iv Acht jaar geëist wegens poging tot doodslag en aanrandingen Met een enkel woord ABDIJSIROOP Agenda DONDERDAG 20 OKTOBER I960 Grillige paden (Van onze tv.-medewerker) Ook de AVRO heeft in onderdelen het programmaschema vernieuwd. Na het dapper geïllustreerde sportpanorama. kwam de rubriek „Televizier", die dit maal weinig met televisie van doen had. Een aantal dames stond wat stijfjes plechtig te zingen. Het deed het niet en dat was jammer voor een rubriek, die sprankelend zijn moet. „De kring" dan, dat was het nieuwe en daarvoor waren de verwachtingen hoog gespannen. Terecht naar ons oor deel, want de opzet leek aantrekkelijk; een aantal kunstenaars ongedwongen la ten praten over zaken die hun belang inboezemen en derhalve interesse heb ben voor (of kunnen opwekken bij) de kijkers. Het onderwerp was ook daarop afgestemd: het pocketboek. Maar helaas, bijna alles bleef in de goede bedoelingen steken. De eerste pech was, dat de ge spreksleider en gastheer ziek was. Dat had nl. mr. Straat moeten wezen en nu werd het de wat nonchalant-doende di recteur van „De Bezige Bij". Lubber huizen. Volgende peoh was, dat de hoofdca mera verkeerd stond opgesteld. Dat is wel iets, waarmee de regisseuze (een nieuwelinge) echt mee sukkelen kan. Er werd met animo wijn gedronken, maar haast niemand verdiende het. De intel ligente Jacques de Haan, deskundig op dit terrein als weinigen, had het gesprek veel te veel in handen, waardoor de eru diet van het gezelschap, mevrouw Van Schaik. herhaaldelijk moeite had om haar duit in het zakje te deponeren. Lubberhuizen gaf dan ook weinig leiding. Marga Minco's bijdrage bestond uit één vraag en in door het beeld lopen om naar een vuurtje te zoeken. De enige keer, dat er een vonk uit sprong. waaraan de kijker zich warmen kon. was toen de befaamde pocket van professor Bachrach over Shakespeare ter sprake kwam. Daarover werd tenminste iets zinnigs gezegd. Toen de uitgever ver weten werd, dat hij het kostelijke ding goedkoop had doen verschijnen, ver weerde hij zich door zich te verschuilen achter een suggestie van de auteur. Het was verkwikkend, dat de eindconclusie luidde: dat is nu een boek. dat een twee de uitgave in beter uitvoering rechtvaar digt. want dit mag niet binnen 20 jaar tot 'stof vergaan zijn. Dat zou dan de oceaanstomer zijn, drijvend op de rivier der goedkope uitgaven, een der kreten, waarin Bert Schierbeek zich sterk toon de of ander bonmot de wijn. die niet uit een asbak gedronken mag wor den. Het slot van de avond was voor Jos Cleber of feitelijk voor Jules de Corte. Korter kunnen we ons waarderend oor deel niet formuleren, maar ook nauwe lijks duidelyker. Er was veel werk gemaakt van de uit leg van het orkest, goed van bedoeling en fraai van tekst (van niemand minder dan Ernst van Altena). maar het leek ons allemaal niet geheel tot zijn recht te komen, onvoldoende althans voor de vele moeiten en kosten. De foto's van De Goede waren meer dan goed. Cleber componeerde er zuiver afgestemde mu ziek op. Speciale lof verdienen regisseur en cameramensen voor hun superieure bijdragen. Vuurtorenwachter op televisiescherm (Van onze Groningse correspondent) De vuurtorenwachter van het eiland Terschelling, de heer R. van Urk, zal naar aanleiding van zijn succesvolle uit zending voor de Oostenrijkse televisie op 6 november as. de gast zijn van Bruce Low in diens tweede showprogramma voor de VARA. De heer Van Urk vertel de onlangs de Oostenrijkse televisiekij kers op boeiende wijze bijzonderheden van het reddlngs- en bergingswerk aan de Nederlandse kust en had met deze uitzending zoveel succes, dat men in Oostenrijk reeds om een voortzetting van dit programma verzocht heeft. Of het zover zal komen is nog niet bekend. Eerst zal de heer Van Urk in ieder geval in eigen land op het beeldscherm verschij nen. Nachtmis uit Volendam (Van onze Hilversumse correspondent) De Nederlandse Televisie Stichting zal dit jaar op eerste kerstdag de plechtige nachtmis vanuit de parochiekerk van Volendam op het scherm brengen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, dat monseigneur J. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, de plechtige mis zou op dragen. Door ziekte van de bisschop is dit thans onzeker geworden. Voorts zal waarschijnlijk een koor van een Amster damse parochiekerk zijn medewerking verlenen. Woningraad bezorgd over beleid in 1961 De Nationale Woningraad heeft er bij de Tweede Kamer op aangedrongen, te bevorderen dat het contingent voor wo ningwetwoningen in 1961 wordt gehand haafd op tenminste het peil dat in 1960 gold en dat het daarin opgenomen aan tal van 5000 woningen met verhoogde bijdrage belangrijk wordt vergroot. In een resolutie, die aan de Kamer Is toegezonden, zegt de Raad, met be zorgdheid te hebben kennis genomen van het in de begroting uitgestippelde beleid voor volgend jaar. De bouw van meer dan 80.000 wo ningen in 1961 is binnen het kader van het gehele bouwprogramma mogelijk en zou ook in overeenstemming zijn met de verzekering van de regering volgens welke zij aam de woningbouw hoge priori teit wenst toe te kennén, aldus de resolu tie. Het totstand komen van 15.000 wo ningen in de z.g. vrije sector kan alleen dienen tot het voorzien in de behoefte aan woningen voor die gezinnen, die reeds in de thans geldende omstandig heden weinig hinder van de nog voor zeer grote groepen van de bevolking heersende woningnood behoeven te on dervinden. Ondanks de mededelingen over een zeer groot aantal aanvragen voor subsidieverlening ten behoeve van woningen in de z.g. a-categorle van de premie- en bijdragenbeschikking wo ningbouw 1960, bestaat nog generlei ze kerheid, dat deze aanvragen zullen lei den tot de bouw van huurwoningen, waarvan prijs en kwaliteit tenminste overeenstemmen met die van woning wetwoningen. Verlaging van het contingent voor wo ningwetwoningen is volgens de Woning raad in strijd met het streven naar bevrediging van de nog altijd zeer grote behoefte aan goede woningen, waarvan de huurprijs in redelijk te achten ver houding staat tot het inkomen van de lager bezoldigde groepen van onze be volking. Nieuw hotel vervangt „De la Promenade" Op de hoek van de Van Stolkweg en de Prof. B. M. Teldersweg. nabij de Söheveningseweg te Den Haag zal een hotel worden gebouwd, dat de naam „Maiestic" zal krijgen. Het gebouw zal zeven etages tellen en 26 meter hoog worden. De breedte zal 18 meter bedragen en de lengte 80 me ter. Er zullen 236 tweepersoonskamers annex badkamer komen. De bouwkosten zullen 7 8 miljoen bedragen. Het plan omvat verder de bouw van een verga derruimte. een kleine zaal voor uitvoe ringen en een groot restaurant. Deze bouw zal met zich meebrengen, dat het hotel ,.De la Promenade" aan de Söhe veningseweg zal moeten worden afge broken. BEDENKINGEN TEGEN OECUMENISCH CONCILIE Pater Satory heeft bezwaren De door het „Una-sancta-werk" be kende benedictijn Thomas Sartory heeft op een bijeenkomst van rooms-katholie- ke academici te Heme (D.) gerept van bepaalde bedenkingen, die volgens hem in brede r.-k. kring, met name in Duits land, ten aanzien van het aangekondigde oecumenische concilie van de R.-K. Kerk zouden bestaan. Pater Sartory zei o.a., dat het gevaar zou kunnen bestaan, dat de voorberei dende werkzaamheden die geheel in han den van de door de Paus benoemde com missies zijn. het werk van het eigenlijke concilie gaan vervangen. Hij vroeg zich af of het niet beter geweest zou zijn wanneer het r.-k. episcopaat de moge lijkheid had gekregen een sterkere in vloed op de samenstelling van de com missies uit te oefenen en of er voldoen de mogelijkheid was het werk van de commissies grondig te bespreken, of dat de bisschoppen alleen maar naar Rome zouden moeten komen om zonder meer hun „placet" aan de opgesteldq schema's te geven. Vol Volgens pater Sartory moet men in Rome de gedachte laten varen, dat al leen reeds een bijeenkomst van twee duizend bisschoppen indruk op de niet- katholieke wereld zou kunnen maken. Ook zou de vrees bestaan dat het secre tariaat voor de eenheid van de christe nen, onder