Lasser wil echtgenote in café neerschieten nieuw ,\RATTEN" muizènX pasta vlok Bezoekers door kogels getroffen PICTOGRAM na- Met een enkel woord Agenda MAANDAG 24 OKTOBER 1960 NIXON-KENNEDY MORGEN IN EEN N.T.S.-UITZENDING Het vierde televisie-debat tussen vice- president Nixon en senator Kennedy zal door de NTS morgenavond om 22.10 uur, onmiddellijk na het NTS-journaal over het koninklijk bezoek uit Thailand, worden uitgezonden. Nieuw akkoord (Van onze t.v.-medewerker) Een nieuwe rubriek bij de KRO! Zou dat een verbetering betekenen of zou het iets zijn, dat na een moeizaam leven aan het eind van het seizoen moet worden opgeborgen op de rommelzolder? Het zou ons niet verwonderen als het een rubriek werd, die Jarenlang stand zou houden, want de eerste aflevering was bepaald veel belovend. Er stak denk werk achter en er was uitstekend geor ganiseerd. Het eerste schot was al in de roos: Greetje Kauffeld, die een liedje zong, gecomponeerd door de koning van Thailand. Men kon de melodie matig vinden, men kan niet van Greetje's zangstijl houden, maar een actualiteit was het, want elke krant schrijft over de compositorische liefhebberij van de hoge gast van deze week, maar wat presteert hij? „Nu dit!", kon de KRO zeggen. Na aandacht aan de Verenigde Naties te hebben besteed, ging het naar Spanje om iets over de vorstelijke bruid te vertellen. Dat ging dan bö monde van het enfant terrible van de familie en voor de Franse televisie. Tachtig hon den, 30 bedienden en 80 kamers, wer kelijk in deze volgorde werden de bij zonderheden opgelepeld. Maar daarnaast was er een aardig interview met een liefdezuster en veel verrukte Spanjaar den. Een actualiteit was het en daarom ging het. De rubriek van Neuman over buitenlandse aangelegenheden deed het minder in de veelheid. We zagen de noodzaak er niet van in. De Amerikaanse presidents-verkiezing werd niet alleen genoemd, maar ook getoond als een mengeling van carnaval en politiek. En daarna kwam op een zeer menselijke en daardoor ontwapenende manier de bisschop van Den Bosch zijn mening over verschillende onderdelen geven en repte over de koude wapenen in-de wereldpolitiek en het warme wa pen der liefde, dat daar tegenover moest worden gesteld. Ons dunkt, dat zo'n aanpak weinig weerstand zal ontmoeten bij andersdenkenden. In zijn totaliteit een goede start, een nieuw akkoord tus sen televisie en actualiteit. Teddy Scholten bracht de zaterdag avondakkoorden weer charmant, al kon den we het gepraat over „in zwang zijn" niet waarderen. Anders was het gesteld met de uitvoe rige film over Thailand. Tempels, stads beelden, blikken in het buitenleven, tele visie. danskunst, de rol van het leger, het w&s allemaal onthullend en geschikt om een indruk te krijgen van het land, waarover dezer dagen zo veelvuldig spra ke is. Dat we nu niet begrepen, wat een arorganische stad is en dat we wei nig genoegen zagen in de bokspartij, dat kan aan ons liggen. De wijze, waarop het drama aan de spoorweg werd behan deld, leek ons te loven. Alles bij elkaar kunnen we dit zater dagavondprogramma zeer bevredigend achten en het is prettig dat te kunnen constateren. Gala-festijn (Van onze t.v.-medewerker) De koek was nog lang niet op, want al liep het programma uit tot ongeveer 11 uur, we hadden nog 1 Vi uur feest voor de boeg. Over naar het concert gebouw, waar 't „Grand gala du disque" zou worden gevierd ter gelegenheid van de eerste uitreiking van de Edisons, een soort Oscars voor de zwarte schijven. Nu moet bij de beoordeling van dit evenement één ding vooropgesteld wor den. Het was een aangelegenheid, die erop gericht was, om mensen in de zaal iets te bieden en daarbij mocht de televisie tegenwoordig zijn. Onze maat staven moeten dienovereenkomstig wor den aangelegd. We vielen er door het uitlopen van het voorafgaande KRO- programma een beetje plompverloren in, maar konden door het achterwege laten van een introductie nog juist ervaren op hoe fijnzinnige wijze Hengeveld Debus sy vertolkte. Daarop brak de verwarring met de aankondiging uit, want het zou Lex Braamhorst zijn, maar