VERNIETIGENDE KRITIEK VAN OPPOSITIE OP HET KABINET ALGEMENE BESCHOUWINGEN IN TWEEDE KAMER Vertrouwen van cle meerderheid Praat zacht in de nacht Opdracht voor het Groene Kruis: de dynamiek bijhouden! Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 5 oktober 1960 Derde blad no. 30168 (Van onze parlementaire redacteur) De leider van de socialistische oppositie ,mr. Burger, heeft gisteren in de Tweede Kamer niets heel gelaten van het kabinet-De Quay. Hij noemde het de eerste plicht van het kabinet een einde te maken aan de politieke onzekerheid omtrent zijn positie, ontstaan door het zonderlinge doen en laten van het kabinet. Hij vroeg voorts hoe het nu zit met de toto na de sombere voorspel lingen-van minister-Beerman, waaraan hij toevoegde, dat de sport zo langzamerhand voldoende door de politiek is gedupeerd. De financiële toestand van het Rijk is gunstig, constateerde mr. Burger, maar dat is niet te danken aan het kabinet, dat economisch de wind mee heeft. Bovendien kwam minister Zijlstra in het financiële bed, dat door minister Hofstra was opgeschud. Zelden heeft een kabinet, in tegenstelling tot zijn beloften, in een jaar tijds zoveel lastenverzwaringen nagestreefd als het kabinet-De Quay heeft gedaan. En men moet maar afwachten of de gedeeltelijke belastingverlaging per 1 juli 1961 inderdaad doorgaat. dat deze op een misverstand moesten berusten. Van enig veranderd inzicht bij het kabinet was nooit iets gebleken. De miljoenennota van minister Zijlstra had op de CHU-fractie een degelijke, evenwichtige indruk gemaakt. De -grond toon heeft het vertrouwen van deze fractie in het kabinet versterkt. Het be leid van de regering heeft in grote trek ken de instemming van de fractie. Zij wil gaarne ook voor het nieuwe parle mentaire jaar haar steun toezeggen. Regering ondermijnt goede vakbeweging' Het is het goede recht van de Kamer meerderheid, aldus mr. Burger, de socialisten buiten de deur te zetten, maar dan moet men daarvoor de ver antwoordelijkheid dragen. Op het gebied van de loonpolitiek wordt de arbeidende bevolking thans uitgenodigd offers te brengen voor het gebrek aan inzicht, dat de regering een jaar geleden heeft getoond met de vrijere loonvorming. De regering ondermijnt de bonafide vakbe weging. Het verschil tussen de woorden en de daden van het kabinet maken zijn beleid ondraaglijk. Men kan het ver trouwen van de massa niet te grabbel gooien en tegelijk behouden. Waarom is geen algemene loonsverhoging van 5 a 6 pet. mogelijk als de betalingsbalans nog een ruim overschot .vertoont? Inzake het Nieuw-Guinea-beleid con stateerde hij een meningsverschil tussen „Kasavoeboe-De Quay" en „Loemoemba- Luns". Vast is komen te staan, nadat de minister-president op de cocktailparty met de buitenlandse pers heeft gespro ken over „internationalisatie" van Nieuw-Guinea. Dat was mis in het kader van het kabinetsbeleid, maar van de mens-De Quay is het begrijpelijk, omdat hij gebukt gaat onder zijn verantwoor delijkheid voor Nieuw-Guinea. „Blamage" Het meest onthullende van het kabi net-De Quay vond de heer Burger de „Karel-Doorman-blamage". Het blijkt, dat Nederland wordt geregeerd door een kabinet, dat gespeend is van politiek in zicht. Een kind had de narigheid kunnen voorzien. Doordat Japan de „Karei Door man" niet wilde ontvangen, werd het een „spookschip", een „Vliegende Hol lander". Met de „Karei Doorman" is de weg der vernedering gegaan. Deze debacle had het kabinet ons dienen te besparen. Dit kabinet mist allure, be toogde de heer Burger, omdat het niet weet wat politiek is. Daarom maakt de oppositie aanspraak op een kabinet, dat presentabel is en waarmee van gedach ten kan worden gewisseld op voet van gelijkwaardigheid. Nederlands prestige is internationaal te grabbel gegooid. In de binnenlandse politiek is het politieke zwaartepunt door de serviliteit van de Tweede Kamer verschoven naar de Eerste Kamer. De eerbied voor het onmisbare gezag wordt