Verrassend grote 4-0 overwinning van Rijnsburgse Boys op SSS Rijnland zegevierde met gering verschil Prima voetbal in de eerste helft basis van verdiende zege were SPURS LEGDEN BASIS VOOR EEN NIEUWE ZEGEREEKS Noordwijk lierfstkampioen door ruim 6—3 zege op Zuidland Koploper GWS maakte geen fout en won van Semper Altius: 5—0 Sy MAANDAG 21 NOVEMBER I960 Cees Heemskerk de grote animator! (Van een onzer verslaggevers) Het Rijnsburgse Boys-terrein was zaterdagmiddag, ondanks al het water, dat het te verwerken had gekregen, werkelijk in uitzon derlijk goede staat. De stemming in de geelzwarte gelederen hield daarmee géén gelijke tred. Dit bleek ons toen wij vóór de aanvang bij voorzitter Pauw naar de opstelling informeerden. Schutter Henk v. d. Mey, die reeds vele weken op de lijst van geblesseerden spelers voorkwam en die „mee" zou doen tegen SSS dit zou de produkti- viteit ten goede gekomen zijn bleek helaas ziek. Een grote tegenslag dus voor de Boys en de sterk gewijzigde formatie, die bin nen de lijn kwam, leek nu niet be paald een belofte voor de toekomst in dit geval: een broodnodige zege! in te houden. Vandaar de wat gedrukte stemming. Verrassend Tóch kwam die hoogst noodzakelijke overwinning er. Het werd zélfs een ver rassend grote en verdiende zege: 40. Uitgezonderd het eerste kwartiertje ga ven de Boys de toon aan en voetbalden - vooral in de eerste helft! - zó goed dat wij enigszins verbaasd ons afvroegen „hoe kan zo'n ploeg in de buurt van de rode lantaarn rondhangen". De motor was de kleine linksbinnen Cees Heems kerk, die links en rechts met kwistige hand zijn mede-aanvallers van passes- op-maat bediende. Zélf tweemaal scoor de en zodoende zijn uitstekend spelin zicht beloond zag. Weten de Boys dit spelletje nog even vast te houden rest er slechts één conclusie: de gevaarlijke zone is vér beneden de stand! Even inspelen Het begon niet zo héél erg opgewekt voor de Boys. In de gewijzigde defensie klopte het nl. nog verre van goed en de aanvallen van de gevaarlijke SSS-aanval deden bange gevoelens oproepen. Een te- rugspelbal van H. H. de Mooy veroor zaakte een hachelijke situatie voor de veste van doelman Bert Heemskerk en het was maar goed dat het kruit van de bezoekers in die eerste fase flink nat bleek. De vijandelijke kogels vlogen naast of over het doel, terwijl éénmaal - na een slechte doelschop - Rijnsb. Boys de handen dicht mocht knijpen dat rechtsbuiten Pegels in vrije positie vóór- langs de palen schoot. Ommekeer Dat eerste kwartiertje bleek echter voor de thuisclub genoeg. Men raakte in gespeeld en onder leiding van linkshalf B. Kralt en linksbinnen Cees Heems kerk kwamen de geelzwarten tot veelbe lovende acties. Kregen vervolgens een overwicht en de SSS-defensie. waarin stopper De Jong - auto-ongeluk - ont brak, moest alle zeilen bijzetten. De ac tieve Heemskerk toverde een mooie om haal te voorschijn en een dito kopbal; er kwamen bovendien vijf hoekschoppen aan de orde. In de Klaaswaalse defensie ging men onder de niet aflatende druk wat paniekerig voetballen. Rechtshalf Gerrit v. d. Meij en rechtsbinnen C. van Egmond bouwden samen in de 25e mi nuut de zoveelste aanval op. De hoge voorzet, die van de schoen van v. Eg- mond vertrok, werkte doelman De Bie onvoldoende weg en de eveneens voor doel opererende linkshalf Kralt kogelde daarna fraai in: 10. Vervolgens hadden beide ploegen „ge luk". Eerst SSS, want een hard schot van G. v. d. Meij vloog vla een vijande lijk