leiding van kardinaal Bea, niet voldoende mogelijkheid tot het oe fenen van invloed krijgt. De meerder heid van de deelnemers aan het concilie komt uit de Romaanse wereld die met het probleem van de verscheurde chris tenheid niet voldoende op de hoogte zou zijn De Duitse rooms-katholieken stel len in al deze kwesties hun hoop voor namelijk op de persoon van de Paus. al dus zei pater Sartory. REFORMATIE-ROME Maandag 31 oktober zal Radio Neder land Wereldomroep in haar Nederlandse uitzendingen een gesprek uitzenden over de titel Reformatie-Rome", bezinning op hervormingsdag van het jaar des He ren 1960. Het gesprek, dat onder leiding zal staan van prof. dr. P. A. van Stemp- voort. hoogleraar te Groningen, zal wor den gevoerd tussen pater dr. Lescrau- waet uit het klooster Steyn (L.) en de lutheraan prof. dr. J. C. Mönnich uit Amsterdam. Vragen over aardgasreserve Het lid van de Tweede Kamer de heer Posthumus (PvdA) heeft aan de minis ter van Economische Zaken schriftelijk gevraagd te willen meedelen in hoeverre de uitspraak van het lid van het Euro pese parlement, de heer Victor Leemans juist is, als zou er in Noord-Nederland een aardgasreserve van 300 miljard kubieke meter zyn gevonden, en dat er reeds aanbiedingen voor aflevering aan eventuele Belgische gegadigden zouden zijn gedaan. ben". De Prins wees erop, dat ook in Kopen hagen de beantwoording van een hoogst belangrijk vraagstuk nagestreefd zal worden. „Wij zijn vol zorg over de schei ding tussen cultuur en economie, twee sferen van menselijke produktiviteit. Een scheiding, die onze vrije wereld van binnen dreigt te verzwakken, wanneer die groeiende kloof niet binnen afzien bare tijd wordt gedicht". Fondation Europeene de la Culture Prins Bernhard opende vanmorgen het vierde congres (Kopenhagen) Prins Bernhard heeft vanmorgen als die met het vraagstuk te maken heb- voorzitter het vierde congres van de „Fondation Europeenne de la Culture" te Kopenhagen geopend. Het is gewijd aan de verhouding tussen cultuur en economie in de twintigste eeuwse Wes terse maatschappij. Amerikanen en Europeanen zullen er hun ervaringen uitwisselen, zoals zij dat ook gedaan hebben tydens het zesdaagse „seminar", dat aan het congres is voorafgegaan. Zaterdag zal de Prins de Erasmusprijs- 1960 uitreiken aan de schilders Mare Chagall en Mskar Kokoschka. Nadat de Prins in zijn openingstoe spraak de Deense gastheren voor hun prettige ontvangst had bedankt, herin nerde hjj nog eens aan de voorgaande congressen in Amsterdam. Milaan en Wenen. Hij constateerde, dat de Fon dation na zich een eigen taak te hebben uitgestippeld, weerklank heeft gevonden in brede kringen van Europa. Zo werden er in Wenen middelen en wegen aangegeven om een verbetering van de menselijke betrekkingen tussen Europa en de in ontwikkeling zijnde landen tot stand te brengen. Dit dan naar twee kanten: ten aanzien van de in Europa studerenden uit die landèn en met betrekking tot een Europese vor ming van de in die landen werkende Europeanen. Uit de reacties, aldus Prins Berhard, die wij hebben ontvangen van tal van politieke, economische en cultu rele organen, die bij deze vraagstukken zijn betrokken, hebben wij de conclusie mogen trekken, dat wij met deze vorm van werkzaanheid op de juiste weg zijn. En daarmede is een van de wezenlijkste taken van de Fondation een vorm ge geven. „Ik kan het kort zo omschrijven: een bepaald belangrijk vraagstuk, dat nog niet is bewerkt, ter hand nemen, het door vakmensen en door discussie met mensen uit de praktijk klaarmaken voor behandeling en dan dit privé-initiatief doorgeven aan de ^overheidsinstanties, Amerika zet uitvoer naar Cuba stop Amerika heeft alle uitvoer naar Cuba stopgezet met uitzondering van voedsel en medicamenten. Buitenlanders in Washington betwijfelen de wijsheid van dit besluit, aangezien Cuba gedwongen zou worden zich nog verder te nestelen in de grijparmen van de rode regeringen in Oost-Europa. Maar specialisten van het Amerikaanse departement van Han del voorspellen, dat Castro's