Vakraad Metaal moest vele klippen omzeilen FILMS Levensecht probleem in de film „Middle of the night" behandeld 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREN Milde humor in „Zaak M.P." „Nu de regering nog overtuigen" Burgemeester Boot van Hilversum trouwde Rita Beys en Pim Jacobs K e r k e I ij k L 'U' even Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 1 oktober 1960 Derde blad no. 30166 VAIN DEZE WEEIv Meesterlijk geobserveerd Liefde van oudere man voor jonge vrouw Stdio Een psychologisch belangwekkend, zij het precair probleem, wordt voluit menselijk behandeld en scherp geobserveerd getekend in de film Middle of the night naar het scenario van Paddy Chayefsky en onder de regie van Dellert Mann. Het is dat van de boven het louter seksuele uitrijzende liefde van véél oudere mannen voor jonge vrouwen en omgekeerd. De jeugdige Kim Novak en de thans gerijpte Fredric March ver tolken de hoofdrollen op een ontroerende wijze, in hun zuivere ver tolkingen ondersteund door in hun directe eenvoud, waarachtige en gevoelige dialogen. Advertentie Onrijpe kinderen i Een op de vier kinderen van zes jaar oud in de Bondsrepubliek is niet rijp voor school, zo heeft men te Hamburg bekend gemaakt. De groep van deze „onrijpe" kinderen wordt ieder jaar gro ter: in 1952 maakte zij nog slechts 7.5 pet van het totaal aantal zesjarigen uit, het vorige jaar reeds 18,6 pet. De ooraaak van dit feit zoekt men in het toenemende werken door jonge moeders in fabrieken, kantoren e.d. Voorts is er een ontstellend tekort aan speelmogelijkheden voor de kinderen en ook de mechanisering van het leven schijnt de ontwikkeling van het kind te verlangzamen. Men waarschuwt thans de ouders om toch vooral niet aan te dringen bij onderwijzers om hun kind te vroeg tot de eerste klas toe te laten. Velen doen dit uit zuivere prestige overwegingen. waardoor zij hun kin deren. bij zitten-blijven in de lagere klassen, voor veel ellende plaatsen. Jerry Kingsley, vader van reeds vol- i wassen kinderen, is weduwnaar en voelt zich eenzaam. Zijn jeugdige gescheiden secretaresse, Betty is in haar huwelyk gedurende vele jaren geestelijk onge lukkig geweest en thans een zenuwcrisis nabij. Onwillekeurig komt het tussen beiden tot een langzaam groeiende toenadering, vol warme, wederzijdse genegenheid, zij het, dat de vrouw aan vankelijk nog niet volkomen analiseren kan. of hier wel van „ware" liefde spra ke is. Ondanks alle tegenwerking, kwaad sprekerij en roddelarij van familieleden en kennissen volgt een offficiele ver loving tussen de zorgzame Kingsley en de naar bescherming hakende Betty, of schoon de twijfel, of hiermee wel een juiste keuze gedaan is, aan beiden blijft knagen. Deze situatie voert naar een hevige climax, wanneer Betty's eerste man George onverwacht terugkomt en zy door zijn dringende avances overrom peld wordt. Het is haar echter door deze confrontatie plotseling duidelijk ge worden. dat zij bij Kingsley hoort. Wanneer Betty hem echter vertelt, wat er die nacht gebeurd is, worden Kingsley ook door zijn hevige jaloezie de velerlei complicaties te machtig. KIM NOVAK in Middle of the night'" een einde aan zijn verloving en is nu opeens een „oude" totaal gebroken man geworden. Toch volgt een happy ending. Zich spiegelend aan de zelfmoordpoging van zijn compagnon, die dertig jaren moest leven aan de zijde van zijn liefdeloze vrouw, besluit hij geen enkele moeilijk heid meer uit de weg te gaan Hij vindt de gang naar Betty terug. Zij ontvangt hem met heel haar jeug dig-bloeiende intense warmte. Zoals gezegd: een „menselijke" film, waarin niet geschroomd wordt, onoplos baar lijkende levensproblemen met in zicht te bespreken. Er wordt getuigd van een tenslotte wederzijds oprechte liefde, die alle al- of niet gerechtvaardigde be denkingen van een in hoofdzaak