been tegen de staander. In dezelfde minuut gebeurde hetzelfde aan de ande re kant. Via de handen van doelman Heemskerk ging de bal tegen de paal en zó er weer uit! De geelzwarte midvoor Bleichrodt zet te in de 38e minuut met een achter waartse kopbal, de naar links afge zwenkte Cees Heemskerk aan het werk. Het harde schot stopte de SSS-doelman echter bekwaam. Een minuut later deed Bleichrodt hetzelfde. Ditmaal kreeg Van De SSS-keeper De Bie staat hier aardig in de verdrukking tussen zijn eigen spelers. Links op de foto de koppende Bleichrodt, terwijl C. Heemskerk belangstellend toekijkt. (Foto L.D./Holvast) Zuylen de bal op links vrij. Via de staander caramboleerde de bal daarna in de touwen: 20. Doelman Heemskerk voorkwam vervolgens 21 door zich op de schoen van de doorgebroken In 't Veld sr. te werpen en Tros - linksbinnen - verzuimde voor een leeg doel een dot van een kans te benutten. Rust. Twee fraaie treffers Na de thee zakte het spelpeil tot een lager niveau. Vooral ook omdat de Boys in de 8e minuut reeds door Cees Heems kerk op 30 kwamen. Teun v. Zuylen leidde deze winnende treffer op zijn een tje in. De zege was o.i. toen reeds een feit, want de SSS-aanval draaide zó stroef en zó schotloos dat doelpunten welhaast uitgesloten waren. En toch kre gen de bezoekers wél kansen. De enige goal, die de roodwitten - in de 30e mi nuut - scoorden werd wegens freekick tegen doelman Heemskerk door arbiter Kok uit Amsterdam afgekeurd. Kennelijk wilden de Boys géén risico nemen. Men veranderde tijdens een SSS offensief van opstelling en B. Kralt ging weer op de hem vertrouwde linksback- plaats spelen. Invaller Koemans verhuis de naar de aanval. Deze omzetting deed de rust weerkeren en gelijk trokken de geelzwarten ten aanval. Cees Heemskerk - onvermoeibaar - werkte dat het een lieve lust was en zó er nog onzekerheid leefde in de Boys-harten, stelde zes mi nuten vóór het einde de twee punten vei lig. Een verre pass van G. v. d. Meij ge bruikte Heemskerk nl. uitstekend. De Boys-aanhang was opgelucht: 40. Voor ons stond de winst allang vast, daarvan hebben we reeds verteld. De strijd was afgelopen. Wél scoorde linksbuiten v. Zuylen bij het scheiden van de markt nog, maar arbiter Kok zei: buitenspel. Jeugdleden ,De Kaag' ontvingen diploma Zaterdagavond werd in „Het Gulden Vlies" de feestavond voor jeugdleden van de Koninklijke Zeil- Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag" gehou den. Op deze avond, die geopend werd door de voorzitter, de heer L. van der Steur, werden de diploma's uitgereikt aan de juniorleden, die dit jaar met goed ge volg de zeilcursus hadden doorlopen. Hoofdinstructeur A. H. van Vliet, over handigde de diploma's. Namens de vele aanwezige ouders dankte de heer W. Schram. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk voor de in structeurs. De jeugdleden, die dit jaar een diploma hebben behaald zijn: Anneke van Egmond, Jerphia Fabry de Jonge, Fieke Hozee, Mieke van der Meulen, Diana van der Mey, Dicky van der Plas, Joyce Schram, Joyce Tegelaar, Anneke de Vries, Kitty Vrijenhoek, Eduard Bom- hoff, Gerard Bomhoff, Dick Coster, Johan Krantz, Peter de Looff, Robert Macovich, Jan Frans Mandemaker, Hans Peltzer. Remko Perfors, Ralf Pronk, Evert Scheepmaker, Jeremy Seeger, Rino Tetteroo, Ton Tetteroo, Frans Visser, Mauk Visser, Frans van der Waals, Roy Walther. Er werden dia's vertoond van het admiraalzeilen tijdens de jubileum Kaagweek. De heer L. v. d. Steur gaf