Geen enkele twijfel bij Celebes-Prof. Wijk: 0—3 Mannen van de „Afkenringsdieiisf gaan er s-zondags vroeg op uit Oranje Groen haalde na de rust zwaarbevochten 3-1 zege binnen Organisatie-op-de-achtergrond werkt uitstekend! Afkeuringen worden meestal met gemengde gevoelens ontvangen Amateurs Derby was vol aan spanning maar kreeg een onvriendelijk karakter Volleybalcompetitie GOEDE MENTALITEIT LEVERDE KANGEROES-DAMES 3-1 ZEGE OP MAANDAG 21 NOVEMBER 1960 Van consul tot publikatiebord (Van een onzer verslaggevers) Iedere voetballer van pupil tot semi-prof alle scheidsrechters en niet te vergeten „Het Publiek" kennen de bekende publikatie-bor- den waarop de Afdeling Leiden van de KNVB op zaterdagmiddag en zondagmorgen mededeling doet van het afgelasten van voetbalwed strijden. Men weet óók precies waar deze borden te vinden zijn: op vier vaste adressen in onze stad! Deze vier „trekpleisters" zijn een onmisbaar onderdeel bij het organiseren van een competitie waarbij zó velen zijn betrokken. Vooral bij slecht weer en dat is het nu eenmaal in ons land nogal eens! komt die onmisbaarheid tot uiting. Dan voorkomt een simpele vermelding van wedstrijd zus of zo gaat niet door een hoop ongerief en het maken van onnodige financiële uitgaven. Afgelopen zondag passeerden wij in de vroege' morgenuren zo'n „af keuringscentrale" en aangezien onze belangstelling voor „voetbal" (uiteraard) groot is, voegden wij ons tussen de schare voor het perceel Haven 38, alwaar het Centraal Bureau gevestigd is. Er werd druk gediscussieerd. Op het bord stond weer een respectabel aantal wedstrijden onder het hoofd „afgekeurd" gerangschikt. Terwijl onze blik langs de lyst gleed vingen de gehoororganen links en rechts gedeelten uit de gaande gesprekken op luide toon gevoerd op. Zo van: „dan gaan we maar naar huis", „er is zó toch geen aardigheid aan", „snap je nou, dat ze zó'n veld afkeu ren?" Dit bleek dan afkomstig van de actieve beoefenaars, gezien de koffer of tas die zij meetorsten. De andere categorie de kekers zeiden het aldus: „Jam mer, dat die wedstrijd niet doorgaat. Enfin dan gaan we en dan volgde er de naam van een 4'of andere vereniging daar maar eens kijken vanmiddag'. ten was het gesprek spoedig op gang. Ondanks zijn hoge leeftijd doet hij dit „hondebaantje" nog altijd met plezier en peinst er eenvoudig niet over om er mee op te houden. Er bleek aan het „keuren" nog héél wat vast te zitten: alles moet volgens de „handleiding voor de consul" gebeuren. In alle vroegte, zo vertelde de heer Rooyakkers. stapt hij op z'n brommertje en rijdt naar de Haarlemmervaart. Het doel is het sport park van Lugdunum. Zo omstreeks 7.30 begint de consul zijn „werk". Gezien de voorschriften van de KNVB dient bij de keuring altijd een verenigings-official broekspijpen! - in allerijl naar de Boom- markt. Juister gezegd naar het gebouw der FIT. Tot negen uur kan men daar terecht. Eerst wordt - zoals reeds be kend - de afkeuring doorgebeld naar de heer v. d. Born (Centraal Bureau), maar óók de tegenpartij en de scheidsrechter - zo die van buiten Leiden komen - die nen te worden verwittigd. Voor de wed strijden, die omstreeks 1011 uur aan vangen is bij het .afzeggen" dus enorme haast. De heer Rooyakkers - uiteraard ook de andere consuls - maakt dan ge bruik van een telegram, vaak zelfs met dringende bezorging. Als men daarbij be denkt dat byv. op de drie velden van Lugdunum op zondag vele wedstrijden staan „gepland" is het begrijpelijk dat er bij algehele afkeuring van het complex veel telefoontjes of telegrammen dienen te worden verzonden. Gezien het tijdge brek - tot 9 