Laatste nieuws Krantenbezorgers Jongen overleefde val uit trein met snelheid van 85 kilometer.... Vlootbasis van Amerika op een Antilleneiland Eerste steen clubgebouw van De Muniiik, Leiderdorp, gelegd Wassenaar zal in het jaar 1961 voor één miljoen investeren MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 (Van onze Groningse correspondent) De 18-jarige Ludwig Gottlieb S tangel nit Harlingen is zaterdag uit een 85 kilometer rijdende trein gezogen en langs de spoorbaan terecht gekomen. HQ kreeg slechts lichte verwondingen. Met twee medescholieren van de kweekschool te Leeuwarden was hij op weg naar huis. Zij gingen op een verbo den plaats, de doorgang naar de be- bestuurderscabine van Blauwe Engel, staan. Ludwig heeft vermoedelijk tegen de deur geleund hij weet het zelf niet meer en deze van het slot ge duwd. VUf kilometer van Harlingen sloeg de deur open. Ludwig werd eruit gezogen en vloog langs het treinstel. Zijn vrienden trokken aan de noodrem en de trein, die 85 kilometer per uur had gereden, stond plotseling stil. Een paar passagiers renden de trein uit om naar de jongen te zoeken, die naar zij dachten zwaar gewond moest zijn. Maar Ludwig stond al overeind en wreef met een pijnlijk gezicht zijn zitvlak. Als door een wonder was hij niet tegen een van de vele palen langs de spoorbaan ge slingerd. De dokter, die Ludwig op het station onderzocht, kon geen ernstig iet- sel vinden. Het bleef bij kleine, zij het talrijke verwondingen. De trein van een uur had door dit ongeluk een kwartier vertraging. (Van een Hllversumse correspondent) De regering van de Antillen heeft de Verenigde Staten aange boden op Bonaire een Amerikaanse vlootbasis te vestigen. Het aanbod vloeit voort uit het Antilliaanse streven het economisch moeilijk te ontwikkelen eiland Bonaire nieuwe impulsen te geven. Uiteraard bren gen Amerikaanse manschappen daar meer leven in de brouwerij. De Verenigde Staten, die onder meer door minister Luns over deze kwestie zijn benaderd, hebben nog geen beslissing genomen. Dit is meegedeeld door minister Ciro D. Kroon, die thans in Den Haag ver- I blijft in verband met Antilliaanse ont wikkelingsprojecten, waarvoor Neder landse financiële bijstand wordt ge vraagd. Amerika zal uiteraard de stra- tegische situatie in het gehele Caraibi- i sche gebied moeten bekijken alvorens een beslissing te kunnen nemen, aldus minister Kroon tijdens het telefonisch onderhoud, dat wij vanochtend met hem hadden. De ligging van de Antillen nabij het Panamakanaal speelt daarbij een rol. Op de vraag of de Antilliaanse suggestie het gevolg is van de situatie op Cuba, ging de minister niet verder in. Zijn komst naar Den Haag houdt ver band met plannen tot verbetering van de havens en vliegvelden van Curasao en Aruba (landingsmogelijkheden voor J straalvliegtuigen) en vestiging of uit- breiding van bedrijven. De Antillen i spannen momenteel tot het uiterste in om nieuwe bestaansbronnen aan te bo- ren nu de olie-activiteiten op de eilan den terugloopt. Zevenhonderd Russen als experts op Cuba Ongeveer zevenhonderd Russische „deskundigen" zijn naar Cuba ge komen. Zij brachten een groot aantal kisten mee, waarvan nie mand weet wat ze bevatten. De Russen en hun omvangrijke bagage zijn ondergebracht dichtbij het vliegveld van Santiago, waar een tentoonstellingsterrein is. De ge bouwen op dit terrein dienen de Russische deskundigen tot slaap- plaatsen. De