hierbij commentaar. Na de dia's werd nog een film ver toond, gemaakt door de Finnjollenzeiler Leo Gerhards met als onderwerp de Finn Gold Cup 1959 in Helerup (Dene marken), waarbij de heer A. J. Pranger commentaar gaf. Koersen Hilversum De uitslagen van de gehouden drave rijen lulden: Bea-Kinley-prijs: 1. Zusanne van Gon- ny (H. C. ten Hagen) (1.31.4); 2. Zanzi bar; 3. Zenith Williams. Tot.: wl. f3.20, pl. f 1.40, f 1.90, f 1.90, gek. f8.40, cov. f7.20. Bella Spencer-prijs: 1. Youkl Axklt (J. Wagenaarlr.) (1.31.9); 2. Ylogie M„ 3. Xylander V. Tot.: wl. f 2.40, pl. f 1.50, f 2,- f6.30, gek. f4.60, cov. f5.60. Boemsaat K-prlJs: 1. Ysloper (P. M. Smit) (1.30.7); 2. Y. Saint Parlsen; 3. Yannette Parisienne K. Tot.: wl. f3,pl. f 1.30, f 1.30, f 1.70. gek. f6.70, cov. f5.—. Bohemlen-prijs 1. Xlphlas (W. J. van Dooyeweerd) (1.29.1); 2. X. Bond. 3. X. Nelly. Tot.: wl f3.—, pl. f 1.30, f 1.30, f 1.40, gek. f5.80, cov. f5.30. Hoefslag Wisselbeker-prijs: 1. Theo Mes- sldor (F. J. Eerenberg) (1.24.7); 2. Wil liam Z.. 3. Yolanda van Oranje. Tot.: wl. f140. pl. f 1.20, f2,10. f 1.40, gek. f5.80, ccv. tf.so. Blanco T-prljs: 1. X. Signal (B. de Vries) (1.26.9); 2. Xelinotte. 3. Yolanda van Oranje. Tot.: wl. f9.90. pl. f3.60, f5 20. f6.50. gek. f7.40. cov. f 11.50. Blngen Magowan-prijs: 1. Vrijbuiter (P. M. Smit) (1.27.4); 2. Xerophyt; 3. Xlphon L. Tot.: wl. f3.10. pl. f 1.50, f2.10, f2.40. gek. f8.10. cov. f5.50. Bromelia-prijs, le afdeling: 1. Valn- queur (J. M. v. d. Berg) (1.26.6): 2. Um ber; 3. Tea. Tot.: wl. f5.50. pl. fl.50, f 1.30, f 1.30. gek. f 11.80, cov. f4,—. 2e afdeling: 1. Vrolijke Frans (P. A. Strooper) (1.26.9); 2. Vivant Hollandia; 3. Robert Taylor. Tot.: wl. f6 40. pl. f 1.80. f 1.60, f 1.60, gek. f 19.10, cov. f4.90. Totallsator-omzet f164.961, Voetbal in Engeland Een week na de eerste nederlaag van dit seizoen bewees Engelands voetbalmachine nummero één, Tot tenham Hotspur, dat de noord- Londenaren nog niets aan klasse en technische vaardigheid hebben ingeboet. Ruim 46.000 toeschou wers aan de White Hart Lane waren in de wolken toen hun favorieten met een krasse 6—0 overwinning op Birmingham de basis legden voor een nieuwe zege reeks. Het herstel van de Spurs was des te belangrijker, omdat Sheffield Wednesday door een 21 nederlaag tegen Leicester City twee waardevolle punten verloor. Tottenhams voorsprong bedraagt thans zeven punten met een wedstrijd meer gespeeld dan Sheffield Wednesday. Openingstreffer bezoekers voor (Van een onzer verslaggevers) Noordwijk is herfstkampioen 1960 geworden in de derdeklasse A van de zaterdagcompetitie in district West II. Dankzij een 63 zege op Zuidland hebben de rood- broeken deze officieuze titel in de wacht gesleept. Het heeft er echter zaterdag echt niet naar uitgezien, dat de uitslag zo hoog zou worden, omdat na 25 minuten pas de openingstreffer genoteerd kon wor den. En die was nog voor Zuid land. Daarna overklasten de Maar Willy Jagers was de beste turner In de jhr. mr. Feith-hal te Coe- vorden is zaterdagavond de turn- wedstrijd gehouden tussen de Nederlandse heren en een ploeg van Rijnland. De Duitsers wonnen met 276.65 punten tegen 274.45 voor Nederland. De gasten zege vierden met gering verschil op vijf onderdelen, alleen het paardsprin- gen leverde een puntensurplus op voor onze landgenoten. De Nederlandse kampioen Willy Ja gers turnde een uitstekende wedstrijd. Niet alleen eindigde hij in het persoon lijke klassement op de eerste plaats, doch