Tweede Kamer stemt in metbeperktealimentatie „Nederlandse welvaart moet sneller stijgen!" WilmS Floet Geen verhaal voor 65-jarigen Ander klimaat nodig om gehuwde vrouwen aan liet werk te krijgen EVA-landen willen onderlinge achterstelling op gebied van vrije kapitaalbeweging opgeven BISSCHOP VAN HAVANNA TEGEN CASTRO'S BELEID Kroesjtsjef prijst kanselier Adenauer! WOENSDAG 9 NOVEMBER 1960 (Van onze parlementaire redacteur) Voor het behoud van hartelijke betrekkingen tussen ouders en kinderen, heeft de Tweede Kamer gisteren instemming betuigd met het regeringsvoorstel om in over eenstemming met de praktijk, die het Rijk en de meeste gemeenten veelal reeds toepassen, de kosten voor sociale bijstand, verleend aan 65-jarigen en ouderen, niet meer te verhalen op kinderen en andere verwanten, (behalve echtgenoten) indien het inkomen van de onder houdsplichtigen beneden een zekere grens blijft. Die draagkrachtgrens is gesteld voor een ongehuwde (als maatstaf) op een vermogen van 22.500 gulden of een in komen van 12.000 gulden per jaar. Voor de gehuwde ligt de grens dus hoger (rond een 16.000 gulden of meer). Eveneens zullen onder dezelfde voor waarden niet worden verhaald de kosten van verpleging in een psychiatrische in richting. De verzorging of verpleging van invaliden en hulpbehoevende be jaarden in een inrichting kunnen al leen de eerste twee jaar op de ver wanten worden verhaald. Daarna niet meer. De onderhoudsplicht tussen groot ouders en kleinkinderen vervalt geheel. Het verhaalsrecht van kerkelijke en par ticuliere instellingen wordt ongerept ge laten. Armenwet Volgens het wetsontwerp wordt het verhaalsrecht alleen beperkt voor de 65-jarigen, die zijn geboren voor 1901. De beperking zou dus niet gelden voor degenen, die na 1966 de leeftijd van 65 jaar bereiken. De verwachting is na melijk, dat voor 1966 de Armenwet een algemene herziening zou hebben onder gaan. Daarom vond minister Klompé een tijdelijke maatregel voldoende In een noodwet moet geen principiële be slissing worden vastgelegd. Voor alle ze kerheid wilde mevr. Heroma-Meilink (PvdA) de maatregel echter een blij vend karakter geven. Zij diende daartoe een amendement in KVP, AR, CHU en VVD verklaarden er op de gronden van de minister tegen te zijn, zodat het amendement geen kans heeft. Een vermogen van 22.500 gulden voor een ongehuwde als draagkrachtgrens vonden velen te laag. De heer Kikkert (CHU) diende een amendement in om de vermogensgrens te stellen op 50.000 gulden, waarvoor hij steun kreeg van mej. Kok (KVP), mej. Ten Broecke- Hoekstra (VVD) en de heer Van Nierop (AR). Algehele afschaffing van een draagkrachtgrens was vervat in een amendement van mevr. Heroma-Mei link. Alleen de heer Van Nierop wilde de inkomensgrens van 12.000 gulden ver lagen. In aanmerking moet worden genomen, dat iemand boven de draagkrachtgrens wel onderhoudsplichtig is, maar dat dit niet betekent dat de verleende bijstand ten volle moet worden verhaald indien de billijkheid zich ertegen verzet. Geen beslissing Het is zeker, dat vandaag alleen het amendement van de heer Kikkert wordt aangenomen. De minister had er geen bezwaar tegen. Zij vond het-wel onjuist in een tijdelijke noodwet een principiële beslissing te nemen over algehele af schaffing van de draagkrachtgrens. De woordvoerders van de KVP, VVD, AR en CHU verklaarden tegen het amen dement van mevr. Heroma-Meilink te zullen stemmen, zodat het zeker wordt