Loeang Prabang door de Pathet Lao omsingeld ?aW Mortieren van de linkse troepen bestrijken koninklijk paleis Indonesische Marine weet niets van infiltraties in Nieuw-Guinea Met een enkel woord PICTOGRAM 1 Agenda MAANDAG 5 DECEMBER 1960 Film en feestgericht (Van een tv-medewerker) Jongedames die een baan by de film zoeken, hebben zaterdagavond ln het VPRO-programma kunnen horen hoe dat moet. Thea Flammy, een fraaie blon de jongedame uit Sittard, vertelde hoe ze in Italië een filmproducer zover had gekregen, dat hy haar de gelegenheid gaf om in plaats van Anita Ekberg in de Tiber te springen. „Ik heb me laten brengen in een rooie, open sportwagen van een vriendje, weet u wel, zo'n mooie," en dat maakte de vereiste indruk op de filmgeweldige. Thea had Italiaans geleerd van de Italianen in Limburg, maar ln Italië zelf bleek men haar niet te verstaan, want ze beheerste alleen een Sardiniaans dialect. Simon van Collem, die zyn Oude Draaidoos aan stuntfilms had gewijd, had ook een gesprek met Leo d'Arcy die was begonnen als acrobaat, „en toen de vlakte-n-in, eerst naar Parijs" en dan de wereld rond. In 1926 kwam hij in Hollywood, waar hij in de film „Beau Geste" als double optrad voor de fameu ze Ronald Colman. Het bleek ons dat men vooral moet weten te twisten als stunter. Voor de leek verklaarde de heer D'Arcy deze term: „Omdraaien, dat is een twist", en dat heb je nodig als je je van muren laat schieten en uit masten laat vallen. Een gruwelyk verhaal ligt ten grond slag aan het ballet „Feestgericht" van Hans van Manen. Op een feest komt een vreemdeling,die met een van de meisjes gaat dansen. Haar vriend gaat vechten met de vreemdeling, maar wordt gedood. Het meisje wordt als de schuldige aan gezien en de feestgenoten dansen haar treiterend dood. Als ze eenmaal dood is, vlucht ieder. Willy de la Bye, Aart Ver- Per week 60.000 mensen naar paranormale genezers Naar schatting roepen wekeiyks 60.000 mensen de hulp in van paranormale ge nezers en er valt nog steeds een sterke toeneming te bespeuren. Dit werd zaterdagmiddag meegedeeld op de in Amsterdam gehouden jaarver gadering van de Koninklijke Vereniging tegen de Kwakzalverij. Tijdens deze ver gadering droeg de voorzitter dr. H. Funke het voorzitterschap van de vereniging over aan dr. A. de Groot uit Hilversum, oud-hoofdinspecteur voor de Volksge zondheid. Dr. De Groot zei in een toespraak, dat hij het bijzonder betreurde dat slechts 200 van de ongeveer 12.000 Nederlandse artsen lid zyn van de Vereniging tegen de Kwakzalvery. De vereniging telt op het ogenblik 1009 leden. „Het is voorzover my bekend", aldus dr. De Groot „Nog nooit bewezen, dat paranormale begaafdheden kunnen lei den tot geneeskunde. De zaak is niet, dat wij moeten bewyzen, dat paranormale geneeskunde niet bestaat, maar dat zgn. paranormaal begaafden moeten aan tonen, dat paranormale geneeskunde be staat". Depressie is voorbij Weer blijft onbestendig Het K.NM.I. deelt mede: De afgelopen paar dagen heerste er op de Atlantische Oceaan tussen Amerika en West-Europa een bui tengewoon krachtige loestelijke stro ming, die zich uitstrekte tot op circa 10 kilometer hoogte in de atmosfeer. Over een breedte van ongeveer 1500 kilometer, tussen 45 gr. N-breedte en 60 gr. N-breedte, kwamen in deze stroming gebieden voor, waarin de wind snelheden bereikte van 350 ki lometer per uur en meer. Deze stroming werd in stand ge houden door een diepe depressie ten zuiden van IJsland en een gebied van hoge luchtdruk bij de Azoren. In het grensgebied tussen de koude lucht in het noorden en de warme vochtige lucht in het zuiden ontwik kelde zich zaterdag ochtend op de Oceaan een storing, die met grote snelheid oostwaarts koerste en ertoe bijdroeg dat dit grensgebied gedu rende 24 uur boven deze streken