Russen bewegen zich vrü door Santiago en verklaren vrijelijk dat zij i nog pas uit de Sovjet-Unie naar Cuba j zjjn gekomen. Maar ze zeggen niet welk doel hun komst heeft. Een aantal Russen heeft besprekingen gehouden met professoren en studenten aan de universiteit van de provincie Oriente. Kort voor de aankomst van de deskundigen waren 60 van de 113 do centen (onder wie vrijwel de gehele staf van rechtskundige faculteit) „gezuiverd" i op grond van het feit dat „hun gedach- ten en daden niet stroken met de be- hoef ten van de volksrevolutie" Van de zesduizend artsen die, voordat Castro aan de macht kwam, op Cuba werkten, zijn er ongeveer duizend naar het buitenland uitgeweken!! De medi sche beroepsvereniging heeft een groot aantal der uitgewekenen van zyn leden- 1 lijst geschrapt, wegens „lafheid tegen- over de gewapende agressie tegen het Cubaanse volk". In Santiago heeft men een uitgebreide corruptie-affaire ondekt bij het minis terie van Belastingen. Het schijnt dat vrijwel de gehele staf van het kantoor te Santiago omkoopbaar was en dat het ministerie zelf hiervan op de hoogte was. Ook een aantal hoge ambtenaren in Ha vanna zou in verband met deze zaak on- j der verdenking staan. CONGRES THEOLOGISCHE STUDENTEN j Op 11, 12 en 13 januari zal in Kampen het jaarlijkse congres worden gehouden van de stichting „Verenigde studenten in de theologische faculteiten in Neder land". Op het komende congres zal de Theo logische Hogeschool te Kampen theolo ganten uit Nederland en België ontvan gen. Men wil deze keer de aandacht rich- ten op het onderwerp „Koinonia" (ge- i meenschap) aangezien dit vraagstuk de j laatste jaren volop in de belangstelling staat. Vier hoogleraren zullen inlei dende beschouwingen geven. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 november Vee markt: Aanvoer in totaal 2192; vette koeien en osen 1287, Varkens 905. Note ring: vette koeien le kw. 300-320. 2e kw. 260-295 3e kw. 240-260; varkens (lev. gew.) 174, 171. 167, per kg. RIJNSBURG, 5 nov. Bloemenvei ling Flora: Tros-chrysantenCarolina 80- 95. Golden Glint 110-120, Golden Sail 115-125, Jacob Maris 140-145, Nelly Hoek 155-160, Sous D'or 100-105, Regalia 120- 125. Sensation 120-130, Choco 100-105, Bornholm 110-115, White Hope 110-120, White Diamond 115-130, Blanc de Por- toire 100-110, Superform 80-90, Pauline 70-75, Little Americe 100-115, White Pop corn 120-15, per bos. Vandaag 10 7 jaar... (Van onze Groningse correspondent) Mevrouw H. Smit-Meijering in Ter Apel (Gron.) is vandaag 107 jaar ge worden. De krasse oudste dame van Noord-Nederland heeft de dag goed in gezet. Sinds negen uur vanmorgen heeft zij vrijwel aan de lopende band vele persoonlijke gelukwensen ontvangen. De woonkamer was omgetoverd in een bloe mentuin. De post werd, als altijd, met open armen ontvangen. De kaarten werden direct bekeken, maar integenstelling tot voorgaande jaren toen zij zelf alle post nog doorlas moest ditmaal haar klein dochter mevrouw Veldman-Smit, de brieven voorlezen en dat waren er weer vele. De jarige gaf op de briezen een leven dig commentaar, want ze beschikt nog over een uitstekend geheugen. Ditmaal waren er ook vele brieven van kinder huizen, sanatoria en rusthuizen uit alle delen van het land. Ook de belangstelling uit Ter Apel voor deze bijzondere verjaardag was enorm groot. Er werden veel geschenken bezorgd Het gemeentebestuur van Vlagtwedde stuurde een prachtige