es? Weinig animo in Tweede Kamer voor een Haagse satellietstad: Wilsveen FERMAVdA DROG. BOERHAAVE Blaarkop-rundvee in de Rijnstreek VOGELKOOIEN D. P. v. d. NAT&Zn. eel gegadigden voor goedkope lolksacindelen van Volkswagen Ziehier DE NIEUWE OPEL REKORD 1961 N.V.HET M0T0RHUIS Buurgemeenten popelen om bij te springen DIT JAAR HOOGTEPUNT VOOR COOP.BOERENLEENBANK In liet nationale vlak telt Zuid-Holland terdege mee! gericht 1 maart 1860 Vrijdag 4 november 1960 VJjfde blad no. 30194 Koers van uitgifte bedraagt 350 (Van onze correspondent in Bonn) e koers van uitgifte van de Volkswagen-volksaandelen, waarvan de verkoop 16 januari begint, bedraagt 350, zo heeft de Westduitse minister voor Staats- ttingen, Wilhelmi, gistermiddag: op een persconferentie in Bonn meegedeeld. x 3.6 miljoen volksaandelen met een nominale waarde van elk 100 Mark heb- rich reeds meer dan 800.000 gegadigden aangemeld. Het gaat hier om 60 lent van het kapitaal van de Volkswagenfabrieken; de overige 40 percent komt de staat en de deelstaat Neder-Saksen. de spaarregeling van de staat, waarbij premies tot 20 percent van het ge spaarde bedrag worden uitbetaald! Ook in West-Duitsland werkende bui tenlanders zullen de Volkswagen-volks- aandelen kunnen kopen, niet evenwel zij die hun woonplaats buiten de Bonds republiek hebben. „Reprivatisering" wordt voortgezet ter de emissiekoers is in Bonn nog fat te doen geweest: in het kabinet- tiauer zelf waren gisteren nog voor vers van een lage koers van 200 en uit bezitsspreiding-overwegingen. leren wilden de koers meer in over- (temming brengen met de uitgespro- gunstige financiële positie van de iswagenfabriek te Wolfsburg (grote fet en uitgebreide reserves)zij men op 400 en meer percent. Wil- ji en de zijnen kregen hun zin met koers van uitgifte die vooral in het van de Westduitse eigendomspoli- moet worden bezien, ir 16 januari zullen nu ongehuwden een inkomen tot 6.000 Mark per jaar gehuwden met een inkomen tot 0 Mark per jaar de volksaandelen jen kopen voor een pry's van 350 k onder aftrek van een sociale kor- van 20 percent. Zy die een inkomen respectievelijk 60008000 mark E huwden) en 12.00016.000 Mark wden) hebben, kunnen de volks- len kopen voor 350 Mark onder êk van een bonus van 10 percent. „Volksspeculanten" jam aast worden nog premies bij koop van volksaandelen verstrekt en men veel kinderen heeft, waar- f de sociale bonus een staatspre- |je dus kan oplopen tot 25 percent de emissieprijs ad 350 mark. Door alles zal een Volkswagen-volksaan- Itje dus komen te staan op een prijs circa 300 mark. Bij een te verwach- dividend van 12 percent krijgt men redelijk rendement van iets beneden percent. Men kan evenwel aanne. dat velen de volksaandelen zullen in de verwachting van krachtige itijgingen, dus als „volksspeculan- Het staat vast dat de 3.6 miljoen indelen binnen twee maanden van f hand zullen worden gedaanhoe- él men per man maximaal 5 volks- kndelen mag hebben, zal het er wel neerkomen, dat per persoon hoog- jens 2 aandelen zullen kunnen wor- m verstrekt. Nog te meer daar men k volksaandelen, zoals bekend, ook b afbetaling kan krygen en zelfs via Advertentie Di geheldi gebelde van Wynand Focklnk GENEVER Wynand Fockink - Anno 1679 Waarom was Engeland niet op Floriade present? (Van onze Londense