ver toefde. Dit ging gepaard met een langdu rige en bijzonder intensieve regen val, waarbij het vrijwel 30 uur onaf gebroken heeft geregend. Uit de gisteravond ter beschikking staande gegevens bleek dat in deze periode te Den Helder 93 mm., in Volkel 82, op het vliegveld Deelen 73, en in Gilze-Rijen 66 mm. was af getapt. Op enkele kleine uitzonderingen na is in het gehele land meer dan 50 mm. regen gevallen. De normale hoeveelheden voor de gehele maand december lopen uiteen van 55 tot 65 mm., zodat op vele plaatsen de maandsom al inmiddels overschre den is. Op de nadering van de eer dergenoemde storing wakkerde de zuidwestelijke wind tot stormkracht aan. Aan de kust begon de storm op zaterdagochtend om 6 uur en heeft sindsdien onafgebroken gewoed. Gis teravond laat meldde men nog steeds windkracht 8 tot 9. De storm bereikte zijn hoogtepunt vlak voor de passage van een koufront in de loop van zondagochtend. Aan de kust woedde de zuidwester toen ge durende enkele uren met windkracht 11. Ook boven land bereikte de storm tijdens vlagen uitzonderlijke hoge- windsnélheden. Verscheidene wind meters registreerden hierbij snelhe den van 100 tot 120 km. per uur. Na de frontpassage ruimde de storm naar meer westelijke richtingen. Te vens stroomde koudere lucht binnen. Deze bezit een onstabiele opbouw zodat zich buien kunnen ontwikke len. Inmiddels houdt de levendige west-oirculatie op de Oceaan aan zodat het weer een onbestendig ka rakter behoudt. Ten zuiden van IJs land bevindt zich namelijk een nieu we depressie, die koers zet naar het oosten en na maandag opnieuw het weer in West-Europa zal beïnvloe den. stegen en Jaap Flier dansten heel mooi de hoofdfiguren uit dit drama van één alleen tegen de horde. De avond werd besloten met een ge- noegiyk cabaret-programma van Maya Bouma, die als gasten de goochelaar Fred Kaps en de fluitist Hubert Barwahser had. Al waren haar teksten niet b(j- zonder sterk, de persooniykheid van Maya Bouma is charmant genoeg om zo'n programma onderhoudend te ma ken. De heer Kaps heeft ons weer vol minachting naar onze trage vingers doen kyken; wy kunnen er geen bier flessen tussen duwen zoals hij met zeer veel gemak doet. En dat wy niet kun nen fluiten als de heer Barwahser, zal de lezers niet verbazen. Anders zaten wy niet voor u naar de televisie tekyken. AD INTERIM Uit brandkast te Gouda: Halve ton ontvreemd In de nacht van zaterdag op zon dag is een inbraak gepleegd in het warenhuis van de N.V. v.h. J. L. Bruns te Gouda, waarbij f. 50.000 uit een brandkast werd gestolen. De politie tast nog in het duister. De inbrekers het moeten er minstens 2 zijn geweest ver schaften zich toegang via een raam van het toilet aan de achterzijde van het gebouw, waarvan de spij len werden doorgezaagd. In de kantoorruimte vonden ze de brandkast, waarin de winkelopbrengst van enkele dagen was opgeborgen. Met een boor en een seheuryzer werd een gat in de brandkast gemaakt, met een buit van f. 50.000 gingen de inbrekers dezelfde weg naar buiten. Gisteroch tend vond een personeelslid, dat naar eventuele stormschade kwam kyken, deze „Sinkerklaas surprise". Strijdkrachten van de pro-communistische Pathet Lao zijn erin ge slaagd de residentie van de koninklijke familie van Laos, Loeang Pra bang, te omsingelen. Zij zijn aanvallen begonnen op plaatsen in de om geving. De verdedigers van de stad hebben de brug, die de Laotiaanse residentie van haar vliegveld scheidt, in de lucht laten vliegen. Op de heuvels rondom Loeang Prabang zijn mortieren opgesteld, waarmee vuur kan worden afgegeven op het koninklijk paleis. Sinds november bevindt de stad zich in handen van de rechtse groepering onder leiding van generaal Phoemi Nosavan. Russische benzine aangevoerd De regering van Laos heeft gisteren in een