W ereldtentooiistelling iii New York (1964-"65) Ook Nederland zal deelnemen SAMEN NAAR DE FILM... JA, GEZELLIG Hulp aan opstandelingen? Hoedt U Agenda WOENSDAG 5 OKTOBER 1960 „Vrede door begrip Nederland is officieel uitgenodigd deel te nemen aan de wereldtentoonstelling, die in 1964 en 1965 in New York zal worden gehouden. De secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. S. J. baron van Tuyll van Seroosker- ken, heeft de door Robert Moses (president van de wereldtentoonstelling) en Robert Wagner (burgemeester van New York) ondertekende uitnodiging namens minister Luns in ontvangst genomen van Samuel Clark Waugh, president-directeur van de Export-Importbank. Hy is voorzitter van een commissie van zes personen, die voor een verblijf van vier dagen in ons land arriveerden. De Amerikanen zullen in ons land en vervolgens in de overige K.S.G.-landen en Zwitserland besprekingen voeren over de komende manifestatie, waarvoor alle V.N.-landen zullen worden uitgenodigd. Zulks in verband met het feit, dat de V.N. in 1964 15 jaar in New York zijn gehuisvest. Daarom koos burgemeester Wagner als motto voor deze tentoonstelling „Vrede door begrip". New York is door een door presi dent Eisenhower ingestelde commissie uitverkoren boven Washington en Los Angeles, die ook tot de gegadigden be hoorden, mede in verband met het 388- jarig bestaan van de door Nederlanders gestichte stad. Flushing Meadow Park nabij de Hudson en het vliegveld La- guardia in het hartje van de stad wordt het tentoonstellingsterrein. „Het wordt geen jaarbeurs", zo gaf de heer Waugh te kennen, „maar een centrum waar bezoekers onder meer kennis kunnen maken met sociale, wetenschappelijke, culturele, religieuze en industriële ont wikkelingen van andere landen". Men verwacht 140 miljoen bezoekers Zo zullen de 70 miljoen mensen die van april tot oktober zowel ln 1964 als in 1965 worden verwacht ook een be zoek kunnen brengen aan het Lin- colncenter, een nieuw cultuur centrum, waar de deelnemende landen hun kun stenaars kunnen voorstellen. Dit per manente centrum waaraan thans reeds hard wordt gewerkt, omvat o.m. het Metropolitan Operahouse, de New York Philharmonic Hall, de Juilliard school for music en het Librarymuseum. Het centrum zal 100 miljoen dollar kosten. De deelnemende landen zullen daar naast voor hun paviljoens nog eens globaal geschat 500 miljoen dollar moe ten investeren. Tot de grote uitgaven voor deze wereld tentoonstelling in New York, de eerste in de V.S. sinds 1939, behoort dan ook nog een bedrag van bijna 100 miljoen dollar voor de aanleg en verbetering van wegen. Door de uitgifte van obli gaties wil het organiserend comité voor lopig een werkkapitaal vormen van 75 miljoen dollar. Om regeringsautoriteiten. Kamers van Koophandel en andere instanties op het gebied van handel en nijverheid voor de Newyorkse wereldtentoonstel ling te interesseren brengt de commissie thans een bezoek van arie weken aan enkele Europese landen. De commis- Denk aan Uw lijn Wat kunnen dure pillen baten wanneer U suiker niet wilt laten geniet toch van het zoete leven gebruik volop Sukristo 7. - Sukristo <7/ volgens de nieuw ontdekte formule. Doosjes van 150 tabl. k f. 1.15; 600 tabl. k f. 2.95. 1000 tabl. k f. 5.50; na vuldoosjes 100 tabl. k f. 0.70; bij apothekers en drogisten. N.V. H. TEN HERKEU HILVERSUM de Amsterdamse Kamer van Koop handel. Na hun bezoek aan het mini sterie van Buitenlandse Zaken staat nog een bespreking met prof. G. Brou- sieleden voerden reeds besprekingen met wers, secretaris-generaal van het mi nisterie van Economische Zaken op het programma. Vandaag wordt o.m. beraad slaagd met het bestuur van de Neder landse Kamer van Koophandel in de V.S. Donderdagochtend vertrekken de Amerikanen naai; Brussel. Advertentie 0 Vervolg van pag. J Kroesjtsjef had een gesprek met Britse premier Macmillan Macmillan keert vanavond naar Enge land terug. De Britten houden er van, een situatie weer te geven in sportter- men. Aan de vooravond van het vertrek van de Engelse premier luidde