Laafste nieuws Oud-Leiden in Den Haag te gast DR. J. W. BLOM RECTOR REMBRANDT-LYCEUM Opgericht 1 maart 1860 Maandag 28 november 1960 Tweede blad no. 30214 In aansluiting op de gehouden lezing over Den Haag en enkele van zijn oude gebouwen brachten vele leden van Oud-Leidenzaterdag middag een, door het bestuur van de Vereniging „Die Haghe" ver zorgd, bezoek aan de tijdens de lezing besproken gebouwen. De eerste schreden werden gericht naar het gebouw van de Eerste Kamer der Staten-Generaal waar de voorzitter van de Kamer, mr. J. A. Jonkman, het gezelschap verwelkomde. De heer Jonk man gaf een uitvoerige beschrijving van de in 1651 gebouwde zaal, van de daar aan vervolgens de op de Eerste Kamer der Staten-Generaal rustende taak in ons staatsbestel. Tijdens het bezoek aan de, thans voor vergaderingen van de Ministerraad ge bruikte, Trèves-zaal, en van de daaraan grenzende oude vergaderzaal der Sta ten-Generaal, beschreef de heer Roose- gaarde Bisschop, wetenschappelijk amb tenaar bij de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg, de geschiedenis van de zalen en van de aangebrachte versierin gen. De griffier van de Tweede Kamer, mr. A. F. Schepel, ontving de leden in de vergaderzaal van de Kamer. Hij besprak de verschillende verbouwingen en ge daanteverwisselingen die de zaal, oor spronkelijk een balzaal, in de loop der tijden heeft ondergaan om te kunnen blijven voldoen aan de zich steeds wis selende behoeften. Hij vestigde de aan dacht op de verschillende in de zaal aangebrachte hulpmiddelen, die worden aangewend om aan een goed verloop van de vergaderingen mede te werken. Onder leiding van de pastoor, prof. M. Kok, van de aan de Juffrouw Idastraat gelegen Oud-Katholieke Kerk, bezich tigde men het geheel door andere gebou wen omsloten fraaie kerkgebouw als mede de nog in de oorspronkelijke staat aanwezige, uit de tijd van kort na de reformatie daterende, op een zolder ge legen vluchtkapel. Geünieerde Loge van Theosophen EVOLUTIE „Evolutie" was de titel van de voor dracht op de openbare bijeenkomst op 27 november. In iedere oorzakelijk ver lopende reeks van veranderingen, die van een gegeven uitgaat, dat zich har monisch naar verschillende richtingen en in voortschrijdende verbijzondering ontplooit, kan men van evolutie spreken. Maar zeer in het bijzonder betreft die term het geleidelijke ontstaan van ver wante vormen in het planten- en die renrijk uit meer eenvoudige voorouders. In die beperking wordt evolutie ook wel als de afstammingsleer aangeduid. Tot het einde van de 18de eeuw werd de vormleer der genoemde natuurrijken geheel door de scheppingstheorie be heerst. Eerst daarna verkreeg het denk beeld van evolutie tegen het heftig verzet der kerken in betekenis en wel aanvankelijk meer als hypothese. In de 19de eeuw werd het als een onom stotelijke natuurwet voor het planten en het dierenrijk aanvaard. Dit ge schiedt thans algemeen, ook van kerke lijke zijde. De hoop, voor dit ontwikke lingsproces één of enkele oervormen te kunnen opsporen, is echter totnutoe ijdel gebleken. Ook de Theosofie aanvaardt niet slechts het natuurwetenschappelijke denkbeeld van evolutie, doch geeft er een veel wijder strekking aan en ver klaart tevens de bezwaren, die het nog aankleven. Volgens haar is evolutie een kosmisch verschijnsel. Volgens haar grondstellingen welt uit een Onkenbare Achtergrond periodiek een Heelal op, dat zich uit één grondgedachte een kosmisch plan geleidelijk en harmonisch ontwikkelt, ontplooit, evolueert. Krach tens dit feit is er dus een uiteindelijke samenhang en samenklank tussen alles, wat in de loop van dit proces van ma nifestatie dier grondgedachte naar vo ren treedt. Ons ganse Heelal is nu nog in voortdurende ontwikkeling. Maar deze evolutie