uitzending van Radio-Vientiane „krachtig geprotesteerd tegen buiten landse inmenging in de aangelegen heden van 't land. De regering maakte voorts gewag van een bombardement Tien Papoea's voor „toeristisch" bezoek naar Nederland Vandaag hebben twee vrouwelijke en acht manneiyke Papoea's zich te Biak in Nederlands-Nieuw-Guinea aan boord begeven van een DC-8 straalpassagiers- vliegtuig, teneinde op uitnodiging van de KLM de eerste thuisvlucht van dit vliegtuig van Biak naar Amsterdam mee te maken. De KLM heeft bovendien aan geboden ook de terugreis van het gezel schap naar Nederlands-Nieuw-Guinea voor haar rekening te nemen. Het vliegtuig wordt morgenochtend op Schiphol verwacht. De uitverkoren Papoea's, die uit alle delen van het land komen en mede door hun beroepen geacht kunnen worden, een zo breed mogelijke representatie te vormen van de Papoea-bevolking, zul len gedurende ruim 2 weken op gouver- nementskosten in Nederland verblijven. Zy zullen hun intrek nemen in een Haags hotel. Het bezoek dat een overwegend toeris tisch karakter heeft, is er in de eerste plaats op gericht de leden van het ge zelschap in de gelegenheid te stellen Nederland eens „van dichtbij" te bekij ken. Slechts een viertal leden van het gezelschap kan zich enigermate in het Nederlands uitdrukken. De terugreis naar Nederlands-Nieuw- Guinea zal op 23 december worden aan vaard, zodat het kerstfeest dat een be langrijke plaats inneemt in het leven van de Papoea's, die de christeiyke gods dienst beiyden, in eigen kring kan wor den gevierd. van regeringstroepen te Namcadingh vanaf de Siamese oever en van het ge bruik door de Westersgezinde opstande lingen van generaal Phoemi Nosavan van mortieren, kanonnen en tanks, die voor 9 augustus J.l. niet in Laos waren. Gisteren is in Vientiane de eerste Rus sische leverantie van benzine (35 va ten) aangekomen. De vyf Russische vliegtuigen, die de benzine uit Noord- Vietnam hadden aangevoerd, waren in een half uur gelost en vertrokken on- middellyk weer naar Hanoi. Verwacht wordt, dat de vliegtuigen tweeduizend maal heen en weer zullen vliegen en in totaal 5.000 ton benzine zullen aanvoe ren. Nieuwe Amerikaanse minister van Handel De gekozen Amerikaanse president. Senator John Kennedy, heeft de 62-ja- rige Democratische gouverneur van Noord-Carolina, Luther Hodges, tot mi nister van Handel in zUn regering be noemd. Hodges Is een voormalige tex tiel-Industrieel. Evenals Abraham Ribicoff, die Ken nedy als minister van Volksgezondheid heeft aangewezen, is hy krantenver koper geweest. Geboren in een eenvoudig gezin met negen kinderen, begon Hodges op twaalfjarige leeftyd in een textielfa briek te werken. Toen hy wat ouder was verdiende hij met het verkopen van kranten in treinen het geld voor zyn studie. Na te zijn afgestudeerd trad hy weer in dienst van de textielfabriek waar hy begonnen was. Daar klom hy snel op tot directeur en vice-voorzitter van de raad van commissarissen. Dit werk gaf hy op om in de politiek te gaan. In 1952 werd hy plaatsvervan gend gouverneur van Noord-Carolina. Door de dood van de gouverneur kwam hy twee jaar later aan het hoofd van deze staat te staan. Hy noemt zichzelf een „gematigd Democraat". Na zijn benoeming tot minister de Senaat moet deze benoeming nog be krachtigen verklaarde Hodges, dat de economische toestand van de V.S. slechter is dan de huidige regering wil doen geloven. Het Amerikaanse volk is echter krachtig genoeg om te kunnen zeggen, dat de situatie niet een wezen- ïyk gevaar betekent. Hy hoopt dat het vertrouwen zal terugkeren als de De mocratische regering op 20 januari aan de macht komt. Kunstmaan van V.S. niet in baan Amerikaanse deskundigen hebben zondag een vergeefse poging gedaan een ballon-satelliet met een middeliyn van 3.6 meter