de for mule: „Wy hebben de bal aan het rollen gehouden". Dat is op zichzelf een goed ding, want naarmate de temperatuur daalt in de koude oorlog, is het gevaar groter dat de partyen in hun houding verstarren en bevriezen. Dinsdagmiddag bracht Kroesjtsjef een tegenbezoek aan Macmillan in hotel Waldorf Astoria. Hun gesprek werd door de Engelsen be schreven als ernstig en zakelyk en niet onaangenaam scherp. Het voornaamste onderwerp vormde de ontwapening. Wanneer men in aanmerking neemt, dat een minister aan het einde van een periode van diplomatieke bedrijvigheid graag een zo gunstig mogelijk beeld geeft van wat hij bereikt heeft, moet men zeggen, dat de twee gesprekken met Kroesjtsjef weinig substantieels hebben opgeleverd. Maar wat kon men verwachten? Thans is het wel duidelijk geworden, dat Kroesjtsjef en Eisenhower niet meer geïnteresseerd zyn zaken met elkaar te doen. Vandaar dat de Brit en de Rus, evenals de vorige keer, best konden be spreken hoe men het ontwapeningspro bleem zou aanpakken op de topconferen tie, die zy beiden in het voorjaar van 1961 verwachten. Macmillan heeft opnieuw zyn idee naar voren gebracht om des kundigen het voorbereidende werk te laten doen voor de ontwapening, maar de gesprekspartners deden geen poging de experts reeds aan het werk te zetten voordat een nieuwe topconferentie wordt gehouden. Dat kon ook moeilijk. Ten slotte vertegenwoordigden zij slechts twee van de vier betrokken staten. Men zou zelfs te ver gaan indien men zei, dat Macmillan en Kroesjtsjef voor lopig overeenstemming hebben bereikt over de te houden topconferentie dit voorjaar. Het is juister om te zeggen, dat beiden uitgingen van de veronder stelling, dat de Amerikaanse verkiezin gen een voorlopige bijeenkomst onmoge lijk maken en dat daarom een topver- gadering waarschijnlijk aanstaand voor jaar zal worden gehouden. Weinig nieuws? „geen nieuws is goed nieuws" zei de Engelse woordvoerder. ACHT JAAR GEËIST VOOR DOODSLAG TE UTRECHT De officier van Justitie bij de recht bank te Utrecht, mr. J. C. van den Berg, heeft gisteren 8 jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen een 28-jarige koopman, die in de nacht van 2 op 3 april in de Carltonbar te Utrecht de 20-jarige ongehuwde timmerman C. J. Lammerts met een dolkmes doodde. Bij deze eis werd door de officier reke ning gehouden met de spanningen, waaronder de verdachte de laatste jaren leefde, zyn moeilyke jeugd en diens blinde aanbidding" voor zyn vrouw, die in „het leven" was. Deze vrouw was de aanleiding tot een ruzie die op de bewuste avond in de drukke Carltonbar aan de Utrechtse Oudegracht ontstond. De officier van Justitie hield ook reke ning met het oprechte berouw, dat de dader toonde en een verminderde toe rekeningsvatbaarheid op het moment van de daad, doch achtte doodslag be wezen. De verdediger mr. J. Boor, achtte het primair ten laste gelegde, namelijk dood slag, niet bewezen en meende dat hier alleen sprake kon zijn van het meer subsidiair ten laste gelegde: mishande ling, de dood tengevolge hebbende. Hij zei, dat verdachte geen agressieve doch een defensieve instelling had. Uitspraak over 14 dagen. Advertentie Confrontatie aan grens van arrestanten (Van onze Limburgse correspondent) In een streng bewaakte douanenkeet, vlak aan de Rijksgrens, zyn gisteren vyf arrestanten, verdacht van hulpverlening aan de Algerijnse opstandelingen organisatie FLN, in Vaals met elkaar geconfronteerd. Het ging hier om een redactie-stenograaf uit Amsterdam, een Griekse ingenieur, een drukker-publicist, uit Amstelveen, een chemigraaf uit Haarlem en een Duitse monteur. De eerste drie genoemden verblijven in het Amsterdamse Huis van Bewaring, de laatstge noemden zyn in West-Duitsland gedetineerd. De confrontatie geschiedde op ver zoek van de Nederlandse Justitie en vormt de afronding van het gerechtelijk vooronderzoek in deze zaak. Van justitionele zijde deelde men mede. dat het er om gaat de verkla ringen van de verdachten met elkaar te confronteren, wat zowel de Neder landse als de Duitse