District Zuid uit KNAL te dreigt treden Sporttoto Commander bleek een fantastische oplichter Vier jaar lang geleefd op de kosten van goed gelovige vrouw Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 30 november 1960 Derde blad no. 3021S Dubbelrolvan lakspuiter Advertentie (Van onze Haagse correspondent) In Den Haag is aangehouden een 35-jarige lakspuiter, die als „Comman der van de Zuidafrikaanse Marine" vier jaar op kosten van een geschei den vrouw, moeder van vier kinderen heeft geleefd, een „dubbelganger" ten tonele voerde, die de zaken waarnam als hy met „geheime opdrachten" bui tenslands vertoefde en het zelfs pres teerde tezelfdertijd precies dezelfde ko medie met succes bij een Scheveningse familie op te voeren. In dit gezin kwam hü sedert 1953 over de vloer. Ook hier introduceerde hij zijn „dubbelganger" en het was ook bij deze familie, dat hij tegen de lamp liep, door voor het eerst in zo veel jaren een fatale fout te maken: als „dubbelganger" pakte hij een doosje lucifers uit de keukenkast, terwijl al leen de „Commander" kon weten, dat de lucifers daar lagen. In 1956 kwam de lakspuiter. wiens beroep overigens beter als „verlakker" zou kunnen worden geschetst, want in 1954 werd hij wegens een soortgelijke oplichtersaffaire tot gevangenisstraf veroordeeld, in contact met de geschei den vrouw en haar vier kinderen. Hij gaf een valse naam op en begon zijn geheel uit de duim gezogen carrière van „Commander" bij de Zuidafrikaan se Marine op te bouwen. Vaak moest hij buitenslands gevaarlijke en uiterst geheime opdrachten vervullen, zo ver telde hij de vrouw. Daarvoor werd goed betaald, maar het Zuidafrikaanse Gou vernement stelde hem slechts een be scheiden zakgeld ter hand. Het grootste deel van zün salaris werd gereserveerd voor zijn terugkeer naar zijn vader land. Twee boerderijen Daar wachtte hem, na zijn ontslag uit de Marine, overigens een gouden tijd, zo vertelde hij de vrouw, want hij bezat in Zuid-Arfika twee boerde rijen. Eén ervan werd gebruikt als op voedingsoord voor twintig kinderen van gesneuvelde Marinekameraden, op de andere boederij zou hij in de toekomst met de vrouw en haar kinderen gaan wonen. Helaas kon hij pas met de vrouw trouwen na zijn demobilisatie. In verband met zijn gevaarlijke werk stond de Marine hem niet toe te trou wen, zo vertelde hij. De vrouw had een betrekking op een kantoor in Den Haag. Daar verdiende zij geld voor zichzelf en haar zes kin deren. Van de jongste twee was de „Commander" de vader. Verder gaf zij er haar vriend nog geld van, telkens als hij weer „op reis" moest. Zij kende zijn benarde omstandigheden, die nog verergerd werden door het feit. dat de „Commander" zijn dubbelganger, een stiefbroer ook af en toe wat geld moest toestoppen. De „Commander" en de „dubbelganger" waren natuurlijk een en dezelfde man. haal had hij de man bewogen hem op krediet de laarzen mee te geven, maar de zakenman zag zijn geld niet en deed aangifte bij de politie. De lak spuiter werd aangehouden, maar na verhoor heengezonden. Weer aangehouden Nauwelijks zeven dagen later hoorde de politie dus ten tweede male van hem en opnieuw werd de lakspuiter aangehouden. Zijn fantastische dub belrol van Commander-telegrafist-stief- j broer, gelijktijdig op twee plaatsen ten tonele gevoerd, was uit. Niet alleen j heeft hij vier jaar op kosten van de vrouw geleefd, hjj heeft haar ook nog bewogen een bromfiets van f 800,- voor hem te kopen. Die had hij voor zijn geheime werk nodig, had hij verteld, maar om zich zo min mogelijk bekend te maken was het beter, dat de vrouw het huurkoopcontract tekende. De