Du i ts-Russisch handelsoverleg door de politieke spanning bemoeilijkt Pianiste Lise Schneider schonk te Voorschoten gemengde indruk Bonn drijft wel handel met de Russenniet met Oostduitsers Bedrijfsleven op Nieuw-Guinea is bezorgd over wegtrekken personeel ZATERDAG 15 OKTOBER 1960 LEIDERDORP WIJZIGING KERKDIENSTEN In verband met een lichte ongesteld heid van ds. J. P. Honnef, is een wijzi ging aangebracht in de kerkdiensten van de Hervormde gemeente. De heer J. v. d. Hoek zal thans ook voorgaan in de avonddienst (6.30 uur) in de kerk aan de Hoofdstraat. De ochtenddienst (10.30 uur) in de kerkzaal-Zylkwartier wordt geleid door ds. W. H. de Jong te Nieuwkoop. DAMWEDSTRIJD De persoonlijke uitslagen van de wed strijd LDCADC luiden: C. DeegenaarsN. Brunt 20, D. Has- sefrasA. Rijnberg 11, H. v. d. Vecht A. Brunt afgebr., A. v. d. Zwanniet op gekomen 20, G. OostergoL. Jesse 2-0 J. SandijkA. Robbe 1—1, L. MatzeR. W. Verkade 02, C. de KoningJ. Bei der afgebroken, A. Dorsman—M. L. van Tol 11. C. VerweyA. Jesse 11, to taal 10—6. LEIDERDORPSESCHAAKCLUB Uitslagen onderlinge competitie: Groep 1: Ree. de Groot Hvan Tol 0 1-0; B. Corts L. J. J. Prenen 0 1-0; Joh. de Jong -IR. Marbus 0 1-0, S. E. WillemsCh. Sterk 1U. Groep 2: J. NagtegaalM. Splinter *2, T. Rasser -\C. Boon 1-0, C. Meinema A. M. Kleis 0 1-0, A. P. Helmus -|H. v. d. Maat 0 1-0, A. W. F. Geerlings 0 W. v. d. Leek 0-1, J. M. v. d. MaatJ. P. Verweys V*Vz. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: F. A. van Leeuwen, 20 Jr. en L. Keijzer, 19 Jr. Getrouwd H. Gils, 24 Jr. en J. J. Huis man, 23 Jr. OEGSTGEEST Felicitaties voor gouden echtpaar Het echtpaar P. Paauw en C. P. Paauw-v. d. Eijkel, wonende aan de Rijnsburgerweg 129, was gisteren vijftig jaar getrouwd. De heer Paauw had er graag een echte feestdag van gemaakt, doch hiervan moest worden afgezien wegens de min der goede gezondheid van zijn vrouw. De gouden huwelijksdag werd alleen met de kinderen gevierd. Eén dochter moest ontbreken, daar zij in Canada verblijft. De heer Paauw, 73 jaar, werkte voor namelijk in het tuinbouw- en bollenbe- drijf en heeft daar vele beste jaren mee gemaakt, doch ook de crisisjaren. Hij heeft de tijd gekend, dat hij voor zijn baas de bollen als veevoer moest weg brengen tegen een vergoeding van f 5.- per mud! Als ik daaraan denk aldus de heer Paauw dan is het nu alles weelde en welvaart. Zowel burgemeester H. L. du Boeuff als burgemeester B. H. Koomans, brach ten gisteren een kort felicitatiebezoek. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: N. B. F. Vosse en L. J. van Kleef; J. Peeters en J. M. Corstanje; J. B. Heemskerk en J. de Groot; N. L. Vrijburg en C. M. Brakel; A. G. C. Barn- hoorn en V. van der Leest. Getrouwd: W. A. Ubbens en J. G. Ree; J. W. Elenbaas en H. E. M. de Groot; A. C. Hilgeman en N. Heemstra. Overleden: J. A. J. M. Leenen, 1 Jr.; R. A. den Exter. 20 Jr.; J. Grüter. 81 Jr geh. ;ew. met C. TuiJt; N. C. Kleingeld. 51 Jr.; L. van Slerenberg de Boer, 74 Jr. geh. gew. met G. Boverhof. ZOETERWOUDE Afscheid burgemeester van het Wit-Gele Kruis Gisteravond vergaderde het bestuur van het Wit-Gele Kruis in het dorp voor de laatste maal onder voorzitter schap van de heer H. Smeets. De agenda bevatte voornamelijk de stand van zaken betreffende het nieuw te stichten wijkgebouw. Bij de rondvraag nam de vice-voorzit- ter, de heer Q. H. Onderwater, het woord. Hij memoreerde het feit, dat bur gemeester Smeets vanaf de oprichting, in 1925, actief