Duitse Bondsrepubliek zwicht niet voor Amerikaanse miljardeneisen Kortstondige muiterij in Kongolees garnizoen Bonn ivil geen Mark bijdragen in de stationeringskosten :n Symptomen recessie in V.S. Betrekkingen tussen Tsjombe en Ver. Naties zijn verbeterd Deense en Nederlandse politie strijden tegen niarihuanahandel Vinden verantwoorde synthese is kernprobleem van garantiebeleid Verkeersveiligheid nam ondanks enorme groei relatief toch toe DONDERDAG 24 NOVEMBER 1960 (Van onze correspondent in Bonn) Met lege handen, zonder eniqe Westduitse financiële toezeqqinq zo verlieten gisteren na een vierdaags overleg de Amerikaanse minister van Financiën Anderson en onder-minister van Buitenlandse Zaken Dillon Bonn. Zij zijn hier, zo bleek gisteravond uit het televisie-inter view met een uiterst vriendelijke maar ook zeer gedecideerde Bonds- minister van Economische Zaken, prof. Erhard, op een brede keiharde muur van pertinente weigeringen gestoten. waardigheid onder de NAVO-partners bestaat De in prachtige politieke vorm ver kerende minister Erhard goot gister avond in het televisie-intervieuw direct olie op de anti-Amerikaanse golven. In december in Parijs zal het overleg met Anderson worden voortgezet; te drama tiseren valt er niets. Het ging hier. zo zei Erhar"1. om een „steen met duizend facetten' en van een vyandelyke sfeer is dan ook geen sprake. Maar ronduit verklaarde hij ook dat van een nieuw gesprek over statio neringskosten, te betalen door Bonn, geen sprake kan zyn. Bonn wil hierin geen Mark bijdragen! De band met Washington wil de West duitse regering desondanks proberen aan te halen. Zoals Erhard zei: ,.ue dollar is nu eenmaal de zon in het westelijke monetaire planetenstelsel. Ook Duitsland is daarom gebaat bij een sterke dollar en dus bij een evenwich tige Amerikaanse betalingsbalans". Boon zal voorts niet uit de weg gaan Anderson en Dillon zijn vertrokken met lege handen Anderson en Dillon waren vorige week naar Bonn gekomen met de eis dat de Westduitse regering 3.5 miljard Mark op tafel zou leggen, waarvan 2.5 miljard Mark zonder meer en direct! En wel voor de stationeringskosten der Ameri kaanse troepen in de Bondsrepubliek (800 miljoen Mark), het NAVO-infra- structuurprogramma inzake vliegveld- aanleg en dergelijke (290 miljoen Mark), Duitse burgerlijke beambten van het Amerikaanse leger in Duitsland (900 miljoen Mark), ontwikkelingshulp direct uit de Westduitse begroting (1.5 miljard Mark). En dit alles omdat Washington met zijn betalingsbalans in de knel zit en drastisch moet bezuinigen. Hardnekkig en waarschijnlijk met uiterst vriendelijke gezichten heeft de Westduitse delegatie onder leiding van prof. Erhard deze eisen van de als een bijzonder hard bekend staande onder handelaar Anderson geweigerd in te wil ligen. Erhard wees erop dat Bonn hulp aan de onderontwikkelde gebieden zal aan bieden ter waarde van 4 miljard Mark. Afkomstig zowel uit de begroting als uit Krticuliere bronnen! Hetgeen de Ameri- nen niet wensen wegens hun vrees. dat deze laatste bron gevuld zal worden door Duitse industriële leningen op de Amerikaanse geldmarkt, wat voor de Verenigde Staten deviezenverlies zou kunnen betekenen. Erhard bood voorts aan de Duitse schuld aan de Verenigde Staten (2 miljard Mark» op korte ter mijn terug te betalen. Hij was ook be reid de Amerikaanse verplichting op mi litair gebied ter waarde van 500 miljoen Mark over te nemen. En hij beloofde dat Bonn meer wapens in Amerika zal kopen en zijn bijdrage aan de NAVO zal verhogen. Men was in Bonn van mening dat Erhard hiermee al veel te