in een baan om de aarde te brengen. De tweede trap van de „Scout-raket" functioneerde niet naar behoren en ra ket en satelliet vielen voor de kust van Virginia in de Atlantische Oceaan. De ballon-satelliet woog slechts 6,3 kilo. Het was de eerste poging om een satelliet te lanceren met behulp van een raket waarvan alle trappen met vaste brandstof werken, en het was de eerste maal dat van het eiland Wallops een satelliet werd gelanceerd. De Scout zal volgend jaar worden ge bruikt om een satelliet met in Engeland vervaardigde instrumenten in een baan om de aarde te brengen. Een woordvoerder van de Indonesi sche Marine heeft, volgens „Antara" berichten tegengesproken, als zouden schepen vah de Marine het vervoer ver zorgen van levensmiddelen en uitrusting voor Indonesische infiltranten in Ned. Nieuw Guinea. Hy deed dit naar aan leiding van het bericht uit Nederland, dat Nederlandse Marine eenheden nabij de kust van Nieuw Guinea een Indo nesische boot in beslag hebben genomen met goederen voor Indonesische infil tranten. De woordvoerder verklaarde: „Voorzo ver mij bekend heeft de Indonesische Marine nooit de leiding gehad bij een infiltratie in Nederlands gebied". Wel zinspeelde hy er op, dat mogelijk an dere Indonesische elementen hulp zou den kunnen bieden aan de bevolking van West Nieuw Guinea „die thans een opstand op touw zet" en dat vermoe delijk boten toebehorend aan dergelijke elementen, waren opgebracht. Inmiddels, zyn de twaalf opvarenden van het onderschepte Indonesische schip per vliegtuig naar Hollandia overge bracht. Van de militairen onder hen, waren er vier Papoea's uit Seroei en twee In donesiërs van Dobo op de Aroe-eilanden. Zy verklaarden desgevraagd rangen te bezitten van sergeant-majoor tot kor poraal. Op de vraag waarom zy naar Nieuw Guinea waren gekomen, ant woordde zy, dat zy kwamen in opdracht van hun commandant in Dobo. Bij de aanhouding door een torpedo- bootjager van de Nederlandse marine hadden de infiltranten hun uniformen over boord gegooid. De twaalf bevonden zich reeds geruime tijd in Indonesië. Zeesleper assisteert stuurloze kusttanker Omstreeks halfacht gistermorgen liet de 499 ton Zweedse kusttanker „Baltica" van de redery Nils Friberf uit Visby weten, dat het op 20 mijl ten west noordwesten van IJmuiden in zwaar stormweer met een gebroken stuurin richting stuurloos ronddreef. Het schip verkeerde in ernstige moeilijkheden daar het snel in de richting van de kust af dreef. Onmiddellijk vertrok uit de haven van IJmuiden Wysmullers zeesleepboot „Simson", die omstreeks het middaguur erin slaagde vast te maken. Meteen werd op hoge zee met zware storm naar IJmuiden koers gezet. Omstreeks acht uur 's avonds werd de veilige haven be reikt. BINNENLAND Nabij het Heideveldplein te Kerk- rade is zaterdagmiddag de 46-Jarige me vrouw P. Delang-Ossen aangereden door een auto en zo ernstig gewond, dat zy kort daarna overleed. Het slachtoffer was moeder van vyf kinderen. Zaterdagmorgen te ongeveer half negen ontdekten voorbijgangers te Sint Pieter nabij de cementfabriek te Maas tricht, dat de naast de weg staande paal tjes omver waren gereden. Er leidde tevens een soor naar het kanaal Wljk-Maastricht. De politie werd gewaarschuwd, en bij het dreggen stootte men al spoedig op een personenauto. Toen de auto door een ta kelwagen op het droge was gebracht, trof men ln de wagen het stoffelijk overschot aan van de 38-Jarige verzekeringsinspec teur. W. J. F. Peek uit Maastricht. Daar het horloge van de man op 04.40 uur was stil blijven staan, neemt men aan, dat de man omstreeks half vijf met de auto het kanaal is ingereden. Uit een door de po litie ingesteld onderzoek is nog niets ge bleken omtrent de oorzaak van het onge luk. In de afgelopen nacht van vrydag op zaterdag is