Laaisle nieuws iVoorschoten heeft geen behoefte aan openbare middelbare school Zwembad blijft een vrome wens WOENSDAG 30 NOVEMBER B. en W. van Voorschoten heb ben de leden van de gemeenteraad een zeer uitvoerig antwoord doen toekomen op de vragen, die door de fractievoorzitters zijn gesteld naar aanleiding van de gemeente begroting, die a.s. vrijdag in de raad zal worden behandeld. Naar aanleiding van vragen van de VVD merken B. en W. op: dat zij geen heil zien in het uitbesteden van het schoonhouden van de openbare gebou wen. Ten eerste niet. omdat de ervarin gen elders niet bevredigend zijn en ten tweede niet, omdat de kosten niet lager blijken te liggen. Sedert kort is er bovendien een nieu we regeling getroffen, waarbij de schoon makers niet meer naar gemaakte uren worden betaald, maar een vast wekelijks bedrag krijgen. Geen HBS nodig B. en W. willen zich in de loop van 1961 nog wel eens weer beraden over de vraag of in Voorschoten behoefte zou zijn aan een openbare middelbare school. Ook de stichting van een nijver heidsschool wil men nog wel eens be zien, maar vooralsnog hebben B. en W. de indruk, dat Leiden en Den Haag vol doende mogelijkheden bieden, zodat Voorschoten nog geen behoefte aan een dergelijke school heeft. De speelgelegenheid voor de jeugd, waarop vaak gehamerd wordt in de raad zal in de februarivergadering van de gemeenteraad opnieuw aanhangig worden gemaakt. B. en W. blijken zeer welwillend te staan tegenover de gedachte, dat in nieuw aan te leggen parken een beeld houwwerk geplaatst zou kunnen worden, zy zullen er in de toekomst rekening mee houden. Een dezer dagen is op de speelplaats van de openbare kleuter school aan de Dlllenburglaan voor het eerst in deze gemeente een bronzen beeldje geplaatst. De voorbereiding van de stichting van een lnstructiebad annex badhuis en gymnastieklokaal is zover gevorderd.dat verwacht kan worden, dat binnen en kele maanden terzake een voorstel aan de raad kan worden voorgelegd. Met het schetsontwerp hebben B. en W. zich verenigd. Thans worden de nodige tech nische adviezen ingewonnen. Tram in '61 exit Zoals bekend kon de tramljjn van de „Blauwe tram" niet opgeheven worden met ingang van de juist ingetreden win- terdienstregeling. De werkzaamheden aan de spoorbaan LeidenUtrecht heb ben de opheffing vertraagd. Nu heeft de N.Z.H.V.M. het plan de tram in oktober 1961 door bussen te doen vervangen. B. en W. hebben reeds in juni 1959 aan G.S. van Zuid-Holland gevraagd om overleg inzake de plannen met de vrijko mende weggedeelten, die gedeeltelijk aan de Provincie behoren en gedeeltelijk aan de gemeente Voorschoten. Hoewel G.S. hebben toegezegd de plannen t.z.t. aan de gemeente te zullen voorleggen, is er tot nu toe nog niets over binnengeko men. Wat de door de bussen te rijden rou tes betreft, hebben B. en W. twee voor stellen gedaan, die wisselend bereden zouden kunnen worden: de eerste via Voorschoterweg - Breestraat - Station - Haagweg - Leidseweg; de tweede in omgekeerde richting. Daarmee zouden Leidseweg-noord en Rijndijk eindelijk uit hun isolement verlost kunnen wor den. Bovendien hebben B en W. de moge lijkheid besproken van een vervoersver binding Voorschoten - Wassenaar - Den Haag. Nadere mededelingen kunnen zij echter hierover nog niet doen en beslis singen zijn er nog niet gevallen. Los van de reorganisatie van het in terlokale verkeer, zoa. hier geschetst, hebben B. en W. zich tot de N.S. gewend om de heropening van het station Voor schoten te bepleiten. Dit blijkt uit een antwoord aan de PvdA. Het heropenen en nieuw aanleggen van halteplaatsen tussen Leiden en Den Haag blijkt bij de N.S. in studie te zijn, mede naar aanleiding van het vestigen van nieuwe wijken in Den Haag, zoals bijvoorbeeld Mariahoeve. Het resultaat van deze studie zal met ingang van de zomerdiensttregeling 1962 doorgevoerd worden. Niet opnieuw verstaan De PvdA, die in eerste instantie ver schillende vragen over onderwijsvoor zieningen stelde, krijgt als antwoord op vragen over de schoolmelkverstrekking, dat B. en W. er niet over denken zich opnieuw met de bijzondere scholen te verstaan om te trachten ook op die scho len, zoals op de openbare scholen is ge schied, de schoolmelk in te voeren. Uit een overzicht blijkt, dat de vol gende percentages van de kinderen schoolmelk drinken: openbare kleuter school 86%; Chr Kleuterschool 90 R.