Twee schutters schoten gisteren viermaal raak Fluks ivon in slechte match van Die Haghe 2 Voetbal in de Afdeling Leiden Ook UDO aan Teijlingens zegekar Yeldlooptitel voor Hein Cujé Rondom de korf MAANDAG 17 OKTOBER 1960 Peier Witteman heeft ervoor gezorgd, dat MMO zich ook gisteren aan de leiding in de eerste-klas van de Leidse afdeling handhaafde. De Hoog- madese schutter kreeg het tegen Rijpwetering in deze tweede helft op zijn heupen. Daarvoor was het niet zo bijster vlot gegaan. Wel hadden Wil Bakker en Dorus Bosch de weg naar het net kunnen vinden, maar door een tegenpunt van Jan Heemskerk was de score bij rust nog erg matig: 21Toen explodeer de Peter Witteman. Binnen een half uur vier treffers. Jan Heemskerk en Kees Zoetemelk maakten de nederlaag wat draaglijker: 63. LDWS liet laatste plaats aan Rouwkoop Alphense Boys en ZLC maakten er gisteren ook al geen probleem van en bleven dus mede in de running. Alphen se Boys liep by St.-Bernardus bijzonder hard van stapel. Hier was het te danken aan Gerard Hoogerwerf, die het nog sneller deed dan Peter Witteman. Hy scoorde viermaal binnen twintig minu ten Toen pas kwamen Jan Zandbergen (strafschop) en Frans v. d. Berg aan bod, zodat de thee met 24 bereikt werd. Spoedig na de pauze trapte Aad van der Velden langs zijn eigen doel man en Sluis maakte tenslotte voor de inderdaad sterkere ploeg het halve do zy n vol: 26. ZLC scoorde thuis tegen Stompwijkse Boys ook viermaal, maar deze treffers kwamen niet van één voet. Topscorer hier was De Ridder, die zowel voor als na de thee een doelpunt voor zijn reke ning nam. Voor de pauze trof ook Plan- jer éénmaal het net en daarna Piet de Keizer. Daar de Stompwijkse gasten er niets tegenover stelden, was het resul taat voor geen tweeërlei uitleg vatbaar: 4—0. Moeizame zege LDWS heeft de onderste plaats ver laten. De rode lantaarn werd gisteren aan de Boshuizerkade in handen ge drukt van Rouwkoop. Overigens wel een moeizame 32 zege van de Leidenaars. Eigenlijk was het een onverdiende ne derlaag voor de weinig slagvaardige Voorschotense ploeg. Een puntenverde ling had de verhouding beter uitgedrukt. Hal opende voor LDWS de score, maar Widenaar herstelde het evenwicht. Heemskerk en Schreuder trokken toen snel achter elkaar de balans weer stevig door in de richting van LDWS. Crese wist daar iets verbetering in te brengen, maar het sterkere Rouwkoop slaagde er niet in na de pauze te grijpen, wat bin nen 't bereik lag, n.l. een gelijkspel. Dit was voqr alles te wijten aan gebrek aan schotvaardigheid. SVLV en KRV hadden gisteren een snipperdag. DE STAND MMO 48 St.-Bernardus 43 Alph. Boys 46 Stompw. B. 53 ZLC 4—6 LDWS 3—2 SVLV 4—5 KRV 4—2 Rijpwetering 44 Rouwkoop 41 Tweede klas Merkwaardig Teylingen Zelden wint het overtuigend, maar ook na de vierde ronde staat het nog ongeslagen aan kop. Ook de 43 zege van gisteren op Udo was weinig spre kend, maar behaald op de grootste con current betekent het dubbele winst. Leidse Boys bleef volgen, maar de 10 tegen het wat tegenvallende SJZ was bepaald niet imponerend. Vorig jaar zouden