Eeuwfeest cliem. wasserij fa Boekkooi Litteris Sacrum" bracht blijspel „Daar moet je een vrouw voor zijn Mode! houdend haaf door f. 1.50 f. 2.65 C.J.C. „Eendracht" viert lustrum Onderlinge wedstrijden Chr. gymnastiekvereniging Jahn „Leven van dokter J. de Bruijne was gericht op zijn medemens" Rollen reeds perfect beheerst met een vlotte en soepele actie „Crescendo" is thans versterkt met een achttal „melodieaV Ongericht 1 maart 1860 Maandag 14 november 1960 Tweede blad no. Een borstbeeld van Groen van Prinsterer De beeldhouwer Sondaar heeft van de gezamelyke besturen der Anti-Revolu tionaire partij en de Christelyk-His- torische Unie een opdracht ontvangen tot het vervaardigen van een borstbeeld van Groen van Prinsterer, de geestelijke vader der protestants-christelijke par tijvorming. Dit borstbeeld zal te zijner tijd wor den aangeboden ter plaatsing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Dit heeft de voorzitter van de AR partij, dr. W. P. Berghuis, zaterdag meegedeeld tijdens de vergadering van het Partij convent in Amsterdam. Met zang en spel Groot en bijzonder hartelijk was de belangstelling, welke zich zaterdagmid dag in café-restaurant „In den Vergul den Turk" concentreerde rond de figuur van de heer C. Boekkooi, de tegenwoor dige eigenaar van de chemische stoffen- ververij en wasserij aan de Oude Vest, welk bedrijf thans een eeuw bestaat. In deze belangstelling deelden tevens zijn echtgenote en zijn moeder, mevr. H. M. BoekkooiHanegraaff. De heer C. F. Meerpoel, ondervoorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, die deze mid dag de zilveren penning van de K. van K. aanbood, had bijzondere waardering voor het zakelijk inzicht van opeenvol gende geslachten Boekkooi, waardoor het mogelijk was, dat dit bedrijf zich reeds een eeuw wist te handhaven. Het dienen van de gemeenschap, aldus spreker, heeft daarbij steeds meer op de voorgrond ge staan, dan het verdienen en dit achtte spreker voor een middenstandsbedrijf een zeer goede inslag. De heer Boekkooi, die zeer erkentelijk was voor deze onderscheiding, rekende onder dit „dienen" mede de zorg voor de medewerkers in het bedrijf, dat dankzij hun toedoen thans reeds vele jaren „vaste grond onder de voeten heeft". Onder de zeer velen, die deze middag gelukwensen en geschenken aan boden, waren om. wethouder S. Menken namens het gemeentebestuur, de heer J. C. P. Jentink te Voorburg van de Rijks- nijverheidsdienst, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Midden standscentrale en talrijke zakenrelaties en collega's. Aan deze receptie ging in de ochtend uren in het voor dit eeuwfeest geheel De heer C. F. Meerpoel biedt de legpenning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijn land aan. Links mevr. H. M. Boek- kooi-Hanegraaff en rechts de echt genote van de heer C. Boekkooi. (Foto L.D./Holvast) gemoderniseerde bedrijf een huldiging van het personeel vooraf. De heer J. Wartman, chef van de chemische afde ling, bood namens het personeel een ge schenk aan. Vanmiddag deelde het per soneel in de feestvreugde, terwijl nog een uitgaansdag in het vooruitzicht werd gesteld. In de Maranathakerk was het za terdagavond feest. De christelijke jongensclub „Eendracht" vierde er nl. haar eerste lustrum. Een vrij grooL aantal jongelui, ook meisjes, liet ffp onbevangen ivijze zien waar toe het in verenigingsverband