op de brug en rek kwam hij zelfs tot de hoogste score van de avond, na melijk 9,50. In totaal behaalde hij 56,60 Vierde klassers zaterdagvoetbal Leiden verloor punten. De Duitsers Friedrich en Schunke, die deel uitmaakten van de voorlopige Oostduitse ploeg voor de Ol. Spelen en onlangs om politieke redenen naar West-Duitsland waren uitgeweken, moesten hun meerdere erkennen in onze landgenoot en eindigden resp. op de tweede en vierde plaats in het indivi duele eindklassement. Met deze ontmoe ting nam Klaas Boot, de veelvoudige Nederlandse kampioen afscheid van de wedstrijdsport. De Alkmaarder ontving namens het K.N.V.V. uit handen van de heer J. de Jong (Leeuwarden) de K.N. G.V.-plaquette. De uitslag van de wedstrijd was: 1. Willy Jagers (Ned.) totaal 56,60 pnt.; 2. Friedrich (Rijnland) 55,95 pnt.; 3. Klein (Rijnland) 55,35 pnt.; 4. Schunke (Rijnland) 55,30 pnt.; 5. Thijs (Rijnland) 55,20 pnt.; 6. Blitz (Ned.) 54,80 pnt.; 7. Altes (Rijnland) 54,55 pnt.; 8. Klaas Boot (Ned.) 54,45 pnt.; 9. Van der Sande (Ned.) 54,35 pnt.; 10. Salle (Ned.) 54.00 pnt.; 11. Tischdick (Rijnland) 53.00 pnt.; 12. Kaaks (Ned.) 51,60 pnt. hun tegenstanders van Katwijk (Van een onzer verslaggevers) Van het programma in de vierde- klasse Zaterdagvoetbal is vrijwel niets terecht gekomen. Pluvius stak namelijk op het laatste moment in een „heel slechte bui" en wat dat wil zeggen is zo langzamerhand genoeg bekend. Slechts twee duels vonden doorgang: GWSSemper Altius en KatwijkLeiden. Beide in de vierde- klasse Ain 4B werd alles afgelast! Verstevigd Koploper GWS gebruikte overigens de wedstrijd tegen Semper Altius om haar positie aan het hoofd van 4 A nog wat te verstevigen. Een zege van de voetbal lers van Sikkens op hekkesluiter Semper lag wél in de lijn der verwachtingen. De winst (50) was echter zó overtuigend, dat de indruk gewettigd is, dat de Sas- senheimers van plan zijn de fraaie posi tie voorlopig in handen te houden. Mid voor Veltenaar scoorde een hattrick! Het jonge Haagse ploegje miste de snelheid, Inzicht en ervaring om het de thuisclub erg moeilijk te kunnen maken. GWS was van meet af de sterkste en in de 15e minuut viel de openingstreffer. Een goede combinatie tussen rechtsbin nen Van Kesteren en midvoor Veltenaar rondde de laatste prima af: 1—0. Vijf minuten later werd Veltenaar gelanceerd door H. Lens en dit betekende 20. Na een half uur spelen viel de derde GWS- treffer. Een corner genomen door Van Kesteren legde de basis; rechtsbinnen Putman kopte daarna de bal in de Haagse touwen; 30. Na de rust zakte het spelpeil aangezien de thuisclub het gezien de royale voorsprong wat rustiger aandeed. Zo duurde het ruim 20 minuten alvorens Veltenaar uit een scrimmage 40 liet aantekenen. Twee minuten vóór de finish van dit sportieve duel viel nog 5—0. Ditmaal legde Veltenaar de eerste steen en kopte een vallende Van Keste ren via binnedkan* Baal Kaak. Ben yer» diende zege uiteraard al had de zonder stootkracht spelende Hagenaars toch wél een tegenpunt verdiend. Na vier weken rust Na vier weken gedwongen rust kwam Katwjjk weer eens binnen de lijnen. De oranjebaadjes deden het goed ook: met 52 zegevierden Verdoes en zijn man nen - ondanks twee invallers - over het bezoekende Leiden. Het veld was prima, de strijd sportief en de leiding goed. Het Katwijkse elftal werd gecomple teerd door rechtsbuiten Verloop en rechtsback D. Pronk. Na aanvankelijk wat „zoeken" veroverde de thuisclub zich een veldoverwicht, doch