kwaad denkende buitenwereld glansrijk weet te trotseren. Men leeft met de levensechte ge beurtenissen tenvolle mee en wordt er diep door getroffen. Men beseft, dat „liefde" aan géén leef tijd gebonden behoeft te zijn, mits twee mensen elkaar waarachtig nodig hebben en hun gevoelens het elemeni der zui- Hij maakt, tot onzetting van de vrouw,vere „verheffing" in zich dragen Kolonel Hyde contra Scotland Yard Zenuwslopende „misdaad-comedie" Lido Deze film is omschreven als een „misdaad-comedie", dus een soort u-oaische bewerking van een bankover val, alles in typisch-Engelse trant. Maar het is dan toch maar een feit, dat de toeschouwer, die zich laat meeslepen door het suggestieve gegeven, een ze nuwslopende strijd om een bedragje van tien miljoen gulden voorgeschoteld krijgt, waarbij de „zachte ironie" het volkomen moet afleggen tegen de adem benemende spanning als de goed voor bereide bankroof eenmaal wordt uitge voerd Dit werk is nu pens geen produkt van de vermaarde Rank al werd het wel in de studio's van die beroemde Britse filmmagnaat vervaardigd. Het komt namelijk als eerste» resultaat uit de koker van de ..Allied Film Makers", die erin geslaagd zijn een zeer fascine rend produkt te scheppen, niet alleen filmtechnisch, maar ook qua inhoud. Goed, het element van milde spot ont breekt wei niet. maar een ware Engels man laat zich nu eenmaal gemakkelijk vangen door de emotie van een echte „bankrobbery" Het denkbeeld van die bankroof is op gekomen in het hoofd van de voormali. ge kolonel Hyde, een buitengewoon sluw man, die de laatste maanden van zijn diensttijd in het leger dat hem na een kwart eeuw zonder meer aan de kant heeft gezet besteed heeft aan het bestuderen van bezwarende dossiers. En zo slaaft hij erin zeven ex-kapiteins en -majoors bij elkaar te brengen, die wegens min of meer oneervol gedrag aan de dijk zijn gezet en best wat geld kunnen gebruiken Het wordt dus een volledig-militaire operatie van specia listen om in het bezit te komen van een miljoen per man. Hoe Hyde die zeven weet te strikken is al een vondst op zichzelf! Zó'n stel bekwame mannen moet wel slagen, vooral als zij eerst op gewiekste wijze in het bezit zijn geko men van stenguns, die uit een militair kamp worden geroofd. En zij slagen er zowaar in de opstandige Ieren als de schuldigen te boekstaven, een fijn trekje, dat geestig is uitgewerkt. Zoals gezegd: de eigenlijke overval verloopt precies volgens plan. Die is zó „echt" ge filmd. dat de toeschouwer huivert als er toch nog iets tussen dreigt te komen. Maar dp misdaad ma nu eenmaal niet lonend zijn en düs... Maar over dat slot waarin een vroegere chef van Hvde een kostelijke rol speelt, laten we geen woord los. Trouwens, in het boven staande zijn maar een paar hoofdlijnen geschetst. Men moet de gezichten van deze zeven mannen en hun tragische omstandigheden na hun ontslag uit de militaire dienst zélf leren kennen Re- I gisseur Basil Dearden slaaet er telkens I in met -en naar beelden een rake type ring te geven, zó raak. dat het schijnt alsof men d°ze brekebenen al jaren kent Juist de details maken dit werk tot een bewonderenswaardig produkt, waarin de ernst van de overval op sub tiele wijze omspeeld wordt door iets wat men verdunde satire zou kunnen noe men en waarvan Engelsen het ge heime recept kennen! Der Czcirdaskönig Operettefragmenten van Emmerich Kalman Trianon De in 1882 in Hongarije geboren componist Emmerich Kalman heeft in zijn leven heel wat operettes ge schreven, de meesten zijn echter in de vergetelheid geraakt. Slechts enkelen zijn aan dit lot ontkomen, maar zij heb ben hun schepper dan ook een onster felijkheid bezorgd. De melodieuze liede- 1 ren uit b.v. "Die Czardas-fürstin" (1915) en „Grafin Maritza" (1924) worden ook in deze tijd van jazz, swing en rock 'n roll nog veel gespeeld