door de politieke hulpeloosheid van het kabinet ondermijnd. „Dit is mijn grootste grief", aldus mr. Burger. „Dit kabinet is geen serieuze aangele genheid. Daarom is de Kamermeerder heid in gebreke door dit kabinet te handhaven. Het is een laakbaar gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef. Een goede regering is een algemeen lands belang, dus ook van de oppositie. Het kan zo niet langer". Op de heer De Groot (CPN) hadden de grote woorden van de heer Burger geen indruk gemaakt. Zolang er nog zoveel „Planta" is in de politiek van de PvdA, zei hij, heeft de regering van die kant niets te vrezen. A.R.: „Bevredigend" De regering heeft ons verrast, zei de heer Bruins Slot (AR), met een Troon rede, die prettig was om aan te horen en te lezen. Hij feliciteerde de Kamer ermee, dat de eerste fase van de vrijere loonvorming, gepaard gaande met prijs- stabilisatie, zo geslaagd is. In een jaar tijds is een loonsverhoging tot stand gekomen van gemiddeld 9 pet., zonder dat de prijzen noemenswaardig zijn ge stegen. Dat is een enorme prestatie in een tijd van topbedrijvigheid en gebrek aan arbeidskrachten. Daarbij verklaarde de heer Bruins Slot verheugd te zijn, dat een belastingverlaging in uitzicht is gesteld voor de lage en middelbare in komens. Uit het nieuwe woningbouwbe leid blijkt, dat het mogelijk is de bouw van goedkope woningen uit de sfeer van staatsbemoeienis te halen. Er komt nu kritiek, dat de woningen, die worden gebouwd, te duur zijn. Het zal daarom nodig zijn regelen te stellen, wie voor een woningwetwoning in aanmerking komen, want er wonen velen in woningwetwo ningen, die een duurdere woning zouden kunnen betalen. Wat in de Troonrede wordt gezegd over het Nieuw-Guinea- beleid had de volle instemming van de heer Bruins Slot, maar hij vroeg daar omtrent nog een duidelijke uiteenzetting van de minister-president, omdat door zijn uitlatingen op de cocktailparty bij velen een gevoel van onbehagen is ont staan. Hij was er zich van bewust, dat in het komende jaar het Schip van Staat wel tussen enige klippen zal ge raken, maar hij hoopte, dat het kabinet deze op veilige wijze zou passeren. De hoofdlijnen van het beleid in de Troon rede komen de AR-fractie bevredigend voor. C.H.U.: „Positie versterkt" De heer Tilanus (CHU) zei, dat het kabinet tevreden kan zijn over de gun stige perscommentaren op de Troon rede. De positie van het kabinet blijkt niet verzwakt, maar integendeel ver sterkt. Er hebben stormpjes rond het kabinet gewoed, maar zoals het gewoon lijk gaat, zijn die na enige tijd uitge woed. Zoals in de pers de uitlatingen waren weergegeven van de minister-president over het Nieuw-Guinea-beleid, had de heer Tilanus direct de indruk gekregen, V.V.D.: „Wel geslaagd" Ook prof. Oud (WD) had een goede indruk gekregen van de Troonrede, daarom vond hij de kritiek van de P. v. d. A. overdreven. Op de grote lijnen van het kabinetsbeleid heb ik geen kritiek, zei prof. Oud. Het is over het algemeen geslaagd. Ook met het woningsbouwbeleid is de regering op de goede weg. Indien de regering wordt gemachtigd de belastingverlaging per 1 juli 1961 eventueel uit te stellen, dan is daar staatsrechtelijk niets tegen in te brengen. Men moet die procedure uit sluitend zien in het licht van een even tuele verscherping van de conjunctuur. Niet voldaan was prof. Oud over de vorderingen met de decentralisatie, het overdragen van Rijkstaken aan ge meente en provincie. Ook inzake de mammoetwet moet nogeens worden nagegaan of er niet teveel van bovenaf wordt opgelegd. De aanleg van de IJ- tunnel moet in de eerste plaats een zaak zijn van het gemeentebestuur van Am sterdam. Over het emigratiebeleid en de toela ting van de spijtoptanten uit Indonesië was prof. Oud evenmin tevreden. Omtrent Nieuw-Guinea bestond er voor prof. Oud geen twijfel, dat het tot- nutoe gevoerde beleid wordt gehand haafd. Indien de minister-president op de cocktailparty met buitenlandse cor respondenten