wij een 22 van Unitas tegen WOA een goede presta tie genoemd hebben, nu valt het ons eerlijk gezegd een beetje tegen van de Unitassers. VNL boekte de eerste over winning en nog wel met 61 tegen VNA. Het verliet daardoor meteen de laatste plaats, welke werd overgelaten aan VTL, dat dus weinig plezier beleefde aan de vrije zondag die werd gedeeld met We- teringse Boys. DE STAND Teylingen 48 VNA 53 UDO 5—7 SJZ 4—2 Leidse Boys 57 VNL 42 Unitas (L) 4—6 WO A 5—2 Weter. Boys 4—6 VTL 4—1 Te defensief spel van Foreholte (Van onze correspondent) Zonder twijfel was Westerkwartier te gen Foreholte de betere ploeg en de 42 uitselag was dan ook volkomen verdiend. Vreemd genoeg speelde Foreholte van af het eerste fluitsignaal een defensief spel, dat de Hagenaars steeds weer de kans bood gevaarlijk voor doelman Dik van Dyk te opereren. Het pleit echter toch wel voor de Voorhoutse achterhoe de. dat pas in de 25ste minuut de ope ningstreffer (Haagse midvoor) werd ge produceerd: 10. De gastheren drukten hierna stevig door en in de Foreholte- achterhoede kreeg men nauwelijks tijd zich het zweet van het voorhoofd te ve gen. Het was dan ook niet verbazingwek kend, dat Dik van Dijk bij dit alles twee maal tot capitulatie werd gedwongen: 30. Uit een voorzet van rechtsbuiten Hans van Dijk deponeerde midvoor War. merdam kort voor de thee 31 in de touwen. Westerkwartier hield ook na de pauze Foreholte stevig in haar greep. Nadat de stevig doorzettende Haagse midvoor 41 had gescoord, verliet Piet van Dijk zijn spilplaats om de voorhoede te gaan to nen hoe doelpunten gemaakt moeten worden. Zijn keiharde schuiver kwam pas in het net tot stilstand: 4—2. In het laatste kwartier hoopte Foreholte nog wel op een gunstiger uitslag, maar die bleef uit, want de tactiek van de gast heren was beter dan die van de Voor- houters. Alphia-aanval faalt bij Hillegom (Van onze correspondent) De falende Alphia-voorhoede is er de oorzaak van, dat het wel hard werkende, maar ook niet zo bijster goed spelende Hillegom met 21 de baas bleef. Geheel onverdiend was deze blauwwitte zege niet, want tenslotte maakten Braam c.s. een beter gebruik van de weinige kansen die de oranje defensie bood. Hillegom zorgde er voor, dat de Alphia-defensie zich niet behoefde te vervelen. Doelman Rietveld kon zich gaan voorbereiden op een strafschop, toen Wim de Jong in het beruchte ge bied de bal met de hand speelde. Ken nelijk had de Alphia-goalie zich goed geconcentreerd want na de knal van Braam, dook hij naar de juiste hoek en kreeg het leer nog net voor de doellijn onder controle. Tien minuten later nam de Hillegommidvoor echter revanche. Hy rolde de Alphia-defensie op en lapte vervolgens ook doelman Rietveld aan zyn laars: 10. Een handsbal, aan de andere kant, ook al binnen de be kende lijnen, bracht Daan van Wierin- gen in de voorste loopgraaf. De Hille- gomdoelman had even goed zijn ogen gesloten kunnen houden, want ook hij zal het leer alleen maar gehoord heb ben toen het langs hem in het net suisde: 11. In de tweede helft is het een vrijwel voortdurende strijd geworden