en gezongen. Door de jaren heen hebben de zoete, roman tische melodieën hun bekoring behou den. Emmerich Kalmans heerlijke schep pingen hebben nu als centrum moeten dienen, waar omheen regisseur Harald Philipp een film gebouwd heeft. De toe schouwer wordt in zijn bioscoopzetel overgoten met de noten, die uit Kalmans pen zijn gevloeid. De makers van de film hebben er een nog een bekend te nor als Rudolf Schock bijgesleept en voorts een groot zigeunerorkest, dat te pas, maar ook vaak te onpas Kal mans melodieën laat horen. Overigens maar gelukkig, dat het mu zikale veruit de boventoon voert in deze rolprent, want de wijze, waarop Harald Philipp getracht heeft een beeld te schetsen van het bewogen leven van de componist vertoont nergens enige diep gang. Uit het feit, dat diens echtgenote, mevrouw Vera Kalman, haar toestem- Yming en medewerking heeft verleend aan dit werk, kan men vermoedelijk wel afleiden, dat de geschiedenis grotendeels gebaseerd is op authentieke gegevens Hetgeen impliceert, dat er in Kalmans vroegere carrière voldoende elementen schuilen voor een dramatische benade ring van zijn levensloop Maar het dun ne draadje, dat de talrijke operettefrag menten in deze film verbindt, is te sim pel van opzet en te conventioneel en te oppervlakkig van uitwerking om enige waarde te bezitten. Dus. hoewel men hier het leven van de componist mede als uitgangspunt heeft genomen, is het toch het oude recept geworden: een kap stok om Kalmans melodieën aan op te hangen. Maar de vertolk-ng van deze is uitstekend en de liefhebbers kunnen het hart dus royaal ophalen. LUXOR De naam van Bert Haanstra is de laatste dagen nog2l p°ns de krantekolommen ter gelegen heid van het te water laten van zijn tweede speelfilm „De Zaak M.P.", Ook in dit blad. Twee dagen 'geleden gaven wij hier een uitvoerige bespreking naar aanleiding van de speciale voorstelling, welke in Amsterdam voor de pers werd gegeven en gisteren maakten wij mel ding van de feestelijke wereldpremière eveneens in Amsterdam. En in deze filmrubriek komen wij er nog eens op terug, omdat het theater aan de Sta tionsweg één van de zestien in ons land is. waarin de publieke vertoning deze week van start gaat. Maar deze film is de aandacht wel waard, zoals wij I donderdag trouwens al te verstaan ga- I ven. Een vergelijking immers met Haan stra's eerste speelfilm „.Fanfare" is uiter aard onvermijdelijk en dan moet men j constateren, dat de winst belangrijker j is dan de ietwat ondergeschikte verlies- punten als een wat geringere sponta niteit van het gegeven Bert Haanstra is een begaafd documentarist. Dat blijkt trouwens wel uit het succes, dat „Glas" nog steeds op vele plaatsen tnr wereld oogst. Maar tocn hü "h n~ berige pad der speelfilm begaf, kreeg hij te doen met een ïaclo cice ne..s tot dan toe vrijwel onbekend was n.l. de prestaties van acteurs en actrices. In „Fanfare" werd hij wat betreft eigen lijk gered door de overdonderende per soonlijkheid van Hans Kaart en ook in „De Zaak M.P kan men zien. dat hier niet de sterkste "nd» van Uaa'1 ligt. Immers de onnaturlijke dictie van Albert Mol in ue belang. ïjKste rui heeft hij niet geheel kunnen opvangen Daarentegen heeft hij Ko van Dijks onstuimigheid weten in te tomen, op zichzelf een uitermate verdienstelijk re sultaat. Het verhaal over de schuchtere student, die om zijn verloofde en haar vader te imponeren het beroemde Brus selse beeldje steelt, zullen wij hier weer onbesproken laten. De waarde van de film ligt trouwens niet daarin, maar in de charmante en mild humoristische wijze, waarop Haanstra dit vrij onbe nullige verhaaltje opdient. Hij heeft zich weer verre gehouden van platvloerse vrolijkheid, hij heeft niet gewerkt op een voortdurende scha terlach, maar hij biedt een voortdu rend amusement, dat plezierig om te