-K. Kleuterschool 82 openbare la gere Parkschool 84 openbare lagere Vlietschool 75 en R.K. Ulo (niet ge subsidieerd) 43%. In een 5-tal bijeen komsten hebben de besturen van de bij zondere scholen zich zo sterk tegen in voering uitgesproken, dat B. en W. van verdere stappen afzien. De invoering van werkclassificatie en prestatiebeloning voor het gemeenteper- soneel heeft tot nu toe tot resultaat ge had. dat 2 keer tot uitkering kon worden overgegaan. Over het tweede kwartaal 1960 bedroeg het totaal bedrag f. 2.944,43 voor 51 personen, hetgeen een gemiddel de van 5 uitkering betekende. Over het derde kwartaal van 1960 werd f. 4.510.44 uitgekeerd aan 52 per sonen, dit is gemiddeld 8 De methode schijnt nog niet geheel te voldoen, evenmin als dat bij de Rijks diensten het geval is. B. en W. willen echter wachten met wijziging tot de cen trale commissie voor georganiseerd over leg een advies heeft uitgebracht. Zwembad niets ervon! Het zwembad - een reeds tientallen jaren steeds terugkerende vraag bij de behandeling van de gemeentebegroting - zal nog wel enige t(jd op zich laten wachten. In de Leidse agglomeratie in het alge meen en in Voorschoten in het bijzon der zal door de minister voorlopig geen goedkeuring worden gegeven Alle activi teit zal daarom gericht worden op de stichting van het lnstructiebad. dat men zodanig denkt te construeren, dat het ook dienstbaar zal zijn aan het gebruik door verenigingen en particulieren Vergevorderde plcnnen schotense Bibliotheek uitgaande van de Centrale Plattelandsbibliotheek voor Zuid-Holland en b. de Stichting Alge mene Nuts Openbare Bibliotheek Voor schoten. Beide stichtingen hebben de gemeente om subsidie gevraagd. Pogingen van deze stichtingen om tezamen met de R.-K. Bibliotheek te komen tot een openbare uitleenbibliotheek hebben gefaald. B. en W. willen echter met de niet-R.-K. Stichtingen nog in contact treden om te trachten nog te komen tot een Voor- schotense bibliotheek. Heeft dit contact geen resultaat, dan zullen B. en W. over wegen te komen tot een Stichting Ge meentelijke Bibliotheek, waarin de be sturen van de nieuwe stichtingen zul len worden opgenomen. Moeilijkheid De plannen tot restauratie van het Ambachtshuis, waarnaar de KVP ge vraagd heeft, sluiten naar nauw bij aan. De moeilijkheid is nog, dat de beide panden, die erby horen en die in de restauratie betrokken moeten worden, nog geen eigendom van de gemeente zyn. Toch willen B. en W. nu de voorbe reidingen ter hand nemen en zy over wegen t.z.t. in dit gebouw een biblio theek- en leeszaalruimte te stichten. De subsidie van f. 1250 aan de Maat- schappy Toonkunst te Leiden, waar de KVP kritiek op heeft, achten B. en W. volkomen verantwoord nu in Voorscho ten cursussen Algemeen Vormend Mu ziekonderwijs gegeven worden door deze Maatschappy. Liever woningbouw Leidse Aquaria-Hogeschool In het maandblad „Het Aquarium", officieel orgaan van de Nederlandse Bon „Aqua-Terra", is grote aan dacht besteed aan de zogenaamde Leidse Aquaria-Hogeschool. In het rubriekje „door de voorruit" spreekt Leidens eer ste burger, jhr. F. H. van Kinschot, eveneens een aquariumbezitter, zyn trots hierover uit. „Wy mogen er trots op zyn, dat „Het Aquarium" de NBAT- leden wil laten zien en lezen, hoe in onze stad op dit gebied wordt gewerkt en welke resultaten na langdurige stu die en ervaring zyn verkregen", schryft hy Vier pagina's