verworpen. Tienduizend bejaarden lijden stille ar moede, omdat zij een beroep op de ge meentelijke instellingen voor bijstand achterwege laten uit vrees, dat de toe gekende bijstand wordt verhaald op hun kinderen. Dit verschijnsel blijkt zich zelfs op vrij grote schaal voor te doen in gemeenten als Amsterdam en Rot terdam, die geen straf verhaalsbeleid voeren. Het vermoeden bestaat, dat te Amsterdam 7500 bejaarde echtparen of alleenstaande bejaarden door vrees wor den weerhouden een aanverage om bij stand in te dienen, en in het hele land wordt het aantal geschat op ongeveer 45.000. Wanneer door wijziging van de Armenwet in de grote meerderheid der gevallen de vrees voor verhaal op de kinderen niet meer behoeft te bestaan, zal het aantal bijstandsverleningen stij gen. Geschat wordt dat de gezamclijke ge meenten per jaar ongeveer 30 miljoen gulden meer zullen uitkeren voor bij stand, terwijl ongeveer 5 miljoen min der als alimentatie zou worden verhaald. Daartegenover staan voordelen als ge- Schadeloosstelling voor verminking door nazi's afgewezen Een rechtbank in West-Berlijn heeft een eis om schadeloosstelling wegens in een nazi-concentratiekamp opgedane in validiteit, ingediend door de Oostberlijnse hoogleraar Ernst Niekisch, afgewezen. Prof. Niekisch, die in de periode van de republiek van Weimar (1919-1933) radicaalsocialist was, werd tijdens de Hitler-periode in 1937 gearresteerd en twee jaar later tot levenlange gevange nisstraf veroordeeld. Hij bracht de oor logsjaren in een concentratiekamp door. Na de bevrijding was hij aan één oog blind en aan beide benen gedeeltelijk verlamd. Later trad hij toe tot de communis tische partij en vervolgens tot de Oost- duitse „Socialistische eenheidspartij", terwijl hij tot hoogleraar aan de uni versiteit in Oost-Berlijn werd benoemd. In 1954 diende hij een eis tot scha devergoeding in, die werd afgewezen. Deze uitspraak werd in hoger beroep bevestigd op grond van de Westduitse grondwet van 1949. De rechtbank be paalde, dat prof. Niekisch als communist een tegenstander van de gevestigde de mocratische regering is en daarom niet bevoegd is een eis tot schadeloosstelling in te dienen. Ook tegen deze uitspraak bestaat nog de mogelijkheid van beroep. volg van het in werking treden van de Weduwen- en Wezenwet, de verhoging van de invaliditeitsuitkeringen en het wegvallen van de inningskosten voor alimentatie. De totale uitga ven vermin dering wordt geschat op 15 miljoen gul den. Relletjes in Bagdad Volgens reizigers, die uit Bagdad in Beiroet (Libanon) zijn aangekomen, hebben zich in het afgelopen week einde ongeregeldheden voorgedaan in de Iraakse hoofdstad, waarbij verschei dene mensen om het leven kwamen, ongeveer veertig werden gewond en honderd mensen werdn aangehouden. De relletjes ontstonden toen duizen den arbeiders in de tabaksindustrie demonstraties hielden om te proteste ren tegen de uitslag van onlangs ge houden vakbondsverkiezingen, waarbij communistische functionarissen werden weggestemd. De betogers wiepen ste nen naar militairen in pantserwagens. De hierop volgende gevechten duurden verscheidene uren, aldus genoemde rei zigers. Cornet-incident nog niet uit de doeken De woordvoerder van het Britse de partement van Buitenlandse Zaken wil de gisteren geen commentaar geven op de vraag, of hij een verklaring kon geven voor het uitstellen van de pu- blikatie van het verwachte communi qué over het incident waarbij de „Cornet" waarmee het Britse koninklijke paar van Denemarken onlangs naar Londen vloog, door straaljagers op ge vaarlijke wijze zou zijn benaderd. Vandaag zou de staatssecretaris voor Luchtvaart, Julian Amery, in het La gerhuis antwoorden op een vraag dien aangaande. Britse functionarissen verklaarden dat overeenstemming was bereikt over het rapport over het incident dat door een Brits-Duitse commissie van onderzoek is opgesteld. Er wordt nu aan een vier de lezing gewerkt. In Bonn is toenemende ontstemming te constateren over het steeds maar weer uitstellen van de uitgifte van een communiqué. Men wil daar klaarheid over de aanvankelijke beschuldigingen, volgens welke Duitse straaljagerpiloten op een gevaarlijke wijze gemanoeu- De Argentijnse schoonheids koningin Gladys Cappagli, die in Londen tot Miss World werd ver kozen. De Zuidrhodeslsche minister van Ju stitie heeft gisteren bekendgemaakt, dat ln verband met de vele protesten, de nieuwe drastische wet inzake de hand having van rust en orde zal worden ge wijzigd. De bevoegdheden der politie om particuliere woonhuizen binnen te drin gen en de bevoegdheden van het kabinet om publikatieverboden uit te vaardigen, zullen worden beperkt. Ook zal vermin dering van de minimum-straffen, die op bepaalde overtredingen zijn gesteld en die de voornaamste oorzaken waren van de protesten, worden overwogen. vreerd zouden hebben; daar men be gint te geloven dat die beschuldigin gen overdreven zijn geweest. Ook de Britse openbare mening be gint druk op de regering uit te oefe nen om mededeling van de feiten te doen. Volgens waarnemers gaat het bij het formuleren van het communiqué om de vraag of op grond van het uit gebrachte rapport thans indirect een zekere berisping moet worden gegeven. Ir. Th. P. Tromp voor C.S.W.V. Het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond - gisteren in jaarvergade ring bijeen in het Kurhaus te Sche- veningen - had voor de middaguren drie voordrachten op het program ma staan. De directeur van het Nederlands Paedagogisch Instituut voor het Be drijfsleven te Zeist, prof. dr. B. C. J. Lievegoed, hield een referaat over de arbeidsvoorziening van het Neder landse bedrijfsleven in de periode 1960—1970, ivaarbij hij in het bijzon der inging op het probleem van de kadervorming. De naaste toekomst vereist een team van jongere en oudere leidinggevenden, die creati viteit bezitten, een grote horizon hebben en beschikken over het ver mogen om vele jaren vooruit te kun nen zien. Met betrekking tot de uitvoerende arbeid zal men creatief moeten worden in het vinden van arbeidsvormen, die verantwoordelijkheid en menselijke be vrediging bieden. Een gevaar is echter, dat „achtergebleven gebieden in de ar beid" overblijven, die door hun sleutel positie veelal een onevenredige macht krijgen. Het stroomlijnen van deze kwes ties noemde prof. Lievegoed een van de grootste problemen van de komende tien jaar. Arbeidskrachten Ir. Th. P. Tromp, vice-president van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, sprak over de behoefte aan arbeids krachten en het beschikbaar potentiëel in de jaren 1960-1970. Hij noemde het ramen van de toe neming der manneiyke beroepsbevol king een betrekkeiyk eenvoudige zaak. Het schatten van de toeneming der vrouwelijke beroepsbevolking daarente gen is schier onmogeiyk. De verschillende prognoses hadden ir. Tromp geleerd, dat het in totaal beschik bare aantal mannen per jaar voor het gehele bedryfsleven minder toeneemt dan uit de groei der beroepsbevolking zou kunnen blyken. Hieruit kunnen twee conclusies getrokken worden. 