werkehjk een ander beleid had aangekondigd, zou dat fout zijn ge weest, want dat behoort in de Tweede Kamer te geschieden. In de keuze van zijn woorden is de minister-president waarschijnlijk ongelukkig geweest, maar dat kan iedereen overkomen. P.S.P.: „Geen leiding' Volgens ir. Van de Veen (PSP) gaat de Troonrede aan de grote problemen van deze tijd voorbij. De gebeurtenissen met de toto en de IJ-tunnel hebben de onzekerheid omtrent de positie van het kabinet weer vergroot. Het kabinet geeft geen leiding, maar drijft mee op de stroom. De gelden voor de defensie zouden zeker beter kunnen worden be steed aan de onder-ontwikkelde gebieden in de wex*eld. Daarentegen was ds. Zandt (SGP) van mening, dat het beleid van het kabinet in de afgelopen anderhalf jaar en zoals het voor de toekomst is uiteen gezet in de Troonrede en miljoenennota alle reden biedt het kabinet vertrouwen te blijven schenken. K.V.P.: „Nieuw vertrouwen" Prof. Romme (KVP) verklaarde, dat het beleid zoals het is gevoerd en zoals het is aangekondigd in de Troonrede, voor de KVP-fractie aanleiding is te zeggen, dat zij het kabinet met vertrou wen tegemoet blijft treden. Op verschei dene terreinen gaat het beleid in de goede richting. Prof. Romme wilde niet zeggen, dat alles goed is, want als hij alles wit op wit zou schilderen, zou hij evenmin serieus worden genomen als de heer Burger, die alles zwart op zwart schilderde. Hij was voldaan over de voorgestelde belastingverlaging (hoewel de middengroepen er minder goed af komen), maar hij wilde het niet aan het kabinet overlaten de belastingverlaging al of niet per 1 juli 1961 in te voeren. Over het tijdstip van invoering zal ook de Kamer moeten beslissen, eventueel met een afzonderlijk wetje. Niet voldaan was prof. Romme over het beleid ten aanzien van de spijtoptan ten, de decentralisatie van bestuursta ken en de houding van het kabinet tegenover de IJ-tunnel. Over de passage in de Troonrede over Nieuw-Guinea was hij tevreden. Deze passage bevestigt, dat het regeringsbeleid ongewijzigd is gebleven. Er gaat thans iets als een campagne door het land voor een reconstructie van het kabinet. Wie dat uil, moet zijn afkeuring uitspreken over daden van de ministers, maar hij moet niet trachten het terrein eerst glibberig te maken door te modderen aan de persoon van de ministers. Politieke oppositie Voiig jaar verklaarde de heer Burger dat de oppositie van de PvdA „zakelijk" zou zijn. Thans spreekt hij heel anders, aldus prof. Romme, thans intei*esseert hem maar één ding: dit kabinet moet weg. De oppositie heeft in plaats van een zakelijk een volkomen politiek karakter gekregen. De verwerping van de toto in de Eerste Kamer heeft het vermoeden doen rijzen van een versterkte oppositie van de liberalen in de Eerste Kamer. Hun leider, mr. Van Riel, heeft gezegd prijs te blijven stellen op een kabinet van de samenstelling als dat van het kabinet- De Quay. Maar is het uitgesloten, dat de liberalen in de Eerste Kamer daar een einde aan willen maken? Als dat streven niet uitgesloten is en succes zou hebben, waarschuwde prof. Romme, dan geven de leden van de liberale fractie in de Eerste Kamer er blijk van onvol doende te beseffen, dat zij daarmee de voortzetting van een politieke constel latie als de huidige ernstig bedreigen. Succes De KVP-er Bogaers (directeur van het wetenschappelijk bureau van de KAB) zei er geen twijfel over te willen laten, dat de eerste fase van de vrijere loon vorming een succes kan worden genoemd en wel door de welvaartsstijging, die onder dat stelsel verwezenlijkt is kun nen worden. Het gaat er thans om of de nationale economie een tussentijds open breken van de C.A.O.'s voor loonsver hogingen kan verdragen. Als dat ge beurt, op de top van uiterst gunstige conjunctuur, zou dat aanleiding geven tot massale navolging. De onvermijde lijke ineenstorting van de nationale economie, die da ai-van het gevolg zou zijn, zou de nadeligste