zyn gewyd aan de fraaie Leidse aquaria, o.a. van de heer J. Visser en jhr. mr. F. H. van Kinschot. Het Zoologisch Laboratorium is een van de grootste aquariumliefhebbers in Lei den. Verder wordt er in het blad een Am sterdams oordeel uitgesproken over de Leidse aquarium-architectuur. De arti kelen zyn geïllustreerd met fraaie zwart-wit foto's. GALACONCERT „SEMPRE CRESCENDO" Traditiegetrouw zal het Studenten Muziek-Gezelschap „Sempre Crescendo" ook dit jaar op 8 december een gala concert geven in de Stadsgehoorzaal, ter gelegenheid van zyn 129ste Dies. Het programma vermeldt werken van Vivaldi, Mozart, Mendelssohn, Paap en Strauss. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn geslaagd voor het kand. ex. A wis- en natuur kunde mej. M. K. Young (Leiden) en de heren J. J. S. F de la Rie (Lelden) D. Onderdelinden (Wassenaar): kand.-ex. F wis- en natuurkunde de heren P. L. Po lak (Leiden) en M. van Vreedendaal (Leiden). Aan onze gisteren gepubliceerde lyst van „straten, waar men verlicht kan kopen", moet worden toegevoegd de Nieuwe Ryn tussen Gangetje en Hooi gracht. De terreinen bij de Kerksloot, be stemd voor industrieterrein en door de KVP liever gezien voor woningbouw, zui len door B. en W. voor het stichten van kleine verzorgende ambachteiyke be- dryven gereserveerd blUven. Speciaal ais De uitgewerkte plannen voor het pro- de reconstructie van de dorpskern tot testants-christeiyk bejaardencentrum winkelcentrum, zal behoefte bestaan aan worden op korte termyn tegemoet ge- j een plaats voor timmer-, metsel-, schil- m zien. Intussen zyn er ook vergevorderde! derswerkplaatscn, smederijen en derge- I .afnartiorp riiTvhr»»! plannen voor een R.-K. Bejaardencen- lijke. j LPjJllt- IIICI dat P* zicil in ..Boschgeest" j Een staatje met werken volgens j neooen geaaent. urgentieplannen geven B. en W. aan de Voor het stichten van een lokaliteit j Prot. Chr. groep, die te lezen krijgen, voor kleinere vergaderingen en byeen-dat de volgende werken door B. en W. komsten voelen B. en W. niet. De kleine! belangryk geacht worden: stichting al- zaal van het Cultureel Centrum is nog gemene begraafplaats (waaraan reeds begonnen is) en bouw van een aula en stichting gymnastieklo- niet iedere avond bezet. Wel overwegen B. en W. het tot stand brengen van een ruimte voor clubbijeenkomsten van sportverenigingen. De restauratie van het Ambachtshuis kan overigens in de toekomst ook nog een oplossing bieden. De PvdA en de PCG hadden gezamen lijk gevraagd naar de subsidiering van uitleenbibliotheken. Er zyn in 1960 twee stichtingen in het leven geroepen, die plannen hebben: a. de Stichting Voor toegangshek; kaal, intructiebad en badhuis: ruimte voor de r.-k. padvindersgroepen; ont plooiing plaatselijk bibliotheekwezen: stichting ruimte voor byeenkomsten van de sportverenigingen in clubverband. Bo vendien achten de beide wethouders het stichten van een ambtswoning voor de burgemeester (in Adegeest) noodzake- ïyk. OEGSTGEEST i MINISTER LUNS NAAR BONN rri j De Nederlandse minister van Buiten- 1 riOIÏlt voor A rillllipil landse Zaken, Luns zau vrydag in Ponn 1 een onderhoud heb" Met de pittige mars „Helden der Zee", opende Triumph onder leiding van de heer P. Baart gisteravond haar lustrum uitvoering. Men had een keus gemaakt uit een grote voorraad goede nummers, welke binnen het bereik van het korps liggen. En toch niet onbetekenend zyn. Boven-binnen-onder en slagwerk had den die muzikale proporties, die niet te ontberen zyn voor een zo juist mo- gelyk weergave Bij de vertolking viel duidelyk op een tot in onderdelen merkbare vooruitgang. Het klankgehalte is veel verbeterd, al hoewel de akoestiek in de zaal minder goed is. De piano's en forti's kwamen goed uit, al penetreerde de es-klarinet nogal eens. Het spel is niet meer een technisch zuivere weergave van de partyen, doch men kon horen, dat de leden ook aan voelden wat zy speelden. De solo's klon ken zuiver en het ensemble was be schaafd en heeft geen grote afwykin- gen doen horen, die het prestige van de vereniging konden schaden. Na het laatste nummer wa3 er een dankbaar applaus ,dat werd gewaardeerd met een toegiftje. Na het beëindigen van de muziek nummers sprak de heer Volgering, voor zitter van de R.