Bert Zoet uit Sassenheim lieeft alles voor de wielersport over Jeugdig Swiftlid trad op de voorgrond Succesvol renner met belofte voor de toekomst Enorm bezit aan prijzen siert de kamer van een sportieve familie Tafeltenniscoinpetitie Scylla stuurde PSV met een 8-2 nederlaag naar Eindhoven terug Batswingers winnen toernooi in kantine van De Baronie MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 (Van een onzer verslaggevers) Bert Zoet „zit" pas drie jaar op de racefiets. Toch kreeg deze jeugdige wielrenner-met-talent uit Sassenheim reeds twee jaar achtereen de „prestatieprijs" van de Leidse wielervereniging „Swift". Om voor deze jaarlijkse ere-prijs in aan merking te komen moet men de vereniging telt zo'n zestig renners! wèl wat in zijn mars (beter gezegd in de benen) hebben. Vooral zoals in het geval-Zoet, die op 19 januari 1958 als „adspirant" op 15-jarige leeftijd in Made (Noord-Brabant) voor de eerste officiële wedstrijd in het zadel schoof. Sindsdien ging het crescendo en de succes sen volgden als het ware aan de lopende band. Een indrukwekkende serie overwinningen, zowel bij de adspiranten, nieuwelingen als amateurs, siert Berts staat van dienst. Een staat van dienst waarop „zijn" vereniging „Swift" met recht trots is. Vandaar ook, dat de prestatieprijs in 1959 èn 1960 naar de Rusthofflaan 10 in Sassenheim verhuisde. Een en ander was voor ons aanleiding om er eens op uit te trekken. We wilden er namelijk iets meer van weten. En waar konden we beter terecht dan bij de man-in-kwestie zelf. Zo kwam het, dat wjj zaterdagmiddag rond de haard bij de familie Zoet in de Rusthofflaan neerstreken om met Bert een uurtje te babbelen over diens wielercarrière. Het voorgenomen uurtje „vloog" om, want niet alleen bleek Bert een gezellig causeur, die aan de hand van een uitgebreid „archief" ons zijn belevenissen liet beleven, óók de andere huisgenoten waren op het gebied van de sport van alle markten thuis. Broer Nico is de huidige linksbuiten van Ter Leede I. Pa Zoet, die zjjn zoon bij alle wedstrijden vergezeld, is 2de voorzitter van Swift; een jongere broer, ligt de zeilsport nauw aan het hart. Een zuster van Bert Tine werd kort na de oorlog op de sintelbaan in de Leidse Hout kam pioenen van Leiden op de 100 meter hardlopen. Een bijzonder sportieve familie dus. Vandaar dan ook, dat wij plotseling tot onze schrik tot de ontdekking kwamen, dat het gezegde „gezelligheid kent géén tijd" nog altijd opgeld doet. Er was namelijk sinds onze binnenkomst twee-en-een-half uur verstreken. Tour de France De Tour de France 1957 'deed het hart van de toen 14-jarige. Bert warm klop pen voor de wielersport. In Sassenheim organiseerde de jeugd op „omgebouwde" fietsen in deze periode wielerwedstrijden met, evenals in de Tour een bergklasse- ment. De grote Kagerbrug diende als „Col". Ook Bert deed mee en met suc ces want vele malen kwam hij zegevie rend over de meet. Tot dat tijdstip ging Berts liefde uit naar de voetbalsport en bleek hij toen reeds „snel-te-voet", ge zien de rechtsbuitenplaats, die hij in het A-elftal van de Teijlingen-adspiranten bezette. Wellicht had Bert nü nog ach ter het „bruine monster" aangedraafd, als niet een schilder zijn jongensleven had gekruist. Eerste racefiets Werkzaam in het bollendorp had deze in de avonduren het „racen" enkele ma len gadegeslagen. Hij zag kennelijk iets in Bert en