zal op den duur door involutie gevolgd worden, als de stuwing naar ontplooiing ophoudt en de uitwerking der grondgedachte is bereikt, zoals dat voor duizenden jaren in de Bhagavad-Gita, hoofdstukkeen 8 en 9 uitgesproken wordt Evolutie en involutie wisselen dus af als dag en nacht. Ook de mens is in deze wordingsgang begrepen. Als een maal de menselijke vorm, de kroon van stoffelijke evolutie, is bereikt, wordt deze een substraat, waarin zich een geeste lijk evolutieproces gaat voltrekken, dat de ware mens, de drager van zelfbewust zijn, in staat stelt vereniging met de goddelijke grondgedachte te bereiken Albewustzyn. Oosterse Wijsheid leert, hoe de weg te vinden en te gaan, die, mits gevolgd, de mens in staat stelt zijn hoogste kosmische roeping te vervullen, zodoende wordend tot een onvoorwaar delijk medewerker bij de uitvoering van het goddelijke bestel. Zo één wordt dan „een dienstknecht in den wijngaard des Heeren", om al wat daarin leeft gekop peld aan éénzelfde oerbron, in hun evo lutie bij te staan. Dit vormt het hoogste geluk, en de diepste vrede voor de enke ling weggelegd. Het meest verhevene his torische voorbeeld van zulk Een, was Gaurama, de Buddha. JUBILEUM MEJ. M. A. M. E. HUB Donderdag is het veertig jaar geleden, dat mej. M. A. M. E. Hub, thans direc tie-secretaresse bij de N.V. Meelfabriek „Do Sleutels" v.h. De Koster en Co., bij dit bedrijf in dienst trad. BEGRAFENIS OPPERWACHTMEESTER G. OOSTERBROEK De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van de vrijdagmiddag on der de gemeente Zwammerdam veron gelukte opperwachtmeester der Rijkspo litie G. Oosterbroek, zal morgenochtend om half twaalf met korpseer op de be graafplaats „Rhijnhof" plaats vinden. Vooraf wordt om tien uur in de Petrus- kerk aan de Kam. Onneslaan een plech tige uitvaartdienst gehouden. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het examen van ad junct ijker onze stadgenoot, deheer J. W. F. Oosterhof. Aan het slot van de excursie betraden de leden het aan de Groenmarkt gelegen oude stadhuis, waar de ontvangst na mens het gemeentebestuur van Den Haag plaats had door de heer H. M. Mensonides gemeentearchivaris. Onder zijn leiding, en onder die van de heer J. Fox, secretaris van „Die Haghe", werd het oudste gedeelte van het Stadhuis bezichtigd waarbij een uitvoerige toelich ting werd gegeven. De voorzitter van „Oud-Leiden", dr. W. C. Braat, sprak een woord van wel gemeende dank tot allen die zo vrien delijk waren het gezelschap te ontvangen en een aangename, en leerzame middag te bezorgen. Speeltuinvereniging „De vijf hoven" Pas opgericht en nu reeds bezoek van de Sint De kinderen van de pas opgerichte Speeltuinvereniging „De vijf hoven" in Leiden-Zuidwest zijn zeer braaf ge weest, want ondanks de zeer bezette tijd van Sint-Nicolaas bracht hij daar za terdagmiddag reeds een bezoek. Met deze ontvangst trad de speeltuinvereniging (reeds 200 leden en 150 donateurs), welke nog niet over een tuin beschikt, voor het eerst in de openbaarheid. Dit geschiedde met een vrolijk Sinter klaasfeest in de mooie kantine van Royal McBee aan de Rooseveltstraat, die voor dit doel belangeloos beschikbaar was ge steld. Voorzitter D. H. van der Ham een speeltuin voor de jeugd staat op zijn verlanglijstje was best in zijn nopjes met deze medewerking en het bezoek van de Sint. Hartelijk heette hij de circa 270 kinderen welkom. Voordat het hoogtepunt van de mid dag was genaderd, heeft de heer Devilé met zijn poppenkast de kinderen heel wat vrolijke ogenblikken bezorgd. Tussen de bedrijven door werd uit volle borst ge zongen en in de pauze liet de directie van de Royal McBee zich nog eens van haar goede kant zien door de kinderen limo nade aan te bieden. Toen eindelijk omstreeks vier