-K. Zuid-Hollandse Bond voor muziekkorpsen en lid van de Cul turele Raad een stimulerend woord, waar in hy wees op het grote nut van een muziekgezelschap voor een gemeente. Ook wees hy op de grote financiële muziekverenigingen en leerlingenoplei- steun van Rijk en Provincie voor de ding. Namens de federatie werd aan acht leden die meer dan 25 jaar lid zyn het zilveren bondsinsigne uitgereikt. Burgemeester Du Boeuff, wees op de grote vooruitgang van het korps en moest daaruit concluderen dat de ver leende gemeenteiyke subsidie nuttig wordt besteed. Pastoor Looyaard zette directeur P. Baart in het zonnetje, die reeds vijf tien jaar het korps leidt. Voor zyn yver, doorzettingsvermogen en tact zijn de leden hem dankbaar en namens hem bood spreker hem een enveloppe met inhoud aan. Na de pauze bracht het toneelgezelschap „St.-Matthias" uit War mond de komische thriller „Doe niet zo gek" voor het voetlicht. met kanselier een onderhoud hebben Konrad Adenauer. Dr. Adenauer, die thans aan een zwa re verkoudheid lydt, heeft mr. Luns uit genodigd naar Bonn te komen, teneinde een aantal problemen te bespreken, o.m. de stichting van de organisatie voor Europese samenwerking en ontwikkeling (O E.C.D.). Minister Luns is president van de commissie „Twintig plus een", welke bezig is een handvest op te stel' MAAKTE ANDEREN KUN PENSIOEN AFHANDIG Een 26-jarige monteur uit Rotterdam, die moeilykheden in zyn werkkring on dervond, had zich begin augustus J.l. uit gegeven voor rechercheur en in die (val se) hoedanigheid te Rotterdam en Schiedam in drie gevallen een lafharti ge oplichting gepleegd. Een 86-jarige man. van wie hy wist dat hy juist zyn pensioen had gebeurd, wist hy onder valse voorwendsels f. 610 afhandig te maken. Het geld schonk hij in gedeelten aan zijn vrouw, die niets anders wist of hy was geregeld als monteur werkzaam. Ongeveer op dezelfde wyze heeft de man Poort ging niet dicht voor SHS (Van onze Haagse correspondent) Mr. H. Jochems, eigenaar van het sportpark „Duinhorst" in Wassenaar, heeft de toegangshekken gisteravond voor SHS - ondanks alle controverses - niet gesloten gehouden. Ook nu weer bleek dat de soep niet zo heet wordt gegeten als zy wordt opge diend. De tussen mr. Jochems en het (nieuwe) bestuur van SHS over de even tuele huurschuld en mogelyke overne ming van aandelen gerezen moeilijkhe den liepen aanvankelyk zo hoog, dat de eigenaar van Duinhorst de poorten van het sportpark voor SHS wilde sluiten. Gisteravond heeft de training van de eerste elftalspelers op Duinhorst, waar alle elftallen behalve het „eerste" de thuiswedstryden spelen, normaal voort gang gevonden. Het ziet er dus naar uit - uitlatingen van beide partyen wijzen daarop - dat de besprekingen zullen worden voortge zet en minnelijke schikking niet tot de onmogeiykheden behoort. FUSIE INDONESISCHE PERSBUREAUS? De Indonesische regering stelt voor de bestaande Indonesische persagent schappen in één enkele organisatie te verenigen Ingevolge de nieuwe perswet geving die voor het eind van het jaar moet worden gepubliceerd. Dit heeft de Indonesische minister van voorlichting, Maladi, vandaag bekendgemaakt. Het voorstel zal voornamelyk de pers bureaus „Antara" en „Pia" betreffen die nieuws in de hele Indonesische ar chipel verspreiden. De minister ver klaarde, dat de regering een machtige nieuwsorganisatie wil vestigen, die, van haar steun profiterend, de berichtgeving naar het buitenland zou verzorgen en die niet meer „afhankelyk zou zijn van de buitenlandse persbureaus waarvan