Eichmann hoopt nog op H* een gimstig vonnis... SNELFIX Steylen won de Leidse Singelloop onbedreigd Regering in Bonn ontkentdat zij de verdediger zal betalen Moordenaar schrijft aan een dik boek WONDERPEER 11 Matroos van „Karei Doorman" in Sydney door collega neergestoken Oranje Groen vierde feest Koeperman is aangeslagen SPORTSPLINTERS MAANDAG 24 OKTOBER 1960 (Van onze correspondent in Bonn) De Keulse advocaat dr. Robert Servatius keerde dit weekeinde uit Israël in West-Duitsland terug met de ongelooflijke mededeling, dat zijn cliënt Adolf Eichmann hoopt op een voor hem gunstig vonnis in Het landelijke Nieuwerbrug bij j J Bodegraven is de afgelopen week in i beroering gebracht door een peer. a Het gebeurde in de boomgaard van de veehouder V. aan het Wey- f land 42. Pere» - en appelbomen f f staan daar r\j aan rfj. De pluk was f f vorige week in volle gang. De pluk- ker was juist aan de zoveelste boom i 4 bezig, een appelboom, toen hij tot a i zijn grote verbazing tussen de blo- J a zende appeltjes een welgevormde peer zag hangen. Hij plukte alle ap- pels rondom het wonder weg en liet f alleen de peer hangen. Hierna r waarschuwde hij de familie V. 4 Die liet er het eten voor staan. leden naar de kaalgeplukte boom a j met de eenzame peer. a Een ieder, die het horen wilde (en k wie wilde dat nu niet) moest de eenzame peer aanschouwen. f Niemand had ooit zo iets gezien 4 f en wist niet wat ervan te denken. f Tenslotte werd een deskundige 4 4 om advies gevraagd, die zaterdag- 4 4 morgen even kwam kijken. Iedereen a 4 hield de adem inHoe was deze a wonderlijke speling van de natuur tot stand gekomen Tot de deskundige nuchter vast- f stelde, dat een peer met een takje, f waar de bladeren nog aanzaten in 4 de appelboom was gevallen en daar 4 was blijven hangen. 4 Grote teleurstelling in Nieuwer- 4 brug, dat weer in haar landelijke 4 rust terugzakte Pommerenke gaat levenslang het tuchthuis iu (Van onze correspondent in Bonn) De rechtbank van de gezworenen te Freiburg in Zuid-Duitsland) veroordeelde zaterdag de 23-jarige Heinrich Pommerenke tot levens lang tuchthuis. Men volgde daar mee de eis van de officier, die vrij dag voor vier moorden en een reeks pogingen tot moord, alsmede voor meer dan 50 andere ernstige delicten acht maal levenslang had geëist. Zonder enige innerlijke beweging te laten merken incasseerde Pommerenke deze uitspraak. Met moeite maakte een politieagent de jonge moordenaar duide lijk, dat hij moest opstaan, want dat voor hem de kans op een vrij menselijk bestaan definitief was verkeken. Pom merenke had daarna maar enkele minu ten nodig om met zijn verdediger tot een akkoord te komen over verdere stappen: beiden zagen af van hoger be roep. Het vonnis werd dan ook direct van kracht. Pommerenke's verdediger kon in zijn pleidooi uiteraard geen enkele poging doen om een werkelijke verzachting van de eis van de officier van Justitie te krijgen. Tenslotte had zijn cliënt de vier afschuwelijke moorden ronduit erkend. De jonge misdadiger zelf was het ge weest die na zijn arrestatie als een grammofoonplaat was afgedraaid en vlotweg meer dan zestig misdaden tot in details had beschreven. En tijdens het proces was er in Pommerenke niets te