ingebroken in een waren huis te Sneek. Uit de brandkast, die met een sleutel geopend moet zijn, is een be drag van tenminste f 20.000,meegeno men. De dader of daders is (zijn) naar binnen gekomen door een raam op de bovenverdieping aan de achterzijde. De Joego-Slavlë-express heeft zater dag om half acht by Zevenaar een ver traging van 25 minuten gekregen. Op een onbewaakte spoorwegovergang op het traject Elten-Zevenaar botste de heer G. Horsting uit Dldam met een bromfiets tegen deze trein. De heer Horsting is met een gebroken been in het ziekenhuis in Zevenaar opgenomen. Het ongeluk is ver- moedeiyk veroorzaakt door slecht zicht als gevolg van de slechte weersomstandig heden. Dank zy snel lngrypen van de brand weer is het hotel Adolfs te Musselkanaal voor totale vernietiging gespaard geble ven. De hotelier de heer H. Leertouwer werd gistermorgen om acht uur wakker door een felle brandlucht. De keuken en een deel van het hotel bleken in rook en vlammen gehuld. Korte tijd daarna reeds greep de brandweer in. De verzekerde schade kon tot waarschijnlijk minder dan f 10.000 beperkt blijven. De oorzaak van de brand wordt gezocht by de kachel van de centrale verwarming van het hotel. In de Harmonie in Leeuwarden zal op 22 en 23 december a.s. de algemene vergadering van de Vereniging tot Behar tiging van de Belangen der Christelijke Scholen voor mulo in Nederland worden gehouden. De 74-Jarlge heer C. Voerman uit Vlerllngsbeek is gistermorgen by het pas seren van een nlet-beveiligde overweg ln de spooriyn Boxmeer-Vlerllngsbeek door een trein gegrepen. HIJ was op slag dood. Een Engelse filmmaatschappy heeft voor verfilming aangekocht de roman 'The whites grew pale" van de Neder landse auteur Hugo Lous. Hy schreef deze roman direct ln net Engels. Een novelle van deze schrijver „Lieve schipper vaar mij over" is indertijd door de Necferlandse regering met een reisbeurs bekroond. Blak is zaterdagavond het tydperk van het straalvliegtuig Ingegaan, toen de DC-8 „Thomas Alva Edison" op Blak land de. Het vliegtuig, waarin de president- directeur van de KLM, I. A. Aler, een gezelschap Nederlandse gasten naar Nieuw-Guinea bracht, kwam precies op tyd aan. De gasten, o.w. de staatssecreta ris van Binnenlandse Zaken. mr. Th. H. Bot. werden ontvangen door de gouver neur van Nederlands Nieuw-Guinea. dr. P. J. Platteel. BUITENLAND Het Japanse kabinet is hedenochtend afgetreden, teneinde de vorming van een nieuwe regering mogelyk te maken na de op 20 november gehouden Lagerhuisver kiezingen. Verwacht wordt dat premier Ikeda in een vandaag te houden Duiten- gewone zitting van de Ryksdag wederom als kandidaat voor het premierschap zal worden aangewezen en onmiddeliyk daar na een nieuwe regering zal samenstellen. Militairen van het Venezolaanse gar nizoen Maracay zyn zaterdag per vliegtuig naar de hoofdstad Caracas overgebracht om te helpen by het patrouilleren in de stad na de ongeregeldheden van de afge lopen dagen. De politie doorzocht de wo ningen van bekende communisten en communistisch gezinden. onder wie 24 parlementsleden die gewoonlijk niet aan dergelijke maatregelen blootstaan. In Ma- racalbo vond de polite in de gebouwen van de communistische en de links-revo lutionaire party een honderdtal bommen en een grote hoeveelheid vlugschriften, waarin tot opstand en staking werd aan- fezet. Twintig leiders van genoemde par- yen zijn aangehouden. In Carthago (Tunesië) is zaterdag een woning uit de Romeinse tyd met prachtige mozaïeken met voorstellingen uit bet dageiyk» leven gevonden. In Saarland zijn gisteren verkiezin gen voor het staatsparlement gehouden, de eerste sinds Saarland vorig Jaar eco nomisch in West-Duitsland opging. Zeven partijen hadden kandidaten gesteld voor de 50 zetels. De strijd ging echter voor