VELPON Chefarine„4 De Gaulle tussen twee „fronten" in Algerije DE LUCHTMACHT TE LEEUWARDEN NEEMT DE HANDSCHOEN OP Agenda Met een enkel woord DINSDAG 15 NOVEMBER Viermaal prima (Van onze t.v.-medewerker) In Van Campen's „Memo" was het al ondergronds gerommel wat de klok sloeg. Het ging om begin (en eind) van de Metro in of liever gezegd onder Rotter dam. Een goed doorwerkt stukje tele visievoorlichting, waaruit wij dankbaar de aanduiding van het Nederlandse metropool-novum, als produkt van de spraakmakende gemeente, noteerden „duikspoor". In de rubriek van de grote naar de kleine K verscheen ditmaal een poëet, met name de Amsterdamse onderwijzer Van Hattum. Wij zouden hem, als we dit programma hadden moeten produce ren. nooit hebben uitverkoren, omdat we er heel eenvoudig geen brood inzagen. Het werd echter zo knap en doordacht gebracht, dat het een succes werd. Dit is de manier, waarop t.v. verrassen kan. In „Vader weet het beter" deed pa, wat van hem verwacht kon worden en ma had natuurlijk wat anders verwacht. Het kwam alles uitnemend op de pootjes terecht. De dialogen flitsten zo snel, dat de onderschriften tal van humoristische aardigheidjes moesten overslaan. De hoofdschotel vormde de tweede aflevering van het internationale jour nalistenforum, dat de vorige maal over wegend informatief tewerk ging, maar ditmaal een zuiver opiniërend karakter droeg. Het ging over de atoombewape ning, niet meer en niet minder. Men had er drie kwartier voor. Dank zü kennelijk grondige voorbereiding en voortreffelijk presidium, werd er heel wat zinnigs in het midden gebracht. Er is geen kijk op, dat we ook maar bij benadering de hoofd lijnen der ontwikkelde standpunten zou den kunnen aanduiden en dat is feite lijk jammer. Want wat vijf verstandige, scherpzinnige mensen daarover te zeg gen hebben, zou reproduktie volledig waard zijn. Vooral de Amerikaan was al direct goed op streek. Hij begon met een hoopgevend citaat van Kennedy, maar keerde zich iets te fel tegen mevrouw De Monchy, die daarmee kennelijk niet zeer gelukkig was. Terecht. Professor Diepen horst gaf praktische wending aan het discours door deze internationalisten te vragen, wat ze vonden van de instel ling van het Nederlandse volk. Holmes alweer, kwam toen met verbijsterende bijzonderheden, daarin bijgevallen door anderen, die spraken van een ontroeren de naïviteit. Dat daarbij de organisatie Bescherming Burgerbevolking niet werd uitgezonderd, moet velen verontrust zo niet geschokt hebben. Zo liep de discus sie van de politiek via het haltepunt bij de ethiek naar de kwestie van het zelf behoud. De voorzitter wees nog op de plicht der kerken, speciaal om de jeugd, in wier handen de uitvoering der verschrik king straks komt te liggen, morele steun te schenken. We hebben ons bij de beluistering van deze discussie nog één ding afgevraagd, dat vermelding en misschien zelfs over weging waard is: zou het geen aanbe veling verdienen het onderwerp van te voren aan te kondigen? Men loopt dan in het geval van gisteren de kans, dat veel kijkers zeggen, dat ze daarover al wel genoeg hebben gehoord en de knop omdraaien, maar daartegenover zullen de meer bewust levenden stellig zich in spannen om hoe dan ook te trachten getuigen te zijn van een zo belangrijke discussie over de vraag van het zijn of niet zijn van ons leven, onze samen leving en onze beschaving. De dans door de eeuwen heen AVRO. VARA en NTS zullen tezamen een drietal televisiefilms uitzenden, die De commandant van de vliegbasis Leeuwarden van de Kon. Luchtmacht, kolonel J. L. Bosch, heeft aan het ge meentebestuur van Leeuwarderadeel en aan de Ned. Herv. predikant te Corn- jum, ds. H. Gietema, verzocht mede werking te verlenen bij het beschikbaar stellen van ongeveer 80 woningen in de dorpen rond