ontdekken dat tot enige clementie aanleiding gaf. De verdediger vroeg dan ook een rechtvaardige strafPom merenke's laatste woorden waren: „Ik zou willen zeggen dat ik de straf wer kelijk en waarachtig heb verdiend. Alles wat ik heb gedaan was verschrikkelijk en bestiaal". Koning Hoessein zegt Nasser de waarheid Koning Hoessein van Jordanië heeft president Nasser van de Verenigde Ara bische Republiek een „communistische marionet" en een „dwaze farao" ge noemd. De Koning, die uit New York is terug gekeerd, zei in een toespraak via Radio Amman dat hij naar de Verenigde Naties was gegaan om de Arabische standpunten over Arabische en inter nationale kwesties uit te spreken. „Jordanië heeft altijd opstand, samen zweringen, atheisme, communisme en dictatuur afgewezen," zo verklaarde hij. Nasser is een „communistische mario net," die met de toekomst en het lot van Palestina speelde voor zijn eigen misdadige doeleinden. Hij verklaarde opnieuw dat hij een volksstemming onder de Palestijnen over hun eigen toekomst zou accepteren. Hij voorspelde dat Nasser spoedig aan zijn einde zou komen wanneer de Ara bieren zich zelf zullen bevrijden van de „dwaze farao die uit de Ver. Naties vluchtte na onze openhartige rede." Hoecsein voegde eraan toe dat de Syriërs niet meer geloven in Nassers leugens. zijn proces, dat het volgend jaar begint. Tezelfdertijd maakte men van regeringszijde in Bonn bekend, dat de Westduitse regering de verdediger van Eichmann niet zal betalen, zoals hier en daar be weerd is. De 65-jarige Servatius, die in Keulen bekend staat als een specialist in echt scheidingsprocessen, is in Israël nu juist niet al te vrolijk ontvangen. De ont vangst. zo verklaarde hij te Keulen, was zelfs koel en bijna sceptisch geweest. Men had hem een lijfwacht van twee man gegeven, die beiden perfect Duits spraken. Tijdens de eerste gesprekken met Eichmann, die beticht wordt van moord op zes miljoen joden onder het nazi-regime, had de ex-SS-Obersturm- bannführer en ex-gemachtige voor de „liquidatie van het jodenprobleem" hem verteld bezig te zijn aan een dik boek over zijn daden. Eichmann zou niets wil len verhelen, niemand willen sparen en zou reeds in zijn onderaardse cel in Is raël 2000 pagina's hebben volgeschreven. Kern van de verdediging van Serva tius zal, zo liet deze te Keulen duidelijk blijken, de bevel-is-bevel-kwestie wor den. Hij wil het gerecht trachten te overtuigen van de noodtoestand waarin Eichmann zich als SSofficier heeft be vonden, de man kon volgens Servatius eenvoudigweg niet onder de bevelen uit welke men hem inzake de moorden op de joden gaf. Servatius ontvangt welhaast dagelijks dreigbrieven, maar ook brieven die Eichmann verdedigen. Inmiddels heeft de regering in Bonn duidelijk gemaakt dat het geval-Eich- mann niet valt onder de bepalingen no pens het verlenen van juridische be scherming aan Duitse onderdanen in het buitenland. Noch het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn zelf noch haar bijzondere afdeling voor deze juri dische bijstand heeft Servatius opgedra gen Eichmanqpte verdedigen of zal deze advocaat betalen. Op 28 oktober zal het 73 jaar gele den zijn dat het echtpaar Meine Stelling (94) en Eitje Hofstra (91) en wonende te Oosterwolde elkaar beloofden lief en leed te zullen delen. Waarschijnlijk vormen zij nu het oudste echtpaar in ons land. Beiden zijn nog vitaal en doen hun eigen huishouden, in het kleine huis aan de Vaart tussen Oosterwolde en Appelscha. 