plaid als ver jaarsgeschenk. Burgemeester H. Waal- kens van Ter Apel werd in de loop van de dag nog verwacht. DE POLITIESALARISSEN DAG LATER TER SPRAKE Aangezien de minister van Binnen landse Zaken op 9 november a.s. aanwe zig moet zijn in de vergadering der Tweede Kamer, is het overleg, dat hij op die dag over de politiesalarissen zou houden met de centrale commissie van overleg in ambtenarenzaken uitgesteld tot donderdag 10 november. „African Queen" binnen De sleepboot „Gele Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is er vanmorgen in geslaagd het spookschip „African Queen" behouden de haven van Lissabon binnen te slepen. gevraagd voor wijkbezorging in i VOORSCHOTEN. f Zij moeten in Voorschoten wonen. Leeftijd 1 boven 17 jaar. V Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden of bij de agent M. Ruytenbeek, Papelaan 182, Voorschoten. Het Graafschap Kent is niet lan ger de tuin van Engeland, maar de ..watertuin'. Uitgestrekte delen van Kent zijn overstroomd. Een kijkje in de stad Maidstone. In een lange rij wachten de bewoners op een plankier bij de bushalte. Bejaarde dame bij brand omgekomen (Van onze Groningse correspondent) De ruim 70-jarige mej. K. Boswijk is tijdens een brand in haar woning aan de Eeserstraat te Buinen (Dr.) door de rook gestikt. Twee meisjes, mej. M. Jo ling en een vriendin zagen tegen mid dernacht rook uit de ramen van het huis van de 70-jarige dame komen. Toen zij de deur met een sleutel, die een buurman had, opendeden, sloegen de vlammen naar buiten. De brandweer wist het vuur snel te bedwingen. Men vond mej. Boswijk op de overloop van de bovenwoning. Zij was toen al over leden. De oorzaak van de brand zoekt men in het niet goed functioneren van een gaskachel. HEFFING KOFFIEMELK BLIJFT NOG ONGEWIJZIGD De heffing op koffiemelk in het giste ren begonnen nieuwe melkprijsjaar zal voorlopig gelijk blijven aan die in het afgelopen melkprijsjaar. Deze regeling zal gelden tot 1 januari a.s. De minister heeft het produktschap gevraagd, hem voor die datum advies uit te brengen over een definitieve regeling. Behalve voor koffiemelk geldt het tijdelijk hand- Fraaie aanwinst Zaterdagmiddag werd de eerste steen gelegd voor het nieuwe clubhuis van de Leiderdorpse Tennisvereniging „De I Munnik". LEIDERDORP Baxaar Ned. Herv. Kerk Zaterdagmiddag heeft ds. J. P. Honnef in het Hervormde Jeugdhuis de bazaar geopend, welke gehouden werd ten bate van de Ned. Herv. Kerk. De opbrengst wordt besteed aan de verfraaiing van het interieur van de kerk. Er werden textielgoederen verkocht, er was een grabbelton, terwijl ook het rad van avontuur veel aftrek vond. Men kon ook Indisch eten! De bazaar was tot in de late avonduren geopend. Burgerlijke Stand Marja, dr. van J. van Westrienen en G. Jansen; Sigrld E. A., dr. van B. van Krieken en A. van der Horst; SJoerd M., zn. van P. J. Brouwer en C. A. Koch. Ondertrouwd: J. P. Kop. 49 Jr. en G. H. Mensink. 43 jr.; R. de Ru. 24 Jr. en M. Oosterom, 22 Jr. Getrouwd- D. Oudshoorn. 77 Jr. en M. Po8tma, 51 Jr.; J. Düpper, 26 jr. en M. L. J. Pruljsssers, 30 Jr. Overleden: M. Snijder. 60 Jr., echtg. van J. Rotmensen. OEGSTGEES'I „Parochiade" trok grote belangstelling In het jeugdhuis en het patronaats gebouw waren zaterdag en gisteren onder de verzamelnaam „Parochiade" vele in teressante zaken te zien en te beleven ten bate van het R.-K.