Scylla kon met fraaie eindspurt Van Elan net het hoofd bieden LSG II wint van VIOS I Herkampen Enorme drukte bij de aankomst van Sint Nicolaas in Amsterdam Zege van Hans Günther Winkler tot besluit „Jumping Amsterdam" MAANDAG 21 NOVEMBER 1960 Tafeltenniscompetitie Door een kleine, maar volkomen verdiende 46 zege op het Rot terdamse Elan, heeft Scylla zich een plaats op de ranglijst van de ere-klasse omhoog gewerkt ten koste van Batswingers, dat op haar beurt van Maasstad verloor. Met AMVJ 2 deelt Scylla nu de vierde plaats met zeven punten uit zes wedstrijden. Zonder ook maar te zijn bedreigd veroverde Scylla de eerste drie punten door overwinningen van Verkerk, Van Zoelen en Van der Laken respectievelijk tegen Kusters, Knikkenberg en Wessel- ring. De gastheren konden in deze periode zelfs geen game op hun naam brengen. De zaterdag te Rijswijk gespeelde wedstrijd voor de 2e klasse KNSB tussen „Vios" en LSG n eindigde in een 64 overwinning van onze stadgenoten. Tot kort voor het einc' der speeltijd zag het ernaar uit dat de overwinning nog veel groter zou worden. Echter, dr. Nieuwzwaag blunderde in goede stelling en Van der Nat zag, in gewonnen posi tie, mat in één zet over 't hoofd. Merk waardig was de stelling aan het zesde bord, welke na het verstrijken van de speeltijd gearbitreerd moest worden. Barendregt bezat loper en paard en 4 pionnen tegen alleen de dame. De dame-partij' trok aan het kortste eind. De uitslag was: A. J. E. van Zaaien W. H. van der Nat 1—0; drs. H. v. d. Kieft dr. J. H. Meilink 1—0; D. J. M de Houdtr-M. J. Hardonk B. v. d. Graaf—M. M. 5 eg aar J. C. Kraft>-V. M. El- lerbroek 0—1; W. G. Joustra L. G. Barendregt 0—1; G. Couprie—C. Elzen- ga 0—1; P. A. van Arkel—J. B. Troost 01; A. Cornet D. H. J. de Jongh 01; C. v, d. Brugdr. S. A. Nieuw zwaag 1—0. Totaal: Vios 4 p; LSG n 6 punten. Zondag is in Madrid de herkamp begonnen tussen Gligoric (Z.-Sl.), Por- tish (Hong.), Pomar (Sp.) en onze landgenoot Jan Hein Donner. Deze herkamp was noodzakelijk omdat ge noemde spelers tijdens het zonetoernooi van Madrid, dat van 17 mei tot 9 juni van dit jaar werd gehouden, met een gelijk aantal punten eindigden. De eerste partijen van het toernooi, dat tot zondag duurt, werden gisteravond ge speeld. De uitslagen luiden: Gligoric (Z.-Sl.)—Donner (Ned.) Portish (Hong.)—Pomar (Sp.) Ook in Berg en Dal is gisteren de be slissingsvierkamp om twee plaatsen in het interzonale schaaktoernooi begon nen. De uitslagen van de eerste ronde waren: Van Scheltinga (Nederland) Bilek (Hongarije) Matanovic (Z.-Slavië)Bertok (Z.-Slavië) De vier schakers, die aan deze her kamp deelnemen, waren tijdens het zonetoernooi in Boedapest met een gelijk aantal punten op de tweede tot en met de vijfde plaats geëindigd. Deze herkamp staat uiteraard volledig buiten de moeilijkheden welke rond het zonetoernooi zijn gerezen. Hoogoventoernooi weer sterk bezet Aan het 23e Hoogoven-schaaktoernooi dat van 12 tot en met 22 januari a.s. te Beverwijk wordt gehouden, zullen weer vele prominente schakers deelnemen. Voor de grootmeester-groep zijn uitge nodigd: Stahlberg (Zweden), Keres (Rusland), Larsen (Denemarken), Gli goric (Zuid-Slavië), Gruenfeld (Oosten rijk), Gereben (Hongarije) en de Neder landers Donner, Bouwmeester en Van Scheltinga. De tiende deelnemer in deze groep zal nog nader worden aangewezen. Ook de bezetting in de meester-groep is zeer sterk. Hoewel de samenstelling hiervan nog niet definitief bekend is, staat toch reeds wel vast dat o.a. de Spanjaard To- ran en de Poolse kampioen Sliwa acte de presence zullen geven. By de dames wordt Nederland ver tegenwoordigd door mevr. Heemskerk, mevr. Timmer en de Nederlandse kam pioene mevr. Vreeken. Voorts is zeker, dat de Pran?aise Chaude de Silans en de winnares van