Ds. Meijer de Geref. deed zijn Intrede in Laatste nieuws Kerk van Oegstgeest Sint in Wassenaar aangekomen MAANDAG 21 NOVEMBER 1960 Na in de ochtenddienst te zijn beves tigd deed ds. Iz. Meijer, oorspronkelijk afkomstig uit Oude-Wetering en tot voor kort predikant te Westerlee, zijn intrede in de Gereformeerde Kerk te Oegstgeest. Hierdoor heeft de gemeente na een lange tijd van vacatures, nu twee predikanten. In de volledig bezette kerk waren als genodigden o.m. aanwezig burgemeester H. L. Boeuff, vertegen woordigers van de Hervormde Kerk en de R.-K. Kerk. Bovendien waren er be zoekers uit Westerlee en Heiligerlee, Finsterwolde en een groot aantal fami lieleden en inwoners van Oude-Wete- I ring. De schriftlezing was uit Johannes 3. Daaruit koos ds. Meijer als zijn tekst de verzen 29 en 30. in het bijzonder de woorden: „Hij moet wassen en ik moet minder worden". Deze zelfde tekst had hij destijds gekozen bij zijn intrede, nu 514 jaar geleden, in Westerlee. Spreker ging na het leven en de betekenis van i Johannes de Doper, als wegbereider van Jezus Christus. Deze Johannes is niet verder gekomen dan het verrichten van voorbereidend werk. evenals Mozes, die zelf het beloofde land niet binnentrad. Thans zijn er nog steeds mensen, die het voorberendend werk doen in af wachting van de komst van Christus. Spreker prees zich gelukkig, dat hij samen met zijn oud-studievriend ds. 'Kappers thans in Oegstgeest mag wer ken. Hij hoopte hier in vreugdevolle dienst te kunnen arbeiden en nuttig te zijn voor het koninkrijk Gods, als het kan met dezelfde gezindheid van een Johannes de Doper. Na de preek dankte ds. Meijer de burgemeester en de vertegenwoordigers der verschillende kerken voor hun komst en bewijs van medeleven. Het ligt in zijn bedoeling om waar dit mogelijk is met hen samen te werken. Hij sprak voorts een dankwoord tot zijn collega's uit Leiden, Rijnsburg en Sassenhelm. Op hartelijke wijze sprak hij zijn ouders toe en zijn vele familieleden en vrienden. Hij herdacht ds. Jac. Eringa en richtte zich tot ds. J. Bruggaard als oud-voorganger van de gemeente. De komende en gaande man (Foto L.D./Holvast) DeD voorzitter van de kerkeraad. de heer Siljee, rekende er op, dat ds. Meijer het vertrouwen van de gemeenteleden spoedig zal weten te verwerven. Nu wij, aldus de heer Siljee, twee predikanten hebben is een nieuwe geestdrift te be speuren. Vooral ook de jeugd, van wie ds. Meijer destijds zo'n hartelijk tele gram ontving, is zeker bereid onder zijn leiding te werken. Namens de classis sprak dsa Bijlefeld uit Rijnsburg woorden van welkom. LEIDERDORP Burgerlijke Stond Geboren: Cornells Chr. A., zn van B. Vreeburg en W. P. Voogt. Gerrlt J.. zn v. G. van Drlel en A. van der Koolj. Getrouwd: Fr. A. vvn Leeuwen. 20 jr en L. Keljzer, 19 Jr. Overleden: Chr. M. Mijs, 70 laar. echt- j genote van H. Fr. Dabroek, W. van Al phen, 71 Jaar, echtgen. van P. Kok. VOORSCHOTEN Raadsvoorstellen In de gemeenteraadsvergadering van I vrijdag komt de verkoop van een aantal j percelen bouwgrond in Adegeest aan de orde. Nu de Vlietschool haar voltooiing be gint te naderen vragen B. en W. een j krediet van f. 16.750 voor de inrichting van deze schooi naar een begroting door het hoofd van de school, de heer J. P. I Uittenbogaard, gemaakt. Het terrein, waar thans het huisvuil gestort wordt, gelegen aan de Leidseweg is bijna tot de gewenste hoogte opge hoogd. B. en W. hebben een nieuw terrein gevonden ten noord-oosten van de Horstlaan. Dit is ongeveer 8 ha i groot. Om daar