's Avonds om een uur of acht gaan ze naar bed en 's morgens om half zeven wacht hun beiden weer een nieuwe dagtaak. Twee- of driemaal per iveek gaat de heer Stelling op de fiets naar Oosterwolde op 2 km. Het verkeer is wel druk op die weg, maar de heer Stelling gelooft, dat men wel een klein beetje rekening houdt met hem. Het echtpaar heeft drie kinderen groot gebracht, van wie er nu nog twee in leven zijn. Of beiden hun 75-jarig huiuelijk zullen beleven? De heer Stelling zegt daarover: „Wi'j kunnen niet alles meer verlangen, elk jaor dat wi'j der bi'j kriegen, bin we bliede mit". Automobilisten ernstig gewond In de nacht van zaterdag op zondag is op Rijksweg nr. 13 (Den Haag—Rot terdam). bij het viaduct van Overschie, een autoongeluk gebeurd, waarbij drie personen ernstig werden gewond. Het waren de luitenants ter zee derdeklasse, T. W. R. Doorman (25, chauffeur), en J. D. Bax (24), beiden uit Schiedam en de 21-jarige Rotterdamse student J. H. Wilton. De wagen reed bij een wegversmalling tegen een hek, geraakte in de berm, vloog vervolgens tegen enkele betonnen palen en sloeg tenslotte in een greppel over de kop. De drie gewonden zijn naar Rotter damse ziekenhuizen gebracht. Luitenant ter zee 3de-klasse T. W. R. Doorman, die de auto bestuurde, is een zoon van wijlen de vlootvoogd Karei Doorman, naar wie het Nederlandse vliegdekschip is genoemd. Het Centrale Gerechtshof in Sydney (Australië) heeft een 22-jarige Neder landse matroos eersteklas der Kon. Ma rine doen aanhouden, die zaterdagoch tend vroeg buiten een nachtclub in de Australische havenplaats een mede- opvarende van het vliegdekschip „Karei Doorman" met een mes heeft doodge stoken. De gezagvoerder van het Nederlandse vliegdekschip, kapt. A. Marcus, had aanvankelijk het Gerechtshof verzocht de zeeman onder arrest te stellen aan boord van het schip, teneinde hem in Nederland te doen berechten, maar het verzoek is afgewezen. Het slachtoffer van de steekpartij is de 25-jarige matroos eersteklasse A. N. R. Villanueva uit Dordrecht. Volgens de officier van Justitie bij het Gerechtshof had verdachte zich inge drongen in een groep manschappen, die omstreeks vier uur naar de nachtclub in een van de buitenwijken van Sydney waren gegaan. De man die onder invloed van drank verkeerde, reageerde kwaad toen hem gezegd werd weg te gaan. Na een ruzie buiten de nachtgelegenheid trok hij een mes en verwondde Villa nueva er dusdanig mee aan gezicht, hals en borst, dat deze kort daarna overleed. Volgens de officier van Justitie zijn de belangrijkste getuigen van het misdrijf de andere opvarenden van het vlieg dekschip, dat zaterdag naar Valparaiso (Chili) moest vertrekken. De consul-generaal in Sydney zal ech ter nog bemiddelen om toestemming te verkrijgen dat de dader naar Biak zal worden overgebracht, waar zijn berech ting voor de Zeekrijgsraad zou kunnen plaatshebben, zo heeft de Marinevoor lichtingsdienst medegedeeld. De voorzitter van het 15-jarige