economie door de nieuwe maatregel op den duur zou worden lamgelegd, daar negentig procent van de Cubaanse industrie Amerikaanse machines gebruikt. Zonder Amerikaanse onderdelen zou men moei lijk kunnen doordraaien. Vele Amerika nen hopen, dat het bewind van Fidel Castro hierdoor omvergeworpen zal wor den. De Amerikaanse autoriteiten hebben voorts verboden Amerikaanse schepen zonder goedkeuring aan Cubaanse be langen te verkopen, over te dragen of te verhuren. Vliegende brigade in hoofdstad tegen parkeerovertreders (Van onze Amsterdamse correspondent) Een vliegende politiebrigade zal bin nenkort op strenge wijze optreden tegen het onjuist parkeren in Amsterdam, zo heeft burgemeester G. van Hall gister avond in de gemeenteraad medegedeeld. Niettegenstaande het agententekort bijna duizend man bedraagt, is. aldus de burgemeester, „het egoïsme van vracht wagenbestuurders en ook van chauffeurs van personenauto's zo treurig, dat men niet kan wachten op de invoering van parkeermeters om het parkeermisbruik tegen te gaan". Met name op de Amsterdamse grach ten doen zich vaak ernstige verkeersop stoppingen voor, doordat vrachtauto's worden gelost of 'n verkeerd geparkeerde auto alle verkeer lam legt. Amsterdam heeft een nota in voorbereiding over de toepassing van parkeermeters, opdat deze onmiddellijk zullen kunnen worden ingevoerd zodra deze wettelijk zijn toe gestaan. Acht jaar gevangenisstraf met af trek en daarna terbeschikkingstelling van de regering hoorde een 27-jarige Amsterdamse huisknecht gisteren voor de Amsterdamse rechtbank tegen zich eisen wegens een poging tot doodslag op een Amsterdamse prostituee en een reeks aanrandingen. De officier van Justitie, mr. G. R. Nubé achtte deze zware straf alleszins gerechtvaardigd om de maatschappij te beschermen te gen deze ernstig verminderd toereken baar verklaarde verdachte, die van zjjn tiende tot zijn twintigste jaar in de Rekkense Inrichtingen werd ver pleegd en twee jaar geleden op het slechte pad terecht kwam. De president van de rechtbank mr. B. van der Waerden achtte „het be lang der openbaarheid dermate gewich tig", dat hij geen gevolg gaf aan het verzoek van de raadsman om de zaak met gesloten deuren te behandelen. In de rapporten werd verdachte ge schetst als een driftig, onrijp en pri mitief man, met zeer weinig intelect, die lijdt aan bewustzijns- en karak- terstoornissen. Dr. Theunissen achtte hem „een gevaarlijke jongen", die zich van schuld niet bewust is. Een lang durige opsluiting achtte hij gewenst, zowel ter bescherming van de maat schappij als van de man zelf, die hij een patient noemde. Van terbeschik- kingstellen verwachtte hjj weinig heil, „want hij loopt dan misschien toch weg". De officier van Justitie sprak in zijn requisitoir van „een huivering wekkende reeks misdrijven". Lugubere details somde hij op, waarna hij zijn eis uitsprak. Mr. A. C. G. van Proosdij was van mening, dat zijn cliënt een onmach tige is. die behandeld moet worden en niet een onwillige, die straf be hoeft. De gevangenis vond hij geen bevredigende oplossing gezien de per soonlijke omstandigheden van verdach te. De rechtbank zal op 2 november uitspraak doen. PICTOGRAM m |or;v-omy HujsiojdQ ioee: a.mooy. ot&erei&r. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I BINNENLAND De metrobouw te Rotterdam zal toch nog een officieel begin krijgen, al Is er reeds een aanvang gemaakt met het graven van een bouwdok op het eiland van Brienenoord. het slaan van dam- wanden aan de Wlllemskade en het op breken van straten en het graven van putten op de Schiedamsedijk en de Cool- singel. Dat begin van het grote werk zal worden gemarkeerd met het slaan van de eerste damwand of met het steken van de eerste spade vermoedelijk door de minister van Verkeer en Waterstaat voor het 90 bij 45 meter grote bouwdok aan het Weena omstreeks half november. De voorzitter van de Canadese Se naat, de heer Drouln. en een lid, de heer Brunt, zullen van 25 tot 29 oktober in ons land te gast zijn. Op het programma van dit „Informeel bezoek