te kunnen gaan &torten moeten enkele voorzieningen getroffen worden waarvoor B. en W. f.4500 kre- i diet aan de raad vragen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot het lenen van f. 200.000 van de NV Bank van Ned. Gemeenten. Dit geld j zal bestemd worden voor de voorgeno- j men bouw van twee lokalen van een Chr. Kleuterschool achter de ds. Fort- gensschool. B. en W. verwachten name lijk, dat nog dit jaar de goedkeuringen j voor deze 2 lokalen zullen afkomen. In Vlietwijk II zullen enkele slootge- i deelten gedempt moeten worden, waar- j bij ook de sloot achter Nieuw-Voordorp behoort, om de waterkeringslengte te I verkleinen. B. en W. willen dan het on derhoud van enkele oevergedeelten overdragen aan de provincie Zuid-Hol land. Raad vrijdag bijeen De gemeenteraad van Voorschoten komt op vrijdag 25 november 's avonds om 8 uur in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt naast enkele jaarlijks terugkerende punten, die be dragen voor het onderwijs vaststellen de volgende: voorstellen van B. en W. tot verkoop van een aantal oercelen grond voor woningbouw in Adegeest; voorstel inzake reorganisatie van de be roepskeuzevoorlichting: beschikbaarstel ling van een krediet groot f. 16.750 voor de inrichting van de openbare lagere Vlietschoolvoorstel tot beschikbaar stelling van een krediet groot f. 4500 ten behoeve van de aanleg van een nieuwe stortplaats van huisvuil; voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening groot f. 200.000; overdracht van enkele kade-gedeelten langs de Vliet aan de Provincie Zuid-Holland. Winterprogramma van culturele commissie Ook de komende wintermaanden zul len weer een 4-tal culturele avonden worden georganiseerd door de Culturele commissie van de Hervormde Jeugdraad van Voorschoten en Veur. Het winterprogramma 1960-1961, dat ditmaal in het licht staat van „de Mens in Rusland", zal worden geopend met een tweetal filmvoorstellingen in het Green way-theater op dinsdag 22 novem ber 1960. des avonds om 7 en 9 uur. Vertoond zal worden de film „Het lot van een mens" naar een verhaal van Michail Sjolochof. Deze film, die ook in Nederland opgang heeft gemaakt, geeft de levensgeschiedenis weer van een Russisch chauffeur, die kort na het uitbreken van de 2e wereldoorlog onder de wapenen wordt geroepen. Na door de Duitsers krijgsgevangenen te zijn gemaakt, ziet hij na verloop van tijd kans uit het concentratie-kamp te ont vluchten en de Russische linie te be reiken. Een langdurig verleend verlof stelt hem in staat naar zijn geboorte stad terug te keren. Daar aangekomen verneemt hij van zijn buurman dat én zijn vrouw én zijn dochter bij een bom bardement zijn omgekomen. Ook de laatste hoop zijn zoon nog levend terug te zien vergaat na ontvangst van het bericht dat deze gesneuveld is bij de slag om Berlijn. Volkomen murv gemaakt door hetgeen hem is overkomen, leeft en zwerft hij voort, tot hy op een dag een verwaar loosd en uitgehongerd oorlogsweesje ont moet. Hij ontfermt zich over het kind en besluit het jongetje te vertellen dat hij zijn vader is. Een illusie die hem beiden weer hoop op een betere toe komst zal verschaffen. Deze filmvoorstelling, die ongetwijfeld tot een van de belangrijke punten van het winterprogramma mag worden ge rekend, zal worden gevolgd door een uitvoering van het Utrechts Byzantijns koor. Dit koor, dat reeds veel bekendheid heeft verworven, zal op maandag 19 december in de Hervormde Kerk liede ren ten gehore brengen, waarvan vóór de pauze oudkerkelfjke liturgische