correspondent) ïn het Lagerhuis is de klacht geuit, It Engeland niet op de Floriade ver- genwoordigd is geweest. Tydens het Ibat over de troonrede zei het con- rvatieve lid John Harvey, de afgevaar- gde voor het Londense district Walt- imstoweast dat hij de Floriade, welke j een „uitstekende bloemententoonstel- ig" noemde, had bezocht. Hü had daar ranse, Amerikaanse, Belgische, Duitse 1 Italiaanse paviljoens aangetroffen. Bar tevergeefs had hij naar een Britse Meling gezocht. Hy was hierdoor zo onthutst, zei hij, »t hij na zijn terugkeer in Londen et Britse departement van Buitenland- i Zaken om uitleg vroeg. Het officiële atwoord was, dat de Nederlandse am- issadeur in Londen de Britse minister in Buitenlandse Zaken op de hoogte ad gesteld van de Floriade en Enge- ind had uitgenodigd eraan deel te ne- len. Deze uitnodiging, samen met een rstel, dat Engeland een grote rots- i op de Floriade zou planten en lerhouden, was overwogen door de Qmmissie voor buitenlandse bloemen- intoonstellingen van de Royal Agricul- Oral Society. Ongelukkigerwijze waren fe financiën van de commissie zeer be- •erkt en reeds voor het grootste deel estemd voor deelneming aan andere Etoonstellingen. Dit was de reden voor [elands afwezigheid op de Floriade De heer Harvey sprak zijn misnoegen lit over deze gang van zaken. „Indien mdere landen net niet te kostbaar heb- *n gevonden om deel te nemen aan Ie Floriade, was er geen reden voor ingeland om weg te blyven. Indien ingeland zyn goodwill in het buiten- and laat afhangen van organisaties *elke aan geldgebrek lyden, dan sidder k voor de toekomst van de Britse ult- toer", zei hij. De regering antwoordde Ulet op deze opmerkingen. Geen heer in het verkeer Een 44-jarige Amsterdamse kunstschilder heeft zich bepaald niet als een heer in het verkeer gedragen. Nadat hij op de hoek van de Kinkerstraat-JP. Heije- straat een bromfietser had aan gereden. stopte hij even, maar reed toen door omdat hij bang was dat hij door langer te wachten geen kaartjes voor de bioscoop meer kon krijgen Advertentie 'n Geheel nieuwe conceptie, herzien op tal van details, verbeterd op vele punten waar de vorderingen der techniek die moge lijk maakten, te veel om op te noemen. Deze Rekord moet U komen zien, liever vandaag dan morgen. U moet er in rijden, zelfs als U nog niet aan een nieuwe wagen denkt. Moderne bouw, klassieke schoonheid, méér ruimte, ook voor Uw koffers en dan dié enorme wegvast- heid, die zelfs de concurrentie graag ais voorbeeld noemt, bij zoveel economie. Want zuinig is de Rekord als geen andere in deze klasse. U vindt de Rekord in onze Showrooms, naast zijn grote broer, de onvolprezen Kapitan, in al zijn uit voeringen. Stel Uw bezoek niet uit; kom liever vandaag nog. Exclusieve afwerking details. 'n Reus van 'n motor onvermoei baar Meer kilometers op minder benzine. Rotsvaste wegligging. Verrassend comfort voor alle inzit tenden. Een zee van kofferruimte. Langere levensduur. Uitzonderlijk lage onderhoudskos ten. De hoogst denkbare Jnruilwaarde. Binnenkort óók leverbar het nieuwe model OPEL CARAVAN en OPEL BESTELWAGEN Showroom: Stationsweg 1 en 2 Kantoor, werkplaats en garage: Morselngei 1 b Hoge Rijndijk 5 Tel. 24741 IDEAAL OORD VOOR ZENUWPATIËNTEN" (Van onze parlementaire redacteur) Naar verwachting