DATUM BELASTINGVERLAGING WORDT VASTGESTELD BIJ KB Vermoedelijk per 1 juli '61 „Er heeft geen moment gevaar bestaan voor een botsing KLEURODESK GISPEN Kunstschilders materialen Agenda Met eén enkel woord DONDERDAG 10 NOVEMBER Dapperheid beloond (Van onze t.v.-medewerker) Om geen verkeerde Indruk door de titel van dit kroniekje te wekken, sta voorop, dat het zeker niet ln alle opzich ten slaat op de prestatie, die de VPRO gisteren afleverde. Waarop dan wél. zal blijken uit de gang van ons betoog. Om 1 uur in de middag trakteerde de NTS de kijkers op 'n flitsuitzending. ge deeltelijk vers uit Amerika, over Ken nedy's overwinning. Er kwam een minia tuurbiografietje bij te pas. waaruit bleek, dat de aanstaande president een dapper man is. Beloofd werd een herhaling in de avonduitzending. Het journaal om 8 uur was geheel ge wijd aan de weervoorspelling, zowel ten aanzien van de bestuurlijke aan de over kant van de oceaan als klimatologisch in ons land. Bij de eerste kwam minister Luns te pas. maar geen biografie. Wel een lange pauze, omdat het benodigde materiaal niet tijdig ter beschikking zou zijn ge komen. Velen rekenden ongetwijfeld op een extra journaal, maar dat bleef ach terwege. Het was logisch om te denken, dat Henk Hofland dan een portret zou ge ven De man was tenslotte net terug uit de Verenigde Staten en kon dus wellicht meer produceren dan alleen van horen zeggen. Dat pakte anders uit. Het was gewoon een klein forum (van deskundi gen weliswaar) maar niet het kijkspel, waarop gehoopt mocht worden. De oor zaak van de kortsluiting zat werkelijk niet alleen bij ons, dachten we. De reportage van de repetitie van het Nationaal Jeugdorkest bood een koste lijk halfuur. Dapperheid werd beloond, niet alleen die van de directeur-oprich ter-stimulator Vredenburg, maar ook die van regisseur Hasebos, die, naar VPRO' directeur ds. Van Nieuwenhuyzen ons tijdens de studiedagen op „Óud-Poel- geest" vertelde, zonder enige terughou ding de hele vertoning met de camera had opgevangen en niet door kunstige montage achteraf een verfraaid beeld had nagestreefd. Het werkte, het was le vend en boeiend. En er werd bovendien aangenaam gepraat en vooral spontaan gemusiceerd. Simon van Collem was present met zijn oude draaidoos en vooral de draaie rige stukken waren een heerlijkheid voor het oog. Tot slot een documentaire over wat we eten en dan speciaal aan onge rechtigheden. Een dapper ondernemen, want een précair onderwerpje, dunkt ons. Maar door het nastreven van grote objectiviteit, het toepassen van hoor en wederhoor, was toch duidelijk te beluis teren de onlust en onrust over tekort komingen. ook bij de overheid. Men kon het gevoel krijgen, dat het geen vlees en vis was (en dat zou bedenkelijk zijn ge weest voor de consument) maar achteraf mag gesteld worden, dat de documen taire met verantwoordelijkheidsgevoel was uitgebalanceerd. Toch hadden we graag wat meer kraak en smaak ge wenst zowel bij de bespreking van de nieuwe man in het Witte Huis als bij die over ons voedsel. Iets van de pit, die het Jeugdorkest en de Draaidoos toonden. Franse Senaat tegen plan van De Gaulle President Charles de Gaulle, gebukt onder het dreigende Algerijnse vraag stuk, heeft vanmorgen vroeg een neder laag moeten incasseren inzake zijn om streden plan voor een onafhankelijke Franse parate macht van kernwapens. Na een langdurig debat verwierp de Senaat met 186 tegen 83 stemmen het eerder door de Nationale Vergadering aangenomen plan. De Franse regering heeft onmiddellijk gereageerd door mee te delen dat het plan nu. volgens de gebruikelijke pro cedure, zal worden voorgelegd aan een gemengde commissie van Nationale Ver gadering en Senaat, welke een compro misvoorstel moet uitwerken. Het besluit van de Senaat betekent uitstel, niet vernietiging van het plan. Het zal kracht van wet krijgen zodra de Nationale Vergadering het compro misvoorstel