ver was ge gaan; Anderson en Dillon schoven deze Westduitse voorstellen evenwel energiek terug: zij achtten ze onaanvaardbaar. Zij eisten voor alles de directe betaling van zeker 2.5 miljard Mark. ter ontlas ting van de Amerikaanse betalingsba- i lans. Olie op de golven i In de Westduitse hoofdstad leidde deze Amerikaanse houding gisteren tot een half anti-Amerikaanse stemming. Men zei met een beledigd gezicht dat de tij den voorbij zijn dat de Westduitse Hond opzit als de Amerikaanse baas dat be veelt en dat er nog zoiets als geiyk- rft. voor reële betalingseisenzij kan en wil meer betalen. Maar de indruk heerst thans in de Bondsrepubliek dat de regering-Eisen- hower op de valreep een sfeer tussen Bonn en Washington heeft geschapen en een erfenis heeft achtergelaten, die geen goed begin kunnen vormen voor het aanstaande contact tussen Bonn en de nieuwe Amerikaanse regering-Kennedy. In Porijs en Londen Gisteren heeft Anderson nog met zijn Franse collega Baumgartner beraad slaagd over maatregelen om de finan ciële stabiliteit van het Westen te be waren. zo meldt Reuter. Dillon besloot op het laatste ogenblik niet aan de be sprekingen deel te nemen. Functionaris sen van het Franse ministerie van Fi nanciën weigerden bijzonderheden van het overleg bekend te maken. Anderson en Dillon zullen morgen op het Engelse ministerie van Financiën besprekingen voeren met de Britse mi nister van Financiën Selwyn Lloyd en onderminister voor Buitenlandse Zaken Heath. Diplomatieke waarnemers in Londen verklaren, dat de overeenkomst van 1958 tussen Londen en Bonn over de kosten van de Engelse troepen in West-Duits- land, gesloten is, zonder dat men van Engelse zijde het voornemen had op gro tere betalingen aan te dringen. Onder deze overeenkomst heeft de Westduitse regering jaarlijks 12 miljoen pond ster ling betaald voor de kosten van statio nering van ongeveer 53.000 man Britse troepen in West-Duitsland. Volgens de waarnemers kunnen alleen factoren, die voortvloeien uit de bespre kingen van morgen, een verandering veroorzaken van het oorspronkelijke En gelse besluit om de overeenkomst inzake de onderhoudskosten als definitief te be schouwen. ig (Van onze correspondent in Washington) Half december zullen er 4.2 miljoen werklozen zijn in Amerika, half januari 5.2 miljoen. Dit zijn de sombere verwachtingen van het departement van Arbeid in Wash ington. Het departement baseert de stijging in de werkloosheid alleen maar op het winterseizoen, doch men krijgt de indruk, dat er nog meer arbeiders zonder werk zullen komen. Er is niet alleen seizoen-werkloosheid in 't geding. Het begint er meer en meer naar uit te zien, dat de gevreesde reces- sie thans werkelijk begonnen is in de Verenigde Staten, al zijn de deskundigen tot dusverre niet van oordeel, dat dit een ernstige de- i pressie wordt. Kennedy zal aan het I bewind komen in een vrij moeilijke periode en het zal van groot belang I zijn, hoe hij de zaken aanpakt. Onofficieel was vóór de verkiezingsdag i reeds bekend geworden, dat de werk loosheid tussen half september en half oktober gestegen was van 5-8% tot 6.4%. Wall Street Journal heeft een onder- zoek ingesteld bij diverse bedrijven. In totaal werden inlichtingen verkregen l van 200 maatschappijen in grote steden: 34% van de bedrijven bleken van plan meer arbeiders te ontslaan dan door sei zoensfactoren gebruikelijk is. 1 De voorraden van afgewerkte pro- dukten worden groter. Dat brengt met zich mee. dat er meer concurrentie is I in de verkoop en neiging om de prijzen I te verlagen. Maar om dan toch nog met winst te