-jeugdwerk in Oegstgeest. Algemene belangstelling trok de foto tentoonstelling „Oud Oegstgeest". Tal van foto's, prenten en prentbriefkaar ten, vele van meer dan een halve eeuw oud, gaven een interessant beeld hoe Oegstgeest was gegroeid van een lan delijk dorpje tot een moderne woonge- meente. Uit de discussies rondom het tentoongestelde kwam al spoedig het denkbeeld naar voren om wat meer aandacht te gaan schenken aan de plaatselijke historie door de inrichting van een voor het publiek toegankelijke permanente verzameling. Enkele van ouds bekende Oegstgeest families had den hun collectie voor deze tentoonstel ling afgestaan. Er was een Fancy Fair met tal van attracties en men kon de Articlub aan het werk zien. Enkele leden van deze club waren aan het tekenen en schilde ren. Ook kon men een doorlopende film voorstelling bezoeken. Zelden zagen wij de patronaatszaal zo smaakvol en artistiek ingericht. Gedu rende maanden van voorbereiding had den jongeren en ouderen de decors ge maakt voor een Parijs Casino. Het re sultaat was frappant. Het was dan ook geen wonder dat op de beide avonden met medewerking van twee dansorkesten met animo is gedanst. Aanrijding Gisteravond om half 11 heeft op de Rhijnzichtweg in Oegstgeest een botsing plaats gehad tussen een personenauto en een bromfietser. De auto zou gedeel telijk op het fietspad hebben gereden. De bromfietser werd aan het hoofd ge wond en naar zijn huis vervoerd. VOORSCHOTEN Aanbesteding Vanmorgen werd in het raadhuis van Voorschoten het verrichten van grond-, riolerings- en bestratingswerken. als mede het bouwen van twee bruggen aan besteed. Hoogste inschrijver was de fir ma Bolsenbroek uit Bloemendaal voor f. 528 000. Laagste inschrijver was de firma De Geus uit Leidschendam voor f. 373.700. De gunning werd aangehou den. WARMOND Burgemeester is naar Tel Aviv vertrokken De eerste Nederlandse deelnemers aan het vijftiende congres van de „Interna tional Union of local Authorities", dat van 16 tot 23 november over „De taak van de gemeentebesturen in de ontwik kelingsgebieden" in Tel Aviv zal wor den gehouden, zijn vanochtend van Schiphol vertrokken. Onder hen bevond zich de burgemeester van Warmond, jhr. mr. L. von Fisenne. Komende zater dag zullen nog vele burgemeesters van Nederlandse gemeenten naar Israël gaan. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad tegelijk met de begro tingsstukken voor 1961 een overzicht doen toekomen van de in dat jaar nood zakelijk geachte investeringen. Met de kapitaalslasten van deze investeringen is bü het opstellen van de gemeentebe groting rekening gehouden. Het totaal van de openbare werken en aanschaf fingen die in het komende jaar noodza kelijk geacht worden beloopt iets meer dan f. 1.000.000. De grootste bedragen die in het over zicht voorkomen zijn: f. 260.000 voor de sanering van de dorpskom, d.w.z. de uit voering van het komplan, f. 200.000 voor de bouw van de Salvatorschool in de St. J „phparochie bij Deyleroord en f. 135.000 voor een uitbreiding van het schoolgebouw aan de Zijllaan waarin sinds enkele jaren de Nutsschool ge huisvest is. Verder staan op het programma de bouw van een brug in de Stadhouders- weg over het Havenkanaal <f. 118.000), de aanleg van een nieuwe weg tussen Van Bronckhorstlaan en Katwijkseweg (f. 36.000) en enkele voorzieningen aan de Storm van 's-Gravesandeweg. Aan deze weg zullen parkeerstroken worden aangelegd, terwijl er verbetering ge bracht zal worden in enkele