goedkeurt. Regering handhaaft standpunt Ondanks de kritiek uit de Tweede Kamer houdt de regering blijkens de Memorie van Antwoord vast aan haar voornemen de datum van ingang van de voorgestelde ver laging van de loon- en inkomsten belasting per Koninklijk besluit vast te stellen. Overigens ziet het er naar yit, dat dit 1 juli 1961 zal worden. Intussen blijft de Algerijnse kwestie de aandacht opeisen. Welingelichte po litieke waarnemers verwachten dat pre sident De Gaulle op zeer korte termijn nieuwe maatregelen zal bekend maken. De spanning in Algerije is opnieuw op gevoerd door het gisteren aan André Jacomet verleende ontslag als tweede hoogste gezagsdrager in Algiers. Jacomet is vervangen door Max Moulins, prefect van Constantine, nadat hij openlijk zijn misnoegen over de Algerijnse politiek van De Gaulle had kenbaar gemaakt. Welingelichte kringen achten het geenszins denkbeeldig dat De Gaulle zal overgaan tot het in werking stellen van artikel 16 van de Grondwet. Dit zou hem absolute macht verlenen en de ge legenheid geven af te rekenen met tegenstanders van zijn politiek van een „Algerijns Algerije". De regering houdt een wakend oog op de uiterst rechtse leden van de „Algerie Frangaise" beweging. Zij zouden in Al gerije aansturen op algemeen verzet te gen De Gaulle's semi-onafhankelijke Al gerijnse republiek. Op een gisteravond in Parijs gehouden bijeenkomst van de aanhangers dezer beweging, werd te ver staan gegeven dat het leger niet ten eeuwigen dage met De Gaulle's politiek zou meegaan. Om echter de medezeggenschap van de Staten-Generaal te waarborgen stelt de regering zich voor uiterlijk in de tweede helft van de maand mei aan de Kamer nadere mededeling te doen van haar standpunt ten aanzien van de invoering, zodat ook daaromtrent van gedachten zal kunnen worden ge wisseld. Het zou naar de mening van de mi nister en de staatssecretaris van Fi nanciën echter wenselijk zijn de be lastingverlagingen op hetzelfde tijdstip te doen ingaan als de continuering van de investeringsaftrek van de tijdelijke verhoging van de vennootschapsbelas ting en van de tijdelijke maatregelen op het gebied van de indirecte be lastingen. De invoering van de belas tingverlagingen zal niet worden uitge steld tot een later tijdstip dan 1 juli 1961. tenzij een verscherping van de conjunctuur dit noodzakelijk maakt. In dien echter een uitstel onvermijdelijk is, zal dit tot een zo kort mogelijk termijn moeten worden beperkt. De minister en de staatssecretaris wijzen er nog eens op. dat in ver band met de conjuncturele situatie een bijzondere voorziening voor deze belas tingsverlagingen noodzakelijk was. De keuze van de bewindslieden is bepaald door hun streven een weg te vinden, waarbij het feit zelf, dat door de wet gever 'n verlaging van inkomsten- en loonbel. tot stand wordt gebracht, zo duidelijk mogelijk naar voren treedt. Dit nu geschiedt, naar 't oordeel van de bewindslieden, op meer afdoende wijze door 't aanvaarden van 'n daartoe strek kend ontwerp van wet waarin de op dracht in vervat aan de Kroon om de datum van ingang vast te stellen, dan door het indienen van een ontwerp van wet, dat na aanvaarding nog moet wor den gevolgd door een nieuwe wet, die de beslissing' inhoudt omtrent het tijd stip van inwerkingtreding. Kort communiqué over Cornet-incident (Van onze correspondent in Bonn) In een kort communiqué, waarin de kool en de geit zijn gespaard, hebben het Britse ministerie van Luchtvaart en het Westduitse ministerie van Defensfie er geen twijfel aan gelaten, dat op 25 oktober boven de Nederlands-Duitse grens geen gevaar heeft bestaan voor een botsing tussen een Brits Comet-vliegtuig met Koningin Elizabeth en Prins Philip aan boord en twee Westduitse Sabre-F 86 straaljagers. voerders tot op minstens 300 meter. De commissie kwam in elk geval tot de conclusie „dat er geen gevaar voor een botsing heeft bestaan omdat het weer helder