beleven. Al met al een genoeglijke film, die zijn weg naar de theaters en naai de harten van het publiek, gemakkelyk zal weten te vinden. Some like it hot Uitbundige vrolijkheid Casino Het is nog niet zo erg lang geleden, dat Marilyn Mom/O-, lonj Curtis en Jack Lemmon ook in Leiden de lachers op hun hand kregen met de doldwaze komedie „Some like it hot". Het is de uitbundige geschiedenis van 'n tweetal werkloze muzikanten, dat pei ongeluk in een gangsterkomplot verzeild raakt, zich de woede van de boeven op de hals haalt en om de wraak te ont- i komen zich in vrouwenkleren hult en toetreedt tot een damesorkestje. Oe ene dolle situatie volgt op de andere, waaroij j de gestroomlijnde Marilyn Monroe als door de stampvolle HÜversumse trouw- zangeresje van het orkestje vanzelfspre- I zaal, toen burgemeester J. J. G. Boot, kend voor het pikante sausje zorgt. Alles in zijn tot zijn schoenen reikende toga bij elkaar een nogal dik opgelegd soort binnenschreed. humor, dat voor anderhalf uur uitbundige „Ik ben blij, dat het voor u een ver vrolijkheid zorgt. sing is dat ik toch nog ben gekomen", zei hij, na tegenover het bruidspaar Kop op, kiezen op eikaar plaats te heblien genomen Maar ik r» er 00,< we' behoefte aan, dit huwe- tjeleVeniSSen in j lijk te voltrekken, niet alleen omdat u 7f0^pnA>iic hcl voorrecht heen m de gloed en de zienennuis i g|orje van een muzikale wereld te staan, Re* Dit ..kop op en de kiezen op 1 ook (mei een knikje naar de brui- elkaar" is wel nodig voor de acteurs in deze film. Zij liggen namelijk in een ziekenhuis. In zon ziekenhuis is Die gloed was op dat moment voel- heel wat te beleven. Naast strenge direc- I baar. batterijen schijnwerpers priem- trices en doktoren lopen er ook meestal den hun verblindend licht op jazz-mu- aardige zustertjes rond. En dat op een sicus Pim Jacobs (25) en jazz-zangeres I. Baart voor de radio We zijn er van overtuiqd. dat I over eens. dat óók op korte termyn Iets j i gedaan moest worden. Aangezien een we de deur. die aan het begin van loonsverhoging op 1 oktober bv. weinig kans zou maken, werd besloten dat de deze week door de regering dicht geslagen leekweer op een kier zet ten. Dat we er nog niet zijn. staat voor ons vast. We zullen nog de grootste moeite krijgen de regering van ons gelijk te overtuigen aldus gisteravond de voorzitter van de Alg. Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalindustrie, de heer I. Baart, gisteravond voor de VARA-micro- foon. Maar hij voegde er aan toe, dat de gehele Vakraad werk nemers- en werkgeversorganisaties hiervoor het volle gewicht in de schaal zal werpen. De heer Baart verklaarde, dat er bij deze zeer moeilijke onderhandelingen in de metaalindustrie altijd een verheugen de eenheid van opvatting is geweest. Het overleg werd echter doorkruist door de periode tot 1 januari overbrugd zal worden met een uitkering uit de winst. Eenzelfde uitkering zal ook in het eerste halfjaar van 1961 gegeven kunnen worden. De heer Baart zette uiteen, dat dit Vakraadsvoorstel wanneer het genade vindt in de ogen van de regering be tekent, dat de lonen van de handarbei ders in de metaalindustrie over de laat ste drie maanden van 1960 winstuit kering over het jaarloon met zes pro cent, over het eerste halfjaar van 1961 met zeven procent en over het laatste halfjaar van 1961 met acht procent ver hoogd kunnen worden. Tuimelpraatje op gram mof oonplaat je Minstens tweehonderd ministers, staats secretarissen. Kamerleden en hoge amb- WÊÊÊB tenaren hebben gisteren via dp post een mededeling van de regering, dat een ver- I grammofoonplaat thuisbezorgd gekregen hoging van de lonen in de metaalindus- „Aageboden door het gemeentebestuur trie „op dit ogenblik' niet goedgekeurd van Amsterdam", staat er op één kant zou worden. van de hoes. Door deze verklaring op een