Oranje Groen was er zaterdagavond voor het voetlicht van een stampvolle Stadsge hoorzaal een beetje beduusd van. Zoveel cadeaus had hy aangeboden gekregen! Namens het actieve damescomité - bij monde van mevrouw v. d. Berg - werden overhandigd een grote medaillekast, 7 ballen, papiersnijmachine, een grote clubvlag en een rijdend hokje bestemd voor de kaartverkoop bij thuiswedstrij den. Dit laatste geschenk was uiteraard niet aanwezig en werd symbolisch aan geboden. De jeugd kwam aandragen - hiervoor zorgde de heer Annard - met een magnetisch speelveld t.b.v. instruc tie-avonden, vier hoekvlaggen en de daarbij behorende vlaggetjes voor de grensrechters. Ook de Belangencommis- sie van KNVB-verenigingen was present en de heer F. van Waveren liet zijn woorden vergezeld gaan van twee nieu we ballen. Inderdaad, een aantal indruk wekkende geschenken, die bewijzen dat de nog jeugdige vierdeklasser leeft en goed gezond is! OP ROLLETJES Alles verliep op deze uitstekend ge slaagde - door de jubileumcommissie ge organiseerde - avond op rolletjes. De voorzitter van de feestcommissie, de heer D. Bontje, verrichtte de opening, daarna volgde het reeds gememoreerde overhan digen van de vele geschenken. Uiteraard vergezeld van woorden van gelukwens en het de revue laten passeren van 15 jaar lief en leed van Oranje Groen. Ten be sluite van het officiële gedeelte werd er ook nog een actie afgesloten, n.l. de „suikerzakjes-actie". Op het podium werd geroepen de jeugdige F. Jordans, die het bestaan had het respectabele aantal van 3000 zakjes aan de man te brengen. Dit knaapje ontving een aan denken in de vorm van een polshorloge. De voorzitter van de vereniging, de heer H. H. van Egmond, onder de indruk van zoveel medeleven dankte met toepasse lijke woorden voor alle goede gaven en zette op zijn beurt het damescomité in de bloemetjes. Daarna ging men feestvieren. Het ge zelschap o.l.v. Frans van Dusschoten (conferencier) stond borg voor een goe de avond. En dit werd het ook. Zo goed zelfs, dat de jeugd - kennelijk onder de indruk van het optreden van The Blue Diamonds, bekend van radio en tv. - er van onder de indruk was. Het was rustig dus en zó konden de vele aanwezigen o.a. genieten van het optreden van Rita Co- rita en Coen, The Maluku Hawaiians, The Movers (acrobatiek) en de Tiroler- zang en jodelen van Pia Kersbergen. De avond werd besloten met een geanimeerd bal o.l.v. de heer C. van Leeuwen met medewerking van „The Game Breakers" onder leiding van John de Graaf. Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Nederlands B-elftal tegen Luxemburg A Het Nederlands B-elftal, dat woens dag in „De Vliert" in Den Bosch tegen Luxemburg A zal uitkomen is als volgt samengesteld Doel: Swinkels (VVV): achter: Heerschop (PSV) en Zaal (Sparta 1 midden: Notermans (Fortuna '54), Kraay (DOS) en De Koning (Sparta),! voor: Kerkhoffs (S. C. Enschede), Schouten (Feijenoord), Cees Groot (Ajax), Fransen (GVAV) en Koopal (Willem 2). In Den Haag werd zaterdag het feit herdacht, dat 175 jaar geleden Pierre Blanchard de eerste ballon- vlucht boven ons land maakte. De herdenking werd o.m. gevierd met een ballonvaart. Een van de op- varenden, die zich in oud-Holland se kledij