vrouw tekende en loste weke lijks de termijnen in. Dat zij nooit argwaan heeft gekregen bewijst wel met hoeveel verve de lakspuiter zijn rol speelde. Eens, toen hij een „opdracht" had verknoeid, kreeg hij straf. Het ge- beurde in Engeland, zo was zijn ver- j haal en daar kent men nog lijfstraf- I fen. Hij liet de striemen op zijn rug zien en de vrouw kreeg tranen in de i ogen van medelijden. Zo verstrikt was ook de man in zyn i fantasieën, dat hij nu zelf niet meer weet hoe hij die striemen in werkelijk heid op zijn rug kreeg. Het is mogelijk, vertelde hij de poli tie. dat hij ze zichzelf heeft toege bracht Geen nadeel „Wij hebben nooit enig nadeel van hem ondervonden". Dat zegt het Sche veningse echtpaar, waarbij de Haagse fantast wiens aanhouding gisteren werd gemeld, in de afgelopen vijf jaar regel- j matig over de vloer is geweest, een keer zelfs acht weken achtereen. „Wel heeft hij een of twee keer geprobeerd geld van ons te lenen, maar geld uitlenen doen wij in principe niet, zelfs niet aan onze beste vrienden, dus daar zat hij naast. Nadien heeft hij er ook nooit meer om gevraagd." De heer des huizes heeft de fanta serende lakspuiter voor het eerst ont moet zo'n vijf jaar geleden. Hij kwam toen in een café, waar regelmatig een biljartclub bijeen kwam en daar sloot de lakspuiter, die zich ook toen al uitgaf voor „Commander van de Zuidafrikaan se Marine" zich min of meer bij aan. Hij vertelde het een en ander over zijn „geheime" werk en toen bleek, dat hij veel alleen was, zei de man, een vlotte, gezellige zakenman: „Nou. als je zin hebt kom je maar eens een avondje aan." SINT IN EEN GRIJZE TABBERD? (Van een spaanse correspondent) Volgens - niet bevestigde - geruch ten zou de Goed-Heiligman voor nemens zijn, dit jaar een grijze in plaats van een rode tabberd te dragen. Dit niet zozeer om zich te onderscheiden van de vele z.g. hulp-sinterklazen, dan wel om bij zijn tochten over de daken minder opvallend af te steken tegen Hol land's luchten. Hierop heeft het ontvangst-comité rechtstreeks kontakt opgenomen met de spaan- se ambassade, waarbij gebleken is, dat het hier een volkomen loos gerucht betreft. Gelukkig maar! Iedereen stelt er immers prijs op, dat St.-Nicolaas- avond een kleurig feest blijft! Maar hoe staat het met. uw foto's? Legt u een kleurig feest ook kleurig vast of draagt de goede Sint op üw opnamen een grijze tabberd, zoals op zwart-wit foto's? Dat hoeft écht. niet! Haal daarom bijtijds GEVACOLOR kleu renfilm en flitslampjes. Het St.- Nicolaasfeest is een unieke gele genheid om te ontdekken, hoeveel méér vreugde fotograferen in KLEUR geeft 1 COM 6045 ALFRED VAN SPRANG TEN GRAVE GEDRAGEN Honderden belangstellenden hebben gistermiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag de verleden week overleden journalist Alfred van Sprang op weg naar zijn laatste rust plaats begeleid. Onder hen bevonden zich collega's uit het gehele land, afge vaardigden van de eerste divisie en van de dertiende gevechtsgroep. In de aula sprak de heer G. H. Hoek. programma leider van de NCRV, die de overledene schetste als een eenzame figuur. Namens de eerste divisie werd het I woord gevoerd door de generaal-majoor D. C. de Vries. Hij legde de nadruk op de vriendschapsbanden die bestonden tus sen de overledene en zijn divisie en was dankbaar voor het vele dat Van Sprang voor zijn onderdeel heeft gedaan op het b-o-d van de publiciteit. Aan de groeve werd het dankwoord gesproken door de zuster van de over ledene. Onder de aanwezigen waren wethou der D. W. Dettmeyer. generaal-majoor Dürst Britt, oudcommandant van de 