tijdstip. dat de partijen in de Vakraad nog niet tot overeenstemming gekomen waren zijn er vele moeilijkheden ontstaan. Van dat moment af liep de scheidingslijn tus sen wél en géén „loonsverhoging op dit ogenblik" ook in de Vakraad als een grillige draad door de partijen heen. Door de gevonden oplossing hoopt men alle moeilijkheden te hebben opgevan gen. „Op dit ogenblik geen loonsverhoging", zei de regering. „Dan maar later", redeneerde de Vak raad en bepaalde die latere datum op 1 januari a.s., wanneer de minimum lonen jn de C A O. met drie procent en de maximum-lonen met vier procent omhoog zullen gaan. De lonen m o e- t e n dus met drie procent, maar kunnen met vier procent omhoog. De oplossing op langere termijn is, dat de lonen in de metaal per 1 juli volgend jaar tot acht procent boven het tegen woordige peil worden verhoogd. De part ners in het overleg waren het er echter Eeu jazz-huwelijk (Van onze Hilversumse correspondent Een instemmend gemompel klonk degom) ken' omdat ik uw ouders zo goed zaal met mannen. Het ligt voor de hand dat complicaties meestal van vrolijke aard zich zullen voordoen. Het bezoek uur. het ochtendbezoek van de direc trice, de nacht. Het is allemaal opnieuw Rita Reys (35), die na jaren musicale harmonie, gisteren ook tot een „akkoord" voor het leven zijn gekomen. Het was misschien dan ook geen toeval dat zij op de vraag „Wat is daarop uw ant- een belevenis. Om dan nog maar over woord" gelijktijdig „Ja" zeiden en het de patiënten zelf niet eens te spreken, klonk zo zacht en beheerst als cool-jazz. Men vindt op de ziekenzalen o.a. 'n bok- „U moogt alles van uw levensreis ver ser. journalist, bouwvakarbeider en een i wachten. Ik hoop dat er veel zon in uw atoomgeleerde. En elke patiënt heeft hart zal zijn. U weet dat de roem maar weer andere ideeën en eigenschappen, een betrekkelijke plaats in uw leven kan die de zusters, vooral dat ene leerling- j innemen", aldus de burgemeester, die uit verpleegstertje, tot wanhoop brengen eén vijftiende eeuws boekje citeerde om Het is alles doldwaas en lachwekkend, |te onderstrepen, dat de liefde toch maar zonder dat het in een gooi-en-smijt klucht, ontaardt. Wil men anderhalf uur onbezorgde humor genieten, dan bestaat er in deze -'icr Leiden feestelijke dagen een goede g° egenheid door het Rex- theater aan de Haarlemmerstraat met een bezoek te vereren. het belangrijkste is. Onder de goedkeurende blikken van de talrijke functionarissen der grammo foonplatenmaatschappij, bij wie het echtpaai contract h' ft, fotografen en cineasten in actie toen aangeboden door <u raadt het bruid en bruidegom vervolgens met hun i grammofoonplatenmaatschappy. In Hilversum is gisteren het hu welijk voltrokken tussen Pim Ja cobs en Rita Reys. De pianist en de zangeres bij het verlaten van het stadhuis. handtekening het verbond bezegelden. Broer en collega-musicus Ruud Jacobs en baardige Thorn Dissevelt van de Sky- masters. fungeerden als getuigen. Charmant Burgemeester Boot wachtte in de bur gerzaal. waar de bruid, charmant in een wit mantelpak met bijpassende hoed en de bruidegom de eerste gelukwensen in ontvangst namen, nog een taak „Men heeft mij een verzoek gedaan, dat ik graag heb ingewilligd", verklaarde hij. En wie die „men" was werd dadelijk duidelijk: de breedlachende publiciteits- lieden van de platenmaatschappij speel den hem het eerste exemplaar in han den van het vandaag verschenen lp Op de andere kant de titel „U draait nul 20....870.000 Nederlanders vragen uw aandacht". Op het plaatje staat aan de ene zijde een aantal Amsterdamse liedjes en op de andere zijde de K.L.M.