aan het Wit-Gele Kruis heeft medegewerkt, als secretaris-pen ningmeester tot medio 1941. Hierna werd hij tot ere-voorzitter benoemd. Ook in het bestuur van de Prov. ZH. Bond van het Wit-Gele Kruis heeft de heer Smeets jarenlang zitting gehad tot hij einde 1957 tot voorzitter van de af deling Zoeterwoude gekozen werd. Als blijk van waardering voor deze langdurige belangstelling, bood de heer Onderwater de scheidende voorzitter si garen aan, daarbij de wens uitsprekend, dat hij nog jarenlang in goede gezond heid van zijn pensioen zou mogen ge nieten. ue neer Smeets dankte de heer On derwater voor zijn sympathieke woorden en was getroffen door de hartelijke at tentie van het bestuur. Spreker hoopte, dat de moeilijkheden, die bij het stich ten van het wijkgebouw gerezen waren spoedig overwonnen zouden mogen wor den. Na afloop der vergadering bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. (Van onze correspondent in Bonn) Westduitse en Russische handelsdelegaties zullen op 17 oktober in Bonn trachten het handelsakkoord tussen beide landen ook na 31 december 1960 op gang te houden. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn verklaarde dezer dagen op een persconferentie, dat West-Duitsland van zijn beginsel betreffende de handel met de Sovjet-Unie niet is afgestapt. Ter andere zijde ver heelde hij niet, dat de huidige politieke sfeer het Oostduitse gesar en grove aanvallen van Kroesjtsjef op de Bondsrepubliek een zware hypotheek vormt op deze handelsgesprekken. Om de wille van de smeer-likt de kat de kandeleer.... De Westduitse regering staat bij deze handelsbespreking met de Sovjet-Unie tussen twee vuren: 1. De kwestie-Berlijn en de voortdu rende aanvallen van Kroesjtsjef hebben in de Bondrepubliek een sfeer gescha pen die nu juist niet geschikt is voor uitbreiding van de bestaande handels overeenkomst met Moskou, die op 31 december a.s. eindigt. Eerder voor deel neming aan het algemeen Westelyk handelsembargo tegen alle communis tische landen Een ieder weet dat het Oostduitse communistische regime, dat West-Ber- lijn probeert te isoleren, geen vinger kan uitsteken zonder toestemming van het Kremlin. Toch heeft Bonn het Oost- duits-Westduitse handelsakkoord opge zegd maar er is geen sprake van om het Westduit-s-Russische handelsakkoord in de ban te doen. 2. Dit Westduits-Russische akkoord hangt nauw samen met de algehele verhouding Bonn-Moskou. Beide staten erkennen elkaar hetgeen Bonn niet doet ten aanzien van Oost-Berlijn. Beide staten hebben wederzijdse ambassadeurs, hebben voorts een scheepvaart-overeen- Gisteren is op de Rijn bij Lobith het wrak gelicht van de tanker Dia mant. Op de achtergrond het wrak van de steeds dieper wegzakkende Deense veerboot Tina Scarlett. Ciiiestiul-films voor „Salon-Indien" De openingsavond van de Academi sche Filmstudiekring „Salon-Indien" op de zolder van het Prytaneum; had een driedelig doel: de student als filmma ker, toeschouwer en zijn houding ten opzichte van het medium film te be lichten. Hiertoe hielden mr. J. D. van der Meulen, medewerker aan de filmre- searchcommissie van Salon-Indien in sa menwerking met het Nederlands Film museum in Amsterdam, en de heren N. Crama en B. van den Bergh in leidingen en werden een drietal films geprojecteerd. De praeses, de heer J. Mulder jr, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de belangrijkste pro grammapunten voor het aanstaande sei zoen. De hoogtepunten vormen de Aca demische