was en de Duitse piloten de Cornet voortdurend in het oog hielden". Politiek gezien acht men in Bonn het communiqué bevredigend: een nogal op geschroefd incident is tot een voorval zonder gevaren voor het Britse Konink lijke huis teruggebracht. Maar men vindt het een zonderling feit, dat de tweede piloot van de Comet het incident niet binnenshuis, voor zijn superieuren, heeft kunnen reserveren, maar instee daarvan de openbare mening in het geweer bracht. Op Brits verzoek, zo deelde gistermid dag de woordvoerder van het Westduitse ministerie van Defensie op een perscon ferentie in Bonn mee, zal het rapport over dit zogenaamde incident, dat is samengesteld door een Brits-Duitse onderzoekingscommissie, niet in zijn ge heel worden gepubliceerd. De conclusie na een minutieus onder zoek is, dat de Cornet volgens de voor schriften van Kopenhagen naar Londen is gevlogen. De beide Westduitse Sabres, thuishorende in Oldenburg, zagen op een afstand van tien tot vijftien kilo meter op een gegeven ogenblik condens- strepen; zij gingen er van voren op af tot zij de Cornet herkenden, waarop zij omhoog draaiden en wegvlogen. De tweede piloot van de Cornet, Stevens, die het incident te Londen heeft gemeld, kon aldus het commu niqué niet weten, dat de beide Sabres zijn toestel hadden gezien; hij handelde juist door te Londen te melden, dat er „bijna een botsing" had plaatsgevonden. Opgeschroefd incident De commissie heeft evenwel niet kun nen ontdekken hoe dicht de Sabres de Cornet waren genaderd: volgens Stevens tot op 25 meter, volgens Duitse woord- Nicaragua vreest invasie vanuit Costaricaans gebied Volgens een verklaring van de presi dent van Nicaragua, welke hij gister avond aflegde, maken uit Nicaragua ge. vluchte rebellen zich op, Nicaragua bin nen te trekken. Zij bevinden zich thans op Costaricaans gebied en hebben de steun van talrijke „gebaarde Cubanen". Er zijn versterkingen naar de grens ge zonden. Uit de hoofdstad van Costa Rica, San José, wordt gemeld, dat een groep Nica raguaanse revolutionairen (mogelijk de hierboven genoemde vluchtelingen) gis teren op Costaricaans gebied bij de grens is gearresteerd nadat zij waren ontdekt door een Costaricaanse verken ningsgroep. De regering van Costa Rica tot arrestatie van de revolutionairen on danks het feit. dat zij politiek asiel vroegen. Indien het hier om dezelfde groep gaat als de in de aanhef genoem de, behoeft Nicaragua zich nu geen zor. gen meer te maken. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 ni. NCRV: 18.15 Sportber. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Kamerork. en solist. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. pro gramma. 21.30 Orgelrecltal. 22.00 Perio dieken-parade. 22.10 Vocaal ens. en soliste. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Paranormale geneeskunde, lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Voordr. 18.30 Dansmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge- var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.05 Dubbelkwart. 21.20 Licht progr. 21.55 Cabaret. 22.25 Wereldkam pioenschappen dammen 22.30 Nws.. beurs- ber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. progr. 20.30 Film. 21.00 Voor donderdag 12 uur. Mylord (Lord Arthur Savllle's Crime), blijspel. 22.20 Einde. ADVERTENTIE HET BUREAU MET KLEUR WAARAAN ALLES NIEUW IS KANTOOR MEUBELEN DEMMENIE Haarlemmerstr. 