justitie bijzonder op prijs hebben gesteld. De Nederlandse justitie-autoriteiten zijn het verhoor van de in Duitsland gearresteerden begon nen. Het zijn de Amsterdamse officier van justitie, mr. H. van Renesse, de Am sterdamse rechter-commissaris. mevr. mr. C. van Lom- Van Marle. commis saris Y. Tacanis, van de Amsterdamse Rijks-recherche en de Maastrichtse rechter-commissaris. Zij worden geassi steerd door een griffier van de Amster damse Rechtbank en 15 Rijks-recher cheurs en ander personeel van de Rijks politie. Na het verhoor door de Neder landse autoriteiten van de in Duitsland gearresteerden nemen de aanwezige Duitse rechter-commissarissen de in Nederland gearresteerden onder verhoor om daarna gezamenlijk de overige arres tanten te verhoren. Enige Nederlandse iarrestanten hebben nadrukkelijk ver klaard geen medewerking te zullen ver lenen, in dier voege, dat zij weigeren zullen op de vragen van de Duitse justi tie-autoriteiten in te gaan. „Met hen willen we niets te doen hebben", zeiden zij nadrukkelijk. Vandaag wordt nog een zesde arres tant uit Osnabrück in Vaals verwacht, een Algerijn, die op 10 juni met vier anderen in Osnabrück werd gear resteerd. Zyn identiteit wordt geheim gehouden, omdat de justitie-autoriteiten vrezen voor vergeldingsmaatregelen van de F.L.N. De Amstelveense drukker-pu blicist werd op 16 juli gearresteerd en wordt ervan verdacht valse identiteits kaarten voor de Algerijnse opstande lingen-beweging in Frankrijk te hebben gedrukt. Het hoofd van het Amsterdam se arrondisementsparket, mr. W. P. Bak hoven, die de confrontatie eveneens bij woont, verklaarde dat de zaak de druk ker-publicist niets te maken heeft met die van de andere arrestanten, die deel uitmaken van een communistische orga nisatie van Trözkistische inslag, welke loyale steun aan de F.L.N. verleent. PM-v neem direct Mr. Bakhoven achtte het niet uitge sloten dat de confrontatie langer dan twee dagen gaat duren, maar ze zal in elk geval deze week worden beëindigd. De confrontatie kan wegens het drukke grensverkeer slechts tot 3 uur 's middags plaats vinden. Wanneer de zaken door de rechtbank behandeld zullen worden kon mr. Bakhoven nog niet meedelen. De keelontsmettende tabletten Twee doden bij een busongeluk-Brabant Vanmorgen omstreeks kwart over ze ven heeft een zware botsing tussen een autobus van de BBA en een bestelauto bij Stampersgat in West -Brabant twee mensenlevens geëist. De bestelwagen reed de voorrangsweg onder Stampers- gat op, juist toen de bus aankwam. De twee voertuigen zyn frontaal met elkaar in botsing gekomen en kwamen daarna allebei in de sloot langs de weg terecht. De twee slachtoffers zyn de inzittenden van de bestelwagen, de 42-jarige A. Bastiaanse uit Breda en de 40-jarige C. van Oers eveneens uit Breda. De laatste is nog overgebracht naar een ziekenhuis in Rosendaal, waar hij echter naar aankomst overleed. De chauffeur en de twee passagiers in de zwaar beschadigde autobus kwamen met de schrik vry. Ontploffing in V.S. eist tien levens In een grote chemische fabriek in Kingsport, in de Amerikaanse staat Tennessee, heeft zich gisteren een hevige ontploffing voorgedaan, waardoor een grote brand ontstond. Er zyn tien arbeiders by de explosie omgekomen. Tientallen personen werden gewond. De fabriek behoort tot het Eastman Kodak Concern. Sterke stijging nationaal inkomen Blykens een publikatie „Nationale re keningen 1959" van het Centraal Bureau voor de statistiek is gedurende de pe riode 19501959 het jaarlijkse nationale inkomen tegen factorkosten van 15 mil jard gulden in 1950 tot 31,9 miljard gul den in 1959 gestegen (de overeenkomsti ge cijfers betreffende het nationale in komen tegen marktprijzen zijn resp. 17,2 en 35,1 miljard gulden. Het prijsniveau steeg in die jaren evenwel met 34% (dit percentage geeft de gemiddelde prijsstijging aan van de goederen en diensten, welke met het na tionale inkomen werden aangeschaft), de toeneming van het nationale inkomen in constante marktprijzen bedroeg in to taal 52%. Rekening houdend met de be volkingstoeneming (12%). blijkt er in de jaren 19501959 per hoofd van de bevol king een toeneming van het nationale inkomen in constante prijzen te zijn op getreden van 36%. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Regerlngsuitz.: Vraagge sprek met drs. J. F. H. Wijsen, directeur- generaal van de middenstand en toerisme over: De ontwikkeling van het midden- standsbeleid. 18.10 Vrouwenkoor. 18.30 Klankb. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaas- ork. 20.15 Festival v. Salzburg: Beriyns Filharm. Ork. en solist. 22.00 Vragen van de Oekumene, lezing. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 2.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek- bespr. 23.05 Platennleuws, 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. en evt. act. 18.30 RVU: Creatieve muziek beoefening, 1, door mevr. A. C. Teunis- sen van ManenZanen. 19.00 V. d. kind. 19.10 Ik hoor de roep. toespr. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Carmen, opera (ca. 21.50-21.55 Trek Je beste tabberd aan. lezing). 22.20 Zestig Jaar levenservaring (1). lezing. 22.30 Nws. 2.40 Carmen, opera (verv.). 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Carmen, opera (verv.) 23.40 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. 20.35 Fotorep. 21.00 Kronkelwegen, toneel fragmenten. 21.30 Forum. NTS: 22.55 23.45 Eurovisle.Sportrep. Advertentie Waarom Stram en Stijf door 't leven? Verdrijf Dn Rheumatiscbe Pijnen! met Kruschen Salts. U kunt alleen maar zelf ondervinden wat Kruschen voor U kan doen. Daar om moet ge liever vandaag dan morgen met de bloedzuiverende Kruschen kuur beginnen. De aansporende werking van Kruschen's vijf minerale, zouten op de bloedzuiverende organen, doet 't bloed krachtiger stromen, onzuiverheden wor den uitgedreven langs natuurlijke weg en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pyn. VOOR DONDERDAG 6 OKTOBER Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Zang m. gitaarbegeleldlng. 12.25 Wij van het land, praatje. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Chansons. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 City-theater-ork. en sol. 14.30 Gram. 15.30 Kerkmuz. 16.00 Verkenningen ln de bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 v. d. Jeugd. 17.25 Gram. v. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing 20.00 Gevar. progr. 21.30 Orgelconc. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Vocaal-ens. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.30 Gesproken portret. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.55 Lezing over Canada. 12.00 Orgel en plano. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.10 Gram. 15.30 Voordr. 15.45 Promenade-ork. 16.15 Pianospel. 16.30 Metropole ork. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Voor de Jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radiophil- harm. ork. 21.15 Het gesticht, of: Het eindstation van de verantwoordelijkheid, hoorsp 22 30 Nws. en beursber. v. New York. 22 45 Act. 23 00 Sportact. 23.10 Dis- cotaria. 23.5524.00 Nws. NTS: TELEVISIEPROGRAMMA Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 PICTOGRAM m- 21 Met een enkel woord BINNENLAND De 8-Jarlge Catharlen Bos uit Hoek ln Zeeuwsch-Vlaanderen. is gistermiddag, toen zij per fiets van school naar huls kwam. door onbekende oorzaak op de straat gevallen. Twee uur later is zij thuis overleden. In het gehucht De Griete bij Ter- neuzen is gisteravond de 50-jarige brom fietser J. Riemens uit Terneuzen aange reden door een met pulp beladen vracht auto. De man is aan de opgelopen ver wondingen in het ziekenhuis ln Terneu zen overleden. Prinses Irene is voornemens de door Hilversum aangekochte Expohal, die zal worden gebruikt als sporthal en televisie studio, officieel te openen op woensdag 12 oktober a.s. In Twello is gistermiddag het 3- Jarig dochtertje van de familie W. J. Ganzevlees door een auto aangereden en vrijwel op slag gedood. Het meisje stond met twee andere kinderen ln de berm langs de weg. toen.een