filmstudiedagen op 2,3 en 4 november. De laatste bijeenkomst tij dens deze studiedagen wordt georga niseerd door de Salon-Indien. Zij is gewijd aan korte films van jonge Fran se cineasten. Nadat de heer Van der Meulen iets van het werk van de research-groep van Salon-Indien had verteld, werd het kostelijke filmpje „De Koekoekswals" gedraaid. Op de maten van het bekende „Koekoek-lied" rijgen de verschillende opnamen zich aaneen tot een vreemd, maar bijzonder geslaagd geheel. De heer N. Crama sprak over „de student als filmmaker". Voor de stu dent lagen er volgens deze spreker by het maken van een film grote moge lijkheden. Hij is immers vrij in het kiezen van een bepaald thema en de uitwerking. Hierdoor kan hij zich uit leven in het medium film, zodat zijn werk niet dilettantistisch behoeft te zyn, maar een zekere artistieke hoogte kan bereiken. De film „Ten thousand talents", wel ke daarna het licht voor de tweede maal op de zolder van het Prytaneum deed uitgaan, was de Engelse inzen ding voor het studentenfilmfestival„Ci- nestud". Zij geeft een reportage van een universiteitsstad. Er waren veel aanmerkingen op dit werk te maken, ook op het gebied van het filmtech nische, maar quasi-komisch gezien „deed deze inzending het toch wel. „Tenthousenandtalents" werd dan ook bekroond met de prijs voor de origi neelste film. De laatste projectie, ook een inzenking voor Cinestud „Have I told you lately that I love you" had na de inleiding van de heer B. van den Bergh over „de student als toe schouwer" plaats. komst en een algemeen goederenakkoord, dat sedert 1958 op redelijke wijze func tioneert. Het doorsnijden van het han delscontact met de Russen zal onver mijdelijk leiden tot het afbreken van alle andere betrekkingen tussen Bonn en de Sovjet-Unie. En bondskanselier Adenauer hecht er waarde aan in Mos kou een diplomaat te hebben, die zij het ook in zeer bescheiden mate van wege het isolement waaronder de Wes telijke diplomaten in de Russische hoofd stad lijden hem enigszins een idee kan geven van wat zich in de Sovjet- Unie afspeelt. Het lieve geld Meubelfabrikanten naar Amerika Vanavond zullen ruim 25 vertegen woordigers van de Nederlandse meubel industrie, velen vergezeld van hun echt genotes, met een speciaal K.L.M.-vlieg- tuig van Schiphol naar New York ver trekken voor een rondreis van twee we ken door de V.S. De adjunct-secretaris van de Centrale Bond van meubelfabrikanten te Amster dam, mr. J. Wasch, die zelf ook deel uitmaakt van het gezelschap, deelde me de, dat het doel van de reis zuiver informatief is. „In verband met de Euromarkt-plannen verwacht de Neder landse meubelindustrie binnenkort een grote concurentie van de Duitse indus trie", zo zei mr. Wasch, „zodat wy be sloten hebben de produktie-methodes in Amerika te gaan bekijken, teneinde nieuwe ideen op te doen". O.a. zullen bezoeken worden gebracht aan meubelfabrieken en -magazijnen in New York en Chicago. HALBERTSMAPRIJS VOOR DE HEER A. ALGRA Gistermiddag is in het raadhuis van Bolsward namens het provinciaal bestuur van Friesland door de heer D. H. Okma, lid van Ged., de „Dr. Joost Halbertsma prijs" uitgereikt aan de heer A. Algra. Deze tweejaarlijkse prijs wordt toege kend voor dat werk, dat, in de laatste vier jaar verschenen, het meest de aan dacht trok op het gebied van geschied schrijving en folklore. De heer Algra kreeg de prijs voor zijn uit verschillende delen het zesde deel verschijnt nog in de loop van dit jaar bestaande boek „De