Krantenbezorgers Laatste Berichten Cfn&vJ) Kamerleden lunch-gasten van de studenten Stadsnieuws Geen uitspraak vetgehalte melk Plagerijtjes aan Belgische grens WOENSDAG 19 OKTOBER 1960 Tussen de ochtend- en de middagzitting van de Kamer waren de leden van de Tweede Kamer vandaag de gasten van de Nederlandse Studenten raad, die een lunch aanbood in de Rolzaal op het Binnenhof. Deze lunch was bedoeld als een laatste onderdeel van de actie van de Nederlandse stu denten om de door minister Cals voorgestelde be perking van de studievrijheid te torpederen: door een ernstig woord van man tot man en door een luchtig lunch-programma van leden van studenten cabarets. Op deze foto ziet U de praeses van de Nederlandse Studentenraad, tevens praeses colle- gii van het Leidsch Studenten Corps, de heer L. G. Schimmelpenninck. die de lunch presideerde, tussen de Kamerleden mevr. mr. J. M. Stoffels van Haaf ten uit Haarlem en mr. dr. C. Berkhouwer uit Alkmaar. Enige tientallen Kamerleden en iets meer studenten woonden de lunch bij. Hedenmiddag debatteerde men in de Kamer over de herziening van de Hoger onderwijswet, waarbij het beruchte artikel 60 over de beperking der studievrijheid ter sprake kwam. (Foto L.D./Holvast) Romeinse legioensvesting NIEUWE OPGRAVINGEN In het Rijksmuseum van Oudheden hield prof. dr. H. Brunsting gisteravond een lezing over „De Romeinse legioens vesting te Nijmegen". Van de door dr. J. H. Holwerda om streeks 1920 onderzochte Romeinse legerplaats te Nijmegen, waar na de op stand der Bataven tussen 71 en 103 het tiende legioen in garnizoen lag, is in de laatste jaren, aldus spreker, nog het een en ander opgegraven. Zo werden in 1951 een rij kazernebarakken gevonden, in 1957 en '58 een officierswoning met peristyltuintje, in 1959 en '60 woningen van lagere officieren, een waterleidings installatie. een der 4 poorten, een stuk van de vestingmuur met bijbehorende grachten. Een en ander als fundament- resten en grondsporen. Het blijkt, dat er 3 perioden te onderscheiden zijn: in 70 en 71 lag hier blijkbaar het tweede legi oen, dat in 71 naar Engeland vertrok. Het is niet bekend, of het tiende legioen onmiddellijk zijn plaats innam, maar het moest alles weer van de grond aan opnieuw opbouwen, eerst in hout, zoals zijn voorganger, daarna in steen. Van deze laatste periode is uiteraard de plat tegrond het duidelijkst en het volledigst. Hoogst interessant zijn voorts de spo ren van prehistorische graven en be woning, die onder en tussen de Romein- AARLAN DERVEEN Gem. aanbesteding Gistermorgen is ten gemeentehuize aanbesteed het aanleggen van enkele straten en rioleringen in de omgeving van de Jacob van Damstraat. Er waren 6 inschrijvingen, waarvan de laagste van de Fa J. Stam te Voor schoten (f 34.900). De gunning is aan gehouden. LEIDERDORP J. Arnoldus ontving een koninklijke onderscheiding VEERTIG JAAR IN DIENST VAN DE VER. TOUWFABRIEKEN Gisteren was de heer J. Arnoldus, baas van de haspelmakerij, veertig jaren in dienst van de NV Ver. Touwfabrieken. De directie ontving de jubilaris die in gezelschap was van zijn vrouw en zijn zoons met hun echtgenoten. De directeur, de heer H. B. Haanap pel. ging in het kort de levénsloop van de jubilaris in het bedrijf na. Spreker prees zijn vakmanschap als onderhouds- timmerman en zijn trouw aan het be drijf. De heer Haanappel herinnerde ook aan de activiteiten van de heer Arnol dus als lid van de vrijwillige fabrieks- brandweer en voorzitter van de klaver- jasclub. Spreker zegde de jubilaris dank voor alles wat hij in het belang van het bedrijf heeft gedaan. Hij overhandigde hem tenslotte het vererend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de daarbij behorende zilveren draaginsigne, een gouden