gevolgen hebben voor de economisch zwakken. De KVP- fractie acht het verbod van tussentijds openbreken van de C.A.O.'s een normaal middel van conjunctuurbeheersing. Vandaag antwoordt minister-president De Quay op de diverse beschouwingen. Deense „ombudsman" had hier en daar wel kritiek De Deense „ombudsman", de parle mentaire commissaris tot wie het pu bliek zich kan wenden met allerlei klach ten en die tot taak heeft de belangen der burgerij te beschermen tegen amb tenarij, heeft zijn verslag over 1959 uitgebracht en daarin kritiek geleverd op een trage gang van zaken bij de officiële instanties, onleesbare handte keningen van ambtenaren en twijfel achtige procedures aan ambtelijke zijde. Van de 39 van de 182 gevallen waarin de „ombudsman" in het particuliere leven een hoogleraar in de rechtswe tenschappen aanleiding tot kritiek vond, had er één betrekking op het verstrekken van informaties door poli- tie-autoriteiten aan de pers, een ander op de ongeschiktverklaring van een dienstplichtige zonder opgaaf van rede nen, en een derde op de beheerder van een postkantoor die postzegels met druk fouten voor hogere dan de officiële prijzen verkocht. In totaal waren in 1959 873 klach ten bij de parlementaire commissaris binnengekomen. Hiervan werden er echter 692 ongegrond verklaard terwijl in 182 gevallen een nader onderzoek werd ingesteld. In 1958 bedroeg het aantal binnengekomen klachten 1.100. Hij wilde terug naar de gevangenis (Van onze Amsterdamse correspondent) Zes dagen geleden is een Amsterdam mer uit de gevangenis ontslagen, en die zes dagen vrijheid vond hij meer dan genoeg. Uitsluitend met het doel om weer te kunnen worden opgenomen in de verzorging van ons gevangeniswezen, trapte hij gisterochtend vroeg een etala geruit in van een juwelierszaak in de Reguliersbreestraat in de hoofdstad. Daarna wachtte hij rustig op de komst van de politie, die het glasgerinkel in het nabij gelegen posthuis kon horen. Maar de man had pech. Of hij nu al betoogde dat hij nog vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf tegoed had, hij kon niet op tegen de wet, die opzet telijke vernieling niet ernstig genoeg vindt om voorlopige hechtenis voor te schrijven. De man kreeg een proces verbaal en pas na de sommatie verliet hij schoorvoetend het politiebureau. Burgemeester van Oostburg vraagt ontslag „Niet uit te houden (Van onze Zeeuwse correspondent) Burgemeester mr. K. Hoeksema van Oostburg heeft bij H.M. de Koningin een verzoek ingediend om uit zijn ambt als burgemeester te worden ontslagen. De burgemeester werd op 5 januari 1960 door de minister van Binnenlandse Zaken met verlof gezonden omdat er klachten waren over zijn privé-leven. Ook het bestuursbeleid van de burge meester was nogal eens aan kritiek on derhevig. Volgens burgemeester Hoekse ma is de 9 maanden tijd, die het on derzoek nu heeft geduurd, ruim vol doende. Bovendien is het voor een nor maal mens, aldus de heer Hoeksema OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Wat een gezellige avond was dat, met Uw vrienden. De tijd vlóóg om. Voor U het wist was het over enen! „Wat, zó laat al? Dan moeten we er gauw van door, zeg!" Maar, hoe gaat dat: nog wat napraten in de gang, even meelopen naar de auto, nog wat lachen en praten in de straatSsst! Zachtjes, mensen. De buren liggen al uren op één oor, U zoudt ze kunnen wekken in hun eerste slaap, en wie vindt dat nu prettig Dus? Stilletjes buiten, en voor zichtig met de deur. Dat is attent! Weet U wat ook zo attent is? Om altijd Gladstone sigaretten bij U te hebben. Want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. VOORNAAM EN AANGENAAM 20 STUKS F U niet uit te houden om in een vrij kleine gemeenschap als Oostburg het onderwerp van een uitgebreid onderzoek te zijn. 1 november zal het 20 jaar geleden zijn dat burgemeester Hoekse ma als burgemeester van Oostburg werd geinstalleerd. (Advertentie) 78e Den Haag van de Houtrust dameskroniek t/m 7 okt. Geopend 1317 en 1923 uur - Entrée f 1.25 (alles inbegrepen). ELKE MIDDAG EN AVOND MODESHOWS EN IN HET CABARET „DOE MEE" GEZELLIGE QUIZZES WAARDEVOLLE PRIJZEN Elke 10e, 20e, enz. 