tussen de Hillegom-aanval en de Alphia-defensie en het pleit zeker voor de oranje verdediging, dat de blauwwitten slechts één keer de man aan het scorebord aan het werk konden zetten. Dat gebeurde toen bij een diagonaal schot de bal, via beide palen, tergend langzaam enkele centimeters achter de doellijn rolde: 2—1. Uithol en van Laar betrokken daarna de midvoor- en rechtsbuiten plaats, maar veel haalde deze wijziging niet uit. Het was en bleef 2—1. (Van onze atletiekmedewerker) Frans Kunen en Jan van Uden, de Nederlandse veldloopkampioe nen van het vorig jaar, hebben gisteren in het drassige Tuindorp Oostzaan hun titels moeten af staan. Hein Culjé steeple-chase kampioen van Nederland had met het 5000 m. lange parkoers, dat zich om enkele voetbalvelden van de organiserende vereniging De Meteoor slingerde, en waarin drie hekken van 1.20 m. hoog waren opgenomen, niet de minste moeite. Ruime 4-0 zege voor schotvaardig Alphen (Van onze correspondent) Een bijzonder schotvaardig Alphen heeft verdiend met 40 gewonnen van de vroegere club van oud-internationaal doelman Odijk: Hollandiaan Al direct na de aftrap namen de Alphenaren het Initiatief in handen en drukten de Vlaardingers in de verdedi ging. In deze periode noteerden wij schoten van Ederveen en Boon, die naast of, over het doel gingen of door doelman Meerdijk werden gestopt. De enkele tegenaanvallen van de bezoekers getuigden ervan, dat Hollandiaan zich zeker niet zonder meer naar een neder laag wilde laten leiden. In de 25ste mi nuut kwam rechtsachter M. Tuinenburg snel met de bal naar voren, zijn kei harde schot ging evenwel via de paal achter. Nauwelijks vijf minuten later kon de Alphen aanhang voor de eerste maal juichen, toen Albert van Elzen eindelijk de juiste richting vond: 1—0. Bijna was het even later weer gelijk, maar Hollandiaan-midvoor Tettelaar had Vrouwe Fortuna niet op zijn hand. Het korte overwicht van de bezoekers werd afgesloten met een snelle tegen aanval van Alphen. De verwarring, die hierdoor voor het Vlaardingse doel ont stond, stelde Ederveen in de gelegenheid voor een 20 ruststand te zorgen. De eerste aanvallen na de pauze wa ren van de gasten, die in spil Leeuwen hoek echter een moeilijk te nemen hin dernis troffen. Bij een snelle aanval van Alphen kon Wim Boon op de juiste wijze zyn schoen achter het leer krijgen en moest doelman Meeldijk voor de der de maal naar het net: 3—0. Het harde antwoord van enkele bezoekers kwam de rechtsbuiten Bannet op een officiële waarschuwing te staan en was mede oorzaak, dat linkshalf De Vette zich na een botsing met Van Elzen moest laten vervangen door A. Timmerman. Een dot Voetbal in Engeland Blackpool riep Matthews terug Op het gelijke spel van maandag te gen Manchester City, wat voor de Spurs het eerste verlilespunt betekende in deze competitie, is bij Tottenham geen reac tie gevolgd, zoals menigeen vreesde. Not tingham Forest kan hierover het beste meespreken, want het kreeg zaterdag op eigen veld tegen de Londenaren geen schijn van kans en ging met 04 ten onder. Maar ondannks hun mooie