het nieuws soms tendentieus is". Overigens heeft de Indonesische re gering reeds aan 200 van de 500 Indo nesische kranten geweigerd de publika- tievergunningen, die in november aflie pen, ter verlengen. MINISTER BEERMAN ONTVING MEVR. DOMMECK Inzake bescherming van kinderen Mevrouw E. M. Dommeck-Van Ge- mert uit Venlo, die een actie voert ter verkrijging van betere bescherming van Onrust in Argentinië eist 5 slachtoffers Volgens berichten die in Buenos Aires uit de grote provinciestad Rosario ontvangen zijn, heeft zich in de kazerne van het elfde infan- terieregiment aldaar een gevecht voorgedaan. Men hoorde geduren de tien minuten hevig machinege weervuur. De toegang tot de ka zerne werd afgesloten en er wer den tien ambulance-auto's binnen gelaten. Er vielen volgens een of ficiële mededeling vijf doden: twee officieren en drie soldaten. In Buenos Aires ontploften heden ochtend acht krachtige bommen. Er vielen geen slachtoffers. Een spoorlyn werd opgeblazen. De aanslagen waren gericht tegen doelen van verschillende aard. Zoals een militair hoofdkwartier en particuliere huizen. De politie vond veel on ontplof te bommen. In de hoofd stad gaan geruchten over een op han den zijnde Peronistische staatsgreep. LESOVERZICHT VERDEELDE MARKT nog twee bejaarde mensen, die pensioen j kinderen tegen aanranders, die veelal hadden ontvangen voor f. 245 en f. 800 ,*>"1 opgelicht, waarna hy met vakantie naar Italic was gegaan. „Vindt U het zelf niet beneden peil?" vroeg de president van de strafkamer der Rotterdamse rechtbank aan de man, toen hy gistermiddag verdacht van op lichting terecht stond. Hy zweeg, maer knikte bevestigend. De man was in 1958 ook al wegens op lichting veroordeeld. Volgens het rjelasseringsrapport was hy „een onvolgroeide persoonlijkheid". „U staat daar nu of U geen tien kunt len voor de groep, die de O.E.E.S., zal j •-? ei de Pre^dent. „Maar van Uw vervangen. De O.E.C.D. wil ook de V.S. slachtoffers nam U zelfs een kop koffie MARKTBERICHTEN AALSMEER, 29 november C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A.; Snybloemen dagprijzen: Gerbera 20-34, Bouvardla 30- 47, Euphorbia 90-140, Calla 30-75, Poln- settla 40-75, Clematis 75-110, per stuk. Amaryllis 40-85 per kelk. Fresia 90-110, Cyclamen 65-135, Iris 150-300, Asp. Plu- mosus 90-145 per bos. POTPLANTEN: grote pot, kleine pot: Adianthum 100-150, 60-80: Anthurlum 300-750. 150-220; Aphclandra 100-180, 70- 95; Asplenlum 35-55; Azalea 300-1.000, 150-200; Begonia Eges 180-280, 60-130; Bladbegonia 100-160, 30-40; Cactussen en vetplanten 80-250, 12-25: Aralea 100-130, 17-22; Croton 200-350, 70-100; Cyclamen 300-500. 130-235; Cissus 150-220, 40-50; Euphorbia Splendes 100-150, 30-50; Ficus 220-280. Gemengde planten 90- 100; Hedera bont 150-250, 50-70; idpem Pittsburg 75-125, 15-25: Kalanchoë 70-115; Marantha 30-45; Nephrolepls 200-450, 30-45; Primula Obconlca 150-220, 60-105; St.-Paulla 60-125; Phlloden- dvon 250-450, idem Scandens 30- 4.0; Platycerlum 160-650, 60-100; Sanse- vlerla 200-380, 60-125; Sclndapsus groen 50-65; Idem bont 65-85; Trades- cantla 12-20; Varens gemengd 30- 46; St.-Paulit roze 120-125; Primula Sinensis 30-48; Polnsettla 150-220. •*0-50. WOERDEN, 30 november Kaasmarkt: Annvcoer 18 partijen. Notering: 2.15— 23. Handel kalm. Groentewagen werd omvergereden Ter hoogte van de Drie Witte Palen in Oegstgeest is maandagavond om streeks kwart voor negen een met paard bespannen groentewagen aangereden door een personenauto, komende uit de richting Amsterdam. De wielen werden onder de groentewagen vandaan ge reden, terwyl het paard er met de rest van de wagen vandoor ging. De per sonenauto, bestuurd door de heer D. van der Es uit Den Haag, werd zwaar be schadigd. Niemand werd gewond en het paard werd 's avonds rustig by de stal teruggevonden De ryksweg was bezaaid met spruitjes, en sinaasappelen. Hersenschudding