Kennedy moet, in slechts 73 dagen, nieuw bestuursapparaat opbouwen Er mag geen vacuum ontstaan als president Eisenhower op 20 jan. het Witte Huis gaat verlaten Mario, Neerlands jongste kapper, introduceert „Ligne Zsa Zsa... Internationale inbreker ontkent reeks tenlastegelegde diefstallen Twee mislukte ruimte-proeven Met een enkel woord Agenda - WOENSDAG 9 NOVEMBER I960 John Kennedy krijgt door zijn verkiezing tot president van de V.S. de reusachtige taak om in de 73 dagen vóór zijn installatie een nieuw bestuur op te bouwen, opdat er op 20 januari, als Eisenhouwer het Witte Huis verlaat, geen vacuum ontstaat. Op die dag treden namelijk ook de voornaamste adviseurs van de regering af en zelfs alle stukken, die volgens de traditie eigendom zijn van de aftredende president, zullen zijn verdwenen. Vóór die tijd moet Kennedy de belangrijkste van de 1.200 functio narissen en medewerkers kiezen, van wie hij de benoeming in de hand heeft. Als staatshoofd heeft hij de leiding over 3.400.000 burgerambte naren, bijna twee en een half miljoen man militair personeel en over een land met een jaarlijkse begroting van omstreeks tachtig miljard dollar (bijna 305 miljard gulden). Wisseling van de voornaamste adviseurs Voorts is hij verantwoordelijk voor de diplomatieke betrekkingen met ruim zeventig landen. Als Amerikaans staats hoofd leidt hij in feite ook de gehele "Westelijke wereld. In het binnenland heeft hij te maken met een Congres, dat traditioneel zijn tegenspeler is. Ge zien het feit, dat de Democraten zo wel in het Huis van Afgevaardigden als in de Senaat de meerderheid be zitten, zal hij het in dit opzicht ge makkelijker krijgen dan zijn voorgan ger. wiens party in het Congres in de minderheid was. Aangenomen mag worden dat hy zyn verkiezing dan ook voor een deel te daken heeft aan mensen, die menen dat een Democra tische regering, met naast zich een Democratische meerderheid in het Con gres, de belangen van de V.S. het beste kan dienen. President Eisenhower heeft al te ken nen gegeven, dat hy bereid is zyn op volger te helpen by de voorbereiding van de machtsovememing. Verwacht wordt dat hy Kennedy zal uitnodigen, een vertegenwoordiger aan te wyzen die deel kan nemen aan de uitwer king van de begroting. Kennedy heeft Clark Clifford, een voormalige raadgever van president Tru man, al benoemd voor het opstellen van algemene aanbevelingen voor de overgangsperiode. Onzekerheid ever leiding van Buitenlandse Zaken Over de vraag wie Kennedy als mi nister van Buitenlandse Zaken de Bejaarde pastoor in Limburg gedood door kolendamp (Van onze Limburgse correspondent) De byna 70-jarige pastoor J. H. Hal mans van Berg en Terblijt by Valken burg is gistermorgen omstreeks 8 uur door zyn kapelaan en de koster van de parochiekerk dood in zyn werkkamer aangetroffen. De pastoor zat geheel ge kleed in zyn leunstoel. Gebleken is dat hy waarschynlyk omstreeks 12 uur vannacht ten gevolge van kolendamp vergiftiging is overleden. Het dodelijke f;as bleek ontsnapt te zyn uit de centra- e verwarming in de kelder van de pas torie en heeft zich door het hele huis verspreid. De huishoudster van de pas toor, zyn 71-jarige zuster M. Halmans, sliep toen de kolendamp de vertrekken binnenstroomde, zy geraakte bewuste loos. Onmiddellyk is zy naar het zie kenhuis overgebracht, alwaar zy spoe dig bygebracht kon worden. belangrykste post in het kabinet zal aanwyzen, bestaat grote onzeker heid. Onder hen wier namen in dit ver band het meest zijn genoemd, bevin den zich Chester Bowles, voormalig gouverneur van Connecticut en oud ambassadeur in India, Adlai Stevenson, de oud-gouveneur van Illinois, die het in 1952 en 1956 zonder succes in de presidentsverkiezingen tegen Eisenhower opnam en die een van de bekendste Amerikaanse woordvoerders op het ge bied van de buitenlandse politiek is, David K. E. Bruce, voormalig onder minister van Buitenlandse Zaken en tot voor kort ambassadeur in West- Dultsland, Senator William Fulbright, voorzitter van de Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, en Eugene Black, de president van de wereld bank. De kansen voor Bruce werden de laat ste tyd