hij deelde de koek met een stuk of vier anderen. We konden naar operazang kijken en luisteren, het Residentieorkest had zich verkleed voor Haydn's afscheidssymfonie met „candlelight" daarna. Maar de prui- kendragende musici stelden geen oude heren voor, zoals de commentator zei. Hij moet nodig eens naar het Rijksmu seum gaan om de schilderijen met prui- kendragende kinderen te zien Er kwamen orgeldemonstraties aan te pas en Pia Beek, alsmede een bijde hand Deens kindje, waarvoor men ver zuimd had een pianist te organiseren (Enrico Neckheim deed het toen eventjes en hoe!). Hoogtepunten werden geleverd door het Franse chanson. Eerst Nicole Louvrier, de „vrijwel foutloze edelsteen in de kostbare kroon van het chanson" en even later meneer „Honderdduizend Volt" Francois Silly, die zich uit aan hankelijkheid en waardering voor zijn stiefvader Bécaud is gaan noemen en wiens carrière, dank zij een aanbeveling van Edith Piaf begon met een optreden voor eenRotaryclub. Een dynamische figuur, die voor re gisseur Leen Timp niet licht te vangen was. Alleen toen Bécaud belegerd werd door fotografen, kon de televisiecamera het werk aan, omdat de zanger daar voor wel oog toonde. De voorstelling liep op zijn eind en de pry zen moesten worden uitgereikt. Daartoe was Caro van Eyck bereid gevonden (ze is door haar huwelijk gelieerd aan de platennyver- heid). Ze begroette en bedelde tal van representaten van buitenlandse mogend heden, die prijzen in ontvangst namen voor hun landgenoten. Van Beinum pos tuum, Sir Thomas Beecham, maar ook Frank Sinatra en „West Side Story" Prince kwamen uit de bus. Door de afwezigheid van Van Beinum jr. stag neerde de zaak even, Willy Alberti glom van geluk, Stalknegt was bescheiden als altijd en Caro van Eyck deed alles stijlvol zonder enige hooghartigheid. Maar als men ons nu vraagt of we de hele toeleg hebben begrepen, dan moeten we ontkennend antwoorden. Een jury van één ons onbekende samenstelling heeft georakeld en prijzen toegekend, waarvan de herkomst ons niet bekend was, al liet die zich wel raden. Het geheel werd door deze geheimzinnigheid niet ontdaan van de sluier van com mercialiteit, die weliswaar voorondersteld mag worden (waartoe dient anders zo'n prijs), maar die eerst aanvaardbaar wordt indien geheel klare wijn geschon ken wordt. Dit werd echter ten onrechte achterwege gelaten. We hadden na afloop het ge voel naar een advertentie te hebben zitten kijken, waarvan de tekst niet tegenstaande onze Inspanning in een wat rumoerige kleurigheid verloren ging. We verkeren in de onzekerheid of we nu bij de neus genomen zijn of niet en dat nemen we niet zozeer de pla tenindustrie kwalijk, maar wel de NTS. Tweeërlei registratie (Van onze t.v.-medewerker) Voor de registratie van schoonheid, aanhankelijkheid of tederheid deed de AVRO een oproep in de vorm van een fotowedstrijd, waarbij voor de beginne lingen (de andere klassen zijn gesloten) het dier onderwerp moet zijn. Toen men toch eenmaal aan de foto toe was, heeft men het nieuws onthuld achter het nieuws van de compositie van Jos Cle- ber, zo bekwaam geïllustreerd met fo to's van de amateurfotograaf architect- Piet de Goede, die over de DC-8 hande len. Het duurde een beetje lang en De Goede is een betere fotograaf dan pra ter, evenals Cleber een betere musicus is dan televisiespreker. Brusse Jan uit Parijs heeft zijn serie over de 7 werken der barmhartig heid afgesloten met een nuchtere regis tratie van het gevangenisleven in de Franse hoofdstad. Tegen het eind is hij toch wel iets meer gaan teruggrijpen naar de evangelische achtergronden, maar geheel bevredigend ging hem dat toch bepaald niet af. Lou van Burg spelshowde van uit Bel gië en loofde dan ook Belga's uit. Vlot, met wat meer fantasie en onder nemingsgeest geproduceerd dan in Ne derland (er was kennelijk meer geld tegenaan gegooid dan men zich hier kan permitteren) en het was voor de liefhebbers om van te smullen, leek ons. Prof. Romme moet enige tijd rusten „WU zullen prof. Romme geruime tijd moeten missen in het praktisch poli tieke werk en in onze partij." Deze me dedeling deed de voorzitter van de KVP, mr. H. W. van Doorn, zaterdagmiddag even na de opening en de begroeting van de buitenlandse gasten en van alle deel nemers aan het partijcongres. 