1.) Het ïykt gewenst om een. verdere verkorting der arbeidstijd in het bui tenland niet al te gemakkeiyk na te volgen. Onze nationale problematiek maakt een grotere voorzichtigheid t.a.v. ons loon en kostenpeil meer dan elders noodzakeiyk. 2.) Daar de industrie als een geheel in de komende periode geconfronteerd zal biyven met de schaarste aan ar beidskrachten, zal met die arbeidskrach ten, die voor de industrie ter beschik king komen, een maximaal resultaat be reikt moeten worden. Verder wees ir. Tromp er op, dat de Nederlandse welvaart sneller moet stij gen. Het levenspeil van grote groepen der Nederlandse bevolking is naar internationale maatstaf gerekend im mers nog te laag. Grootste opgave wy moeten ons bovendien realiseren, dat door de éénwording van Europa de contacten met andere, meer wel varende, landen voor de gehele bevol king veelvuldiger zullen worden. Men zal dan een eventuele achterstand in welvaart steeds pynlijker gaan ervaren. Ons land en de gehele Westelyke we reld, zullen bovendien in staat moeten zyn, om een bydrage te leveren tot de ontwikkeling van de achtergebleven gebieden: de grootste en belangrijkste opgave, waarvoor de welvarende landen thans staan. Het S.E.R.-lid mevrouw dr. H. Ver- wey-Jonker sprak tenslotte over de bui tenhuis werkende gehuwde vrouw. Zy kwam hierby tot drie conclusies. 1.) Er is een gestadige achteruitgang van het vrouwelyk arbeidspotentiëel in de traditionale leeftijdsklasse en cate gorieën te verwachten. Deze achteruit gang is nu reeds merkbaar by de in dustriearbeidsters. 2.) Er is in Nederland nauwelyks sprake van beroepsarbeid van de ge huwde vrouw. Wil men de ongetwyfeld aanwezige latente arbeidsreserve uit de ze categorie aantrekken, dan is een kli maatsverandering dringend noodzake- 3.) Er zal in de komende jaren een sterke drang worden uitgeoefend op de gehuwde vrouw in de richting van het onderwys en de verzorgende beroepen, omdat daar de grootste tekorten voel baar zullen zyn. Voor het bedryfsleven zal slechts een bescheiden contingent overbiyven. (Van onze Londense correspondent) De EV A-conferentie in Londen heeft zich gisteren in commissievergaderingen gesplitst om spykers met koppen te slaan. Vandaag komen de resoluties in de voltallige slotzitting. Hoewel allerwegen het uiteindelijke doel van EVA wordt bezongen, namelyk zichzelf overbodig maken door het slaan van bruggen naar de gemeenschappelijke markt, in het byzonder na de inspirerende woorden van premier Macmillan, die nog eens met grote kracht de noodzaak van Europese eenheid heeft bepleit, zal er naar het zich laat aanzien voorlopig slechts sprake kunnen zyn van een „vreedzame coëxistentie" tussen de Zes en de Zeven. Conferentie slaat spijkers met koppen De wederzydse erkenning die tussen beide handelsgroepen bestaat zal het uit gangspunt moeten vormen, zo redeneert men, voor een nieuwe economische en politieke vormgeving van het Europa der toekomst. Maar de conferentie is realis tisch genoeg om in te zien, dat het verre van gemakkeiyk zal zyn om eenheid tussen beide groepen te verwezenlijken. In de commissie, welke zich bezig houdt met de commerciële en economische ontwikkeling binnen de EVA werd er by voorbeeld door sommige gedelegeerden op aangedrongen, dat de tarieven in een veel sneller tempo