totaal van van 25 punten uit 13 wedstrijden, blyven de Spurs als leiders kwetsbaar en de be dreiging blijft komen van Sheffield Wed nesday. dat zaterdag niet onder deed voor de Londenaren. Ook de Sheffielders wonnen met 40 en zij maakten Black pool tot slachtoffer, een Blackpool, dat de, nu inmiddels 45-jarige, „baltovenaar" Stanley Matthews had teruggeroepen om de aanvalslinie meer stootkracht te geven. Echter tevergeefs, zoals uit de ha telijke nul blijkt De uitslagen in de eerste divisie lui den; ArsenalAston Villa 21: Bir mingham OityChelsea 10; Burnley- Manchester Unnited 53; Cardiff City —Bolton Wanderers 01; Fulham— Everton 23; Mancnheter CityLeices ter City 31: Newcastle UnitedWol verhampton Wanderers 44; Notting ham Forest—Tottenham Hotspur 04; Preston North EndBlackburn Rovers 20; Sheffeild WednesdayBlackpool 40; West Bromwich AlbionWest Ham nited 10. van een kans om de voorsprong te ver groten ontglipte in de 25ste minuut aan rechtsbuiten Bon Zaal en even later beukte een kogel van Henk Hagen de staander. Acht minuten voor tijd bracht Van Elzen de stand op 40. In Zuid-Holland kon gisteren ongeveer 40% van het vastgestelde programma afgewerkt worden, hetgeen na de vele regens van de afgelopen dagen nogal meeviel. Van de Leidse clubs kwamen alleen de eerste teams van Fluks en Zuider kwartier binnen de lijnen. HEIN CUJÉ „Het was voor mij een baanwedstrijd met een paar hindernisjes", was zijn commentaar na de race, toen hy de Olympische Marathon-loper Kunen, die als tweede binnenkwam, met een veld- lengte geklopt had. Jan van Uden draaide stroef. De ju nior uit het Limburgse dorpje Schaes- berg, die enige maanden terug nog een ernstig Rome-kandidaat voor de 400 m. was, moest toezien hoe niet minder dan zes eenvoudige jongens zo maar langs hem heen trokken De wisselvallige Anton Ryke uitVught was het, die op de laatste 1300 m. van deze zes alleen wegsprintte en zo dus een sterk juniorkampioen werd. De clubtitel ging by de senioren naar het Zeeuwse Dynamo. De eerste plaats by de junioren kwam terecht bij het oppermachtige Bredase Sprint, dat drie atleten onder de eerste tien telde, en het Leidse Holland dan ook met 9 volle punten verschil naar de tweede plaats drukte. Uitslagen: Senioren: 1 en kampioen van Neder land: Hein Cujé 15.35.7; 2. Kunen 15.50.-; 3. Keesom 15.57.8; 4. Steylen 16.1.5; 5.Christ 16.1.6; 6. Bostelaar 16.3.3; 7. Piet de Haas (A.V. Holland). Junioren: 1. Ryke (Prins Hendrik - Vught) 12.2.7; 2. De Nijs (Olympus) 12.12.-; 3. Moerkamp (Sprint) 12.17.2; 4. De Dood (OSV) 1221.1; 5. De Bruin (Hulst) 12.31.4; 6. Van Leeuwen (AV Holland) 12.35.3. Ru Dee en Jan Quant hebben ook in 1960 het Nederlandse kampioenschap betrouwbaarheidsritten van de KNAC op hun naam gebracht. Een tweede plaats in de West Nederland rit, zaterdag en zondag gereden met Bunnik als start en finish, was voor de titel voldoende. De negen jaar oude ruin Hubertus, het springpaard van de Stichting Neder landse Hippische Sportbond, waarmee Harry Wouters van den Oudenwyer zo wel in binnen- als in buitenland menig succes heeft