produceren, moet men de pro- duktie-kosten drukken. Het gevolg; ef- I ficiënter werk met minder arbeiders. In de bedrijven, die hun produktie j hebben moeten verlagen, heeft de re- i cessie reeds geleid tot kortere werkda gen of kortere werkweken. Natuurlijk zijn bankiers en fabrikan ten weinig geneigd alarm te slaan. George Champion, president van de j Chase Manhattan Bank zei dezer da gen, dat de economie een „lichte rectifi catie" doormaakte. Tengevolge van de recessie verwacht men in petroleum- kringen voor 1961 slechts een geringe stijging van de produktie. Rathbone. president van de Standard Oil Company, heeft onlangs op een bij eenkomst in Chicago de verwachting uitgesproken, dat de recessie in het midden van 1961 haar dieptepunt zou bereiken. De vraag naar petroleum- produkten zou in 1961 niet meer stijgen dan met 2 of 2'/a%. De soldaten van het garnizoen van Boekavoe, de hoofdstad van de provincie Kivoe, zijn gaan muiten en hebben hun officieren gevangen genomen na via radio-Stanleystad een rede van Loemoemba te hebben gehoord, aldus meldt het Franse persbureau AFP. Na enige uren van onderhandelingen werden de officieren vrijgelaten en plaatsten de manschappen zich weer onder hun gezag. Voorts zou het gisteren in Stanleystad tot botsingen zijn gekomen tussen Kongolese soldaten en gendarmes. Zoals bekend heeft kolonel Moboetoe enige dagen geleden bij de V.N. geprotesteerd, omdat V.N.-troepen Kongolese militairen zouden hebben belet de Loemoemba-gezinde gendarmerie van Stanleystad te „neutraliseren". Kongolese politici De Deense politie heeft gisteren de sonen willen ondervragen die onlangs in Amerikaanse blues-zanger Nat Russel I Nederland in verband met deze affaire gearresteerd, verdacht van handel in zijn gearresteerd. Een van hen zou een marihuana. Rus6ei zou dit verdovende broer zijn van Arthur George Baker, de middel hebben verkocht op enkele par- eerste arrestant in de marihuanazaak in gaan over een maaiul rond de tafel zitten Het Kongolese nieuwsagentschap heeft bericht, dat de ronde-tafelconfercntle van Kongolese politici over een maand zal worden gehouden, ter bespreking van de toekomstige structuur van Kongo. De VN-verzoeningscommissie voor Kongo heeft haar vertrek naar Leopold- stad voor de tweede maal in 24 uur uit gesteld. Dit geschiedde nadat de Kongo lese president Kasavoeboe de commissie gisteravond had toegesproken. Kasavoe boe is er tegen, dat de commissie „in het huidige stadium" Kongo gaat bezoeken. Hij heeft te kennen gegeven een derge lijk bezoek eerst grondig te willen voor bereiden. De afgevaardigde van Rusland in de Algemene Vergadering der VN, Zorin, heeft gisteren een nieuwe aanval gedaan op Hamarskjöld ln verband met diens weigering om een briefwisseling tussen hem en Kasavoeboe te publiceren. „Uit dit alles blijkt opnieuw welke belangen de secretaris-generaal in het Kongolese vraagstuk bevordert", aldus Zorin. die voorts zei, dat de Sovjet-Unie niet in de kosten voor het VN-optreden in Kongo zal bijdragen, omdat „de secretaris-gene raal zyn bevoegdheid op het gebied van de uitgaven heeft overschreden". Betere betrekkingen In de betrekkingen tussen president Tsjombe van Katanga en de Verenigde Naties, die de laatste tyd bijzonder ge spannen zfjn geweest, is gisteren een grotere verbetering gekomen. Tsjombe, die een maand geleden de terugroeping van de VN-vertegenwoordiger in Katan ga, Ian Berendsen, eiste, heeft gisteren laatstgenoemde voor een onderhoud bjj zich ontboden. Volgens zowel Katangese als VN-functionarissen verliep het on derhoud, dat twee uur