verleden jaar, de jeug dige mej. Jovanovic uit Zuid-Slavië deel nemen. Philidor I gelijk tegen HCSV 2 Eveneens voor de tweedeklasse C speelde Philidor I tegen het tweede tiental van de Haagsche Christelijke Schaakvereniging. Onze stadgenoten hebben het verder kunnen brengen dan een gelijkspel. Weliswaar staan de Lei- denaren nog met 54 voor, maar Piket zal zijn afgebroken partij vermoedelijk zonder meer gewonnen geven. Philidor kwam enigszins gehavend in 3e arena; Barkema en Preenen waren verhinderd, waardoor, met alle eerbied voor het talent van debutant Van den Bosch, de overwinning onze stadgenoten ontging. Drie goede overwinningen cwamen van De Graaff, Etmans en Berg. Tegenover deze overwinningen kwa llen echter enkele gedecideerde neder- agen te staan. Van Dijk offerde weer ;ens een vol stuk in de opening voor 'n voeste aanval, die echter al gauw itrandde, terwijl Van den Bosch, direct il in het nadeel, een toren weggaf. Pi- cet, tenslotte, werd langzaam maar ze- cer langs de centrum-lUnen platge- irukt en kwam in een onhoudbaar to- •en-eindspel terecht. Vier partijen eindigden in remise: Schier kon in een verloren stelling zich net een handige „Schwindel" uit de •uïnes van zijn stelling redden, Schuss •n Mulder gingen in gunstige stellingen >eslist te vroeg akkoord met remise, vaardoor de kansen op een Leidse over- vinning resoluut verdwenen. Geijer >oekte na harde strijd zyn traditionele "ilve puntje. Verkerk verloor daarna wel kansloos van de goed aanvallende Klinkenberg (218, 2116), maar Scylla antwoordde meteen met winstpunten van Van der Laken op Kusters (9—21, 22—24) en Van Zoelen op Kesselring (21—23, 1121). De halve winst was bereikt: 15. Het had er alle schijn van, dat Elan haar zoveelste nederlaag in korte tijd moest incasseren. Het liep anders. Knikkenberg maakte van een onder schatting van Leidse zijde dankbaar ge bruik om de stand op 2—5 te brengen. In drie sets won hij van Van der La ken. Deze overwinning stimuleerde de andere Rotterdammers. Kesselring speel de beslist boven zijn kunnen, maar hy stuurde Verkerk met 21—17, 21—12 naar de kant. Nog was Scylla bij de 3—5 stand zich van geen gevaar bewust. Zeker niet, toen aanvoerder Van Zoelen de eerste game met regelmatige aan vallen van Kesselring won (17—21). In de volgende game verslapte de Leide- naar wat en bij een 2020 schore drukte Kesselring ineens door: 22—20. Kessel ring kwam in de laatste game tot groot se daden en tenslotte won hij met 21—19. Elan was weer een stap dichterbij ge komen: 45. De dubbel, die de uitein delijke beslissing moest brengen werd een teleurstelling voor de Rotterdam mers. Van Zoelen en Van der Laken waren beslist sterker dan Knikkenberg en Kesselring. In twee games verkreeg Scylla het beslissende punt. Met een 46 zege werd de tocht naar Leiden aanvaard. DOCOS—A VGA: 6—4 Door een overwinning van Bakker/ Van Veen tegen Vrees/Kraayenvanger (2113, 2113) in het dubbelspel ver overde Docos een definitieve 64 voor sprong op de Amsterdamse gastert in een wedstrijd, waar het enige Leidse lichtpunt het herstel van Bakker was. Hij legde namelijk met drie overwin ningen de basis voor de Leidse zege. Het was zeker niet aan het spel van de bezoekers te merken, dat ze in de hoofd klasse B zo laag genoteerd staan. De geroutineerde Vrees, en de bijzonder goed aanvallende debutant Kraaven- vanger, moesten slechts in de Leidse kopman hun meerdere erkennen. Van Veen en Steenbergen scoorden echter via de zwakkere Westhof twee Leidse tegenpunten A VGA 2—SCYLLA 2: 1—9 Met cy'fers, die aan duidelijkheid niets te wensen laten, wees Scylla een van de kandidaten voor het kampioenschap in de overgangsklasse terug. Pas na 04 slaagde de gastheren erin ten koste van Kanbier het enige tegenpunt te scoren. KaramoyKanbier