ln parlemen taire sfeer" staat o.m. een ontvangst door de voorzitter van de Eerste Kamer. mr. J. A. Jonkman, een bezoek aan Amsterdam, en een bezoek aan het Internationale Hof van Justitie. De stichting „Het Amsterdams Bal let" zal voor het seizoen 1960-'61 een sub sidie krijgen van de gemeente Amster dam van f 335.000. Aldus heeft de Am sterdamse gemeenteraad vanavond be sloten. Aan de stichting „Amsterdamse Academie voor Dansopleiding" voor de cursus 1960-'61 werd een bedrag van f13.000 toegekend. De stichting „Het Ne derlands Ballet" krijgt voor elk der sei zoenen 1959-1960 en 1960-1961 een sub sidie van f 25.000. In de ouderdom van 86 jaar ls dezer dagen ln Limburg overleden de schilder Hendrik van Bloem. Hij is 17 Jaar lid ge weest van Artl et Amlcitlae ln Amsterdam en ongeveer 25 Jaar van Pulchri Studio ln Den Haag. Gistermiddag is de schilder op de begraafplaats Nieuw Evkenduynen te Den Haag ter aarde besteld. BUITENLAND De Westberlljnse politie heeft een inval ln de woningen van zes personen o.w. vier voormalige leden van verboden extreem-rechtse organisaties, gedaan. Tal rijke boeken van natlonaal-soclallstlsche strekking en nazistisch en neonazlstlsch propagandamateriaal werden in beslag genomen. Bij een aanvaf door zeven in leger uniformen geklede bandieten zijn nabij Ibague, de hoofdstad van de Columbiaan- se provincie Tolima, acht mensen ge dood. Een week geleden kwamen bij een soortgelijke aanval vijf mensen om het leven. In de Parijse voorstad Saint- Denis zijn vijf leiders van de groep van het Al gerijnse Bevrijdingsfront, die in noord- Parijs opereert, gearresteerd. De politie arresteerde hen in het huis waar zij ver gaderden. Als gevolg van met hevige storm ge paard gaande regenval staat het water in sommige straten van de stad Victoria, in de Amerikaanse staat Texas, drie meter hoog. Franse ingenieurs hebben het voor nemen aan de Franse zijde van het Ka naal gebruik te maken van de getijden voor de opwekking van elektriciteit ln een centrale, die kan voorzien in de helft van de Franse behoefte aan elek triciteit, zo is op een symposium van de universiteit van New York meegedeeld door prof. L. Escande. Deze ls adviseur van president De Gaulle op het gebied van de waterbouwkunde. In de plannen is de bouw opgenomen van een dam over een afstand van dertig kilometer of de golf van Saint Malo. uitgerust met turbo- generatoren onder water. Het water kan van de zee ln het reservoir achter de dam worden gepompt of in tegengestelde rich ting om de turbines ln werking te stellen. Canada en de V.S. hebben een pro ject goedgekeurd voor samenwerking bij de bouw van stuwdammen in de rivier de Columbia. De totale kosten bedragen rond 3 miljard dollar. Het Tautenberg-observatorium nabij Jena, ln Oost-Dultsland, heeft gisteren een twee meter grote reflector-telescoop in gebruik genomen. Volgens het Oost- dultse persbureau A.D.N. is deze telescoop de grootste ln Europa. De Zeissfabrleken. die haar hebben gebouwd, hebben aan de Sovjet-Unie en Tsjecho-Slowakije twee soortgelijke telescopen geleverd. De Indiase regering had eind augus tus J.l. geprotesteerd tegen schendingen van het Indiase luchtruim door commu- nlstisch-Chinese vliegtuigen. Peking had hierop geantwoord dat de schendingen waren begaan door uit Siam afkomstig? Amerikaanse toestellen. Het Chinese ant woord ls nu door de regering van India verworpen. De grootste brand in Manchester se dert de Duitse luchtaanvallen ln 1940 heeft gisteren een gebied van bijna vier duizend vierkante meter in de as gelegd. Twee brandweerlieden liepen verwondin gen op. Grote opslagplaatsen met katoen en meubilair gingen verloren. De schade wordt op een bedrag ter waarde van 15 miljoen gulden geschat. Dichte rookwol ken dreven over het centrum van de stad. Een. rechtbank te Bordeaux heeft een Franse vrouw en zeven Algerijnse mohammedanen veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van één tot zeven jaar, wegens het inzamelen van gelden voor de Algerijnse opstandelingen en het verbergen