's Ochtends had prof. Romme de voor zitter telefonisch ervan in kennis gesteld, dat hij ziek was geworden, dat rijn arts hem een geruime tijd rust had voorgeschreven en hem beslist had ver boden naar het congres te gaan. Advertentie ROEIT ZE GENADELOOS UIT Vooral de Ingelaste balletnummer waren charmant. Tot slot stellig het meest waardevolle onderdeel van de uitzending, de docu mentaire over zwangerschap en geboor te. We hadden van dokter Kater geen overweldigende herinnering, maar we moeten zeggen, dat hij onze verwach tingen overtrof door de toewijding, waarmee hij de prachtige en onthullen de film, die naar het voorkwam (en aangenomen moet worden) wetenschap pelijk verantwoord is, presenteerde. Het was een eerbiedige registratie in alle betrachte zakelijkheid. Bijzonder boeiend en veelbelovend voor de verwachte ver volgen. Naar wij vernamen, waren er in zijn geheel voor vertoning goedgekeur de film een paar coupures aangebracht, als het waar is, dan kunnen we alleen maar zeggen: jammer. Wat ons echter geboden werd, was al zeer de moeite waard. Moordaanslag te Rotterdam Kreten van angst en pijn ver mengden zich zaterdagavond in de „Old City Bar" aan de West-Kruis kade in Rotterdam met het geluid van pistoolschoten. De cafébezoekers - een avondje uit - lieten zich in paniek van de barkrukken op de grond vallen, verbijsterd en over donderd door het drama, dat zich kort na middernacht in enkele se conden over hen voltrok. En temid den van alle consternatie gilde in de kleine, rokerige ruimte een hoge vrouwenstem: „Genade Jan, niet doen Jan, een 37-jarige Rotterdamse lasser, had geen genade. In volle drift vuurde hij nog enkele kogels af, eerst in de richting van een van de buffetjuffrou wen achter de tapkast, die echter met een collega snel was weggedoken en daarna op twee bezoekers, die naar de telefooncel vluchtten om de politie te waarschuwen. Beide bezoekers werden geraakt. De 32-jarige monteur J. Th. Giljan in de kaak en de 20-jarige ma troos J. van Daele in de arm. Méér on heil kon de schutter niet uitrichten, want bij het zesde schot ketste het wa pen - de huls zat klem - en dat gaf de snel handelende café-eigenaar H. Cohen de kans om de dader met de hulp van enkele gasten te overmeesteren. „Je weet niet, wat je doet op zo'n moment", zei de heer Cohen er later van, „Ik sprong en had hem gelukkig direct goed vast". Overspannen De aanslag van de lasser was gericht tegen zijn 26-jarige echtgenote van wie hij al enige tijd gescheiden leeft en die nu als buffetjuffrouw in de „Old City Bar" werkt. Het echtpaar heeft twee kinderen. Volgens de politie moet de man in overspannen toestand hebben gehandeld, toen hij het zware cafégor dijn wegschoof, naar binnen stapte en zonder een woord te zeggen begon te schieten. Maar het pistool had hij, aldus de recherche, al een maand geleden in België gekocht, evenals de patronen, waarvan hij er nog vijf op zak had. Het was bij de cafébezoekers bekend dat de man 's avonds vaak op de West-Kruis kade rond slenterde en soms zijn vrouw „schaduwde" als zij van haar werk naar huis ging. Hij is nu in arrest. De eerste schoten drongen in het houtwerk van de tapkast. Redelijk De beide slachtoffers worden nog be handeld in het Coolsingel-ziekenhuis. 0 Vervolg van pag. 1 Vermin tierde kans op een wapenstilstand in Algerije? De Franse premier Debré heeft zon dag op het congres van de UNR (Union pour la nouvelle republique) verklaard, dat de kans op een wapenstilstand in Algerije is afgenomen, „omdat de op standelingen hun hoop hebben gevestigd op hulp uit het Oosten". Hij herhaalde dat Frankrijk geen po litieke besprekingen met de Algerijnse regering in ballingschap wil voeren al vorens deze heeft toegestemd in een wa penstilstand, en dat Frankrijk niet zal toegeven aan druk die op haar wordt uitgeoefend. „Wij zullen nog lang over Algerije moeten spreken", aldus