het hoogst aangeslagen, omdat hy minder „politiek" zou zyn dan byv Bowles, Stevenson of Fulbright. Boven dien is hy een van de weinige Demo craten die onder Eisenhower een be- langryke post heeft bezet. Voor andere belangryke posten in het kabinet zyn de volgende kandidaten ge noemd: Defensie: Senator Stuart Sy mington, voormalig minister van Lucht vaart: Justitie: gouverneur Abraham Ribicoff van Connecticut, leider van de Amerikaanse delegatie by de V.N. ,W Stevenson of Bowles; Volksgezondheid, Onderwys en Openbaar welzyn: gou verneur G. Mennen Williams van Mi chigan; Landbouw: gouverneur Hers schei Loveless van Iowa, gouverneur Orville Freeman van Minnesota, of gou verneur Gaylord Nelson van Wisconsin (alle drie landbouwstaten). Voorts zijn er enige jongere figuren, die in Kennedy's campagne een be langryke rol hebben gespeeld en waar schynlyk op hoge posten zullen worden benoemd. Zo verwacht men dat Rovert F. Kennedy, de 34-jarige broer van de gekozen president, die diens campagne heeft geleid, een belangrijke adviseur van het Witte Huis zal worden. VRAAG1 UW LEVERA'HCIER PETROLEUM-VERWARMING kerfden aartvull^nde>.verwafmin&.;bij stangis; Kunstenaar of bedrieger...? WEENSEIJSRE weer naar ons lam. De Weense IJsrevue komt weer naar Nederland. De Nederlandse première zal ditmaal in Utrecht gegeven worden en wel op de twee kerstdag in de Jaar beurshallen. Daarna komen Amsterdam Stockholm, Kopenhagen en hoogstwaar- schyniyk ook nog Den Haag aan de beurt. De Usrevue heeft op het ogenblik zyn tenten opgeslagen in Bazel, in Zwitser land waar Joan Haanappel triomfen viert. In de hoofdrollen werken behalve Joan Haanappel ook Hanna Eigel en Norbert Felsinger mee en verschillende Europese kampioenen uit Frankryk, En geland en Duitsland. In Genève, waar de Zwitserse pre mière van de revue "lm Land der Trau- me" werd gegeven kregen de „nieuwelin gen" Joan Haanappel en Norbert Fel singer langdurige ovaties van een vier- duizendkoppig publiek. De regie van „In Dromenland" is in handen van Wil Petter, de muziek is van prof. Robert Stolz en de choreogra fie van Edith Petter. De Weense IJsrevue is al enkele maan den bezig met de opnamen voor de film „De witte ballon", waarin behalve Joan Haanappel ook de skikampioen Toni Sailer een hoofdrol vertolkt. Ook Eerste Kanier gaat akkoord met Nieuw-Guinearaad (Van onze parlementaire redacteur). De Eerste Kamer heeft gisteravond het wetsontwerp tot partiële herzie ning van de bewindsregeling Nieuw- Guinea, beogende de instelling van de Nieuw-Guinearaad. zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De communisti sche fractie liet aantekenen geacht te hebben tegengestemd. Ook de begro ting voor Nieuw-Guinea voor 1960 werd aanvaard. Hieraan was in een middag- en avondvergadering, een opvallend kalm debat over het regeringsbeleid met betrekking tot dit rijksdeel vooraf ge gaan. Slechts mevr. Van Ommeren Averink (Comm.) had daarop ern stige kritiek. Zij herhaalde het be kende communistische standpunt, dat Ned. Nieuw-Guinea aan Indonesië dient te worden overgedragen. (Van onze Amsterdamse correspondent) De een noemt hem een groot kun stenaar, de ander een bedrieger maar het „enfant terrible" van de Nederlandse kappers, de 19-jarige Mario stoort zich aan niets en nie mand en sinds hij - zeventien jaren oud - een eigen salon aan de Prin sengracht te Amsterdam begon, heeft hij steeds van zich doen spre ken met name door dioars tegen alle coiffeuremode in te gaan en zijn eigen weg te banen. In de zalen van het Victoria-hotel heeft hij gisteravond opnieuw voor wat beroering gezorgd met zijn Lig ne Zsa Zsa" waarvoor hij niet min der dan 25 mannequins liet opdra ven, onder wie de actrices Shireen Strooker en Ingrid Valerius. Enkele honderden belangstellenden - wij zagen onder andere de actrice Ank van der Moer, pianiste Pia Beek en couturier Dick Holthaus - hoorden uit de mond van explicatrice Ageeth Toch 4 jaar geëist (Van onze Rotterdamse correspondent) Een 32-jarige man die opgaf geboren te zyn in Helsinki (Finland) en die gis teren voor de Rotterdamse rechtbank terecht stond, ontkende hardnekkig vijf hem ten laste