behaald, is overleden. De wedstryd FluksDie Haghe 2 is er zeker geen geworden, die lang in de herinnering zal blyven voortleven. Er werd zeer slordig geplaatst en zwak ge combineerd, zodat deze ontmoeting maar zelden op le-klassepeil stond. Bij Fluks speelde alleen het vak van P. Zandvliet c.s. in normale vorm. Te prijzen was echter de sportiviteit van beide ploegen. Doelpunten waren zeer schaars. Na 10 minuten had Die Haghe met een ver schot van Jonker de leiding genomen; het duurde tot 10 minuten voor rust, voordat Jan de Haas de gelijkmaker scoorde. De tweede opstelling bracht niet de gewenste verbetering. Aanvanke lijk lag het tempo wel wat hoger, maar aanvallend zat er weinig verrassing in. Na 20 minuten in de tweede helft kreeg Fluks een strafworp toegewezen, welke door Jan Selier feilloos benut werd (21) en daarbij is het gebleven, hoe wel beide ploegen nog diverse goede kansen gehad hebben. De ontmoeting ZuiderkwartierActief was veel rijker aan doelpunten. Het was een nogal rommelige wedstrijd, die ech ter een sportief verloop had. In de be ginopstelling kwam de thuisclub door doelpunten van mej. Fakkel en Devilee op 2—0. Daarna werden de gasten ster ker en van 20 werd het binnen een kwartier 23. Zirkzee en mej. A. de Graaf zorgden er voor, dat onze stad genoten met de rust een 43 voorsprong hadden. Na de thee waren de Rotter dammers direct gevaarlijk en hadden in korte tijd driemaal succes (46). Weer kwam de thuisclub terug en Zirkzee en De Wagenaar konden de schaal weer in evenwicht (66) brengen. Opnieuw had den de gasten succes (67), doch mej. Fakkel schoot zuiver in voor Zuider kwartier (77). Toen Actief wederom scoorde, meenden wij dat de beslissing gevallen was (78), doch W. de Wage naar bezorgde zijn team met een af standschot toch nog een gelijkspel (8—8). Korfbal-uitslagen Hoofdklasse B: Ons EibernestHKV 66; Het ZuidenSpangen 64; Rig- tersbleek—ZKC 7—7. Zuid-Holland I: RozenburgHKV 2 511; FluksDie Haghe 2 21; Hou Stand—Regenboog 4—10; Ready—Ons Eibernest 23. Zuid-Holland II A: HKV 3—Wion 9-5. Zuid-Holland II B: HSV—Deetos 2 23; ZuiderkwartierActief 88; Ons Eibernest 3Olympiaan 24; Eureka Het Zuiden 3 6—4. Zuid-Holland III B: SuccesAchilles 1—5. Reserve le-kl.: Sperwers 2De Alge mene 2 6—1; Die Haghe 3Rozenburg 2 1—8. Reserve 3B: Olympiaan 2—Achilles 3 4—3. Leidse Korfbalbond le-klasse: De Danaïden 2Vic. Oriën- tis 4 3—1. 2e-klasse: ZijlkwartierVic. Oriëntis 5 3—20. 2B: Crescendo 3Vie. Orientis A 2—16; Danaiden A—Fluks A 156. Junioren: Crescendo ADanaïden B 3—5. Adspiranten: 2e-kl.: Noorderkwartier aDe Da naiden b 27. 3e-kl.: Zijlkwartier aDe Algemene c 51; Zuiderkwartier aKNS c 210; Fluks dVitesse a 24; De Danaiden c —Crescendo a 3—3. 4e-kl.: De Danaiden dZuiderkwar tier b 03; Fluks eZylkwartier b 1-0. Competitie-stande n Hoofdklasse B Het Zuiden 510 Vic. Oriëntis 4—3 Die Haghe 5— 8 ZKC 5—3 O. Eibernest 6— 8 Rigtersbleek 6—3 Deetos 5— 7 Sportlust 5—2 HKV 6— 7 De Algemene 4—1 Spangen 5— 4 Zuid-Holland I HKV 2 6—12 Ready 6—4 Regenboog 6—10 O. Eibern 2 6—4 Fluks 6— 9 Rozenburg 6—4 Quick 5— 6 Die Haghe 2 64 Zwervers 5— 4 Hou Stand 6—1 Zuid-Holland II B Deetos 2 6—8 Actief Eureka 57 Olympiaan Sperwers 5— 6 HSV Zuiderkw. 