Debré. Algerijnse verzetsstrijders, waarschijn lijk behorend tot het Nationale Bevrij dingsfront (FLN)hebben zondagavond in het dertiende en veertiende arrondis sement in Parijs aanvallen ondernomen op vijf posten van de in Franse dienst staande Algerijnse hulppolitie. De aanvallers waren gewapend met machinepistolen en handgranaten. Ze ven politiemannen, onder wie een offi cier, werden gewond. Twee verzetsstrij ders werden gedood, enkelen werden ge wond. Geen der aanvallers is gearres teerd. Een krachtige politiemacht onder de persoonlijke leiding van het hoofd der Parijse politie deed later invallen in café's en hotels. Verscheidene aanval lers werden gevangen genomen. Onge veer zestig verdachten zijn gearresteerd. In Lyon wierpen drie Algerijnse ver zetsstrijders een handgranaat in een café. Twee personen werden gedood en zeven liepen verwondingen op. Volgens een legercommuniqué zijn bij gevechten in het Aurès-gebergte in Al gerije de laatste tien dagen 326 opstan delingen gedood of gevangen genomen. Het aantal doden wordt geschat op on geveer 235. Het aantal doden aan Fran se zijde werd niet opgegeven, doch vol gens militaire kringen zou het niet groot zijn. Een Frans militair tribunaal in Oran heeft zondag twee Algerijnen wegens het plegen van aanslagen ter dood veroor deeld. Twee Algerijnen werden tot le venslange dwangarbeid veroordeeld, twee tot resp. vijftien en vijf jaar gevange nisstraf. •BwnofiQ idee: 3.rio6£worfi»/£*cii««e>tai»4. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Hun toestand is redelijk. De matroos werd aan de arm geopereerd. De ver wonding van de monteur is gecompli ceerder. De kogel drong namelijk bij de kaak het hoofd binnen en kwam er bij het oor weer uit. „Hij heeft werkelijk geluk gehad", was het commentaar van de medici. Over het motief van de aanslag is niets bekend. Daarover hoorde de Rot terdamse politie vrijwel de gehele zon dagmiddag de echtgenote van de dader. BINNENLAND - Zaterdagavond omstreeks elf uur is een 16-jarlge Jongen uit Heze zonder toe stemming met de auto van zijn ouders gaan rijden. Hij reed drie voetgangers aan, die rechts van de weg liepen. Eén der aangeredenen, een 18-jarige Jonge man, liep een schedelbasisfractuur op en brak belde benen en een arm. Hij ver keert in direct levensgevaar. Zijn 17-jarige zuster brak een been op twee plaatsen De derde voetgangster, een vriendin uit Zeelst, kreeg een shock. Zaterdagmiddag heeft de burge meester van Heer, de heer A. Kassen de Juliana-Boudewynprys uitgereikt aan de radio-Journalist Fred van Leeuwen, ver bonden aan de Regionale Omroep Zuid. Deze prijs heeft de gemeente Heer inge steld ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana en Koning Boudewyn op 11 Juli 1959 aan de gemeente. De Jaar lijkse prijs is bestemd voor dieenen. die met zijn werk op cultureel, literair of pu blicistisch gebied de onderlinge saam horigheid en vriendschap tussen Neder land en België het beste heeft gediend. Zaterdagmiddag is even beneden Lo- bith bij de Pannerdensekop het stoffelijk overschot gevonden van schipper Cor- nelissen van het m.s. „Vaarwel", dat op 7 oktober betrokken was bij de aanvaring met de „Tfna Scarlett". Schipper Corne- lissen werd nog steeds vermist. Zaterdagmorg is de Amerikaanse on derminister van Marine, de heer Fred. A. Bantz, voor een tweedaags bezoek aan ons land op het vliegveld Valkenburg aan gekomen. Vanmiddag is de Amerikaanse gast weer van Valkenburg vertrokken naar Napels voor een bezoek aan de Zesde Vloot. Zaterdagmorgen reed op de Weidu- merweg bij Wijtgaard (Friesland) een met zijn bestelwagen in de richting Leeuwar den rijdende 30-Jarige heer J. Roelé door de berm, dit over een afstand van dertig meter tegen 'n boom. Z(jn drie-Jarig doch tertje Tjltske kwam zo hard tegen het dashboard terecht, dat het kind ter Elaatse overleed. De man brak beide enen. BUITENLAND Ter gelegenheid van de vierde ver- Jaardag van de opstand in Hongarije heeft het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken een verklaring uitge geven. waarin gezegd wordt dat het Hon- faarse