bood de knaap een echte racefiets te koop aan voor de somma van veertig gulden. Pa Zoet, wèl ge- interesseerd in die dagen voor de wie lersport, was echter nu niet bepaald ver rukt over de aanbieding. Doch na wat vijven en zessen kreeg Bert zijn zin. De koop werd gesloten. Het gebeurde op een vrijdagmiddag. Vol vuur, liet de knaap er géén gras over groeien en meldde zich de volgende middag reeds als lid van het Leidse Swift. De toenmalige se cretaris, de heer C. Velthuijzen, schreef de enthousiaste jongeling in. Bekoeld Weer een dag later reed Bert mee in de rijen van de jeugd van Swift in een onderlinge wedstrijd bij „De Zijl". De onervaren Bert - bovendien ongetraind! - moest reeds na een paar honderd me ter „lossen" en raakte steeds verder ach terop. Op een gegeven ogenblik was er geen renner meer vóór hem te zien en zo gebeurde het dat de debutant een verkeerde weg insloeg. Toch wèl wat vreemd vond hij zelf en vroeg een paar jongetjes welke kant de „renners" ge gaan waren. Deze knaapjes wezen Bert de goede weg, maar hij kwam zodoende een half uur na de anderen over de eindstreep. Het enthousiasme was uiter aard wèl wat bekoeld Wilskracht Bert Zoet toonde echter uit het goede rennershout gesneden te zijn en liet dit mislukte eerste optreden niet op zich zitten. Hü trainde de hele week als een bezetene en kwam de volgende week zondag - op hetzelfde traject - geladen aan de start. Ditmaal verzeilde het wils krachtige rennertje in een kopgroepje van 5 man en zegevierde in de eind sprint. Later zou blijken dat die eind sprint van Bert bijzonder „scherp" is, want heden ten dage is Bert bijvoorbaat favoriet als het erom gaat een ritzege te beslissen in de spurt. Niet voor niets volgt de jeugdige Sassenheimer dan ook vol ijver de wijze lessen van Arie van Vliet op de baan van het Amsterdamse Stadion. En daar heb ik al véél geleerd, zegt Bert! Eerste licentie Na enkele maanden in clubverband te hebben gefietst, vroeg Bert 1 januari 1958 - nèt 15 jaar oud - bij de KNWU zijn eerste licentie aan. Als adspirant startte hij (op een nieuwe fiets!) op 19 januari in de eerste officiële wedstrijd - een cycle-cross - te Made en werd ach ter zijn grote rivaal, vriend en clubge noot Reinier Riethoven - inmiddels overleden - reeds direct tweede. In Boxtel begon de victorie voor Bert, want daar in Brabant ging hij enkele weken late" voor de eerste maal als eerste over de eindstreep. Daarna volgden de successen aan de lopende band en toen het wegseizoen in september werd afgesloten, prijkten er op Berts staat van dienst niet minder dan 23 overwinningen. Interessant is te vermelden dat in de periode juli-sep- tember 1958 er maar liefst 16 ritoverwin- ningen in successie werden behaald. Nieuweling Er zat bij de adspiranten voor Bert géén „brood" meer in. Zo stapte hij 1 ja nuari 1959 - 16 jaar - over naar de ca tegorie nieuwelingen. Uiteraard was er nü méér tegenstand, maar reeds op 1 februari zegevierde hij in de cycle-cross te Achtmaal bij Zundert voor de eerste keer. Familieomstandigheden waren oor zaak dat Bert enkele maanden zich niet tenvolle kon geven en dan ook niet tot indrukwekkende prestaties kwam. Be vrijdingsdag 1959 werd het keerpunt en weer vergezeld van een herstelde Pa Zoet zegevierde Bert in de sterk bezette Ronde van Den Haag (Capitol). Het res terende deel van het seizoen vocht Bert een persoonlijk duel