uur! - maakt de consul zijn lijstje voor alle zekerheid van tevoren reeds klaar. Zo gaat het dus Zo draagt dus de „afkeuringsdienst" in alle vroegte er toe bij dat véél ongerief wordt voorkomen. „Er zit nog héél wat aan vast", zegt men ongetwijfeld een volgende maal, als er op de afkeurings borden weer een aantal afgelaste wed- Heel gewoon Zo gaat het ln de wintermaanden week-in-week-uit. Vaak worden óók de kansen gewikt en gewogen en staat men - gezien de heterogene samenstelling van de wachtenden - bij een bepaalde wed strijd soms lang stil. Niet „stil" stond men echter - en dit viel ons op - bij het feit, dat de mededelingen op het bord een vergeefse gang van velen - vaak naar buiten de stad - hadden voorko men. Ach, het gaat al zo lang zo en men vindt het maar héél gewoon. Roodgloeiend Wij stonden er wél even „bij stil". Realiseerden ons dat er toch wel het een en ander aan vast moest zitten en toen de nieuwsgierigheid eenmaal was aange wakkerd, maakten wij gelyk 'n stap naar voren. Even later stonden we in de win kel van de heer A. J. v. d. Born, die, tus- Consul H. Rooyakkers (rechts) keurt in gezelschap van secretaris N. de Ren het Lugdunum-terrein. (Foto LD./Holvast) sen enkele telefoongesprekken door, ons begroette met „Ja, zo gaat het van van morgen vroeg tot een uur of twee". Een betere introductie was niet mogelijk ge weest. Het onderwerp was gelijk aange sneden. De telefoon stond echter rood gloeiend - ik ben nét een vraagbaak voor iedereen, zei de heer v. d. Born er tus sendoor - zodat een goed lopend gesprek ondoenlijk was. Toch kwamen wij tussen de bedrijven door, bij brokjes en beetjes, wel zóveel aan de weet, dat de gang van zaken duidelijk werd. Eerste melding Alle consuls, die de terreinen in Lei den en omgeving op de' al of niet be speelbaarheid keuren, bellen - sommi gen komen persoonlijk - hun bevindin gen aan dit centrale punt door. Normaal komt om kwart over acht de eerste mel ding binnen van de consul van de terrei nen in de Leidse Hout - vroeger óók UVS - de heer J. Kwestro uit de Rijn dijkstraat. „Daar kan ik de klok op ge- j lijk zetten", aldus de heer v. d. Bom. Een enkele maal zijn de buitengemeen ten nóg vroeger aan de lijn: om 7.15 uur reeds! De heer v. d. Born moet dus vroeg uit de veren. Stuk van leven Toch doet de heer v. d. Bom, die zélf indertijd als stopper een steunpilaar was van Leidse Boys (hij speelde tot zijn 53e jaar(!) waarvan 26 jaar in het eerste elftal en is bovendien erelid) dit liefde werk met veel plezier. Voorlopig gaat hij dan ook gewoon door: d.w.z. stapt des zondags vroeg uit de veren. Dit doet de heer v. d Born nu al bijna 25 jaar. En dan te bedenken dat gedurende al die tijd nimmer een onjuiste vermelding op het bord heeft gestaan! Vraagbaak Na de melding van de heer Kwestro volgen de overige aan de lopende band. De heer v. d. Born op zijn beurt geeft op gezette tijden de binnengekomen af keuringen - wéér telefonisch - door aan de andere drie adressen in de stad. Om streeks elf uur is de zaak rond. Maar., dan gaat het „bellen" gewoon door. Spe lers, scheidsrechters en publiek: gaat die of die wedstrijd nog door? Als het héél slecht weer is - en UVS speelt thuis - en de meeste wedstrijden zijn afgekeurd is er druk „verkeer" met de buitengemeen ten: „Gaat UVS nog door?" Dit gaat zo door tot twee uur, dan stapt de heer v. d. Born op en gaatnaar het voetbal len kijken! Voor de zoveelste maal rinkelde de te lefoon. Aangezien onze nieuwsgierigheid intussen was bevredigd en we óók nog een bezoekje wilden afleggen bij één van de mannen, die elke zondagmorgen in alle vroegte erop