volk recht heeft „op zelfbeschlk- ing en verlossing van de onderdrukking door het Sovjetrussische imperialisme". Arbeiders die in Philadelphia bezig waren met het slopen van een afge dankt liberty-schip. vonden in een ver zegelde ruimte meer dan 500 zakken met post, bestemd voor Chili. Het schip had in 1945 zijn laatste reis gemaakt! De post zal alsnog worden afgeleverd. De vice-voorzitter van de uitvoeren de commissie van de E.E.G., de Neder landse oud-minister dr. S. L. Mansholt, heeft zaterdag een pluimvee-proefstation te Ploufragan in Het Franse departement Cotes du Nord geopend. Als gevolg van een aanvaring op de Mississippi tussen het 6.100 ton grote Italiaanse vrachtschip „Lorenzo Marcello" en het 8.481 ton metende Amerikaanse vrachtschip .Alcoa Corsair" zijn tien per sonen om het leven gekomen en meer dan zeventig gewond. De botsing deed zich zaterdagmorgen voor op een afstand van ongeveer vijftig kilometer van de mon- Dertig kilometer uit de kust van ding van de Mississippi. Bahla Blanca, Argentinië, is een blauwe haai gevangen van een legte van tien meter en een gewicht van ongevear 10.000 kilogram. Volgens het Russische persbureau Tass heeft een Russische geleerde in een vallei in het gebied van de Pamlr de enige voetafdrukken van een dinosaurus ter we reld gevonden. In een zandsteenlaag wer den vele honderden afdrukken gevonden, naar wordt aangenomen afkomstig van dinosaurussen met een gewicht van on geveer 8.000 kilogram en uit het tijdperk van 200 miljoen Jaar geleden. In verband met een volkstelling heeft de gehele bevolking van Turkije, ongeveer 25 miljoen zielen, zondag haar woningen tien uur lang niet mogen verlaten. De laatste volkstelling werd in 1955 gehou den. De bevolking bedroeg toen ruim 24 miljoen zielen. -r Mohammed Zahlr Sjah, de Koning van Afghanistan, is zaterdag in Cairo aangekomen. Hij blijft een week in de VAR. President Nasser heeft zaterdag avond aan een banket ter ere van de vorst gezegd er prat op te gaan, dat de VAR en Afghanistan trouw zijn aan de resoluties van de conferentie van Ban doeng, waarin de positieve neutraliteit wordt bepleit. Bij razzia's in de Afrikaanse wijken van Salisbury, Zuld-Rhodeslë. zijn zon dag 143 Afrikanen en een Europeaan ge arresteerd. De actie, die zich ook tot an dere steden uitstrekte, werd ondernomen in het kader van de wet op de landlope rij. Zaterdag werden, alleen al in de om geving van Salisbury, 233 personen gear resteerd. De wet op de landloperij is vo rige week van kracht geworden. Van gewoonlijk welingelichte zijde is te Londen vernomen dat Groot-Brit- tannië en de Verenigde Arabische Repu bliek binnenkort ambassadeurs zullen uitwisselen waardoor de diplomatieke be trekkingen tussen de twee landen een normale vorm zullen aannemen. Egypte en Syrië, die thans de Verenigde Arabi sche Republiek vormen, hadden in no vember 1956 aan de vooravond van de Brits-Franse militaire operatie tegen Suez, de diplomatieke betrekkingen met Groot- Brittannlë verbroken. Op 1 december zijn de diplomatieke betrekkingen hersteld op het niveau van zaakgelastigden. Ter gelegenheid van het huwelijk van Koning Boudewijn zal de uitgeverij van Dona Fabiola de Mora y Aragon een tweede uitgave van 50.000 exemplaren van het door haar geschreven en geïllu streerde boekje „Twaalf wonderbaarlijke vertellingen" op de markt brengen. In deze uitgave zulen drie tekeningen wor den opgenomen die Dona Fabiola onlangs in Madrid heeft gemaakt. De opbrengst van de boekjes wordt verdeeld tussen Bel gische en Spaanse liefdadige instellingen. Blijkens een rapport van de V.N. be draagt het aantal bezitters van televisie- ontvangers op het ogenblik over de ge hele wereld 94 miljoen; 66 landen met tezamen 1.953 televisie-zenders verzorgen nationale t.v.