historie gaat door het eigen dorp", een reeks dorpsbeschrijvingen. De heer Algra werd vooral hulde gebracht voor het feit, dat hij pionierswerk heeft verricht door het betrekken van de kerk- en schoolgeschie denis, ook van de laatste anderhalve eeuw, in zijn werk. De prijs bestaat uit f 750.alsmede een oorkonde. Het Russisch-Westduitse handels ver keer is overigens in omvang maar zeer gering. In de afgelopen Jaren expor teerde de Bondsrepubliek naar de Sov jet-Unie goederen voor een waarde van 264 miljoen mark in 1958, van 406 mil joen mark in 1959 en van 305 miljoen mark in het eerste halfjaar van 1960. Uit de Sovjet-Unie bedroeg de im port 277 miljoen mark in 1958, 334 miljoen mark in 1959 en 212 miljoen mark in het eerste halfjaar van 1960. De handel tussen beide landen loopt eerder achter- dan vooruit. Niets duidt er op, dat men ditmaal tot een grote uitbreiding ervan zal komen. Al geldt ook in de bondsrepubliek de oude stel regel, dat het geld, zelfs Russisch geld. nimmer stinkten dat het opgeven van de Russische markt door de West duitse regering en de Westduitse indus trie onvermijdelijk zal uitlopen op ver overing daarvan door anderen onder meer Westelijke landen Men kan er evenwel van op aan, dat de Duitsers bij het aanstaande overleg met de Russen heel wat zware politiek in de weegschaal zullen leggen en zich zelf de vrijheid zullen geven dit overleg van de grond af aan te beginnen. Nationalisaties op Cuba De Cubaanse regering heeft gisteren alle banken op Cuba genationaliseerd met uitzondering van de Royal Bank of Canada en de Bank of Nova Scotia. Voorts heeft de regering een wet be kendgemaakt. op grond waarvan 382 maatschappijen met inbegrip van 105 suikerfabrieken in eigendom van Cuba nen worden genationaliseerd. Onder de genaaste ondernemingen bevinden zich verscheidene Amerikaanse ondernemin gen, acht spoorwegmaatschappijen, der tien grote warenhuizen die eigendom zijn van Cubanen, vijftig textielfabrie ken, zes fabrieken van sterke drank, zes fabrieken van gecondenseerde melk en zestien rijstbedrijven. Vier lichte vliegtuigen van het type, dat gebruikt wordt voor de bestrijding van insecten, zyn gisteren, met zeven Cubaanse Inzittenden, te Miami en Homestead, in de Amerikaanse staat Florida, geland. Twee van hen zijn vliegers van de Cubaanse luchtmacht. Zi) verklaarden niet langer onder het bewind van Fidel Castro te willen le ven. Adres Gutierrez, voormalig voorzitter van de „Katholieke Actie" op Cuba, die onder Castro ondeminister van Han del is geweest en die later, met vijf anderen, een toevlucht had gezocht in het gebouw van de Mexicaanse ambas sade in Havanna, heeft, blijkens een mededeling van het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, het eiland ver laten. Gutierrez en zijn metgezellen zul len zich in Zuidamerikaanse landen ves tigen. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 14 oktober CV Centrale Aalsmeerse Veiling GA: Snijbloemen: Ger- bera 30-69, Calla 35-70, Clematis 60-95. Bouvardla 20-36, Crys. (gr.) 65-100, idem (lel.) 25-51, Euphorbia 35-56, per stuk. Iris 135-305. Fresia 90-180. Omlthogalum 40-70, Cyclamen 70-100, per bos. Naar ontwrichting van de samenleving? De voorzitter van de „Vertegenwoordiging van het particuliere bedrijfsleven" in Nieuw-Guinea, de heer Th. Hut, die tevens vertegenwoordiger van de KPM is, heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld, dat de vertegenwoordiging schriftelijk het grote verloop onder