wonnen de dubbel. Tafeltennis-uitslagen Ereklasse: Wibo—Nedlloyd 6—3; AMVJ 1Treffers 82; MaasstadBat swingers 7—3; Elan—Scylla 4—6; Smash —AMVJ 2 8—2. Stand: AMVJ 1 611; Smash 710; Nedlloyd 6—9; Wibo 6—8; AMVJ 2 7—7; Scylla 6—7; Batswingers 7—6; Maasstad 7—6; Treffers 6—3; PSV 6—3; Elan 6—0. Hoofdklasse B: DocosA VGA 64; Treffers—Povac 6—3; Nedlloyd 2— DTTC 5—5; Batswingers 2—UBTV 2 7—3; Smash 2—Sprenger UC 9—1. Stand: Povac 7—12; Docos 6—10; Treffers 7—10; DTTC 6—8; Olympia 6—6; Smash 2 66; Batswingers 2 75; UBTV 2 7—5; A VGA 6—4; Nedlloyd 2 6—3; Sprenger UC 6—1. Overgangsklasse G: A VGA 2—Scylla 2 1—9; Treffers—Maccabi 4—6; TYBB Disnie 7—3; Smash 3—VTC 7—3. ATLETIEK AAV-'36 havencross Op het terrein ten westen van de in- steekhaven te Alphen aan den Rijn heeft de AAV-*36 combinatie zaterdag middag een havencross gehouden. ZUIDERLAAN winnaar van cross Nog vrij veel toeschouwers waren naar het havencomplex gekomen, toen starter W. Jasperse, om even halfvier de ju nioren B „wegschoot". De zeven jon gens moesten tweemaal een parcours van duizend meter afleggen. J. Kluifstravan ASVV uit Ammerstol won de eindsprint vóór P. van Schaik (Gouda), R. Kort hals (AAV36), A. V. d. Molen (Holland), Leiden en H. Sturm (AAV'36). De A- jongens liepen drieduizend meter. Hon derd meter voor de eindstreep passeerde Cock Verkade van AAV de sterke Schooltink van Be Quick uit Zutphen. Als derde finishte P. Brugman van de Leidse Bataven. Aan de cross voor A, B, C en D- klassers en veteranen namen ruim veer tig atleten deel. Zij liepen vijfduizend meter. Nadat Rein Verkade van AVV vier ronden lang de leiding van het langgerekte B-veld had, werd hij bij het ingaan van de laatste ronde gepasseerd door de 19-jarige Zijderlaan (Gouda) en met ongeveer vijftien meter voorsprong ging de Gouda-man als eerste over de eindstreep. De gedetailleerde uitslagen zyn: A- klasse1. Jac. Smits (AAV'36)! 2. Th. Stolker (Gouda). B-klasse: 1. Zijderlaan (Gouda); 2. R. Verkade (AAV'36). C- klasse1. C. Groot (Olympus); 2. H. Kraan (De Bataven). D-klasse; 1 J. Heuvelman (DCV); 3. Oosterom (SSS). Veteranen: Van Ginkel (Hilversum): 2. De Jong (GAC, Hilversum). De voorzitter van de Alphense Atle tiek Vereniging, de heer J. de Wit. reikte in het IJsclubgebouw de prijzen uit. De wisselbeker van Turkenburgs Zaadhan- del te Bodegraven was voor J. Zijder laan en de Van Leeuwen-wisselbeker voor de beste C-klasser, voor C. Groot. Belgische dammers wonnen in Hnissen De wedstryd tussen de dam teams van Nederland en België, die zondag in Huissen (Gelderland) werd gespeeld, is door de Belgen met 155 gewonnen. De gedetailleerde resultaten waren: Van AaltenH. Verpoest 11; Storm Slaby 02; A. LeyserVaessen 02; E. LeyserDemesmaecker 02; Th. Jans senVerleene 20; G. JanssenPrijs 02; LevelsClaessens 11; Verver- geert—Dequee 0—2Sciarone—Klein- man 11; HendriksenMaes 02. Leidse Biljartbond De uitslagen van de afgelopen week gespeelde wedstrijden luiden: le klasse A: De Vriendschap't Noor den (Roelofav.) 44; RijnegomDe Carambolé 44; De Spijkerbak—TOG 8—0; UVS—TOP 6—2. le klasse B: *t SpoortjeDOS 2 26; DOS 1—De Heul (Alphen) 7—1; Poort van Cleef—'t Zuid 6—2; De Morsch- poortDVH (Roelofav.) 26. 2e klasse: De ZijlpoortDVS 80 De Morschpoort 2—TOP 2 44; 't Zuid 2De Carambolé 2 26; DDE (Roelof av.)'t Centrum 2 (Alphen) 08. 3e klasse: DOS 3—UVS 2 44; TOP 3 Rijnegom 2 26; N. WeteringDVS 2 6—2; DVH 2—'t Spoortje 2 6—2. 4e klasse: DVS 3—De Heul 3 6—2; N. Wetering 2—De Morschpoort 3 2—6; De Carambolé 3Poort van Cleef 2 62; De Spijkerbak 4De Sport (Oude-Wet.) -4; TOG 2—De Vriendschap 3 4—4. 5e klasse: De Zijlpoort 3De Morsch poort 4 26; 't Noorden 2't Centrum 3 44; De Carambolé 4De Vriend schap 4 4—4; UVS 3—TOP 4 8—0; Ry- negom 3—De Spijkerbak 5 26. 