kruispun ten, om. het kruispunt Storm van 's Gravesandeweg-Katwijkseweg (totaal f. 78.000». Een post van f. 70.500 is in het over zicht opgenomen voor de aanleg van een watersportcentrum met woonschepenha ven. Dit project zal in totaal meer kos ten dan f. 70.000, maar blijkbaar is de bedoeling, er in 1961 een begin mee te maken. Ten behoeve van het bedrijf buiten plaatsen is een post van f. 40.000 ge raamd voor de aanleg van paden en bospark. Op het programma staat ver der ?en verbetering van de trottoirs en parkeerstroken langs de Oostdorperweg en de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Wat de aanschaffingen betreft denken burgemeester en wethouders aan een gereedschappenwagen met voorbouw- pomp en een trekker-manschappenwa- gen voor de brandweer. Een bedrag van f. 5000 is bestemd voor een kleine ver bouwing van het raadhuis. Voor uitbrei ding van de straatverlichting in verband met nieuwbouw is f. 20.000 geraamd. Onder de belangstellenden bevonden zich burgemeester en mevrouw Van Die- peningen, wethouder Kleiss en de ere voorzitter, de heer Boot, die nu al het derde clubhuis ziet verrijzen. De voorzitter van de tennisvereniging deelde mede, dat niet alleen de eerste steen gelegd zou worden maar dat ook het hoogste punt bereikt was. Een dub bele festiviteit dus. Hierna legde de vierjarige Marcel ten Hooven, het zoontje van de ontwerper i van het gebouw, de heer Ed ten Hooven, de eerste steen. Na de plechtigheid voer de de heer Ed ten Hooven het woord. Hij dankte het Gemeentebestuur voor de verleende medewerking. Verfler sprak hij de hoop uit dat het clubgebouw lang mee zal gaan zodat zijn zoontje, die de eerste steen gelegd heeft, nog gebruik zal kunnen maken van de fraaie kleed kamers en het gezellige terras. Na afloop was er in het oude clubge bouw nog een gezellig samenzijn. Bromfietser gewond Zaterdagavond om 10 over II is een 20-jarige bromfietser uit Leiden op de Geversstraat in Oegstgeest tegen een onder een brandende lantaarn gepar keerde personenauto opgereden. Hij liep een hersenschudding en ernstige wonden in zijn gelaat op. Zijn duo-passagiere, een 18-jarige Katwijkse, liep wonden aan het rechterbeen op. Beiden werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. WASSENAAR Drukke uitleenpost Dat de uitleenpost, die de Openbare Leeszaal en Bibliotheek een jaar geleden in het Kerkehout vestigde in een be hoefte voorziet, blykt uit de „omzet" in dat eerste jaar. Aan ongeveer 100 lezers werden 2900 romans en 600 studieboeken uitgeleend, aan 230 jeugdige lezers 7400 jeugdboeken en 2000 ontwikkelingsboe- ken. Evenals vorig jaar zullen bü voldoen de belangstelling op woensdagmiddag voor de jeugd voorleesuurtjes worden gehouden. Wisselend stopverbod Door het plaatsen van de verkeersbor den is een reeds eerder aangekondigd wisselend stopverbod in een gedeelte van de Langstraat metterdaad van kracht geworden. In het gedeelte tussen de Molenstraat en het Plein zal het ver boden zün met voertuigen stil te staan (stopverbod), de ene week aan de even zijde van de straat, de andere week aan de onevenzijde. De politie zal streng op treden tegen overtreders van dit verbod. Nieuwe tennisclub Opgericht is de Wassenaarse lawnten- nisvereniging „De Oude Eik", die zal spelen op de gelüknamige tennisbanen bü de Maaldrift. Voorzitter is de heer R. van Heusden, secretaris de heer C. Moerkerk en penningmeester de heer J. Boudewijns. Het