uittrekken, namen we vlug afscheid. Toen we naar buiten stap ten hoorden we nog nét zeggen: „Met v. d. Born!". Er schoot ons te binnen dat we vergeten waren te vragen hoeveel malen op zo'n drukke ochtend dit wel gezegd wordt 30 jaar consul Een telefoontje met de heer Van Leeu wen van de Afdeling Leiden van de KNVB resulteerde in een aantal namen van consuls. Er zijn er zo'n 40 in func tie (Leiden en omgeving) onder wie vele oudgedienden: o.a. J. Kwestro, Van Tuyl, J. de Wissel (Alphen), J. C. v .d. Berg (Katwijk) en H. Rooyakkers. Laatstge noemde zou de oudste moeten zijn: Wéér een „gesprek" - ditmaal met de grond- technische dienst van de KNVB in Den Haag - bevestigde ons vermoeden. Op 23 december 1930, dus bijna dertig jaar ge leden, bleek de heer Rooyakkers - nu 67 jaar - als consul te zijn aangesteld. Een respectabele staat van dienst! In alle vroegte Tegenover de heer Rooyakkers - in diens woning aan de Hogewoerd - geze- aanwezig te zijn. Als wij de naam De Ren neerschrijven begrijpen de insiders gelijk wie die man bij Lugdunum is! En dan na de „rondwandeling" over de drie velden - in de schemer - zo vlug moge lijk weer weg. Tenminste als één of meer terreinen door de heer Rooyakkers zijn afgekeurd. Telegrammen Met het keuren alléén is de consul nog niet met zijn onbezoldigd baantje klaar. De meeste consuls zijn niet in het bezit van een privé-telefoon en begeven zich - vaak met bemodderde schoenen en Onder grote belangstelling schrijft de heer A. v .d. Born een afge laste wedstrijd op het publikatie bord aan de Haven. (Foto L.D./Holvast) stryden prijkt. Zo is het ook, vandaar dat wjj deze op de achtergrond werken de organisatie eens naar de voorgrond hebben gehaald. Voetballers scheids rechters en niet te vergeten de „toe schouwers-van de-wedstrijden" staan zo vaak in het middelpunt van het sport nieuws! Celebes, vorig seizoen één van de sterke ploegen uit de overgangsklasse, is nu duidelijk een van de degradatie kandidaten. Het niet meer beschikbaar zijn van aanvoerder Ton Smit en „ka non" Eddy van Knjjnenburg blijkt voor de Hagenaars een onherstelbaar verlies. Prof. Wijk rekende tenminste in nauwe lijks 3 kwartier tijd op vernietigende wijze met de gastheren af. Frans Sieval was in deze ontmoeting in ongenaakbare vorm. Zijn serveren gaf PW directe punten aan de lopende band en de armbewegingen die hij aan het net maakte, lieten het Celebes-blok tekens weer vergeefs van de grond ko men. En dan is daar in de blauwwitte gelederen nog altijd een Bas Leurink, die momenteel zijn niveau van het vorig seizoen nog niet heeft bereikt, maar met wie de verdedigers toch geducht re kening dienen te houden. Verder was het verschil in techniek tussen PW en Celebes zo in het oog springend, dat er voor niemand ook maar enige twijfel bestond over de uitslag van de wedstrijd, na 158, 158 voor PW leek Celebes in de derde set, waarlijk naar een betere prestatie te groeien. Het werd nJ. 65 voor de Hagenaars. PW wilde echter geen set verspelen, zette even alles op alles en dat was voldoende om Celebes elke gedachte aan een nog mogelijke puntenverdeling te ontnemen. In luttele minuten had PW de winst gerealiseeerd, 157. Een technische k.o.! PVCKangeroes: 1-3 Het leek er in de eerste set niet op. dat de winst naar de Leidse formatie zou gaan. PVC serveerde uitstekend en ook het smashwerk van de Haagse dames liet in deze periode weinig te wensen. Kangeroes kon de felle start van PVC moeilijk verwerken. De passes faalden en van opbouw van het spel kwam dan ook weinig terecht. Dat veranderde echter in de tweede set. Wel kon PVC de leiding nog