Verheugend nieuws voor trekkers: „De Duinark" 8 oktober geopend Venhcdk. lekker en gezond KOEK Aan (le rand van de Noordwijkse duinen stichtte de N.J.H.C. een bijzonder moderne jeugdherberg Stockholm op spitsuren een hel vol stilstaande stinkende auto s GEARRESTEERDE DUITSER IS NIET MARTIN BORMANN Laatste schip uit Indonesië Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 september 1960 Derde blad no. 30165 Het Langeveld te Noordwijk met zijn talrijke kampeerterreinen, dat voor het sociaal toerisme een steeds belangrijker plaats gaat innemen, krijgt er een unieke gelegenheid bij. Op de plaats waar eens de oude boerderij stond van de familie J. Duivenvoorden, verrees de fraaie, nieuwe jeugdherberg ,,De Duinark" de jongste aanwinst van de Ned. Jeugdherbergcentrale. Een betere plaats had men moeilijk kunnen vinden. Het gebouw ligt verscholen onder aan de beboste duinvoet, in de nabijheid van het rijwielpad en de nieuwe, brede wegen langs het ruilverkavelingsgebied. Vlop zullen de trekkers hier kunnen genieten van een ideale com binatie: bos, duin, zee en strand, typerend voor de omgeving van de badplaats. Een exterieurfoto van ..De Duin~ ark", de nieuwe jeugdherberg in het Langeveld te Noordwijk. (Foto L.D./Holvast) Gelijkvloers wordt de as van beide vleugels gevormd door een moderne, even praktisch ingerichte woning voor de vader en moeder van het tehuis. In slechts acht maanden tijd heeft het aannemersbedrijf van de fa. Holleman Zoon uit Santpoort kans gezien dit re presentatieve bouwwerk op een solide en smaakvolle wijze uit te voeren. Emfégéës bestaat 50 (aar Het la deze maand vijftig jaar geleden, dat de leerlingen vereniging van het Rembrandtlyceum (voorheen Oom. HBS) „F.mtégéës" werd opgericht. Dat men deze mijlpaal op bijzondere wijze wil vieren spreekt vanzelf. De fes tiviteiten, welke worden voorbereid door een lustrum-commissie, bestaande uit leraren, oud-leerlingen en bestuursleden van MTGS, zullen plaatsvinden op vrij dag 28 en zaterdag 29 oktober. Voor de leerlingen zullen de feestelijk heden o.m. bestaan uit een sportdag voor de school, waarop de leerlingen hun krachten op velerlei gebied kunnen me ten. De wedstrijden worden georgani seerd door de sportcommissie van MTGS, bijgestaan door de leraren in de lichamelijke oefening, verbonden aan het Rembrandtlyceum. Als hoofdschotel staat op het menu de bekende Ameri kaanse musical „Knickerbocker Holiday" van Maxwell Anderson, met muziek van Kurt Weill. De opvoering wordt verzorgd door leden en oud-leden van MTGS en leden van het schoolkoor, dat onder lei ding staat van de heer Bontje. De regie ligt in handen van een oud-leerling, te vens een der regisseurs van de Kon. Ver. „Litteris Sacrum", ir. B. P. Hage- man. De supervisie berust in handen van mr. Harm Smedes. Vrijdagavond 28 oktober zal de eerste opvoering plaats vinden in de Schouwburg voor leden en hun ouders. Zaterdag d.a.v. zal de musi cal worden opgevoerd voor oud-leden en donateurs. Daarop aansluitend wordt de feestviering besloten met een bal in de Stadsgehoorzaal. De balmuziek wordt verzorgd door de „Down Town Jazz band" o.l.v. Roefie Hueting. Al sinds geruime tijd is men aan de hand van oude archieven bezig de vele oud-leerlingen van de plannen op de hoogte brengen. Oud-leerlingen of dona teurs, die meer van deze plannen wil len weten, kunnen zich verstaan met de