uur de Sint met zijn knecht per auto was gear riveerd, bedaarde het vrolijke rumoer wel even; met de grootst mogelijke overgave zongen de kinderen de hoge gast toe. Voor zes van hen braken hierna span nende ogenblikje aan doordat ze met naam en toenaam bij Sinterklaas werden geroepen, die zeer veel van hun jonge le ventje bleek af te weten. Maar tenslotte keerden ze niet met lege handen naar hun plaatsje terug; ook de andere kin deren ontvingen een traktatie. Het bestuur van de Speeltuinvereni ging secretariaat Hoflaan 75 kan met grote voldoening op dit eerste op treden naar buiten terugzien. En nu maar wachten op een tuin Jubileumfeest' P. C. en L. Het jubileumfonds van de N.V. Sajet- fabrieken P. Clos en Leembruggen heeft zaterdag in de Stadsgehoorzaal een feest op touw gezet, dat veel belangstelling trok en tot diep in de nacht voortduurde. Zoals gebruikelijk werd voor de aan vang van het festyn hulde gebracht aan de jubilarissen van het afgelopen jaar. Het betrof hier de heren H. Stik- kelorum (50 jaar), J. Taffijn. L. Zwa nenburg, J. Klein en mej. C. H. Lens (40 jaar) en de dames E. Stikkelorum- Pret en N. de Graaf-Vlasman (12% jaar). De heer D. C. Lotter, ook een jubilaris, was verhinderd aanwezig te zijn. De voorzitter van het jubileum fonds, de heer I. Hartevelt, sprak de jubilarissen toe en bood geschenken aan. Daarna werd een gevarieerd program ma van muziek, zang en schets afge werkt. Hoogtepunt van het feest was ongetwijfeld het optreden van „De Spel brekers". Dit tweetal zong vrolijke liedjes en maakten daarbij allerlei grapjes. Hansje Pallieter en haar „Witte Kraaien" zorgden voor een klanken regen en John Davis zorgde voor ac- cordeonmuziek. Verder was er nog wat akrobatiek. Harry Meijer trad als conferencier op. Onder leiding van de heer J. Alphenaar was er des nachts een bal. CORRESPONDENTIE Wed. B.-V. te L. Wij geven U in overweging U persoonlijk en mondeling in verbinding te stellen met het Bevol kingsbureau in het Stadhuis, waar men U ongetwijfeld alle gewenste inlichtin gen kan verstrekken. Sint-Nicolaasfeest in Doelenkazerne Zaterdagmiddag stond de manschap- penkantine van de Doelenkazerne in het teken van het Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen en leden van de afde ling Zuid-Holland-Noord van de B.N.W.O. Ruim 160 kinderen hebben genoten van een middag vol vreugde, die hun door de goede Sint werd aangebo den. In afwachting van de komst van Sint-Nicolaas, opende de voorzitter van de afdeling, de heer H. de Jager, het feest met een hartelijk woord van wel kom en een bijzonder woord van dank tot degenen, die door him spontane bij dragen deze feestviering wederom mo gelijk hadden gemaakt. Spreker was eveneens de commandant van de Koks- school. de kolonel Th. Wessels bijzonder erkentelijk voor het beschikbaar stellen van de zaal en het nodige personeel. Het behoeft geen betoog, dat de bij val zeer groot was, toen spreker bekend maakte, dat de Sint met zijn inkopen bijzonder goed was geslaagd en het hem daardoor mogelijk was geworden aan alle kinderen, naast een zak vol lekker nijen, ook nog een cadeautje te geven. Na de chocolademelk met speculaas volg de een filmvoorstelling en hebben de kleintjes hoorbaar meegeleefd met o.m. de geschiedenis van Doornroosje en haar prins. Het hoogtepunt van de middag was ongetwijfeld de blijde inkomst van de Sint zelf. die vergezeld werd door twee van zijn knechten en spontaan werd toegezongen toen de heer De Jager hem hartelijk verwelkomde. Nadat de Sint er zijn vreugde over had uitgesproken, dat hij ook dit jaar deze middag kon bij wonen en na raadpleging van het grote dikke boek had vastgesteld, dat er geen stoute kinderen bij waren, gingen de beide Pieterbazen op zijn wenk en on der grote