van wapens. De 20-Jarige Amerikaanse student Mark. H. Hlggins, die bij Albert Schweit zer in Lambarene werkte, is ongeveer drie maanden geleden, toen hij een reis door Kongo maakte, door een Kongolese sol daat doodgeschoten, zo is gisteren in Washington bekendgemaakt. De „Prawda", het officiële dagblad der Sovjetrussische communistische par tij, heeft blijkens een woensdag door Ra dio-Moskou omgeroepen bericht, kritiek geoefend op „ernstige tekortkomingen" bij het binnenhalen van de Russische ka- toenoogst. „In sommige gebieden is op onvergeeflijk slechte wijze gebruik ge maakt van mechanische oogstwerktuigen. In één gebied, waarvan gemeld is dat er zo snel werd gewerkt, is het plan voor de mechanische katoenoogst slechts voor 18 procent verwezenlijkt." Het werk ln de kolenmijnen in de Borinage lag gisteren vrijwel geheel stil als gevolg van een' 24-uurstaklng uit pro test tegen verdere sluitingen van mijnen als onderdeel van het saneringsprogram ma voor de Belgische kolenlndustrie. De staking wordt door de drie grote vakbon den, de socialistische, de r.-k. en de libe rale. gesteund. Zes pemaskerde bandieten hebben gisteren een echte Wildwestmanier een trein geplunderd op het station van het Canadese plaatsje Klngsey. Enige tijd vóór aankomst van de trein arriveerden zij in een vrachtauto voor het stationsge bouw. Twee van hen hielden de stations klerk en zijn gezin in bedwang, terwijl de vier anderen na aankomst van de trein, na eerst een schot op de locomotief te hebben gelost, de goederenwagon plun derden. De rovers maakten zich met 15 postzakken met geld uit de voeten. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief: act. sociale vraagstukken. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Ge- var. progr. 21.50 Orgelconc. 22.00 Perio dieke parade. 22.10 Vokaal ens. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.30 Heeft het ongeloof nog een toe komst?, lezing. 23.55-24.00 Nws. Dansmuz. 18.45 Sportpraatle. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en soliste. (In de pau ze: 21.00-21.25: Voor moed, beleid en trouw, klankb.). 22.15 Gram. 22.25 We reldkamp. dammen. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 •tact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Sports Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Fllmdocum. 20.30 Gesprek aan de schrijftafel. 20.40 Circus-progr. 21.25 Waar de vossen lopen, TV-spel. Uw gezin hoestvrij De 23 genezende bestanddelen in de vertrouwde fles Abdijsi roop (Akker-Siroop) verdrij ven de ziektekiemen en jagen de hoest weg uit uw gezin. Na aanrijding overleden De 65-jarige Haagse trambestuurder C. van Vessen ie gisteren bij een ver keersongeval in Den Haag om het le ven gekomen. Bij het oversteken van de straat werd hij aangereden door een vrachtwagen enkort nadat hij in de „Ursula-Kliniek" in Wassenaar was op genomen, is hy overleden. DONDERDAG Leidsche Volkshuls: Verkoopmarkt „De Ratel". 2.305 uur en 79 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Phllharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse; soliste Edith Gabry. 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis (Hoflaan)Le- denverg. Ned, Christenvrouwenbond. 8 uur nam. VRIJDAG Leidsche Volkshuis: Verkoopmarkt „De Ratel". 2.305 uur en 79 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Vrou wenbond. Spr. G. A. Olff over Italië. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Toneelvereni ging D.O.B. speelt „Het straatje". 8 uur nam. De Waag: Opening politietentoonstelllng „Pas op de Jeugd". 2.30 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm., bijbelstudie 11 uur ds. H. K. la Rondelle. Leidsche Volkshuls: Tien jaar Werkge meenschap „De Ratel". Medewerking ver lenen Jules de Corte en Freek Sachs. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelver. „T.I.G." speelt „Zware beschuldiging". 8 uur nam. Wijkgebouw Irene (Driftstraat 49a) Propaganda-middag C.J.M.V. „Irene". 5-7 uur nam. Leiderdorp: Kantine Touw- fabrieken. Toneelavond buurtver. „Zijl- kwartier". 