6e klasse; De Zijlpoort 4UVS 4 44; 't Spoortje 3De Spijkerbak 6 26; 't Centrum 4TOP 5 62; De Morsch poort 5—De Heul 4 0—8; DVH 3—DVS 4 6—2. De gedetailleerde uitslag- H. v. d. Hoff—R. A. G. de Graaff 0—1; dr. H. LooyengaM. D. Etmans 01; W. Koster van GroosJ. J. Piket xx; G. J. Cieraad—drs. P. Selier H. M. SpijkermanC. C. Berg 01; K. de Roomr. A. J. Mulder (res.) G. TiemersmaW. F. Schuss Th. van Vuuren—C. van Dijk 1—0; A. H. JansenC. H.. v. d. Bosch (res.) 10; dr. J. Buter—A. Geijer Totaal 45 x. De overige uitslagen in deze afdeling: NRSV I—Moerwijk I 5%—3% x. D. D. II Rotterdam n 2%7De stand (de wedstrijd HCSV II—Philidor I op 5—5 getaxeerd): 1. Rotterdam II 415; 2. Philidor I —3—11; 3. Moerdijk I 2— 10% x: 4. DD II —2—10; 5 LSG II —2 6. NRSV I 2—8x; 7. HCSV II 1 —7%; 8. VIOS I —0—8. WIELRENNEN Engelse ploeg voor Ronde van Nederland De directeur van de Ronde van Ne derland, de heer I. van Oest, heeft de afgelopen week in Engeland besprekin gen gevoerd om tot het deelnemen van een Engelse ploeg aan de Ronde van Nederland 1961 te komen. Het resultaat van deze besprekingen is, dat Billy Thorn voor de Nederlandse ronde een achtmansploeg zal formeren uit de vol gende renners: Stan Brittain, Norman Sheil, John Geddes, Harry Reynolds, Dave Bedwell, Tommy Oldfield, Alan Hitchen, George O'Brien, Brian Haskell en Hohn Berkes. De data van de ronde 1961 staan nog niet vast. Een beslissing hierover wordt genomen op het kalendercongres van de UCI 25 november in Zürich. Competitierif cycle cross „Swift-Combinatie" Gisteren werd de eerste competitierit cycle cross van de Leidse Ren- en Tour vereniging „Swift-Combinatie" in Noord- wijkerhout verreden. Uitslagen: Amateurs: 1. B. Zoet, 2. A. Hillebrand, 3. A. Kloosterman, 4. L. Sikking, 5. W. v. d. Berg, 6. F. v. d. Broek, 7. A. Pran gers en 8. W. Wijnands. Nieuwelingen: 1. B. Smit, 2. F. Brittijn, 3. J. van Amsterdam, 4. J. Odijk, 5. F. Leemans, 6. A. Wolswijk, 7. C. Klooster man, 8. B. van Kempen. Adspiranten: 1. P. de Jong, 2. W. Wesselman, 3. J. van Beek en 4. B. Bakvis. Geen schadevergoeding voor Jan Nolten Zaterdag heeft de president van de Maastrichtse rechtbank uitspraak ge daan in een kort geding dat de ex-wiel renner Jan Nolten uit Geleen aanhan gig had gemaakt tegen zijn verzeke ringsmaatschappij. In dit kort geding eiste de vroegere wielercrack een uit kering van 100 gulden per week omdat hij sinds het auto-ongeluk, dat hem in oktober '58 overkwam, niet in staat is geweest zijn beroep uit te oefenen. De rechtbank heeft de eis tot schadever goeding echter afgewezen. Jan Nolten die van het geld dat hij in zijn gloriejaren heeft verdiend, een vervoersbedrijf had opgericht, kon ook dit bedrijf tengevolge van het ongeval niet langer voortzetten. Van de verze keringsmaatschappij kreeg hij destijds 14.000,gulden uitgekeerd, waarvan nu niets meer over zou zijn, aldus Jan Nolten, omdat hij in de afgelopen twee jaar niets heeft kunnen verdienen. Een betrekking als pompbediende, met een salaris van 60 gulden per week, heeft hij afgewezen. Volgens de raadsman van Jan Nolten verkeert deze laatste, die eens door Fausto Coppi als groot Tour-winnaar werd gedoodverfd, thans Alphen deelde vier treffers met GSV Het leek wel of Alphen niet meer dan een gelijkspel tegen GSV wenste. Voor al de manier waarop de voorhoede van de thuisclub met de kansen om sprong wijst in deze richting. Dat het tenslotte nog bij een gelijkspel is ge bleven danken de Alphenaren vooral aan doelman Proost, die met een forse duik in de tweede helft een strafschop meesterlijk stopte. De eerste twintig minuten waren gro tendeels voor het sterk aanvallende GSV, dat in deze periode het eerst de terrein moeilijkheden te boven was en een serie uitstekende aanvallen wist op te bou wen. Reeds in de vierde