zowel op het gebied van sport en spel als op dat van zang en muziek in staat is. Uiteraard werden voor de aan vang van het festijn vele woorder\ van dank en waardering uitgespro ken en geschenken aangeboden. De leider van het clubje, de heer Ver meer, herinnerde er in zijn inleidende toespraak aan hoe hij vijf jaar geleden in de kelder van het kerkgebouw met vier jongens de plannen heeft bespro ken om tot oprichting van een knapen- vereniging over te gaan. De sfeer in de club, welke dikwijls naar buiten optreedt, is tot nogtoe gelukkig gezond en goed geweest. Geen wonder eigenlijk, dat er zo vele vriendschapsbanden zijn ge- Elizabeth Taylor weer in ziekenhuis De 28-jarige filmactrice Elizabeth Taylor is weer terug in het ziekenhuis, dat zij vorige week zo verheugd heeft verlaten. Toen meende men dat de oor zaak van haar voortdurende tempera- tuurverhoging was gevonden, nJ. een abces aan een kies. Elizabeth keerde naar haar hotel terug om zich voor te berei den op haar rol in de film Cleopatra, waarvan de vervaardiging sinds septem ber door haar ziekte moest worden op gehouden. Zij was geheel overstuur, toen zij met een brancard weer naar de Lon don Clinic werd gebracht. Haar echtge noot, de zanger Eddie Fisher, trachtte haar te troosten. Toen zij voor de eerste keer in het ziekenhuis werd opgenomen veronderstelden de doktoren dat zij aan zogenaamde Malta-koorts leed. Onder grote belangstelling heeft „Jahn"hierby toegekend aan Karei van Ark; haar traditionele onderlinge wedstrijden gehouden. Hoewel er bij alle groepen veel spanning heerste, was deze het rrootste bij de dames, waar mejuffrouw T. van Tol er in slaagde, zij het met zeer gering verschil, haar kampioenstitel te prolongeren. Zij legde hiermede weder om beslag op de zilveren beker. Haar grootste tegenstandster was mejuffrouw G. Sjardyn. De overige uitslagen luidden: Zaal Munnikenstraat: Meisjes 8-9 jr: 1. Hanny v. Heiningen; 2. Sanny v. d. Berg; 10-11 j.: Ie groep: 1. Riekje Ciere; 2. Dely Wijtsma; 2de groep: 1. Netty Kok; 2. Tilleke Zierikzee. 12-13 jaar: 1ste groep: 1- Mieneke Vermeer; 2. Margriet Regeer; 2de groep: 1. Cora v. d. Berg; 2. Chaquelien van Gent; 3de groep: 1. Joke Brandt; 2. Annie Roseleur. Jongens 8-9 jaar: 1. Karei v. Nadort; 2. Johnny van Houten. Zaal Marnixsfcraat: Meisjes 8-9 jaar: 1. Erna Poortman; 2. Trudy ter Schiphorst. 10-11 jaar: 1ste groep: 1. Annie Mulder; 2. Ria Stol; 2de groep: 1. Anneke Hen driks; 2. Henny Libochant. 12-13 jaar: lste groep: 1. Elsje Bekkering; 2. Coby van Leeuwen; 2de groep: Marty Jansen; 2. Joke van Berkel. Jongens 8-9 jaar; 1. Hans Bink; 2. Koos Arnoldus. Zaal Javastraat: Meisjes 8-9 jaar: 1- Yvonne Harland; 2. Anneke Wolters. 10- 11 jaar: lste groep: 1. Tinie de Vink; 2. Diet je Wolters; 2de groep: 1. Janneke Griffioen; 2. Margriet Deegenaars. Meisjes 12-13 Jaar; lste groep: 1. Gerda Weeda; 2. Yvonne Broeksema; 2de gr.: 1. Ans Groeneweg; 2. Greetje van Ark; 3de groep: 1. Joke Bakker; 2. Dineke Crama. Jongens 8-9 Jaar: 1. Henny Starre; 2. Sjaak v. d. Veer. 10-11 jaar lste groep: 1. Karei van Ark; 2. Jan Karreman; 2de groep; 1. Hans Flaman; 2. Kok Hen driks. 12-13 Jaar: 1. Koos Bakker; 2. Kees Teegelaar Zaal Munniekenstraat: Meisjes 8-9 jr: 1. Jannie de Bruin; 2. Suze Bij. 10-11 jr.: lste groep; 1. Bep v. Haarlem; 2. Maar- tje Schouls. 