dienen te worden verlaagd dan in de Euromarkt. Dit voorstel lokte protesten uit van Noor wegen en Denemarken, die een belang rijk handelsverkeer onderhouden met de Zes en daarom repressailles vrezen. De heer Per Federspiel, Deens parle mentslid en president van de conser vatieve vergadering van de Raad van Europa, achtte de mogelykheid tot een versmelting van beide groepen op zuiver Advertentie! MONTY COATS, vanctf 47.95 STURKAPANTALONS v.a. 13.90 MAILLOTS in wol en nylon. TRUIEN, in vele modellen en kleuren. SPORTHUIS HAARLEMMERSTRAAT 182—184 TELEFOON 24872 Mgr. Eduardo Boza Masvidal, bisschop commerciële basis niet groot. Een eerste vereiste is volgens hem. dat de regerin gen de nodige politieke beslissingen nemen. Monetaire coördinatie Als een belangrijke rhaatregel voor de onderlinge financiële en monetaire coördinatie tussen de EVA-landen werd de wenselykheid uitgesproken, dat de zeven landen namelyk als demonstratie van hun eenheid onderlinge achterstel ling op het gebied van vrye kapitaal beweging, noodzakelijk voor eenwording, gelyktydig zullen opgeven. De datum waarop deze regeling voor de EVA-landen van kracht wordt is nog geheim, doch wy vernamen, dat de nieuwe regeling voor Kerstmis haar be slag zal krijgen. Het is de bedoeling, dat wanneer Engeland om louter technische redenen, onder andere overleg met andere Europese en Gemenebestlanden nog niet onmiddellyk deze stap kan nemen, de overige zes dit alvast en bloc zullen doen. Pas wanneer de zeven landen hun onderlinge politiek hebben gecoördi neerd, zullen zij in staat zyn de Zes te ontmoeten. Hierbij wordt nog opgemerkt dat het voor de Zeven gemakkelyker zal zyn een uiteindelyke oplossing te vinden dan voor de Zes, omdat de aanpak van de Zeven minder dogmatisch en prak tischer zou zyn dan die van de Zes. (Van onze correspondent in Bonn) Voor de tweede maal in enkele weken tijd heeft de Russische par tij- en regeringschef Kroesjtsjef zich bepaald zeer vriendelijk over de Westduitse Bondskanselier Adenauer uitgelaten, hetgeen in krasse tegenstelling staat tot de golf van scheldwoorden, die hij enkele maanden geleden nog over de kanselier placht uit te storten. In Bonn concludeert men hieruit, dat Kroesjtsjef op het ogenblik er veel aan gelegen is om de Duits- Om de wereldtitel dammen Nek-aan-nek - race duurt voort De nek-aan-nek-race tussen Baba Sy en Tsjegolev duurt onvermin derd voort. Beiden wonnen, waar voor de Senegalees heel wat meer moest presteren dan zijn concur rent. Koeperman raakte door zijn remise tegen oud-titelhouder Des- lauriers weer een punt achterop. Het zou wel eens kunnen zijn, dat de wereldkampioen zijn titel in Groningen verloren heeft. De Frans sprekenden lieten zich in de 22e ronde van hun beste zijde zien: Dionis en De Descallar speelden een fraaie remisepartij, Saint Fort won, zy het volkomen onverwacht, Verse be haalde een verdienstelijke remise, terwijl de zevende achtereenvolgende overwin ning van Baba Sy reeds werd vermeld. Slechts de jonge Rus Tsjegolev is nog ongeslagen. De uitslagen van de 22e ronde luiden: Sen A Kaw (Suriname)Verpoest (Bel gië) 11; Deslauriers (Canada)Koe perman (Rusland) 1—1; Tsjegolev (Rus land)—Agliardi (Monaco) 2—0; Saint Fort (Haiti)Bom (Nederland) 20; Dionis (Frankryk)De Descallar (Ma rokko) 11; Dukel (Nederland)Baba Sy (Senegal) 02; Gordijn (Nederland) —Verse (Frankryk) 11. Na de 22e ronde luidt de stand als volgt: 1. Baba Sy 36 punten; 2. Tsjegolev 