7-decemberdivisie, de heer J. H. A. K. Gualterie van Wezel, hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage en de heer J. C. Margadant, die het hoofdbestuur van het Rode Kruis vertegenwoordigde. Goed gespeeld De lakspuiter speelde zijn dubbelrol goed. Als „Commander" sprak hij zo goed Zuidafrikaans, dat zelfs echte Zuidafrikanen hem geloofden. Toen hij namelijk eenmaal goed en wel bij de vrouw was ingetrokken, nodigde hij in Den Haag woonachtige Zuidafrikanen uit daar op visite te komen, maar men begreep: over zijn Marinewerk mocht niet worden gesproken De dub belganger-stiefbroer sprak alleen Neder lands. De verhoudding tussen de beide stief broers was goed. Als de „Commander" onverwacht weer op één van zijn toch ten moest, zorgde de stiefbroer ervoor (zijn beroep was telegrafist) dat de vrouw en het Scheveningse gezin be richt kregen. Wat de lakspuiter ertoe heeft bewo gen is niet bekend, maar na enige tijd kwam hij in de rol van telegrafist dubbelganger vertellen, dat de „Com mander" in Duitsland om het leven was gekomen. Zijn laatste wens was ge weest, dat de stiefbroer verder voor het gezin van de vrouw zou zorgen. In deze rol nam hij (opnieuw) zijn intrek bij de vrouw. Als zeepbel Hetzelfde verhaal vertelde hij in Scheveningen. Ook hier kwam hij als stiefbroer in huis. Zijn „Köpenickiade" spatte als een zeepbel stuk toen hij de fatale greep naar de lucifers deed. De Scheveningers was de hele affaire, toen al wat vreemd voorgekomen. Zijn bekendheid met de plaats van de lu cifers verried hem definitief. De Sche veningers zochten de vrouw op, van wier bestaan zij afwisten. In een lang gesprek vielen de beide bedrogen partijen eindelijk de schel len van de ogen. In het politiebureau wachtte hen nog een verrassing: daar was de lakspuiter goed bekend, want één week tevoren was hij daar uitge breid verhoord, omdat hij een zaken man voor een paar laarzen had op gelicht. Met zyn „Commander"-ver- President Brazilië bij Tito op bezoek? De pas gekozen president van Brazilië, Janio Quad ros, heeft volgens het blad „O Cruzeiros" een uitnodiging van maarschalk Tito aanvaard, met premier Nehroe en president Nasser twee weken door te brengen op het eiland Brioni, het vakantieverblijf van het Joegosla vische staatshoofd. Quadros zou Kennedy hebben laten weten dat hij voorlopig niet naar de Verenigde Staten zal gaan, maar hem hebben uitgenodigd voor een bezoek aan Brazilië. Kennedy zou hierop hebben geantwoord dat hij door de tegenwoor dige omstandigheden onmogelijk zijn land kan verlaten, maar dat hij pre sident Quadros graag in Washington zal ontvangen. Reeds de vorige week werd in Rio de Janeiro gemeld dat Quadros naar Zuid- Slavië zou gaan. Enkele kranten schre ven dat dit niet juist was. maar niette min kregen deze berichten grote aan dacht. In bepaalde kringen hebben zy enige ongerustheid gewekt. Meer en meer Dat gebeurde en van lieverlee kwam de „Commander" meer, eerst met tus senpozen van een half jaar, later steeds vaker, totdat de zakenman door een auto-ongeluk in een andere stad in het ziekenhuis belandde en daar acht weken moest verblijven. De vrouw wilde haar man zoveel mq- gelijk bezoeken, maar kon moeilijk van huis, omdat zij een baby van tien maan den had. „Daar pas ik wel op" bood de „Commander" aan, „Ik maak me wel vrij van de Marine". Acht weken ach tereen heeft hij toen op voorbeeldige wyze voor de baby gezorgd en de huis vrouw ook in alles meegeholpen. „Goed beschouwd staan wij daarvoor nog bij hem in het krijt", zegt het echtpaar nu. Zijn gedrag ten opzichte van de ge scheiden vrouw, bij wie hy inwoonde