gelegde inbraken, waar van een te Rotterdam, drie te Amers foort en een in Den Haag, te hebben gepleegd. De man werd bijgestaan door een Franse tolk. Hy ontkende zeven tien jaar van zyn leven In buitenlandse gevangenissen te hebben doorgebracht. „Dat schuift de politie mij in de schoe nen", zei hy. By Interpol staat ver dachte, zoals nader bleek, onder ver scheidene alias-sen" bekend. Een rechercheur deelde mede dat de Inbraak te Rotterdam aan de Mathenes- serlaan, waar by In de nacht van 29 op 30 april f 4500.werd gestolen, de methode van inklimming waarvoor ver dachte by Interpol staat geregistreerd, was toegepast. Er waren twee taxichauffeurs, die me dedeelden verdachte in de nacht van de verschillende inbraken resp. van Den Haag naar Rotterdam en van Amers foort naar Baarn te hebben gereden. Ook was er een getuige, die zeide dat de man op een dag na een inbraak met f 1000— had willen betalen. Dat was in een lunchroom te Utrecht, waar hy wel meer kwam en om zyn grote fooien bekend stond als de „miljonair". Ook sorteerproeven wezen hem als de dader aan. In Amersfoort had hy geld en levensmiddelen gestolen. In Den Haag uit een woning in de Th. Schwenke- straat f 8700.bestaande uit biljetten van f 100.In zyn requisitoir deelde de Officier van Justitie mede, dat ver dachte steeds om de feiten heendraait. Hy pleegt inbraken te doen, gelyk in ternationaal is geregistreerd, met sok ken over zyn schoenen. Hy heeft by zyn arrestatie op 9 juli kans gezien zich van die sokken te ontdoen. Het daarna ge volgde onderzoek is zeer veelomvattend geweest. Uit het verleden van verdachte is weinig na te gaan, zeide de Officier, die mededeelde dat de man twee maan den hier te lande vertoefde, nadat hy in West-Duitsland een gevangenisstraf had uitgezeten. Overigens is hy al twee maal uit Nederland uitgewezen. Een zeer gevoelige straf komt deze man toe, zeide de Officier, die vier Jaren gevan genisstraf eiste. Daarna was het woord aan de toe gevoegde raadsman, mr. H. M. Raven. In zyn pleidooi heeft mr. Raven de stellingen van de Officier aangevallen. Hy achtte het niet mogelyk dat ver dachte de inbraken had gepleegd en achtte het bewys buitengewoon „mager". Verdachte voelt zich be'dreigd en ont kent alles, maar het kan niet als een aanwyziging tegen hem worden opgevat. De raadsman concludeerde tot vry- spraak. Uitspraak 22 november. Scherphuis, dat de „Ligne Zsa Zsa" in tegenstelling tot het hoge kapsel van de vorige Mario-mode een „los krullend bol romantisch en voor al les typisch vrouwelijk kapsel" is. Twee uur lang hebben wy Mario - tenger postuur, oieek gezicht, blauw zwarte naren - als ui extase zien zwoe gen op die 25 hoofden met rood, zwart, grijs, olond en brum haar, waaruit zyn lange beweeglyke vingers in een enorm tempo de meest exotische kapsels goo- cheiden. En nier toonde hij zyn artistie ke bèkwaamheden, die hij ongetwijfeld heeft en waarmee hij in eén sprong de lange moeiiyke leerschool van net kap persvak. heeit kunnen overslaan. Om te bewyzen ciat zyn „Ligne Zsa Zsa" voor iedere vrouw gescnixt is nam hij een willekeurige jonge vrouw en een groot moeder uit de zaal onuer handen en to- verue met kam en borstel een opzienba rend avondkapsel. Maar o wee ais die handen van Mario niet in de onmiddel- lyke nabyheid zyn van zo'n kapsel, hoe lang blijft het dan zo bol en zo warrig zitten? ,,'n Aardige opkammer", maar verder kan'ie nietswas het commentaar van een der gerenommeerde Amsterdamse dameskappers, die tussen de gordijnen in de hal uoor de show hadden gevolgd. „Dit is een schandaal en een aanflui ting van ons beroepmaar op dat mo ment boog Mano mei de armen vol bloemen voor het applaus van zijn pu bliek, da', hy duideiyk het biyken dat hy biylt siaan op zyn beginsel, uat een vrouw lang haar benoort te hebben. De vakkappers met jarenlange erva ring en moeizaam opgeoouwde klanten kring zuüen hem wei olyven verioeien, maar Mario zal zich met zijn wonuer- lyke invallen, zyn valse paaraestaanen en pypekrullen en zyn verfspuitjes ,bly- ven uitleven op haaruossen van manne quins tijdens modeshows; op ae krullen van artiesten en anderen, die dat willen worden