35 pnt; 3. Koeperman 33 pnt; 4. Deslau riers 28 pnt; 4. Saint Fort 25 pnt; 6/7. Gordyn en Sen A Kaw, beiden 22 pnt; 8. Bom 21 pnt; 9. Verpoest 20 pnt; 10. Dukel 19 pnt; 11/12. Verse en Dionis, beiden 16 pnt; 13. De Descallar 11 pnt; 14. Agliardi 4 pnt. Jeugdbestuur bij LFC De vereniging LFC heeft naast het „gewone" bestuur een jeugdbestuur in het leven geroepen. Dit college bestaat uit een voorzitter, penningmeester en secretaris en wordt geassisteerd door ca. 14 jeugdleiders. HENGELSPORT Visvereniging De Dobber hield een tweekamp tegen V.O.P. Er werd gevist in de Rijn. De eerste prijs werd gewonnen door V.O.P., dat 1162 gram op de kant haal de. De Dobber kwam tot 807 gram. „De Brasem" hield voor zyn jeugd een wedstrijd te Rypwetering. Het weer was slecht, maar er werd toch een visje gevangen. Uitslag: 1. D. Schouten 360 gr., 2. B. Schouten (gr. blei en voorn) 350 gr., 3. J. v. Went 340 gr., 4. Smit 280 gr., 5. Vos 280 gr., 6. J. Hundersmark 160 gr. 7. W. Schouten 115 gr., 8. L. H. Brero 90 gr., 9. Vinkestein 90 gr., 10. L. Brero 60 gram. SPORTSPL1NTERS Het aantal eerste- en tweede prys- winnaars in de voetbaltoto is sedert zon dag, aanmerkelyk gestegen. Gisteren waren er bij het bondsbureau in Den Haag 10 meldingen van 13 punten en ruim 250 van 12 punten binnen. Onze landgenoot Arie van Houwe- lingen is gisteravond vierde geworden in een stayerswedstryd over een uur, die voorafging aan de start van de Brusselse zesdaagse. Schaak-Olympiade Gisteravond werden te Leipzig de wedstrijden gespeeld» voor de elfde en laatste ronde van de Schaak-Olympiade. De uitslagen waren: West-DuitslandNederland en I goedkeuring of steun verlenen aan het 3 afgebroken party en; Tsjecho-Slowakye materialistische en totalitaire commu- Argentinië 1%2 afgebr. partyen; [nisme. Dit zou een volkomen ontken- van Havanna en rector van de r.k. J Russische betrekkinqen te verbe- universiteit- hppft »irh In »n arflkpl teren. Maar wat hier achter steekt, is ook voor Bonn een compleet raadsel. universiteit, heeft zich in een artikel in het Franciscaner blad „La Guincena" uitgesproken tegen het regime van Fidel Castro. „De rooms-katholieken zyn niet te gen de revolutie, die wy in grote mate hebben geholpen omdat wy de grote sociale veranderingen wensten die Cuba nodig had. Maar wy kunnen niet onze Oost-DuitslandVerenigde Staten 02 en 2 afgebr. partyen; RoemeniëHon garije 1% en 2 afgebr. part.; Enge landRusland 11 en 2 afgebr. partijen; Bulgarye—Zuid-Slavië 2% en 1 afge broken party. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd West-DuitslandNederland was: Unzicker—Donner Lehmann— Prins afgebroken; BialasKramer afge broken; PfeifferLangeweg afgebroken. Na de elfde ronde luidt de stand 1. Rusland 32 pnt. en 2 afg. partyen; 2. Verenigde Staten 27% pnt. en 2 afg. partijen; 3. Zuid-Slavië 27 pnt. en 1 afg. party; 4. Hongarye 21% pnt. en 2 afg. partyen; 5. Tsjecho-Slowakye 21 pnt. en 2 afg. partyen; 6. Bulgarye 20 pnt en 1 afg. party7. Argentinië 19 pnt. en 2 afg. partyen; 8. Oost-Duitsland 18% pnt. en 2 afg. partyen; 9. West-Duits land 17 pnt. en 3 afg. partyen; 10. Ne derland 16% pnt. en 3 afg. partyen; 11. Engeland 16% pnt. en 2 afg. partijen; 12. Roemenië 15% pnt. en 2 afg. partyen. ning zyn van de idealen waarvoor zo vele Cubanen vochten en stierven." De Cubaanse revolutie had de mense- ïyke vryheid en waardigheid ontkend en het natuurlyke recht op eigendom, dat onontbeeriyk is voor