Tegen half zeven gisteravond heeft zich op het rywielpad langs de Ryksweg een botsing voorgedaan tussen een bromfietser en een wielryder. De fiet ser verkeerde volgens de politie onder invloed van sterke drank. Hy werd met een gebroken been naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De bromfiet ser, een inwoner van Sassenheim, liep een hersenschudding op. en Canada als lid toelaten Dr. Adenauer zal waarschynlyk te vens de E.E.G. willen bespreken, alsmede NATO-vraagstukken, voordat hij zondag a.s. naar Parys gaat om met de Franse president te onderhandelen. GEMEENTEBESTUREN OP „RUIMTE VOOR DE JEUGD" (Van onze correspondent) Burgemeesters, wethouders, hoofd ambtenaren voor de lichamelyke opvoe ding en directeuren van stichtingen op sportgebied uit verschillende plaatsen van ons land namen vandaag ten getale van 130 man deel aan de „Dag van Nederlandse Gemeenten" op de tentoon stelling „Ruimte voor de jeugd" in het Bouwcentrum te Rotterdam. De bijeen komst, stond onder voorzitterschap van de burgemeester van Arnhem de heer Ch. G. M atser. De heer J. W. Ooms, voorzitter van de tentoonstellingscommissie „Ruimte voor de jeugd", sprak een welkomstwoord, waarna de heer B. M. van Eupen, wet houder van de gemeente Eindhoven, het woord voerden over „Algemene aspecten van de ruimte voor de jeugd" en ds. N. O. Steenbeek, voorzitter van de Ned. Jeugdgemeenschap over „Ruimte voor het jeugdwerk". In zijn inleiding „Ruimte voor de sport" zei de heer B. Verschuur, direc teur van de Amersfoortse stichting voor lichamelyke opvoeding en sport, dat men in vrijwel elke gemeente van ons land kampt met ruimtegebrek, zowel voor outdoor- als indoorsporten. Hy be sloot met het geven van cijfers over het tekort aan gymnastieklokalen. Na de koffiemaaltijd heeft de heer R. Lan- gerakx, wethouder voor sport en recrea tie te Rotterdam, een inleiding gehou den over „Ruimte voor de Jeugd in Rot terdam". Tenslotte werd per bus een excursie gemaakt langs een aantal voor zieningen voor de jeugd in Rotterdam. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Pieter C. M„ zn. van W. P. van den Berg en P. H. Bouthoorn. Ondertrouwd: J. C. P. Remmerswaal en S. de Visser. Getrouwd: W. Koetsier. 22 Jr. en I. van Egmond. 21 Jr.; S. J. Kooy, 25 Jr. en M. E. Wassenaar, 23 Jr.; C. S. van der KooU 26 Jr. en C. K M. van Os, 26 Jr. Overleden: A. W. den Boer; A. Brand. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Alexander P., zn. van M. J. Zwaan en O. U. Kamphorst; Christine Y„ dr. van H. Nleuwennuis en W. A. Vis; Ronaldus S. N„ zn. van W. J. Nederhof en M. M. van der Geest; Cornelia E. D.. dr. van A. D. J. Slight en W M. C. Met selaar; Hubertus J.. zn. van N. de Korte en C. W. van Kooten. Ondertrouwd: H. W. Maasdijk, 24 Jr. en A. E. van Wlnsen, 19 Jr. Getrouwd: D. Blonk, 34 Jr. en W. A. de Vos. 31 Jr. Overleden: R. Th. M. Kerkvliet, zes weken. aan", Het O.M. heeft in zijn requisitoir ge wezen op het opgroeien van de man in een te beschermde omgeving en eiste 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardeiyk met drie jaar proeftyd. De raadsman, mr H. G. Gotink heeft in zijn pleidooi de jeugd van zyn cliënt geschetst, die. volwassen zijnde, onbe kookt is opgetreden Pleiter verwees naar de vyf hersenschuddingen, die ver dachte achtereenvolgens heeft opgelopen binnen een periode van 10 jaar en waar door hy voor de militaire dienst is afge keurd. Pleiter vroeg schorsing van de behandeling van de zaak, teneinde een medisch-psychiatrisch rapport in te winnen. Uitspraak 13 december a.s. Hoge onderscheiding voor luitenant-generaal Schaper j De Amerikaanse ambassadeur in ons I land, de heer Philip Young, zal vrydag I aan de bevelhebber van de Nederlandse j Luchtstrijdkrachten tevens chef van de j Luchtmachtstaf, luitenant-generaal H. Schaper, de versierselen van het Com mandeurschap van het „Legion of me rit" uitreiken. De