Laatste nieuws Krantenbezorgers Opsporingswerk is de voornaamste taak van de Groenlandse politie Parkeerproblemen en inbraken komen op het eiland niet voor Honderd auto's en één hond Schiphol dicht door de mist WOENSDAG 9 NOVEMBER I960 De commissaris vertelt. (Van onze Scandinavische correspondent) De politiecommissaris van Godthaab (Goede Hoop), de hoofdstad van het grootste eiland ter wereld: het door Denemarken bestuurde Groenland, bevindt zich in Kopenhagen. „Om salarisverhoging te vragen", denkt U misschien. En dan hebt U gelijk. Hij komt inderdaad om voor het politiekorps lotsverbetering te verzoeken. De journalisten hebben hem natuurlijk uitgevraagd: over de misdaad op Groenland en over de toestanden daar. En de commissaris ver telde Hij leeft en werkt in een land zonder inbrekers en dus ook zonder inbraak. Het begrip is er onbekend. Dat is om te beginnen niet slecht. Wat de Groenlan- ders dan doen om de politie de handen zo vol werk te geven, dat zy zich ach ter gesteld voelt bij andere ambtenaren op Groenland? I Wel, de Groenlanders zijn een heel gemoedelijk volk. Zij zijn afstammelin- gen van de Eskimo's en van Deense trappers en walvisjagers. Ze zien er te welgedaan uit om Indianen te zijn en te Siberisch om tot de westerlingen te kunnen worden gerekend. Alleen als zij een stevige borrel op hebben worden zij lastig en soms agressief. Als sterke man nen dronken worden, zyn de klappen raak die zy uitdelen. Zelfs een moord I Dit jaar is er sedert lang zelfs een moord gebeurd: een Groenlander sloeg zijn vrouw dood. Vrouwen zijn vaak het slachtoffer. Onlangs is een Deense ver pleegster zodanig door een dronken Groenlander toegetakeld, dat haar leven alleen is gered doordat een patiënt in het ziekenhuis waar het gebeurde, uit zijn bed kwam en de verpleegster met zyn lichaam beschutte. Parkeerproblemen en bonnetjes heeft men nog niet. Er zyn honderd auto's in Godthaab en men heeft er de ruimte. Daarentegen moet de politie als open bare aanklager in de rechtzaal optre den en het dus sterk vereenvoudigde proces voorbereiden. Dat geeft veel kan toorwerk. Vermiste mensen Maar het meest wordt er toch van haar gevergd bij het enorme opsporings- en reddingwerk. Men moet haast onop houdelijk zoeken naar weggeraakte mensen: zeehondenjagers en vissers of mensen die in sneeuwstormen in de ber gen zijn vermist of die in een zwaar moedige bui zijn verdwenen. Dit laatste komt vaak voor en houdt verband met de winterse poolnacht. Het volkomen ontbreken van zonlicht, onge veer van nu af tot einde januari, is voor mensen uit zuidelijker streken vaak noodlottig. Ook de inwoners van de pool gebieden zyn er vatbaar voor. Men noemt in Scandinavië deze ziekte Lapps- juskka (Lappenziekte). Voor het opsporingswerk gebruikt men een hond, pardon, dè hond. Want er is maar een hond meer in Godthaab. Er is een verbod om honden te houden, evenals overigens in de stad Reykjavik op IJsland. (En die ene hond is dus een afgerichte politiehond.) Waarom dan toch men stelt zich de Groenlanders immers altijd voor in gezelschap van die grijze, op keeshonden lijkende poolhon- den? Tja uit angst voor hondsdolheid. De politie is al eens gedwongen ge weest om behalve enkele aangetaste honden in Godthaab te doden, een heel district te zuiveren van alle honden ten einde uitbreiding van deze gevaar lijke