-mars en de Eurovisiemars. Maar tussen die popu laire melodieën en typisch Amsterdamse geluiden, verzameld door Alexander Pola klinken de door Flip Bloemendaal en Wim Povel met nadruk uitgesproken ar gumenten voor een IJ-tunnel. En alsof dit nog niet genoeg is tot slot een vlammend betoog van burgemeester, mr. G. van Hall; „Amsterdam wil de vrij heid hebben te beslissen hoe het' met zorg en verantwoordelijkheid zijn eigen investeringsprogramma kan indelen. Met grotere bitterheid volgen wij naar aller mening onredelijke, eindeloze uit stellen van de IJ-oeververbinding. De nood van deze situatie heeft mij ertoe gebracht my op deze mapier-nu-tot u te wenden...!". Dus is deze grammofoonplaat het nieuwste propagandamiddel, dat Amster dam voor zijn IJ-tunnel in de strijd werpt. En het is tevens de eerste maal. dat de gemeente zich op deze wijze richt tot de regering en de beide Kamers der Staten-Generaal. „Een schriftelijk j verzoek gaat verloren in de papierlawi ne", zo zei burgemeester mr. Van Hall ons, „Een grammofoonplaat legt men niet zo snel terzijde, men wordt als het ware gedwongen naar onze argumenten te luisteren. Bovendien, ik reken op de mensen, die nog een zeker gevoel voor humor weten te behouden". BEPERKING VAN KRANTEN IN INDONESIË Alleen kranten die de politieke denk wijze van de regering steunen, zullen in Djakarta mogen verschijnen, zo heeft een woordvoerder van het garnizoens commando in Djakarta, Eddy Djadjang, aan journalisten meegedeeld. De woordvoerder zei dat publikatie- vergunningen slechts zouden worden verstrekt aan kranten die bereid zijn een „gedragslijn", opgesteld door het i militaire bestuur in Djakarta, te volgen. I Vorige week heeft de regering druk- i kerijen in Djakarta, Bandoeng, Sema- rang, Soerabaja en Makassar in beslag I genomen die het sluiten van elf kranten in die steden tot gevolg had. In een toelichting daarop werd ge zegd dat de persen waren gebruikt of waarschijnlijk zijn gebruikt voor het verstoren van de orde. Alle getroffen I bladen waren gematigd of rechts ge oriënteerd. De Indonesische journalistenvereni- i ging heeft tegenover de militaire autori- I teiten haar bezorgdheid uitgesproken over de inbeslagneming van de druk- i persen. I Het hoofd van de legervoorlichtings- I dienst, kolonel Soenario. zei tegen een delegatie journalisten van mening te zijn dat de regering zal optreden op een wijze die geen gevaar inhoudt voor „de functie en positie van de Indonesi sche pers als een belangrijk sociaal in stituut in een democratisch bestel". (Advertentie) Denk aan Uw lijn Wat kunnen dure pillen baten wanneer U suiker niet wilt laten geniet toch van het zoete leven gebruik volop Sukristo 7. Sukristo "|>i volgens de nieuw ontdekte formule. Doosjes van 150 tabl. a f 115; 500 tabl. i I 2 95. 1000 tabl i f. 5 50 na vuldoosies 100 tabl. f 0.70; bij apothekers en drogisten N V. H. TEN HERKEL. HILVERSUM NED. IIERV. Beroepen te Tholen J. den Besten Dirksland; door de Provinciale Kerkver- van Rita en het trio Jacobs, welke plaat i gadering van Utrecht als 2de predikant hij het echtpaar aanbood. De titel: f??™?™ e. Evangelisatie „Sola Flde" te „Marriage in modern jazz". En op de hoes' de foto van Rita en Pim met een bordje „Just Married". Weinig teenagers (de scholen gaven geen vry-af) maar zo veel te meer da mes van iets meer gevorderde leeftijd, vormden de erehaag waardoor de heer en mevrouw Jacobs het raadhuis ver lieten Dat was een voorproefje van de drukte, die er gistermiddag op de recep tie wachtte, de receptie die hun werd de Veenendaal A. A. Bos te Vuren en Dalem. GEREF. KERKEN Beroep te Rheden-de Steeg en te Zoeter- meer J. Kuiper te Abcoude; door de Pro vinciale Kerkvergadering benoemd tot as sistent voor de Evangellsatie-arbeld te 's-Gravenhage-west ds C. A Vreugdenhll. emeritus-predikant te Ouderkerk a d. IJssel; benoemd tot hulp ln het pastoraat te 's-Gravenzande W. S. Pont Ier. emeri tus predikant te Honselersdljk. GEREF. GEMEENTEN

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9