duurde, in een ontspannen sfeer. Na afloop werd in een gemeenschap pelijk communiqué bekendgemaakt, dat het onderhoud ln het bijzonder ging over maatregelen om het blijven functioneren van vitale spoorweglijnen in Noord-Ka- tanga te garanderen en over het optre- ZWEEDSE VROUW REED OP POLITIEMAN IN Een 37-jarige Zweedse mevrouw uit Stockholm, die met vakantie bij haar a.s. schoonzoon in Amsterdam vertoeft, is door de politie aangehouden wegens poging tot doodslag. Zij had tegen drie uur 's nachts op het Damrak op een door een adjunct inspecteur van politie door middel van een rode lamp gegeven stopteken ge reageerd door recht op de politieman in te rijden. Deze had zijn leven kun nen veilig stellen door haastig opzij te springen. H had het stopsein gegeven omdat hij de papieren van de wagen wilde controleren. Pas toen de inspec teur een waarschuwingsschot loste stopte de wagen, omdat de schoonzoon zo als hij vertelde dacht, dat er een band van de auto gesprongen was. Ook hij werd meegenomen en pas vrijge laten nadat hy vier nog niet betaalde boetes had voldaan. den der VN-troepen in de zogenaamde „geneutraliseerde zones". (In deze zones is de VN verantwoordelijk voor het handhaven van de orde, terwijl de Ka tangese troepen alleen ter zelfverdedi- mogen optreden). Eerder op de dag had de Katangese minister van Defensie, Joseph YaV, ver klaard zijn vroegere dreigement om Be rendsen wegens „onbekwaamheid" het land te laten uitwijzen, niet te hebben uitgevoerd, omdat hy „een grote ver andering ln de houding van de VN in Katanga had opgemerkt.' tytjes, die door bekende figuren uit de amusementswereld van Kopenhagen werden bezocht. De zanger is volgens de Deense politie Amerikaans staatsburger. Hij woont reeds verscheidene jaren in Denemar ken en is getrouwd met een Deense vrouw. Russel heeft ontkend iets met marihuana-handel uitstaande te heb ben. Twee Deense politiefunctionarissen zullen binnenkort naar Amsterdam ver trekken voor overleg met de Nederland se autoriteiten. Zij zijn in het bezit van een volledig rapport van Jens Jersild, het hoofd van de afd. van de Kopen- haagse politie, die is gespecialiseerd in het bestrijden van handel in verdovende middelen. Zij zouden voorts twee per- Kopenhagen Baker heeft totnutoe slechts één ver klaring afgelegd, namelijk dat hij on schuldig is. De Deense politie zoekt te vens een mogelijk contact tussen Russel en de Westindiër Aloysius Gordon Lin coln. die onlangs werd gearresteerd, omdat hij. onder invloed van marihu ana. een Zweed6 meisje messteken toe bracht. De marihuanazaak in Scandinavië is volgens het Kopenhaagse dagblad „Ber- TWEE DODEN BIJ VERKEERSDRAMA TE ARNHEM (Van onze correspondent) Vannacht om omstreeks kwart over twaalf heeft zich op een afstand van ongeiveer 6 kilometer van Arnhem op de hoek van de Koningsweg en Rijksweg Op het emplacement van de N.Z. achter de remise aan de Rijnsburgerweg, voeren de slopers nog dagelijks een verbeten strijd om de tramwagens van de Blauwe let terlijk en figuurlijk „klein" te krij gen". lingske Tidende" aan het Tollen ge bracht door een vrouw uit het Jutlandse stadje Randers. Zij vond op de kamer van haar dochter marihuanasigaretter. Het meisje verklaarde de sigaretten tij dens haar verblijf in Kopenhagen van een buitenlander te hebben gekregen. Haar moeder schakelde hierna de politie in. waarna o.m. de Surinamer Arthur Baker in Kopenhagen werd gearresteerd Deze had kort tevoren Amsterdam ver laten met een koffer. Als marihuana- handel aar is hij geen onbekende van de Amsterdamse politie. Landbouwbegroting voor komend