hilariteit van de ruim 160 kinderen volop aan het strooien. Op verzoek van de Sint werden met piano begeleiding van Jan Gordijn nog enkele liedjes gezongen, waarna tot de uitrei king van de cadeautjes en de zakken traktaties werd overgegaan. Huldiging H.C.W. Zaterdag j.l. vond in de recreatiezaal van de N.V. Hollandsche Constructie werkplaatsen de huldiging plaats van de heer D. J. Fabel, die 25 jaar als statiker aan de technische staf van dat bedrijf was verbonden. Na een welkomstlied aan de jubilaris en zijn echtgenote, sprak de heer J. J. Epskamp, procuratiehouder, over de prettige samenwerking en de collegiali teit die de jubilaris altijd heeft betoond. De heer W. F. Pardoen, technisch advi seur, roemde de technische capaciteiten van de heer Fabel, terwijl ir. J. G. Gail- lard, chef-tekenkamer, niet alleen het technische kunnen maar ook de vlotheid van werken van de jubilaris in het licht stelde. Tevens betrok deze spreker mevr. Fabel in deze hulde voor de morele steun aan haar echtgenoot, die te allen tijde klaar stond om de belangen van de onderneming te behartigen. De heer G. A. Jasperse bracht namens de personeelsvereniging de GGV harte lijke felicitaties over en beklemtoonde, dat de heer en mevrouw Fabel tot de trouwste bezoekers behoorden van de personeelsavonden. Namens het tekenkamerpersoneel sprak de heer W. G. v. d. Linden woor den van dank voor de vele wijze lessen en de prettige samenwerking waarbij hij tevens de humoristische reacties van de jubilaris bij moeilijke vraagstukken naar voren haalde. Vele geschenken en bloemen werden de jubilaris en zijn echtgenote aange boden. Hierna vond de ontvangst plaats bij de directie, die, bij monde van de adj. directeur ir. O. J. Schreuders, de grote verdiensten van de jubilaris voor het bedrijf in het licht stelde en de gebrui kelijke enveloppe met inhoud overhan digde. Kolendampvergiftiging In de nacht van zaterdag op zondag heeft zich in de Mariënpoelstraat bij de familie Van Brussel een geval van ko- lemdampvergiftiging voorgedaan. Het echtpaar Van Brussel werd omstreeks kwart voor vijf wakker en voelde zich erg duizelig. Even later raakte de vrouw buiten bewustzijn. De EHD werd gewaarschuwd en het echtpaar werd met zuurstof behandeld. De kolendamp was ontstaan, doordat een kolenhaard in de woonkamer naast de slaapkamer te veel was afgesloten. LSG wen in Eindhoven In Eindhoven is gisteren de schaak wedstrijd voor de eerste klasse B. van de KNSB gespeeld tussen het tweede team van Eindhoven en LSG. LSG won met 6%—3%. „Jong-Leiden" vierde in 't Boshuis 30-jarig bestaan Een pick-up, een radio en wat mu ziekinstrumenten. Wat is er meer nodig om gezellig feest te vieren? Het is dan ook gezellig geworden zaterdagavond in het wijkgebouw van de Boshuizerwyk, ,,'t Boshuis" bij de CJV „Jong-Leiden". Er werd uitbundig feest gevierd. En dat mag ook wel. Een dertigjarig bestaans- feest komt niet alle dag voor. Na een klein overzichtje van het ont staan en de groei van de vereniging, werden de platen voor de dag gehaald en brulde de radio op volle sterkte ten behoeven van de danslustigen. Werden de platendraaiers en draaisters moe, dan was het de taak van een drie man sterk bandje, (drums en elektrische gi taren), voor muziek te zorgen. Voor dorstige kelen kon limonade aan de bar gekocht worden. Om elf uur was dit feest teneinde. Voorlopig, want in april staat er een grote feestavond op stapel, die wat meer luister moet bij zetten aan de viering van het zesde lustrum. Loemoemba vertrok uit Leopoldstad Generaal Rikhye, de bevelhebber der VN-troepen in Leopoldstad, heeft van ochtend medegedeeld, dat Loemoemba, de door president Kasavoeboe ontslagen premier van Kongo, zondagavond Leopoldstad heeft verlaten. Loemoemba