ziekte te voorkomen. Op Groenland is deze extra gevaarlijk, omdat er niet een „Institut Pasteur" of een universi teitskliniek binnen het bereik is. En met halve maatregelen is niemand gebaat. OEGSTGEEST Modeshow in Hofwijck In overleg met het stichtingsbestuur heeft het Modehuis van Strien gister middag in „Hofwyck" een modeshow gehouden voor de bewoners van het pen sionhuis. De ruimte, de entourage en de belangstelling van de bejaarden werkten in bijzondere mate mee om deze show te maken tot een bijzonder gebeuren. Het ging er vrolijk en gezellig toe. De vier mannequins hebben met veel animo ja ponnen en mantels getoond. Uiteraard was de collectie aangepast aan de leef tijd van de bewoners. Desondanks wilde de heer van Strien niet afwijken van de traditie om de show te beëindigen met het tonen van enkele cocktailjaponnen en een bruidstoilet. WASSENAAR Raadsvoorstellen Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld medewer king te verlenen aan de R.-K. Woning bouwvereniging St.-Willibrordus, welke in 't Oostdorp aan de St.-Willibrordus- straat een 8-tal woningwetwoningen voor gezinnen van 6 personen wenst te I bouwen. Dit zal gebeuren op het ter rein van de vroegere speelplaats in deze straat; de speelplaats zal, zo werd reeds I eerder besloten, worden overgeplaatst naar de Dr. Mansveltkade. De huurprijs van de woningen is voorlopig berekend op f. 15.75 per week. Aan (le raad is voorgesteld de benodigde grond en een bouwvoorschot beschikbaar te stellen. In de Wassenaarse Politieverordening zullen, als de raad geen bezwaren heeft, enkele nieuwe bepalingen worden op genomen inzake de muizen- en ratten bestrijding. In deze bepalingen worden eigenaren of gebruikers van onroerend goed, gelegen in een door B. en W. aan te wijzen deel van de gemeente, ver plicht verdelgingsmiddelen voor muizen en ratten uit te leggen, voorzieningen te treffen ter voorkoming van het binnen dringen van dit ongedierte en eetbaar afval zodanig te bewaren, dat muizen en ratten er niet bij kunnen komen. Ver der worden eigenaars en gebruikers van onroerende goederen of schepen ver- Haven en vliegveld Behalve de Groenlanders geven de buitenlandse bezoekers, zeelieden en an deren nog al eens reden tot ingrijpen. Want Godthaab, dat wel eeuwenlang vergeten en van alle verkeer verstoken is geweest, ligt nu gunstig voor allerlei scheepvaartdoeleinden, en op het vlieg veld landen viermaal daags lyntoestel- len. De stad ter grootte van Enkhui zen is er veel levendiger door gewor den. De commissaris hoopt op een heli kopter voor de politie. Wat zou die het opsporingswerk vergemakkelijken! Of de bevolking op het vliegwezen is ingesteld? Dat zou ik denken. Ik zat onlangs in een van de vliegtuigen er over te tob ben waar ik een dame, die naast me de luchtreis naar een andere Groenlandse plaats meemaakte, meer gezien had. Tot ik opeens ontdekte, dat het de werkster van mijn eigen hoofdbureau was!" ver telde de commissaris. Uitgebreid werkterrein Er zijn op de 30.000 inwoners van Groenland, verdeeld over een aantal kleine centra (op afstanden van elkaar, waar wij geen begrip van hebben) 26 politiemannen onder de commissaris. Zeven Denen, de rest Groenlanders. Eén van deze mensen heeft een areaal, met 41 gehuchten, in totaal groter dan geheel Denemarken; een ander heeft 36 bewoonde plaatsen. Misschien