het lokaal personeel by het particuliere bedrijfsleven onder de aandacht van minister Toxopeus heeft gebracht. HU zei, dat tevens enige suggesties zijn gedaan over wat zou moeten geschieden om aan de huidige exodus het hoofd te bieden en om deze in regelmatiger banen te leiden. Deze materie is via een onlangs door het gouvernement in het leven geroepen contact college-overheid-bedrijfsleven voorgebracht. Het bedrijfsleven heeft aan de minister zijn grote bezorgdheid te kennen gegeven over het wegtrekken van de groep der z.g. lokale Indische Nederlanders. Na een beeld te hebben gegeven van de situatie, waarin de groep verkeert en de redenen, waarom deze stand is ontstaan, werd gewezen op de gevolgen van het toenemende vertrek van het particuliere bedrijfsleven. Zo worden bedrijven voor onoverkome lijke vraagstukken gesteld, doordat het vertrekkende personeel niet kan worden vervangen. Als gevolg van de krapper wordende arbeidsmarkt, lopen de lonen en salarissen van het personeel abnor maal op, waardoor het noodzakelijk wordt extra uitgezonden krachten aan te trekken, die toch reeds weinig animo vertonen. Deze zorgwekkende ontwikkeling, die het particuliere bedryfsleven in het btf- zonder bedreigt, is reeds van zodanige omvang, dat ontwrichting van de samen leving niet onmogelyk is, indien niet op korte termyn effectvolle maatregelen worden genomen. Uit een enquête onder zes grote firmanten is gebleken, dat het verwachte verloop van het lokaal mid delbare personeel in de administratieve sector 31% en in de technische sector 32% bedraagt t.o.v. de huidige situatie. Aanbevelingen Het bedrijfsleven heeft enige aanbe velingen naar voren gebracht, waarvan de eerste is het zonder uitstel wegnemen van de hoofdreden van de huidige uit tocht door een duidelijke en onherroe pelijke garantie van regeringswege van een gratis overtocht naar Nederland voor iedere Nederlandse werknemer en zijn gezin, die van een nader te bepalen tyd- stip af. bijv. drie jaar, op Nieuw Guinea werkzaam zal blijven. De betrokkene zal tevens in voorkomende gevallen, moeten worden geholpen bij de inschakeling in het Nederlands arbeidsproces. Voorts wordt onmiddellijke verruiming van de studiemogelijkheid voor autotomen aanbevolen. Tenslotte heeft het particu lier bedrijfsleven de aandacht van de minister gevestigd op punten als het ge ven van mogelijkheden tot het verlenen van investeringsgaranties aan reeds ge vestigde of te vestigen bedrijven, her ziening van het belastingsstelsel ter sti mulering van het particulier initiatief en verlichting van de zware administra tieve druk door de vele gouverenements- bepalingen aan het bedrijfsleven opge legd. Technische ontwikkeling van goede orde Bü de 12 Voorschotense Nuts-evenementen van het seizoen bevinden zich twee muziekavond. In februari komt het Ned. Kamer Orkest, gisteren presenteerde xich de Amerikaanse pianiste Lisa Schneider. Een stormloop voor haar recital naar het Cultureel Centrum heeft zij niet ontketend. Dit had best gemogen, want een niet al te veeleisend publiek kan zy voldoende bevrediging schenken. Haar technische ontwikkeling is van goede orde, in het bijzonder is haar vingerkracht bepaald niet gering. Met heldere speelaard trekt zy de melodische lijnen op een eeer aansprekende wijze. Toch is zij geen figuur voor het grote Europese podium. Daarvoor zijn er teveel tekortkomingen, die zy echter met flair maskeert. Onze bemerkingen dienaan gaande bedoelen geen opsomming