is de bedoeling het vol gend jaar met enkele teams deel te nemen aan de zaterdag- en de zondag competitie van de K.N.L.T.B. Zestig jaar getrouwd Vandaag is het 60 jaar geleden, dat het echtpaar G. J. Kluyt en G. Kluyt— Teunissen in het huwelük trad. Het feest wordt thuis (Rüksstraatweg 280) in intieme familiekring gevierd. De 84- jarige bruidegom is werkzaam geweest op het kantoor van de gasfabriek te Delft. Toen daar de administratie ge mechaniseerd werd, werd de heer Kluyt op wachtgeld gesteld De heer en mevr. Kluyt genieten een goede gezondheid. De bruidegom ziet nog steeds niet op tegen een flinke wandeling en de bruid weet met naald en schaar nog uitste kend om te gaan. Al ongeveer 28 jaren woont het diamanten paar in Wassenaar samen met een van de vier getrouwde dochters. Mevrouw Kluyt heeft haar eigen keu kentje en doet het huishouden nog ge heel zelfstandig. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en G uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 haven van het oude heffingsbedrag ook voor room. De minister had reeds het Produkt schap voor Zuivel meegedeeld, dat züns inziens de heffingen van koffiemelk en room zodanig dienen te worden ver hoogd. dat deze produkten volledig de ten opzichte van vorig jaar verlaagde verrekenprüs opbrengen. BEURSOVERZICHT Vaste markt Amsterdam, 7 november Het Damrak gaf vandaag voor de eer ste dag van de nieuwe beursweek een vaste stemming te zien voor de interna tionale waarden. De handel was tame- lük levendig niettegenstaande Wall Street morgen wegens „election day" ge sloten blijft. Zoals bekend wordt er mor gen 8 november in Amerika een nieuwe president gekozen. De beurs ziet met grote spanning uit naar de naam van de nieuwe president der Verenigde Staten. Wall Street sloot vrijdag jl. vast. vooral voor de Nederlandse hoofdfondsen. Hier op reageerde het telefonische avond ver keer in Amsterdam van die dag met een forse koersstijging voor de hoofdfond sen. De vaste stemming werd gedurende de niet-officiële ochtendhandel van vandaag geheel overgenomen. De offi ciële beurs kon deze vaste tendentie ge makkelijk handhaven en gooide er voor Unilever nog een schepje bovenop. De margarinewaarden stegen van 812% tot 816, tegen een vorige slotkoers van 800 3/4. Voor deze stukken was vraag van Westduitse zyde. Philips lag ge vraagd in de markt en liep op van 1232 tot 1240 <1219). AKU tien punten hoger op 485. na 481. Hoogovens veertien pun ten hoger op 866. Kon. Olies, die de laatste dagen in New York vast in de markt lagen, wer den op het Damrak vanmiddag door het publiek en voor Londense rekening uit de markt genomen. De prijs voor deze aandelen steeg van f. 129.60 tot f. 130.60. De slotkoers van vrüdag Jl. was f. 127.70. KLM werd iets hoger geadviseerd en gaf zodoende een koersherstel te zien. Aan delen Nationale Handelsbank werden praktisch onveranderd op 224 verhan deld. De omzet was, naar het zich liet aanzien, gering. Vrüdag jl. behaalde dit fonds de grootste omzet met nominaal f. 195.000. In de Scheepvaartafdeling was het drukker dan de laatste tijd het geval is geweest. Alle aandelen ontmoetten goede belangstelling. De koerswinst beliep doorelkaar twee tot vier punten. Van de Cultures valt niet veel te vertellen. De stemming was hier goed prüshoudend. Staatsfondsen doorelkaar prüshou dend in een kalme markt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 7 november