armbandhor loge, alsmede een enveloppe met inhoud. De burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen, deelde de heer Arnoldus mede, dat het HM. de Konin gin heeft behaagd hem de zilveren ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De jubilaris had vervolgens de geluk wensen in ontvangst te nemen van de heren D. J. v. d. Moortel en I. Vogelen zang. De ohef van de Onderhoudsdienst, de heer P. J. G. Polhuys, feliciteerde de jubilaris met wie hij niet minder dan 27 jaren heeft samengewerkt. De heer R. J. Belonje, assistent-chef. onderstreepte de woorden van de vorige spreker. Namens de groep toezichthou dend personeel sprak de heer A. de Kruiff en namens de ondernemingsraad de heer P. Wouters. Het voltallige per soneel van de onderhoudsdienst kwam de heer Arnoldus gelukwensen. Namens dit personeel bood de heer L. J. L. Beijer een schilderij en een kist sigaren aan. De heer H. P. Nagtegaal bood namens de klaverjasclub een kist sigaren aan. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Edward R„ zn van W. Focke en G. C. Osendarp, Franclscus C. M., zn van A. A. van der Meer en C. M. Duiven voorde, Vera W., dr. van M. Derksema en W J. Visser, Richard B., zn van N. G. Franken en A. Berends. Ondertrouwd: J. L. Ju en A. Alblas. Overleden: A. J. G. Hoebe, 69 Jaar. Imposante opmars der kunststoffen (Van onze Utrechtse correspondent) Men komt onder de indruk, wanneer men bedenkt dat de opmars der kunst stoffen zich voltrokken heeft in het tijdsbestek van nauwelijks tien jaren. Weliswaar was er reeds voor de tweede wereldoorlog een begin van ontwikkeling op dit terrein, doch de eigenlijke ont plooiing is pas gekomen in de jaren na 1950. Deze woorden sprak vanmorgen de minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, bij de opening van de internationale kunststoffenbeurs „Macroplastic", die tot en met 26 ok tober in de Jaarbeursgebouwen aan de Croeselaan wordt gehouden. Minder dan enige tijd geleden hoeven wij ons thans ongerust te maken over de kans, dat de exploiteerbare grondstof fen uitgeput zullen raken, omdat de se resten voor de dag kwamen. Zij dateren uit de late steentijd <ca. 2000 v. C.), de brons- en de ijzertijd, tot in de laatste eeuwen voor onze jaartelling. Na het vertrek van het tiende legioen is de legerplaats niet weer volledig bezet. Toch blijkt hoe langer hoe meer, dat ze nog niet werd afgebroken. Ze werd in stand gehouden en bewaakt door kleine re troepenafdelingen. Als zodanig heb ben wij aldus spreker, te beschouwen de op gestempelde dakpannen voorko mende namen van de Vexillatio Brito- num, de Britse ruiterafdeling, en die van het 30ste legioen. Scherven uit het midden van de tweede eeuw getuigen verder van hun aanwezigheid. De laatste dateerbare vondst is een munt uit het jaar 163/164, met de beel denaar van keizer Marcus Aurelius. Dat het definitieve opgeven van de vesting omstreeks 170 op bevel van het centrale gezag te Rome geschiedde, blijkt duidelijk uit het feit, dat in die tijd ook de legerplaats van Vindonissa bij Bazel, die ook al meer dan 50 jaar leeg stond, is opgeheven. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. biologie J. van Eijk (Leiden): doet. ex. natuurkunde de heer E. R. Reddingius (Bleeuwijk); kand. ex. D wis- en natuurkunde de heer R. J. S. Harry (Den Haag), kand ex. A wis- en natuurkunde de heer S. W. C. van Egmond (Leiden); kand. ex. F wis- en natuurkunde de heren P. P. M. Groenewegen. A. J. C. Knijnenburg en B. A. M. Oude A link. allen te Lei den; kand. ex. K wis- en natuurkunde de heer P. J. van Helsdingen (Leiden). mens nu in staat is langs kunstmatige weg grondstoffen te vervaardigen. De minister constateerde met voldoening, dat de Nederlandse economie meedoet