tot 8—7 behouden, maar daarna drukte Kangeroes, dank zij voortreffelijk verdedigen, door naar een 1510 setwinst. PVC zakte in de derde set helemaal weg. Niets lukte, terwijl Kangeroes juist het goede ritme had gevonden en nu ook aanvallend beter uit de verf kwam. Het werd maar liefst 151! voor Kangeroes. PVC reageerde fel op de 1—2 set-achterstand en omdat Kangeroes die reactie bekwaam opving, ontstond er een spannende slotfase. Keiharde Haagse smashes werden ver rassend geretourneerd en zelfs werd de Haagse aanval overgenomen. Het was tenslotte de serve, Suze Verhoekx, die de Kangeroes deed zegevieren. Van 78 werd het via 11—7 een verdiende 1510 winst. Advertentie! Onder protest Niet alleen werd er door de beide verenigingen nagekaart, óók de pro testcommissie van de KNVB zal over DOCOS-Oranje Groen nog het hare zeggen. Er is namelijk door de thuisclub geprotesteerd wegens het foutief hervatten - zo ongeveer 20 minuten vóór het einde met een 12 stand - van het spel door ar biter Ten Brink. Op een gegeven moment floot deze namelijk voor strafschop aangezien hij doelman De Hoed een speler zag „vloeren", bij zijn poging een gevaarlijke si tuatie te klaren. Achteraf bleek het slachtoffer echter géén DOCOS- spcler te zijn, maar de back van Or. Groen W. Koet. Een eigen speler dus en daar staat nu eenmaal geen straf op. Goede raad was duur en inplaats van een „scheidsrechters- bal" vóór de doelmond liet de heer Ten Brink vér bezijden het doel - buiten het strafschopgebied - de bal vallen! Na afloop diende aanvoer der Ouwerling tegen deze beslissing een officieel protest in. Uiteraard een strohalm waaraan DOCOS zich vastgrijpt. De roodwitten denken in de richting van het overspelen van de laatste 20 minuten. Te beginnen met een 12 stand en scheidsrech- tersbal vóór de doelmond! Of dit protest succes van slagen zal heb ben dient te worden betwijfeld. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Veel spanning Een minuut of drie na de thee viel de reeds gememoreerde en veel omstreden treffer van Joost v. Marwijk. Doch dit feest ging niet door. Drie minuten later miste stopper Ouwerling en Jaap van Belkum liet de Oranje Groen-aanhang voor de eerste maal juichen: 11. Nau welijks vier minuten daarna legde een verre uittrap van doelman De Hoed de basis voor de tweede goal. Linksbinnen Verkuylen werd voor de 12 stand uit bundig omhelsd. Groot was de spanning die zich verder openbaarde. Aan beide kanten vielen kansen, maar géén doel punten. Hachelijk werd de situatie voor het Or Groendoel in de 30e minuut. Ook ingewikkeld. waarbU rechtsback Meyer een wat verwrongen neus overhield en op een brancard werd weggedragen. Ton v. Helden nam zyn plaats in. Hard en soms onvriendelijk ging men verder. Alles was nog mogelijk. Toen gebeurde het: de doorgebroken Dubbeldeman werd in de 38e minuut unfair gevloerd. Er werd een vinger geheven en de bal kwam op de witte stip. Het slachtoffer zélf schoot beheerst 1—3 achter Wanst. De stryd was bekeken. DOCOS had wéér verloren of Oranje Groen is nog steeds ongeslagen! Een leuke ploeg vormen die Kange- roes-dames. In de kritieke fasen van de stryd geen gemopper op elkaar, geen boze gezichten maar een lach. Aan die juiste mentaliteit danken zij menige overwinning, die gemeten naar zuiver technisch kunnen een nederlaag had be horen te zijn. ZEILEN Bouw van Wijk kreeg zijn titel toch Bouw van Wjjk met zijn equipier J. J. van Boekhoven zyn nu toch zij het een beetje laat de nieuwe Nederlandse kampioenen 1960 in de vryheidsklasse. Na de Nederlandse kampioenschappen, die in september van dit jaar werden