vindt de commissaris in Kopenhagen gehoor. We willen het voor hem hopen. Hy heeft het ogenblik van zyn missie in elk geval niet slecht ge kozen hy arriveerde drie weken voor de kamerverkiezingen op 15 november. Welke party en welke minister kan die 27 gezagsdragers in het donkere noorden dan nog iets weigeren? Gouverneur van Tilburg van Suriname is om gezondheidsrede nen naar ons land teruggekeerd. Op Schiphol werd hij gisteravond be groet door vice-ministerpresident drs. Korthals (rechts) en mr. dr. R. H. Pos (links), de gevolmach tigd minister van Suriname. plicht medewerking te verlenen aan door de gemeente te treffen maatregelen te gen muizen en ratten. Twee in Wassenaar gevestigde textiel winkels hebben in een adres aan de raad Een goede indruk van de 130.000 in woners tellende en uit verschillende de len bestaande stad werd verkregen ty- dens een rondrit. Dat Recklinghausen een cultureel centrum is waar ieder bezwaren gemaakt tegen het vaststellen jaar de Ruhrfestspiele gehouden worden van de verplichte halvedag-sluiting op werd geaccentueerd door een bezoek woensdagmiddag in plaats van, zoals totaan een concert door het Westfaals nu toe op maandagmorgen. De exploi- Symphonle-orkest onder leiding van tanten van deze winkels zeggen, dat Hubert Reichert, met als solist de pia- sluiting op woensdagmiddag hun omzetnist Ludwig Hoffman. De Wassenaarse nadelig beïnvloedt. B. en W. delen in i bezoekers werden ingewijd in de proble verband hiermede de raad mede, dat de vaststelling op woensdagmiddag ge schiedde op verzoek van een grote meer derheid van textielwinkeliers eri dat het niet mogelyk is voor de twee adresse rende zaken een uitzondering op een algemene regel toe te staan. Bezoek aan Duitse stad Recklinghausen Een Wassenaarse deputatie onder lei ding van wethouder dr. J. J. M. Veraart, bestaande uit de raadsleden A. C. Duy- vestyn, mr. C. A. van Forcum, A. J. M. van der Klaauw en J. M. Koenen, en de directeur van de gemeentebedryven, ir. F. Bleichrodt, heeft van zaterdag tot en met maandag een bezoek gebracht aan de Westduitse stad Recklinghausen. Reeds enige jaren bestaan er, in het kader van een uitwisselingsprogramma van de Europese Beweging, vriendschap pelijke betrekkingen tussen Reckling hausen en Wassenaar. In voorgaande jaren werden door deputaties van beide gemeenten over en weer bezoeken ge bracht. Nu was door het stadsbestuur van Recklinghausen een Wassenaarse afvaardiging uitgenodigd. Oberbürgermeister Heinrich Auge sprak in het culturele centrum „Die Brücke" een hartelyk woord ter begroe ting van de Wassenaarse gasten. Hy legde er de nadruk op, dat de betekenis van dit soort contacten tussen gemeen ten gelegen is in een zuivering van de atmosfeer, die door de oorlog is ver troebeld. Wethouder dr. Veraart bood namens het Wassenaarse gemeentebe stuur de Oberbürgermeister èn de Ober- stadtdirektor, dr. Wilhelm Michaelis, fraaie boekwerken aan. De Wassenaarse afgevaardigden, die by Duitse collega's logeerden, hebben tydens dit bezoek een byzonder interes sant programma geboden gekregen. Een van de eerste bezoeken gold de unieke tentoonstelling van Joodse kunst en ge bruiksvoorwerpen voor de Joodse ere dienst, die tot en met half januari in Recklinghausen gehouden wordt. Ook het interessante Ikonenmuseum werd onder deskundige leiding bezichtigd. men, waarmee