in de ontwikkeling van de kunststoffen. Het economische leven heeft door de ontwikkeling ervan nieuwe impulsen ge kregen, die in sterke mate bepalend zijn geweest voor de opgang zoals wij die in de laatste tien jaren hebben meege maakt. Het resultaat van de activiteit is geweest dat in de periode 1953-1959 de produktie van kunststoffen steeg van 16.000 ton tot 66.000 ton. In 1959, zo ver volgde de minister, werd voor een waar de van ongeveer 25 miljoen gulden ge ëxporteerd. (Van onze Haagse correspondent) Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel is vanmorgen op haar te Den Haag gehouden vergadering weder om niet tot een uitspraak over de ver hoging van het vetgehalte van de melk van 2,5 tot 3 procent kunnen komen. Na ampele discusies en een tot drie keer herhaalde stemming heeft men in arren moede maar besloten het onder werp van de agenda af te voeren. Prins Bernhard naar de Sjah van Perzië Prins Bernhard zal op 29 oktober naar Perzië vertrekken om op uitnodiging van de Sjah aldaar enkele dagen als zijn gast te verblijven. Uiterlijk 6 no vember hoopt, de Prins in Nederland terug te keren. Op zijn reis, die gemaakt wordt in de Fokker „Friendship", zal de Prins wor den vergezeld door zijn particulier se cretaris, di-. F. A. de Graaft en zijn ad judant, luitenant-kolonel C. C. Geert- sema. „Willem Barendsz" weer vertrokken Vanmorgen circa 8 uur is het fa- brieksschip „Willem Barendsz" van de Nederlandse Maatschappij voor de Wal visvaart N.V. van Amsterdam uitgeva ren naar het Zuidpoolgebied. De direc tie hoopt, dat de vangst en de produk tie niet bij die van het vorige seizoen zullen achterblijven, toen ruim 23.000 ton traan werd geproduceerd Indien alles normaal verloopt, zal het schip circa zes maanden weg blijven. Koning Hoessein van Jordanië is een verwoed liefhebber van de skel- tersport. In Engeland, waar hij korte lijd vertoeft, kan men liem dikwijls op een skelterbaan aan treffen. Jaap van der Leek: „Belachelijk...'' (Speciale berichtgeving) Het bestuur van de voetbalvereniging DOS te Utrecht heeft vandaag zijn trai ner Jaap van der Leek per aangetekend schrijven in kennis gesteld van de moti vering van zijn voorlopige ontheffing. In het schrijven wordt gezegd, dat Van der Lecks leiding en training helaas niet zo danig waren, dat het eerste elftal als eenheid met de nodige moreel en strijd lust in het veld verscheen. De heer Van der Leek gaf als commentaar op dit schrijven: „Belachelijk. De oorzaak van het falen van het eerste elftal is hoofd zakelijk gelegen in twee feiten. In de eerste plaats worden de spelers verschil lend betaald, wat schele ogen maakt, en in de tweede plaats zijn er twee kapi teins op het DOS-schip. Naast mij be moeit ook de heer Berendse zich met de tactiek van het eerste elftal". Verder zei de heer Van der Leek, dat er, met uit zondering van de heer De Lang, nooit een bestuurslid op de training verscheen, zodat het bestuur in zijn geheel niet over zijn trainingsmethoden kon oordelen. Het schijnt nogal mee te vallen met de „verscherpte controle" door de Belgi sche douaniers, zoals die de laatste da gen gemeld is. In Den Haag wordt de kwestie tenminste zeer mild en laconiek opgenomen en men acht het eigenlijk meer een plagerij bij de visitatie van het verkeer. Maar in de omgeving van Maastricht zitten de grenspasseerders er maar mee. In het kader van de Benelux- gedachte zou men een soepeler houding aan de grens verwachten en nu ontdekt men het tegenovergestelde. Er wordt streng de hand aan gehouden, dat „le vensmiddelen, die op de Nederlandse markt zijn gekocht, niet ingevoerd mo gen worden". Dus zonder meegenomen boterhammetje de grens over. Maar deze verscherping was enige tijd geleden al