hadden gestoken, was Max Tailleur, die blijkbaar vol vertrouwen de tocht tegemoet zag. (Van onze atletiekmedevverker) Drie atleten hebben er voor ge zorgd, dat de Leidse Singelloop van de Bataven niet helemaal een stille omgang is geworden: de SHELL-man Aad Steylen en de twee Leidse deelnemers, De Haas (A.V. Holland) en Reeuwijk (Bataven). Direct na de start bij de Morspoort- kazerne om klokslag half vier zochten deze drie eikaars gezelschap. Een dertig tal volgers mocht bewonderend toekij ken met een steeds groter wordende achterstand. Aan het beging van de Zijl singel kwam er enige tekening in de strijd. Reeuwijk kwam wat lucht tekort en moest zijn gasten loslaten. Wat ook toen al opviel, was dat De Haas nu niet bepaald een overtuigende indruk F oreholte-voorhoede mist stootkracht (Van onze correspondent) Wil het pas gepromoveerde Foreholte zo spoedig mogelijk de netelige po sitie, waarin het thans verkeert, verlaten dan zal er beslist een schutter moeten komen. Evenals in voorgaan de wedstrij den ontbrak het de voorhoede ook in de ontmoeting tegen VVP aan stoot kracht. Wel had de elftalcommissie spil Piet van Dijk als midvoor opgesteld, maar ook deze heeft zijn ploeg niet naar een overwinning kunnen voeren. Bovendien miste men hem in de achter hoede maar al te zeer. Uit de hoekschoppenverhouding, 9 te gen 6 in het voordeel van Foreholte, blijkt wel, dat de thuisclub zeker niet de min dere was. Tien minuten na het begin van de wedstrijd smaakten de Voor- houters zelfs het genoegen het eerste doelpunt te laten aantekenen. Mart van Dijk nam een vrije schop zo zuiver, dat de Haagse doelman kansloos was: 10. Nauwelijks een minuut later passeerde de VVP-midvoor zonder al te veel moeite de Foreholte-verdediging en Dik van Dijk moest voor de eerste maal naar het net: 1—1. Piet van Dijk trok er in de veertiende minuut in zijn eentje tus sen uit en zijn soloren werd besloten met een onhoudbaar schot: 21. Daarna werden de bezoekers iets sterker en toen het in de 37ste minuut aan de juiste dekking van de midvoor ontbrak, drukte deze zonder veel moeite het leer in het Foreholte-net: 22. De gasten namen drie minuten later de leiding door een treffer van de rechtsbinnen. Hiermee bleek al het kruit te zijn verschoten, want ook in de tweede helft kwamen beide ploegen niet tot scoren. Wel was Foreholte in die tweede 45 minuten iets sterker en noteerden wij driemaal een schot tegen het Haagse houtwerk. Tot een gelijkmaker brachten de Voorhou- ters het echter niet. Rechtsbuiten Hans van Dijk, die opnieuw goed voor de dag kwam. probeerde het nog wel een keer met een soloren, maar ook dat mocht niet baten. Reserve KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: Haarlem 2RBC 2 3—3: Excelsior 2Stormvogels 2 30; Fortuna VI. 2—SHS 2 2—3; VSV 2— UVS 2 3—2; EBOH 2—EDO 2 4—1. AMATEURS Res. 2e-klasse A: VCS 2—Celeritas 2 6—1: ADO 4DHC 3 2—1; SHS 4— Quick 2 2—0; LFC 2—VUC 2 1—0. Res. 3e-klasse A: Olympia 2—ASC 2 1—1; DHL 2—HBS 2 0—3; GDA 2—VVP 2 6—4 Res.'3e-klasse B: UVS 3—BEC 2 8—0; HVV 2—HBS 3 6—1; SJC 2—Rijswijk 2 23. Res. 3e-klasse C: Archipel 2—Foreholte 2 1—4; Quick 3—LFC 3 0—0; Wassenaar 2—UVS 4 90; Roodenburg 2—Laak kwartier 4 04. Res. 3e-klasse D: HBS 