gehouden, kon het kampioenschap niet worden toegekend aangezien er protes ten van andere deelnemers waren bin nengekomen over een niet reglementair zijnde mastconstructie. De technische commissie van de KVNWV heeft nu uitspraak gedaan, waardoor Bouw van Wyk alsnog kam pioen van Nederland in de Vryheids klasse werd. AUTOMOBILISME Elf maanden cel voor Nino Farina De ex-wereldkampioen der coureurs Nino Farina is schuldig bevonden aan een aanrijding, die de dood van een weg gebruiker ten gevolge heeft gehad. H(j werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 11 maanden, tevens werd hem de rijbevoegdheid voor de duur van een jaar ontnomen. De wereldkampioen 1950 heeft tijdens het proces steeds volge houden dat hy in de auto, die het on geluk veroorzaakte, slechts passagier was. Op grond van het medisch rapport kwamen zowel de aanklager als de rech ter tot de overtuiging, dat Farina zelf aan het stuur had gezeten. TURNEN In West-Beriijn: Vijfde plaats voor Ria van Velsen Zaterdagavond werd in West-Berlyn een turnwedstryd gehouden tussen een ploeg uit Amsterdam en de sportclub Olympia, de sterkste Duitse vereniging. De Duitse meisjes zegevierden met 222.55 punten tegen 213.85 punten voor Am sterdam. Bij de Nederlanders behoorden Bep Ipenburg-Drommel en Ria van Velsen (Bodegraven) tot de beste turnsters. Bep Ipenburg-Drommel behaalde dan ook de meeste punten in de individuele rangschikking met 38.05 punten, gevolgd door drie Duitse dames met 37.90, 37.65 en 37.60 punten, terwijl Ria van Velsen, die door een fout op de evenwlchtsbalk kostbare punten verloor, met 36.95 pun ten op de vijfde plaats eindigde. VOETBAL Belgen verloren van Zwitsers In een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1962 heeft België gisteren te Brussel met 42 verlorx van Zwitserland. De rust stand was 11. Reeds eerder verloor België in groep 1 met 20 van Zweden. De stand in deze groep luidt nu: Zweden 1 1 0 0 2 2—0 Zwitserland 1 1 0 0 2 4—2 België 2 0 0 2 0 2—6 West-Duitsland heeft ook zijn tweede wedstrijd van de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal 1962 gewonnen. Voor 27.000 toe schouwers versloeg het Westduitse team gisteren in Athene Griekenland met 30. Alle drie doelpunten werden voor de rust gescoord. De stand in groep 3: Duitsland 2 2 0 0 4 7—3 Noord-Ierland 1 0 0 1 0 34 Griekenland 1 0 0 1 0 03 Afgelaste wedstrijden Alle wedstrijden, welke gisteren voor de Afdeling Leiden van de KNVB zou den worden gespeeld, werden afgelast. Ook de competitie van de Christelijke Korfbalbond vond geen doorgang. Uitslagen standen 1E-KLASSE C: TSC—MOC '17 2—2 2E-KLASSE A: HBS—VCS 2—1 3E-KLASSE A: LisseRKAVV 2—2 GDA a—13 Archipel 7—6 TYBB 7—12 Voorburg 7—6 Lisse 9—10 Alphia 7—6 RKAVV 8— 9 Westerkw. 7-4 Wassenaar 7— 8 WP 7—4 Hillegom 7— 8 Foreholte 7-6 3E-KLASSE C: RKWIK—UNIO 2—4 Alphen—GSV 2—2 OlympiaDHL 1—0 RVC 7—14 Olympia 8—8 UNIO 8—12 Hollandiaan 6-4 DHL 8—10 RKWIK 8—4 GSV 8—10 VIOS 6—3 Alphen 7— 9 Delft 6—2 Bodegraven 7— 8 Lekkerkerk 7—2 4E-KLASSE A: DOCOS—Or. Groen 13 Oranje Gr. 7—13 ASC 6—6 SJC 8—11 Cone. H. 7—6 Warmunda 6— 8 VVSB 65 Lugdunum 7— 8 Altior 5—3 DOSR 8— 8 DOCOS 7—2 EHS 6— 7 DIO 5—1 DOCOS was moeilijk te nemen klip Naprat-en. (Van een onzer verslaggevers) Het DOCOS-veld in de Kikkerpolder bleek de „inval" van Pluvius te hebben overleefd. Terwijl alle velden in de Sleutelstad en omgeving ASC, LFC, Roodenburg, UVS en Warmunda géén voetbal konden verdragen ging de Leidse derby DOCOS—Oranje Groen door. Terecht ook, want hoewel zwaar, de grasmat was uitstekend bespeel baar. Gezien het „alleenrecht", was er uiteraard een talrijk