minuut suisde een schot van rechtsbuiten Ouweneel over het Alphense doel. Pas na een half uur spelen kwam Alphen tot de eerste serieuze aanval, waarbij Van El zen uit moeilijke positie het Goudse doel iets te hoog zocht. Henk Hagen bezorgde daarna met een snelle ren de Goudse defensie de nodige overlast. Reeds was hy doelman Everling gepas seerd, maar nog juist op tijd bracht de stopper G. de Jong redding. De aan vallen gingen nu over en weer en niet zonder geluk kwam Alphen kort voor de rust aan de leiding toen Ederveen het leer uit een hoekschop achter de doellat liet verdwijnen: 10. In de tweede helft kwam GSV na tien minuten wel heel dicht bij de gelijk maker, toen P. de Jong een strafschop mocht nemen, omdat doelman Proost geheel onnodig een tegenstander om armd hield. Alphens doelman maakte zijn fout evenwel weer goed door met een fraaie snoekduik de bal weg te stompen Blijkbaar geinspireerd door dit uitstekende optreden van doelman Proost pakte Alphen de zaken daarna wat beter aan en werd GSV op eigen helft terug gedrongen. Maar juist in deze periode wisten de Gouwenaren tot de gelijkmaker te komen, toen namelijk linksbuiten Meijer een verrassende voor zet voor het Alphen-doel lanceerde, waaruit de naar binnen komende rechtsbuiten Ouweneel ongehinderd kon scoren: 11. Zeven minuten voor het einde hernam Alphen weer de leiding uit een treffer van W. Boon, die de voorzet van Hagen benutte: 2—1. De laatste vijf minuten werden wat rommelig, en mede door fouten in de Alphense defensie slaagde Joop de Jong er in GSV weer naast Alphen te brengen: 2—2. Weer klein incident politie -fotopers (Van onze Amsterdamse correspondent) De intocht van Sint-Nicolaas te Amsterdam, traditie-getrouw groot ser en indrukwekkender dan waar ook ter wereld, was zaterdag ook spectaculairder dan vorige jaren. Nu de televisie ditmaal geen directe re portage uitzond, was ook het aantal kijkers groter. Van 1 tot 4 uur maak ten de honderdduizenden mensen ieder verkeer in de binnenstad, zelfs buiten de route van de stoet, onmo gelijk. Trams en bussen staakten hun diensten tot de straten weer be gaanbaar waren. De omgeving van het Leidseplein was dat eerst na vijven De kilometers lange stoet bevatte niet minder dan 2000 mensen, onder wie honderden Zwarte Pieten. De 16 sprookjesuitbeeldende praalwagens ont lokten terecht menig applaus. Er was dit jaar bijzondere zorg aan besteed, waarbij de reclame een ondergeschikte rol had gekregen. Bij de 21 muziek korpsen en drumbands werd het hoogte punt gevormd door het uit 250 man be staande Shell-combinatie korps. Incident Een klein incident tussen politie en fo topers bleef ook ditmaal niet achterwege. Sint-Nicolaas had maar nauwelijks voet aan wal gezet op de Prins Hendrikkade, of enige nerveuze politieagenten joegen op hardhandige wijze enige fotogafen achteruit. Toen dezen terecht bezwaar maakten tegen dit tactloze optreden, werd een hunner door een hoofdinspec teur in een stevige arrestantengreep van het terrein verwijderd. Dit tafereeltje werd gefilmd door een cameraman, maar onmiddellijk kreeg deze te doen met een driftig protesterende agent, die toen het filmen niet werd gestaakt zijn handen voor de cameralens hield, hetgeen opnieuw aanleiding tot ruzie was.Op dat ogenblik begon de begroe tingsrede van waarnemend burgemees- Extra auto voor Ier Seamus Hayes Willy Scheer en was beste Nederlander Het sportief en organisatorisch bijzon der geslaagde hippische festijn „Jum ping Amsterdam" in het RAI-gebouw kreeg gisteravond een waardig slot. Oud-wereldkampioen Hans Günther Winkler won toen het laatste nummer van dit concours om de Grote Prys van de Stad Amsterdam, toucheerde een be drag van f. 1500 als men de perso nenauto. die de Ier Hayes 's middags bij het jachtspringconcours