de stedelyke dienst voor wederopbouw en volkshuisvesting in Reckinghausen te maken heeft gehad en nog te maken heeft. Dat er door de stad veel gepresteerd wordt op het ge bied van sport en jeugdzorg en lectuur voorziening bleek tydens een bezoek aan het fraaie nieuwe overdekte zwembad en aan de stedelyke bibliotheek. Aan het slot van het bezoek heeft dr. Veraart namens de Wassenaarse gasten de Duitse gastheren hartelyk dank ge zegd voor de grote vriendschap. En Vanmorgen heeft Schiphol door de mist enige uren dicht gezeten. Traditie getrouw was het Finn Air, dat als eerste de mistbarrière doorbrak. Kort na half elf landde een Caravelle lyntoestel van de Finse maatschappy met 55 passagiers aan boord veilig als eerste toestel van daag op Schiphol. Pas een uur later landde het volgende toestel, een lyn- machine van de B.E.A. uit Londen. De mist klaarde toen snel op en het ver keer werd langzamerhand weer normaal. De van Schiphol vertrekkende toestellen hadden weinig hinder ondervonden van de mist. Zy kwamen vrywel normaal op tyd van de grond l06. Onder de lyntoestellen, die elders wachtten tot de mist boven de Amster damse vlieghaven zou zyn opgetrokken, bevond zich een K.L.M.-vogel uit Johan nesburg, die in Frankfort, dat tydstip verbeidde. Aan boord bevonden zich minister Marijnen van Landbouw en de president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler. Zy waren vorige week met de openingsvlucht van de K.LM. op Accra naar Afrika vertrokken. Wet tot beperking verhaalrecht door Kamer aangenomen Met de aantekening, dat alleen de heer Meulink (AR) geacht wilde worden te hebben tegengestemd, heeft de Tweede Kamer vanmiddag zonder hoof- delyke stemming het wetsontwerp aan genomen tot beperking van het verhaal recht op grond van de door Ryk en ge meente verleende sociale bijstand aan bejaarden en patiënten in psychiatri sche inrichtingen. De kosten worden verhaald op ver wanten boven een zekere draagkracht- grens. Het amendement van de heer Kikkert om de vermogensgrens voor on- gehuwden te verhogen tot f. 50.000—, werd zonder hoofdelyke stemming aan genomen, met aantekening dat de S.G.P. tegen is. Een amendement van mevrouw He roma-Meilink om de draagkrachtgrens geheel af te schaffen, was tevoren by zitten en opstaan verworpen. Alleen de PvdA en de communisten stemden voor. De beperking van de alimentatieplicht voor 65-jarigen is een tydeiyke maat regel, geldend tot 1966, in afwachting van een algehele herziening voor die tyd van de Armenwet. Een amendement van mevrouw Heroma-Meilink om de maat regel nu reeds een blyvend karakter te geven, werd by zitten en opstaan ver worpen. Alleen PvdA en de communis ten stemden voor het amendement. Meer jeugdige ongehuwde moeders Er valt een gestadige styging te con stateren van het aantal gevallen van ongehuwd moederschap in de categorie meisjes van vijftien tot en met negentien jaar. Momenteel is ongeveer de helft van de ongehuwde moeders bij de ge boorte van hun kind minderjarig. Dit werd vanmorgen in Utrecht me degedeeld door de heer H. M. L. H. Sark. secretaris van de Nederlandse Federatie van Instellingen voor de Ongehuwde Moeder en haar kind. op de algemene vergadering van de F.I.O.M. In dé 22 bij de F.I.O.M. aangesloten tehuizen wer den in 1959 ruim 1500 kinderen en 949 moeders opgenomen, tegen resp. 1326 