2de groep: 1. Marian van Schooten; 2. Ria v. d. Mark. 12-13 jaar: lste groep: 1. Janny Duffels; 2. Elly Sjardijn. 2de groep: 1. Jopy Hartveld; 2. Lennie Bavelaar. 3de groep: 1. Ria v. d. Linden; 2. Neli Reyder. Zaal Vollenhovenkade: Jongens 10-11 jaar: lste groep: 1. Zeno Rotteveel; 2. Henk Kulk. 2de groep: Flip Wirth; 2. Dirk de Bree. Jongens 12-13 Jaar; 1. Hans v. Pola- nen: 2. Barend Franke. In een afzonderlijke wedstrijd kwamen de prijswinnaars van deze groepen tegen elkaar uit en de eerste plaatsen werden BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Mechteld Joséphine. dr van J. van Eijk en M. E. J. J. Spier. Petronella, dr van C. de Ruiter en A. E. Heeren, Robert Paul. zn van D. Braggaar en J. C. Geradts. Be rend. zn van R. Christiaans en L. Kla- verlnga, Ronald, zn van J. Ravensbergen en J. c A Hensing, Josina Gerarda Ma ria Anthonia, dr van H. J. Wolters en E. T, Devllee, Hendrik Eildert, zn van E. A. Wolda en C. F. Verboog. Catharina Maria, dr. van T. W. van Haestregt en M. J. A. van Klink, Cornells Adrianus Petrus, zn van A. J. Smit en G. Verbon. Robertus Theodorus Henricus, zn van H. A. Buts en C. J. Vesseur. OVERLEDEN W. Smit, 70 Jaar, man, C. Wijling, "^ar, man, B. Smit, 51 Jaar, man. Tinie de Vink en Yvonne Broeksema Asp. dames-A: lste groep: 1. R. Sjar dijn; 2. M. van Winkel. 2de groep: 1. R. de Knegt; 2. B. van Narpen. 3de groep: 1. E. v. d. Leek ;2. J. Heins. Asp. dames-B; 2de groep: 1. J. Tir- burg; 2. C. Vavier. 3de groep 1. C. Ver ver; 2. J. Overdijk. Asp. heren: lste groep: 1. H. Flaman. 2de groep: 1. S. de Bree. Dames senioren: lste groep: 1. mevr Boon; 2. mevrouw Bavelaar. 2de groep: 1. mevr. Maarel; 2. mevr. Weeda. Dames: le groep: 1. (kampioene) T. v. Tol 34.8 punten: 2. G Sjardijn 346. 2de groep A; 1. G. de Roode-Vermond2. A. Blikman. 2de groep B: 1. J. Nieuwen- huyzen2. I. v. d. Graaff. 3de groep: 1 C. Korenhoff; 2. A. v. d. Berk. Heren: lste groep: 1. P. de Knegt; 2. G. Hoogeland. Christen van de daad Herdenkingsdienst in Zuiderkerk „Heel het leven van dokter J. de Bruyne was gericht op zijn mede mens. Steeds was hij bezig zichzelf te geven. In volledige overgave van heel zijn persoon, heeft hij het woord van Jezus Christus „het is zaliger te geven dan te ontvangen" waar gemaakt". Met deze woorden typeerde ds. H. A. Wiersinga uit Baam zaterdagmiddag in de geheel bezette Zuiderkerk aan de Lammenschansweg de persoon en het werk van de vorige week dinsdag in het Diaconessenhuis overleden en algemeen beminde huisarts, dokter J. de Bruyne. Dc dienst waaraan in alle stilte op de begraafplaats te Leiderdorp de teraar debestelling van het stoffelijk overschot was voorafgegaan, weird geopend met het zingen van de lievelingspsalm van de overleden medicus „Ik ben verblijd, wanneer men mij godvruchtig opwekt zie wij staan gereed om naar Gods huis te gaan". Ds. Wiersinga, die bij het uitspreken van dit „In memoriam" de aandacht bepaalde bij enkele tekstgedeelten uit de Bergrede (Mattheus 5) en Joh. 14 1-3, zag dokter De Bruyne in het tekst woord „Zalig de armen van geest" ten voeten uit getekend. Hij was „een bede. laar naar God". 