en op hoofden van vrouwen die voor een avond mooi willen zyn. En als 's avonds zyn zaak is gesloten zal hy in de cafe's en nacntclubs rond het Leiose- plein toeven met kam en 'borstel in de zax om links en rechts de kapsels van de bezoeksters onder handen te nemen. Zo maar gratis voor niks en voor zyn plezier, omdat hij het niet kan laten. In de V.S. zyn gisteren twee proef nemingen op het gebied van de ruim tevaart mislukt. Op Wallops-Eiland, in de staat Vir ginia, werd, met behulp van een Little Joe-raket, een ruimtecapsule van een ton van het type „Mercury" gelanceerd. Met dit type zal waarschynlyk in ja nuari volgend jaar worden getracht de eerste mens in een baan om de aarde te brengen. De bedoeling van deze proefneming was de apparatuur te be proeven, waarmee de ruimtevaarder zich in geval van nood in veiligheid kan stellen. Capsule en raket bereikten een hoogte van ongeveer zestien kilometer, doch door het haperen van het afschei dingsmechanisme kwamen de beide on derdelen in de Atlantische Oceaan te recht. De tweede mislukking deed zich voor toen een uit vier trappen bestaande Blue-Scout-raket, die ontworpen is voor het opsporen van in de ruimte plaats vindende kernexplosies en vanaf Cape Canaveral werd gelanceerd, voortydig de reis in de ruimte beëindigde door het te snel opbranden van de brand stof van de tweede trap. PICTOGRAM na «ïirtMojio FOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Het Spectrum, nws.-overz. en rep. 18.15 Fanfaremuz. 18.35 Gram. .00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Carmlna 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee van: F. C. Chaudron, Leiden, en H. F. Scholtz, Oegstgeest. BINNENLAND Op een bijeenkomst van leden van de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Bedrfjfsbond voor de Metaal industrie en de Elektrische Industrie heeft de bondsvoorzitter, de heer I. Baart, meegedeeld, dat het 100.000ste lid was ingeschreven. Dat was de 16-Jarige Kees van der Korf uit Haarlem, die als her innering een polshorloge ontving. In alle fruitcentra van ons land be hoort thans de pluk van appels en peren weer tot het verleden. De telers krijgen nu volop gelegenheid om hun produkten klaar te maken voor de verkoop. Vooral appelen worden er de laatste tijd veel aangeboden op de fruitveilingen. De voor raad peren ls belangrijk minder groot. Deze zijn bovendien veel opgeslagen ln koelhuizen en bewaarplaatsen en van hieruit wordt nog weinig geruimd. De secretaris-generaal van het de partement van Defensie, de heer L. C. Rietveld, zal einde dezer maand de Rijks dienst met pensioen verlaten. Verwacht wordt, dat hfj in deze functie zal worden opgevolgd door de heer J. J. van Houten, oud-secretarls-generaal van het toenma- „De Vereniging voor Volksontwikke ling" in Hilversum heeft gisteravond ln de Burgerzaal van het raacuiuis een lite raire bijeenkomst gehouden, genoemd „ontmoeting met Vlaamse schrijvers". De bijeenkomst stond onder auspiciën van de Belgische ambassade en het gemeentebe stuur van Hilversum. Raymond Brulez, Albert van Hoogenbemt, René Verbeek en Karei Jonckheere droegen voor uit eigen werk Gabriël Smit leidde deze Vlaamse schrijvers in. Staf Mees, de stad6beiaardier van Mechelen, zorgde voor een muzikale omlijsting van pianospel. Eerder op de dag opende ae Belgische ambassadeur, baron X. van der Straaten Waillet ln het. Gools Museum de expositie letterkunde". „moderne Vlaamse BUITENLAND In een fabriek in Kotsjl in West- Japan ls het gisteren tot een handgemeen tussen stakers en werkwilligen gekomen; 56 personen liepen vewondingen op. Het incident deed zich voor toen de stakers de fabriek wilden binnendringen. De werkwilligen slaagden er met de hulp van politiemannen in de aanvallers terug te slaan Het wrak van de maandag In Ecua dor verongelukte Fokker F-27 Friendship is op 35 km ten zuiden van de hoofdstad Quito gevonden. Alle inzittenden 34 passagiers en de bemanning van drie le- llee departement van Marine, die than. "f adviseur van de minister ls voor lnte- *°™e„n„ gratie-aangelegenheden. gl Utrecht aan het Victor Hugoplantsoen een felle uitslaande brand uitgebroken