en 867 in 1958. Het aantal buitenechtelijke geboorten wordt voor 1959 geschat op 3300. Dertien Democratische Gouverneurs gekozen Volgens te 13.45 uur Ncd. tijd beschik bare gegevens waren in de V.S. dertien Democratische en negen Republikeinse gouverneurs gekozen. Daar negentien Democratische gouverneurs nog in func tie gebleven zijn is er reeds een meer derheid van 32 Democratische gouver neurs van de vijftig in totaal. In Spanje heeft Kennedy's verkiezing grote indruk gemaakt. De waarnemend hoofdredacteur van het persbureau E.F.E. verklaarde als rooms-katholiek ingenomen te zyn met de overwinning van de Democratische kandidaat. „Zyn geloof zal hem helpen bij het volgen van een krachtige anti-communistische politiek", zo meende hy. Pedro Gomez Aparicio, een bekende Spaanse commentator op het gebied van de buitenlandse politiek, zei dat de stemming had aangetoond, dat de Ver enigde Staten een krachtiger en stout moediger houding wensen. Advertentie gevraagd voor wijkbezorging in VOORSCHOTEN. Zij moeten in Voorschoten wonen. Leeftijd 1 boven 17 jaar. Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden of bij de agent M. Ruytenbeek. Papelaan 182. Voorschoten. directrice van het culturele centrum „Die Brücke", dr. Helene Kuhlmann, die in de voorbereiding van dit bezoek en van het gehele uitwisselingsprogramma een zeer groot aandeel heeft gehad. In Den Haag is geslaagd voor het dat dankwoord werd ook betrokken de examen K V J. Deckers. Met de boot uit Harwich zijn gis teren de nieuwe ambassadeur van EngelandSir Andrew Noble en diens echtgenote in ons land aan gekomen. Rotterdamse autobus van een dijk gestort (Van onze Rotterdamse correspondent) Het feit, dat het glas van de ruiten van een zodanige samenstelling was dat het niet kon versplinteren, heeft ertoe meegewerkt dat er vanmorgen aan de Schaardyk te Rotterdam geen ernstig gewonden uit een autobus van de RET behoefden te worden gehaald. Tegen 9 uur is een bus van de lyn 34, die van Capelle aan de IJssel in de richting van Rotterdam reed, even voor- by Kralingseveer van de dijk gestort. Het zware voertuig sloeg in het land op de rechterzyde om en werd ernstig be schadigd. De ongeveer 15 inzittenden, de chauffeur inbegrepen, kwamen er wonderlijk goed af. Bijna allen hadden slechts lichte verwondingen opgelopen, enkelen bleven totaal ongedeerd. Een bejaarde man, die over pyn in zijn hoofd klaagde, en een meisje, dat rugklachten had, zijn voor onderzoek naar het zie kenhuis gebracht. Personeel van de GG en GD behandelde in de naby gelegen boerdery van de heer A. H. Leenheer de verwondingen. „Als je aan me vraagt hoe het komt, ik weet het niet." zei de chauffeur van de bus. de heer O. Werkman. „Ik wilde juist van de derde in de vierde versnel ling overschakelen ik reed ongeveer dertig kilometer toen ik in de berm zat. Mogelijk ben ik in de mist van de weg afgeraakt. Uitgeweken voor een tegenligger ben ik beslist niet, want het was heel stil met verkeer. De bus reed nog een meter of 25 door de berm en toen ploemp, stortten we naar beneden". Werklieden en omwonenden hebben de passagiers bevryd. Profesttelegram tegen de „driehoeksconferentie" De voorzitter van de Epang (eenheids- party Nieuw-Guinea) in Manokwari, Lodewyk Mandatjan. heeft vandaag een protesttelegram naar de Staten-Gene- raal gezonden waarin hij bezwaar maakt tegen de door de Partai Nasionaal voor gestelde driehoeksconferentie. Mandatjan acht dit alleen een zaak tussen Neder landers en de Papoea's. De Epang heeft geen bezwaar tegen rechtstreekse be sprekingen tussen de V.N.