lie deren en na de pauze kerstvolksliedjes. Op dinsdag 24 januari 1961 zal profes sor dr. J. de Graaf uit Utrecht in het gebouw voor Christelijke belangen een interessante lezing houden over Rusland. Tot besluit van het winterprogramma zal begin februari een bijzondere kerk dienst worden gehouden over: „Is er een brug over de kloof tussen Oost en West?" WARMOND Programma K. en O. Voor de derde maal sedert haar op richting is K en O Warmond afdeling vande Leidse Volksuniversiteit, met een programma voor het seizoen 19601961 gekomen. In een keurig verzorgd boekje, heeft deze jonge vereniging haar plan nen ontvouwd. Bij het raadplegen van dit boekje is het niet verwonderlijk dat het ledental van K en O Warmond zich AUTODIEF GEARRESTEERD (8peciale berichtgeving) Twee maanden nadat hy zijn straf voor de diefstal van 24 auto's had uit gezeten, hebben Hilversumse recher cheurs vanmorgen vroeg, op verzoek van de Amsterdamse politie een 27-jarige koopman van zyn bed gelicht en gearre steerd voor de diefstal van een grote Amerikaanse wagen, die hy in de hoofd stad had weggenomen en waarmee hij onder Vreeland (Utr) verongelukte. Vorige week dinsdagmiddag belandde deze auto, na een slippartij op de pro vinciale weg onder Vreeland, op de kop in de naast de weg liggende sloot. De bestuurder heeft zich toen uit de voeten gemaakt, hetgeen een verdachte Indruk maakte. Spoedig bleek dat de auto op 4 november in de binnenstad van Am sterdam was gestolen. Er bleek een andere kentekenplaat op te zijn aan gebracht. De man is, kort nadat hij met de gestolen auto in de sloot terecht kwam, langs de plaats van het ongeluk gereden: hij was naar Loenersloot ge lift en had daar een taxi laten komen, waarmee hij naar Haarlem reisde. De taxichauffeur, en enige andere mensen met wie de Hilversummer had gepraat, herkende de betrokkene van foto's. Eind vorige week beschikte men over voldoen de aanwijzingen om hem te signaleren. Hy heeft echter vrijdag, zaterdag en zondag in Duitsland vertoefd, waar hij voor zakelijke doeleinden wel meer komt. Gisteravond is hij in Hilversum terug gekeerd, waar hij dus vanmorgen vroeg is aangehouden. De man, heeft de dief stal van de auto toegegeven. Britse „Home Fleet" in Rotterdam Saluutschoten daverden vanmorgen om even voor tien uur bij Hoek van Hol- land over de Waterweg te verwelkoming van het Britse oorlogsschip HMs „Tyne", dat met vjjf andere schepen van de Home Fleet" tot zaterdag a.s. een nlet- officieel bezoek brengt aan de haven van Rotterdam. De schepen meerden later in de mor gen af aan de Parkkade te Rotterdam. Omstree'--. het middag uur maakte de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. V8.n Walsum, aan boord van de HMs „Tyne" zijn opwachting bij de opperbe velhebber van de „Home Fleet", admi raal sir Wilfrid J. W Woods. Vanmiddag bracht admiraal sir Wilfrid J. W. Woods een bezoek aan dp bevel hebber der Nederlandse zeesfcrjjdkrach- ten, vice-admiraal L. Brouwer, de Staatssecretaris van Defensie (marine) P. J. S. de Jong, de minster van Defen sie, ir. S. H. Visser, en de voorzitter van het comité Verenigde chefs van staven, vice-admiraal H. H. L. Pröpper. De Britse schepen zullen op 24 en 25 november 's middags opengesteld zijn voor bezoek. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 19 november. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling GA. Gerbera per stuk 4077, Bouvardla 25-45, Euphor bia 70-120, Forsithia 50-95, Prunus Trilo ba 50-80, Seringen: Stepman 4 kop per stuk 100-165, ld. 2 kop 40-67. Legray 4 kop 85-130, ld. 2 kop 30-67, Fresia per bos 100-190, Cyclamen 100-160, Iris 200- 330, Anjers: rood per stuk 30-65, roze 25- 47, wit 12-34, Orchid Beauty 30-51, Rozen: Better Times 20-41, Roselandla 20-43, Pa rel van Aalsmeer 25-51, Geh. Dulsberg 40 —73, Pechtold 12-29, Verschuren 12-29, Towny Gold 30-47, Mad. Ofman 30-48, Baccarat 45-85, Montezuma 25-46, Stok man 12-26, Florlade 20-42, New Yorker 25 —47, Carol 30-54, Pink Sensation 35-61, Nymph 40-65. ROTTERDAM. 21 november. Vee markt. Aanvoer ln totaal 2150, vette koelen en ossen 1345. varkens 805. Prijs ln cents per kg.: vette koeien le kw. 300-330. 2e kw. 270-300, 3e kw. 250- -70, varkens (lev. gew.) 174 172 170. Zaterdagmiddag is in de Haven te Wassenaar Sint-Nicolaas aan wal ge stapt. Aangezien het grote stoomschip vai de Sint niet varen kon in de bin- ne wateren, was de goedheiligman on derweg overgestapt op een kleine sleep boot. die hem veilig en wel in de Haven bracht. Daar stonden behalve tal van kinderen en ouderen het bestuur van de Wassenaarse Middenstandactie en loco-burgemeester mr .dr. J. Hazenberg gereed voor de officiële begroeting. De Sint hield zelf ook een toespraakje waarin hij blijk gaf goed op de hoogte te zijn van de veranderingen, die bezig zijn zich in de dorpskom te voltrekken. Loco-burgemeester Hazenberg sprak een officieel welkomstwoord. De Sint gaf hem een fraaie taart. Daarna begon de intocht, die een ware zegetocht werd. Het open rijtuig waarin de Sint en zijn knecht plaats namen werd voorafgegaan door bere den politie. Zwarte Pieten en Spaanse edellieden te paard en begeleid door de drumband van de Wassenaarse Midden stand en de muziekvereniging „Excel sior". Overal langs de route was do be langstelling zeer groot. nog steeds uitbreidt, en thans ongeveer 350 bedraagt. Niet alleen de activiteiten van het Warmonds bestuur zijn de re denen dat de vereniging groeit en bloeit, doch ook de omstandigheid dat alle Warmondse leden tevens lid zyn van de Leidse Volksuniversiteit en dus kunnen profiteren van het uitgebreide program- mav an toneel, film, ballet, concert en lezingen en cursussen. Een vluchtige blik in het Wormondse programma voert ons eerst naar een filmavond in De Zon. Vertoond zal worden de schitterende kleurenfilm over een actueel onderwerp De Reis naar de Maan. Deze film is op 22 november. Op 17 januari een concert door het Neder landse Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel in het Trefpunt. Op 21 februari een glas-avond. Ver toning van twee films van Bert Haan stra en een demonstratie door een glas blazer. Op 14 maart een causerie met kleurendia's en een kleurenfilm over Krugers Nationale Wildtuin in Zuid- Af rika. De kinderen zyn in het pro gramma niet vergeten. Zy kunnen op 23 december naar de tekenfilm in kleu ren ,De Sneeuwkoningin". Tenslotte kan men nog een cursus van twee dagen volgen .Planten en bloe men in huis en tuin". Twee lezingen geïllustreerd met kleurendia's door de heer W. R. Oudshoorn, wetenschappelijk assistent Proefstation Bloemisterij te Aalsmeer. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Irin F., dr van D. J. Somsen en E. H Schotman: Albert M„ zn van J. A. M.. Winkelman en P. P. M. Remmers waal; Monica J. P. M.. dr van B. J. M. Hoogkamer en R. M. C. van der Meh, Herma A., dr van H. van den Berg en w. E. Bokma: Dorothea W M„ dr van A. H. R. Engerlng en H. C. M. Koekebacker. Ondertrouwd: J. Kreeft en G. Ebgelhard M. P. Belten en C. M. Burger, G. P. Dl- kötter en F. G. C. Kooien. I Getrouwd: G. N. Reber en A. J. Hoek- stra, A. F. G. Mennen en A. C. Brama. j Overleden: J. P. Snijders, 82 Jaar; C. j van Kooten, 55 Jaar. M. Zaat, 6 laar, G. Ruijgrok 72 laar, N. Sledenburg &7 Jaar; J N. Haak. 34 jaar. A. J. M. Stlgter, 17 Jaar. ZOETERWOUDE RAADSSTUKKEN Woensdag 23 november zal de ge meenteraad in vergadering bijeenko men. Dit zal de eerste gewone vergade ring zijn onder leiding van de nieuwe rgemeester. Op de agenda staan voorstellen van B. en W. tot wijziging van besluit inzake verstrekken van een hypothecaire geld lening aan de r.-k. woningbouwvereni ging „St-Willibrord". aankoop van een I personenauto, benbming van twee ambtenaren van de Burgelijke Stand, vaststelling van een voorlopig plan tot onteigening van enige percelen weiland gelegen in het uitbreidingsplan „Recrea tieplan Nieuweweg", vaststelling van het J uitbreidingsplan „Weipoort", vaststelling j van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, wijzigingen van uitbreidingsplan „Dorp" onderdeel Korte Miening, het bepalen van een voorbereiding voor een uitbrei dingsplan voor een deel van de Hofpol- der, Oostvlietpgder. de Room- of Meer burgerpolder en de Westbroekpolder, vaststelling van nieuwe verordening op de keuringsdienst van slavtdieren en vlees, toekenning van een subsidie aan het bestuur van de Westeindse polder, aanvraag voor een krediet voor het aan brengen van een straatverlichting op toegangswegen in de gemeente naar Lammebrug, aanvraag van het bestuur van de r.-k. kleuterschool in de parochie H.-Kruisverheffing om het beschikbaar stellen van gelden voor de eerste in richting van een aanschaffing van meu belen voor de kleuterschool, aanvraag subsidi evan de Commissie tot Bevc* -te ring van het Geordend Zwemmen, wij ziging van de begroting 1960. Brief van curator Soerates aan het R.K. Episcopaat Vragen over organisatie „De Heilige Daad" De curator van de failliete N.V. So erates, mr. C. D. van Vliet, heeft zo deelt deze mee een brief gericht aan „de hoogste autoriteiten van de R.-K. Kerk in ons land" teneinde opheldering te verkrijgen over de vraag of inderdaad en onder hun sanctie transacties zyn gedaan door de heer J. Jansma een der naaste medewerkers van de heer Nic. den Besten voor een z.g. mon diale organisatie, ..De Heilige Daad". Deze organisatie zou ten doel hebben, een gecoördineerde aanpak van sociale, religieuze en politieke problemen. Een van haar projecten zou zijn de ontwik keling van een driedimensionaal film- systeem. Een andere medewerker van de heer Den Besten, de heer J. Volraat noemt zich „deken van deze diplomatieke orde", de heer Jansma zou daarvan „de ambas sadeur voor Nederland" zijn. Laatstgenoemde heeft aldus mr. Van Vliet optredende voor die orga nisatie van Soerates een bedrag van minstens 3 ton opgenomen, dat belegd blijkt te zijn in onroerend goed op naam van de heer Jansma privé op Majorca. De centrale recherche van de hoofd stedelijke politie, die in opdracht van de officier van Justitie mr. J. F. Hartsui ker, een onderzoek instelt naar de mo gelijke strafbare feiten in de gefailleer de N.V, „Soerates", heeft zaterdag jj. de Socrates-directeur, de heer N. den Besten, gehoord. Zoals bekend is dit onderhoud vooral gericht op de vraag of het juist is, dat de naamloze vennootschap niet over een deugdelijke boekhouding beschikt. REORGANISATIE VAN DE DOUANE-DIENSTEN Begin 1961 zal een aanvang worden gemaakt met een reorganisatie van de dienst van de invoerrechten en accijn zen. Zij houdt