167 - 171 LEIDEN SAINT LVCAS SOCIETY RAPENBURG 83 Telefoon 25514 Leiden Nederland en het Handvest der Verenigde Naties In de vergadering van de speciale po litieke commissie der Algemene Verga dering heeft de Nederlandse gede legeerde mr. H. Scheltema gistermiddag verklaard, dat Nederland zal weigeren de voorgestelde wijzigingen in het Handvest der Verenigde Naties op de voorwaarden van de Sovjet-Unie te be spreken in plaats van op de voorwaar den van de meerderheid. De heer Scheltema drong er bij de commissie op aan de twee ingediende ontwerp-resoluties tot wijziging van het Handvest, waardoor uitbreiding van de Veiligheidsraad en van de Economische en sociale raad mogelijk zal worden ge maakt, aan te nemen ondanks de be zwaren van Sovjetrussische zijde. Voor wijziging van het Handvest is de instemming van alle vijf permanente leden van de Veiligheidsraad vereist: de Sovjet-Unie. de Verenigde Staten, Enge land, Frankrijk en China. Doch omdat China's zetel wordt ingenomen door de nationalistische regering, stelt de Sov- PICTOGRAM GZ3- DONDERDAG Stadszaal (kleine zaal): Lelds Chr. Vo caal Ensemble. Jubileumultvoering mevr. Tilly Stenz-Leenlng. 8 uur nam en O. Toneelgroep „Het Zuiden". 8 uur SchouwburgK „Theater" speelt nam. Wassenaar. DorpscentrumJaar feest Ned. Christen Vrouwenbond. 7.30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Ver. tot behartiging der belangen van tbc-patlenten. Feestavond. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing Ned. Fabrikaat voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht)Welkom kapiteins C. Vermeulen-v. d. Hoek. 7.30 u. nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rem. Kerk: Spr. prof. dr. L. J. van Holk „Christendom en zijn geestelijke mededingers". 8 uur nam. Zomerzorg: Ver. van oud-leerlingen Am bachtsschool. Lezing over persluchtcllin- ders. 8 uur nam. Wassenaar. Kasteel „Oud Wasse naar": Nutsbljeenkomst m.m.v. pianist Hans Henkemans. 8.15 uur nam. ZATERDAG St.-Antonlusclubhuls: Jaaruitvoering Doopsgezinde Kerk: 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. MaranathakerkEerste lustrum C. J. C. „Eendracht". 7.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sa crum" „Daar moet Je een vrouw voor zijn". 8 uur nam. Stationsplein: Strandexcursle Kon. Ned. uur nam. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde ora de oplossing te lezenl Idee: A. Plug, Noordwyk aan Zee. jet-Unie dat één permanent lid „afwe zig" is en dat geen wijziging van het Handvest kan plaatshebben voordat de zetel van dat lid is „hersteld." De heer Scheltema verklaarde, dat zijn delegatie elk jaar op snel handelen had aangedrongen, in de wetenschap dat verdere vertraging ernstige hinderpalen in de weg zou leggen aan het doeltref fend functioneren van de Verenigde Na ties. Dit jaar wordt zelfs in nog sterkere mate gevoeld, dat het Handvest moet worden gewijzigd om een bredere ver tegenwoordiging in de beide raden mo gelijk te maken. Commandanf strijdkrachten Nederlands Nieuw-Guinea Op 1 november j.l. is, naar de Mari nevoorlichtingsdienst mededeelt. de functie van commandant der strijd krachten in Nederlands Nieuw-Guinea ingesteld. Als eerste commandant der strijdkrachten in Nederlands Nieuw- Guinea zal optreden de huidige com mandant der Zeemacht in Nèderlands Nieuw-Guinea, schout-bU-nacht G. J. Platerink. Deze benoeming en titulatuur houdt verband met het feit, dat enkele onderdelen van land- en luchtmacht zullen worden toegevoegd aan de reeds aanwezige strijdkrachten, aldus de me dedeling. BINNENLAND Dr. W. Prins, verbonden aan het Cel lulose Instituut te Syracuse (V.S.), is be noemd tot hoogleraar in de scheikunde aan de Technische Hogeschool te Delft om les te geven ln de scheikunde der macromoleculen. Door de ministers van Economische Zaken, Landbouw, Buitenlandse Zaken, Justitie. Binnenlandse Zaken. Financiën en Defensie is een ontwerp in- en uit voerwet bij de Tweede Kamer ingediend. Dit wetsontwerp dient, de S.E.R. gehoord, het besluit regeling in- en uitvoer 1944, de lnvoernoodwet 1939 en de ln- en uit voerregelingen van de landbouwwet te vervangen. De nationale wedstrijden om het ploegkampioenschap van Nederland, die gisteren onder goede weersomstandighe den in de drassige klei van de Wilhel- mlnapolder in Zeeland zijn gehouden, hadden een bijzonder spannend verloop. Tot Nederlands kampioen werd uitgeroe pen de ploeger Bram van Dljke uit