de vliegbasis voor de huisvesting van luchtmachtpersoneel. Het verzoek van de commandant is een reactie op de uitlating van ds. Giete ma tijdens de vorige week gehouden protestactie van dorpbewoners tegen het straaljagerlawaai en -gevaar. Ds. Giete ma suggereerde toen. dat het lucht machtpersoneel zelf op veilige afstand van de vliegbasis woont, o.a. in Har- lingen en Hardegarijp. Kolonel Bosch heeft ontkend, dat dit een gevolg is van het feit, dat het per soneel niet dicht by de vliegbasis wil of durft te wonen. Het personeel zou liever met zijn gezinnen in de directe nabijheid van de basis wonen, maar daar zijn geen woningen te krijgen. Ook ?»r de paraatheid zou het wenseiyk rijn. dat zij dicht by de basis zijn ge huisvest. Kolonel Bosch wil binnenkort weer excursies naar de vliegbasis organiseren om een beter begrip voor het werk van de luchtmacht te kweken. Aanhanger slingerde tegen booméén dode Een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg Meppel-Smilde-Assen heeft gisteravond het leven gekost aan de 30-jarige heer De Jong uit Smilde. Drie anderen zijn in zeer ernstige toestand in het Diaconessenhuis te Meppel op genomen. Het ongeluk gebeurde, toen nabij Uf- felte de aanhanger van een vrachtauto tegen een boom slingerde en daarna dwars over de weg schoot. Een uit de richting Meppel naderende personen auto reed pardoes op de aanhanger. Van de zes inzittenden werd de heer De Jong op slag gedood. Drie anderen werden levensgevaarlijk gewond. Ook de chauffeur van de vrachtwagen en diens bijzitter liepen verwondingen op. De aanhanger is gedeeltelijk in de Smil- dervaart terecht gekomen. Van een be stelwagen. die achter op de personen auto reed. werd de bestuurder licht ge wond. Het verkeer was enige uren ge stremd. aan de dans zyn gewijd. „De dans door de eeuwen heen" is de titel van deze serie. Medewerking verleende het ballet van het Beierse Staatstheater te Mün- chen. Solisten zyn Domini Callaghan, Billy Milié, Cath. de Lutry. De choreo grafie is van Cath. de Lutry, de muziek van Bert Grund, het decor van Felix Smetana en de regie van Arthur Maria Rabenalt. Coen Flink spreekt Neder lands commentaar. De NTS zendt op dinsdagavond 22 november het eerste Erogramma uit, „Van hoepelrok tot net- ous", waarin de ontwikkeling van de danskleding behandeld wordt, de VARA op donderdag 24 november het tweede, „Wy nodigen U uit ten dans", waarin men zal zien hoe zich de omgangsvor men by de gezelschapsdans ontwikkeld hebben en tenslotte de AVRO op zater dagavond 26 november het derde, met een overzicht van de geschiedenis van de filmdans. A vier beroemde genees middelen in een tablet doen wonderen tegen pijnen en griep. Chet Baker (in de cel) heeft trompet terug De Amerikaanse trompettist Chet Ba ker. die sinds 22 augustus in de gevan genis van de Italiaanse plaats Lucca zit op beschuldiging van handel in ver dovende middelen, heeft zyn trompet teruggekregen. Gisteren heeft de Ita liaanse politie, nadat op Bakers verzoek om zyn trompet terug te mogen hebben gunstig was beschikt, het instrument aan de arrestant in zyn cel overhandigd. De trompet was op het ogenblik van de arrestatie van de Amerikaanse musi cus in een nachtclub in Marina di Pietrasante achtergebleven. Gursel wil spoedig een wetgevend lichaam Generaal Gursel, het Turkse staats hoofd, heeft een commissie van des kundigen verzocht, de opstelling te be spoedigen van een wetsontwerp voor de instelling van een wetgevend lichaam, dat met het comité van nationale een heid zal samenwerken. Functionarissen in Istanbul verwach ten. dat het ontwerp tegen 20 novem- beer gereed zal zyn. De instelling van het wetgevend li chaam was een van de punten van ge schil tussen generaal Gursel en zyn medestanders en de 14 jonge officieren van het comité