8 uur nam. ZONDAG Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. dr. J. Jong over het rassenvraagstuk. 10.30 u. voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over het ontstaan van het Christendom. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: K.L.M. ouder-emlgran- tenavond. Film en causerie W. L. de Haan. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K en O.-film studiekring „Prijswinnaars der cinemato grafie". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning 12.50-1.20 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de behandeling van de psychiatrische patient 8 uur nam te 7.30 uur Rapenburg 61: K. en O.-studiecursus „Het dubbele gezicht der filosofie". 8 uur nam. „Jong en Jolig". Stadszaal (grote zaal): Najaarsuitvoe ring Sempre Avantl' uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: zing dr. J. Vanslna over „Religieuze kunst bij de Kuba (Kongo)". 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN RUksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 's zondags 1—5 uur nam (tot 15 december) RUksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen 7an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur RUksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl. Werkd. 104. zond. 14 uur; (t/m. 31 oktober). RUksmuseum vuur Volkenkunde. Ten toonstelling „zeg het met bloemen In het Chinees" (Tot 31 oktober) UniversiteitsbibliotheekTentoonstelling 100 Jaar vaderlandse geschiedenis aan Leldse Universiteit. Werkd.: 9-12 uur en 2-5 uur, 's zondags gesloten (tot en met 22 oktober) DE BIOSCOPEN Trianon „Als het bloed kookt" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex '„Glimlach en sterf" (18 jr.). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De zedenpolitie grUpt ln". 18 Jaar. Casino „Op het spoor der verdwenen vrouwen" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: Donderdagcyclus „Slachtoffers van het trottoir. 18 Jaar. Lido „Opgejaagd door de liefde" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR VRIJDAG 21 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ter. 7.13 Gram 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wateret. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Pianorecital. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Caril- lonspel. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nwi. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.06 Schoolradio. 14.25 Radio Fllharm. Ork. 15.05 Gram. 15.15 Metropole ork. 16.00 Lezing over bloemen en planten. 16.15 Ka- mermuz. 17.00 Voordr. 17.20 Vokaal ena. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Verslag v. h. Intern, volks- muz. feest 1960 te Luzern. 18.20 Licht progr. 18.50 Regeringsuitzending: Soc. ac tualiteiten, door J. C. Visser, Hoofd afde ling voorlichting van het ministerie van Sociale Zaken. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. en artistieke act. 21.30 Sa menzang. 22.00 Gram. 22.10 Kamermuz 22.25 Wereldkampioensch. dammen. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Promenade ork. 23.45 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en verkeerswenken. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9 00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: Dit en het andere, le zing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Zangrecital. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Carlllonbespellng en draalorgelmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 14.40 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz. zing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. teen agers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, le zing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Meisjes koorVPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-Nws. 20.00 Nws. 20.05 Vijftig Jaar Kweek- en Leerschool Haags Genoot schap. lezing. 20.15 Voordr, 20.25 Declama tie. 20.40 Op het eerste gezicht, toneel- premières. 20.50 De wereld vergadert, le zing. VARA: 21.00 Qulzprogr. 