TV CETALAC Het schiet al lekker op! Nog een paar dagen en U kunt profiteren van feestaanbiedingen in schoenen! Ver. transportondernemingen beziet arbeidstij d verkor ting Agenda Met een enkel woord DINSDAG 11 OKTOBER 1960 l'/JHM Eerzaam en leerzaam Hoe groot de waarde van T.V. als instructief medium is, hebben wy gister avond ervaren tijdens de uitzending, die even eerzaam was voor degenen, die daarbij betrokken waren als leerzaam voor de kijkers. Het was al politiek en muziek wat de klok sloeg, zowel tijdens de uitzending van twee nieuwe AVRO-rubrieken, n.l. „Pers in persoon" en „Muziek-Mozaïek", waarbij nog kwamen het interessante televisieportret van Dwight D. Elsen hower, door mr. G. B. J. Hiltermann toegelicht aan de hand van talrijke beel den uit diens leven en, als extra, het tweede televisle-„gevecht" Nixon-Ken- nedy, kandidaten voor het Amerikaanse presidentschap, dat j.l. vrijdag plaats vond en waarvan thans een boelend uit treksel werd gegeven. Na het journaal, waarin de buiten landse politiek al onmiddellijk veelzijdig aan de orde was, leidde onze reisredac- teur, de heer W. L. Brugsma, het kri tische debat in, dat gehouden werd tus sen vier hoofdredacteuren over het Nieuw Guinea-probleem. Het waren de heren dr. P. J. Koets (Parool, mr. L. A. Stempels (N.R.C.), F. Diemer (de Rot terdammer) en L. Frequin (de Gelder lander), die zich daarmee omstandig be zighielden en ieder hun eigen visie ten beste gaven. De nationale, internationale en Nieuw-Guinese aspecten o.a. het zelfbeschikkingsrecht, de Nieuw-Guinea raad en de datum, waarop de onafhan kelijkheid moet worden verleend kwamen daarbij onder de loep, waarbij de kwestie der „internationalisering" veelzijdig besproken werd. Tenslotte gaf ook de heer Frits Kirio, van de „Partai Nasional", Papoeastudent te Leiden zijn oordeel, daarin culminerend, dat er een tijd moet komen, dat er gepraat moet worden mèt de Papoea en niet zonder hem. Een telerecording van de thans in het buitenland vertoevende mr. Hiltermann over Eisenhowers „mooi, bewogen, dra matisch en ook een beetje tragisch leven", dat in 1890 begon, eindigde met de vraag, wanneer Eisenhower het grootst is geweest: als triomfator of als de respect afdwingende mens, die zijn eerlijke, principiële beginselen stelt. Hier werd een indringerd levensbeeld gete kend van een man, wiens stimulerende vasthoudendheid gedurende de tweede wereldoorlog de mensheid tot grote da den inspireerde. Interessant was ook de rubriek „Mu- ziekmozaiek", waarin grote aandacht werd gewijd aan de viool. Gids en gast heer was hier Willem O. Duys, wiens interviews met de vioolbouwer Max Mul ler, de violisten Zino Francescatti en Herman Krebbers, de pedagoog prof. Oscar Back en de „hot"-violist Frans van Bergen vele facetten van de viool kunst, o.a. ook de interpretatie der mu ziek, al evenzeer leerzaam en verhelde rend als in de politieke afdeling! werkten. Krebbers bewees in de door Oscar Back gecomponeerde Kadenz van het Brahms-vioolconcert wederom on omstotelijk zijn groot kunstenaarschap! Het debat Nixon-Kennedy toonde ons twee mannen, die, feller dan in het eerste debat, him meningen tegenover elkaar stelden. Een discussie over bin nenlandse- en buitenlandse problemen, waarnaar te luisteren boeiend en in teressant was. Wij voor ons en waren wij Amerikaan, hebben onze keuze reeds bepaald. Zou zij kloppen met de Uwe? Uit de veelheid van het gebodene halen wy nog de hernieuwde kennis making aan met Mieke Melcher, thans getrouwd met Geert Hollenbach en wo nende in Canada, waar zij ook voor radio en (commerciële) televisie werk zaam is. U wéét wel, de bekende „Mieke van de hersengymnastiek", aan wie tal lozen een charmante herinnering be waren. Welnu: Mieke weer eens „in persoon" te zien en te horen, tijdens haar praatjes met Jan Boots, was zeker niet de minste van de vele plezierige gebeur tenissen op deze gevarieerde avond, die ONGELUK SASSENHEIMSE JONGELUI IN WARMOND EEN DODE EN TWEE GEWONDEN NA BOTSING MOTORFIETS In de nacht