o.a. in: Reorganisatie van de posten aan de gren3, waardoor een betere coördinatie van werkzaamheden zal worden verkre gen, dan tot dusver mogelijk was. Verder een reorganisatie van aan de grens gelegen klpinere ontvangkantoren. Er zal een administratieve werkwijze worden ingevoerd die een grotere mate van efficiency ten gevolge heeft. De reorganisatie zal geen afvloeiing van personeel ten gevolge hebben. Er blijft behoefte bestaan aan deskundig douanepersoneel, aldus het ministerie van Financiën. In beginsel zullen de ambtenaren op de centrale posten worden geconcen- treerd.Vanuit dit punt zullen de werk zaamheden met behulp van moderne vervoermiddelen worden verricht. Dit betekent dat meer dan tot dusver automobielen, motorrijwielen, mobilo foons, portofoons, e.d. zullen worden in geschakeld. Voor zover zich laat aanzien zal de reorganisatie wel enige verplaat singen van ambtenaren met zich mee brengen. Britse ambassadeur beiocbt minister-president De nieuwe Britse ambassadeur Sir Andrew Noble heeft vanochtend een be zoek gebracht aan de minister-president prof. dr. De Quay. E.E.G.-missie bezoek Ned. Nieuw-Guinea In Ned. Nieuw-Guinea is een missie van de EEG aangekomen voor een oriëntatiebezoek aan verschillende EEG- projecten. De missie, die is samenge steld uit leden van verschillende natio naliteit, zal zich gedurende een 17-daag- se rondreis op de hoogte stellen van de plannen die door de Nederlandse rege ring bij de EEG zijn ingediend. Een deel van deze plannen is reeds goedgekeurd, terwijl een ander deel nog in behande ling is. (Deze Dag 1$ gedeeltelijk gecorrigeerd) Het Leidsch Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. BEURSOVERZICHT Stille markt Amsterdam, 21 november 1960 Het was vanmiddag op het Damrak zeer stil. Philips was vast, Unilever wat hoger, daarentegen AKU, Hoogovens en Kon. Olie een weinig beneden de slot- koers van vrydag JJ. Dat Philips op 1214 bij de opening ruim 10 punten hoger no teerde, had het fonds aan de gunstige stemming voor deze aandelen in Wall Street van vrydag j.l. te danken. Unile vers noteerden ln New York toen even eens aan de vaste kant. De Westduitse beurzen vertoonden vandaag een gedruk te tot flauwe stemming met koersverlie zen van 10 tot 20 punten. Parijs, Zwit serland en Londen waren ook al niet aan de vriendelijke kant. Nieuws uit het bedrijfsleven, om de koersen van de aan delen te kunnen stimuleren, was niet aanwezig. Licht aanbod was genoeg om de koersen, gedurende de verdere beur - duur, te doen afbrokkelen. Philips daal de van 1215 tot 1208 om zich later weer te herstellen tot 1212. Vorige slotkoer- was 1203. Het fonds verloor vrijdag cir ca 25 punten. Unilevers zakten in van 805 tot 800 (801 3/4). AKU op 470, clri 5 punten lager en Hoogovens min 2 pun ten op 851. Kon. Olies verloren een halve gulden op f. 123.80, na een ope ning op f. 124.10. Nationale Handelsbank werd op 222 (221) geadviseerd. In Scheepvaarten ging er zeer weinig om; de koersverliezen beliepen 1 tot 2 punten. Cultures verwaarloosd met een lichtelijk verdeelde stemming. Staats fondsen iets gemakkelijker met weinig aanbod. In de lokale sector werd Amsterdam- sche Bank enige punten lager geadvi seerd. Aandelen Nat. Handelsbank die aan vankelijk in een dichte hoek werd ge adviseerd op 222 (221) werden later in een open hoek verhandeld op een be richt. dat deze aandelen tot nader order alsnog kunnen worden omgewisseld in zoals bekend, aan delen Rotterdamse!)»- Bank. De koers van de aandelen Nat Handelsbank steeg op dit bericht tot 229. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 nov. Londen 10.62% —10.62%; New York 3.77%—3.77%: Montreal 3.85%—3.85%; Parijs 77 04% 77.09%; Brussel 7.60%—7.60%; Frank fort 90.5490.59; Stockholm 73.01%— 73.06%; Zürlch 87.64—87 69; Milaan 60.83%—60.88'.-; Kopenhagen 54 81%— 54.86%; Oslo 52.99%—53.04%Wenen 14.51%14.52%Lissabon 13.23%— 13.24%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 21 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101A 101% Ned. '59 4% 101A 101% Ned. '60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. '59 4% 99% 99A Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 94% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95% 95A Ned '56 3% 95% 95A Ned. '48 3% 89% 89 Ned. bel. cert. 3Vt 89%GB Ned. '50 3% 89% Ned '54 3% 90A 90A Ned '55 I 3% 90% 90,Tc Ned. '55-n 3y4 93% 93 Ned. '37 3 91% 91% Ned. grtbk obi. '46-3 92% 92% Ned. doll. ln. 47 3 88% 88 Ned. Inv. cert. 3 98AGB 98,V Ned. 62-64 3 99A 99% Indië "37 3 98% Indië -37 A 3 94A 94% Ned. won.bJ. '57 6 109% 109% Ned. won.bJ. "58 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 29% 29% Nat. Handelsbank 221 226 Ned. Handelmi)297 298 Amst. Rubber 112% 113% H.VA 149 148 Senembab 540 537 AK.U 475G.B. 470% Berkel's Patent (v.) 350GB. 348 Calvé Delft eert. 791 792% Dell Mij en (Ver.) 173 50 174 90 Kon Pap v. Gelder 334% 332 Hoogovens eert853 851% Miiller en Co. NB 425% 425% Ned. Kabelfabr 638 GB 633 Philips 1203 1214% Philips pref 330 331% Unilever 801% 802% Wilton Feyenoord 206% 206 Billton 2de r 434 434 Dordtse Olie gew 586% 583 Kon Olie (f20.—127.10 idem (50 f20.— 124 80 123.90 Holl. Amer UJn 142% 141% Java China Paket 155 153% K.L.M101 101GL Kon Ned. Stmv Mij 188% 188 Kon Paket Mi) 137 137 Stoomvaart Mij Ned 169% 168% Nievelt Goudr eert 144 GL 143% v Ommeren eert 306 310 GB Kon Rott. Lloyd 152 152 Ned Scheepv Unie 148% 147% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 94% 94% Idem '48 (3%) 94% R'daro '52-1 (4%) 99% ld. ld -37 I-n (3%) 95 95 Z.-Holland '56 (4%) 98% Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G *58 (5%) 105 104% id. N.WB '52 (4%) 99A BVGrspbr f500 179 178% BVGrspbr '52 131% 131% Indostr. Obligaties Philips Dollarlng *51 90% 90 Premieleningen A'dam '53 3 100%B 100% E A'dam *51 I 2% 83 82% A'dam *53 I 2%82 82% A'dam '56 II 2% 88% 88% A'dam '56 III 2% 88% 88% Eindhoven '54 2% 81% 81% Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag *52 1 2% 87% Idem II 2% 89% 90 R'dam *52 1 2% 89% 89% Idem n 2% 89% 88 Idem '57 2% 100% 101 Utrecht 2% 92% 92% Z.-Holl 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 235 235 30 Amst. Bank 407 401 HB.U. eert 229% Rott. Bank 328 329 Twentsche Bank 315 319 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 435 425 L Borsumi) 58 Electrolasmi) 347 346 Kon Nea Urofsm 187% 187% Holl Constructie 560 Ing. bur v Bouwnyv 263% 262% Internatio 159 159 Int. Kunststof! Ind 62 63 v. Kempen en Begeer 122 122 Leidse Wolspmnery 524% 525 Rott. Droogdok Mil 815 B Sikkens Groep 851 855 Ver. Touwfabrleken 330 338 Walvisvaart 110 110 Wernlnk's Betonm 163 163 Van Wijk en Heringa 121% 122 Zaalberg 122 121% Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 3 B Amerik. fondsen Canadian Pacific R 21% 21 Intern Nickel 53% 541, Anaconda 46 45 Bethlehem SteeJ 40A 41 Cities Service 47% 47 General Motors 42% 41" Kennecott 77% 78 Republic SteeJ 55% 54 Shell OH 81 80' Union Pacific 27A 27,' Un. States Steel 74 74

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7