van de plano logen zal binnen tien jaar de Haagse agglomeratie (Den Haag met de aangrenzende gemeenten Rijswijk, Voorburg, Leidschendam en Wassenaar) zijn volgebouwd. Het plan voor de bouw van een geheel nieuwe satellietstad (Wils veen) voor honderdduizend inwo ners ten westen van en grenzend aan Zoetermeer, heeft gisteren in de Tweede Kamer echter weinig sympathie ondervonden. Alleen de PvdA kon ermee instemmen, maar uit alle andere fracties daalde een regen van kritiek neer op de ministers Van Aartsen (Volkshuisvesting) en Toxo- peus (Binnenlandse Zaken), achter wie een grote kaart stond opgesteld met de grote lijnen van het plan. Een bepaalde uitspraak over de regeringsnota met het plan Wilsveen is niet gedaan. De Kamer heeft er trouwens in eerste instantie niets mee te maken. Het is een zaak van de belanghebbende, zelfstandige gemeen ten. Het plan-Wilsveen bluft dus nog in de lucht hangen. Reeds voorontwerp Om de eventuele uitvoering van het plan-Wilsveen mogelijk te maken, heeft minister Toxopeus reeds een vooront werp van wet opgesteld teneinde te voor zien in de byzondere bestuursvorm van de nieuwe satellietstad. Volgens dat ont werp wil Wilsveen een „district" worden. In het bestuur zouden niet alleen de gemeenten van de Haagse agglomeratie, maar ook Zoetermeer en Nootdorp wor den vertegenwoordigd, omdat Wilsveen zal worden gebouwd op gebied van Zoe termeer, Nootdorp en Leidschendam. Aan die districtsraad zal de beslissing over de bouw van Wilsveen en waar het komt, worden overgelaten. Over die nieuwe bestuursvorm zal het parlement zich wel moeten uitspreken. Wanneer het wetsontwerp daarvoor aan de orde komt, wil de Kamer echter te rugkomen op de planologische aspecten. Daarom is de regeringsnota over het plan-Wilsveen gisteren niet voor ken nisgeving aangenomen, maar aangehou den. Tevoren had de heer Biewenga (AR) gezegd, dat hij geen reden zag om op korte termijn over te gaan tot de bouw van een grote Haagse satellietstad. De enige verantwoorde uitspraak, die volgens hem de Kamer zou hebben kun nen doen, is voorkeur te geven aan uit breiding van Zoetermeer in westelijke richting. Dan blijven alle mogelijkheden voor de toekomst open. Ook verwerke lijking van het plan-Wilsveen. Overi gens is Zoetermeer bereid voor die uit breiding de technische bijstand van Den Haag volledig in te schakelen. Afnemen De bevolking van Den Haag heeft eerder de neiging te verminderen dan toe te nemen, waarschuwde de heer Al- bering (KVP), die voorlopig zeer gere serveerd stond tegenover het plan-Wils veen. Door de industrialisatie vertonen de zuidelijke provincies al geen vertrek- overschot meer en het beleid van de re gering is erop gericht nu ook de noor delijke provincies tot ontwikkeling te brengen. De trek naar het westen, naar de Randstad Holland, zal daardoor sterk verminderen. In zo'n slaapstad van Den Haag, die Wilsveen wordt, zonder eigen levens kracht, kweekt men alleen maar zenuw patiënten, betoogde de heer Diepenhorst (CHU) op grond van ervaringen in Zwe den en Engeland. Het aantal maagzwe ren en echtscheidingen is in satelliet steden naar verhouding veel hoger dan in andere steden. De nieuwe bevolking moet zich geestelijk kunnen aansluiten bij een bestaande kern. Daarom gaf de heer Diepenhorst de voorkeur aan