van zondag op maandag heeft zich op de Leldseweg onder de ge meente Warmond een ernstig verkeers ongeluk voorgedaan. Drie jongelui uit Sassenheim reden daar omstreeks het middernachtelijk uur in de richting Lei den. Zij keerden terug van een fancy- fair in Oud-Ade. De bestuurder van de motorfiets merkte een langs de weg ge parkeerde vrachtwagen niet tijdig ge noeg op. Met grote vaart reed de motor tegen deze vrachtauto. Een van de ach terop zittende jongens, de 21-jarige A. Franken, werd van de motorfiets in de langs de weg gelegen vaart geslingerd en verdronk. De twee andere Sassen- heimse jongelui raakten gewond. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De echtgenote van de Kongolese kolonel Moboetoedie het gezag in zijn land van de politici heeft over~ genomen, arriveerde dezer dagen met haar kinderen op het vliegveld van Brussel. Nieuwe uitgaven Het Jaar In Poesan, door S. W. Escher. Ultg Hollandla, Baarn. A. M. de Jong's Omnibus: Het verraad. De Rijkaard. Frank van Wezels roemruch te Jaren, De Schotel. Ultg.: De Arbeiders pers. Amsterdam. Uit het land van Heidi, door J. Spyrl, vrij bewerkt door A. Winkler-Vonk, en Tlmha. de geschiedenis van een hond, door L. Koenlg. Ultg.: Ploegsma, Amster dam. I>e Levensroman van Johannes Post, door Anne de Vries, en Slnne- en minnebeelden, door Jacob Cats. Met Inleiding en aantekeningen van dr. J. Bosch. Ultg.: J. H. Kok N.V., Kampen. Geen recessie in Amerika De Verenigde Staten bevinden zich niet in een recessie, zo heeft de voorzit ter van de raad van economische advi seurs van de president, Raymond J. Saulnier, verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat de economie thans in een po sitie verkeert, waarin vooruitgang mo gelijk is. Beziet men de huidige gegevens, aldus Saulnier, dan blijkt, dat de econo mie zich op een zeer hoog niveau be vindt en dat dit zo zal blijven. Het bru- to-nationaal produkt zal in het lopende kwartaal van 1960 waarschijnlijk groter zyn dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar het geval was. Vol gens Saulnier ziet het er naar uit, dat deze expansie zal aanhouden en dat het eerste kwartaal van 1961 een hoger nationaal produkt te zien zal geven dan dat van het eerste kwartaal van 1960. In geheel 1961 zal het bruto-nationaal produkt naar schatting ongeveer 500 miljard dollar groot zijn tegen 479.5 mil jard dollar in 1959. ervan getuigde dat de spreekwoordelijk geworden middelmatigheid der Neder landse T.V. uitzendingen gelukkig wel eens een hèèl enkele maal doorbroken kan worden!. H. broedeieren en eendagskuikens. Verf met gemak en... van Ceta Bever Gestegen export van pluimveehouderijprodukten In de eerste 9 maanden van dit jaar heeft Nederland voor f. 396,8 miljoen aan pluimveehouderijprodukten uitge voerd, vergeleken met f. 357,7 miljoen in de overeenkomstige periode van vorig jaar. Consumptie-kippe-eieren werden in de eerste drie kwartalen van 1960 uitge voerd tot een totaal aantal stuks van 2.063.704.595 (ter waarde van f. 236,4 miljoen), tegenover 2.006.545.750 stuks in het tijdvak januari/september 1959 (f. 216,0 miljoen). De export van ge slacht pluimvee steeg tot een waarde van f. 97,4 (78,8) miljoen. De grootste afnemer van consumptie- kippe-eieren, eende-eieren en eipro- dukten bleef West-Duitsland, terwijl Italië de grootste afnemer was van VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Dansmuz. 18.20 Kaarten op tafel, act. gesprek. 18.30 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Cursus Democratie. 21.00 De Schaduw, hoorspel. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nouveauté's. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 in. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kind. 19.05 Pa ris vous parle, gesproken brief. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Viool en plano. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing-ex press. 23.30 Cabaret. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VOOR WOENSDAG 12 OKTOBER Hilversum I, 402 lil. NCRV: 7.00 Toespr. door H.M. de Ko ningin. 