jaar Het kernprobleem van het garantie beleid bestaat uit het zoeken van een verantwoorde synthese tussen een be scherming van de landbouw tegen de onevenwichtigheid van de agrarische markt en het bevorderen van een op de - - - afzetmogelijkheden afgestemde omvang Arnhem-Apeldoorn een verschnkkelfjk en richting der agrarische produktie i'Prlr on re nru m a ntppc nAP 1.1 txttmrnn twpp j Secretaris Visserijschap Tot secretaris van het Visserijschap is benoemd de heer M. C„P. Stapelkamp, thans referendaris bij de afdeling PBO van het ministerie van Algemene Zaken. Waarschijnlijk zal hy zijn nieuwe func tie per 1 januari a.s. aanvaarden. Hij volgt de heer G. Hartstra op, die een functie heeft aanvaard bij de afdeling visserij van de OEES te Parys. Tot lid van de commissie internatio nale zaken van het Visserijschap is be noemd de heer D. J. Gouda te IJmui- den. Hy zal in deze commissie, die nu van vyf tot zes leden is uitgebreid, de exploitanten van treilers vertegenwoor digen. verkeersdrama afgespeeld waarbij twee mensenlevens zijn te betreuren. De slachtoffers zijn een 29-jarige man en diens 72-jarige vader, bedden uit Ech- teld. Een volkswagen bestuurd door een in gezetene uit Arnhem reed de Konings weg af en wilde de Rijksweg oprijden. Deze volkswagenbestuurder maakte de verkeersfout dat hij geen voorrang ver leende aan een op datzelfde ogenblik uit de richting Apeldoorn komende auto. die voorrang had. aangezien de Rijks weg een voorrangsweg is. De bestuurder van de volkswagen moet volgens verkla ringen van ooggetuigen even geweifeld hebben, maar toen de Rijksweg zijn op gereden. De bestuurder van de uit Apel doorn komende auto was door deze foute manoeuvre genoodzaakt naar links uit te wijken maar botste daardoor te gen een zware vrachtauto van de firma Gebr. Rossmark uit Almelo. De vracht autochauffeur, de heer Hendrik Wild uit Almelo kon met geen mogelijkheid ver mijden dat de naar links uitgeweken zijnde tegenligger tegen zijn voertuig botste. E»ë auto waarin bovenvermelde slachtoffers waren gezeten vloog in brand en het vuur greep zo snel om zich heen dat de naast de bestuurder zittende passagier verbrandde. De be stuurder zelf werd uit de wagen geslin gerd en moet vTijwel op slag zijn ge dood. Dank zij de betere verkeerstechniek „Ondanks het enorme gegroeide wagenpark is de verkeersveiligheid relatief toegenomen." Dit verklaarde gisteren de heer A. G. M. Boost, directeur Wegen en Verkeer van de A.N.W.B. bij de opening van de regionale verkeerstechnische leergang te Goes. „Het is mogelijk" zo zeide de heer Boost, „het verkeer nog vele malen veiliger te maken dan het thans is. De verkeerstechniek beschikt in toenemende mate over middelen om deze grotere veiligheid te bewerkstelligen. Een autosnelweg met gescheiden rij banen en 25.000 wagens per dag is thans reeds veiliger dan een weg met twee rij stroken waarop dagelijks 5 tot 600 wa gens passeren. Gerekend naar het aantal ongelukken per 100 miljoen gereden kilometer blijkt, dat wegen met gescheiden rijbanen en ongel ij kvloerse kruisingen 5 tot 6 maal zo veilig zijn als wegen met enkele rij banen. bestaande uit twee, drie of vier rijstroken. „Wij hadden", zo zei de heer Boost, „in 1928 ongeveer 83.000 automobielen. Toen vielen ruim 80 doden per 10.000 auto's per jaar. In 1938 hadden we 146.000 auto's met 50 doden per jaar per 10.000 voertuigen. Nu hebben we 725.000 auto's met 20 doden per 10.000 stuks per jaar. Sinds 1920 nam het rijbaanopper- Dordreeht 10 maal en tussen Den Bosch en Eindhoven 7,5 maal. Dat een zodanige verkeerstoename