van nationale eenheid wier ontslag gisteren is aangekondigd. Generaal Gursel zei gisteravond, dat zyn besluit om deze officieren te ont slaan zeker zal bijdragen tot de snellere totstandkoming van het lichaam. Naar bekend is gemaakt, is kolonel Ilki. het hoofd van de veiligheidsdienst in Ankara, vervangen door een burger. Indienststelling Hr. Ms. „Van Hamel" Gstermiddag is op de scheepswerf van G. de Vries Lentsch jr. te Amsterdam Noord de vierde van een serie van 16 ondiepwatermynenvegers door de aan gewezen commandant, de luitenant ter zee 2e klasse D. M. J. den Boer, in dienst gesteld. Het schip, de Hr. Ms. „Van Hamel", is genoemd naar wijlen luitenant ter zee 2e klasse L. A. R. J. van Hamel, die in de oorlog door de Duitsers is gefusilleerd. Voor zyn be leidvol en moedig optreden als eerste organisator-parachutist in bezet Neder land gedurende de tweede wereldoorlog werd luit. Van Hamel posthuum onder scheiden met de Militaire Willemsorde. De Hr. Ms. „Van Hamel" is het tweede schip, dat in de serie door de Amster damse firma is afgeleverd. Liz Taylor heeft bar slecht gebit (Van onze Londense correspondent) Volgens het jongste bulletin over Liz Taylor lijdt zij opnieuw aan een ont stoken kies. Verwacht wordt, dat zfj over enkele dagen het ziekenhuis weer zal kunnen verlaten. Het bulletin werd gepubliceerd kort voordat Elizabeth Taylors eigen dokter per vliegtuig uit Los Angeles gisteravond in Londen aan kwam. Vastgesteld werd, dat de myste- rieuse hoofdpijnen door een tweede ont stoken kies waren ontstaan. Zoals ge meld. was de eerste getrokken. Elizabeth Taylors gebit is slecht, verklaarde de dokter. De patiënte werd. nadat ze voor de tweede keer in de kliniek was opgeno men grondig onderzocht. Onder andere werd by wijze van routine een rugge- mergpunctie toegepast. Haar Londense specialist, dr. Goldman, verklaarde dat er in het geheel geen tekenen zijn van meningitis. Lord Evans de geneesheer van Koningin Elizabeth, bracht een half uur door aan het bed van de film actrice. De filmmaatschappij 20th Centuries Fox deelde mede. dat de ver filming van de massascènes van „Cleo patra" vandaag in Pinewood zal door gaan. Het besluit om de film. welke miljoenen dollars kost op te geven, is nog niet gevallen. Dat hangt af van de verdere toestand van Elizabeth Tav- lor. Rebellen hebben plannen om vrijwilligers uit de gehele wereld op te roepen De Gaulle zit in Algerije tussen twee „fronten". In de stad Algiers is het ogenschijnlijk kalm, maar het gonst van geruchten over acties tot verzet tegen het beweerde plan van het Franse staatshoofd om een bestuursorgaan voor Algerije in het leven te roepen. In Algiers en omgeving zijn gisteren veel politie-versterkingen aangekomen. Boven dien zouden 20 km ten oosten van de stad verscheidene duizenden militairen in gereedheid worden gehouden. Jacomet gaat in beroep Voorlopige regering krijgt rode steun Intussen hebben de Algerijnse rebel len thans een plan in voorbereiding om vrijwilligers uit de gehele wereld op te roepen voor een gezamenlijk „geïnter nationaliseerd" offensief in de Algerijn se vrijheidsstrijd. De voorlopige regering van Algerije is in de afgelopen week meermalen in Tunis bijeen geweest. Men heeft o.m. de plannen van generaal De Gaulle voor een „Algerijns Algerije" ver worpen en aangedrongen op een ontoe- schietelijke houding, gesteund door toe zeggingen van Rusland en China. De Paris-Presse heeft gisteren een be richt gepubliceerd, waarin gezegd werd, dat de plannen voor rebellen-vrywilli- gers veel meer omvatten dan hulp uit Rusland en China en waarschijnlijk voor de gehele wereld zouden gelden, met inbegrip van Frankrijk zelf. De voorlopige regering in Tunis ver wierp het voorstel dat de Franse presi dent op 4 november ter sprake bracht, omdat