onderscheiding wordt luitenant- generaal Schaper verleend voor het werk dat hij heeft verricht tot verdere ver steviging van de banden tussen de Uni ted States Air Force en de Kon. Ned. Luchtmacht. Vele Nederlandse en Amerikaanse luchtmachtautoriteiten zullen de uitrei king in de ambtswoning van de heer Young bywonen. NOG STEEDS INCIDENTEN IN NEW ORLEANS By de twee geïntegreerde scholen ln New Orleans hebben zich gisteren weer incidenten voorgedaan. By de William Frantzschool, die door een negermeisje wordt bezocht, tracht ten blanke vrouwen een blanke metho distenpredikant te verhinderen zyn kind naar school te brengen. De doch ter van de predikant zit ln dezelfde klas als het negermeisje. De politie moest een weg voor haar banen door de opgewonden blanke vrou wen. Later gingen nog drie blanke leerlingen de school binnen. Een blanke vrouw, die ook niet aan de boycotactie deelnam, sloeg met haar handtas om zich heen om zich een weg te banen door protesterende blanke vrouwen, toen zy haar kind van school kwam halen. Een rooms-katholieke priester, pater Jerome Drolet, die maandag ds. Fore man naar de school had vergezeld, werd gisteren voor „communist" uitgeschol den. Hij zei tot de politie, dat zij niet moest toestaan, dat de demonstreren de vrouwen het troittoir versperden en de orde verstoorden. In de middag gaf de politie gehoor aan deze raad en dreef de vrouwen terug. By de andere geïntegreerde school verscheen gisteren niet één blanke leer ling. Deze school wordt door drie neger meisjes bezocht. De blanke kinderen van deze twee scholen gaan thans met autobussen naar scholen in een nabygelegen dis trict waar negers geen toegang hebben. loslopende psychapaten zyn, is vandaag door de minister van Justitie gedurende 50 minuten in audiëntie ontvangen. De bedoeling van mevrouw Dommeek was nog eens extra de aandacht van de mi nister te vragen voor de ongerustheid, die heerst ten aanzien van dit gevaar. Zij legde enige duizenden adhesiebetui gingen met haar actie neer en zeide, dat sommige brieven, die zy had ontvangen, hartverscheurend waren. o.a. was er een brief van een moeder, wier 8-jarig kind op deze wijze vermoord is. De minister heeft gezegd, dat het vraagstuk zyn volle aandacht heeft, doch mevrouw Dommeek gelooft, dat de regering zich er niet volledig van be wust is, wat er in dit opzicht onder de bevolking leeft. Amsterdam, 30 november I De stemming was vanmiddag voor de I hoofdfor.ciscn verdeeld. Aku's vast, Phi lips en Unilever onveranderd. Kon. Olie en Hoogovens lager. De handel was op- nieuw gering De arbitrage nam de aan delen Kon Ole uit de markt en kocht deze stukken vóór met de bedoeling, de positie later op de dag in Wall Street met winst te kunnen afwikkelen. Niet tegenstaande deze steunorders noteer den de oüe-aandelen op f 124.70, circa f 0.70 beneden de slotkoers van gisteren. De koers lag pariteit New York. Wall Street noteerde gisteren voor aandelen Kon. Olie en Philips een weinig lager. De Philipsaandelen waren vanmiddag op het Damrak op 1193 praktisch on veranderd vergeleken met de slotkoers van gisteren. Dit was ook het geval met de Unileverwaarden die 788 noteerden. Aku's monteerden circa 3 punten op 459 op de uitbreidingsplannen van dit concern Hoogovens welk fonds gisteren tegen het slot opliep van 808 tot 818 waardoor het koersverlies werd terug gebracht van 22 tot 8 punten, viel van daag terug tot 805. De slotnoterlng van dinsdag was 815. Ondanks het feit dat hier en daar koersverliezen moesten worden geïncasseerd, viel de stemming, toch eerder mee. Dit dankte het Dam rak aan de betere tot vaste tendentie op de Westduitse beurzen, waar koers- verbeteringen werd geregistreerd van 10 tot 15 punten, na een lagere opening. Lagere exploitatiewinst van de Maat schappy Nederland was een domper op de stemming voor de scheepvaartaan delen. De maatschappy kan