in de wacht sleepte buiten beschouwing laat, de hoogste prys van dit concours en kreeg tevens de zilveren medaille, die H.M. de Koningin voor de winnaar van de finale had uitgeloofd. De grote verrassing was echter, dat niet een van de befaamde buitenlandse cracks onmiddellijk naast Winkler in het laatste nummer de tweede prys in ont- vangst mocht nemen, maar onze land genoot Willy Scheeren, die met het paard Pourquoi eigendom van de voorzitter van de Hippische Sportbond zijn minder goede resultaten van de vorige dagen geheel deed vergeten. Winkler n Scheeren waren de enigen, di: in de barrage van dit zware nummer slechts vier strafpunten opliepen. De snellere tijd (47 sec. tegen 51 sec.) be sliste ten gunste van de Duitser. Met hen waren de negentienjarige En- gelsman Norton Brookes, de Belgische mej. De Schockaert en de Duitser Bubi Günther in de eerste twee manches strafpuntloos geblevien. Geen „doublé' De „gouden" Alwin Schockemöhle uiteindelijk geëerd met de titel beste rui. ter van het toernooi had in zijn eerste rondgang de toegestane rijtijd met 0," sec overschreden en kreeg een kwart strafpunt. Dat was precies genoeg om hem de illusie van een „doublé" op de laatste avond te ontnemen. (Hij had het internationale springconcours 1' Ame- ricaine gewonnen voor de Ier Seamus Hayes) Met wat meer oplettendheid zou wel licht ook de Engelse amazone Elizabeth Broome in de barrage zijn gekomen. Zij vergiste zich echter na haar eerste fout loze parkoers, maakte een volte alvorens door de finish te gaan en kreeg hiervoor strafpunten. Toen was by haar de fut eruit. Zij startte voor de tweede manche alleen maar om de eretitebl „beste ama zone" te consolideren. Willy Scheeren was de beste Nederlander in de interna tionale concoursen. De altijd lachende Mady Koster zag haar goede rijden be loond met de meeste successen en de na tionale concoursen. De Duitser W. Günther ontving de zilveren medaille van Prins Bernhard, daar hij met het paard Astral tot de beste combinatie van het concours hip- pique werd uitgeroepen. Uitslagen Nat. springconcours: 1. Guus van der Kar (Driebergen) met Ylone 0 strfpnt. 62 sec; 2. Mady Koster (Bussum) met Axel 0 strfpnt. 67,9 sec. Nat. jeugdspringconcours B: 1. Jos Ernst (Blaricum) met Blackey; 2. Yvon ne Wellink (Baarn) met Aida. Int. springconcours met twee paarden: 1. J. P. Seynaeve (België) met Barten der en Dorn; 2. H. Günther Winkler (Duitsland) met Atoll en Romanus. Nat. springconcours „Speel uw spel": 1. Mady Koster (Bussum) met Axel; 2. S. van Spaendonck (Tilburg) met Prins Ayax. Int. springconcours Puissance: 1. ex aequo Deslie Fitzpatrick (Ierland) met in behoeftige omstandigheden. Indien zijn eis wordt afgewezen, rest hem niets anders dan bij sociale zaken aan te klop pen. „Het is doodjammer dat het einde van mijn wielerloopbaan op deze wijze moest komen", was het korte commen taar van Jan Nol ten. Hi Society, Alwin Schockemuhle (Duits land) met Ferdl en Hans Günther Winkler (Duitsland) met Romanus, ieder 4 strfpnt. in de tweede barrage; 4. Hans Günther Winkler met Unda, 4 strfpnt. in de eerste barrage. Nat. Parysspringconcours1. Mady Koster (Bussum) met Axel; 2. Harry Wouters van den Oudenweyer (Eist) met Princess Mary. Nat. jeugdspringconcours: 1. S. van Spaendonck (Tilburg)2. Isabelle Spey- er (Oosterbeek) met Bilitis. Jachtspringconcours om Grote Prijs van Nederland: 1. (tevens extra prijs: een DAF-personenauto) Seamus Hayes (Ierland) met Killrush; 2. David Broome (Engeland) met Ballan Silver Knight: 3. Seamus Hayes (Ierland) met The Tall Man. In. springconcours a l'Americaine: 1. Alwin Schockmuhle (Duitsland) met Ramona; 2. Seamus Hayes (Ierland) met The Tall Man; 3. David Broome (Engeland) met Ballan Silver Knight. Pas in laatste kwartier