-programma's. Het vierde en waarschijnlijk ook het laatste televisie-debat tussen Kennedy en Nixon is vrijdag j.l. geëindigd in een ge- iyk spel. Ook van het tweede debat kon men dat zeggen, terwijl het eerste in het voordeel van Kennedy uitgevallen is en het derde in het voordeel van Nixon Aan het eind van deze unieke competitie 6taan belde kandidaten dus nog steeds gelijk. Sensationele veranderingen in hun posi tie leverde het vierde debat niet op. Jean-Paul Sartre en de Franse schrijfster Slmone de Beauvoir zijn zon dag uit Brazilië in Havanna aangekomen. Zij willen zich op de hoogte stellen van de Cubaanse revolutie. Premier Kroestjsjef heeft zondag avond in Moskou de afscheldsvoorstelllng van „The American ballet company" bij gewoond, aldus bericht Tass. Het Ame rikaanse gezelschap heeft een tournee van zes weken door de Sovjet-Unie gemaakt en o.m. voorstellingen gegeven in Lenin grad en Klew. De rechter in Chattanooga, in de Amerikaanse staat Tennessee, heeft, op aanbeveling van de blanke Jury, de dood straf uitgesproken over vier negerjongens van tussen 17 en 23 Jaar, die terecht heb ben gestaan wegens verkrachting van een 17-Jarlg meisje. De openbare aanklager had niet op de doodstraf aangedrongen. De Amerikaanse luchtmacht heeft zaterdagochtend vanaf Cape Canaveral met succes een Atlas-raket gelanceerd. De raket legde een afstand af van ruim 11.000 kilometer en kwam terecht op het doelwit, dat ongeveer 300 km. van de westkust van Zuid-Afrlka en ongeveer 1800 km. ten zuidoosten van St.-Helena was gelegen. De normale reikwijdte van een „Atlas" bedraagt ongevear 10.000 km„ doch de luchtmacht heeft reeds twee ra ketten gelanceerd, die een afstand van resp. 14.400 en 11.000 aflegden. Op een pont tussen Manhattan en het Staten Island is zondag een bom tot ontploffing gekomen. Niemand werd ge wond en de materiële schade is gering. Het is de vierde ontploffing in New York binnen een maand. De drie overige had den plaats in Manhattan, waarvan twee op Times Square. De Newyorkse politie neemt aan dat de ontploffingen het werk zijn van een maniak. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 403 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.25 De gouden toeter, toespr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Exodus, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Staatsiebezoek v.' h. Thailandse Ko ningspaar. 22.00 Volk en Staat: Pari. comm. 22.15 Kamerork. en soliste. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek- bespr. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunst bezit, lezing. 19.00 Gitaarspel. 19.30 Muz. lezing. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Volksliederen. 20.30 Progr. t.g.v. de Dag der Verenigde Naties. 21.25 Wat ons bezig houdt, gedachten wisseling. 21.55 Wat ons bezig houdt (II), gedachtenwis- seling tussen jongeren. 22.30 Nws., beurs- ber. van New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.25 pl.m. 11.15 Aankomst v. d. Koning en Koningin van Thailand. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Actueel Êrogr. 20.30 Filmvenster. 20.55 Film. 21.20 ocumentaire. Daarna: NTS: Extra-journ. i.v.m. het bezoek van de Koning en Ko ningin van Thailand. 22.20-23.10 Eurovi sie: Gala-conc. t.g.v. de Dag der Ver. Na ties. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. dr. F. Hartsuiker over bescherming tegen psychopathen. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over het ontstaan van het Christendom. 8 uur nam. Rapenburg 6: Spr. mevr. G. Sijsling over eenheid der godsdiensten. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K.L.M. ouder-emlgran- tenavond. Film en causerie W. L. de Haan. 8 uur nam. Waaggebouw: Tentoonstelling „Pas op de jeuga". 2.305 en van 710 uur nam. Wassenaar: Foyer Verenigings gebouw. oCntactavond W.I.K. 8 uur nam. DINSDAG Museum voor Volkenkunde: Jeugdbij- eenkomst Leidse week voor Int. Samen werking. Spr. dhr. J. A. M. van Zonne veld en dhr H. H. Frese over „Venster ge opend op Afrika". 8 uur nam. Staalwijk: Opening verkoopdag t.b.v. aflossing schuld wljkgebouw. 2 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studlekring „Prijswinnaars der cinemato grafie". 8 uur nam. Waaggebouw: Tentoonstelling „Pas op de jeugd". 