namelijk tussen de Christen-democraten en de socialisten. Eerstgenoemden kregen een meerderheid van ruim 35.000 stem men In november is in Zweden een re cord aantal verkeersslachtoffers gevallen. De autoriteiten overwegen nu snelheids beperking na het invallen van de duister nis, alsook ln weekeinden en op feest dagen. By proefnemingen naar aanleiding van een ongeluk waarbij een automobi list door een rood overwegseln heenreed bleek ook dat er sprake kan zyn van een zekere „blindheid" voor rode signalen ten gevolge van de overdaad van rode lichten waarmee een automobilist op de weg te maken krijgt. De bekende 77-Jarige Hongaarse com ponist Zoltan Kodaly lydt aan trombose van de kransslagader en bevindt zich ln een ziekenhuis ln Boedapest. Zyn toestand zou evenwel „bevredigend" zyn. Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag bepaald, dat Maurice Rosal voormalig ambassadeur van Guatemala ln Nederland en België zich voor een rechtbank zal moeten verantwoorden we gens het Invoeren van verdovende mid delen in de V.S. Rosal had zich beroepen op zijn diplomatieke onschendbaarheid maar de rechter was van oordeel, dat de ambassadeur zich om persoonlijke rede nen in New York bevond, toen in zyn be zit herione ter waarde van vier miljoen dollar werd aangetroffen. De Anglicaanse bisschop van Johan nesburg. dr. Reeves, die op last van de Zuldafrikaanse regering Zuid-Afrika heeft moeten verlaten, neeft ln een boek. onder de titel "Shooting at Sharpvllle' (de schietparty te Sharpvllle) verklaard, dat z.i. de politie ter plaatse de schuld draagt van het incident, waarbij 67 negers wer den gedood en 186 gewond. Volgens dr. Reeves heeft de politie de menigte, die was samengestroomd rondom het politie bureau te Sharpvllle, niet gewaarschuwd dat zy zou schieten. Indien deze niet uit eenging. Ook zou de polite niet gepoogd hebben de menigte eerst op een minder drastische wyze te verspreiden. Dr. Ree ves beweert dat de menigte „niet bewa pend was, noch dreigde of gevaariyk was". Vrydag J.l. zijn, van het aanbreken van de dag tot middernacht, tenminste 41 Amerikanen bij branden in de V.S. om het leven gekomen. Onder hen bevonden zich 28 kinderen. De meeste slachtoffers vie len bh branden ln houten huizen in de zuidelijke Amerikaanse staten. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. 21.25 Promenade- ork. en sol. met klein koor. 22.00 Parle mentair comm. 22.15 Radiokoor. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Kamerork. en solisten. 23.30 Gram. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Een handvol P.S.P.-pepernoten, door de heer F. Poort. Groter werkloosheid De geregistreerde arbeidsreserve is in november met ruim 5000 mannen toege nomen. Volgens een opgave van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid was de geregistreerde arbeids reserve eind november 32.968 mannen te gen 27.847 eind oktober. Het aantal werk loze vrouwen daalde van 4342 tot 4228. Het aantal openstaande aanvragen was eind november voor mannen 59.338 (eind oktober; 63.371) en voor vrouwen 35.714 (36.631). In Zuid-Holland waren de cijfers 5394 (5098). 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselen of 1 seconde om de oplossing te lezen! DINSDAG Marekerk: Samenzangavond Ned. Chr. Radiovereniging. 8.15 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nm. Den Burcht (grote zaal): C.M.B.-film avond „Het meisje Marion". Spr. D. Ne- dervèen. 8 uur nam.; 's middag te 3 uur, kinderfilms. Rapenburg 8: Ver. voor Internat. Rechtsorde. Spr. A. Dirks over problemen rondom de vluchtelingen. 8 uur nam. DONDERDAG Casino: K. en O. „A woman in a dres sing-gown". 7 uur nam. ..Moby Dick". 9.30 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Schouwburg: Scapino-ballet voor school jeugd. 