lido „Mein Kampf" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Drama ln de spiegel" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het schandaal van Cloche- merle" (14 jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur. Trianon „Faja Lobbl" (alle leeft.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex ..De dood rijdt mee" (14 Jr.) Werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „De lord, de lady en de butler". Astra-theater (Wassenaar Vrijd., zaterd. en zond. 6.45 en 9.15 uur: „Inspecteur Hardesty FBI" (14 Jr.); maand., dlnsd., woensd. 8 uur: ..East of Eden" (18 jr.); donderd. 8 uur: „Helena van Troje" (14 Jr.); zond. en woensd. 2.30 uur: „De nieuwe attractie" (alle leeftijden). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gebooi oy Uw buisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.65-24.00 Nws. Hilversum II, 238 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V, d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.) 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoon stellingsagenda. 13.00 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret 14.00 Saxofoon en plano. 14.45 Volksmuz. 15.00 Op reis door de wereld, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Kinderkoor met orgelbegeleiding. 17.15 Hammondorgelspel. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.Jeugduitz. De brie venbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Reglna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen. 19.20 VARA-varla en gram. VPRO: 19.30 Literair progr. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Lichte muz. 20.55 Inleiding tot de volgende ultz. 21.00 Poliuto, opera. (1ste pauze plm. 21.45: Zestig Jaar levenservaring, lezing. 2e pauze plm. 22.40: Tussen mens en nevelvlek, lezing). Na afloop om plm. 23.45-24.00 Event, gram. Daarna: Nws. (Indien deze ultz. niet doorgaat, wordt het progr. als volgt: 20.00 Nws. 20.05 Ca baret. 20.35 Operafragm. 21.45 De cellist, hoorsp. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzlk. discussie. 23.55-24.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Tv-docum. 20.55 Gevar. progr. 21.35 Eénakter. 22.05 Epi loog. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e ïyn, van 1820 uur) Clap hands - Donna Maria - Eso es el amor, Orkest Werner Müller; Marina - Carina - Come prima, ld.; L1' per 11' (Vlez- zoli), Vico Torriani; Die Teenager von Tamplco (Halletz), ld.; Tanzende Finger - Fllegende Blatter - Kurz und gut - Springende Punkte, Heinz Munsonius en zijn solisten; Hula-Hula-Hupp (Ergus), Karin Kirchner; Jive time (Oldörp), Or kest Werner Müller; Hallo, wenn du das Glück slehst (Niessen), Karin Kirchner, Rolf Simson; In Gansemarsch - Kleiner Mohr - Huckepack - Karo sleben. Heinz Munsonius en zijn solisten; Cimarron (Bond), Bobby Franco; Mandollnen und Mondschein (Weiss), ld.; Souvenirs - Tom Dooley - Macky Messer, Orkest Werner Müller; Morgen - Sweetheart, my darling, my dear - Blue Hawaii, Id.; Canta Brasll (Vermelho), Orkest Kurt Edelhagen; Os plntlnhos no torreiro (Abrue), Id.; Aca- pulco (Carbajo), Los Indlos; Esperanza mla (Ortiz), id.; Enlloro (Morales), Car men Cavallero; Frenesi (Domlnguez), id.; Amor de ml vida (Naranjo), Los Indlos; Rogaciano (Frejo), Id.; Copacabana (Ri- beiro). Orkest Kurt Edelhagen; Quasi amor (Costa), ld.; Marché Peruvlen (Cll- llo), Orkest Franck Pourcel; Tango mili taire (Kötscher), ld.; Scoubidou (Tézé), Les Angels; Oul, oul, oui, oui, (Cour). Tino Rossi; Any time (Lanson), Orkest Franck Pourcel; Le marchand de bon- heur (Calvet), id.; Nick nach paddy whack (Vlan) Annie Cordy; Sammy (Mau rice), ld.; Rainy night in Paris (Black), Orkest Franck Pourcel; Only you (Ram), id.; Revlens Lisa (Deguelt), Les Com pagnons de la Chanson: Venus (Brous- sole). ld.; Salade de fruits (Canfora), Or kest Franck Pourcel; C'est Qa l'amore (Massara)Id.; Cue nr. 9 (Lewis), The Modern Jazz Quartet; A cold wind Is blowing (Lewis), Id.; Odds against tomor row (Lewis), Id. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Dansmuz. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Pianorecital. 20.30 Quiz. 21.00 Ork.- conc. (Om 21.50-22.05 lezing). 23.00 Nws. en comm. 23.30 Lezing. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Altviool en piano. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Muz. ult musicals. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 21.00 Spel, waarbij de luisteraars de misdaad oplossen. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz.progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 16.00 Liederen, 17.00 Nws. 17.45 Balletmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.35 Dansmuz. 20.15 Hoorsp. 21.15 Ork. conc. '21.45 Nws. en weerber. 22.15 Gram. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.20 Intern, sol.conc. 15.10 Gevar. muz. 19.00 Nws. 21.00 Spel. 22.30 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 14.45 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Planorecital. 17.40 Orgelrecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Vlaamse liederen. 19.50 Herinnerin gen aan toen20.00 Gram. m. comm. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Israëli tische uitz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 13.00 Nws. 14.17 Gram. 14.30 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 17.50 Gram. 18.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoor spel. 21.35 Gram. 22.10 Ork.conc. 23.00 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. Den Helder geh. bew. geh. bew. geh bew. regen zwaar bew regen geh bew. Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg regen Helsinki sneeuw Stockholm geh bew Oslo zwaar bew Kopenhagen onbewolkt Aberdeen half bew. Londen zwaar bew. Brussel zwaar bew. Luxemburg regen Porlic erf^- 1 Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beril: Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belerado Athene Rome Alaccio Mladrid Mallorca Lissabon bew fialf bew regen gen bew. regen geh bew geh bew. regen regenbul regen 7.W "\r bew half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. d d bii s Ts g i w 3 S SM min fin zo 4 8 3 2 z 2 8 4 0 O 2 9 4 1 ozo 6 8 6 0.4 z 2 0 2 0.2 zo 2 8 3 0 3 z 2 7 4 1 ozo 2 8 4 1 zzo 3 8 4 0.3 w 3 3 1 8 w 3 4 1 9 w.stll -1 -6 0 wzw 7 7 4 1 w 2 6 0 0 no 4 8 1 0 ozo 3 7 4 1 z 4 6 3 2 zw 10 8 7 2 zw 6 10 5 29 zw 1 8 6 3 n 6 13 10 0 z 2 8 5 0.1 zzo 2 8 5 4 zw 3 10 3 0 wzw 6 8 6 25 w 5 9 7 28 w 1 7 5 28 zzw 8 13 0 0 w 2 12 3 0 w.stll 18 6 0 nno 3 20 z 15 17 13 0 O 4 18 8 0 zw 3 7 5 10 w 6 18 8 0 nw 6 15 9 2

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2