zonder rampzalige gevolgen bleef, inte gendeel tot een relatief groter verkeers veiligheid leidde en in beweging kon blijven, is in eerste instantie aan de verkeerstechniek te danken", aldus de heer Boost. Hij noemde daarvan vry- Uggende fietspaden, overzichtelijke kruispunten, betere technische oplos singen voor kruisingen en splitsingen, nieuwe principes voor profiel en tracé, markering en verlichting en voortdu rend doorgaande research. „Het hachelijkst liggen de verkeers- vraagstukken in de grote steden zo meent de heer Boost. Parkeerrestricties, metroplannen enz. vragen om snelle Aan deze centrale doelstelling beoogt het complex van garantieregelingen voor 1960/61 te beantwoorden. Het samen hangende complex van garantieregelin gen dient in zyn geheel getoetst te wor den aan de vraag of het complex de verantwoorde synthese bevat. Dit zegt de minister van Landbouw en Visserij Moeilijkheden rond erfenis te Venlo Zeven miljoen te verdelen (Van onze correspondent) Rond de verdeling van een mil joenen-erfenis te Venlo zijn een groot aantal moeilijkheden ont staan. Het betreft de erfenis van een grote groente-exporteur Venlo wijlen de heer P. W. van Wylick. Deze is in 1953 overleden twee jaar later stierf eveneens zijn echtgenote. Tot de erfenis behoren naast het exportbedrijf, dat een 15-tal dochterondernemingen Duitsland heeft, een aantal boer derijen met landerijen, een kost bare inboedel, een aantal schilde rijen waaronder een Rubens, een bouwonderneming en nog enkele neven-N.V.'s. De totale waarde wordt ongeveer op 7 miljoen gul den geschat. Sinds 1957 zyn reeds tal van onder handse regelingen getroffen tussen de erfgenamen die echter steeds aanleiding hebben gegeven tot nieuwe processen. Zo werd bij een van deze regelingen aan een van de erfgenamen het ouderlijk huis benevens enkele andere huizen toe gewezen. Slechts enkele dagen later werd op last van de andere erfgenamen weer beslag op deze onroerende goederen ge legd op grond van een vordering, die een van de dochterondernemingen zou hebben op een zaak waarvan deze erf genaam directeur was. Ten aanschouwe van het Venlose publiek werd toen de ouderlijke woning van de nieuwe eige naar weer ontruimd. Bijna was het nog tot een openbare verkoping gekomen. Op het laatste moment voorkwam de eigenaar dit door de vereiste som van f 181.000 te storten. Echter onder voor behoud. Toen ook nog andere firma's een vordering instelden op de zaak waarvan deze erfgenaam directeur was geweest, werd opnieuw beslag gelegd op diens onroerende goederen en dit is tot heden gehandhaafd. Deze erfgenaam heeft nu een aanklacht ingediend tegen twee notarissen en een advocaat uit Venlo. De advocaat wordt ervan beschuldigd een valselijk opgestelde akte in een van in zyn memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer by de landbouwbegroting 1961. Evenals de Kamer is de minister van oordeel, dat met kracht de structurele verbetering van het platteland moet worden ondersteund, en hij acht het mogelijk met de voor dit doel beschik bare overheidsmiddelen een verantwoord programma uit te voeren. De activiteiten op dit gebied blijven niet achter bij de behoefte zoals die is geschetst ln het meerjarenplan voor ruilverkaveling en andere cultuurtechnische werken. Garantiebeleid Een te mathematische benadering van het garantiebeleid. door exact de waar dering van de onderscheidene beleids- factoren in het raam van de synthese van het garantiebeleid in geldsbedragen uit te drukken, acht de bewindsman be paald onjuist, evenals een uitsluitend kostprystechnische benadering