keuren deze menson allerminst goed. „Na die acht weken stapte hij hier voor de deur op de bus en reed ander halve kilometer verder naar die vrouw, waar hij met tranen in de ogen werd ontvangen, zo blij was zy, dat hij na een „gevaarlijke opdracht in het buiten land" te hebben vervuld weer thuis was." Te fantastisch Argwaan heeft het echtpaar de eerste jaren niet gehad. Later werden de ver halen van de „Commander" te fantas tisch en dan zei de vrouw van de za kenman wel eens: „Wel Wildwest-boek heb je nou weer gelezen?" De fantast toonde zich dan hogelijk verbaasd, dat zij niet geïmponeerd was en zelfs niet bang was 'voor een flink mes, dat hij zonder foudraal in de binnenzak droeg. De zakenman trok zich van de fantaste- rijen van zijn kennis evenmin veel aan. i Pas de laatste maanden vond hy het al te gortig worden en begon hier en daar j eens voorzichtig te informeren, toen hem J bleek dat bij de Zuidafrikaanse legatie de lakspuiter als „Commander" onbe- kend was. maar men zich daar wel een oplichtersverhaal van zes jaar geleden herinnerde waarin ook een „Comman der" voorkwam, begon de zakenman al meer te vermoeden. Het pakje lucifers gaf zekerheid en een gesprek met de ge scheiden vrouw deed voor de lakspuiter de deur dicht. De zakenman lijkt ons een uiterst nuchter man. Hoe hij er dan toch zo kon invliegen?,, Meneer, deze man ver telt je het onwaarschijnlijkste verhaal met een overredingskracht, dat je bij je zelf denkt misschien is het niet allemaal waar, maar iets moet er toch van aan zijn." Voorschotuitkeringen op melkprijsrarantie De minister van Landbouw en Visse rij heeft besloten ook in het thans lo pende melkprijsjaar 1960 61 het verle nen van doorlopende voorschotten aan melkveehouders op de gelden, die zij krachtens de voor dat jaar geldende melkprijsgarantie zullen ontvangen, voort te zetten. Het voorschot is voorlopig bepaald op ongeveer 2 cent per kg melk. t.w. f 1. per 100 kg melk plus 25 cent per pro cent vet per 100 kg. De fabrieken kunnen het zgn. „pias gedeelte" van de voorschotuitkeringen )f 1.per 100 kg melk» eventueel op basis van het eiwitgehalte van de ont vangen melk aan de veehouders door betalen. In Hilversum werd ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het Metropole-Orkest een receptie gehouden. Op de foto van links naar rechts Jan Corduwener en echtgenote, Dolf van der Linden en Bennie Behr. Nasleep van ruzie in Eindhoven Het incident tijdens de Neder landse atletiek-kampioenschappen te Eindhoven, waarin de hoofdfi guren waren ir. A. Paulen, de voorzitter van de KNAU, en de heer P. Th. van der Heyden, voor zitter van het district Zuid van de Atletiekunie het ging om het al of niet toegang verlenen aan een journalist tot het middenterrein dreigt ernstige gevolgen te krijgen, nu het zuidelijke district heeft ge dreigd zich van de KNAU af te scheiden. De eerste stappen hiertoe zijn gezet door een telegram aan het hoofdbestuur Op een buitengewone districtsvergade ring, die „Zuid" reeds heeft aangekon digd, zal de gelegenheid bestaan nader een standpunt te bepalen. Naar aanleiding van het incident, dat zo hoog liep, dat de heer Van der Advertentie etiket met de 'leiA lecotjsvtn/u c&viect Heyden als organisator van de kam pioenschappen het terrein de rug toe draaide en huiswaarts ging, wendde het districtsbestuur, dat genoegdoening wenste, zich tot het hoofdbestuur van de KNAU. Na de Olympische Spelen kwam het districtsbestuur nogmaals op de kwestie terug, waarop de KNAU rea geerde met de vraag aan de districts bestuurders om hun bezwaren duidelij ker te omlijnen. Aldus geschiedde en