Wolphhaardijk (402 punten). Zijn naaste concurrent. Klaas Eelmans uit Texel, ein digde op de tweede plaats met maar twee punten minder. Belde ploegers zullen nu kunnen deelnemen aan de wereldkam pioenschappen ploegen, die in 1961 in Frankrijk worden gehouden. Hoofden van diensten en wegen wachtpatrouilles uit Engeland, België. Zwitserland. West-Duitsland en Neder land zullen op 18 en 19 november te Den Haag bijeen komen. Men zal daarbij we derzijdse ervaringen en kennis uitwisselen en plannen bespreken tot een nog hech tere samenwerking. De Stichting Bevolkingsbeleid, waar van mr. H. L. L. van Hoogenhuyze voor zitter is, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat per brief meegedeeld, dat haars inziens er geen of onvoldoende wet telijke bepalingen bestaan, waarmee het toenemende verkeerslawaal „een euvel waaronder het overgrote deel van ons volk lijdt" bestreden kan worden. Waar dit probleem voor alle levensbeschouwingen gelijk is en de oplossing slechts op wet telijk en technisch terrein ligt, moet deze niet onmogelijk worden geacht, aldus de Stichting. De nieuwe Griekse ambassadeur, de heer P. Veryklos is gisteravond, vergezeld van zijn echtgenote, per trein ln Den Haag aangekomen. Bij K.B. is mr. S. baron van Heem stra, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 3de klasse, benoemd tot Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur in de Republiek Columbia. BUITENLAND Na een familiefeest in Pazhavoer in de Indiase staat Kerala zijn vier mensen gestorven en ongeveer driehonderd ziek geworden als gevolg van voedselvergifti ging. In Prlstina in Joego-Slavlë z(]n zes kinderen zwaar gewond doordat een hand granaat uit de tweede wereldoorlog, die zij gevonden hadden, ontplofte. Op een buitengewoon congres van de Cubaanse bond van zeevarenden in Havanna is de doodstraf geëist voor David Salvador, de voormalige secretaris-gene raal van het Cubaanse vakverbond, die enkele dagen geleden werd aangehouden, toen hy met twaalf anderen trachtte naar de V.S. uit te wij ken. Ter gelegenheid van de herdenking van het feit, dat 500 Jaar geleden Hendrik de Zeevaarder overleed, zal ln Portugal zaterdag een algemene amnestie worden afgekondigd. Hiervan zullen zowel poli tieke delinquenten als zij die wegens ge wone misdrijven zijn veroordeeld, profi teren, echter met uitzondering van com munisten en mensen, die wegens inbreuk op de onschendbaarheid van de staat zijn veroordeeld. Ferhat Abbas, het hoofd van de voor lopige Algerijnse regering, heeft premier Kroesjtsjef ter gelegenheid van de her denking van de October-revolutie een boodschap gezonden, waarin hij zijn waar dering uitspreekt voor „de belangeloze steun van de Sovjetrussische volken aan het Algerijnse volk in zijn strijd tegen het imperialisme". De gemeenteraad van Ouradour-sur- Glane. een plaatsje dat op 10 Juni 1944 door de Duitse troepen geheel werd uit gemoord en vernield, heeft een resolutie aangenomen waarin wordt geprotesteerd tegen de aanwezigheid van Westduitse troepen op Frans gebied. De raad ver zoekt de betreffende Instanties tevens met het oog op mogeiyke Incidenten geen Duitse troepen naar Ouradour te zenden. Na een proces van bijna vyf weken is de 56-jarige voormalige concentratie kampbewaker Albert Layer in Hannover tot zeven Jaar tuchthuis en drie Jaar eer verlies veroordeeld. Hij werd schuldig be vonden aan doodslag in een geval in het kamp Gross-Rosen (Neder-Sllezlë) en mishandeling de dood tengevolge heb bend ln vijf gevallen. De eis was driemaal levenslang plus acht Jaar. De getuigen spraken elkaar op vele punten tegen. StationspleinStrandexc Natuurhistorische Ver. 2 Zulderkerk: Herdenkingsdienst dokter J. de Bruyne. 3 uur nam. Wassenaar. ZuiderhoutExcursie Jongeren wijkgemeente „De Kieviet". 