21.50 De wereld ls te klein, klankb. 22.15 Bultenl. weekoverf. 22.30 Nws. VPRO: Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 Act. progr. NTS: Eurovisie: 20.50 Intern. Spring concours te Brussel. VARA: 21.15 Kunst- kron. 21.45 Muz. Herdenkingsprogr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.15 Lichte muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de progr.'s v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brlevenbeantw. 16.30 Geluidskron. 17.00 Ork. conc. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Workshop. 21.00 Ork.- zing. 21.50 Ork. conc. (verv.) 22.35 Quiz. 23.00 Nws. en rep. 23.30 Gram. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.00 Lichte muz. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Gevar. muz. 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Fan fare ork. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Da le's dagb. 17.45 Uitsl. races en gevar. muz. 18 31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.24 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Popul. liedjes. 21.31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dansmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork.- conc. 14.00 Svmf. ork. en sol. 16.05 Kamer muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Mignon, opera. 21.45 Nws. 23.20 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 18.30 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.16 Kamermuz. 20.00 Amus. muz. 21.45 Gram. 23.52-24.00 Weer ber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Voor de landb. 12.45 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgel en slag werk. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Planorecital. 16.15 Omr.- ork. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Pianorecital. 18.10 Voor dracht. 18.20 Voor de sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Symf. ork. en sol. (Om 20.50-21.05: Kunstkaleidoscoop) 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 2245 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13 15 Lichte muz. 14.03 Gram. 14.30 Lich te muz. 15.00 Belg. muz. 16.07 I^s Hu guenots. opera. 17.00 Nws. 17.10 Les Hu guenots. opera (verv.). 18.38 Kamermuz. 19 30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Plano recital. 21.00 Hoorsp. (I. d. pauze: we- reldnws.)Aan het einde van de uitzen ding: Nws. Luxor „De zaak MP." (Alle leeft.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wilde aardbeien". (18 jr.). Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-theater (Wassenaar: Van vrUdag t/m. woensdag dagelijks 8- uur; zaterd. en zond. 7 en 9.15 uur „En eeuwig zingen de bossen (14 Jr.); donderdag 8 uur „Peyton Place" (18 Jr.): zondag en woensdag 2.30 uur „Dik Trom en het circus". (Alle leeftijden). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. BU geen gehoor bij üw hulsart* of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) f I a •ag a ls Amsterdam zwaar bew. O 5 11 7 0 Den Helder geh. bew. O 8 12 7 0 Ypenburg Vlissingen licht bew. geh bew. O ono 5 6 12 12 7 10 1 5 Eelde mist o 6 10 4 1 De Bilt geh. bew. O 2 11 6 0 Twente zwaar bew. ono 3 12 6 0 Eindhoven licht bew. no 3 12 7 1 Z.-Limburg zwaar bew. ono 2 14 6 0 Helsinki regen ozo 3 3 3 0.2 Stockholm regen ono 4 6 5 3 Oslo sneeuw nno 3 6 3 0.1 Kopenhagen geh. bew. ono 6 8 4 0.2 Aberdeen regen zo 5 11 9 7 Londen regen O 2 14 11 11 Brussel geh. bew O 3 14 7 1 Luxemburg zwaar bew. ozo 2 11 5 0 Parijs Bordeaux geh. bew. O 2 16 10 2 regen wzw 8 17 12 5 Grenoble zwaar bew. z 8 20 12 0 Nice geh. bew. w 5 16 12 1 Berlijn Frankfort mist O 3 9 4 0 zwaar bew. no 2 14 2 0 München licht bew. zzo 2 14 1 0 Zürich zwaar bew ono 1 14 1 0 Genéve zwaar bew. w.stll 16 4 0 Locarno regen mist no 2 14 6 0.1 Wenen zo 4 11 5 2 Insbruck licht bew. w 5 15 2 0 Belgrado half bew w.stil 15 2 0 Rome half bew z 9 20 8 0 AJacclo geh. bew. ono 4 18 8 0 Madrid i •-•"-egen z 4 7 Mallorca regen licht bew. zzw 9 10 Lissabon w 6 1» 11 47

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2