liet het midden veld soms toch te veel aan Leiden over. In de 5e minuut leidde een combinatie tussen rechtsbinnen Spiering en links binnen v. Rooyen tot de eerste Katwijk goal. In eerste instantie stopte doelman Schneithorst 't schot van Spiering, doch de tweede maal schoot Van Rooyen raak: 10. Hierna bleef Katwijk gevaar lijker, maar het duurde tot 10 minuten vóór de rust alvorens 20 kwam. Dit maal scoorde Spiering. Voor de rest hield de Leiden-doelman met uitstekend keep- werk de zaak dicht. Na de rust werd er aan beide zijden fel gestreden om een doelpunt, doch de wederzijdse defensies - Van der Kwaak en Pouw bij Leiden; Pronk, Jonker en D. Pronk (Katwijk) - hielden de aanvallers lange tijd in be dwang. Dit ging zo door tot de 20e mi nuut. Linksbuiten De Koning zag zijn pass naar Spiering goed afgewerkt: 3-0. Leiden besefte daarna dat het de za ken beter moest aanpakken. Enkele mi nuten later omspeelde De Boer stopper Jonker en lepelde de bal over doelman Guyt van Katwijk in de touwen: 31. De Leiden-defensie bleef in de 27e mi nuut echter staan voor vermeend bui tenspel en midvoor Verdoes benutte de gelegenheid goed: 4—1. Door een vrije trap genomen door rechtsback Pouw kwam Leiden terug tot 42. De roodwit ten bleven dóórgaan, echter zonder suc ces. Acht minuten vóór de finish stelde de thuisclub de zege definitief veilig. Rechtsbuiten Verloop vuurde langs de uitlopende Schneithorst raak: 52. De strijd was gestreden en Katwijk had ver- Qifix] gewonnen, Noordwijkers volkomen. De Zuidlanders begonnen in een hoog tempo een serie gevaarlijke aanvallen op te bouwen, maar de Noordwijkse defensie hield met stopper De Koning aan het hoofd stand. In die beginperio de, was Zuidland beslist de betere ploeg. De afwerking van de aanvallen liet ech ter veel te wensen. De Noordwijkse aanval kwam er in het eerste halfuur in het geheel niet aan te pas, doordat ook de blauwwitte defensie in een hoog tempo goed mee draaide. Het lang verwachte doelpunt voor Zuidland kwam pas na 25 minuten, toen een aarzelend wegwerken van de Noordwijk-defensie en een overtreding van de Zuidlandse midvoor de bal bij rechtsbuiten Quak deed belanden, die met de vrije kans wel raad wist: 01. Zuidland bleef aanvallen en menig maal moest doelman Van Nierop hande lend optreden, totdat tien minuten voor rust linksbuiten M. Mar ij t zich op de vleugel vrijmaakte en K. Marijt met een harde kopbal de voorzet van zijn broer afrondde: 11. Zuidland drong sterk op en dat werd de bezoekers nood lottig, want twee minuten na de gelijk maker onstond een gelijkwaardige situa tie. Nu echter belandde de kopbal van K. Marijt bij de vrijstaande S. Barn- hoorn, die geen fout maakte: 21. Nog voor rust kwam Noordwijk aan een der de treffer, toen M. Marijt doorbrak en doelman Breeman foutief reageerde: 3—1. In de eerste minuut na de rust be zegelde K. Marijt het lot van Zuidland. Na een prachtige combinatie met broer M. Marijt scoorde hij 41. De aanval van Noordwijk draaide gelijk op volle toeren en de motor van deze aanval was wel D. Heemskerk, die overal ach ter zijn mede-voorwaartsen aanzwierf en dóór opdook waar ook de bal kwam. Zijn harde en goede werken vond zijn beloning in Noordwijks vijfde treffer, die hij zelf na een voorzet van M. Ma rijt voor zijn rekening nam. Zo mooi Zijn collega linksbinnen, vond dit pas seren zo geweldig mooi, dat hij het ook probeerde en niet zonder succes, want met zijn lange benen wandelde D. Pas- schier door