De Gaulle geen specificatie van zijn plannen gaf. Volgens het Parijse blad is het de bedoeling van de Alge rijnse rebellen hun gueririlla in de win ter met hernieuwde hevigheid voort te zetten. André Jacomet, de ontslagen secreta ris-generaal van het burgerlijk bestuur in Algerye aan wie ook het lidmaat schap van de Franse Raad van State het hoogste administratieve hof is ontnomen, heeft gisteren in Parijs tegenover de pers verklaard, dat hij tegen beide regeringsmaatregelen bij de Raad van State in beroep zal gaan. De 43-jarige Jacomet werd uit zijn ambt in Algiers ontzet, nadat hij zyn ontslag had ingediend uit protest tegen de politiek van president De Gaulle in zake Algerye. Kort daarop werd hij ont slagen als lid van de Raad van State. Ortiz weer actief Terwyl het „barricaden-proces" tegen de deelnemers aan de januari-opstand in Algiers in Parys nog voortduurt, heeft een van de by verstek berechten, de caféhouder Joseph Ortiz, de rechter hand van de opstandleider Lagaillarde, van zich laten horen. Volgens Brusselse persberichten zou hij op 4 november bij een vriend thuis een bandopname heb ben laten maken van een verklaring waarin hy de „anticommunistische en met het onderdrukte (Franse) volk so lidaire zesde republiek" aankondigt. Ge deelten uit deze verklaring worden door de bladen gepubliceerd. By de bandopname liet Ortiz zich filmen. Uit foto's in de bladen blijkt dat hy een sikje heeft laten groeien. Ortiz zou thans weer in Algerije ondergedo ken zyn. BOUWPLATEN plakt u met Ceta-Bever" dinsdag Baptistengemeente (Oude Rijn 3): Spr. ds. M. de Jong. 8 uur nam. Den Burcht: Toneelavond Selsklp Frys- l&n. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Kon. Ned. Toon kunstenaarsver.. Concert van hedendaagse Nederlandse muziek. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Cl. Poinssot over de ruïnes van Dougga. 8 uur nam. 6 SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle. „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Wlntersportfllms en •mode. 8 uur nam. H 11 le gom (Treslong): Feestelijk sa menzijn 50-jarig bestaan Coöp. Ralffelsen- bank Lelden-Oegstgeest. 6.30 uur nam. Oegstgeest: Witte Huls: De monstraties was- en keukenmachines. 2.30 5.30 en 7.3010 uur nam. woensdag St.-Antoniusclubhuis: De Tlmdelerclub. Opvoering van „Maggy van de ouwe Doe". 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. Baptistengemeente (Oude Ryn 3): Spr. ds. M. de Jong. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Leiden Ned. Ver. tot Bescherming van DRren. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenvergade ring Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Lezing dr. Jozef Jansen „De waterwolf bedreigt Egyptische tempels". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Lltteris Sacrum. „Daar moet Je een vrouw voor zyn". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 urn* nam. Oegstgeest: Witte Huls: De monstraties was- en keukenmachines. 2.30 5.30 en 7.3010 uur nam. donderdag Baptistengemeente (Oude Ryn 3): Spr. ds. M. de Jong. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film „Een ter dood veroordeelde ontsnapt". 7 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film voor Jon geren uit de bedrijven. „Een ter dood ver oordeelde ontstapt". 9.30 uur nam. Kerkgebouw Oude Rijn 3: Maranatha- samenkomst. Spr. ds. M. de Jong over: „De leeuw en het lam". 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. A. Smink van Den Haag 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoopdag Handwerkclub Vereniging v. Vryz. Her vormden. 2.305.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Lltteris Sacrum. „Daar moet Je een vrouw voor zijn". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. Pianist Eduar- do del Pueyo. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Vrou wenbond naar „Hollandia" te Alphen. 9.30 uur voorm. vrijdag Breestraat 19: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. R. Kramer over gezag en vrijheid van kinderen. 8 uur nam. binnenland Na een ernstige ziekte, die hem sinds maart J.l. verhinderde zijn werkzaam heden te verrichten, is zaterdag j.l. op 48- Jarige leeftyd te Amsterdam overleden de heer G. Messlnk. voorzitter van het Be drijfschap voor het Maatkledingsbedryf dat gevestigd is in Den Haag. Woensdag morgen om half tawaalf zal een herden kingsdienst beginnen in de aula van de Valeriusklinlek te Amsterdam. Om één uur die dag zal het stoffelijk overschot ter aarde worden besteld op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldljk te Am sterdam. De burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum. heeft gisteren aan de Burgemeester Melneszlaan een internaat voor huisvesting van oudere schippers kinderen. het eerste in ons land. geopend. Het is gesticht door het schoolfonds voor schipperskinderen vanwege de Ned. Herv. Kerk. dat ook reeds vijf internaten voor kinderen die de lagere school bezoeken, heeft opgericht in Amsterdam. Rotterlam. Zwolle. Groningen en Terneuzen. De tentoonstelling van werken van Vincent van Gogh, die te Montreal is ge houden van 6 oktober t/m. 6 november, is door meer dan 85.000 betalende bezoe kers bezocht. Daar komen nog 14.500 scholieren bij. De helft van de tentoon stelling was afkomstig van het Ryksmu- seum Kröller-Mülrtr te Otterlo, de andere helft van de verzameling van ir. V. W. van Gogh uit het Stedelijk Museum te Amsterdam De 80 schilderijen en teke ningen gaan nu naar Ottawa, waar de opening op 17 november zal geschieden. De Ford Foundation heeft een be drag van 45.000 dollar beschikbaar gesteld aan het Institute of Social Studies in DenH aag. In de Jaren 19611963 zal daaruit aan ongeveer 75 studenten een beurs voor het deelnemen aan een van de cursussen kunnen worden gegeven. De Nederlandse ambassadeur te Lon den, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, heeft gisteren ter ere van de Britse minister van Buitenlandse Za ken, lord Home. een lunch gegeven. On der de gasten was de Belgische ambassa deur in Londen, Van Meerbeke. De minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, heeft vanochtend in Den Haag de diplomatieke conferentie geopend, die zich zal bezig houden met de herziening van het akkoord van Den Haag van 6 november 1925 inzake de in ternationale deponering van ontwerpen en industriële modellen. De 39-Jarige heer F. Arts uit Ny- megen, vader van vier kinderen, is gis teren het slachtoffer van het verkeer ge worden. Toen hij per flets van de Helweg de St.-Annastraat wilde opryden, werd hij by het oversteken van de weg gegrepen door een auto Hij was op slag dood. buitenland De programma's die chansonniers voor de Franse radio en televisie verzor gen, zullen voortaan van tevoren worden opgenomen en gecontroleerd, zo heeft de minister van Voorlichting. Terrenoire. be kendgemaakt. De Japanse premier Ikeda heeft ty- dens een persconferentie in het kader van zijn verkiezingscampagne verklaard, dat Japan bereid is met de Sovjet-Unie te onderhandelen over een vredesverdrag, als de Sovjet-Nnie bereid is de Japanse aan spraken op de eilanden nabij Hokkaido te erkennen. De uit achttien man bestaande expe ditie onder leiding van sir Edmund Hil lary heeft haar speurtocht naar de „af schuwelijke sneeuwman", die in de Hi malaya zou voorkomen gestaakt, zo heeft een woordvoerder van de expeditie maan dag meegedeeld Men is er niet in ge slaagd een „sneeuwman" op te sporen. Wel heeft men vreemde voetsporen ge vonden. De veertien rebellen, die zich sinds zondag met ruim 200 scholieren en en kele officieren als gijzelaars