van het vraagstuk. De bewindsman zet uiteen op welke wyze rekening is gehouden met het zo genaamde „faseverschil" tussen het pro- duktiviteitspeil in de kostprijsberekenin gen en het in de kostprijsberekeningen verwerkte loonpeil. De op de kostprijzen gebaseerde garantieprijzen zijn namelyk alle op een hoger niveau vastgesteld dan by toepassing van de tot dusver gevolg de methode het geval zou zijn geweest, waarby tevens rekening gehouden is met de wens om via een wyziging van de prijsverhoudingen de tarwe- en de sui kerbietenteelt iets af te remmen ten gunste van de teelt van voedergranen. Voor de garantiebedrijven is met het faseverschil rekening gehouden in de hoogte van de toeslag. Kwantum melk Het handhaven van het gegarandeer de produktiekwantum melk op 5 miljard kilogram dient gezien te worden in het licht van de tweeledige doelstelling van het landbouwbeleid en de bedoelde syn these tussen het bevorderen van een redelijk bestaan in de landbouw en de op de afzetmogeiykheden afgestemde omvang en richting der agrarische pro duktie. die bovendien moet passen in het raam van het algemene financiële beleid. Deze beperking tot 5 miljard kilo gram moet inderdaad gezien worden, al dus minister Marijnen, als een onder de gegeven omstandigheden geboden af wijking van een garantie op basis van een gemiddelde landeiyke kostprys. jaar. Sinds 1920 nam het rybaanopper- verwe zen ly king. In de komende 15 jaar de nroceXsen Ztn hVm vlak bulten de vteden met 30S, toe, In za, 12 000 ktaneter Rijksweg gebouwd J'" de steden met ongeveer 80%. In die zelfde tUd werd het autopark 15 maal zo groot, het aantal fietsen verdrievou digde en bovendien kregen we er 1,5 miljoen bromfietsen bij. Het verkeer tussen Den Haag en Amsterdam werd 5,5 maal drukker, tussen Amsterdam en 1 l'trecht 9 maal, tussen Rotterdam en bruikt. De notarissen worden resnec- worden. Voorzieningen voor de eerste 2o tievelijk beschuldigd van valsheid in Jaar zullen echter nodig zijn. Een finan. geschrifte en medeplichtigheid daaraan, cieringsplan zal in de wet moeten wor- Naast de aanklachten die by de politie den vastgelegd. Ramrngen van 3.5 mil- rijn ingediend zonden ook aanklachten jard gulden aan expansie-investeringen rijn ingediend by de secietaris van de en ruim een miljard gulden vervan- Kamer van Toeziehl op de notarissen gingsinvesterlngen acht de heer Boost te Roermond en by de Deken van de te laag voor de komende 10 laar Orde van Advocaten te Roermond. VARKENSPRIJZEN GAAN STERK OMHOOG Het Produktschap voor Ve« en Vlee* beeft gisteren in zyn openbare vergade ring in l trecht besloten, de overname prijs van baconvarkens te verhogen met 8 cent per kilogram geslacht gewicht. Een tussentydse verhoging van 5 cent, die vorige week werd vastgesteld mee gerekend, betekent dit een prijsverhoging van 13 cent in 14 dagen. Aanleiding tot deze maatregelen la de gunstige situatie die op de Engelse baconmarkt is ontstaan door het geringe baconaanbod; dat onder meer een gevolg is van een staking in de Deense bacon- fabrieken. Men acht het bovendien ten zeerste gewenst, dat zoveel mogeiyk varkens op licht gewicht worden afge leverd. gezien het te verwachten grote aanbod in de komende weken en een verslapping van de handel rond de kerstdagen. De Franse grenzen zyn nog steeds gesloten voor de Nederlandse varkens, zodat de vergroting van de afzetmogelykheid in Engeland op een gunstig moment komt. De overname- pryzen zyn nu f. 2.28. f 2.22. f. 2.19 en f 2.16 voor de vier verschillende kwali teitsklassen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9