op een hoofdbestuursvergadering werd de kwestie besproken, zonder dat men het echter eens kon worden. Om deze reden werd voor 3 december a.s. een nieuwe hoofdbestuursvergadering uitgeschreven, waar de kwestie definitief tot een oplos sing zou kunnen worden gebracht. Tot grote teleurstelling van de voor zitter van de KNAU heeft district Zuid nu, het wachten moe. gedreigd uit het KNAU-verband te treden, zonder de be sluiten van de hoofdbestuursvergade ring van 3 december af te wachten. Zo het zuidelijke districtsbestuur bij zijn voornemen blijft en de buitenge wone vergadering zich achter het be stuur schaart, komt de zuidelijke atle- tiekwereld in een zeer moeilijke positie, daar daarmee alle banden met de in ternationaal erkende bonden zullen worden verbroken. Vooral voor de top atleten. die in het zuidelijke district hun domicilie hebben, zal dit een zware slag betekenen. ONDEUGDELIJK VACCIN TEGEN HONDSDOLHEID EIST 12 MENSENLEVENS Twaalf personen zijn te Forta- lezza in de Braziliaanse staat Ceara overleden aan de gevolgen van een inenting tegen hondsdol heid met een ondeugdelijk vaccin. Minstens 123 andere mensen die zijn ingeënt, verkeren in levensge- Bekende ïiegerautcur Wright overleden De Amerikaanse neger schrijver Richard Wright is maandagavond overleden aan een hartaanval. Hij is 52 jaar geworden. Wright die vele jaren in Parijs heeft gewoond, werd zaterdag in een zieken huis opgenomen wegens een maagkwaal. Richard Wright heeft in het bijzonder bekendheid verkregen door zijn roman „Black Boy" waarin de jeugd van een neger in de Ver. Staten wordt beschre ven. Onlangs verscheen in Parijs van hem het boek ..Fish belly" dat aan het negerprobleem is gewijd. Wright was geboren op een plantage in Mississippi. Hij was vijf toen zijn va der het gezin in de steek liet. Zijn moe der werd verlamd en Richard bracht een tijdje door in een weeshuis. Na enkele baantjes als ongeschoolde werkkracht te hebben gehad, werd hij postbeambte. Op grond van het plan voor schrijvers dat deel uitmaakte van president Roose- velts „New Deal", werd hij geholpen en hij kreeg in 1938 een prijs van vijfhon derd dollar voor zyn verhaal .Uncle Tom's children". Kort daarop verscheen „Native son" dat grote opgang maakte. Wright kreeg in 1940 de Spingarn- medaille, de hoogste onderscheiding voor prestaties op het gebied van de beharti ging van de belangen van negers. Men kende hem deze onderscheiding toe voor de beschrijving van de rassenscheiding en achterstelling van de Amerikaanse negers. Andere boeken van Wright zijn onder meer: „The Outsider", „Black power", „Savage holiday", „The coloured cur tain", „Pagan Spain" en „White man. listen". (Van onze Haagse correspondent) De stroom prijswinnaars van de laat ste sporttoto blijft aanhouden. Gisteren waren bij de KNVB reeds meer dan 200 deelnemers met 12 punten en meer dan 2200 met 11 punten geregistreerd. jTe realistisch.... J t De Duitser Gustav „Bubi" Scholz, t i Europees kampioen middengewicht, i heeft tijdens filmopnamen te Mün- j) j) chen per ongeluk de Italiaanse bal- i a letdanser Mario del Marius k.o. ge- a a slagen. a In een scène tussen Scholz en Del Marius voorzag het draaiboek een f gevecht. De Italiaan trippelde op de f bokser toe, maakte een beweging, f die niet was voorzien en werd vol f i getroffen door de befaamde linkse f j hoek van ScholzAcht minuten a a later was Del Marius weer zover a J opgeknapt, dat hij wist wat er om hem heen gebeurde. Tafeltennis in Af«l. Den Haag In de eersteklasse damesafdeling Den Haag NTTB gaat de titelstrijd tussen DDC 1 en WIBO 1 Hoewel DDC 1 op het