uit met de sterke Hagenaar Schüling. De zege ging naar Sassenheim want 23 maal greep Bert de zege tegenover 22 maal de Hagenaar. De winst greep hij in de Ronde van Rijns burg (25 augustus) waar hij Schüling op 1 ronde zette! Groot succes AI deze successen vallen echter in het niet bij de ritzege in de grote nieuwelin gen-klassieker (115 km.) op 5 septem ber. Deze klassieker, de Ronde van Noord-west Friesland genaamd - er na men 300 renners aan deel! - won Bert Zoet door zijn reeds gememoreerde scherpe eindsprint. In de kopgroep van 9 renners reed nóg een Swift-renner, nl. onze stadgenoot Gerben Karstens, die vierde werd! Jongste amateur Het wordt wat eentonig maar de fei ten liggen nu eenmaal zo: na de open stelling van, het wegseizoen 1960 zege vierde Bert nog zesmaal in nieuwelin- gencoursen. Tot dat hij op advies van Arie van Vliet eind mei van dit jaar de grote stap deed: Bert Zoet werd op 17-jarige leeftijd amateur! De andere dag - 1 juni - startte hij ge lijk op de Amsterdamse Stadionbaan voor de baankampioenschappen als pu pil van Arie van Vliet en klasseerde zich bij de laatste acht renners. Kwam óók uit in de 50 km.-rit op de baan en werd óók hierin achtste. Bert trok de aan dacht en was zélfs kandidaat voor de ploegachtervolging, die dit jaar ons land op de Olympische Spelen vertegenwoor digde. Reed verder op de tandem doch een ernstige val schakelde Bert enkele weken uit. De baan was van de baan. In het nieuws In het grote nieuws kwam de jeugdige Sassenheimer op 19 juni van dit jaar vanwege zijn opvallende prestatie in het kampioenschap op de weg voor amateurs te Zandvoort. Als pas tot amateur ge promoveerd rennertje had het er kort vóór de finish (176 km.) tot ieders ver bazing alle schijn van dat Bert kam pioen van Nederland zou gaan worden. De nog wat onervaren jongeling had in zijn jeugdig enthousiasme - hetgeen bij de nieuwelingen juist nooit gebeurde! - wat roekeloos met de krachten gespeeld. Zo ging de kampioenstrui - hij werd achtste - juist de neus voorbij. Maar, en het „zit" erin, wat niet is kan nog ko men. Zeker wat Bert Zoet betreft. Een naam, die U beslist moet onthouden! De eerste ritzege als amateur kwam één maand later reeds in de Ronde van het Zuiderpark (Den Haag). Oók in Schiedam, Landsmeer, Best en Eindho ven stapte Bert als winnaar uit het za del en werd bovendien nog viermaal 2de, tweemaal 3de en éénmaal 4de. Een in drukwekkende staat van dienst dus - Bert werd 20 oktober 18 jaar! - en van daar tweemaal die prestatieprijs. Logisch ook dat Bert een graag geziene gast is voor de organisatoren van wielerevene- menten. Toekomstplannen Bert, werkzaam in bollenbedrijf van zijn vader, leeft geheel voor zijn sport. Dat bleek ons toen wij voor de grote uit puilende medaillekast staande, afscheid namen. (Menige vereniging die tiental len jaren bestaat kan niet bogen op zo veel „zilver" als Bert in twee jaar bij een heeft gefietst!). Hü Aril slagen als „renner" en traint tot en met. Gaat elke BERT ZOET avond 9 uur onder de wol en roken en alcohol is taboe voor hem! Als onder deel van zyn trainingsschema beoefent Bert óók nog tafeltennis. Nog goed ook, want spelend in het eerste team van TCS is hü kampioen van Sassenheim. Begin januari 1961 gaat hij samen met Arie van Houwelingen op tournee in het kader van de sportdemonstraties voor militairen. Dit betreffen duels op de „rollen", een installatie, die bü Bert thuis óók een plaatsje heeft gevonden en dienst doet als privé-trainingsmogelük- heid. De sprintschool van Arie van Vliet blijft Bert bezoeken teneinde zijn be rucht geworden eindsprint „scherp" te houden. Juist die eindsprint is een machtig wapen voor een wegrenner. Dit beseft de comingman uit Sassen heim maar al te goed. En een weg renner toil hij worden, één die mee telt en daar is Berts hele streven op gericht. Héél in de verte leeft het magische woord: Tour de France! Zover is het natuurlijk nog lang niet, maar éénmaal zal men de naam Bert Zoet in de rijen der professionals - en zover komt het bijzondere om standigheden daar gelaten beslist wèl! - tegenkomen. Wees er van overtuigd: óók dan zal zijn naam borg staan voor suc cessen, want Bert, de intelligente en sportieve knaap, is er de „man" niet naar om op het tweede plan te ope reren. Hij wil strijden in het voorste gelid en dat heeft Bert tot op heden zowel bij de adspiranten, nieuwelin gen èn amateurs reeds met succes gedemonstreerd. WIELRENNEN Swift-Combinatie Uitslagen zomer competitie A- en B-klasse: 1. W. v. d. Berg 26 pnt; 2. A. v. Kempen 18 pnt; 3. B. Zoet 15 pnt; 4. A. Wolswijk 10 pnt. C-klasse: 1. Van Engelen 26 pnt; 2. Warmerdam 24 pnt; 3. Peter de Jong 20 pnt; 4. B. Odijk 14 pnt. Uitslag trainingsrit voor koppels over 28 km.: 1. A. KloostermanB. Odyk 44 min. 15 sec.; 2. C. KloostermanF. Lee mans 47.42; 3. W. Warmerdam—P. de Jong 48.08; 4. C ,v. d. Hulst—F. v. d. Broek 48.26; 5. D. Bakuisv. Dam 54.49. Uitslagen-standen EREKLASSE Wibo—AMVJ 2 9-1; Scylla—PSV 8-2j AMVJBatswingers 6-4; Nedlloyd Maasstad 7-3; TreffersSmash 2-8. Nedlloyd 4 4 0 0 8 26—12 Smash 6 3 2 1 8 34—26 AMVJ 1 4 3 1 0 7 27—13 AMVJ 2 6 3 0 3 6 27—33 Scylla 5 2 1 2 5 25—25 Wibo 4 2 0 2 4 27—13 Maasstad 4 2 0 2 4 17—23 Batswingers 5 2 0 3 4 2525 PSV 5 1 1 3 3 21—29 Treffers 3 0 1 2 1 10—20 Elan 4 0 0 4 0 9—31 TreffersMaasstad niet in deze stand opgenomen. Hoofdklasse B: PovacDOCOS 7-3; Sprenger UC—Treffers 3-7; UBTV 2— DTTC 3-7; Batswingers 2—Nedlloyd 2 3-7; Olympia— -AVGA 5 -5. Povac 6 6 0 0 12 49—11 Docos 5 4 0 1 8 32—18 Treffers 6 4 0 2 8 37—23 DTTC 5 3 1 1 7 30—20 Olympia 6 2 2 2 6 29—31 AVGA 5 1 2 2 4 21—29 Nedlloyd 2 5 2 0 3 4 20—30 Smash 2 5 2 0 3 4 18—32 UBTV 2 6 1 1 4 3 26—34 Batswingers 3 6 1 1 4 3 24—36 Sprenger UC 5 0 1 4 1 14—36 Overgangsklasse G: Scylla 2AMVJ 3 6-4; AVGA 2—VTC 3-7; TYBB—Mac- cabi 10-0. Scylla 2 blyft hier een belangryke rol spelen door de overigens moeizame zege op AMVJ 3. Samen met TYBB staan de Leidenaars aan de kop van de ranglyst. De op 26 november te spelen wedstrijd tussen beide clubs zal dus veel klaarheid kunnen brengen. Overgangsklasse K: CTHTwentyone- up 3-7; ExcelsiorSalamanders 2 6-4; v. HessenTreffers 2 6-4; Wibo 3 Maasstad 2 5-5. Afd. Den Haag Dames 1ste kl.: DHCDocos 6-4; 2de kl.: Docos 3Sportief 2 7-3; 3de kl.: ScyllaSportief 5 8-2. Heren: 1ste kl.: Docos 2DDC 6 6-4; Docos 3Sparkler 1-9; Batswingers 5 Docos 4 7—3 2de kl.: Scylla 4St.-Hoger 4 6-4. 3de kl.: Docos 5DSB 3 5-5; Docos 6 —Wibo 7 10-0; CTH 3—Den Burcht 2 3-7; Den Burcht 3Salamanders 11 7-3. 