ln de kleuterschool Omwonenden zagen om streeks die tijd rookkolommen opstygen uit het houten Finse schoolgebouw. De brandweer pakte het vuur met vier stra len aan. maar de blusslngswerkzaamheden werden belemmerd door een enorme rook ontwikkeling. Om kwart voor twaalf was men echter de branci meester. Oorzaak en schade ls niet bekend. doriaanse luchtvaartmaatschappy en was op weg van Quito naar Quayaquil. De Friendship was bij Falrehild in de V.S. gebouwd De machine vloog tegen een berghelling. Miss Argentinië, de 21-Jarige Norma Gladys Cappagli, een brunette met een lengte van 1 meter 70, ls gisteren bij een schoonheldswedstryd ln Londen tot Miss Wereld 1960 gekozen. De overige finalis ten waren miss Israël, die tweede werd, miss Zuid-Afrika (derde), miss Duits land (vierde) en miss Verenigde Staten (vyfde). Biykens een door een Westdultse bandenfabriek Ingesteld onderzoek hebben Belgie en Luxemburg met 23 auto's per vierkante kilometer wegoppervlakte de grootste „autodichtheid" in Europa. Het land met de kleinste dichtheid ls Zweden met 2 auto's per vlerkante kilometer weg oppervlakte. Daartussen liggen Oostenryk met vier, Italië met vijf, Frankryk met acht, Zwitserland met elf en Nederland en West-Dultsland met vyftien wagens. In de Noordfranse stad Ryssel zyn vier leden van de Algerynse verzetsbewe ging docr een krijgsraad ter dood veroor deeld. Zy zouden in Clermont-Ferrand een Algerynse caféhouder hebben ver moord en vervolgens een medeplichtige, die gedreigd had hen te zullen aangeven, uit de weg hebben geruimd. De 72-Jarlge hertog van Sutherland heeft zijn kasteel Dunrobln bij Golspie in Schotland te huur aangeboden voor een shilling (ongeveer 50 cent) per Jaar. De eventuele huurder, die de beschik king krygt over een ryk gemeubileerd kasteel met 100 kamers, een groot park en uitgebreide Jacht- en visgronden, moet echter de jaarlijkse onderhoudkosten van 10.000 pond (ruim 100.000 gulden) voor zijn rekening nemen. De Londenaren die vertederd naar de Big Ben opzien, wanneer deze haar sonore geluld over de stad uitstort, heb ben een kleine overwinning op de BBC behaald. Voortaan zal het nieuws van tien uur 's avonds niet meer worden aange kondigd met één enkele, ijlings afgebro ken slag. maar zullen enige langzaam wegstervende slagen uitgezonden worden. De opbrengst van het toerisme ln de landen, aangesloten by de OEES. heeft vorig Jaar een waarde van 2700 miljoen dollar bedragen tegen 800 miljoen dollar in het Jaar 1950. Gedurende dezelfde pe riode steeg het aantal Amerikaanse toe risten. dat Europa bezocht, van 302.000 tot 705.000 en het bedrag van hun uit gaven von 358 miljoen dollar tot 931 mil joen dollar. Burana, Scenische cantate. 21.30 Plano recital. 21.55 Vragen v. d. Oekumene, le zing. 22.15 Gram. 2.25 Wereldkamp. dam men. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en VARA-Varia. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Zang en gitaar. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Gram. 20.45 Opa Draad nagel grypt in. hoorsp. 21.55 Cello-recital. 22.20 Gram. Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzlk. discussie. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30- 17.40 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20.20 Comm. uitslag Ameri kaanse presidentsverkiezing. 20.35 Natio naal jeugdork. 21.00 De oude draaldoos. 21.30 Wat eten wij?: beschouwing over moderne levensmiddelen en volksgezond heid. (Advertentie) Znnrbrand kunt U blussen in 'n mum van tijd met Bennies. En -sonaer dat iemand er weet van heeft. Want Rennies neemt U onopval lend in. Water of zo komt er niet aan te pas. Terwyl U ze gewoon laat smel ten op de tong en ge U verbaast omdat ze nog lekker zyn ook, voelt U de brand al doven. Loop niet de kans meer de vreugde van 'n goed maal te verstoren. Hou steevast een paar Ren nies by de hand. En verbaas U iedere keer over het wondere weldadige resul taat. Uw apotheker en drogist verkopen Rennies. En veel Geen wonder WOENSDAG Breestraat 81„Kennis is Macht". In leiding over bankwezen. 8 uur nam. Den Burcht: Film „Kringloop". Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming 8 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. A. Geerllngs over maatschappelijk werk voor S.H. 8 u. nam. Schouwburg: K, en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam Steenschuur 6: Ver. voor Suikerzieken Inleiding over: „Insuline uw leven". 8 uur nam. DONDERDAG Luxor-theater. Filmvoorstelling voor Ulo. Uts en Huishoudscholen (tot 14 Jaar) 2.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Lelds Chr. Vo caal Ensemble Jublleumuitvoertng mevr Tllly Stenz-Leening. 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Ver. tot behartiging der belangen van tbc-patlenten. Feestavond. 8 uur nam Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing Ned. Fabrikaat voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht)Welkom kapiteins C. Vermeulen-v. d. Hoek. 7.30 u. nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem „Ecclesia" 8 uur nam. Rem. Kerk: Spr. prof. dr. L. J. van Holk „Christendom en zyn geestelijke mededingers" 8 uur nam. Zomerzorg: Ver. van oud-leerlingen Am bachtsschool. Lezing over persluchtcilin ders. 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antoniusclubhui8Jaaruitvoering Mondaccordeon-orkestver. „Crescendo" 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Maranathakerk: Eerste lustrum C. J. C. „Eendracht". 7.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" „Daar moet Je een vrouw voor zijn". 8 uur nam. ZONDAG Het Gulden Vlies: Receptie gouden Ju bileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 34.30 uur nam. StadsgehoorzaalCabaretavond gouden Jubileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Tearoom Van der Heyden: Ledenverg. Chr. Hist. Kiesver. Spr. J. W. van Hulst en D. de Loor. 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht: Toneelavond Selsklp Frys- l&n. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Kon. Ned. Toon kunstenaarsver.. Concert van hedendaagse Nederlandse muziek. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Schllderyenexposltle Wedg wood-prijs 1960 (tot 28 nov Lakenhal: Tentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt Werkd 104 uur zondags 14 uur (tot 6 december) Ryk8museum van oudheden. Tentoon tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark I Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen ;aD 10 12 en 2 4 Zon en 'peptdueen 2 -4 uur BIOSCOPEN Trianon: „De muis die brulde". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 uur: zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur Casino: „Porte des lilas" 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Op 8 en 9 nov. geen matinee. l.ldo: „Makkers, staakt uw wild geraas!" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag- 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. uxor: „De onderwereld van Montmartre" 18 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Op 9 en 10 nov. geen matinee. VOOR DONDERDAG 10 NOVEMBER Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. C.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. KRO: 1.00 V. d. zie ken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.25 WU van het land. 12.35 Land- en tuinbjneded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Gevar. progr. herh.) 14.30 Omr.ork. en solist. 15.10 Amus.muz. 15.35 Gram. 16.00 Verkenningen ln de bijbel. 16.20 Koperkwint. 16.35 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.20 Jazzmuz. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Metropole-ork., klein koor en solist. NCRV: 18.15 Sportber. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamerork. en solist. 19.30 Radio krant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. pro gramma. 21.30 Orgelrecital. 22.00 Perio dieken-parade. 22.10 Vocaal ens. en soliste. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Paranormale geneeskunde, lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram 10.50 V .d. kleuters. 11.00 Zoekt U een cadeautje, Sinterklaas?, praatje. 11.15 Kamerork. 12.00 Orgel en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamer- muz. 14 30 V. d. vrouw. 15.05 Lit. quiz. 16.00 Gevar. progr. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Voordr. 18.30 Dansmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge var. progr. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.05 Dubbelkwart. 21.20 Licht progr. 21.55 Cabaret. 22.25 Wereldkam pioenschappen dammen. 22.30 Nws., beurs ber. v New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. progr. 20.30 Film. 21.00 Voor donderdag 12 uur, Mylord (Lord Arthur Savllle's Crime), biyspel. 22.20 Einde. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home'Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.50 Lezing. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Latijns-Amerikaanse muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.00 Gram 22.00 Gesprekken. 22.30 Ca baret. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0 06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Gevar. muz. 13.31 V. d. arb. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en gevar. muz. 1831 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Wedstr. tussen scholen. 21.00 Sa menzang. 21.31 Brlevenbeantw. 22.00 Ge var. progr. 22.31 Gevar. muz 2.3.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 55—1.00 Nws. Nordwestdetuscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.05 Filmmuz. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Amus.muz. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 20.50 Operettemuz. 21.45 Nws. 23.35 Moderne muz. 24.00 Nws. 0 10 Dans- en amus.muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nw. 12.10 Gevar. muz. 14.05 Sol.- conc. 16.40 Kamermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.45 Muz. nws. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerberichten. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.06 Franse les. 16.21 Muz. uit Zuid- Tndia. 17 00 Nws 17 15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Soortkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 Het klokje van de Eremiet, operette; (Om 20.44 Gram.) 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.30 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 14.13 Belgische muz. 15.15 Omr koren 15 30 Gram. 16.07 Chan sons 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Kamermuz. 18.30 Omr.ork. 19.30 Nws. 21.00 DlscoDarade. 22.00 Wereldnwa. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Studio: „Wilde aardbeien". 18 Jaar. Werk dagen: 2 30. 7 en 9.15 uur; zondag: 250 445. 7 en 9.15 uur. Rex: „Ridders van het zwaard". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Op 8 en 10 nov. geen matinee. Donderdagcyclus: „Green Mansions l* Jaar. Astra-theater Wassenaar: Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur ..De roemrijke daden van Kanny Alle leert. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur ..Het begon in Parijs" (The last time I saw Paris) 18 laar Donderdag 8 uur ..Het loon van de angst" 18 Jaar. zon dag en woensdag 2.30 uur „Op glad ys Alle leeft AVOND- EN NACHTDIENST DÉR APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. te1. 21060. Bii geen gehooi hy Ow hulsarts of specialist (nf diens waarnemers), bel op dnkterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg VUssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parlis Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zilrlch Genève Locarno Wenen 'nnsbruc: Athene Rome AJaccio Ma llor ca Lissabon mist onbewolkt mist geh bew -onbewolkt onbewolki onbewolkt mist onbewolkt regen tpII hpw sneeuw geh bew zwaar bew regen geh bew geh bew geh bew regen licht bew half bew. regen zwaar bew geh bew geh bew. half bew rwaar bew mist geh bew onbewolkt zwaar bew licht bew half bew onbewolkt Ll U •3 ■sB 1 4 3; S a bc dS zzo 5 8 -2 0 z 5 8 0 0 zo 5 8 -2 0 zo 6 7 3 0 w.stll 7 -4 0 zzo 2 7 -2 0 w.stll 6 -2 0 zo 2 7 -2 0 zo 4 6 -2 0 no 7 7 2 8 nno 4 5 4 10 w.stil 0 -1 1 wnw 3 5 2 1 zw 1 7 1 0 2 w.stil 5 3 1 zzo 2 6 0 0 ozo 2 4 -1 0 zzo 3 9 3 4 o 3 10 2 1 w.stll 7 -1 0 nnw 6 14 6 0 4 1 3 o 1 6 -3 0 n 1 4 1 0.5 wnw 1 6 -1 0 w.stil 9 -1 0 ono 1 9 w .stil 9 -0 0 w .stil 9 1 5 zw 2 23 14 0 w.stll 16 4 2 o 4 16 4 0 w.stll 19 7 0 w.stll 11 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2