aangekondigd, omdat juist in kleine hoeveelheden vaak een levendige smokkel werd bedreven en de Belgen waren op dat punt zeer gevoelig. Het heeft er echter alle schijn van, dat de Belgische douaniers op eigen houtje de controle hebben verscherpt. Het ministerie van Landbouw te Den Haag is dan ook niet van zins zich er druk over te maken. „De wal zal het schip wel keren", zegt men. „Hoofdzaak is, dat het verkeer gewoon doorgaat. Als er geheime instructies zijn geweest zul len er nu wel weer andere, even geheim zinnige aanwijzingen komen om met dit peuterwerk op te houden", aldus de fi losofische zegsman. Overigens schijnt het Benelux-comité wel te overwegen om op korte termijn stappen te onder nemen. Men acht de aan de dag gelegde ijver schadelijk voor de goodwill van de Benelux. Deze activiteit van vooraan staande particulieren - die zich nog be raden over vorm en inhoud en even tuele benadering van de Belgische rege ring - is eigenlijk de enige, welke men in Den Haag concreet beraamt. Mr. J. W. y. Gelder (C.H.U.) lid van de Tweede Kamer In de vacature-Van Mastrigt (C.H.) j is tot lid van de Tweede Kamer be- j noemd verklaard, de heer J. W. van j Gelder te Nieuwer Amstel. Mr. Van Gelder, die sinds twee jaar secretaris van de Christelyk-Historische Unie is, heeft een advocatenpraktijk te Amsterdam. Van 1954 tot 1958 is hij lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland geweest. Thans is hij nog lid van de gemeenteraad van Nieuwer Am- stel. Hij beweegt zich vooral op sociaal- medisch terrein. Hij is o.m. bestuurslid van gezondheidsorganisaties en van het Christelijk Blindeninternaat „Sonne- heerdt". Militairen stalen auta om La Courtine te ontvluchten (Van onze Haagse redactie) „Het was toch gekkenwerk om te pro beren in Nederland te komen. In ons land zouden Jullie prompt aangehouden zijn en weer op transport gesteld". Dat constateerde vanmorgen de president van de Krijgsraad te Velde-West te Den Haag tegen twee dienstplichtige soldaten van het 41ste bataljon stoottroepen uit Ermelo, die op 3 augustus jl.. des avonds getracht hadden het militaire oefen kamp La Courtine in Frankrijk te ont- vuehten. Het tweetal (19 en 20 jaar) had, voordat het naar Frankrijk ging, geen verlof gehad. Op de eerste de beste avond, dat de soldaten vry kregen om te passagieren, wandelden zij weg van La Courtine, met de bedoeling naar Nederland terug te keren. In het plaatsje Verniers zagen zjj een oude auto langs de weg staan. De wagen werd gestart en de jongelui reden weg met de bedoeling de Belgische grens te bereiken. De eigenaar had het twee tal echter met zijn wagen weg zien rij den en in het volgende dorpje stond de Franse gendarmerie hen al op te wach ten. „We kpnden het daar niet volhouden", voeren beide beklaagden aan .waarop de president repliceerde met „en Jullie wa ren er pas". De auditeur-militair deed in zijn requisitoir mededeling van het feit, dat Frankrijk volgens een NAVO-bepa- ling afstand had gedaan van zijn rechts macht, zodat beklaagden thans in ons land terecht staan. Hij eiste tegen beiden voor ongeoorloof de afwezigheid en diefstal in vereniging 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Krijgsraad legde de 20-jarige sol daat twee maanden militaire detentie op. De andere kreeg 2 maanden gevan genisstraf. waarvan een maand voor waardelijk. Schaak-Olympiade Hedenmorgen werden in Leipzig de af gebroken partijen uit de eerste en tweede ronde van de Schaak Olympiade uitge speeld. De uitslagen werden daardoor: Groep A: AlbaniëFinland I's2 Oost-DuitslandAlbanië 40; Israël Frankrijk 2%—1%. Groep B: NederlandArgentinië 3%; PolenItalië 22; PortugalOos tenrijk 22; IndonesiëRusland 04. Groep C: DenemarkenHongarije 1 —2%; EngelandBolivia 40: Tsjecho- SlowakijeZweden 40; IJslandMon golië 2%1 TunesiëGriekenland 2%— 1V4. Groep D: SpanjeCuba 31; West- Duitsland—Roemenië 1 —2 Advertentie gevraagd voor wijkbezorging in VOORSCHOTEN. f Zij moeten in Voorschoten wonen. Leeftijd boven 17 jaar. Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden of bij de agent M. Ruytenbeek, Papelaan 182, Voorschoten. BEURSOVERZICHT Internationale waarden weer lager Amsterdam, 19 oktober Evenals gisteren was de handel van middag op het Damrak in alle hoeken van de internationale waarden zeer kalm. De koersen waren over de ge hele linie wederom lager, ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Bij ge brek aan affaire in de hoofdfondsen stortte de beurs vandaag weer eens op ae aandelen Nat. Handelsbank. De hoek waar deze stukken verhandeld werden trok grote belangstelling. De gedane zaken waren echter niet van grote om vang, omdat er meer nieuwsgierigen dan handelaren in deze hoek aanwezig wa ren. Gisteren werden de aandelen ineen gesloten hoek verhandeld en werd de limiet van 200 ruim afgenomen met een omzet van nominaal f 74.400. Zodoende was er vandaag weinig voor nodig om de „brug" van 200 te nemen. Dit ge beurde dan ook prompt. Na een opening op 198 werd later 201% gedaan. Daarna schommelde de koers rond de 200%. Tegen het slot werden de stukken ver handeld op circa 202, tegen gisteren als slotkoers 200. Gedurende de niet-offi- ciële ochtendhandel van vandaag werd een hoogste koers van 203 voor de aan delen Nat. Handelsbank bereikt. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n-m. (zaterdags tussen 4 en G uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Frans kabinet stelt vertrouwenskwestie Het Franse kabinet heeft vandaag pre mier Debré gemachtigd in de Nationa le Vergadering de vertrouwenskwestie te stellen om het regeringsplan tot uitrus ting van een gevechtsgroep met kernwa pens aangenomen te krijgen. Dit plan heeft gisteren in de Na tionale Vergadering grote tegenstand ontmoet (zie pagina 1). Afgevaardigden van vijf politieke groeperingen wensten het project op te schorten, in afwach ting van besprekingen tussen Frankrijk en de andere NAVO-landen over een ge- integreerde kernstrijdmacht. Het stellen van de vertrouwenskwestie zou betekenen, dat het plan automatisch wordt aangenomen tenzij binnen vieren twintig uur een motie van afkeuring wordt ingediend. Om de regering ten val te brengen, is een absolute meerderheid van de 552 af gevaardigden vereist. De debatten in de Nationale Vergade ring over de regeringsvoorstellen zullen in de loop van de middag worden her vat. Met de internationale waarden ging het verder bergafwaarts De interne politieke moeilijkheden in Frankrijk en West-Duitsland zijn niet bepaald bevor derlijk voor een hausse-stemming ter beurze. Daarnaast is er de toenemende olieproduktie in Rusland en de olie export van dit. land naar het buiten land. Deze ooncurrentie werkt remmend op de koersvorming van de buitenland se olie-aandelen waaronder die van Kon. Olie. Dit aandeel sloot gisteren in Wall Street een halve dollar lager en onder vond hiervan de terugslag in Amster dam. De prijs van f12750 lag een gul den onder die van het vorige slot. Mede tengevolge van de aanhoudende lusteloze stemming in Wall Street waren de ove rige internationals lager. Philips ver loor op 1230 circa 25 punten. Unilever min 15 op 810. Aku's 8 punten lager op 479% en Hoogovens min 19 op 869. In de Scheepvaartsector was de han del van weinig betekenis, evenals de koersveranderingen. De leidende cultures noteerden merendeels beneden het ni veau van dinsdag. Ook hier waren de orders zeer dun gezaaid. Staatsfondsen praktisch onveranderd met weinig zaken. De directie van het Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. kondigt in een tweede tussentijds bericht het eerste interim-dividend van de vennootschap aan. Dit bedraagt 4 gulden per aandeel van nominaal f 50. Een en ander was niet van invloed op de koers van de aandelen, die een weinig lager noteerden overeenkomstig de algehele beursstem- ming. WISSELKOERSEN Londen 10.60%—10.60%; Montreal 3.84ft—3.84A: Brussel 7.56%—7.56% Stockholm 72.99%—73.04%Milaan 60.72%—60.77%; Oslo 52.88—52.93; Lissa bon 1350%—13.22%; New York 3.76»»— 3.77ft; Parijs 76.11%—76.76%; Frankfort 90 34%—9059%; Zürich 87.43—87.48; Ko penhagen 54.76%—54 81%; Wenen 14.53% -14.54%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 19 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 101»» Ned '59 4% 100% 10111 Ned '60-1 4% 100% 1011» Ned 60 n 4% 100% 101 li Ned 59 4% 99ft 99 ft Ned '53 3 34 95% 95% Grootboek obi. 3% 80 B 80% Ned '47 3% (3) 94ft 94ft Ned 51 3% 97% 97%GB Ned '53 (3%) 95ft 95% Ned '56 3% 95 ft 95 Ned '48 3% 88 ft 88% Ned. bel. cert. ZVt 88 88% Ned '50 3V4 88% 88% Ned '54 3% 89»» 89% Ned 55 I 3% 891» 89% Ned '55-II 3V4 93% 93% Ned 57 3 91% 91% Ned grtbk '46 3 92% 92 Ned doll. In. 47 3 89 88 li Ned In v. cert. 3 98% 98 ft Ned 62-64 3 99%GB 99ft Indië 57 3 98% 98 ft Indie 57 A 3 94 ft 94 Ned won.bi '57 6 109(1 109% Ned. won.bi. '58 4% 1001» 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 30% 30 Nat Handelsbank 200 201% Ned Handelmij. 299 299 Amst Rubber 108%GB 108 GB H.V.A 149 GB 148% Senembah 537 537 A.K.U 487% 478% Berkel's Patent (v.) 355 350 Calvé Delft cert 814% 798 Del) M(jen (Ver.) 173 171.50 Kon Pap v Gelder 345 338 Hoogovens cert 888 868 MUller en Co NB 435 431 Ned Kabelfabr 643 630GL Philips 1254GB 1228 Philips pref 333 335% Unilever 824 GB 808 Wilton Feyenoord 200 200% Biliton 2de r 450% 446% Dordtse Olie gew. 601% 596% Kon Olie (f20.—).. 130.10 129.50 idem (50 A f20.—) 128.20GB 127.10 Holl Amer iyn 141 140% Java China Paket 154 154% KLM 107.70 107.50 Kon Ned Stmv My 186% 184% Kon Paket My 136% Stoomvaart My Ned 169 168 Nievelt Goudr eert 143% 145% v Ommeren eert 291 291% Kon Rott Lloyd 152 151 Ned Scheepv Unie 150 GB 150 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 95 94% idem 48 (3%) 95 94% R'dam 52-1 (4%) 99% 99% ld ld "37 l-Il (3%) 95 Z.-Holland '56 (4%) 08% 09% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. *58 (5%) 104% 104% id NWB '52 (4%) 99% BVG rspbr. f500. 178 178 BVG rspbr. '52131% Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 93% 93% Premieleningen A'dam *33 3 100 B 101% A'dam '51 I 2% 83% 82% A'dam '56 12%.. 81% 82 A'dam '56 n 2% 88% 88% A'dam '56 IH 2% 88% 88% Eindhoven '54 2% 79 B 79% Enschede '54 2% 79% Den Haag "52 I 2% 87% 87% Idem II 2% 87% R'dam *52 I 2% 88% 88% Idem II 2% 89% 90 Idem '57 2% 99% 99% Utrecht '52 2% 92 Z.-Holl 1957 2% 94% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 241.50 240 Amst. Bank 418 418 H.B.U. eert 237% 237% Rott. Bank 325 330 Twentsche Bank 302 302% Industrie Ondernemingen Albert Heyn500 499% Borsumy 57% 57% K N Ed-met. A-AA 105 Idem pref wd 104% Electrolasmy 315 Kon Ned Grofsm 190 187 Holl Constructie ..570 Ing bur v Bouwnyv 265 Internatlo 160 158 Int Kunststoff Ind 55 50 L Leidse Wolsplnnery 538 Rott Droogdok My 648 645 Sikkens Groep 900 Ver Touwfabrleken 335 Walvisvaart 109 108% Wernink's Betonm 161% 161 Van wyk en Heringa 122% 120% Zaalberg 128 128 Spoorwegen Deü Spoorweg My 3% Araerik fondsen Canadian Pacific R 21 ft Intern Nickel 47% Anaconda 44 Betniehem Steel 40% Cities Service 47% General Motors 42 Kennecott 75% Republic Steel 56 Shell OU 74% L Union Pacific 24% Ua States Steel 74% 21»» 48 43% 40% 47 42% 75 55% 74% 24 ft 3%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5