personenauto uit Ede naderde Plotseling ging het meisje de weg op. Zij liep tegen de voorzijde van de met matige snelheid rijdende auto aan. Nordlander was vergezeld van de heer G. Sydow van het Zweedse ministerie van Verkeer. De belde ministers zullen ln Den Haag de conferentie van Europese minis ters van Verkeer bijwonen. Gistermorgen heeft zich in een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat aan een persoon het le ven heeft gekost. Omwonenden troffen omstreeks nalfelf de heer en mevrouw Van Es uit de Cornells Houtmanstraat ln bewusteloze toestand ln de woonkamer aan. Mevrouw Van Es taleek reeds over leden te zijn. De heer Van Es die naar het Diaconessenhui8 te Meppel is overge bracht, bevindt zich thans buiten levens gevaar. Door de Keuringsdienst van Waren te Alkmaar ls bii een graanmaalderlj ln De Rijp een party voor consumptie be stemde tarwe van naar schatting 400 mud in beslag genomen. BIJ het vermalen van deze tarwe bleek namelijk, dat er zich een hoeveelheid zaaltarwe onder bevond. Zaaltarwe wordt gewooniyk gedenatureerd dat wil zeggen met vergif bewerkt. De partij tarwe was afkomstig van een land bouwer in de Beemster. Meppel glftlgfng In Beaumarais. in het district Saar- louis, niet ver van de Frans-Duitse grens, ls een wapenopslagplaats ontdekt, als mede een hoeveelheid propagandamate riaal. vermoedelijk afkomstig van de Al gerijnse nationale beweging. „MNR". In verband hiermee zijn tien Algerijnen, werkzaam in een nabijgelegen fabriek, aangehouden. Sinds 1 oktober i6 het gebruik van het metrieke stelsel van gewichten in In dia verplicht. Dit stelsel zal geleidelijk over een periode van twee Jaar worden ingevoerd. Zoals bekend is twee jaar ge leden het metrieke muntstelsel in India ingevoerd. De verbindingen op verschillend ge bied tussen Denemarken en Groenland zijn of worden ln de naaste toekomst aanzienlijk verbeterd. Een kortgeleden ingestelde vliegdlenst naar Groenland is in de afgelopen zomer een groot succes febleken; er werden niet minder dan .000 passagiers naar verschillende be stemmingen in Groenland overgebracht en zulks in evenveel uren als vroeger per schip dagen of per hondeslee weken nodig waren. Na een telefoontje van een onbe kende heeft de politie van Larnaca. in het zuiden van Cyprus, aan de kant van een weg twaalf eigengemaakte bommen gevonden, alsmede een hoeveelheid dyna miet en ander ontplofbaar materiaal. De vonds werd ter plaatse vernietigd. Een Zuidfranse boer. die maandag nacht met zijn twee honden op konynen- Jacht ging, kwam tegen zyn verwachting In met een gorilla thuis. Terwijl hij door het beboste Jachtterrein dwaalde, werden zijn honden onrustig, toen zich plotse ling onder het geboomte een grote zwarte massa begon te bewegen. De jager schoot en trof een ruim een meter grote en zestig kilo wegende gorilla, die, naar la ter bleek, uit een rondtrekkend circus was ontsnapt. Volgens een statistiek van de Britse PTT zijn de Japanners de meest spraak zame mensen. Zij maken het meest ge bruik van de telefoon. De Britten daar entegen zyn de zwygzaamste, wat het telefoongesprek betreft. In Engeland worden per Jaar vla elke telefoonaan sluiting gemiddeld 531 gesprekken aan gevraagd ln Italië 1.600, Canada 1.700 en in Japan 2.800! BUITENLAND Italiaanse vissers hebben gisteren ln het zeegebied by Elba, waar sinds zes dagen een Egyptisch passagiersvliegtuig met 23 mensen aan boord wordt vermist, een groot stuk plastiek en een grote olie vlek gevonden. De Koning en Koningin van Siam (Thailand) zyn gisterochtend voor een, officieel bezoek van drie dagen aan Bel gië per vliegtuig in Brussel aangekomen. De koninklijke bezoekers werden op de nationale luchthaven van de Belgische door Koning Boudewyn be de hoofdstad groet Voor het eerst sedert de revolutie tan 27 mei zyn opschriften tegen het „Comité van nationale eenheid" aange troffen op de muren van twee gebouwen in het centrum van Ankara en in de buurt van het mausoleum van Ataturk. Een van de opschriften luidt: „Dood aan het Comité van nationale