4—Woerden 2 02; HW 3Hoek van Holland 2 54; Westerkwartier 3Archipel 3 12. ZATERDAGVOETBAL Res, 2e-klasse: Zwart Wit 2—Gr. Lindt 2 2—5: Noordwijk 2—ARC 2 0—1; Quick Boys 2SSS 2 5—2; RVVH 2—Zwaluwen 2 7—3. Res. 3e-klasse A: Die Haghe 2Kat wijk 2 0—3; Noordwijk 3—Ter Leede 2 3—5; JAC 2—RCL 2 2—4; RAS 2— Rljnsburgse Boys 3 12. Res. 3e-klasse B: Excelsior M 2Sem per Altius 2 11—1; 's-Gravenz. SV 2- HBSS 2 0—4. Om wereldtitel dammen De Fransman Dionis bewaart zjjn bes te spel voor de Russen. Na zijn remise tegen Tchegolev snoepte hij zaterdag avond in Alblasserdam Koeperman een punt af. Zijn tactiek om steeds door het centrum te spelen, bracht hem weer succes. In een gecompliceerde stelling kwam de Parijzenaar voor een lastige beslissing te staan. Doch de greep bleek de goede te zijn. Koeperman kreeg wel iets beter spel, doch geraakte wederom in tijdnood. De Rus had het Dionis lastiger kun nen maken dan hij deed. Koeperman is duidelijk aangeslagen. Wat is er toch maar weinig nodig om de zelfbewuste zekerheid te verliezen. In zijn nervosi teit pleegde de wereldkampioen weder om een vergrijp tegen het spelreglement. Hij moest slaan, doch schoof een stuk. Dionis attendeerde onmiddellijk op de vergissing, en eiste herstel alvorens de tegenzet te doen. Met een dergelijke „Coupe Gasse" moet men bij de Fran sen niet aankomen. Dolgelukkig nam de oud-kampioen van Parijs de vele felici taties in ontvangst voor zijn uitstekende prestatie. De uitslagen van de achtste ronde waren: Dukel (Nederland)—Agliardi (Mona co) 2-0: Dionis (Frankrijk)—Koeper man (Rusland» 1-1; Saint Fort (Haiti) Verpoest (België) 0-2, Sen A Kaw (Suriname)—Verse (Frankrijk) 2-0, Tsjegolev (Rusland)-De Descallar (Ma rokko) 2-0; Gordijn (Ned.)—Baba Sy (Senegal) 1-1; Deslauriers (Can.)-Bom (Ned.) 1-1, Verse (Fr.)—Saint Fort (Haiti) 1-1. Na de achtste ronde luidt de stand: 1. Tsjecholev <Rusl.) 14 pnt, 2/3 Koe perman (Rusl.) en Baba Sy (Senegal) beiden 12 pnt, 4. Gordijn (Ned.) 10 uit 7 partijen: 5 6. Bom en Dukel (beiden Ned.) elk 9 punten, 7/8. Verpoest (Bel gië) en Deslauriers (Can.) elk 8 pnt, 9. Sen A Kaw (Suriname) 7 pnt: 10. Saint Fort (Haiti) 6 pnt uit 7 partijen; 11 Dionis (Fr.) 6 pnt; 12. Verse (Fr.) 5 pnt; 13. De Descallar (Marokko) 3 pt, 14. Agliardi (Monaco) 1 punt. Zwemdriekaiup LWV in Overdekte In de Overdekte hielden de Leidse Watervrienden een driekamp. waaraan deelnamen: „Frei Swimmer Wuppertal" en „De Zijl". Nadat de voorzitter van de LWV, de heer Lepelaar, de gasten welkom had ge heten waarbij over en weer herinne ringsplaquettes werden uitgewisseld, na men de wedstrijden een aanvang. De driekamp had een bijzonder spannend en sportief verloop. Na afloop van de zwemwedstrijden werd er nog een wa- terpolowedstrijd gespeeld tussen de LWV en Wuppertal. welke door de Leidenaren met 51 werd gewonnen. Na uitreiking van de prijzen volgde een „zwemmers- bal", waarmee deze internationale zwem- driekamp werd besloten. De voornaamste uitslagen: 100 meter vlinderslag heren: 1. Ton Plezier (Zijl) 1.24.1, 2. U. Pottman, Wup pertal 1.27.5, 3. L. v. Kampen (Zijl) 1.29.5. 50 meter vrije slag jongens: 1. J. Nieu- wenburg (LWV» 31 sec.. 2 B. Martijn (Zijl) 31.7. 3. F. Gehrke (Wupp.) 33.4. 