verschanst hadden in een hotel te Diriamba ten zuiden van Managua, de hoofdstad van Nicaragua, hebben de wapens neergelegd en zich overgegeven. De gemeenteraad van de Schotse plaats Saltcoats Aryshire heeft een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen het plan om in Schotland een Ame rikaanse basis voor Polarisdulkboten aan te leggen. Er zijn zoveel Amerikaanse bases in Schotland, dat de Schotten met meer recht aan de Amerikaanse presi dentsverkiezingen zouden kunnen deel nemen da ntal van Amerikanen, aldus de opsteller van de motie. Premier Nehroe van India heeft, in antwoord op een vraag, in het parlement meegedeeld, dat tussen 1 Juni en 15 ok tober j.l. 7.654 Tlbetanen een toevlucht in India hebben gezocht. Bij de verkiezingen op de onder Amerikaans toezicht staande Rioe Kloe eilanden heeft de Japanse liberaal-demo cratische partij 22 van de 29 zetels in de wetgevende vergadering veroverd. In de oude vergadering bezetten de pro-Amerl- kaanse liberalen 14 zetels. Het belang- rykste punt in de verkiezingscampagne was de teruggave van de eilanden aan Japan. De Britse adviesraad voor betraf- flng van misdadigers heeft zich uitgespro ken tegen wederinvoering van de in 1948 afgeschafte lijfstraf. Thans kan een ge vangene slechts worden geslagen voor een aanval op zijn bewakers De raad meent dat wederinvoering van de lijfstraf de mis dadigheid niet zal doen afnemen en bo vendien de Engelse reputatie op het ge bied van verlichte strafmethoden afbreuk zal doen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 RVU: Oorlog en vrede: positieve krachten voor de vrede, door dr. E. H. F. van der Lely. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21 00 Ka- merork., koor en sol. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nieuwe gram. m. comm. 23.30 Cabaret. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Lichte muz. 22.00 Mijlpalen in de 20ste eeuwse toonkunst, muz. lezing. 22.30 Nws., beursber. New York en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ.. 20.20 Film. 20.30- 22.30 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 16 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz, 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 11.05 De schat en de roest, hoorsp. 12.00 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Vocaal-ens. 12.54 Gram. en act. 13.00 Nws, 13.15 Met Pit op pad. lezing. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Muz. v. schoolork. 15.45 Pia nospel v .d. Jeugd. 16.00 V. d. leugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Regeringsultz Serie: Plaats en functie v. h. Koninklijk Insti tuut voor de Tropen. J. A. Mulder, mede werker v. h. Bureau onderwijszaken en voordrachten, spreekt over: het Tropen instituut en Suriname en de Nederlandse PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I Rehoboth. Rapenburg 10: Verkoopdag Handwerkclub Vereniging v. Vryz. Her vormden. 2.305.30 en 79.30 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): My. voor Toon kunst. Concert Maureen Forrester en Felix de Nobel. 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis (Hoflaan)Le denverg. Ned. Christenvrouwenbond. Spr. J. C. Bouwmeester over katoen. 8 uur nam. Zomerzorg: Cursus kynologische kennis „Rijnland". 8 uur nam. ZATERDAG St.-Anthoniusclubhuis: „Het Nieuwe Toneel" speelt „Drie man op het vinke- touw". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm., bybelstudie; 1112 uur, ds. C. Dingemanse van Den Haag. Rijksmuseum van Oudheden: K. en O.- rondlelding tentoonstelling „Panorama der prehistorie 2.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Vereniging „Litterls Sacrum" „Daar moet je een vrouw voor zijn". 8 uur ZONDAG Lido-theater: Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. .Tiger Bay". 