4de kl.: Scylla 5-Sportief 8 10-0; Scyl la 7—LPSV 3 10-0; RTC 4—Scylla 6 7-3 PTT 4-Docos 8 3-7; TSB 7—Docos 9 8-2. Na de wat povere resultaten van de vorige week heeft Scylla haar supporters weer eens een hart onder de riem gestoken. Na een 0—2 achterstand won de Leidse ere-klasse ploeg met 8—2 van het Eindhovense PSV. Het heeft in de goed verzorgde zaal van de tafel tennisvereniging Docos, waar Scyl la te gast was, wel even gespan nen. Verkerk begon veelbelovend tegen de Hongaar Imre Racz (21—15), kwam in de tweede game op 2018, maar twee randballen van de PSV-er waren even zo vele punten: 2020. Racz zette door en won met 2220. Verkerk bleek zich niet te kunnen herstellen van deze tegenslag. De beslissende game verloor hy met 216. PSV leidde met 1—0. Deze voorsprong groeide uit tot 20, toen Van der Laden door legio missers tegen Biemans niet verder kwam dan 621, 1021. Scylla liep echter in tot 12, omdat de goede, maar wat bewerkelijke forehand van de PSV-er Schreurs niet voldoende was om de snellere Van Zoe- len, die bovendien in zyn afgestopte backhand een goede variatie had, in bedwang te houden. Racz, die vooral steunt op een bijzonder effect-service, moest ondervinden, dat Van der Laken dezelfde hobby had en bovendien een betere aanval: 2113, 2119. De stand was 22. Verkerk had zijn handen vol aan de stereotiep, maar accuraat aan vallende Schreurs, die evenwel aan zyn slagen een te grote zwaai geeft om zijn tegenstander in tüdnood te brengen. WIELRENNEN Wil Vreeswijk stopt ermee! WIL VREESWIJK stopt er mee Naar Avij vernemen heeft de bekende renner uit Alphen, Wil VreesAA'ük, reeds enige tijd geleden een punt gezet achter zün Avielercarrière. Het Leidse SArift-lid deed in zün amateurtüd vaak van zich spreken en óók in de rüen der profes sionals - o.a. als stayer! - kwam Vrees- wük tot enkele opmerkelüke prestaties. De Alphenaar is momenteel als verte genwoordiger werkzaam. Overigens in een branche héél nauw verwant aan de wielersport! De ploeg van het Haagse Batswingers heeft tijdens het gisteren in de kantine van Baronie gehouden jeugdtafeltennis- toernooi kans gezien beslag te leggen op de hoofdprüs, de fraaie wisselzuil, die reeds tweemaal achtereen gewonnen was door Treffers uit Roelofarendsveen. Het heeft in dit toernooi niet aan spanning ontbroken, want pas in de al lerlaatste van de ruim 250 gespeelde wedstrijden viel de beslissing. J. van Ruiten van Treffers verloor deze ontmoeting namelijk in twee games van P. Hanemaaijer van Wibo, die daar mee de eerste prijs veroverde in de eer- steklasse. Het heeft ook niet aan publieke be langstelling ontbroken. De gehele mid dag bevonden zich talrijke supporters van de clubs langs de „lynen". De heer D. de Veth heette als voor zitter van de organiserende vereniging Baronie de ruim 160 jongens en meisjes Bovendien stak Verkerk in een goede vorm. Met een 2119, 2119 overwin ning bezorgde hy Scylla de leiding: 3—2. Biemans kon zijn verdediging niet laag genoeg houden om Van Zoelen de aanval te beletten: 2117, 2119 voor de Scylla-man. Van der Laken leek Schreurs wat te onderschatten. Met moeite zegevierde de Scylla-speler ten slotte toch tegen een verbeten vechtende Eindhovenaar (2116, 2321). Van Zoelen leek tegen Racz heel even in moeilykheden te komen, toen de Hon gaar met 2220 de eerste game won. In de tweede en derde game liet hij zich echter niet meer verrassen (2116, 217). Daarmee waren de Leidenaars zeker van de overwinning. De stand was 62. Verkerk maakte er tegen Biemans met tweemaal 2116, 72 van, terwijl de dubbel Van der LakenVan Zoelen daar het laatste punt aan toevoegde: 