uitbreiding van de buur gemeenten van Den Haag, die popelen van ijver om de Haagse overloop op te vangen. Bovendien moet men bedenken, waarschuwde de heer Ritmeester (VVD) datde aanleg van zo'n nieuwe stad het RUk globaal duizend tot vijftienhonderd miljoen gulden zou kosten voor de aan leg van wegen, riolering, waterleiding, elektriciteit, subsidie in de bouw enz. Groei afremmen De beste oplossing zou volgens de heer Westerhout (PvdA) zijn geweest als men tydig de groei van de Randstad Holland had afgeremd. Het is nu te laat en men zal thans de oplossing moeten zoeken in de Randstad zelf. Dan is Wilsveen het enige aanvaardbare plan, al zijn er zeker bezwaren aan verbonden. Minister Van Aartsen constateerde, dat er in de Kamer helemaal geen sym pathie was uitgesproken met het plan- Reijens (uitbreiding van Pijnacker). Hij zei, dat er rekening mee moet worden gehouden, dat de bevolking van het westen des lands tot 1980 zal toenemen met 15 miljoen. Indien de ontwikkeling van de noordelijke provincies slaagt, zal de toeneming toch nog 1,5 miljoen be dragen. Men kan de ontwikkeling niet op haar beloop laten. Er moet richting aan worden gegeven. In de Haagse ag glomeratie zullen nog ongeveer 38 000 woningen kunnen worden gebouwd voor 125.000 zielen. Maar door het vertrek van bewoners uit de Haagse binnenstad naar de nieuwe woningen in de buiten wijken, zullen netto slechts ongeveer 60.000 nieuwe inwoners zich kunnen ves tigen. Moeilijkheden Wanneer een gemeente als Zoetermeer, met thans 8300 inwoners, moet uitbrei den tot een stad van 40.000 inwoners, dan schept dat volgens de minister on vermijdelijk moeilijkheden en zullen by zondere voorzieningen worden vereist. Bovendien heeft Zoetermeer voor zich zelf zo'n grote uitbreiding niet nodig. Daarom moet het probleem worden be zien in groter verband. De in te stellen districtsraad zal moeten uitmaken wat voor de Haagse agglomeratie de beste oplossing is. „Dan beslist de Haagse meerderheid in die districtsraad", merkte de heer Biewenga op. „En dan kan de Kamer er niets meer aan doen". Daarop antwoordde de heer Ritmees ter, dat de Staten-Generaal in eerste instantie geen zeggenschap hebben in de uitbreiding van gemeenten. Hij wacht dus tot de Kamer een bepaald wetsont werp wordt voorgelegd. Er is gisteren dus niets beslist. Men kan alleen zeggen, dat in de Kamer een duidelijke voorkeur is ge bleken voor het plan-Wilsveen (hoewel daar vele bezwaren tegen bestaan) bo ven het plan-Reijens, dat de oplossing zoekt in de uitbreiding van Pijnacker. Advertentie Weg ermee! Verwijder ze von-binnen-uit met Moonk t nieuwe ruhjvrgenwimidóel HAARLEMMERSTRAAT 68 TELEFOON 20784 Doorsnee-f am ilie geeft voorlichting over Horecabedrijf Het bestuur van het bedrijfschap Ho reca heeft het plan opgevat om geduren de de drie eerstvolgende jaren een voor lichtingscampagne te voeren, teneinde het publiek beter bekend te maken met het Nederlandse horecabedrijf in al zijn schakeringen. Daartoe is contact opge nomen met de schrijfster Annie M. G. Schmidt, die thans bezig is met het scheppen van een Nederlands Doorsnee gezin, dat zich in het kader van de campagne via de gebruikelijke media tot het publiek zal richten. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het geenszins in de bedoeling ligt, de karakteristieke Nederlandse huiselijk heid aan te tasten. Ook onder staatsbedrijf Nog dit Jaar wil de regering, aldus minister Wilhelmi gisteren, een ander staatsbedrijf reprivatiserenhet gaat hierbij om de Verenigde Tanklager und Transport A.G. te Hamburg, het groot ste tankopslagbedryf van Europa. Ook hiervan zullen in januari volksaandelen op de markt worden gebracht. Nienw pand50 jaar mechanisatie Dat hadden die tweeëntwintig tuinders op 2 augustus 1910 ook niet kunnen dromen Het jaar 1960 betekent voor de Coöperatieve Boerenleenbank enige tijd geleden herdoopt in Coöperatieve Raiffeisenbank-Leiden-' Oegstgeest een gloriepunt in haar vijftigjarig bestaan. In de eerste plaats was daar in januari van dit jaar de feestelijke opening van het nieuwe pand aan het Rapenburg; deze maand wordt het gouden jubileum gevierd, terwijl over enkele weken de administratie geheel gemechaniseerd zal zijn, hetgeen een belangrijke verbetering betekent. Als klap op de vuurpijl wordt dit jaar voor het eerst in de halve- eeuwse geschiedenis van de bank een balanstotaal van f. 10 miljoen bereikt, bij een totale omzet van ongeveer f. 110 miljoen. Die 22 tuinders zullen dit ook niet hebben kunnen dromen. Dat hun initia tief op 2 augustus 1910 tot het oprichten van een Coöp. Tuindersbank tot een der gelijk bloeiend bankbedrijf zou leiden. Van die oprichters zijn er thans nog vijf in leven De oudste van hen is de 95- jarige P. Stuifzand. De anderen zyn: A. Bloemendaal, M. du Prie, J. Springer en C. van Vliet. Nadat de bank een jaar had gewerkt, LEIDEN was er nog niet veel groei te bespeuren. (Van onze deskundige medewerker) De fokkerij van het blaarkop rundvee, rood- zowel als zwartblaar, ontwikkelt zich in de Rijnstreek blijkbaar gunstig: de jongste editie voor het „Nederlandsch Rundvee Stamboek" (N.R.S.), aflevering 83 G, omvangrijker door al haar voor- gansters, geeft hierin een mooi inzicht. Deze aflevering van het G-veeslag bevat de gegevens over minstens evenveel dieren als die van ons talrijkste het zwart bonte veeslag een halve of zelfs een kwart eeuw geleden. Het aantal preferente G-stieren is in het laatste decennium tot vijf beperkt gebleven. Alle zyn het Groningse fok- produkten en ze hebben in Groningen gefokt. Ze zjjn geboren in vier verschil lende stallen, de laatste twee zijn gefokt door F. J. Schuiringa te Frijtum-Olde- hove, wiens stal nog steeds een zeer voorname rol speelt in de blaarkop wereld, ook in de Jongste aflevering. Deze handelt o.a. over 241 nieuw opge nomen S(tamboek)-stieren, die zeer overwegend zjjn opgenomen met bc-f of bvoor hun algemeen voorkomen; 19 kregen de volle b en 80 of 81 punten, slechts 8 kregen b-f en geen bracht het tot ab 1 laat staan tot a ideaal) zoals indertijd Berend van k.i.-Gouda. Van die 8 b-f stieren zyn er vier Zuid hollandse, drie Groningse, één is uit de N.O.P. en één is een Gelderse; alle zijn ze in Groningen gefokt. De Gelderse kreeg het hoogst aantal punten, nl. 84; dan volgen een Zuidhollandse en een Groningse, ieder met 83 punten, de rest verwierf 82 punten. De Zuidhollandse van 83 punten is Winston, V. Ellart, van W. van Santen te Wassenaar, die van 82 zijn resp: Trio de Achilles 2, no 6494, V. Omuto, van C. van Zwieten te Alphen a. d. Rijn: Noor man 