Londen 10.61%10.62%; Montreal 3.86J2 3.87,>8; Brussel 7.59%—7.60%; Stockholm 73.11%—73.16%; Milaan 60.77%—60.82% Oslo 52.9753.02; Lissabon 13.22%— 13 24%; New York 3.77A—3.77ft; Parüs 76.98—77.03; Frankfort 90.44%—90 49% ZUrich 87.56%—87.61%; Kopenhagen 54.81—54.86; Wenen 14.51%—14.52%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 7 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101A 101A Ned '59 4% 101A 101% Ned '60-1 4% 101% 101A Ned. '60 n 4% 101A 101% Ned '59 4% 99A 99% Ned '53 3% 95tf 95ii Grootboek obi. 3% 80% Ned *51 3% 94% 94% Ned *51 3% 9611 96% GB Ned '53 (3%) 95% 95% Ned '56 3% 95% 95% Ned 48 3% 89B. 89% Ned. bel. cert. SVi 88% 89 Ned '50 3V4 89{JGB 89% Ned '54 3% 90% 90% Ned '55 I 3% 90 90ft Ned. '55-n 3Va 92% 92% Indië '37 3 91% 91% Ned. grtbk '46 3 92fJ 92% Ned. doll In. 47 3 89% 88% Ned. Inv. cert. 3 98% 98% Ned 62-64 3 99% 99% Indië *37 3 98% 98' k Indië '37 A 3 94% 94% Ned won.bi '57 6 109% 109% Ned. won.bi. '58 4% 100ft 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 29% 29% Nat Handelsbank 223% 223% Ned. Handelmü295G.B. 293 Amst. Rubber 115% 115% H.VA149 152 Senembab 545 539 AK.U 474%GB 485 Berkel's Patent (v.) 345G3. 360G.B. Calvé Delft cert 790 808% Dell Mü-en (Ver.) 171.50 173.20GB Kon Pap v Gelder 330G.B. 334 %GB Hoogovens eert 851 863G.B. Müller en Co. ND 429% 430 Ned Kabelfabr 625 638GD. Philips 1218 1239% Philips pref 317 324 Unilever 800% 816 Wilton Feyenoord 200% 200 Biliton 2de r 439 440 Dordtse Olie gew. 595% 610% Kon Olie (f20.—) 129.90 131.50 idem (50 f20.—) 127.60 130.70 Holl Amrr. UJn 144% 147 Java China Paket 159 160 K.L.M lOOexdiv. 100.80 Kon Ned Stmv Mü 184% 187% Kon Paket Mü 135% 137 Stoomvaart Mü Ned 171% 175 Nievelt Goudr eert 143% 146% v Ommeren cert 300G B 304 Kon Rott Lloya 149 153 Ned Scheepv Unie 149% 152% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 94% 94% idem '48 (3%) 94% R'dam '52-1 (4»a> 99% 99". ld ld "37 l-Il .3%) 95 95 Z-Holland '56 (4%) 99% Bankwezen Vorige slotkoers koers v. heden Bank N. G. "58 (5%) 105 138 id. N.WD "52 (4%) 99% BVG rspbr. f500 179 179 BVG rspbr. *52131% 131 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 91% 91 Premieleningen A'dam *33 3 100% 100B. A'dam *51 12% 82% 82% A'dam "56 I 2% 81% 81% A'dam *56 II 2% 88% 88% A'dam *56 m 2% 88% 88% Eindhoven '64 2% 81% Enschede *54 2% 79% Den Haag '52 I 2% 87% 87% Idem n 2% 89L. 88% R'dam '52 I 2% 89% 89 Idem n 2% 90% 90% Idem '57 2% 100% Utrecht '52 2% 92 92% Z.-Holl 1957 2% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 233 50 235 50 Amst Bank 408 408 HB.Ü eert 234 234 Rott. Bank 323% 323% Twentsche Bank 300 300 Industrie Ondernemingen Albert Heyn499 499 Borsumü60 61% K. N Edmet. A-AA 105 Idem pref wd 104% Electrolasmü332 B 340 Kon Ned Grofsm 192 192 Holl. Constructie 530 542 Ing. bur v. Bouwnüv 262% Interna tio 160 162% Int Kunststof!. Ind 60 60% Leldse Wolspinnerü 518% 516 Rott. Droogdok Mij 649% 650 Sikkens Groep 884 Ver Touwf abrieken 324 326 Walvisvaart 107 107% Wernlnk's Betonm. 163B. 164 Van ~/ük en Heringa 120% 122% Zaalberg 122 122% Spoorwegen Del) 8poorweg Mü 3% Amerik fondsen Canadian Pacific R 21A 21% Intern Nickel 51% 51% Anaconda 45f| 45 ft Bethlehem Stee] 40% 41% Cities 8ervice 47% 48% General Motors 42% 43A Kennecott 79% 80% Republic Steel 54% 55»- Shell OU 76% 76% Union Pacific 27 26% ün States Steel 74% 76

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11