7.10 Nws. en SOS-ber. 7.23 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. Advertentie Grote problemen voor vervoerbedrijven Het algemeen bestuur van de Kon. Ned. Ver. voor Transport-Ondernemingen heeft besloten het hele probleem van de arbeidstijdverkorting en wat daarmee samenhangt te doen bestuderen. Het secretariaat en de tarievencommiessie heb ben een begin met deze studie gemaakt en aangenomen mag worden, dat een rapport daaromtrent binnenkort gereed zal zijn. Dit heeft de voorzitter van de KNVTO,. mr. D. van Setten, vanochtend mee gedeeld in de rede, waarmee hij in Amsterdam de algemene vergadering van deze organisatie opende. Mr. Van Setten achtte het niet uit- het openbare en 23% voor rekening gesloten, dat de recente ontwikkeling van de loononderhandelingen in de me taalindustrie ook voor het wegvervoer de noodzaak van een verder beraad zal bespoedigen. Hij zei, dat het al gemeen bestuur van de KNVTO vol ledig achter het regeringsstandpunt staat, dat tussentijdse directe loonsver hogingen thans ongewenst zijn. Voorts sprak de vice-voorzitter van de KNVTO, ir. H. Vis, over het in ternationale wegvervoer. De andere vice-voorzitter der orga nisatie, de heer J. J. Jurrissen, di recteur van de N.Z.H.V.M. sprak vervolgens over vraagstukken van het wegvervoer. Over de wegen merkte de heer Jur rissen op, dat de wegbeheerders op drukke wegen, waar zij geen stoppende autobussen wensen, dienen te zorgen voor uitwijkplaatsen van voldoende leng te en breedte. De kosten daarvan beho ren niet op de vervoersonderneming te worden afgewenteld, maar moeten als behorende tot de uitrusting van een veilige verkeersweg ten laste komen van het wegbeheer. Voorts pleitte hij ervoor, dat de ge meenten zullen bijdragen in de kos ten van de plaatsing van wachthuisjes. De heer Jurrissen zei dat hem als verzorger van het openbaar vervoer de angst om het hart slaat bij het zien van recente statistische gegevens over de verhouding tussen openbaar en par ticulier vervoer. In 1948 kwam van de 18,1 miljard reizigerskilometers, die in dat jaar wer den afgelegd, 77% voor rekening van van het particuliere vervoer. In 1958 werden van de 40,5 miljard reizigers kilometers 42% afgelegd met openbaar vervoer en 58% met particulier ver voer. In het algemeen, aldus de heer Jurrissen, stelt dè toeneming van het privé-vervoer de vervoerbedrijven voor grote problemen. Maar in de Randstad Holland worden deze ondernemingen nog eens voor extra problemen gesteld: overbelaste wegen, welke kostenverhogend werken omdat extra materieel moet worden in gezet om vertragingen op te vangen, het vaststellen van halteplaatsen om dat niemand meer een halte voor zijn deur wil hebben, enz. Uitkomst kan alleen worden gebracht, aldus de heer Jurissen, door aanzienlijke uitbreiding van Rijks- en provinciale wegen als mede verbetering van bestaande, ook gemeentelijke wegen, voorts door de gelden die het wegvervoer opbrengt al leen te gebruiken voor wegaanleg en verbetering, en door verbeteringen aan wegen of verkeerssituaties aan te bren gen, die thans veel te lang op zich laten wachten. De heer Jurrissen vroeg zich af, of het niet tjjd wordt om het vrecmde- lingenbezoek aan bepaalde gebieden van ons land minder te stimuleren, waar door er ook voor ons Nederlanders in de schaarse recreatiegebieden nog plaats overblijft en men zich niet in eigen land in het buitenland waant. Hü zei geneigd te zijn de vraag of de pro paganda moet worden getemperd met „ja" te beantwoorden. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. de heer Dingeman Korf sr. over oud-Neder landse tegels. 8 uur nam. PieterskerkConcert Mannendubbel- kwartet „Inter Nos". 8 uur nam. WOENSDAG Antonie Duycklaan 13: Opening Prinses Marijke kleuterschool. 3.30 uur nam. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. Godfrey Talbot. „Met een microfoon de wereld rond". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Haarzullen, Hulzen en A'dam. 8 uur voorm. PICTOGRAM tna- :t<n"ojdo 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl BINNENLAND De minister van Economische Zaken, de heer J. \v. de Pous, zal woensdag 19 oktober de Internationale kunststoffen- beurs „Macroplastic", die tot 26 oktober in de Utrechtse Jaarbeurshallen wordt gehouden, officieel openen. Vannacht is in een ziekenhuis te Harderwijk overleden de 60-jarige me vrouw G. van GrevengoedTij6sen uit Putten, die bij een van de twee ernstige auto-ongelukken op 28 september op de Rijksweg te Nunspeet zwaar werd gewond. B(j deze ongevallen werden zes personen zwaar gewond; twee va nhen zijn nu over leden. Het in 1937 bij Wilton FeUenoord gebouwde motor-tankschip van 11.920 ton. de „Caltex Nederland", het oudste schip van de Nederlandse Caltex-vloot. is na een eervolle staat van dienst thans in handen van de sloper gekomen. BUITENLAND Twintig m(jl bulten Sydney is van daag een houten schip (met munitie die overboord moest worden gezet) in de lucht gevlogen. Twee matrozen worden vermist. Er zijn twee zwaar- en verschei dene lichtgewonden. De Australische Ma rine stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de ontploffing. Uit een te Parijs ontvangen nummer van de „Komsomolskaja Prawda" blijkt dat zich in augustus 1.1. in het bronge- bied van de grote Siberische rivier de Jenlssel overstromingen hebben voorge daan, waardoor onder meer de helft van de stad Kansk onder water kwam te staan. De bemanning van één enkel hef schroef- vliegtuig slaagde erin bijna negenhonderd personen, die op de daken van hun hul zen waren gevlucht, in veiligheid te bren gen. Onder de geredden bevonden zich zeshonderd vrouwen en kinderen. De „Komsomolskaja" vermeldt niets over slachtoffers der overstromingen of aan gerichte schade. Het was de eerste maal, dat de buitenwereld een bericht over deze overstromingen in Siberië bt -elkt. Een duizendtal jongelui heeft maan dag in het centrum van Rome gedemon- streed tegen de campagne die in Oosten rijk wordt gevoerd voor aansluiting van Alto Adige bij Oostenrijk. Op de trap van het parlementsgebouw is een Oostenrijkse vlag verbrand. De meeste betogers waren De Britse ambassade in Moskou heeft maandag ontkend, dat Donald Maclean, de Britse diplomaat die in 1951 naar Moskou uitweek, zich het afgelopen week einde tot de ambassade zou hebben ge wend in verband met een voorgenomen bezoek aan Engeland. Het misverstand is ontstaan, doordat een Brits onderdaan, genaamd Donald Maclean, een visum heeft aangevraagd. Deze is echter niet de voor malige diplomaat, die Donald Duart Mac lean heet. Naar verluidt heeft de aanvra ger van het visum om persoonlijke rede nen in de Sovjet-Unie gewoond. In noord-India hebben overstromin gen na een week van zware regenval, tien tallen doden geëist. De stad Lucnow wordt bedreigd door het sterk gestegen water van de Gomtl. Ruim 100 huizen zouden ingestort zijn. In verscheidene gebieden worden de mensen geëvacueerd. In de af gelopen vier dagen zijn in het district Kanpoer 28 mensen om het leven ge komen. Twee leden van een uit zes vrouwen bestaande expeditie van Japanse bergbe- kllmsters zijn er, met behulp van twee SJerpagidseri. in geslaagd de 6.100 meter hoge Deo Tibba-piek van het Himalaja- gebergte te beklimmen. Oost-Dultsland zal van het concen tratiekamp Sachsenhausen een monument voor „anti-fascistische vrijheidsstrijders" maken. President Ulbrlcht is voorzitter geworden van het comité, dat dit zal or ganiseren. Volgens particuliere berichten is zondagavond een patrouille van het Fran se leger in het gebied van Bougie in een hinderlaag gevallen, waarbij elf militairen werden gedood. Bij verschillende gevech ten elders in het land werden vijftien op standelingen gedood. De Cubaanse premier, Fidel Castro, heeft maandag de Verenigde Staten ervan beschuldigd "n contra-revolutionaire veld slag tegen de Cubaanse revolutie te lel den. HIJ zei. dat zijn regering deze week „een energieke tegenaanval" tegen haar vijanden zou inzetten. B(j operaties