50 meter rugslag meisjes: 1. I. Fla- man (LWV) 39.6, 2. B. v. d. Waals (Zijl) 405. 3. L. Snel (LWV) 44.1. 100 meter schoolslag heren: 1. J. v. d. Hulst (LWV) 121.7, 2. H v d. Moolen (Zijl) 1.24, 3. W. Smit (LWV) 1.242. 100 meter vrije slag dames: 1. I. van Oosten (Zijl) 1.16.6, 2. W. Teyn (Zijl) 1.16.8. 3. H. v. d. Vet (LWV) 1.21.4. 50 meter rugcrawl jongens: 1. P. On- vlee (Zijl) 34.5, 2. B. Martijn (Zijl) 38.4, 3. P. Laman (LWV> 43.4. 50 meter schoolslag meisjes: 1. R. v. d. Water (Zijl) 42.4, 2. M. de Gunst (Zijl) 46.4, 3. M. Verlint (LWV) 47 3. 100 meter vrije slag heren: 1. W. Berg man (Zijl) 1,04.5. 2 L. Stokhuizen (Zijl) 1.08 7. 3. P. Dool «LWV» 108.9. 100 meter rugcrawl dames: 1. I. Fla- man (LWV) 1.27.1, 2. I. v. Oosten (Zijl) 1.30.5, 3. E. Kleinsorge (Wupp.) 43,2. 50 meter schoolslag jongens: 1. K. Uit- tenhout (Zijl) 40, 2. G. Lagerman (Zijl) 42. 3. U. Saur (Wupp.) 432. 50 meter vrije slag meisjes: 1. B. v. d. Waals (Zijl) 36. 2. L. Chrispijn (Zijl) 37.5, 3. J. Kampfer (Wupp.) 384. 100 meter rugcrawl heren: 1. J. de Haas «Zijl! 1.14.5, 2 P. Onvlee (Zijl) 1.163, 3 J. Reyken (LWV) 1.31.4. 100 meter schoolslag dames: 1. R. v. d. Water (Zijl) 1.32.7. 2. G Heemskerk (Zijl) 1.35.3, 3. H. v. d. Vet (LWV) 1.37.4 5 x 50 meter vrije slag heren: 1. LWV 2.34.9, 2. De Zijl 2.35.1, 3. Wuppertal 2.51.9. 5 x 50 meter vrije slag dames: 1. De Zijl 3.02 .9, 2. LWV 3.20.6, 3. Wuppertal 3.26.2. De einduitslag was als volgt: 1. De Zijl 1055.5 punten. 2. LWV 1115,1 punten, 3. Wuppertal 1158.8 punten. maakte. Steylen domineerde, dat was duidelijk Ter hoogte van de Hoge Rijndijk ech ter. had de Rotterdammer zich nog niet van zijn belager weten te ontdoen. De Haas beet zich vast. Reeuwijk, voor spelden wij zou derde worden. Moederziel alleen ging hij over het asfalt. De grote groep noteerde op hem een achterstand van een kleine zestig meter. Alleen verder Ook nu weer vielen de beslissende klappen bij het N.B.L O-terrein. De Haas greep naar zijn linker dijbeen. „Ik kan niet meer", riep hij ons wan hopig toe. Hij stopte er zelfs mee. Het hoeft vanzelfsprekend nauwelijks betoog, dat Steylen hoegenaamd geen medelij den toonde. Integendeel, hij greep zijn kans. Het tempo werd opgeschroefd en de arme De Haas, die het toch nog een keer probeerde, keek weldra tegen een achterstand aan van een slordige 20 meter. Reeuwijk was het niet ontgaan, dat de oranjebroek met ernstige moeilijk heden te kampen had. Ook hij gooide er een schepje bovenop. En wat niemand voor mogelijk had gehouden gebeurde! Stadgenoot Gé Reeuwijk ging een ern stige bedreiging vormen voor de moei lijk voortploeterende A.V.Holland-man. Langzaam kwam hij nader en tegenover Oud-Hortuszlcht was het zo ver. De twee Leidse jongens lagen weer broe derlijk naast elkaar. Aan zijn verwron gen gezicht te oordelen vond De Haas deze geste van sportvriend Reeuwijk niet bijster attent. Steylen ging als een on bedreigde winnaar van deze Leidse stra- tenloop door de finish aan het einde van de Witte Singel, terwijl het Leidse duo zijn robbertje nog uitvocht. Reeu wijk werd het toen natuurlijk. Piet de Haas was ondanks zijn blessure moedig blijven doorlopen, maar kon aan het eind van deze martelgang toch niet ver hinderen, dat de Bataaf zich nog enkele meters van hem distantieerde. De clubprijs werd verdeeld door AAVC (Alphen) en de Bataven, daar beide clubs 13 punten bij elkaar liepen. De politie zorgde wederom voor een wedstrijd zonder verkeersmoeilijkheden. UITSLAGEN: 1. Steylen 16.41.8; 2. Reeuwijk 17.02.8; 3. De Haas 17.12.