'Als medicus wist hij, dat artsen een genezing soms één of twee dagen kunnen verhaasten, doch dat slechts God de volledige genezing kan geven. Kinderlijk afhankelijk was hij ook in zijn praktijk van God. Eveneens zijn op hem van toepassing de woorden „zalig zijn de zachtmoedi- gen en barmhartig-en", aldus ds. Wier singa. Dokter De Bruyne. die veelal met een glimlach door het leven ging, had zich geheel ingesteld op het lot van de ander. Juist daarom hadden zijn patiënten hem zo lief. Hoewei hij in de loop der jaren vele patiënten naar een ziekenhuis moest doorsturen, getuigde hij ook daar van zijn intense belang stelling in het ziekteverloop hij bleef er niet buiten staan" ofschoon hij zich dan niet met het ziektegeval be moeide. Had Jan de Bruyne, aldus ds. Wier singa, zich een huisspreuk moeten kie zen, dan was zijn aandacht ongetwij feld gevallen op Jezus' woord „het is zalieer te geven, dan te ontvangen". Jan de Bruyne had een hekel aan het ont- predikanten doch was een christen van de daad. Hij was, om met Paulus te sproken, „een levende brief in Chris tus". Een „brief", welke talloos velen hebben thuis gekregen. Voor de genade van Jezus Christus stond zijn hart open. Daarom kan ook van hem gezegd worden: „zalig zijn de reinen van hart, want zij zullen God zien". Door de genade in Jezus Christus stond hij gereed om naar Gods Huis te gaan. Vervolgens wees ds. Wieringa erop, dat een patiënt in de kleinste straat en het armste huis, dokter De Bruyne even lief was als een patiënt in de grootste villa. Tenslotte stond spreker stil bij Jezus woord „Ik ga heen om u plaats te be reiden en wanneer Ik heengegaan ben en u plaats bereid heb, kom Ik weder en zal u tot mij nemen, opdat ook gij zijn moogt, waar Ik ben". Een woord dat thans voor dokter De Bruyne reali teit is geworden. Wij danken God, aldus eindigde ds. Wiersinga. voor hetgeen Hij zijn gezin, zijn familie, zijn collegae, zijn vrienden en zijn patiënten in dokter De Bruyne heeft gegeven. Met het zingen van Gezang 48 4 „Waar is een vreugd', een kalmt', een heil, zo zalig als dit hoogst genot? Het vloeit uit God en keert tot God. het heeft noch maat noch perk noch peil. In Jezus is mijn zalig lot. Verborgen bij i mijn God", werd deze indrukwekkende dienst besloten. Onder de circa duizend aanwezigen, i bevonden zich om. het bestuur en veie ieden van de kring Leiden van de Kon. i Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, van de Ver. voor TBC-be- vangen van cadeaus en daarmede is zijn strijding, de Geref. Schoolvereniging, tal leven volledig getypeerd. Hij was, aldus i van collega's uit Leiden en omgeving, spreker, niet zo zeer een prediker van oud-patiënten en vrienden en kennissen het evangelie dat liet hij over aan van de familie De Bruyne. 9? Ieder seizoen zet het gerenommeerde amateurgezelschap de Kon. Ver. „Litteris Sacrum" in met een voor zijn leden „heerlijk-avondje-uit", waarop dan een luchtig en amuserend niemendalletje wordt aangeboden, dat de ^toeschouwers geen enkel hoofdbrekens kost. Toch wordt er dan van de acteurs en actrices de nodige esprit en vaart vereist, om het tot een succes te doen uitgroeien. Dat het pretentieloze en vrij onbeduidende blijspel „Daar moet je een vrouw voor zijn" van de hedendaagse schrijver Terence Dudley, voldoende kwaliteiten bevat om een ganse avond door te boeien, kunnen wy moeilijk beweren. Daarvoor bevat het teveel lege plekken, die echter in de vlotte vertoning van zaterdagavond in de Leidse Schouwburg, voor een groot deel met succes overspeeld werden. Zodoende is toch een avond gepresenteerd, waarnaar te kijken, ondanks gerekte passages, een