publiek, dat zich beslist niet heeft verveeld. DOCOSOranje Groen was n.l. een echte derby waarin niet was te zien wie koploper of degradatie kandidaat was. Hetgeen tegelijk een compliment is aan het adres van DOCOS, dat zich uitstekend heeft geweerd en zó spelend toch te goed is om onderaan te staan. Er was spanning en sensatie maar helaas ook in de tweede helft, véél te hard „voetbal", hetgeen de stemming binnen de lijnen bepaald niet ten goede kwam. Nee, wij vonden deze felle strijd om de punten toen niet aardig meer. Oranje Groen zege vierde met 13 en kreeg, door de bank genomen iets te veel, maar de overwinning was toch wel verdiend. Doelman De Hoed van Oranje Groen lost een gevaarlijke situatie voor zijn doel stompend op. De bal is inmiddels van het hoofd van de DOCOS-aanvaller verdwenen. (Foto L.D ./Holvast) DOCOSOranje Groen was een wed strijd waarover men in beide kampen nog wel even zal hebben nagepraat. De roodwitten - ditmaal in blauwwit spe lend - zagen (met een 10 voorsprong) kort na de rust een tweede treffer van Joost v. Marwijk door arbiter Ten Brink geannuleerd. Waarom? Vermoedelijk we gens freekick, maar de beslissing van de arbiter werd met gemengde gevoelens begroet. Daarvan getuigden de heftige discussies, die buiten de lijnen ontbrand den. Als.ja, als het wèl 20 was ge worden dan zou Oranje Groen vermoe delijk niet hebben gewonnen, zei men aan roodwitte zijde. Maar, en hier begint het verhaal pas goed op derbyniveau te komen: binnen vier minuten scoorde Oranje Groen twee treffers (Jaap v. Belkum en Verkuylen) en stond toen in de 10e minuut ineens met 12 voor. Daarna werd de derby niet alleen erg spannend maar óók te hard. Tien minuten later gebeurde er ten nadele van DOCOS een verkeerde interpretatie van de spelregels, waarover na afloop de tongen loskwamen. Hoe, daarover vertellen we in nevenstaand kader. Over de leiding van arbiter Ten Brink uit Den Haag liepen de meningen heel ver uiteen: van slecht tot uitste kend. Wy dachten er zó over: floot aan vankelijk te veel, maar kon door de bank genomen toch wèl bevredigen. De wed strijd was lastig, de sfeer gespannen en wie maakt er géén fouten? Tenslotte was o.i. de penalty kort vóór tijd tegen DO COS gegeven terecht, al ontnam de daaruit door Dubbeldeman gescoorde 1-3 aan de roodwitten alle illusies om nog een draw - dit er toen nog wèl inzat - te bevechten! Ontdaan van alle franje zag het wed- strijdbeeld er aldus uit. Oranje Groen trapte af, maar DOCOS met een invaller voor de tegen Lugdunum geblesseerde Th. Piket lanceerde de eerste aanval op rechts. Linksback Koet gleed onderuit, maar rechtsbuiten Jansen schoot slap en slecht. Groot gevaar ontstond er in de 6e minuut voor het DOCOS-doel, toen stopper Ouwerling zo ongelukkig terug speelde, dat hij bijna doelman Wanst passeerde. Gelukkig voor de thuisclub voorkwam de staander een doelpunt. Er volgden een stuk of vier corners op het DOCOS-doel en aan de andere kant no teerden we een goede kans voor Fr. Jan sen - na missen van W. Koet - doch deze wachtte te lang en W. v. Belkum redde toen de hachelijke situatie. De mooiste kans "iel in de 17e minuut: voor een totaal verlaten doel greep Jaap van Belkum tot grote wanhoop naar zyn hoofd. Geen goal dus! Daarna viel de openingstreffer van DOCOS. Een defen- siefout - doelman De Hoed en Koet - was de oorzaak. Joost v. Marwijk strafte het misverstand af: 10. Dit werd ook de ruststand, want de thuisclub stelde zich verder uitstekend teweer tegen de pogingen van Or. Groen om de gelijk maker te bewerkstelligen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13