de uitoefening van de individuele vryheid, niet geëer biedigd, aldus de bisschop. Aanzienlijke daling van Amerika's goudvoorraad De goudvoorraad van de Verenigde Staten is donderdag j.l. met iets meer dan 175 miljoen dollar gedaald. De voor raad bedroeg op die datum 18.159 mil joen dollar. Reuters financiële redacteur tekent hierby aan, dat dit het grootste goud- verlies was, dat ooit op één dag is voor gekomen sedert de ineenstorting van 1931 en vermoedelyk het grootste goud- verlies in de Amerikaanse geschiedenis. Overigens bedroeg de Amerikaanse goudvoorraad donderdag nog steeds by- Winnaar werd de Spaanse wereldkam- l na procent van de totale goudvoor- pioen Timoner, die 60 km. en 235 meter I ra£}d van de vrye wereld. Er kan even Misschien, zo zegt men hier, wil Kroesjtsjef de Westduitsers gunstig stemmen in verband met de aan de gang zynde Duits-Russische handelsbe sprekingen. Ook zou Kroesjtsjef kunnen trachten een gunstig klimaat te schep pen voor de komende onderhandelingen met het Westen over de kwestie-Berlijn. Het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken merkte gisteravond droog op, dat Kroesjtsjef met zijn vriendelyke woorden en de toost, die hy dezer dagen tydens de receptie te Moskou ter ge legenheid van de 43-ste verjaardag van de Russische revolutie openiyk op Adenauer uitbracht, aan de bestaande problematiek niets verandert. De Sovjet- russische leider, zo zegt men hier, ruimt met dergelyke vriendelyke gesten weinig politiek puin op.Desondanks is men hier wel gevoelig voor Kroesjtsjefs vriendelykheden. Men waardeert ze namelyk in het geheel van een moge- ïyke verbetering der betrekkingen tussen Bonn en Moskou, waarop Adenauer zeer zeker gesteld is, zoals gebleken is uit zyn sussen van het recente incident met de Russische ambassadeur in Bonn, Smir- nof. Ghanese waarnemer bij verkiezingen „mishandeld" Een Ghanese diplomaat, die zich gis terochtend in de buurt van een stern en en merci - bureau te Atlanta in Georgia (een van aflegde* De Belgen VeKChuererT^en De- I wel aan dit ciJf^r een zekere technische de zuidelyke staten» bevond, is volgens paepe eindigden als tweede en derde met |*tekenis worden gehecht de Amen- de Ghane-e amba deur in de V S door respectieveHJlr 5 en 15 meter achterstand kaanse goudvoorraad .s n I vermoedeluk ae pohtie D, mb adeur i voor de eerste maal gedaald onder het zei, dat de Ghanese ambassade bij het De Engelse beroepsvoetballers zul- j totaal van Amerika's kortlopende dol- Amerikaanse ministerie van Buitenland- len geen hogere lonen krijgen. Dit werd larverplichtingen tegenover andere lan- se Zaken zal protesteren, gisteren besloten op de buitengewone al- den. Al deze verplichtingen zyn te be- De diplomaat is secretaris van de gemene vergadering van de football lea- schouwen als vorderingen of mogelyke Ghanese ambassade in Washington. Hij gue, die in St. Annes werd gehouden vorderingen op de Amerikaanse goud- had een uitnodiging van president Een uitzondering werd gemaakt voor spelers onder 21 jaar en voor degenen, die uitkomen in een wedstryd, die op de televisie wordt uitgezonden. voorraad. De Verenigde Staten hebben Eisenhower aanvaard om de verkiezin- overigens nog steeds een gouddekkinj: gen als waarnemer by te wonen. Niet van byna 100 procent voor al hun ex- bekend is waaruit de mishandeling be- terne verplichtingen op korte termyn. I stond.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13