prettige opgave was! Menig grappig moment wekte een schaterlach op en dan is al véél gewonnen. Ook droeg tot het welslagen bij de perfecte rol- beheersing en het vlotte spel onder de vakkundige regie van Jan Chr. Bartelsman. Voegt men daarby het in een Harmonieus, smaakvol kleurenschema gevat décor, waarin zich de gebeurtenissen voordeden, dan kunnen wy gewagen van een vertoning, die de reputatie van „Litteris Sacrum" ook nü weer veel eer aandeed! De vreemdsoortige handeling draaide in hoofdzaak om de wonderlijke gedra gingen van de tante van de gehuwde schrijver van detectiveverhalen Simon MacMurray. In diens huishouden ont dekt zij verschillende zaken, die haars inziens niet door de beugel kunnen. Die tante was eertijds directrice van een in richting voor geesteszieken en daarom alléén al, ziet zij wellicht méér dan een ander! Zo meent zij, overigens volkomen on gemotiveerd een ongeoorloofde betrek king tussen haar neef en diens lieftal lige medewerkster te moeten opmerken, doch daarnevens verdenkt zij hem ervan een „lustmoordenaar" te zijn, die tot de verschrikkelijkste dingen in staat is. Zij besluit dan ook haar intrede in de wo ning te doen, om orde op zaken te stel len. zeer tot ieders ongenoegen, speciaal van haar neef Totdat deze tenslotte van al haar akelige bemoeizucht schoon ge noeg krijgt. Hij leest zijn tante gruw zaam de les, door haar inderdaad enige „moorden" voor te schotelen, met een ontzettende zenuw-inzinking van tante tot gevolg. Gelukig komt alles nog op zijn pootjes terecht en vindt een hereni ging plaats, ook tussen de schrijver en diens vrouw, die door tantes vele ver dachtmakingen wel eens van de wijs was gebracht. Rond dit merkwaardige gegeven teken de Dudley zijn uiteenlopende persona ges: een wat branie-achtige schrijver Si mon, wiens litteraire kwaliteiten hevig in twijfel getrokken worden, met veel losheid en overtuigingskracht door Bob Hageman ten tonele gevoerd. Hij heeft het voortdurend met zijn tante May aan de stok, kan haar niet luchten of zien. Die tante werd drooghumoristisch uitge beeld door Octavia Prins-Clarion. Een vooral ook qua mimiek veeleisende rol, waar zij zich kostelijk doorheen 6loeg. Selma Hageman-Oele, in de rol van Si mons elegante en charmerende echtge note, had het vooral moeilijk, toen zij teveel anti-hoofdpijnpillen had geslikt en telkenmale in bewusteloze toestand over het toneel „vervoerd" moest worden, om volgens doktersadvies voortdurend beweging" te blijven, teneinde niet in een coma te vallen. Ook in die „aangrij pende" ogenblikken, toonde zij zich een een actrice van formaat. Joke Bartelsman-v. d. Lans was Si mons pittige medewerkster, wier ver dacht minnekozen met de auteur alleen maar in relatie stond met scènes uit zijn boek of voor de schijn om tante in verwarring te brengen! geënsceneerd was. Anneke Zwartjes speelde het kittige dienstmeisje Vilma Valentine: zij maak te het begrijpelijk, dat zij als voormalig filmactricetje al de aandacht op zich ge vestigd had. Deze twee kregen het wer kelijk zwaar te verduren, toen zij, zoge naamd als „lijk" voor tantes ogen door Simon resp. op de grond of op de sofa gesmeten werden: dat ging hevig toe en het zou ons niet verwonderen, of ze heb ben er de gevolgen letterlijk van onder vonden! Nog was er de dorpsagent Alfred Barnes (Ad van Leeuwen), die van deze rol een beheerst kluchtige