10.30 uur voorm. Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Spr. C. Uitenbogaard. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Lakenhal: Ver. Oud-Leiden. Spr. dhr. H. M. Mensonides over: „Oude ge bouwen in Den Haag". 8 uur nam. Den Burcht: Groninger toneelclub uit Haarlem speelt ,,'t Kefeetje aan de grens". 7.45 uur nam. Acad. Ziekenhuis (aula): Ned. Roode Kruis. Uitreiking van Landstelner onder scheidingen. 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalSchllderijenexposltie Wedg- wood-prys 1960 (tot 28 nov.). Lakenhal: Tentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur. zondags 14 uur (tot 6 december). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 10—6 uur; 's zondags 16 uur nam (tot 16 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen 7an 10 12 en 24 Zon en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon ..On the Beach" (14 Jr.). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Het spookhuis op de heuvel" (18 Jr.). Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4 45. 7.15 en 9.15 uur. Rex: Donderdagcyclus: „De zelfkant van Montmaitre". 18 jaar. Casino „De havenmeid". (14 Jr.) Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; donderdagavond: K. en O. Llflo „Terreur" (18 Jr.). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Freddie und die Melodie der Nacht". (14 Jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. Studio „Wilde aardbeien" (18 Jr.). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-theater, Wassenaar Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. woensdag 2.30 uur: .Jerry hou Je roer recht" (alle leeft.) Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „The last train from Gun Hill". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „The trouble with Harry" (Herrie om Harry) 14 Jaar. Avond- en nachtdienst der Apotheken By geen gehoor bi) CJw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Antillen. 18.10 Gemengd koor. 18.30 Het spectrum, lezing of rep. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Planorecital. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Radlo- Phllharm. Ork. en sol. 21.15 Vragen van de Oecumene, lezing. 21.35 Promenade- ork. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. (herh.) 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Gram. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Kamerork. 15.00 Hoe wor den we geregeerd?,lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Metropole-ork. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen. 19.20 Vara-varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.38 De Aloë. hoorsp. 21.45 Het puik van zoete kelen, muzlk. lezing. 22.20 Zestig Jaar levenser varing. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Strijkork. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. GR AMMOFOONPLATENPROGR AMM A DRAADOMROEP (Over de 4e lijn, van 1820 uur) Charleston (Mark) Orkest Peter Cra mer; Alexander's ragtime band (Berlin) id Na-na-politanlsche Liebeslieder im Mondenschein (Gietz). Margrit Imlau; El paso (Hermann) Orkest Adalbert Lutter; Blauer Himmel (Rixner), id.; Schreib' mlr eine Karte (Kaye), Alice en Ellen Kessler; Entre.'acte muziek 1001 Nacht (Strauss). Orkest Hans Caxste; Penny swing (Gietz), Peter Alexander; An den blauen Wassern von Hawaii (Ketelbey), Orkest Hans Carste; Honeymoon (Schar- fenberger), Alice en Ellen Kessler en Pe ter Aleenander; La serena (Möckel). Orkest Adalbert Lutter; Donna Vatra (Köplng), ld.; Marina (Granada). Jack Terry; My melancholy baby (Burnett), Orkest Peter Cramer; Chinatown, my Chinatown (Je rome), id.;. Zip-a-dee-doo-dah (Wrubel), Orkest Frank Chacksfield; All the way (v. Heusen), id.; St. Louis blues march (Handy), The Clark Sisters; Adios mu- chachos (Sanders), Orkest Stanley Black; Ecstasy tango (Belmonte), id.; When I grow too old to dream (Hammersteln), The Four lads; Midnight sun (Burke), Orkest Les Brown; Twillight time (Ram), id.; Mean to me (Turk). Debbie Reynolds: Ramona (Wayne). Orkest Les Brown; Sophisticated swing (Hudson), id.; Moon light bay (Madden), The Four Lads; April in Portugal (Ferrao), Orkest Stanley Black; Cherry pink and apple blossom white (Louiguy). id.; I can't get started (Duke). The Clark Sisters; Sentimental Journey (Green), Orkest Frank Chacks field; I'm gonna sit right down and write myself a letter (Ahlert). id.; Blues in the night (Arlen), Oscar Peterson, Ray Brown, Barney Kessel; Come rain or come shine, id Last night when we were young (Ar len), Judy Garland: It's only a paper moon (Arlèn). Nat King Cole; What old black magic (Arlen). Oscar Peterson. Ray Brown. Barney Kessel: I gotta right to sing the blues (Arlen), id. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.00-14.30 Aankomst St.-Nlco- laas. NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Sport- panorama. 21.00 Gedachtenwisseling tus sen kunstenaars. 21.30-22.20 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engpland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksliederen, en -dansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nsw. 19.15 In the South East. 20.00 Pianorecital. 20.30 Quiz 21.00 Plakboek voor 1910. 22.00 Gram. 22.30 Gesprek. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Muz. uit musicals. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en gram. 18.31 Gevar. muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.10 Piano- recital. 13.50 Ork.. koor en sol. 15.00 Ge var. muz. 19.00 Nws. 21.45 Nws. 22.00 Ka mermuz. 22.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0 05 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15 10 Gevar. muz. 19.00 Nws 19 19 Gram. 19.30 Gevar. muz. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber 12 35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Ork cone 15.30 Gram. 16.00 Koersen 16.06 Entrelse les 16 21 Gram. 16.30 Omr -ork 17.00 Nws. 17.10 Muz. uit Canada. 17.40 Gram 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18 20 V. d. sold. 18.50 Spnrt- kron. 19.00 Nws. 19 40 Koorzang. 20.00 Akademie der diskofielen. 21.30 Omr.ork. 22 00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje 22.25 Hedendaagse muz. 22.50 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.17 Gram. 14.30 Ka merork. 15.15 en 15.30 Gram. 1607 Ge var muz. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18 30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 22 00 Wereld- nws. 22.10 Hedendaagse Amerik. muz. 22.55 Nws. WFFRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) O S rt .Vit is a Sm a cS 1 Amsterdam geh. bew. Den Helder regen VUssingen Eelde De Bilt Twente geh. bew. regen zwaar bew geh bew geh bew Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg geh bew Helsinki geh bew. Stockholm motregen Oslo sneeuw Kopenhagen zwaar bew Aberdeen onbewolkt Londen half bew Brussel geh. bew. Luxemburg geh bew iriis zwaar bew )ra« z 4 12 z 7 12 zzw 7 12 zzw 6 12 z 6 10 z 4 11 z 4 10 z 4 12 7 0.3 Bordeaux Grenoble Nice BerlUn Frankfort München Ztlrich Genéve Locarno Wenen Innsbruck BelgTado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon regen licht bew onbewolkt geh oew geh bew half bew. half bew mist licht bew onbewolkt licht bew geh bew zwaar bew onbewolkt licht bew half bew. onbewolkt half bew. ono wnw 1 nno zzw zzw ZZW 4 7 zzw 4 12 w.stll 16 w.stil 14 n 7 16 zzw 4 11 w.stil 10 z 2 11 w.stil 11 w.stil 11 w.stil 14 wnw 5 10 w.stil 10 w 4 16 ozo 2 1 w.stil 16 o 5 16 w.stil 12 w.stU 17 - z 4 16 1 7-2-3 5 0.4 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2