kwam Sizo naast Kinheim Vooral in de eerste helft bracht SIZO er by Kinheim niet veel van terecht en de 10 voor de Beverwykers gaf dan ook beslist de juiste ruststand aan. Weliswaar misten de Hillegommers spil Reijneveld, maar daaraan kon toch moeilijk het peuterige spel van de voor hoede geweten worden. Het was de Be- verwijkse midvoor, die na een half uur spelen een door doelman Van Haaf ten afgeslagen aanval toch nog in een doel punt wist om te zetten, toen de Kin- heimaanvalsleider de bal voor de voeten kreeg en het leer rustig in het doel prikte: 10. In de tweede helft werd het spel wat harder en zagen wij de Hillegommers wat meer en gevaarlijker in het Kin- heimstrafschopgebied opereren. Pas in het laatste kwartier kreeg SIZO een overwicht en wist De Gier, na eerst te gen de staander geschoten te hebben, zyn club voor een nederlaag te behoeden 1—1. Ondanks felle pogingen van de thuis club om de leiding weer in handen te krygen bleef het bij de 11 stand. Dick Tol, de pechvogel (Speciale berichtgeving) Meer dan een half jaar had Dick Tol door een liesoperatie niet kunnen spelen, maar zondag waagde hij het dan toch weer. Een fortuinlijke entree was het allerminst, want door een bot sing met Molenaar, de spil van KFC, kreeg de Volendammer weer last van zyn lies. De wedstrijd was toen een half uur oud, zodat hij nog kon worden ver vangen. HENGELSPORT Visclub ,,'t Hof" hield haar derde competitie-wedstrijd in Burgerveen. De vangst was slecht. Uitslag: 1. J. v. Went jr. 975 gr.; 2. L. B. van Rhijn 595 gr.; 3. J. Monteba 400 gr.; 4. W. v. Huis 210 gr.; 5. A. Monteba 165 gr.; 6. Sierat 160 gr.; 7. W. v. Rhijn 155 gr.; 8. Th. Halvemaan 90 gr.; 9. J. v. d. Steen 75 gr.; 10. J. Goudkuil. 70 gr. „De Bliek" organiseerde een vijfkamp in de Rijn te Hazerswoude. De vangst was slecht. De uitslag luidt: 1. Zaal berg 1333 gram (winnaar wisselbeker) 2 D.V.V. 1285 gram; 3. De Bliek 1135 gram; 4. De Rijnlandse 233 gram; 5.Het Zuiden 225 gram. De persoonlijke prij- zij vielen ten deel aan: 1. K. Kop Zaal berg), 2. W. de Vink (De Bliek), 3. A. Leuering (D.V.V.)4. W. Hamerling (D.V.V.)5. C. Zandvliet (De Bliek». Visclub ,,'t Rotterdammertje" hield een wedstrijd in de Ringvaart. De vangst was redelijk. De uitslag luidt: 1. D. Flip- po 1110 gram 16 stuks; 2. J. v. d. Wijn gaard 885 gr. 15 st.; 3. C. v .d. Burg 610 gr. 8 st. (zw. voorn)4. A. Flippo jr. gr. 8 St.; A. A. J. Flippo 280 gr. 5st.; 6. H. Abrahams 255 gr. 4 st.; 7. D. v.d. Burg 250 gr. 4 st.; 8. J. Flippo 190 gr. 3 st.; 9. A. Flippo 115 gr. 2 st.; 10. D. Houten jr. 60 gr. 1 st. ter A. de Roos. En Sint-Nicolaas, die zich diplomatiek buiten het fotografen incident had gehouden .roemde in zijn antwoordspeech de wijze, waarop de po litie haar taak verrichtte. Die woorden stonden echter op papier en er viel niets meer aan te veranderen want de Sint moest toch ergens een verklaring vinden voor het hoogtepunt in zijn rede, waarin hij een pleidooi hield voor hogere politiesalarissen Ook in Den Haer De aankomst van Sint-Nicolaas werd onder meer bijgewoond door de voltal lige in ons land vertoevende handelsmis sie uit Thailand. (Het stamland van de taai taai zoals Sint-Nicolaas zei). Buitenlandse radio- en televisiever slaggevers toonden meer belangstelling dan voorgaande jaren Zij waren- gekomen uit Duitsland, Engeland en Denemarken. De Sint zal overigens zaterdagavond wel moe geweest zijn, want in de och tenduren was hij reeds hoofdpersoon ge weest van een glorieuze intocht in Den Haag. Hoogtepunt; een bezoek aan de Spaanse ambassade aan het Lange Voorhout. Hier overhandigde de Sint de erepenning van het Algemeen Haags Comité aan de Spaanse ambassadeur, de hertog van Baena. Deze had velen, met wie hij dagelijks te maken heeft zoals melkboer en bakker met hun