de Zuidland-defensie heen om zeven minuten na de hervatting met een droog schot doelman Breeman het nakijken te geven. Noordwijk vond tijd om het wat rus tiger aan te doen, maar de Zuidlanders wisten niet van ophouden. Noordwijk werd zelfs in de verdediging gedrongen. Tweemaal werd de druk zo groot, dat men onvoldoende weg kon werken. Deze kansen grepen de blauwwitten met beide handen aan en twee doelpunten van rechtsbinnen Overgauw en rechtsbuiten Quak waren dan ook het resultaat. Maar de roodbroeken herstelden zich en toen kregen de toeschouwers een le vendige strijd te zien, die qua voetbal heel fraaie staaltjes en qua spanning aan beide zijden sensationele momenten opleverden. Wat beide aanvalslinies echter ook probeerden, zij slaagden er niet meer in l nog enige wijziging in de stand te bren gen. ATLETIEK Rliadi won le van cross Soir De Marokkaan Abdallah Rhadi heeft gisteren het z.g. Criterium der Azen van de cross van Le Soir te Brussel gewon nen. Hij legde de 9.150 meter af in 31 min. 4 sec. De Belg Gaston Roelants werd tweede in 31 min. 23 sec. en diens landgenoot Vandewattyne derde in 31.53. De Nederlandse deelnemers bereikten de volgende resultaten: 12. Hein Cuje 32.36.0; 13. Jan Keesom 32.42.0; 20. Frans Kunen 33.19.0; 25. Joep Delnoye 34.29.0. De uitslag van de „Volkscross" (7500 meter) was: 1. Jos Lambrechts. (België), 2. Cocquereaux (België), 3. Vanden- driessche (België), 4. Dick de Bruyn (Minerva Rotterdam), 5. Fons Veldhui zen (Oirschot), 8. Aad Steylen (Shell Rotterdam), 9. Christ (Vode Oss). DAMMEN Baba winnaar m Huissen De Senegalees Baba Sy is winnaar ge worden van het internationale damtoer- nooi dat deze week in Huissen is gehou den. In de laatste ronde speelde h(j remise tegen de Nederlander De Jong en stelde daarmee zijn eerste plaats veilig. De uitslagen uit de zevende en laatste ronde luiden: Baba Sy (Senegal)De Jong (Neder land) 11; Van Aalten (Nederland) Edink (Nederland) 11; Laros (Neder land)Saint Fort (Haiti) 02; Storm (Nederland)Verleene (België) 11. De eindstand in het toernooi luidt: 1. Baba Sy 10 pnt. uit 7 partijen; 2/3. De Jong en Saint Fort. elk 8 uit 7; 4/5/6. Laros. Van Aalten en Edink, elk 7 uit 7; 7. Verleene 5 uit 7; 8. Storm 4 uit 7. De doelpuntenhonger van de Totten- hamvoorwaartsen bezorgden de 20-ja- rige doelverdediger van Birmingham, Colin Withers, een laegue-debuut, zoals een jonge keeper normaal alleen maar in nachtmerries kan meemaken. Tijdens de eerste veertien minuten van zijn al lereerste optreden in het team van Bir- mingham moest hij al driemaal de droe- ve gang naar het net maken door doel- punten van John White, Terry Dyson en Cliff Jones. Na de rust gebeurde dat nog driemaal. En toch was Whiter; nog de beste man van de gasten. Zeker een twaalftal malen voorkwam hij zeker schijnende doelpunten. Ook een andere nieuweling in de Birmingham-gelederet kon zich maar matig verheugen over de gang van zaken. Het was linksbinnen Jimmy Bloomfield, die pas van Arsenal is overgenomen voor een bedrag dat de f300.000 te boven gaat. De uitslagen in de eerste divisie lui- den: Aston VillaFulham 21; Black burn Rovers—Cardiff City 2—2; Black poolArsenal 11; Bolton Wanderers- Burnley 35; ChelsiaManchester City 63; EvertonNewcastle United 5—0; Leicester City—Sheffield Wednesday 2—1; Manchester United—West Brom- wich Albion 30; Tottenham Hotspur- Birmingham City 6—0; West Ham Uni- ted—Nottingham Forest 2—4; Wolver- hampton Wanderers—Preston North End Reserve KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: SHS 2—Haarlem 2 22; EDO 2Excelsior 2, 10. AMATEURS Res. 2de-klasse A: VUC 2Laakkwar tier 2, 3—1. Res. 3e-klasse A: Blauw Zwart 2- Westerkw. 