interpretatie maakte en wiens onontbeerlijke hulp doorkruist werd door de geboorte van een „drieling" nadat hy reeds vader van een „elftal" was geworden. Wim Smit was de dorps dokter James Fletcher, zeulend met zware dokterstassen. Allen hebben zich naar de mate van hun krachten ingespannen, dit luchtige spel in beeld te brengen. Het tempo mo ge in de volgende voorstellingen nog iets opgevoerd worden, al kon er reeds nu grote waardering zijn voor de soepele actie. Men heeft die waardering niet onder stoelen en banken gestoken: een lang durig applaus en talrijke fraaie bloem stukken onderstreepten de enthousiaste ingenomendheid van het intens mee levend publiek! Th. J. H. Ds. H. J. van Achterberg, de wijkpre- dikant, kwam hierna naar voren om zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de wijze waarop in het Morskwartier het jeugdwerk wordt verricht. Ondanks het gebrek aan ruimte wordt het in goede banen gelend. Ds. Van Achterberg liet niet na een pluim te steken op de hoed van de heer Vermeer in wie de kerke- raad zulk een voortreffelijke jeugdleider heeft gevonden. Namens de wijkgemeen- te bood hij hen een enveloppe met in houd aan. Namens de ouders overhan digde een van de jongens aan de heer Vermeer enkele geschenken, waaronder een ping pongspel. Het huldebetoon was hiermee nog steeds niet ten einde, want zes jongelui kregen ieder een vaantje aangeboden. Zij waren n.l. de club sedert de oprichting trouw geble ven. Het uitgebreide feestprogramma vermeldde om. het optreden van een gitaarband met de meisjesclub .De Morsfluiters", de zag-spelgroep „Irene", de meisjesclub „Edelweis", een sportde- monstratie van .Bendracht" en de ver toning van een kampfilm. Kortom er werd tot laat in de avond gespeeld, ge zongen en plezier gemaakt. Er bestond voor dit lustrum veel belangstelling van de zijde van de ouders. St. Nicolaaswandeitochten De traditionele Sint-Nicolaas-wandel- tochten, die zaterdagmiddag te Leiden Hillegom. Alphen aan den Rijn en Noordwyk onder auspiciën van de Wan delkring Leiden en Omstreken zijn ge houden, mochten zich ook nu weer in zeer grote belangstelling verheugen. Te Leiden startten vanuit ,.t Centrum" aan de Hooigracht ruim 450, merendeels jeugdige, deelnemers(sters) om via een prachtig parcours, dat over afstanden van 10 en 15 km. was uitgelegd, de Leid se Sint-Nicolaastochtdie voor de vijfde maal werd georganiseerd, te volbrengen. In ,,'t Centrum" teruggekeerd, wachtte de jeugdige deelnemers (sters) een grote verrassing. Sint-Nicolaas, vergezeld van een zijner zwarte knechten, bleek n.l. persoonlijk in de zaal aanwezig te zijn en schonk allen, die aan de tocht hadden deelgenomen, een fraaie medaille, waar op de bekende stoomboot uit Spanje, met de Sint en zijn knecht aan boord, stond afgebeeld. De deelnemende groepen mochten een standaardje, voorzien van dezelfde afbeelding, in ontvangst nemen. Zij, die de tocht reeds in vorige jaren volbrachten, ontvingen het respectieve lijke jaarcijfer of een kroontje (vijfde maal) ter bevestiging op het draaglint van de reeds verworven medaille. Te Leiden namen in groepsverband deel de wandelsportverenigingen: ,S.V. L.V., Voorschoten, ,,'t Zwaantje", Ha- zerswoude, „BB.", Maassluis; .De Flie refluiters", Leiden; „De Rippers" (2 groepen), Rijpwetering; „Sparta", Lei derdorp; „Zwieten", Zoeterwoude; ,De Leidse