- en de Pa poeabevolking. Chairoel Saleh voorzitter Indonesische Adviesraad President Soekarno heeft heden Chai roel Saleh minister van Economische Ontwikkeling in het Indonesische kabi net, benoemd tot voorzitter van de voor lopige Indonesische Adviesraad. Deze raad zal voor de eerste keer morgen te Bandoeng byeenkomen, aldus „Antara". Er zyn in de voorlopige Adviesraad vier vice-voorzitters benoemd: Ali Sas- troamidjojo van de PNI, Idham Chalid van de Nahdatoel Oelama, Noesantara Aidit van de communistische party en kolonel WUoedjo. BEURSOVERZICHT Lager, na prijshoudende opening Amsterdam, 9 november. De internationale waarden ondergin gen vanmiddag by de opening weinig verander mg en ten opzichte van de vo rige slotkoersen. De handel was kalm. Het gesprek van de dag was het feit, dat Kennedy tot president van Amerika was gekozen. De eerste reacties op het Damrak gedurende de niet-officiele ochtendhandel van vandaag manifes teerden zich in hogere koersen voor de internationale waarden ten opzichte van het officiële slot van gisteren. Over het algemeen is men ter beurze van me ning, dat Amerika onder leiding van Kennedy een licht inflationistische tyd tegemoet zal gaan. Over de koersvor- ming van de aandelenmarkt in de ko mende dagen, als verdere reactie op de nieuwe Amerikaanse president, lopen de gedachten op het Damrak wat uiteen. De handel op de officiële beurs was, zoals gezegd, kalm. Dit was ook het ge val met de handel op de overige Euro pese beurzen. West-Duitsland was een paar punten hoger. De hoogste koersen van de morgenuren konden in de mid- dagbeurs in Amsterdam niet worden be reikt als gevolg van winstnemingen door de beroepshandel. Aku's schommelden in het eerste beurskwartier rond de 486, Philips 1238, tegen gisteren als slot- koers 1236. Unilevers konden de winst van gisteren volledig handhaven op 825 (823). Hoogovens 861 (863) en Kon. Olie f. 129,10 (f. 129,30). Gedurende de ver dere beursduur moesten vrywel alle in ternationale waarden terrein prysgeven onder leiding van aandelen Kon. Olie, die voor Newyorkse rekening werden aangeboden. Tegenover dit aanbod stond in de oliehoek weinig vraag waardoor de koers inzakte tot f. 127,70. De olie waarden verlieten de markt op circa f. 128. Philips daalde tot 1233, Unilever tot 818 en Hoogovens tot 857. Deze lagere koersen waren zuiver markttech nisch en hadden niets uitstaande met de verkiezing van senator Kennedy. In de scheepvaartafdeling was de han del uiterst stil en waren de koersveran deringen van weinig betekenis. De stem ming in deze afdeling was eerder iets lager. Het zelfde kan gezegd worden van de leidende cultures. Certificaten Deli waren iets in reactie op de flinke koers- styging van gisteren. Nationale Handels banken openden op 218, min 4 punten en schommelden later op de middag rond de 220. De Staatsfondsenmarkt was vandaag over de schrik van de nieuwe lening Bank voor Nederlandsche Ge meenten groot f. 100 min, die gisteren werd aangekondigd, heen en gaf door- elkaar eerder een licht herstel te zien by geringe omzetten. WISSELKOERSEN Londen 10.62%—10.63; Montreal 