over de di- videndmogeiykheden over het boekjaar 1960 generlei mededeling doen. Over 1959 keerde de „Nederland" 9% dividend uit. De scheepvaartaandelen Incasseer den koersverliezen van 1 tot 2 punten. De omzet was minimaal. Van de cultu res lagen aandelen Amsterdam Rubber zwak in de markt. Staatsfondsen stil en praktisch onveranderd. Bankaandelen lagen verdeeld. WISSELKOERSEN Amsterdam 30 november Londen 10.595h-10.604; New York 3.774 -3.77'.: Montreal 3 85ft-3.85f» I Parys 76.96-77.01: Brussel 7.594-7.60; Frank fort 90.42 4-90.47 4: Stockholm 72.91- 72 96: Zürich 87.564-87.614; Milaan 60.754-60.804: Kopenhagen 54.724- 54.774; Oslo 52.90-52.95; Wenen 14.50%- 14.51%: Lissabon 13.20-13.214. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 30 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4 4 1004 100f3 Ned '69 44 1004 100% Ned '60-1 44 101 101% Ned '60 11 44 101 1014 Ned 59 44 99ft 994 Ned '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 34 814 Ned '47 34 (3) 94ft 94ft Ned '51 34 96% 96% Ned '53 (34) 95% 954 Ned '56 34 95% 954 Ned '48 3 4 894 B 89% Ned. bel. cert. 34 914 L 904 Ned. '50 34 89% B 90 Ned '54 3 4 91GB 91 Ned '55 I 34 91 OB 91 Ned '55-11 34 93 B 934 Ned -37 3 91ft 91 Ned grtbk obi '48-3 924 92 Ned. doll. ln. 47 3 88 GL 884 Ned. Inv. cert. 3 98ft 984GL Ned 62-64 3 99 4 994GB Indië "37 3 98 ft 98ft Indie '37 A 3 931» 94 Ned. won.bJ VI 6 109tl 109H Ned. won.bi. *58 4 4 99»» 100ft ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 26 y4 27 y4 Nat. Handelsbank 225 225 Ned. HandelmU 300 303GB Amst Rubber 1134 1U4 H.V.A 146% 1464 Senembah 540 537 A.KU 456% 458% Berkel's Patent (t.) 335 331GB Calve Delft cert. 776 776 Deli My en (Ver.) 172.10 172.10 Kon Pap v Gelder 328 324 Hoogovens cert 816 8014 MUller en Co NB 420 4244 Ned Kabelfabr. 624 612 Philips 1194 11914 Philips pref 327 328 Unilever 7884 186 Wilton Feyenoord 208% 208 Biliton 2de r 4294 429% Dordtse Olie gew 584 579 Kon Olie (f 20.— 127 60 125.10 idem (50 A f20.—) 125 40 12425 Holl Amer lijn 144 4 143 4 Java China Paket 1544 153 KJL.M 98.10 97.50 Kon Ned Stmv My 190% 1894 Kon Paket My 139 138 Stoomvaart My Ned 169 166 Nievelt Goudr eert 144% 143% v OmmereD eert 309 3094 Kon Rott Lloyd 150 4 152 Ned Scheepv Unie 149 4 147 4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.' en Gem leningen Adam 47 (34) 3 94% 95 idem 48 (34) 944 94% R'dam '62-1 (44) 93 B 99B ld. ld -37 I-n (34) 944 Z.-Holland *56 <44 Vorige 81otkoers koers v heden Bank N O -58 (5%) 104% 104% id NWB '52 (4%) 98ft BVOrspbr f500 177% 1774 BVOrspbr '52 131% 131% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '61 90 89% Premieleningen A'dam '53 3 1024 A'dam '51 1 24 82% 83 A'dam '63 I 2482 82 A'dam *56 II 24 88% 884 A'dam '56 III 24 88 87% Eindhoven '54 2 4 81% Enschede'54 2 4 804 804 Den Haag *52 I 24 86% 87% Idem II 24 89% 894 R'dam '52 I 24 89 89% Idem II 24 90% 90 Idem '57 2 4 103 103% Utrecht '52 24 914 Z.-Holl 1957 24 97% 964 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 234.50 234 Amst. Bank 398 399% HB O eert 227 2274 Rott. Bank 325 3234 Twentscbe Bank 3194 315 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 422 426 Borsumy 564 57 Electrolasnui 343 Kon Neo Grofsm 185% 186 Holl Constructie 555 550 Ing our v Bouwnyv 265 268 Internatlo 156% 1574 Int Kunststof! Ind 70 69% v Kempen en Begeer 120 120 Leidse Woispmnery 5194 521 Rott Droogdok Mil 490 L Slkkons Groep 855 854 y«r Touwfabneken 329 Walvisvaart 109 108 4 Wernink s Rptonm 162 162 Van WUk en Heringa 1184 120 Zaalberg 130 120L Spoorwegen Dell Spoorweg MU Amerik londheD Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Betnienem Steei Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic SteeJ 8hell OIJ Union Pacific Un States Steel 204 55 46 40% 47% 41% 784 54 78% 27H 72% 204 55% 46% 40 464 414 784 54% 79% Sft

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9