8—2. PovacDocos: 7-3 De strijd om het leiderschap in de hoofdklasse A is voorlopig in het voor deel van het Amsterdamse Povac geëin digd. De druk van deze belangrijke ontmoeting prikkelde de Amsterdam mers tot topprestaties, maar op Docos had zij een tegengestelde uitwerking. Dat bleek Avel uit de vele games, die na een gelijkopgaande strijd in de laatste fase steeds naar Povac gingen. Tech nisch zijn de Docos-spelers zeker niet de mindere, maar de 4—1 achterstand in het begin van de ontmoeting en vooral SCHAKEN Grote zege van LSG op Dordrecht (Van onze schaakmedewerker) In de zaterdag in „Het Gulden Vlies" gespeelde competitiewed strijd voor de le-klasse KNSB ble ken de Leidenaars de vereiste strijdlust te bezitten. Het remise aanbod van de tegenstanders aan het 2e, 4e en 9e bord werd pas na ruim zelfberaad en vooral op aan dringen van de team-leider, ge accepteerd. Demmendal werd de enige verliezer. Een vergissing kostte hem een belang rijke pion en grote tydnood was oorzaak, dat hy geen voldoende afweer vermocht te vinden. Reeds vrij spoedig bezorgde Wouters en dr. Groeneveld LSG een 2—0 voor- sprong. Vooral Wouters maakte korte metten. Van den Oord won overtuigend, Blangé bereikte een gewonnen eindspel waarin het einde nog verhaast werd, doordat zijn tegenstander eerst de kwa liteit moest prijsgeven en enkele zetten later nog een stuk inzette. Van den Berg nam geen genoegen met een gemakkelijk te winnen eindspel doch zette de Dordtenaar, die zich in grote tydnood bevond, voor onoplosbare moeilykheden. In de het laatst in gang I zünde partij verkoos Weiland geen en kel risico te nemen, zette de tegenstan der onder steeds grotere druk. Het Dordtse vlaggetje viel op het ogenblik dat de stelling toch reeds hopeloos was. Deze royale overwinning en de wüze waarop deze werd behaald geeft goede verwachtingen voor de volgende wed strijden. Wit: J. Wouters; zwart A. A. G. v. d. Vorm. 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f2, Pb8-c6; 3. Lfl-b5, f7-f5 (de gambiet voortzetting); 4. Pbl-c3, (het beste), Pg8-f6 (sterker is d5!)5. d2-d4, e5xd4; 6. Pf3xd4, f5xe4; 7. 0—0, Pc6xd4; 8. Ddlxd4, c7-c6; 9. Lcl-g5! (sterk, maar ook wel het enige om niet in het nadeel te geraken) 9 c6xb5?; 10. Tfl-el, Lf8-e7; 11. Lg5xf6, De voorzitter van De Baronie, de heer D. de Veth. overhandigt de wisselzuil aan de aanvoerder van Batswingers. (Foto Leldsch Dagblad) welkom, waarna om even over twaalf uur de eerste wedstryd een aanvang nam. Na afloop reikte de heer De Veth de prijzen uit waarby hij dank bracht aan de jury en zyn waardering uitsprak over de belangstelling van de zyde van het hoofdbestuur van de Nederlandse Ta fel Tennis Bond. Uitslagen: Jongens, 1ste klasse: 1. P. Hanemaaijer (Wibo), 2. J. van Ruiten (Treffers); 2de-klasse: 1. B. v. d. Helm (Pit '54), 2. M. Wessel (Baronie); 3de- klasse: 1. L. Berns (Batswingers), 2. N. Weeber (TLV). Meisjes: 1. E. Timopeeff (Salaman ders), 2. A. Lorsheijs (DDC). Jongens dubbel: 1. P. Hanemaaijer en P. van Wfjk (Wibo), 2. J. Blanken en K. v. d. Kwast Batswingers Meisjes dubbel: 1. A. Lorsheid en M. Lorsheid Batswingers Wisselprijs: 1. Batswingers 7 pnt., 2., 3. en 4. Salamanders, Wibo en Pit '54 alle 6 punten, 5. en 6. DDC en Treffers 5 punten. de twee nederlagen van Gerard Bakker waren er de oorzaak van, dat de durf en het initiatief zoek raakten met uit- eindelijk resultaat