van 29 dagen in de provincie Las Villas waren drie contra-revolutionairen gesneuveld, vier gewond en 114 gevangengenomen, aldus Castro. Bij een openbare-meningsonderzoek door een instituut in Bielefeld heeft 70 procent van de ondervraagde Westduit sers zich uitgesproken tegen herstel van de monarchie. Twintig procent pleitte voor herstel van de monarchie. In 1954 had zich hier 28 procent voor uitgespro ken. Het Sovjetrussische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag be kendgemaakt, dat de derde secretaris van de Zwitserse ambassade in Moskou. Fran cois Charles Pictet, zo spoedig mogelijk de Sovjet-Unie moet verlaten, omdat hij bij reizen door het land op ontoelaatbare wijze inlichtingen zou hebben verzameld. Deze maatregel vormt een antwoord op de uitwijzing van een ondergeschikte functionaris van de Sovjetrussische am bassade in Bern, die zich aan hetzelfde schuldig zou hebben gemaakt. Een nationale spoorwegstaking, die maandag a.s. in Engeland zou moeten beginnen, is afgelast na onderhandelin gen tussen vakbondsleiders en de Britse Transportcommissie. De leider van de Na tionale Unie van spoorweglieden, Sidney Greene, heeft bekendgemaakt, dat een be vredigende regeling is getroffen. Bijzon derheden van deze regeling zijn nog niet bekend. De staking was afgekondigd door de Nationale Unie van Spoorweglieden ter ondersteuning van looneisen voor 110.000 arbeiders van spoorwegwerkplaatsen. De ladingklerken in de Londense haven die drie weken geleden In staking zijn gegaan, hebben gisteren met grote meerderheid besloten, hun actie voort te zetten. Gistermiddag werd op 157 sche pen niet gewerkt. Blijkens het Jaarrapport van de di recteur van de V.N.-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen, bevonden zich op 30 Juni 1.1. 1,047.347 uit Pales tina afkomstige Arabische vluchtelingen in de verschillende kampen in Gaza, Jor danië, Libanon en Syrië. De kosten voor hun onderhoud, opleiding van kinderen enz. zijn voor 1961 begroot op ruim 150 miljoen gulden. Over 1959 bedroegen zij ruim 120 miljoen gulden, waarvan 93 procent werd gedragen door de Ver enigde Staten, Canada en Engeland. Na een gevecht tusson gevangenen en de gevangenbewaarders in de gevan- fenis te Bathlnda, in de Indiase staat endsjaab, zijn zes gevangenen om het leven gekomen en een vijftigtal gewond. De opstandige gevangenen waren Sikhs, die kortgeleden waren gearresteard in De directeur van het Instituut voor comptabiliteit van de universiteit van Leipzig, prof. Werner Kresse, is met zijn gezin naar West-Duitsland uitgeweken, e Oostduitse communisten zouden hem kwalijk hebben genomen, dat hij niets gedaan had aan de „politlek-ideologische opvoeding" van de studenten. Steenschuur 6Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden Breestraat 83): Causerie A. Gols over Frankrijk, voor Ned. Chr. Reisver. 8 uur nam. Zomerzorg: Ver. oud-leerlingen Am bachtsschool. Filmavond „Winter op de Noordatlantische Oceaan". 8 uur nam. Den Haag (Kon. Schouwburg) K. en O.-voorstelling Ned. Comedie „Dona Diana". 8 uur nam. DONDERDAG nam. Rehoboth: Filmavond Veron. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Chr. Oratorium ver. „Con Amore" zingt Mozart's Requiem en Bach-cantates. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Wim Kan en zijn ABC-cabaret". 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rijnland. Spr. J. Stol over: „Anatomie". 8 uur nam. ZATERDAG St.-AntoniusclubhulsFeestavond 15- jarig bestaan Amusementsver „TOP". 8 u. nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm.; bijbelstudie, 11 uur, ds. B. Slond. LegermuseumExcursie Ver. „Oud- Leiden". 2 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Wim Kan en zijn ABC-cabaret". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): FeestavondPer- soneelsver. „De Spil" Van Wijk en He ringa. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar natuurtentoon- stelling in Vlees- en Vlshal te Haarlem. 2.22 uur nam. Oegstgeest (Endegeest): Lustrum feestavond Pieca. 