'n geschenk. Let op de eindnul van Uw volgnummer Hedenavond CORRY BROKKEN met o.a. „Milord" Morgenavond TEDDY en HENK SCHOLTEN De 100.000ste wordt hedenavond verwacht Bij 60 jarig jubileum (Speciale berichtgeving) De viering van het 60-jarig bestaan van het Groene Kruis is gisteren in Musis Sacrum te Arnhem ingezet met een rede door de voorzitter, prof. mr. A. Kleijn. Deze schetste de geschiedenis van het Groene Kruis: deze begon met het initiatief van dorpsdokter Willem Poolman in Lange Ruige Weide. Hoe zijn idee uitgroeide tot een mobilisatie van de gehele bevolking tegen de gevaarlijke ziekten cholera, pokken, tyfus en tering, maar ook, hoe nu nieuwe vijanden van de volksgezond heid, de kinderverlamming, kanker, reuma en geslachtsziekten worden aangepakt. „Naarmate meer nieuwe overwinningen worden geboekt", aldus prof. Kleijn, „openen zich nieuwe strijdgebieden". De 20-jarige Prinses Margarete van Denemarken is in Cambridge aangekomen, waar zij internatio naal reclit gaat studeren. De Prin ses op de fiets bij het verkennen van haar nieuwe omgeving. „De strijd om de menselijke gezond heid", aldus prof. Kleijn, „raakt het wel bevinden van de mens als een totaliteit waarop men nooit uitgekeken raakt. De toekomst van het Kruiswerk schetste spreker tegen de achtergrond van onze tijd kenmerkende dynamiek. Voor het beginsel van een algemeen aanvaarde menselijkheid behoeft niet meer te wor den gestreden. Wel moet aan dit be ginsel van gelijke rechten voor iedereen een passende economische en organisa torische achtergrond worden verschaft. „De idealistische strijders in het ge vecht om de humaniteit zal dit een ont wijding van een heilig beginsel toe schijnen", zo zei prof. Kleijn. Voor de toekomst van het Kruiswerk zullen ver der belangrijk zijn het verschijnsel van de massaliteit in de samenleving, het geen blijkt uit het feit dat ongeveer vijf miljoen mensen zijn aangewezen op de gezondheidszorg zoals het Groene Kruis die voor zijn rekening neemt. Nauw- verwant hieraan is het probleem van de schaalvergroting, een gevolg van tech niek en specialisatie. Daarmee zal dan het Groene Kruis in de toekomst in stijgende mate te maken krijgen even als met het teamwork. Prof. Kleijn wees hierbij op de plannen voor reorga nisatie van de zorg voor de kinderhy- giën en de eigen specialistenopleiding in het seminarie te Utrecht. Een zorg vuldige taakafbaking tussen overheid en particulier initiatief en een nauwkeurige regeling van de bevoegdheden en van de financiële verhouding tussen beiden is onontbeerlijk. Een eerste opdracht voor de algemene Nederlandse vereni ging zal zijn: de geweldige dynamiek van de tijd bij te houden, o.m. door zorg voor verjonging van de besturen en voor het bijblijven van het personeel.- Men zal de ogen niet mogen sluiten voor de centralistische tendenzen in de samenleving en daarin dus mee moeten doen. De gezondheidsvoorlichting zal veel aandacht vergen en vernieuwing is hierbij nodig. Aan het slot van zijn rede maakte prof. Kleijn bekend dat een fonds in het leven is geroepen waaruit bijdragen kunnen worden verleend aan het Groene Kruiswerk in Suriname en in Nieuw- Guinea. Met een dergelijk jubileum geschenk kan, aldus de voorzitter, iets groots worden verricht. Door bijdragen 'van de leden en door een bijzondere actie hoopt men dit fonds sterk te kun nen maken en houden. Tijdens de jubileumsamenkomst wer den gelukwensen uitgesproken door de plaatsvervangend directeur-generaal van volksgezondheid, de heer P. L. Stal, die de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid vertegenwoordigde, de com missaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr H. W. Bloemers, die ook sprak namens zijn ambtgenoten en de provinciale besturen in Nederland, burgemeester C. G. Matser. die mede de vereniging van Nederlandse gemeen ten vertegenwoordigde en door de heer Dijkhuis hoofdinspecteur van de volks gezondheid. Na het opvoeren van een spel over het Groene Kruiswerk door een groep Groene-Kruiswerkers uit Amersfoort werd de jubileumsamenkomst besloten met een receptie in het Huis der Provincie. 