kinderen in zijn woning uitgenodigd. Al len kregen van de goede Sint geschen ken en snoepgoed. URGENTIE-SCHEMA IN KADER DELTA-WET Vier tijdvakken van 5 jaar. (Van onze Zeeuwse correspondent) Ged. Staten van Zeeland heb ben het urgentie-schema vrijgege ven van de waterkeringen in het kader van de Delta-wet. Het gaat hier om de dijken die straks na het gereedkomen van het Deltaplan buiten de grote afsluitdijken zullen liggen. Minister Korthals heeft aan dit werkschema in principe zijn goedkeuring gegeven. In vier tijdvakken van 5 jaar elk zul len achtereenvolgens de dyken van de Westerschelde, Walcheren, Schouwen en de kop van Noord-Beveland op Delta-hoogte gebracht worden. In de eerste vijf jaar zal een lengte van 50 km, in de tweede periode van 5 jaar 41 km en daarna 34, 39 en 23 km verhoogd worden. De laatste 23 km zullen weer vallen onder allerlei aanpassingswerken. De vierde periode, die van 1974 tot 1978 loopt, zal gebruikt worden om het land van Saeftinge en de Schorren van Ossendrecht in te polderen. Met deze inpoldering zal een oppervlakte van ongeveer 500 km goede landbouwgrond gewonnen worden. Met de inpoldering van het land Saeftinge zal de kustlijn ongeveer 6 km korter worden. ENORME KEI OP DE VELUWE GEVONDEN Tussen de legerplaats Oldebroek en Nunspeet, middenin de nieuw aan te leggen autosnelweg Amersfoort-Zwolle, is een enorme kei opgegraven met een omtrek van plus minus zeven meter, twee meter hoog en een getaxeerd ge wicht van plus minus acht ton. Deze kei zal op de Klaterweg op het terrein van „Kansas" een plaats vinden. Over de dag, waarop dit enorme gevaarte zal worden vervoerd, wordt met diverse expediteurs nog onderhandeld. BASKETBALL Stars vierden schuttersfeest Bona waar In de eersteklas van de basketball competitie kreeg The Bona Stars" be zoek van DSBC uit Delft. De studenten waren vooral in snelheid de minderen van hun tegenstanders, die een waar schuttersfeest vierden. De rust kwam met 4512 voor de Stars. In de avondschemer voerden de Leidenaren de score regelmatig op. De eindstand werd 9120. Topscorers: Ash ley Hollander: 34, Pley: 24, Dennis Hol lander: 24. Zaterdag spelen de Stars tegen het eveneens ongeslagen Argus 2 om het kampioenschap van de afdeling. De Lei denaren die door hun kleinere lengte alles op snelheid moeten laten aanko men en bijna geen wisselspelers bezit ten, zullen dan een zware wissel op hun nieuwe defensie-formatie moeten trek ken. Bailey is door een knieblessure de finitief uitgeschakeld en Meel en Pley zullen dus Argus moeten afremmen. Bona 2 kwam door het wegblijven van Argus 3 niet aan spelen toe. De tegen standers krygen 2 strafpunten en de wedstrijd wordt overgespeeld. Hockey-uitslagen Heren, le klasse: SCHC—Be Fair 2—0; Laren—BMHC 2—0. Overgangsklasse A: Kieviten—Groen Geel 2—0. Dames, 2e klasse B: Kieviten 2Togo 2 3—1. GEWICHTHEFFEN De LAC „De Spartaan" heeft in haar uitwedstrijd tegen Simson (Den Haag) 3 eerste prijzen weten te behalen, te we ten twee bij het worstelen en één bij body-building, le prijzen worstelen J. D. Matze en S. Holswilder. le prijs body building S. Holswilder. De verdere uit slag was. Body-building- J. Tegelaar 300 kg; F. Pieters 322% kg; S. Holswil der 342 kg; A. Slingeland 380 kg; J. Minke 402% kg. Scheidsrechters voor deze avond wa ren P. Bek, A. Slingeland en G. Miere- met. SPORTSPEINTERS Op de eerste dag van het interna tionale ijshockey toernooi in Lausanne heeft de Haagse IJshockeyclub HYS met 7—0 verloren van ACBB (Parys). In de andere wedstryd won een team van de Canadese Luchtmacht met 7—3 van Lausanne. Het Hongaarse voetbalelftal heef! in het NEP-stadion te Boedapest mei 2—0 gewonnen van Oostenrijk. De rus! stand van de ontmoeting was 0—0.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14