van de minus-aspecten om der wille daar van, maar wel een vergelijking met wat bij ons de jeugdige garde beroepspianis- ten onder gelijke omstandigheden te berde zou brengen. Deze garde zou Handel's bekende Chaconne met de vele variaties nooit voorzien van crescendo's en spelen op deze romantische wijze. Gedecideerdheid is echter een van de kenmerken van Lise Schneider's repro duces, een kenmerk dat soms tot een deugd leidde, bijv. in octavengangen, die zij heel fraai uit het toetsenbord opbei- telen kan. Het Chaconne-thema en sommige ver dere thema's bleken aan de langzame kant. De eindmaten van vele muzikale frases werden bestudeerd uitgerekt. Daarmee wilde vermoedelijk gevoelig heid gesuggereerd zijn. De daardoor ge wekte indruk wordt er echter een van dilettantisme of stijl-ontrouw. Met Mozarts Sonate in Es had de pia niste even weinig verwantschap. Daarin leefden geen innerlijke spanningen, het figuurwerk miste bel canto en metrische remmingen vertraagden de cadans. We behoren tot degenen, die het oeuvre van Mozart in het algemeen grandioos- boeiend achten, maar er voor uitkomen, zijn pianosonates (enkele uitgezonderd, zoals die in A) vervelend te vinden. Lise Schneider is er niet in geslaagd, van de sonate een „vertelling" te maken en dat alleen rechtvaardigt de keuze. De romantiek van Schumann's Car naval was veel meer haar terrein en geen zich voordoende effectkans liet zij glippen. Een flink aantal bladzijden uit deze geniale Suite werd prachtig vertolkt om te noemen de Chopin en Paganini typerende schetsjes. Maar de achtergronden, de program matische idee „met voorbedachten rade", de symboliek van de capricieuse figuren in een spelletje met elkaar, werden met begrepen. Nr 20 heeft tot titel „Marche contre les Philistins", Die „filisters" zyn de fabrikanten van Biedermeier-salonstuk- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marjo. dr. van P. C. Montagne en G. Mark; Johannes Hendrik, zn. van J. van Egmond en M. van Duin; Annelies. dr. van A. v. d. Leede en A. de Wilde; Gert- lan, zn. van A. Kamsteeg en J. P. Dekker; Rebecca Celine, dr. van A. T. Schweizer en R. C. Lindeman; Bregitta Petronella Eufemla Maria, dr. van A. Slebkes en E. A. H. van Straalen; Pancras Cornells Wil helmus, zn. van P. Hogendoorn en C. Bo- dewes; Anthonle Hendrik, zn. van H. Chaudron en J. M. Hartevelt; Renatus Maria, zn. van Q. L. Beugelsdijk en H. A. Scheepstra; Frans, zn. van W. B. van der Ham en T. Gebert; Dick zn. van W. B. van der Ham en T. Gebert. ONDERTROUWD G. G. A. Hillenaar en C. de Roode; C. Berghuljs en C. Boom; A. J. Helversteljn en A. A. M. den Dubbelden; J. A. M. van Hameren en B. C. Hogeboom; H. van Dam en M. G. Riebeek; F. F. Grouwstra en M. A. Small; N. Cornet en H. Ritsma; J. M. Heck en P. C. Stikkelman; G. H. Eilan der en J. van der Haven; J. M. Rensink en Y. F. van Dilk; C. J. W. de Best en H. A. J. Rotteveel; G. J. de Jong en J. C. van Wilgen; J. Boom en A. Leupe; P. Boehlee en H. Eikerbout. GETROUWD R. Vos en A. van Konijnenburg. Medische Dienst Wassenaar: dokter J. A. Römer, Lange Kerkdam 56. tel. 2501; dokter H. W. PMnk. Lange Kerkdam 66, tel. 2075. Apotheken: Wassenaarse Apotheek. Sohouwweg 32. tel. 2402. Leiderdorp: dokter H. A.Blaauwendraad, Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 01714 - 208. Warmond: dokter Bots. Voorhout, tel. 02532 - 7393. Wijkverpleging: zuster Meyssen, Kerklaan 17 A, Voorhout, tel. 02532 - 7796. Voorschoten: dokter Swen, Veurseweg 20. tel. 2356. Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 2177. Oegstgeest: dokter Van Walchren. tel. 22030; dokter v. d. Vliet—de Vries, tel. 22331. LISE SCHNEIDER jes en hun geestloze clientele. Schumann steekt er de draak mee. Zo schrijft hy die mars in 3/4 maat. Door onbegrip opereerde de pianiste met grote tussen pauzes en op een ogenblik ging het publiek halverwege applaudisseren. Een enkel onderdeel werd niet meer dan een afgeroffeld notenbeeld, in een ander werd de teerheid stukgeslagen. Zo waren onze persoonlijke indrukken dus wel ge mengd Na de pauze kwam een* weinig zeggen de compositie van Bartow aan de beurt, denkelijk Amerikaan, gevolgd door een Sonate (we menen op. 1) van Alban Berg. de latere volgeling van de „twaalf toner" Sohönberg. Berg is in dit vrij mooie werk modernistisch door de chro matiek. maar duidelijk hoorbaar en volgbaar melancholisoh romantisch. De weergave was zeker behoorlijk, zij het een tikje hard en uiterlijk. Daarna verschenen, heel aannemelijk verklankt, drie Debussv-Preludes. Gèné- ral Lavine kreeg de gewenste parodis tische beschrijving mee. Anacapri en Provillard wezen op een voor Debussy nogal kleurarm palet. L'Isle Joyeuse, een goed staal van virtuoos kunnen, diende als finale. Toegift werd Chopin's Etude in Ges en aan het einde een bloemenhulde met Engelse voorzitters toespraak. V. Dr. P. de Baan, docent te Leiden, verongelukt Donderdagmiddag is bij een auto ongeluk in Eist bij Amerongen dr. P. de Baan, patholoog-anatoom van vier zie kenhuizen in Nederland om het leven gekomen. Aldus meldt „Trouw". De auto van dr. De Baan botste tegen een boom en dr. De Baan werd eruit geslingerd. Hij werd dodelijk gewond. Dr. De Baan heeft gestudeerd in Lei den. waar hij o.a. volontair was bij het Instituut voor Praeventieve Genees kunde: in 1953 deed hij zijn arts-exa men en een jaar daarna werd hij hoofd assistent. In 1956 werd dr. De Baan benoemd tot wetenschappelijk ambte naar aan het Pathologisch Laboratorium Leiden. Na een jaar te hebben gestudeerd aan de universiteiten van Cardiff en Oxford, werd hij docent aan de Leidse universiteit. Op 1 april van dit jaar werd hij benoemd tot patholoog-ana toom van het ziekenhuis „De Lichten berg" en het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort, het Julianaziekenhuis te Veenendaal en „Salem" te Ermelo. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. G. I. D. van Utenhoven (Heemstede); kand. ex. klassieke taal- en letterkunde mej. C. W. Ooms «Rotterdam); doet. ex. gen. II mej. M. Beijer Bloemen - daad); mevr. E. M. Blok-Schade (Lei den) en de heer J. A. v. d. Engh (Den Haag)semi-artsex. de heren W. de Bruijne en H. P. Verbrugge (Leiden); artsex. de heren G. Hennipman (Den Haag); D. Schurer (Oegstgeest)F. J. Stols (Leiden) en H. P. Zwennes (Den Haag). Ambtsaanvaarding van dr. C. A. van Peursen Op vrijdag 21 oktober 4.15 uur hoopt prof. dr. C. A. van Peursen, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerten voor het onderwijs in de wijsbegeerten zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uit spreken van een rede in het Groot Auditorium. Het bouwen van een prot. chr. bejaardencentrum te Lisse is onder hands opgedragen aan de firma H. Kors- wegen Zoon alhier. Het aanbrengen van de elektrische installatie voor de nieuwbouw van het Zoölogisch Laboratorium is opgedra gen aan de N V. Crocn te Rotterdam (f 88.620). prof. Het Leidse^ sJagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7