60 mille voor een duim De Sittardse politie heeft gisteren drie te Sittard wonende Hongaren gearres teerd verdacht van oplichting of mede plichtigheid aan oplichting. Een van de drie zou zich in mei van dit jaar bij het kappen van hout door een van zijn landgenoten een duim hebben la- John Philby overleden De bekende ontdekkingsreiziger en Arabië-kenner Henry Saint John Philby is in de ouderdom van 75 jaar te Bei roet aan een hartaanval overleden. Hy is meer dan dertig jaar lang de vriend en raadgever van wijlen Koning Ibn Saoed van Arabië geweest. Tengevolge van zijn heftige kritiek op wat hij de „desorganisatie" van Saoedi-Arabië on der de huidige koning noemde was hij uitgewezen en woonde hij sedert vijf jaar in Libanon. Philby. die oorspronkelijk een post bij het Britse bestuur in India bekleed de, voegde zich in 1920 bij emir Abdoel Aziz Ibn Saoed in diens hoofdstad Ryad. Tegen de leiders van de toen malige Britse politiek in het Midden- Oosten Sir Percy Cox, kolonel TB. Lawrence in koos hij de zijde van Ibn Saoed. Hfi ging ook over tot de islam en werd El Ha dj Abdallah. Philby exploreerde de Arabische woestijn en nam deel aan oudheidkundige onder zoekingen die in het zuiden van Arabië door kanunnik G. Rychmans van de Leuvense universiteit werden verricht. Tussen zijn reizen door vertoefde Philby in zijn woning te Ryad, temidden van zijn boeken, totdat de dood van Ibn Saoed en zijn eigen houding tegenover de nieuwe ontwikkeling in Arabië een verandering teweeg bracht die tot zijn uitwijzing leidde. Opening zesde Ned. Kinderboekenweek De zesde Nederlandse kinderboeken week zal vrijdagavond 28 oktober in het ministerie van O. K. en W. worden ge opend. Mr. H. J. Schölvinck, directeur- generaal voor de volksontwikkeling bij genoemd departement zal bij die gele genheid de prijs voor het kinderboek 1959 uitreiken. Dr. N. Beets, wetenschappelijk mede werker van het Pedagogisch Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht zal een referaat houden over „Het moderne pedagogische klimaat en het kinder boek". Het Hofstads Jeugdorkest zal de avond opluisteren met werken van Renooy en Purcell. INTERNATIONALE CORRESPONDENTIEWEEK Van 9 tot 15 oktober In de week tussen 4 en 9 oktober 1874 werd de „union postale univer saleopgericht. Ter herdenking van deze in Bern zetelende wereldpostver eniging heeft het Nederlands comité internationale correspondentieweek on der het motto „vriendschap blijft als u schrijft", nu al jaren achtereen een internationale correspondentieweek ge organiseerd. Het doel van de vereni ging is te bevorderen, dat de mensen door middel van de brief nationaal en internationaal met elkaar in contact treden en deze contacten onderhouden. Zowel binnenlands als internationaal kan een goede, gemeende en oprech te correspondentie veel vreugde berei den. vele misverstanden opheffen en het gevoel van verlaten zijn, temidden van de massa, doen verdwijnen, zo zegt het comité. Ter gelegenheid van de komende cor respondentieweek, van 9 t/m 15 ok tober, zullen speciale enveloppen in de handel worden gebracht. Op elke werk dag in die week zullen bij de PTT een aantal brieven in deze speciale enveloppe worden gelicht, de namen der afzenders worden genoteerd en door gegeven aan de notaris van de ver eniging in Amsterdam, die dagelijks drie prijswinnaars uitloot. ten afslaan, waarvoor hij wegens in validiteit f.60.000.- van zijn verzeke ringsmaatschappij ontving. Voor het geld werd een auto gekocht, met behulp waarvan de drie mannen de bloemetjes buiten zetten. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9