2.305 en van 710 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Café AnibaLedenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 u. nam. Gulden Vlies: Lissone en Lindeman- Lakenhal: Leidse week voor Int. Samen werking. Bijeenkomst over zending en missie. Spreker ds. J. Th. Mackenzie, dr. A. Th. van Leeuwen en prof. dr. J. Sleyf- fers. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. en O.-studiecursus der filosofie". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. „Het dubbele gezicht c RijksherbariumProjectie-avond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmavond over Is raël door Lissone-Lindeman. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Najaarsuitvoe ring Sempre Avantl's „Jong en Jolig". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. J. Vanslna over „Religieuze kunst bij de Kuba (Kongo)". 8 uur nam Waaggebouw: Tentoonstelling „Pas op de jeugd". 2.305 en van 710 uur nam. ZomerzorgLedenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 7.30 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Ledenvergadering Leidse Assuratieclub. Spr. drs. Th. C. L. Kok over hypotheek en levensverzekering. 8 uur nam. Leidse Volkshuis: Leidse week voor Int. Samenwerking. Bijeenkomst voor vrouwen organisaties. Spr. mevr. P. H. Smits-Wit vliet, dhr. E. Boogerman en mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukelom. 2.30 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Vreewijkstraat 8: Opening uitbreiding rusthuis „Vreewijk". 8 uur nam. VRIJDAG Burgerzaal Stadhuis: Leidse week voor Int. Samenwerking. Spr. dr. L. G. M. Jacquet. Medewerking Leids Kamerkoor. 8 uur narn. De Harmonie: Expogé. Spr. wethouder A. J. Jongeleen over „Een reis door Lei den en verder". (Met dia's). 8 uur nam. Het Gulden Vlies: V.V.D. mevr. G. V. van Someren-Downer over de Mammoet wet. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rem. Kerk: Spr. prof. dr. L. J. van Holk „Christendom en zijn geestelijke mededingers. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm.. Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling .Panorama der prehistorie" Werk dagen 10—5 uur. s zon a a es 1—5 uur nam (tot 15 december) Rllksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon en feestdagen 2—4 uur Rllksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling over Ruanda en Urundi. Werkd. 104, zond. 14 uur; (t/m. 31 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober) UniversiteitsbibliotheekTentoonstelling 100 jaar vaderlandse geschiedenis aan Leidse Universiteit. Werkd.: 9-12 uur en 2-5 uur, 's zondags gesloten (tot en met 22 oktober) BIOSCOPEN Casino: „Canaille". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Als de kraanvogels overvliegen". 14 Jaar. Li(lo: „Genadeloze Jeugd". 18 Jaar. Werk dagen: 230,7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DINSDAG 25 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.16 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overdenking. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.15 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11,50 Volaan, vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12,50 Staatsie- bezoek v. h. Thailandse Koningspaar. 13.00 Nws. 13,15 Zonnewijzer. 13.20 Pla- tennws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.36 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.Ge sproken brief uit de Nederlandse Antillen, d. Henk Dennert. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. le zing. 18.30 R.V.U.: Oorlog en vrede: ont wikkeling en streven naar vrijheid in Azië en Afrika, d. prof. dr. E. de Vries. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege: cursus Democratie. 21.00 Viool en plano. 21.25 Vocaal ens. 22.55 Wereldkampioensch. dammen. 23.00 Nieuwe gram. m. comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.60 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zie ken. 12.00 Lichte muz. 12,20 Regerings uitzending: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Muz. korps. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Alt en plano. 16.00 Voor de kind. 16.15 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Wonderkinderen der chemie, klankb. 