7.30 uur nam. (receptie 45.30 uur). MAANDAG Staalwijk: Vijf tien-jarig bestaan Leids Volkszangkoor. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Klavierduo Kurt Bauer en Heidi Bung. 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O. Lezing over de expeditie naar Ned. Nieuw-Guinea. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A Taevernier werkd. 124 uur; 's zondags 1—4 uur (Tot 17 oktober). Rijksmuseum van Oudheden. Tentoon- llstorle" Werk i 15 uur nam Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot einde oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober) BIOSCOPEN Trianon: „Onze man in Havana". (14 Jr) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De held van Pork Chop Hill". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 u.; zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Een nacht van 1000 angsten". (18 laar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u.; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; Donderdagavond: K. en O. Lldo: „Petrus de grote visser" (14 Jaar). Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Luxor: „De zaak M.P." (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Middle of the night". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. WASSENAAR Astra-theater: Van vrijdag t/m woensdag 8 uur; zaterdag en zondag: 7 en 9.15 u. „De kinderrechter". (14 laar). Donderdag 8 uur „Jane Eyre". (14 Jaar). Zondag en woensdag 2.30 uur „Sissl". (Alle leeft.) AVOND- Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gehnoi by Ow huisarte of specialist (of diens waarnemers). t>el op dokterstelefoon 22222. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Exodus, hoorsp. (deel 3) 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Gram. en act. 13.00 Toespr. door H.M. de Koningin. 13.10 Nws. 13.25 Pro- menade-ork. 14.05 Gram. 15.40 Muzikale lezing. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Muzikale lezing. 18.20 Het spectrum, rep. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Ritmisch koper- ork. 20.10 Het sluwe vosje, opera. 22.00 Vragen van de Oekumene (II). lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en SOS. 22.40 Avondoverdenking 2.55 Boekbespr. 23.05 Radlophllharmonisch Ork. 23.35 Platen- nieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Toespr. door Kon. Juliana. 7.10 Nws. 7.20 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Toe spr. door Kon. Juliana. 8.10 Nws. 8.28 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Ham mondorgel en mondaccordeon. 13.00 Toe spraak door Kon. Juliana. 13.10 Nws. en tentoonst.agenda. 13.30 Gram. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Jeugdconc.: blok fluit en klavecimbel. 14.45 Volksmuz. 15.00 Hoe worden we geregeerd?, lezing. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Dubbelkwart. 17.15 Lichte muz. 17.50 Regerlngsultz.Jeugd- ultz.: De brievenbus gaat open: corres pondentieclub o.l.v. Reglna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. of act. 18.30 RVU: Creatieve muziekbe oefening II, door mevrouw A. C. Teunis- sen van Manen-Zanen. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammondorgelspel. 19.25 VARA- harm. ork. en solist. 21.15 Cabaret. 21.45 Zang en gitaar. 22.20 Zestig Jaar levens ervaring. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Cello recital. 22.55 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.10 Discussie, 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lijn, van 1820 uur) Les Patineurs (Waldteufel) Philadelphia Orkest o.l.v. Eugene Ormandy; Selectie Der Vetter aus Dingsda (Künneke) Elfi Mayerhofen, Kurt Wehofschitz, Willi Hof- ma nn. Astrld Brack, koor en orkest olv. Carl Michalski; Rosen aus dem SUden (Strauss) Weens Symphonie Orkest olv. Eduard Strauss; Csardas scene (Hubey) Helmut Zacharias, Rias Symphonie Or kest Berlhn olv. Ferenc Friscay; Hongaars liefdeslied, Het Budapester Zigeuneror kest; Winterlied, ld.; De leeuwerik (Dl- nicu) id.; Trekvogels, id.; Lied over een