10 uur voorm. VRIJDAG Café „Royal": Opening Kanarietentoon stelling „De Zanger". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: WD. Onder werp: ..De VVD-fractie ln de gemeente raad". 8 uur nam. Zomerzorg: Cursus Kynologische Kennis „Rynland". 8 uur nam. Oeegstgeest. Willem de Zwyger- kerk: Gemeente-avond Ver. Vrijz. Herv. Spr. dr. G. P. H. Locher over: „Nieuw- Guinea". 8 uur nam. ZATERDAG Café Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 10 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. W. Betram van Zeist. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): De monstraties dr. S. J. van Ooststroom voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 u. nam. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Ned. Electrolaschmy. 12 uur 's middags. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Holl. Constructiewerk- plaatsen. 11.30 uur voorm. ZONDAG Café „Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd 104 uur. zondags 14 uur (tot 6 december) Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur DE BIOSCOPEN Casino „De maniak" (Strangers on a train) (18 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Maand. 2.30 en 7 uur; donderdagavond 7 en 9.30 uur K. en O. Lldo „Meln Kampf" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uvor „Drama in de spiegel" (18 Jr.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het schandaal van Cloche- merle" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur. Trianon „Faja Lobbl" (alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De dood rijdt mee" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „De lord, de lady en de butler". Astra-theater (Wassenaar Vryd., zaterd. en zond. 6.45 en 9.15 uur: „Inspecteur Hardesty FBI" (14 Jr.); maand., dlnsd., woensd. 8 uur: „East of Eden" (18 Jr.); donderd. 8 uur: „Helena van Troje" (14 Jr.); zond. en woensd. 2.30 uur: „De nieuwe attractie" (alle leeftyden). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bij geen geboot o(j (Jw buisarte o! specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit. lezing. 19.00 St.-Nlcolaasliedjes. 19.20 Sinterklaas en de struikrovers, hoor spel. 19.45 Voordr. en gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ.. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws, TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00-17.30 V. d. kind. 20.00 Jour naal en weerber. AVRO: 20.20 Filmsur prises. 21.20-22.05 Russisch ballet. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn, van 1820 uur) I. Peter Tsjalkowsky. 1. Symphonle nr. 2 in c kl. t. op. 17. Andante sostenuto - Allegro vivo. Andantino marzlale. quasi moderato. Scherzo. Allegro, molto vivoce - l'lstesso tempo. Moderato assai - Allegro vivo - Presto. Philharmonla Orkest olv. Carlo Maria Glullnl. 2. Concert voor pia no en orkest nr. 1 in bes kl. t. op. 23. Allegro non troppo e molto maestoso. Al legro con splrlto. Andantino sempllce. Prestissimo. Allegro con fuoco. Shura Cherkassky, plano. Phllharmonlsch Or kest van Berlyn olv. Leopold Ludwlg. II. Nlcolal Rlmsky Korsakov. Shehera- zade op. 35. Largo e maestoso - Allegro non troppo. Lento. Andantino quasi alle gretto. Allegro molto. Symphonle Orkest van de Berlijnse Radio olv. Ferenc Fricsay. VOOR DINSDAG 6 DECEMBER Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.30 Lichtbaken, lezing. 10.40 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.10 Idem. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Ge var. progr. (herh.). 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: De Joodse bevolkingsgroep in Suriname, door Ph. A. Samson. KRO: 18.00 Trompet en orgel. 18.20 Kaarten op tafel, gesprek. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Techniek en samenle ving: Transitors, opbouw en werking, door de heer J. J. A. Ploos van Amstel. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege: radloles- sen. 21.00 Opera-conc. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nouveauté's 23.55- 24.00 Nws. Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsultz.: Uitz. voor de landb. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. of meded. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamer muz. 14.40 School radio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Viool en plano. 16.00 Van mens tot mens. lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Ama- teursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Zang en plano. 18.30 A.AA. moet U horen, praatje. 18.35 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Pianorecital. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing Express. 23.30 Licht progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.30-23.30 Hoofdfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. 15.00 Schoolradio. 16.00 Sport. 16.50 Gram. 17.00 Hoorsp. 17.30 Planorecital. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 The Defeat of Hannibal. 21.30 Gevar. muz. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Orgelspel. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d .vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17 48 Verz.progr. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.31 Lichte muz. 22.00 Onbekend. 23.15 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 23.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Lichte muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.50 Lichte muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.25 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en ge varieerde muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.55 Operamuz. 14.10 Sol.conc. 14.40 Vocale muz. 17.00 Kamermuz. 18.30 Nwe opera-artiesten. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Pianospel. 12 30 Weerber. 12.35 Tulnb- kron. 12 40 Pianospel (verv.) 12.50 Koer sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14 00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Kamer muz. (verv.) 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Kinderkantate. 20.40 Gram. 21.00 Gram. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22 15 Pianorecital, m. comm. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 14 45 Gram. 15.30 Gram 1700 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Discografie 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.20 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) n S SS S s| a a ai a ês Amsterdam onbewolkt wzw 10 12 7 15 Den Helder licht bew. w 15 12 8 5 Ypenburg Vllssingen licht bew. w 10 12 7 16 half bew. zzw 8 11 6 28 Eelde regenbui wzw 12 11 6 12 De Bilt licht bew. zw 4 11 6 24 Twente half bew. wzw 8 11 6 15 Eindhoven onbewolkt zw 8 12 6 35 Z.-Limburg licht bew zw 8 12 6 25 Helsinki zwaar bew zw 3 4 1 4 Stockholm regen zw 4 6 3 2 Oslo poolsneeuw w.stil 0 -2 1 Kopenhagen onbewolkt wzw 12 8 5 15 Aberdeen zwaar bew w 8 6 4 0.1 Londen onbewolkt zw 6 12 4 5 Brussel half bew. zw 8 11 6 28 Luxemburg regen w 8 8 5 21 Parijs zwaar be w 13 7 10 Bordeaux regen zzw 8 14 8 6 Grenoble gen. bew. watll 14 2 0 Nice zwaar bew. n 7 17 6 0 Berlii half bew. zw 6 12 7 4 Frankfort geh. bew. WZW 4 11 6 14 Mtlnchen geh. bew. wzw 12 14 9 0 ZUrich regen zw 10 15 8 2 Genève regen wzw 6 14 8 0.1 Locarno geh. bew. 5 3 0 Wenen zwaar bew. z 8 5 1 0 Innsbruck geh bew w 5 13 0 0 Belgrado licht bew. W-Stll 13 1 0 Athene onbewolkt nno 2 20 Rome licht bew zzw 5 17 9 0 Ajacclo Madrid onbewolkt o 5 18 7 0 geh. bew. licht bew. w.stil 11 1 0 Mallorca w^ttl 19 5 0 Lissabon half bew. wnw 3 14 7 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2