—; 4. Van Ginkel (GAC) 17.46.— (eerste B-klasser); 5. Vink (Edam) 17.53.— (eerste C-klas- ser). ROEIEN Amstel- kampioenschap voor skiffeur Alwin De jonge skiffeur Alwin van Willem 3 heeft gistermiddag het lange afstands kampioenschap van de Amstel veroverd. Onze beste scullers hadden niet voor de wedstrijd ingeschreven. De uitslag werd: afstand 7'i km: Eerste divisie: gladde skiff: 1. Alwin (Willem 3 30.09.7 2. Kels (Willem 3) 30.11.6; 3. Van Holst (Nautilus) 30.25.0; 4 Brands (Njord) 30.288; 5. Brilleman (Poseidon) 33.17.7. Tweede divisie: overnaadse skiff: 1. Doets (Cornelis Tromp) 31.32.3; 2. Ra ming (Proteus) 33.05.0; 3. Stoker (Wil lem 3) 33.40.7. VOLLEYBAL Damesploeg voor het 5-laiulentoernooi De Nederlandse dames volleybal-ploeg zal deelnemen aan het vijf-landentoer- nooi, dat van 2 tot 7 november a.s. in Parijs wordt gehouden. De overige deel nemende landen zijn Frankrijk. Honga rije, Joego-Slavië en Italië. De Neder landse ploeg voor dit toernooi is als volgt samengesteld: Corrie Blijleven (RVC, Rijswijk). Tilly Boer, Jenny Turkstra en Hetty Kok (al len Boemerang, Amsterdam), Ina Hoff, Toos Buchner (beiden Concordia, Rot terdam). Bep Sonneveldt. Lenie Diep straten (beiden St.-Paul, Dordrecht). Bep den Hoek (ZVC. Rotterdam). An- neke van Beelen (Celebes, Den Haag) Gerda Minnema (DES, Voorburg) en Riet van den Heuvel (Be Fair, Gronin gen). Trainer-coach Is Henk Blok. HENGELSPORT „De Bliek" hield een wedstrijd in de Ringvaart te Aalsmeer. De vangst was matig .Er werd 7540 gram aan de schaal gebracht. De uitslag was: 1. C. Zand vliet (definitief winnaar wisselbeker 1ste prijs); 2. P. de Vink; 3. L. v. Puffelen: 4 H. Schouten; 5. J. Zandvliet; 6. W. de Vink; 7. H. Redel (gr. voorn); 8. C. Schouten; 9. W. Wassink; 10. A. de Vink. „Hengelsport" hield een wedstrijd te Sassenheim. De vangst was zeer slecht. Uitslag: 1. J. Wassink 11 stuks (beker grootste aantal); 2. W. Gijsman 6; 3. J. Kanbier 4; 4. J. Korpelshoek 2 (beker grootste voorn); 5. F. Verstraten 4; 6. C. Habraken 5; 7. C. Wuister 2; 8. D. Brug man 2; 9. D. Boon 2; 10. J. Vijlbrief 1. Evenals vorig jaar heeft het Ne derlandse meisje Elly Botbijl het inter nationale toernooi floretschermen dames in Duisburg gewonnen. In de finale poule bezetten twee Nederlandse meisjes de eerste twee plaatsen. Elly Botbijl werd namelijk eerste met 6 overwin ningen en Marion Crawfurd werd twee de met 5 overwinningen. Het Zweedse nationale voetbalelftal zegevierde zondag in het Ullevi-stadion van Gothenburg voor 51.000 toeschou wers met 2—0 (1—0) over Denemarken. De Australiër Neale Fraser, die dit jaar in het herenenkelspel kampioen van Wimbledon en Amerika werd, is in een van de eerste ronden van het toer nooi om de kampioenschappen van Queensland op harde banen verrassend verslagen door de 19-jarige Greg Hughes, die won met 63 86.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5