moment op de bovenste plaats troont, stond WIBO 1 tot dusver geen punt af. Het Delftse Kitno zal zeer snel uit de onderste regionen vandaan moe ten komen, wil het niet definitief onder aan belanden. DDC 1 5 9 DOCOS 1 4 4 WIBO 1 4 8 SPORTIEF 14 4 DDC 2 5 6 NETBAL 1 5 3 DHC 1 5 6 Batswingers 14 1 UNITAS 1 5 5 KITNO 1 5 0 In IA (heren» staan Sett 1 en Wil helmus 1 ongeslagen bovenaan en het wachten is hier op de grote strijd tus- j sen beide rivalen. Op 10 december a.s. j zal worden beslist wie voorlopig de bes- I te papieren zal hebben. Ook RTC 1 uit Rijnsaterwoude schijnt veel te voelen voor de ere-plaats met de daaraan ver- bónden automatische promotie naar de I overgangsklasse DDC 5 en Docos 3 zul len spoedig tot betere resultaten moeten komen, willen zij geen gevaar lopen bij degradatiemoeilijkheden te worden be trokken 2 Docos 4 schijnt sterker te zijn dan Do- cos 3, getuige de 6-4 zege van team 4 op team 3. SETT 1 Wilhelmus 1 RTC 1 Batswing. 4 Batswing. 6 Het vaccin is samengesteld door het departement van Volksgezondheid van Ceara. De resterende hoeveelheid is voor onderzoek naar Rio de Janeiro ge zonden. De zieken zijn later ingeënt met goed vaccin dat per vliegtuig uit Sao Paulo is aangevoerd. Ttiriikampioeiiscliap Zondag wordt in Odeon te Zwolle de finale voor de turnkampioenschappen dames gehouden en zal worden uitge maakt of Bep Ipenburg haar titel zal prolongeren of zal moeten afstaan aan Ria van Velsen. De turnster uit Bode graven staat weliswaar een halve punt op haar rivale voor, maar dit verschil is zo gering, dat er nog niets omtrent de uitslag valt te voorspellen. Ook bij de andere dames uit de kop groep zijn de onderlinge verschillen zeer klein en is het zeker dat alleen na een zeer spannende strijd, waarbij de zenu wen zeer zeker een belangrijke rol kun nen spelen, de definitieve plaatsing zal worden verkregen. Grietje van Essen. Rini de Wolf (wier uitkomen nog twijfelachtig is). Nel Rei- necke en Nel Fritz zullen zich o.i. met geringe verschillen in de waardering by de eerste zes plaatsen en daarmee zeer vermoedelijk een plaats bemachtigen in de Nederlandse ploeg, die op 17 decem ber a.s. tegen West-Duitsland uitkomt. 4 8 DOCOS 4 5 4 4 8 SPARKLER 1 5 4 5 8 SALAMAND. 5 4 3 5 5 DDC 5 5 1 5 5 DOCOS 3 4 0 In 1B (heren) tot dusver een merk waardig verloop met op het moment een even merkwaardige situatie: Docos 2 aan de leiding met maar liefst 4 belagers met een gelyk aantal verliespunten. Ook de nrs. 6 en 7 hebben nog maar een be trekkelijk kleine achterstand <3 punten op de leider». DOCOS 2 5 8 DDC 6 5 5 Batswing. 5 4 5 NKF 1 5 5 Salamanders 4 4 5 DOLFIJN 1 5 3 St. Hooger 1 4 5 NETBAL 1 4 2 WIBO 4 4 5 SPORTIEF 2 4 1 In IC (heren» schijnt een groter on derling verschil in kracht te schuilen. Een duidelijke kopgroep (Salaman ders 3. DDC 4 en E.N. 1» heeft zich van de overige teams losgemaakt. Onderaan staat ATTC 1 puntloos en de resultaten van de totdusver gespeelde wedstrijden tonen wel duidelijk aan, dat dit team uit Alphen aan den Rijn in 2 seizoenen zal afzakken van de overgangs- naar de 2e klasse. Opvallend is hier wel het betrekkelijk tegenvallen van het Noordwykse TOV 1. Salamanders 3 4 DDC 4 3 E.N. 1 3 DHC 1 4 VW 1 4 De waardigheid zit in de das In het Chevron-hotel in St. Kilda, een voorstadje van Melbourneheeft zich rond de Italiaanse Davis Cup- ploeg een vermakelijk incident voor gedaan. Pietrangeli en Sirola ver schenen op de eerste dag van hun verblijf in de lounge van het hotel en bestelden een Jong drink". De serveuse weigerde echter de bestel ling uit te voeren. „Wij kunnen U niet bedienen