vertrok per auto uit zijn ambtswoning zonder escorte van VN-troepen. De VN beschermden hem slechts zolang hy binnenshuis bleef. De plaats van zijn be stemming werd niet medegedeeld. In een hedenochtend aan de pers ver strekte schriftelijke verklaring deelde Loemoemba mede naar Stanley stad te zijn vertrokken voor de begrafenis van een op 18 november overleden zoontje. Loemoemba verklaart daarin verder niet als een vluchteling te willen worden be schouwd en dat hij binnen een paar da gen naar Leopoldstad zal terugkeren. Ambassadeur te Montevideo Binnenkort wordt de benoeming ver wacht van de heer J. M. van Schreven, laatstelijk ambassadeur te Addis Abeba, tot ambassadeur te Montivideo. In de hedenmiddag gehouden zitting van de Leidse raad is in de a.s. vacature van dr. J. D. A. Boks met 23 tegen 12 stemmen benoemd tot rector van het Rembrandt-lyceum, nr. 1 van de voor dracht, dr. J. W. Blom, thans directeur van de Rijks HBS te Den Helder. OEGSTGEEST „Wens-taart" voor de burgemeester Sint kwam, zag, maar Zaterdagmiddag werd bij zijn komst in Oegstgeest Sint-Nicolaas in het Witte Huis toegesproken namens de midden standers door de heer M Elshof. De van ongeduld popelende jeugd was op de Endegeesterlaan in groten getale aan wezig. Het rijtuig met de zwarte Pieten stond gereed en het Leidse jeugdgezel- schap ,De Burcht' stond in fleurige uni formen aangetreden. Een aantrekke lijke praalwagen werd aan het geheel toegevoegd. Deze wagen diende tot aan sporing om d^ geschenken voor 't grote feest bij de Oegstgeester middenstanders te kopen. Overal waar de Sint zich vertoonde was het een drukte van belang, vooral op de plaatsen waar werd gestrooid en versnaperingen aan de jeugd werden uitgedeeld. De middenstanders hadden voor een bijzondere verrassing gezorgd, n.l. een „wens-taart" voor de burgemeester, die hem te zijnen huize werd aangeboden. Op kunstige wijze was afgebeeld waar naar de wensen uitgingen, n.l. naar trottoirs in de Deutzstraat, naar afbraak van de leegstaande panden in de Ge versstraat, naar een oplossing voor de te nauwe ingang nabij de Kempenaar straat. Ergens stond ook te lezen; „wel bus sen maar geen klanten"! Het was een respectabel verlanglijstje met de toevoeging: burgemeester u heeft het in handen. Als onze burge meester Sinterklaas was. ja dan mis schien wel! VOORSCHOTEN Winkels blijven open Ook in Voorschoten zullen de winkels van vandaag tot en met 3 december en van 19 tot en met 24 december en in de week waarin nieuwjaarsdag valt niet de verplichte halve dag behoeven te sluiten. De collecte voor „Het Zonnehuis" gehouden van 14-19 november heeft in Voorschoten f. 400.27 opgebracht. Dr. J. W. Blom Reeds kort na de opening volgde een geheime zitting, waarin kennelijk gespro ken is over de bij meerderheid van stem- Morgen zijn burgemeester L. de Kool en wethouder J. J. Dekker ver hinderd spreekuur te houden. WASSENAAR Ds. J. Wiersma wordt hoofdredacteur van „Woord en Dienst" Wassenaars hervormd predikant ds. J. T. Wiersma, is volgens een besluit van de hervormde raad voor pers en publici teit benoemd tot hoofdredacteur van „Woord en Dienst", veertiendaags orgaan van het hervormde kerkewerk. Hij volgt als zodanig de vroegere Haags-Scheve- ningse predikant ds. Roscam Abbing, thans hoogleraar in Groningen op Prof. Roscam Abbing kan door drukke werkzaamheden en op medisch advies deze functie niet langer uitoefe nen. Ds. Wiersma is predikant van de Kievit-parochie. Zijn benoeming bete kent geen „koerswijziging" van het hervormde kaderblad, dat jaarlijks aan abonnees wint onder predikanten en leken in de Hervormde Kerk. Wie zag ongeluk? Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur heeft zich op het rijwielpad langs de Rijks straatweg ter hoogte van de Eikenlaan een aanrijding voorgedaan tussen een bromfietser en een voetganger, waarbij de bromfietser kwam te vallen en o.m. een hersenschudding opliep. Van dit ongeluk is o.m. getuige geweest een dame, die op de bus stond te wachten. Voordat zij gehoord kon worden is zij in de bus gestapt. De verkeerspolitie te Wassenaar verzoekt deze dame en even tuele andere getuigen zich met haar in verbinding te willen stellen (telefoon 01751/3333). men door het college van B. en W sa mengestelde aanbevelingslijst. De meer derheid van het college had dr. J. W. Blom, directeur van de Rijks HBS en middelbare school voor meisjes te Den Helder, no. één op de voordracht ge plaatst. De heer J. M. van Stralen, le raar aan het Coornhert-lyceum te Haar lem, stond no. twee op deze aanbeve lingslijst. (De zitting duurt voort) De heer Blom. die thans 52 jaar oud is, studeerde aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1932 het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde aflegde. In 1950 promoveerde hij eveneens al hier. Hij was als assistent verbonden aan 't Kamerlingh Onnes-laboratorium, was van 1944 tot 1955 leraar in de na tuurkunde aan de Gem. HBS en doceer de bovendien aan de Leidse Instrument- makersschool en de school van het Kon. Genootschap MSG. In 1955 aanvaardde hij zijn tegen woordige werkkring als directeur van de Rijks HBS in Den Helder. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Dirk, zn. van P. der Walle en W. Hols- wilder; Ludovicus Joannes Thomas, zn. T. L. J. Steenmetser en V. M. L. P. B. G. de Wouters d'Oplinter; Jacoba Veronica, dr. A. Florissson en L. G. Schyver; Mar jolein, dr. van D. van den Burg en J. van Eek; Maarten Jeroen, zn. H. M. van Dort en M. G. T. Wlllems; Alexandra Patricia, dr. van J. Delfos en M. M. E. v. Kouwenhove. GETROUWD M. Rijnsburger en A. Bosman. OVERLEDEN G. Laurier. 67 Jaar, echtgen. van J. J. v. d. Reljden: C. van der Luljt, 52 jaar, wed. van C. Heemskerk. BEURSOVERZICHT Philips lager in overigens prijshoudende markt AMSTERDAM. 28 november 1960 Bij een geringe omzet waren aandelen Philips vanmiddag, op 1202 elf punten beneden de voorgaande slotkoers. De overige internationale waarden konden zich vrij goed handhaven. Wall Street sloot vrijdag voor aandelen Kon. Olie 11/8 dollar hoger. De derde kwartaal cijfers van de Kon. Shell-groep werden in New York zeer gunstig ontvangen De vaste stemming in Wall Street voor deze olieaandelen beloofde veel goeds voor het Damrak van vandaag. Het kwam echter geheel anders uit. Londen en Milaan waren lager. Parijs en West- Duitsland ongeanimeerd. Kon. Olie no teerde op f 126.40 onveranderd bij de vorige slotkoers. De aandelen lager ech ter beneden pariteit New York. De Kon. Shell-groep heeft thans twee afzonder lijke industrieën gevestigd: de olie-in dustrie en de chemische industrie, aldus de directeur van het concern, ir. Lykle Schepers. Door de verspreide belangen is de groep minder kwetsbaar voor plaatse lijke tegenslagen. In de openingskoers van de olie-aandelen kwam vanmiddag weinig verandering meer. AKU's min drie punten op 459 Unilever een puntje lager op 795 en Hoogovens min twee punten op 827. Gedurende de niet-offi- ciële ochtendhandel van vandaag no teerde Kon. Olie als hoogste koers f. 127.50, AKU 462, Philips 1212, Unilever 794 en Hoogovens 832. De scheepv aartaf de ling zette de nieuwe beursweek in met zeer geringe affaire. De koersen lagen slechts een weinig beneden die van het vorige slotniveau. Cultures ongeanimeerd. De storting, die op 1 december a s. moet plaatsvinden op de staatslening groot f.350 min. wierp haar schaduw reeds heden op de staats- fondsenmarkt. De stemming was er iets gedrukt. Ook de beleggingsmarkt was iets gemakkelijker met weinig zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 november Londen 10.61 %-10.61%; Montreal 3.86%- 3.86%; Brussel 7.59%-7.60%Stockholm 72.97% -73.02%; Milaan 60 78%-60.83% Oslo 52.94-52.99; Lissabon 13.21 %-1324y4; New York 3.77%-3.77%; Parijs 77.01%- 77.06%; Frankfort 90.48%-90.53%Zu rich 87.60-87.65; Kopenhagen 54.77%- 54.82%; Wenen M.51%-14.52%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 28 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. De Sint heeft ook Voorschoten niet vergeten. Zaterdag deed hij er zijn intocht. Vele kinderen hadden zich bij het raadhuis verzameld om de kindervrend toe te juichen. Na tuurlijk was ook burgemeester De Kool van de partij. Hij sprak de Sint allervriendelijkst toe en ging even later een rijtoertje met hem maken, waarbij de muzikanten zich ook al niet onbetuigd lieten. (Foto LD./Holvoet) Vorige Slotkoers koers v. heden 101 GB 101 101 GB 101 101% 101% 101 y8 101% 99% 99 A Ned 53 3% 95% 95% Grootboek obl. 3% 81% Ned '47 3% (3) 94% 94% 96% 96% Ned '53 (3%) 95% 95% Ned '56 3% 95% 95% Ned '48 3% 89% 89% Ned. bel. cert. 3% 92% Ned. '50 3% 89% 89% Ned '54 3% 90% 90% Ned '55 I 3% 90% 90% Ned. *55-11 3% 93 92% Ned 37 3 91% 91% Ned grtbk obl. '46-3 92% 92% Ned. doll. In. 47 3 88 88 Ned. Inv. cert. 3 98%GB 98%GL Ned 62-64 3 99% 99,% Indie '37 3 98A 98 A Indie '37 A 3 93% 93}» Ned won.bJ '57 6 109U 109% Ned. won.bJ '58 4% 100 9911 ACTIEVE AANDELEN 28% Nat Handelsbank 228 228 Ned Handelmij 297 298% 113 113% L 147% 147% 537 540 AJK.U 461% 498% Berkel's Patent (v.) 342 340 GL Calvé Delft cert 785% 790 GB Deli Mij.en (Ver.) 175 GL 173.10 Kon Pap v Gelder 329 330 Hoogovens cert 829% 825% Muller en Co NB 424 421 Ned. Kabelfabr 627 628 Philips 1213 1198 Philips pref 330 332 Unilever 796 794% Wilton Feyenoord 208 208% Biliton 2de r 427 exd. 427 Dordtse Olie gew 592 590 Kon Olie (f20.— 129.10 128.60 idem (50 a f20.—) 126.40 126.40 Holl Amer lijn 143% 143% Java China Paket 153% 153% KLM 9950 98 60 Kon Ned Stmv Mij 189% 189% Kon Paket Mij 137 138 Stoomvaart Mij Ned 168% 169 GL Nievelt Goudr eert 143% 143% v Ommeren eert 308 309% Kon Rott Lloyd 150 GB 150 Ned Scheepv Unie 148% 148 NIET-ACTIEVE OBUGATIE Prov.- en Gem. leningeD A'dam '47 (3%) 3 94% 95% Idem 48 (3%) 94% R'dam *52-1 (4%) 99% 93 B id. id 37 I-n (3%) 94% Z.-Holland 36 (4%) 98ft Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G *58 (5%) 105 ld N.WB '52 (4%) 98 A 98 A BVG rspbr f 500 177% 177% BVG rspbr '52 131% 131% Industr. Obligaties Philips Dollaring '51 89% 89% Premieleningen 100 101 B A'dam *51 I 2% 82% 82 A'dam *56 I 2% 81% 82 A'dam *56 n 2% 87% 88% A'dam '56 in 2% 87% 87 Eindhoven '54 2% 82% 82 Enschede 54 2% 80 Den Haag "52 1 2% 86% 89% 89 B R'dam *52 I 2% 89 89% 90% Idem '57 2% 103L. 103 Utrecht 52 2% 91 90% Z.-HoU 1957 2% 95% 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 234 50 Amst. Bank 397 HB.U. eert 226 Rott. Bank 327% Twentsche Bank 319 Indnstrle Ondernemingen Albert Heyn BorsumiJ Electrolasmij Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bouwnilv Internatlo Int Kunststof! (nd v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Rott. Droogdok Mij Sikkens Groep Ver Touwt a brieken Walvisvaart Wernlnk's Betonm Van Wijk en Heringa Zaalberg Spoorwegen 411 56% 349 186% 555 263 159% 66% 123 520% 498L. 858 335L. 108% 163 119% 120B. Dell Spoorweg Ml) 4 Amerik fondsen Canadian Pacific R 20} 8 Intern NlckeJ 54% Anaconda 46 A Bethleh an Steel 40% Cltlee Service 45% General Motors 41% Kennecott 79% Republic Steel 54% Shell OU 80% Union Pacific 27A Un. 8tates Steel 72% 234 398 227 327% 317% 425 56% 346 187 264% 158% 69% 859 332% 109 162% 118% 120% 20% 55% 46% 40% 47 41% 81 54% 79% 27)» 73*';

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3