6474. V. Omuto. van L. Eikelen boom te Rijnsaterwoude en Bodo 6467, V. Reina's zoon, van C. Duivenvoorde te Rypwetering. Ze komen resp. uit de stallen Nienhuis te Usquert, Gebr. Werk man te V.'arffum, Iwema te Tinallinge en F. J. Schuiringa te Fr-tum-Oldehove. De 4 Zuidhollanders van de 9 van 81 punten zijn Max 6510, V. Bernard, van A. C. Röling te Ter Aar, gefokt door W. Hoogendoorn te Zoeterwoude; Gijs 6170, V. Karei v. Asinga, van C. A. Visser te Leimuiden, Alfred 6386, V. Paul. van A. van Dorp, te Hazerswoude en Nico 6502, V. Gustaaf 5, van P. C. den Hollander te Leiderdorp. Met 80 punten zijn opgenomen: Mar kus 6491, V. Bernard, van P. A. v. d. Zon te Barwoutswaarder, gefokt door W. Hoogendoorn te Zoeterwoude; Constan ten 6501, V. Gustaaf, van L. v. Gaaien te Alphen aan den Rijn, gefokt door H. Roest te Zoeterwoude; Willem 6495, V. Arend, van C. M. Rijkelijkhuizen te Rijnsaterwoude, gefokt door L. Kruijt te Zegveld en de Groningse Paul 6485, v. Omuto, van A. G. v. d. Hulst en W. H. v. d. Hulst te Alphen aan den Rijn. Een oudere stier, geb. in 1955 werd her keurd met b en 80 punten; eig. A. v. Vliet te Breukelen. Vijf best gefokt en best geproduceerd hebbende KS-koeien verwierven de ere titel van preferente stammoeder. Alle 5 in Groningen gefokt, drie uit stal Jac. Dijkstra te Oldehove: één daarvan is van P. Vollering te Nieuwkoop: de in 1946 geboren Beatrix 18511, V. Richard. Niet minder dan 121 stamboekkoeien werden op grond van hun goede pro- duktie en goed exterieur (minstens b) Keurstamboekkoeien (K.S.). Drie hier van kregen ab voor hun algemeen voor komen: twee uit stal F. J. Schuiringa; een jonge Jumbo kreeg 86. een Knaap dochter 85 punten (nog een Jonge Jumbo 83 en b-f); een uit de N.O.P. van E. Bosma te Rutten, die op de nationale tentoonstelling in Den Bosch zo'n best figuur maakte met zijn roodblaren. Aan 26 K.S.-koeien werd b-f toege kend. Hierbij waren 4 Zuidhollandse; Clazina 5 no 23895, V. Gustaaf, van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Estella 23909, V. Mytras, van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude: Elza 28531, V. Marcus, van J. Bunnik te Bodegraven en Kee 2, no 28618 V. Cesar, van H. F. J. Mooren te Oude-Wetering; de laatste kreeg 83, de andere kregen 82 punten. Van Moo ren werd ook nog twee Cesar-dochters K.S. met resp 80 en 79 punten. Met b en 81 punten werden er 20 opge nomen waaronder de Zuidhollandse Regina 13 no 25488, V. Bert, van Wed. C. Bly leven-Leef lang te Nieuwkoop; Roza 3 no. 26387, v. Bert, van A. C. v. d. Akker te Zoeterwoude; Jannie 4 no. 27026. V. Heracles, van L. Eikelenboom te Ryn- saterwoude en Hilda 28686, V. Martinus, van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude. Op oudere leeftyd werd herkeurd de in 1942 geboren Aaltje 2 16644 R, pre ferente stammoeder van H. Angenent te Woubrugge. Deze oud-gediende kreeg b-f en 84 punten! Blijkbaar was ze het waard nog eens nader gezien te worden; niet alleen omdat ze op oudere leeftyd nog zo'n best exterieur had, maar ook om haar hoge produktie: ze gaf; afge kalfd op de leeftyd van 14 jaar en 4 maanden, in 512 dagen 10481 kg melk met 3.81% vet, d.i. ruim 20 kg melk per dag en tegen de kilo boter per dag! Opmerkeiyk ls het grote aantal S(tam- boek)-koeien tegenover het kleinere aantal Registerkoeien (van onbekende afstamming). De fokker die het grootste aantal die ren tot de stamboekhuishouding bij droeg was na de Groningse Jac. Dijkstra te Oldehove (15 dieren) A. van Oostveen te Baambrugge (1 stier), 3 K.S.