3 87— 3.87%; Brussel 7.58%7.59%; Stockholm 73.11%—73.16%; Milaan 60.76%—60.81% Oslo 53.00%—53.05%; Lissabon 13.23%— 13 24 tNew York 3.77%—3.77%; Parijs 76.88%—76 93%; Frankfort 90.44—90 49; Züricht 87.6087.65; oKpenhagen 54.84— 54.89; Wenen 14.51%—14.52%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 9 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101% 101A Ned. '59 4% 101A 101A Ned. '60-1 4% 101A 101% Ned. '60II 4% 101% 101A Ned. '59 4% 99% 99 A Ned '53 3% 95H 95j* Grootboek obi 3% 80% Ned '51 3% 94jJ 94A Ned. '51 3% 96%GB 96% B Ned '53 (3%) 95% 95% Ned '56 3% 95% 95% Ned 48 3% 89% 89 Ned. bel. cert. 3V« 89 Ned. '50 3y4 89% 89 Ned '54 3% 90% 90% Ned '55 I 3% 90% 90% Ned. '55-11 ZVi 92% 92% Indië *37 3 91% 91% Ned. grtbk. '46 3 9211 92%GB Ned. doll. In 47 3 89% 88% Ned. Inv. cert 3 98A 98%GB Ned 62-64 3 99A 99 A OB Indië "37 3 98% 98% Indië *37 A 3 931* 94 Ned. won.bJ. '57 6 109A 109 %GB Ned. won.bi. '58 4% 100A 100A ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 29% 29% Nat Handelsbank 222% 219% Ned Handelmy 295 295GL Amst. Rubber 116 115% H.VA152% 151% Senembah 545 545 AKU 486% 484% Berkel's Patent (v.) 365 GB 369 GB Calvé Delft dfert 813 810% Deli My.en (Ver) 177.20 176 Kon Pap v Gelder 333 334% Hoogovens cert 863 859 Müller en Co NB 433% 430% Ned Kabelfabr 643 635% Philips 1236 1232 Philips pref 323% 324 Unilever 823 820 Wilton Feyenoord 199 198 Blllton 2de r 435 434 Dordtse Olie gew 604% 598% Kon Olie (f20 -).. 12930 129.80 idem (50 f 20.—) 129.30 128.30 Holl Amer iyn 147 144% Java China Paket 159% 155 KDM 100 100.50 Kon Ned Stmv My 186% 186% Kon Paket My 137 135 Stoomvaart My Ned 174% 172 Nievelt Goudr eert 147% 145 v Ommeren eert 306 GB 310 Kon Rott Lloyd 153% 191 Ned Scheepv Unie 153% 152 GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 (3%) 3 94% 95% idem 48 (3%) 95% 95% R'dam '52-1 (4%) 99% ld ld "37 I-n (3%) 95 Z-Holland '56 (4%) 20% Bankwezen Vorige slotkoers koers v. heden Bank N. G '58 (5%) 105 105 id. N.W-B '52 (4%) 99% 99% BVG rspbr f500 179% 179% BVG rspbr '52131 131% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '61 91 91 Premieleningen A'dam *33 3 100 B 100% A'dam '51 I 2% 82% A'dam '56 12%.. 82 81% A'dam '56 n 2% 88% 88% A'dam "66 III 2% 88% 88 Eindhoven 54 2% 81% 81% Enschede '54 2% 79% Den Haag 52 I 2% 87% 87% Idem n 2% 88% R'dam *52 I 2% 89 Idem II 2% 90 88% Idem '57 2% 100% 100% Utrecht '52 2% 92% 91 Z.-Holl 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 236 21650 Amst. Bank 400 390 HBO. eert 234% 234% Rott. Bank 321 Twentsche Bank 304 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 499% 493 Borsumy 61% 61% K N Edmet A-AA 105 Idem prei wd 104% Electrolasmy 340 346 Kon Ned Grofsm 193 193% Holl Constructie 542 550 Ing our v Bouwnyv 262% 263 Internatlo 160% 160 Int Kunststof! Ind 59% 61 Leldse Wolspinnery 519 322 B Rott Droogdok My 654 Sikkens Groep 873 Ver TouwtaDneken 329 329 Walvisvaart 109% 110 Wernink s Betonm 165 166 Van /yk en Heringa 120% 121 Zaalberg 125% 123% Spoorwegen Dell Spoorweg My 3% Amertk fondsen Canadian Paciiic R 21% 21% Intern Nickel 52% 52% Anaconda 4646% Bethlehem Steel 41% 41", Cities Service 48% 48 General Motors 43% 43% Kennecott 80% 80 Republic Steel 55% 55% Shel) OU 77% 77% Union Pacific 26% Un. States Steel ..76 7S

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7