wanneer U geen jasje en geen das draagt, het spijt me". De Italianen droegen sport-shirts en linnen broeken. Hun eerste reac tie tvas er een van stomme verba zing, toen barstten zij in een scha terlach uit. Sirola haalde een zak doek tevoorschijn, frommelde deze tussen zijn boord. Dit is mijn das, wilt U mij nu een drankje brengen?" Maar de serveuse weigerde. „Dat is geen das", zei ze. Sirola: Jullie Australiërs zijn de ergste snobs ter ivereld". Pietrangeli: „En ze hebben niets om snobistisch over te zijn". Intussen hadden coach Jaroslav, Drobny en Sergio Taschni, de derde Italiaanse speler, zich bij hun vrien den gevoegd. Ook zij waren te spor tief gekleed en konden niets bestel len. De hotel-manager werd erbij ge haald en het slot ivas, dat de Ita lianen en hun coach hun consump ties kregen. „Maar U moet goed be grijpen, verklaarde de hotel-chef, wij moeten de ivaardigheid van het ho tel handhaven en een das of strikje is beslist noodzakelijk". VOETBAL Militaire elftal Het Nederlandse militair elftal, dat vandaag te Eindhoven een wedstrijd speelt tegen het Belgisch militair team. is als volgt samengesteld; doel: De Hond (PSV); achter: De Groot (Her- mes/DVS) en Veldhoen (Feijenoordt midden: Wooning (Stormvogels), Pronk Ajax) en Euwes (Blauw Wit), voor: Heynen (VVV), Bogaerd Volewijckers). Lazeroms <NAC), De Vries (Sparta) en Bergholz (MVV). SCHAKEN Zonetoernooi te Berg en Dal Gisteren zijn in Berg en Dal enkele afgebroken partijen uit de vierde en vyfde ronde van het zonetoernooi ge speeld. De uitslagen luiden: 4e ronde: Lopez Garcia (Spanje)— Ojanen (Finland) LVs. 5e ronde: Skoeld (Zweden)Lopez Garcia (Span je) *4— De Westduitser Schuster gaf de afge broken partij uit de vierde ronde tegen de Noor Johannessen zonder verder te spelen gewonnen. De stand luidt nu: 1. Olafson 5 pnt; 2. Teschner 4% pnt en 1 afgebr; 3. Duckstein 4li pnt; 4. Barendregt 4 pnt; 5. Larsen 3L pnt; 6. Johannessen 3 pnt; 7/8. Skoeld en Lo pez Garcia beiden l'j pnt; 9. Ojanen 1 pnt en 1 afgebr.; 10. Schuster pnt. Klaverjascompetitie In de eersteklasse raakt het Groen- oord-team goed ingespeeld. He' behaalde de tot nu toe grootste overwinning in deze competitie. Deze week ontvangt Groenoord koploper P. v. H. en zal zij kunnen bewijzen dat het ernst is met haar plannen. De uitslagen luiden: Ereklasse: KrantzZaalb. 66„ DSB KNG 5—7, Oosthoek—SLF 6*45L. Eersteklasse: Sportief MDS 66, Groenoord—MDH 10» 1%. DVS— AWS 4—8. PvH—Centrum 8—4. MDH—MDS 7—5. Tweedeklasse: MDSPvH 48. Derdeklasse: SportiefGroenoord 8-4, Oosthoek 3—SLF 6—6. 7TOV 1 4 3 6 SALAMAND 6 4 3 5 St. Hooger 2 4 2 4 ATTC 1 4 0 4 HENGELSPORT Viscollege de Voorn hield een wed- stryd in de Rijn by Zwaantjeskerk De uitslag luidt: 1. J. A. Lambooy; 2. P. Pikaar; 3 C. v. d Laan; 4. K Middelham; 5. J. Spie renburg; 6. W. Bink; 7. J. J. v. Oosten; 8. J. v. Dam; 6. P. Labrujère; 10. R. v. d. Zwan. Op 29 en 30 december a.s. zullen Nederlandse tennisleraren in de Ener giehal te Rotterdam uitkomen tegen een team van Duitse tennisleraren. Het Nederlandse dames-hockeyelf- tal zal op 30 april 1961 te Duisburg een interlandwedstrijd tegen West-Duits land spelen. Het Nederlandse jeugdelftal (1618 jaar» heeft in he' Goffertstadion in Ny- megen met 30 gewonnen van de Nij meegse tweede divisieclub NEC. Agnes Simon, de echtgenote van de vroegere Nederlandse tafeltenniscoach dr. Bela Simon, heeft de titel in het da mesenkelspel bij de Scandinavische kampioenschappen in Helsingborg ge wonnen. In de finale versloeg zy met verrassend gemak de Chinese Ma Kuang-hung.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5