18.45 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. 21.10 Qulzprogr. 22.00 Liederen. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. en Staatsie- bezoek van Z.M. Koning Bhumibol en Koningin Sariklt v. Thailand. 23.00 Lich te muz. 23.30 Licht progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Documentaire. 21.15 Eurovisie: Ork. conc. m.m.v. solist. Daarna (pl.m. 22.00) Extra Journ. i.v.m. het bezoek van de Koning en Koningin van Thailand BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 1 00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 G ar. muz. 17.00 Klankb. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws, 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Klankb. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Verhaal. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Orgelrecital. 13.00 Gram. 13.31 Voor de arbeid. 14.00 Gevar. muz. 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Dans- muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Verz. progr. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorspel. 21.31 Lichte muz. 22.00 Hoorsp. 22.31 Ge var. muz. 23 30 Nws. en sport. 23.40 Lich te muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Gevar. muz. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Verz. progr. 21.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 23.25 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Nieuwe gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ra. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Opera- muz. 14.10 Solistenconc. 14.40 Liederen. 17.00 Kamermuz. 18.30 Operamuz. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.62- 24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Operamuz. 12.15 Piano spel. (Om 12.30 weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 School radio. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Plano en ork. 17.00 Nws 17.10 Pianorecital. 17.40 Boekbespreking. 17 50 V d. Jeugd. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Omr. ork. 19.50 Lezing. 20.00 Voordr. 20.30 Gram. 21.00 Omr. ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 ra.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.45 Gram. 15.30 Gi- taarmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 21.45 Gram. 022.0 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Luxor: „De zaak M.P.". A.l. Werkd.: 2.30 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wilde aardbeien". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Saboteur". 14 jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ilex: „Met getrokken pistolen". 14 Jaar. (vrijdag t.e.m. zondag). Werkdagen: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. „Liefde is mijn be roep". 18 Jaar. (maandag t.e.m. donder dag). Astra-theater Wassenaar vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 7 en 9.15 uur „Conny een meisje van 16". A.l. woensdag 2.30 uur; maan dag - dinsdag - woensdag 8 uur „Euro pa bij nacht". 18 laar. Donderdag 8 u. „Menschen im Hotel". 18 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend de Zuider-Apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Bö geen gehoor bü Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Insbruck Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon mist zwaar bew mist regenbui geh bew mist zwaar bew zwaar bew. regen licht bew mist zwaar bew regen regen geh. bew. zwaar bew mist zwaar bew zwaar bew. regen regenbul onbewolkt mist mist mist regen regen zwaar bew half bew. onbewolkt half bew regen zwaar bew regenbul a ei w ga S dl s "3 9 ö3 Is S Im 6 S3 zo 3 12 10 2 z 3 11 9 0.1 zo 2 13 11 0.2 zzo 4 14 10 0.6 zzw 4 12 9 0 zo 2 12 10 0 z 1 14 11 0 zo 2 13 9 0 zzo 4 15 9 2 no 2 1 -8 0 w.stll 6 -1 0 nnw 2 5 1 0 O 12 8 8 17 O 5 10 8 25 O 4 13 12 1 zo 2 14 9 3 zo 2 12 8 4 z 4 16 12 0 z 4 21 11 0 zo 2 17 7 8 no 12 18 13 10 z 4 11 9 2.1 o 1 12 7 3 z 2 19 4 0 zo 1 12 5 0 zw 1 11 9 15 nno 2 11 7 73 w.stil 14 7 0 w 6 18 6 0 w.stil 26 16 0 w.stil 25 14 0 ono 1 24 15 z 4 15 9 12 w 5 21 16 4 w 7 19 12 6

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2