- en 10 S.-koeien); minstens even belangrijk waren de 13 van H. F. J. Mooren te Oude-Wetering: 1 stier, 6 K.S.- en 5 S.- koeien plus 1 R.-koe. Eveneens leverde 13 dieren: E. Bosma N.O.P. (1 stier, 8 K.S.- en 4 S.-koeien), terwijl met 12 volgde L. Eikelenboom te Rynsater- woude: 2 stieren, 3 K.S.- en 7 S.-koeien. Dan volgt W. van Santen te Wassenaar met 11 dieren: 2. stieren. 8. S.-koeien, 1 R.-koe en dan komen 2 fokkers ieder met 10 dieren een Groningse en A. J. Hartveld te Langeraar: 2 stieren en 8 S.-koeien. Zuid-Holland telt dus goed mee! Een aparte vermelding verdient stal F. J. Schuiringa te Frijtum. Daar wer den 9 van de 241 stieren gefokt (één met b-f evenals één van de elf van Jac. Dykstra) terwyl 9 koeien werden opge nomen: drie K.S.-koeien met resp. ab 86, ab 85 en b-f 83 en 6 S.-koeien, waarvan twee met ab 85 en vier met b-f 83 pun ten! Daar kunnen alle andere fokkers een voorbeeld aan nemen! Dat eerste Jaar kon worden afgesloten met een saldo van f4000. Maar de groei liet hierna toch niet zo heel lang op zich wachten. Onder voorzitterschap van de heer W. Bink (tot 1953> en met T. Kuypers als kassier (tot 1952) zyn de werkzaamheden van de bank belangTijk uitgebreid. Op het ogenblik worden alle bankzaken behartigd. In 1952 werd een fusie aangegaan met de Coöp. Boeren leenbank in Oegstgeest. vandaar het by- voegsel Leiden—Oegstgeest. Het huidige bestuur wordt gepresi deerd door de heer P. J. Kolderman, ter wijl met het kassierschap is belast de heer A. Jansen. De verdere bestuursleden zyn L. Snoeker (secretaris), L. Ver haar, J. van Vliet en C. G. Meyer. De raad van toezicht bestaat uit de heren: A. P. van Egmond (voorzitter), M. Ver haar (secretaris) en P. Oudshoorn. Er zijn zes personeelsleden. Op dit moment telt de bank ongeveer 600 leden. Vierduizend spaarders legden by de spaarbank f9 miljoen in. Het to tale krediet bedraagt f.4 miljoen. Viering Het gouden feest zal dinsdag 8 novem ber met een receptie in „Het Gulden Vlies" worden gevierd. Een week later (dinsdag 15 november) heeft in „Tres long" te Hilversum een feestavond plaats voor de leden. Tal van bekende radio- en televisie-artiesten zullen hun medewer king verlenen tydens een diner, dat aan ruim 800 personen wordt aangeboden. Advertentie! grote sortering, lage prijzen. MORSSTRAAT 25 - TEL. 24410 HET ADRES VOOR: DIERENVOEDERS Eerlijke Noor kwam terug... Een voormalige inwoner van de Noorse stad Harvik heeft zich bij de politie in die stad gemeld met de mededeling, dat hij nog een straf te goed had van 24 dagenin verband met het onder invloed van sterke drank besturen van een auto. De man was hiervoor reeds in 1956 ver oordeeld, maar hij emigreerde in dat zelfde jaar naar de Verenigde Staten en had daardoor de straf nooit uit gezeten. Thans is hij daar speciaal voor te ruggekomen.' De reis van zijn nieuwe woonplaats in Amerika naar Narvik had hij als volgt gemaaktper schip naar Kopenhagen, van Kopenhagen naar Kiruna per vliegtuig, en van Kiruna naar Narvik per trein

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7