een 73 nederlaag, die zeker wat geflatteerd genoemd kan worden. Indien bijvoorbeeld Bakker zyn 1916 voorsprong in de laatste game van de tweede wedstrijd tegen Gompelman in winst had kunnen omzetten, zou de stand 20 geworden zijn voor Docos en niet 11. De derde partij Steenbergen Kramer had Docos dan een 21 voor sprong gegeven met alle psychologische gevolgen vandien. De drie verloren par tyen van de Povac-man Kramer waren nu de enige tegenpunten van Docos. Scylla 2—AMVJ: 6-4 Met het kleinst mogelyke verschil, maar toch twee punten rijker, hebben de Scylla-reserves in de overgangsklasse de Amsterdamse koplopers AMVJ 3 in toom weten te houden. Van der Voort en Kanbier verloren slechts van Horlings en daar de defensie van Anker ditmaal voor één winstpunt goed was, kwam Scylla dus met een 54 voorsprong uit de enkelspelen tevoorschijn, Voor de dubbel beging AMVJ de fout de onge slagen Horlings niet tezamen te laten spelen met de aanvaller Voogel, maar de verdediger De Wilde, die bovendien al zyn partijen verloren had. Van der Voort en Kanbier hadden nu niet de minste moeite de volle winst (64) voor hun team binnen te halen. Volgende week staan de Scylla-teams stil. Docos ont vangt zaterdag het sterke Nedloyd 2. g7xf6; 12. Dd4xe4, Ke8-f7; 13. Pc3-d5, Le7-d6; 14. Tal-dl, Ld6-e5; 15. f2-f4, Le5xb216. De4-f5, d7-d6; 17. Df5-h5+, Kf7-f8; 18. Dh5-h6+, Kf8-g8; 19. Tdl-d3 f6-f5; 20. c2-c3! (veld g7 komt in wit's macht) Kg8-f7; 21. Tel-e7+, Dd8xe7; 22. Pd5xe7, Lc8-e6; 23. Td3-e3, Kf7xe7; 24. Dh6xe6 Ke7-f8; 25. De6-f6+ en zwart gaf op. De gedetailleerde uitslag was: Drs. C. B. van den Berg (LSG)P. A. Hoogendoorn (Dordrecht) 10; mr. A. de Groot—A. A. v. d. Willegen 'A; drs. H. Th. WeilandA. Hordyk 10; J. van Steenis jrdrs. G. Brokerhof 4Vi; W. G. DemmendalD. Okker 01; J. J. WoutersA. A. G. v. d. Vorm 1—0; Th. v. d. Oord jr.C. Buddingh 10; T. BlangéD. Dokman 10; J. van Steenis sr.J. J. v. Gijzen Vidr. W. L. GroeneveldW. Scheurwater 10. LSG 7% pnt.; Dordrecht: 2% pnt. .Dor drecht" miste ir. van Donk, terwül voor LSG Westra verhinderd was. Schaak-Olympiade In de finalegroep van de Schaak- Olympiade te Leipzig speelde Neder land twee wedstrijden. De ontmoeting tegen Argentinië kreeg een voorlopige eindstand van IVfe1%, maar in de af gebroken partij tegen Wexler, staat Prins op verlies, zodat de ontmoeting voor onze landgenoten vrywel zeker een nederlaag zal opleveren. Ook de wedstrijd tegen de Bulgaren, waarin de zeer vermoeide Euwe niet van de partü was - de ploegleider heeft hem voorlopig vryaf gegeven - ging met 31 verloren. Negende ronde: NederlandArgentinië 1%1 Vi en een afgebr. party (Euwe Najdorf 4. EliskasesDonner PrinsWexler afgebr., KramerSchwe- ber Vi Tiende ronde: NederlandBulgarüe 13. (Donner—Bobotsov 44, Prins Padevski 01, KramerKolarov 44, LangewegMine 01). De stand luidt thans: 1. Rusland 31 pnt., 2. Ver. Staten 25 pnt. en 2 afgebr. part., 3. Zuid-Slavië 22 pnt en 3 afgebr. part., 4. Bulgarüe 194 pnt., 5. Hongarije 19 pnt. en 2 afgebr. part., 6. Tsjecho-Slo- wakye 18 pnt en 2 afgebr. partyen. 7. Oost-Duitsland 17'4 pnt. en 2 afgebr. part., 8. Argentinië 164 pnt en 2 afgebr. part., 9. West-Duitsland 164 pnt. en 1 afgebr. partij. 10. Nederland 16 pnt. en 1 afgebr. party; 11. Engeland 15 pnt. en 2 afgebr. part 12. Roemenië 15 pnt. en 1 afgebr. party.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9