Houtschool" (drie groepen). Lei den, alsmede een gemengde padvinders- groep uit Leiden. Uitvoering in Antonius Clubluns Deze vernieuwing vereist herscholing „Crescendo", Leids lid in de Bond van Mondaccordeon Orkestverenigingen, heeft „melodica's" in z'n instrumentarium ingevoerd. Nog maar een achttal, over de stemgroepen verdeeld. Men weet het: de traditionele mondharmonica wordt aangeblazen via een reeks gaatjes, die op kleine tongwerken aansluiten. De „melodica" beschikt echter over een mondstuk en tegelijk over een klavier, waarvan de toetsen als kleppen fun geren. Er is dus nu van embouchure sprake en dat vraagt een herscholing, die tevens rekening houden kan met de uitbreiding van de artistieke mogelijkheden. Wanneer men in een mondaccordeon- orkest, vooral tegen een versneld en op stuwend eind van een stuk, een onregel matige verdunde spichtige toonvorming te horen krijgt, ligt dat goeddeels daar aan dat de controle op de ademverde- ling de spelers ontglipt. Dit is nu in be ginsel doeltreffender en orkestraler te regelen, maar als gezegd met een herzie ning van de blaastechniek. De dirigent Van Strien heeft daar aan dan ook uren- en handenvol extra training gekregen en dit is door voorzit ter A. J. v. d. Kwartel onder de aan dacht gebracht van de donateurs, die het Antonius Clubhuis weer aardig had den gevuld. Met dankwoorden. En met nog iets meer. bestemd om Van Strien tegemoet te komen in zyn hobby: vo gels! De heer v. d. Kwartel sprak natuurlijk de gebruikelijke verwelkomingen uit bij deze 9de jaaruitvoering. Het achterlig gende jaar miste z'n ups en downs niet, maar de tendens is vooruitgang, in groei van donateursgetal zowel als muzikaal. Het komende jubileum zal men over twee avonden laten lopen, een voor de muziek alleen met verdubbeld progra- ma en een voor receptie en cabaret. Er komt weer concoursdeelneming en op het jongste concours in Giessendam is een eerste prijs veroverd in de ere-afde- ling. Mevrouw Van Strien werd voor het voetlicht gehaald om wat zij doet en draagt voor de vereniging. Haar echt genoot kan maar niet volstaan met re peteren en instuderen. Men bedenke dat muziek van dit soort niet pasklaar in de winkel te bestellen valt. Er doen balg- accordeons mee, mandolines, een piano, een trom en dat betekent arrangeren, copiëren enzovoort: een beetje slaven werk. Mevrouw Van Wijk kreeg ook haar applausje vanwege haar zorgen voor het maandblad en niet minder de van K. en G. geleende trommelman voor zijn sup plementaire werk als concerttamboer. Bloemen en presentjes vergezelden de dankwoorden. Bij dit al kon de voorzitter één naam niet noemen: die van zich zelf. Wij mo gen dit wel. Zijn sympathieke, frisse en bekwame besturende leiding hebben wij leren appreciëren, temeer omdat hierby nog tact. innemend optreden en welbe spraaktheid zich samenvoegen. Pastoor H. Tijnagel gisteren overleden In de leeftyd van 56 jaar is gisteren omstreeks het middaguur overleden pastoor H. J. Tijnagel O.F.M. De her- der van de nartebrugparochie aan de Haarlemmerstraat werd vrydagavond getroffen door een hersenbloeding, waarna hij onmiddellqk werd bediend. De overleden priester kwam acht jaar geleden naar de Sleutelstad. Als huis overste kreeg hy de leiding van het klooster naast het St.