streek, waarvan men zegt ,dat er mooie meisjes zijn. De Volksdans- en Zanggroep ..Ivan Goran Kovacic" olv. Vladimir Skre- blin (soliste Senka Veletanllc): Dans van de Sops, id.; Ballade van Jovan en Jo- vanka, ld.; Cacak, id.; Donkere werkbrau- wen. Ensemble Boris Alexandrov (solist I. Saychuk); Kallnka, id. (solist E. Be- layaev); Langs de Peterskayastraat, id. (so list A. Sergeyev); Lied van de Jeugd, id.; Strolling in the forest (Piwowarcyk) Pol ka Band Steve Adamczyk; Drive on polka tlaxcalteca (Perez) Ensemble Pepe Villa (soliste Dora Maria); Guadalajara (Gul- zar), id.; Las altenitas (Esplnosa) id.; ,Tres consejos (Fuentes) id.; Jarabe ta- patio, ld.; Gitanerias (Lecuona) Orkest Morton Gould; Jungle drums (Lecuona) id.; Rapsodia negra (Lecuona), id.; Who built the ark? The De Paur Infantery Chorus olv. Leonard De Paur (soll6t Gra dy Menefleld)In that great gittin" up mornin", id.; Soon ah will be done, id. TELEVISIEPROGRAMMA; NTS: 17.00 Jeugdjourn. VPRO: 17.10 17.35 V. d. kind. NTS: NATIONAAL PRO- GRAMMA: 20.00—20.05 Toespraak door H. M. de Koningin. NTS: 20.05 Journ. en weeroverz. KRO: 20.25 Gevar. muz. 20.50 Filmbespreking. 21.10 Amerikaanse film- serie. 21.40 Poging tot gesprek, t.v.-één- acter. 22.15 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12 00 Schoolradio. 13.00 Volksmuz. 13.35 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Re cital. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorepelen. 17.00 Vespers. 17.45 Voordr. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Ork- conc. 21.20 Lezing. 21.35 Ork.conc. (verv.) 22.30 Quiz. 23.00 Nws. en rep. 23.45 Voor dracht. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Lichte muz. 14.45 V. d kind. 15.00 V d vrouw. 15.45 Races. 16.10 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dales' dagb. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport.. 20.31 Hoorsp 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Gevftr. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunc, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Gram. 15.00 Dansmuz. 16.05 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.45 Lichte muz. 20.00 Hoor spel. 21.10 Pianorecital. 21.45 Nws. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. I.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrilk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Sol.conc. 15-10 Gevar muz. 19.00 Nws. 22.15 Gram. 23.30 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. SsHS' lïoo Gram* l7.30~Wa.rbar. 13.60 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 B°®££ePr-H Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19 00 Nws 19.40 Vlaamse lle- dercn 20 00 Academie der dlscofieien. 2130 Jazzmuz. 22.00 Nws 2.15 Pedago gisch praatje. 22.25 Elektronische muz. 22.55-23.00 V. d. zeelieden. 481 in.: 12.02 Lichte muz. 13 00 Nws. 14.17 Gram. 15.16 muz. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Jazzmuz. 20.00 Hoorsp. 21.36 Gram. 2.10 Heden daagse muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Insbruck Belgrado Athene Rome AJaoclo Madrid Mallorca 1 Lissabon regenbui regenbul regenbul regenbul half bew. regenbui regen half bew regenbul regen gen regen mist regenbul onbewolkt regen regen half bew zwaar bew. regen licht bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt zwaar bew. regenbul onbewolkt zwaar bew. geh. bew regen onbewolkt half bew. hall bew onbewolkt geh. bew. geh. bew. la O SS ■2 m gS i a» S a a neersl. 24 uur nw 10 14 ii 8 nw 8 13 12 11 wnw 4 15 10 12 wnw 11 13 11 28 wzw 4 13 5 2 w 4 14 10 8 wzw 4 12 10 2 w 4 12 10 8 WZW 4 11 10 10 zo 6 9 8 7 z 2 13 11 12 nnw 4 9 6 19 wzw 2 12 5 5 nnw 9 10 6 3 nw 4 11 6 0.3 wnw 6 11 11 17 w 5 9 8 5 wnw 5 14 10 1 wnw 1 15 8 26 W-stll 15 8 11 n 2 31 11 0 zw 5 15 10 0.2 zw 4 13 10 1 zw 6 11 7 0 zw 4 13 8 1 zw 1 13 7 5 n 1 17 4 0 w 1 18 9 4 w 2 15 4 0.4 ozo 2 24 11 6 ozo 5 26 20 0 zw 4 22 11 18 no 2 20 12 21 w.stil 17 7 0 w.stil 10 0 n 4 21 12 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2