56 't Zuiden 3 O. Eibern. 3 56 Zuid-Holland III B Achilles TOV Trekvogels Charlois Crescendo 5— 8 ALO 57 Unicum 3— 6 Kiod 45 Succes 5— 5 5—5 5—5 6—3 6—2 4—3 4—2 4—2 4—0 Competitie C.K.B. Van het programma in de hoofdklasse west kwam zaterdag bitter weinig terecht. Van de vyf wedstrijden werden er maar liefst vier afgelast. Alleen de stryd tussen Excelsior en VES, de num mers 1 en 2 van de ranglijst ging door. Voor het verdere verloop van de compe titie was het jammer dat Excelsior met 48 verloor. Van spanning is nog maar weinig sprake, want VES heeft nu wel een bijzonder grote voorsprong. Zij het op vrij slechte velden werd het programma in IA volledig afgewerkt. Leider Ijsvogels heeft aan Pernix 2 een zware tegenstander gehad. Bij rust was de stand 11 en vlak voor tijd 76. In de laatste minuten stelde Ijsvogels de zege veilig (8—6). Speelt Pernix 2 geen rol, ook Fiks is volledig in de Midden moot teruggevallen. VES 2 won in Oegstgeest met 57 van Fiks en dingt mee in de titelstrijd. Voor promotie heeft Ijsvogels concurrentie van Excel sior 2 en thans ook van Ons Eiland. De roodbroeken stegen weer een plaats door een matige 7—5 winst op KVS. Door een 44 resultaat bij Tonego veranderde er niets aan de staart. Ijsvogels 612 VES 2 4—7 Excelsior 2 57 Ons Eiland 57 Fiks 66 Ibis shag - wat 'n shag de halfzware shag om nooit te vergeten. DOBBELMANN t Heimie v. d. Velde allround zwemster De 16-jarige Hilversumse zwem ster Hennie van der Velde is onze beste all round zwemster 1960. De Hilversumse onttroonde zaterdag avond in het Sportfondsenbad- Oost te Amsterdam Jopie Troost, die door een slechte honderd meter schoolslag zelfs nog Willie Lam- bour tenslotte voorbij moest laten gaan. De tijden van Hennie van der Velde op de vier onderdelen waren: 100 meter vrije slag 1.06.8, 100 meter rugslag 1.13.8, 100 meter vlinderslag 1.17.1 en 100 meter schoolslag 1.25.6. Eert Sit ters legde beslag op de Obeltbeker door de 200 meter vrye slag heren in 2.15.0 te winnen. Ons Eiland 2 65 KVS 5—3 Pernix 2 42 Fluks 62 Tonego 51 In 2A verviel DSVPVelocitas. Aan de kop kwam iets meer spanning omdat VEO 2 in Delft het eerste puntje ver speelde aan DES 2 (33). Pernix 3 pro fiteerde daarvan onder voorbehoud. De wedstrijd in Noordwijk tegen Fluks 2 verliep door omstandigheden niet nor maal en werd zelfs halverwege de tweede helft gestaakt. Geldt de 37 zege van Pernix 3, dan staan de Leidenaren op de 2e-plaats. VEO 2 3—5 DSVP 2—2 Pernix 3 34 Velocitas 3—2 DES 2 4—4 VES 4 3—2 Fluks 2 4—3 In 2 B slechts één uitslag ASSOEx celsior 3 ging niet door wegens een te slecht veld en VES 3ODO door een jammerlijk misverstand. Alleen de strijd tussen leider Warmond en TOP werd gespeeld en ook hier werd de spanning wat groter. In de slotfase moest War mond een 64 voorsprong geheel prijs geven (66). ASSO staat thans relatief beter dan Warmond. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Loosdrechtprys: 1. Y. Norton (J. Oos- ting) (1.27.4); 2. Ysloper; 3. Yellow Rose. Tot.: wi. f2.10, pl. f 1.80, f2.20. f2.60, gek. f5,—, cov. f6.60. Veenendaalprijs: 1. Zibello Hanover K. (J. van Leeuwen) (1.31.1); 2. Zampa van Papanhoef; 3. Zamora. Tot.: wi. f 19.60, pl. f5.10, f3.40, f 1.80, gek. f9.70, cov. f7.00. Amatricekampioenschap1. Sjakie Scott (mevr. J. Dragt-Peenstra) (1.24.-), 2. Uit loper, 3. New Spencer. Tot.: wi. f 16.90, pl. f 4.70, f 2.90. f 5.10, gek. f 60.90, cov. f 7.§0. Prijs der 4-jarlge stayers: 1. Xenocraat (P. A. Strooper) (1.27.4), 2. Xissy Norton. 3. Xuthus Hollandla. Tot.: wi. f8.50, pl f2.30, f9.70, f3.40. gek. f58—, cov. f36.40. Maarsenprijs eerste afdeling: 1. X. Nor ton (J. van Dooyeweerd) (1.30.4); 2. Yewel Bov; 3. Wilna Illustra. Tot.: wi. f8 50. pl f2.80. f 1.90, f2.50, gek. f2.70, cov. f4.— Mereveld's vier kilometer: 1. Theo Messl- dor (F. J. Eerenberg) (1.25.7); 2. Tilda O; 3. Qui Suit. Tot.: wi. f 1.60. pl. f 1.30, f 1 70. f 1.30, gek. f2.00. cov. f3.80. Maartensdijkprijs: 1. Wanda van Gonny (A. R. Nottelman) (1.27.3); 2. Upper Ten; 3. Ville France. Tot.: wi. f4.—. pl. fl.70. f2.50, f 1.90. gek. f8.10. cov. f7.80. Maarssenprijs tweede afdeling: 1 .Yean- kee Maid (B. de Vries) (127.9): 2. Wallt Parisien. 3. Vrijbuiter .Tot.: wi. fl.70. pl f 1.60, f3.00, f5.20, gek. f3.70, cov. f7.30. HENNIE v. d. VELDEN 100 meter vrije slag dames: 1. Jopie Troost (HDZ) 1.05.3; 2. Adrie Lasterie (Naarden) 1.05.6, 3. Willie Lambour (Naarden) 1.05.9. 100 meter rugslag dames: 1. Hennie van der Velde Robben) 1.13.8, 2. Jopie Troost (HDZ) 1.15.8, 3. Adrie Lasterie (Naarden) en Els de Pagter (HZC) elk Gl.16.8. 100 meter vlinderslag dames: 1. Ma rian Heemskerk (Naarden) 1.13.2, 2. Ti neke Lagerberg (Naarden) 1.13.4, 3. Jopie Troost (HDZ) 1.14.9. 100 meter schoolslag dames: 1. Ada de Haan <PSV) 1.24.7. 2. Bettie Heukels (PSV) 1.24.9, 3. Judith de Nys (Naarden) 1.25.0. Totaal: 1. Hennie van der Velde 5.02.7, 2. Willie Lambour 5.05.9, 3. Jopie Troost 5.07.9. 200 meter vrije slag heren: 1. Sitters (IJ) 2.15.0, 2. Van Oest (IJ) 2.19.7, 3. Richards (Dolfijn) 2.20.0. HENGELSPORT De „Leidse Sportvisser" hield een wedstrijd in de Wassenaarse Wetering. De totaal vangst was 4000 gram. Uitslag: 1. G. Pardon 1145 gram; 2. T. Stoof 625 gram; 3. J. Helverstein 510 gram; 4. G. P. de Haas 485 gram pl. gr. voorn; 5. J. Florijn 245 gram; 6. C. van Zeist 150 gram; 7. Jansen 100 gram; 8. W. Helver stein 80 gram; 9. Petit 60 gram. Visvereniging ,,'t Hof" hield een wed strijd in de Amstel. De vangst was slecht. Uitslag: 1. Th. Zwart 675 gram pl. gr. bliek; 2. W. v. Rhijn 670 gram; 3. v. Kampen 475 gram; 4 B. v. Rhijn 475 gram; 5. J. v. d. Steen 465 gram; 6. J. v. Went jr. 455 gram; 7 J. Goudkuil 445 gram pl. gr. voorn; 8. W. v. Huis 420 gram; 9. Th. Halvemaan 385 gram 10. I. Monteba 280 gram. Mereveld's Herfstkampioenschap1. Thea Cornelia (H. C. ten Hagen» (1.25,2); 2. Iniopile; 3. Seigneur Bascom Tot.: wi f3 10. pl. f 1.20, f 1.20. f130, gek. f5.60 cov. f 4.70. Totallsatoromzet f 191.736. Jubileumwedstrijden van De Robben In het zwembad aan de Kapelstraat in Hilversum zijn zondag ter gelegenheid van het twintigjarig jubileum van de Robben zwem- en waterpolo wedstrijden gehouden. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter vrije slag dames: 1. Hennie van der Velde (Robben) 1.04.5, 2. Inke Tigelaar (Robben) 1.05.2, 3. Jopie Troost (HDZ) 1.05.4. 100 meter vrije slag heren: 1. Harrie Lamme (Robben) 59.6 sec.. 200 meter schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 2.53.2. 200 meter schoolslag heren: 1. Wouda (De Meeuwen) 2.43.7. Waterpolo: Heren: Robben—Koninklijke Antwerpse Zwemclub (België) 1310. Dames: RobbenHZC 43. MOTORSPORT Zweden superieur in St. Aiithonius Sten Lundin liet er geen twyfel over bestaan. Op waarlijk superieure wyze heeft de 27-jarige Zweedse Monark-ry- der zondag voor 22.000 toeschouwers op het circuit „De Hoef" by Sint-Anthonis de derde internationale motorcross van dit seizoen gewonnen. In twee van de drie manches zegevierde de Zweed zon der ook maar werkelijk bedreigd te zyn. Zijn grootste tegenstander teamgenoot Lars Gustafson stond hij genadiglyk een overwinning in de eerste manche toe. UITSLAGEN Eerste manche (8 ronden, totaal 19.2 km: 1. Gustafson (Zweden) met Monark 22 min. 2.5 sec., 2. Lundin (Zw.) met Mo nark 22.03.2, 3. Lundell (Zw.) met Mo nark 22.42.8, 4. Broer Dirks (Ned.) met BSA 23.05.2, 5. Curtis (G-B) met Match less 23 20.7. Tweede manche: 1. Lundin 22.28.9, 2. Gustafson 23.03.2, 3. Curtis 23.03.9, 4. Broer Dirks 23.04.4, 5. Lundell 23.42.6. Derde manche: 1. Lundin 22.56.8, 2. Broer Dirks 23.00.2, 3. Gustafson 23.45.7, 4. Curtis 24.01.2, 5. Lundell 24.16.9. Eindklassement: 1. Sten Lundin 89 pnt., 2. Lars Gustafson 87 pnt., 3. Broer Dirks 83 pnt., 4. Dave Curtis 81 pnt., 5. Ove Lundell 80 pnt., 6. Don Rickman (G.-B.) met Metisse 69 pnt., 7. Arne Niel sen (Den.) met BSA 67 pnt. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: Haarlem 2Baronie 2 3—3, Stormvogels 2Fortuna VI. 2 0—2, SHS 2—VSV 2 4—2, UVS 2—EBOH 2 3—2, RBC 2—EDO 2 3—0. AMATEURS Res. 2e-klasse A: VCS 2Laakkwar tier 2 1—2, RVC 2—ADO 4 1—3, DHC 3— SHS 4 4—1, Quick 2—LFC 2 1—0, VUC 2 —Gouda 3 0—2, Celeritas 2ONA 2 afg. Res. 3e-klasse A: Olympia 2VIOS 2 33, Westerkw. 2Alphen 2 afg., Blauw Zwart 2—DHL 2 4—1, HBS 2—GDA 2 5—2, ASC 2—GSV 2 4—0. Res. 3e-klasse B: DONK 2—VUC 3 3—1, Te Werve 2—UVS 3 0—3, BEC 2— HVV 2 1—1, Ryswyk 2—RVC 3 1—4. Res. 3e-klasse C: Archipel 2RA VA 2 42, Cromvliet 2Quick 3 26, LFC 3 Wassenaar 2 2—3, UVS 4—Roodenburg 2 2—1, Foreholte 2—Lugdunum 2 1—0. Res. 3e-klasse D: Boskoop 2HBS 4 31, Woerden 2Quick 4 32, Delft 2 HW 3 4—0, Hoek van Holland 2—Wes terkwartier 3 42, DHL 3Archipel 3 2—0. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klasse: Gr. Lindt 2NSW 2 1—1, ARC 2—Zwart Wit 2 2—0, SSS 2— Noordwijk 2 35, RVVH 2Quick Boys 2 3—2. Res. 3e-klasse A: Katwijk 2Rynsb. Boys 2 1—3, Ter Leede 2—Die Haghe 2 7—2, RCL 2—SHS 2 2—0, RAS 2—JAC 2 1—7. Res. 3e-klasse B: Semper Altius 2 I Die Haghe 3 afg., HBSS 2—Ornas 2 42, I Rijnsb. Boys 3—'s-Gravenz. SV 2 4—3.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14