-Bonaventura Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Aan het einde van de gebruikelyke zesjarige periode volgde hy pastoor N. Lohuis öp als herder van de parochie O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen aan de Haarlem merstraat. Slechts twee jaar heeft zyn pastoraat mogen duren Gisteren tijdens de laatste mis werd de parochianen voor de eerste maal mededeling gedaan van het verscheiden. De begrafenis is be paald op woensdag as. Na de plechtig gezongen Lauden volgt om tien uur in de Hartebrugkerk de plechtige uitvaart dienst. Het stoffelyk overschot zal daar na worden bygezet in het kloosterkerk hof van het St.-Willibrord College te Katwijk aan den Rijn, De Vriendschapsmars van P. F. de Kort klonk volkomen gaaf, fijntjes afge werkt en kreeg een geheel sluitende ver tolking, waarin niemand door wat ook uitsprong of schuld werd aan enig kaal plekje in het klankkleed. In de Hollands Glorie-mars ging het even zeker toe, of schoon niet zó uitgewogen over de hele iyn. In het Boeket van Melodieën leken een aantal moeilykheden niet ten volle overwonnen. Vooral de overgangen tus sen de vele aaneengeregen wyzen hiel den wat te veel krampachtigheid over. De melodieën zelf waren wat ze zyn moesten: melodieus. De Melodica-Suite, evenals al het voorgaande van De Kort. deed het ook goed in het breed uitzwel- len van de zanglijnen. In het algemeen gesproken zou er in het aanzetten en uitwerken van een crescendo meer klankegaliteit bewaard moeten worden. „Les Patineurs" van Waldteufel, be werkt door Van Strien. lag in een gelyke orde. Een bewerking behoeft zich o.i. echter niet zo letteriyk aan het oor spronkelijk patroon te houden inzake het klankbeeld. Invullingen, die de me dedingende instrumenteel naar hun eigen aard als van nature aanwyzen, zyn zeker toegelaten. Soms ook weglatingen. V. DUIVENSPORT Feestavond ,De Vriendenclub' Kampioenen 1960 gehuldigd In de Kleine Burcht hield zaterdag de Leidse Postduivenvereniging ,De Vrien denclub" haar jaariykse feestavond met een huldiging van de kampioenen over het vliegseizoen 1960. Voorzitter H. Mooten verwelkomde de talryke aanwezigen. Hy sprak de heer C. Vlaardingerbroek, die 25 jaar lid is, toe en wenste de heer L. Gijsman en echtgenote geluk met het behalen van het kampioenschap-generaal. De behaalde kampioenschappen waren: Kampioen le toer: C. Casteiyn 581.44 pnt.; R. Pet 572.29 pnt.; L. Gysman 545.31 pnt. Kampioen 2e toer (Fond)J. Dekker 211.20 pnt.; E. Wansink 175.20 pnt.; C. CaSteiyn 174.78 pnt. Kampioen oud: C. Casteiyn 756.22pnt. L. Gysman 714.53 pnt.; R. Pet 710.32 punten. Kampioen jong: J. J. Mulder 324.31 pnt.; W. v. Klink 322.96 pnt.; H. Moo ten 288.91 pnt. Kampioen navluchten: J. Rietbroek 300.59 pnt.; L. Gysman 295.94 pnt.; P. Noppe 266.32 pnt. Kampioen oude duif, J. v. Duuren 261.59 pnt.; kampioen jonge duif: J. J. Mulder 157.98 pnt. Kampioen-generaal: L. Gysman 1258.27 pnt.; J. Rietbroek 1151.19 pnt.; C. Cas- telijn 1050.69 pnt.; R. Pet 969.12 pnt.; J. Beekman 942.99 pit. Totaal uitslag: L. Gijsman 1258.27 pt J. Rietbroek 1151.19 pnt.; C. Castelijn 1050.69 pnt.; R. Pet 959.12 pnt J. Beek man 942.99 pnt.; J. Dekker 899.85 pnl W. Vyibrief 782.59 pnt W. Mark 749.f" pnt.; J. Mulder 716.87 pnt.; J. v. Duu ren 702.60 pnt.; J. Vyibrief 693.75 pn' H. Mooten 642.58 pnt C. Vlaardingt i broek 606 78 pnt.; C. Vesseur 586.13 pn W. v. Klink 54138 pnt.; P. Noppe 475 punten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3