2.30 uur nam. ZONDAG Het Gulden Vlies: Receptie gouden Ju bileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 34.30 uur nam. Luxor-theaterBijz. kerkewerk Herv. Gemeente. Spr. prof. dr. L. J. van Holk. 10.30 uur voorm. Schouwburg: A'dams Volkstoneel. „Rooie Slen". 8 uur nam. StadsgehoorzaalCabaretavond gouden Jubileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 8 uur nam. Zomerzorg: Jaarfeestviering Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.15 uur nam. Wassenaar. R.-K. Verenigingsge bouw: Ballet- en filmmiddag „Snel en Le nig". 2 uur nam. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Schouwburg Ned. Comedie. nam. Tearoom Van der Heijden: Ledenverg. Chr. Hist. Klesver. Spr. J. W. van Hulst en D. de Loor. 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht: Toneelavond SelskipFrys- lan. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Kon. Ned. Toon kunstenaarsver.. Concert van hedendaagse Nederlandse muziek. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Cl. Poinssot over de ruines van Dougga. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Wintersportfilms en -mode. 8 uur nam. WOENSDAG Het Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Leiden Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsDe Timdelerclub. Opvoering van Maggy van de ouwe Doe". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Lezing dr. Jozef Jansen „De waterwolf bedreigt Egyptische tempels". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Schilderijenexpositie Wedg- wood-prijs 1960 (tot 28 nov.). Lakenhal: Tentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur. zondags 14 uur (tot 6 december). Ryfcsmu8eum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 105 uur: "e zondags 1—5 uur nam (tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen '7an 10 12 en 24 Znn en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „De muls die brulde". Al. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Porte des lilas". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Makkers, 6taakt uw wild geraas!" 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De onderwereld van Montmartre" 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Wilde aardbeien". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Ridders van het zwaard". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: ..Green Mansions" 14 Jaar. Astra-theater Wassenaar: Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „De roemryka daden van Kanny". Alle leeft. VOOR VRIJ AG 11 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10 05 Gram. 11.00 V d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12 30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.16 Zonne wijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 Vraagbaak voor vrouwen. 14.00 Gram. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Pianorecital. 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateurs- muziek. KRO: 18.15 Brabantse ultz. 18.50 Re- geringsuitz.Emlgratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.- progr. v. d. old. 20.30 Avondcollege; ra- diolessen. 21.00 Cabaret. 21.40 Jong - oud - eeuwig: gedachtenwisseling en vragen- beantw. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Huwelijk en beroep, lezing. 22.50 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 School radio; VPRO: 10.00 Dit en het andere, vraaggesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Fluit en piano. 11.45 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- ultz.: v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beurs- be:\ 14.00 Kamermuz. 14.30 Voordr. 14.50 Zangrecltal. 15.15 Muzikale blografie. VA RA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. teenagers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Voordr. 20.20 Boekbespr. 20.25 Filmru briek 20.35 Gewyde muz. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gram. 21.45 Quizprogr. 22.10 Buitenl. weekoverz. 22.25 Wereldkamp. dammen. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Mu- ziekrevue. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (over de 4e iyn, van 1820 uur) Hector Berlioz "La Damnation de Faust". Consuelo Rublo, mezzo-sopraan; Richard Verreau, tenor; Mitchel Roux. ba riton; Pierre Mollet, bas; Koor Elisabeth Brasseur; Kinderkoor van de Radio Télé- vision Frangaise; Lamoureux Orkest; Di rigent: Igor Markevitch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Ca- baretprogr. 20.55 Marionettentheater 21.25 Act. progr. 22.05 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 hoogtepunten uit de programma's v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brievenbeantw. 16.30 Geluldskron. 17.00 Ork.conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East 20.00 Gram. 20.30 Wetensch. overz. 21.00 Ork. conc. 21.30 Voordr. 21.45 Ork.conc. (verv.) 22.30 Quiz. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.00 Lichte muz. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Fabrleksfanfare en harp. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races en lichte muz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Popul. liedjes. 21.31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dansmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdetuselier Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.05 Roemeense volksmuz. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Operaconc. 21.45 Nws. 22.15 Kamermuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. nvuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 16.30 Kamer muz. 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.16 Kamermuz. 20.00 Bérénice, muzlk. spel. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Operettemuz. 12.30 Weer ber. 12.35 Omr.ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcantocor.c. 15.30 Gram. 16.00 Koor, ork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 17.45 Duitse les. 1800 Zangrecital. 18.10 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Symf.ork. en solist (Om 20.40 Kunstkaleidoscoop22.00 Nws. 22.15 Zangrecltal. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Dans muziek. 484 m.: 12.00 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.01 Lichte muz. 14.30 Amus.muz. 15.00 Werken v. Belg. componisten. 16.00 Le chevalier Errant, opera. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.10 Gram. 19 30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Festival v Luik 1960: Gevar. muzlk. progr. 21.30 Marsmuz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur „Het begon ln Parijs" (The last time I saw Paris). 18 Jaar. Donderdag 8 uur „Het loon van de angst". 18 Jaar. Zon dag en woensdag 2.30 uur „Op glad ys Alle leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. Bij geen gehoor by Uw bulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam <- '-"wolkt zzo 6 4 -0 0 Den Helder onbewolkt zzo 4 3 0 0 Ypenburg Vlissingen zwaar bew half bew. zo 6 zzo 8 5 7 0 2 0 0 Eelde onbewolkt zo 4 4 -2 0 De Bilt licht bew. zzo 4 3 -1 0 Twente onbewolkt ozo 1 4 -2 0 Eindhoven zwaar bew zo 4 4 -2 0 Z.-Limburg licht bew. zzo 8 5 -2 0 Helsinki regen zw 6 7 3 12 Stockholm sneeuw wzw 6 4 -0 1 Oslo onbewolkt w.stil 0 -5 7 Kopenhagen licht bew. zw 4 5 0 1 2 Aberdeen geh bew. z 8 6 5 Londen regen zzo 8 8 5 0.6 Brussel zwaar bew z 5 7 -1 0 Luxemburg mist z 3 -1 -2 0 Parijs Bordeaux geh bew. regen z 4 zzo 5 6 13 -1 6 0 2 Grenoble half bew. w stil 6 1 7 Nice licht bew. nnw 5 8 4 Beriyn Frankfort geh. bew. ozo 3 3 -1 0 1 geh. bew. w.stil 6 -3 0 Mllnchen mist w.stil 4 -2 0.1 Zürlch zwaar bew W-Stll 5 0 0 Genève zwaar bew. w 1 5 1 8 Locarno regen O 1 8 4 3 Wenen geh bew. w.stll 8 0 0 Innsbruck half bew. wnw 2 8 -1 0 Athene licht bew W-Stll 13 0 Rome regen ono 2 17 9 19 AJacclo regen o 1 17 9 15 Madrid geh bew. w.stll 12 6 0 Mallorca licht bew. w.stil 18 5 0 Lissabon half bew. wzw 6 18 14 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2