2, 5—3; ASC 2—GDA 2, 0-8 Res. 3e-klasse B: BEC 2—Te Werve 2 5—3; Rijswijk 2—VUC 3, 6—1; VCS 3- UVS 3, 0—0. Res. 3e-klasse C: Lugdun. 2—Quick 3, 21; Foreholte 2Roodenburg 2, 12. ZATERDAGVOETBAl Res. 3e-klasse A: Rijnsb. B. 3- Die Haghe 2, 2—2; Katwijk 2—Noord wijk 3, 4—5; Ter Leede 2—SHS 2, 7-3, Res .3e-klasse B: Monster 2—Excelsior M 2, 15. KORFBAL Danaiden overwon Bl. Wit na rust Op het zeer goed bespeelbare terrein aan de Montgomerystraat vond gister middag de enige korfbalwedstrijd in ge- heel Zuid-Holland plaats, n.l. de ont moeting tussen Danaiden en Bl. Wit '51 uit Dordrecht. Wij kenden deze Dordtse club reeds van vroegere ontmoetingen in de 2e klasse, toen de meeste tegenstan ders ontzag hadden voor het harde spel van deze vereniging en gisteren was dit nog geen haar verbeterd. Zo kon het dan gebeuren dat onze stadgenoten, die zowel in tactisch als in technisch opzicht verre superieur waren, de gehele eerste helft nodig hadden om op dreef te komen. Wel was ook in die periode reeds een evenwicht van Leidse zijde te bespeuren, doch met fors tegen spel kon Bl. Wit zich toen nog staande houden, al had de Leidse aanval beslist enkele malen pech met schieten. Zelfs namen de gasten na ruim een half mi spelen op enigszins geforceerde wijze door van der Rest de leiding (0—1). Bleyi zorgde echter voor een 1—1 stand met de pauze. Op fortuinlijke wijze ver overde Bl. Wit direct na de thee door Zandman nogmaals een voorsprong (12). Dit doelpunt inspireerde onze stadgenoten tot grote activiteit. Elly t. Rhijn bracht na 3 minuten de schaal weer in evenwicht en in de volgende aanval was Kathy Nap zeer actief. In de 4e en de 11e minuut na rust schoot deze speelster tweemaal raak (42). Uit een strafworp kwam Bl. Wit door v. d. Rest nog op 43. Een tweede strafworp - o.i. volkomen ten onrechte toegekend - werd gemist en daarna namen onze stadgnoten het heft definitief in handen. Bleyi bracht met een goede doorloopbal de stand op 5—3 en goed ingrijpen van Pasman bij de middenlijn stelde Broersma in staat er 63 van te maken. Dezelfde speler zorgde ook voor het ze vende doelpunt (73) en P. Kop had daarna eveneens succes (83). Door Kroonen kon Bl. Wit nog tot 84 inlo pen, waarna Pasman vlak voor het einde de score op 94 bracht. Een volkomen verdiende Leidse zege! De stand in 3 A luidt nu; Ons Huis 6—11 Danaiden 7-4 Raven 6—10 Schiedam 7-4 DKC 5— 8 Bl. Wit '51 7-3 KNS 68 Spartaan 6-2 Phoenix 6— 8 Velox 6-4 Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2E-KLASSE: Rijnsburgse BoysSSS 4—0 NSW—Zwaluwen 2-4 's-Grav. SV 7—12 Zwart Wit 7-4 Quick Boys 810 Hoogvliet 8—' Spijkenisse 810 Rijnsb. Boys 9-' Ter Leede 89 Zwaluwen 9-4 SSS 9— 9 NSW 9-4 3E-KLASSE A: NoordwijkZuidland 6—1 ExcelsiorMonster 2—0 SportlustCSVD 3-4 Noordwijk 913 Zuidland 9—9 Excelsior M 9—12 ARC 8-7 SHO 8—10 Sportlust 9-4 Heerjansdam 810 Monster 9-4 CSVD 9—10 Ornas 8-3 4-KLASSE A: Katwijk—Lelden 5-2 GWS—Semper Altlus 5-« GWS 9—15 Die Haghe 7-5 RAS 8—12 Alphen 7-4 Loosduinen 8—12 SVOW 8-4 RCL 8—11 Leiden 9-* Katwijk 910 Semp. Altius 7—3 4E-KLA5SE A (West I) Kinhelm—SIZO 1-1 3IZO 9—12 VEW 8-7 SNL 7—10 AMVJ 8-7 ADM 8—10 SVJ 8-6 Kinheim 910 Robaver 8—5 Lisser Boys 79 Zandv. M. 8-4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12