eenheid". De politie heeft arrestaties verricht. In alle rooms-katholieke kerken te Santiago, in de Cubaanse provincie Orien- te. is zondag een herderlijk schrijven voor gelezen, waarin het communisme wordt veroordeeld. cie Klangsl. zijn vier contra-revolutionaire spionnen geëxecuteerd, aldus bericht het „Dagblad J door ca. 2000 personen bygewoond. Twee anderen kregen lichte straffen. Dergeliike gebeurtenissen worden doorgaans slechts door de plaatselijke pers gemeld. Sinds een maand ontvangen de buitenlandse correspondenten ln Peking geen plaat- selyke bladen meer. De Cubaanse militie heeft ln de provincie Orlente een Amerikaanse nik kelfabriek bezet, die vorige week door de bedrijfsleiding werd gesloten wegens de moeilijkheden die haar door de Cubaanse autoriteiten ln de weg werd gelegd. De aanleg van een verkeerstunnel onder de Mont Blanc ls voor byna de helft gereed. Zowel aan de Franse als aan de Italiaanse kant ls men ruim twee kilo meter gevorderd In Warschau zijn gisteren 23 Polen tot gevangenisstraffen variërend van le venslang tot een jaar veroordeeld, omdat zij gedurende zeven jaar leer van een staatsfabriek hadden gestolen en verkocht op de zwarte markt De voornaamste be klaagde. een voormalig directeur van een leerlooierij, bekend verzetsstryder gen de Duitsers en actief lid van de communis tische partij, kreeg met twee anderen le venslang. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Evangelisatie Christen- i uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Stadhouderslaanschool gymnastieklo kaal) Afscheid en installatie schoolhoofd. uur nam. Den Haag (Kon. Schouwburg)K. en O.-voorstelling door Nederl. Comedle van „Dona Diana". 8 uur nam. DONDERDAG Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den- Haag. „Over 't Hoff" (Gerecht 10): Gemeen te-avond Ver. Vryz. Hervormden. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Filmavond over emigratie Lissone Lindemann. 8 uur nam. Marekerk: Zangavond Bijbelkloskver- eniging. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht): Jongeren- federatie Leiden. Spr. Willem van Iepen- daal over: „Volkstaal en volkshumor". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: gem. „Ecclesia". Doopsgezinde Kerk: Adventskerk 10 10.30 uur. bijbelstudie; 10.30-12 uur (H.A.) ds. K. C. van Oossanen. Stationsplein: Paddestoelenexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 1.45 uur nam. MAANDAG Rapenburg 8: Ver. voor Int. Rechtsorde Spr. dr. J. Pouwer over „De visie van de papoea op ons". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-lezing dr. Bron- gersma, dr. Pouwer en dr. de Wilde over de expeditie naar Nieuw-Guinea. 8 uur nam. DINSDAG In den Vergulden Turk: Lezing mevr. StaalVan Santvliet over Tsjecho-Slowa- klje, voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr, heer Dingeman Korf sr. over oud-Neder landse tegels. 8 uur nam. PieterskerkConcert Mannendubbel- kwartet „Inter Nos". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A Taevernier Tot 1 okt werkd. 105 uur; 's zondags 1—5 uur; na 1 okt.: werkd. —4 uur. 's zondags 14 uur (Tot 17 oktober) stelling .Panorama der prehistorie" Werk dagen 105 uur; 's zondags 1 —5 uur nam «tot 15 decemberl Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en ürundi (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober). Documentaire over het kerkgebouw. 20.30 Rep. v. d. uitreiking v. d. Televisleprys „Prins Bernhard Fonds". 21.00 De brug der zuchten. TV-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voor dracht. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Gram. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.30 Gram. 21.45 Radio Link. 22.30 Gram. 23.00 Nws. en rep. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.41 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Ge var. muz. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Mil. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en lichte muz. 18.30 Nws en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws. en lichte muz. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws en wedstr. tussen leerlingen van scholen. 21.00 Samenzang. 21.30 Nws. en vragen- beantw. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazz muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Volksliederen. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Amus. muz. 16.05 Ork. conc. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.15 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. muz. 14.05 Kamer muz. 14.25 Hoorsp. 16.00 Gram. 16.40 Ka mermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 19 00 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. - 324 m. 12.00 Amus. ork. 12.30 Weer ber. 12.35 Lichte muz. 12.55 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 14.00 Schoolradio 16.00 Beursber. 16.06 Franse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kind. 18.20 Voor de sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Pianomuz. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Hoorsp. 21.15 Operamuz. 22 00 Nws. 22.15 Muzlk. lezing. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Lichte muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 14.13 Belg. muz. 15.15 Koorzang. 15.35 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Zangrecital. 18 30 Gram. 19.30 Nws 20.31 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Casino: „Some like it hot". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; maandag: 2, 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Trianon: „Der Czardas Könlg". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur; maandag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Rex: „Kop op en kiezen op elkaar". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag en maandag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Donderdagcyclus: „Anna Karenlna. Astra-theater Wassenaar: Vrydag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur: „De Gebochelde elke leeftijd. Maandag, dinsdag, woens dag 8 uur: „Vrouwenclub". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „De lift naar het schavot", 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur- „4 rakkers en een oude Jeep elke leeftijd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden zyn geopend de Doeza-Apotheek Doezastraat 31. tel. 21313 en de Haven- Apotheek. Haven 18, tel. 20085. Bil geen gehoor bfj Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. BIOSCOPEN Studio: „Middle of the night". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag en maandag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De zaak M.P.". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido: „Kolonel Hyde contra Scotland Yard" 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag: 2.30.4.45, 7 en 9.15 uur. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a CL If I a weer 1 s CO N B aS a te 1 c Amsterdam zwaar bew z 4 17 13 15 Den Helder zwaar bew. wzw 8 17 13 19 Ypenburg Vilsslngen zwaar bew. z 6 17 12 5 geh bew. zzo 6 17 13 6 0. Eelde motregen zw 7 19 14 De Bilt zw. bew. zzw 4 18 13 7 Twente zw. bew. zzw 4 20 13 2 Eindhoven BW bew. zzo 2 17 12 1 Z -Limburg licht bew. zzo 6 18 10 1 Helsinki zw. bew. nnw 3 11 4 1 Stockholm geh. bew. no 2 13 9 1 Oslo regen nno 4 11 8 8 Kopenhagen zwaar bew. zo 8 14 12 0 Aberdeen geh. bew. w.stil 14 10 5 Londen geh. bew. ozo 4 18 10 0 Brussel half bew. z 4 19 12 1 Luxemburg mist zzo 4 18 9 0 Parys Bordeaux geh. bew. zzo 3 15 11 11 geh. bew. w.stil 20 13 0 Grenoble zw. bew zw 2 21 9 10 Nice licht bew. nnw 3 22 14 2 Berlijn Frankfort zw. bew. zzw 2 19 11 0 mist zo 2 19 8 0 München zw. bew. zw 1 25 11 0 Zürlcb mist no 2 24 7 0 Genève half bew. w 1 19 7 0 Locarno regen nw 1 16 13 30 Wenen zwaar bew. ozo 11 18 10 0 Fnnsbruck licht bew w 2 24 11 0 Belgrado onbewolkt ozo 8 20 14 0 Athene onbewolkt nno 2 19 Rome zw. bew w.stil 27 16 10 AJacclo onbewolkt ono 3 24 13 1 Madrid regen zzw 3 17 12 5 Mallorca zwaar bew w.stil 23 16 0 Lissabon half bew. wzw 5 19 15 11

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2