lustrumcommissie, p.a. Burggravenlaan 2. Leiden. Opvallende successen vaar een tiveetal Nederlandse merkenDAF en Vredestein (Van onze Scandinavische medewerker) Doordat er elke dag 400 nieuwe auto's aan het verkeer gaan deel nemen loopt dat verkeer in Zwedens grootste steden elke dag vast. Met 1.200.000 wagens staat Zweden ongeveer aan de spits. Maar wat een ellende! Op zondagen doet men vier uur over een afstand, die men in een half uur kan lopen en op het spitsuur is Stockholm een hel vol stilstaande stinkende auto's. Want ze staan stil met de motor op gang. De meeste tenminste, want er staan er ook nog 4000 bij de parkeer- meters! Zware proeven op een racebaan in voorstad Ouderpaar Juweel van bouwkunst Het uit twee vleugels bestaande ge bouw doet monumentaal aan, zonder dat het ook maar iets inboet aan bekoorlijk heid. Dit nieuwe trekkerscentrum is een schepping van het Ingenieurs- en Archi tectenbureau F. van Klingeren uit Am sterdam. Op treffende wijze heeft de architect de bouw weten aan te passen aan de glooiende situatie ter plaatse. Via een betonnen brug bereikt men van het hoger gelegen rijwielpad en de Randweg de hoofdingang van de jeugdherberg, waarvoor een klein terras. Onmiddellijk bij de toegangsdeur ligt in een voor name hal de balie, het kantoor van de jeugdherberg vader en moeder, een ba gagebewaarplaats en toiletten. Bij een rondwandeling door het ge bouw valt het op hoe hier comfort en praktische inrichting elkaar de hand reiken. Ruim en modern gemeubileerd is het dagverblijf (tevens eetzaal). Door de grote ramen' heeft men een schitterend uitzicht op de Noordzijder polder met heel ver op de achtergrond de torens van Noordwyk. Examens Leidse Instrumentmakersschool Aan de Leidse Instrumentmakers- school zyn de volgende leerlingen ge slaagd: A Metaal (leerlinginstrumentmaker) H. C. van Amersfoort, Wageningen; G. M. C. van Beek, Geldrop: J. H. J. Berger Boskoop: G. F. Bergveld, Amsterdam; M. Bouman, 's-Gravenhage; G. Q. J. van Cromvoirt, Zoetenvoude; J. ten Donke laar, Rijnsburg; H. Groot, Voorburg; S. Hamminga, Amsterdam; M. N. Hoogland Amsterdam; C. G. Hijstek, Badhoeve dorp; W. L. van Kamp. Leiden; S. Kooistra, Wassenaar; W. Korner, 's-Gra venhage; J. Krins, Waddinxveen: N. Langezaal, Leiden; A. H. A. v. d. Meer, Rijpwetering; G. M. Mulders, Aarlander- veen; J. A. M. van Oorschot, Oss; P. Oostveen, Vlaardingen; J. J. Rooy, 's-Gravenhage; R. Scheltema, Amster dam; H. G. Schouwink, 's-Gravenhage; H. Simons, Amsterdam; J. F. Slegten- horst, Wassenaar; J. H. Suvaal, Rotter dam; C. Veefkind, Apeldoorn; G. G. A. van Veghel, Eindhoven; P. A. v. d. Vel den, 's-Gravenhage: J. J. Verbiesen, Wa geningen; H. Verschoor, Hoogeveen; M. R. Verschuur, Amersfoort; S. F. M. T. Vlek, Leiden; J. A. M. Wasserman, 's-Gravenhage; J. W. van de Wel, Oegst- geest; J. A. v. d. Werff, Stadskanaal; P. Werkhoven, Amsterdam; G. W. Zonder van, Landsmeer. 34 afgewezen. B. Metaal (gezelinstrumentmaker)R. J. Berkeljon, 's-Gravenhage; J. H. Berkhout, Arnhem; P. C. Bloot, Katwijk aan Zee; J. A. van de Bovenkamp, Bar- neveld; H. Braakhekke, Oegstgeest. J. H. F. Grondel, Leiden; G. N. Hermans Noordwijk; P. Th. Kea, Amsterdam; J. C. G. Mol, Amsterdam; J. E. Nelemans, 's-Gravenhage; L. Neve, Ede; W. W. J. Perquin, Tilburg; W. J. van Riet, Lei den; H. Schiks, Utrecht; J. A. M. van Velzen, Roelofarendsveen; D. W. Wyk- mans. Leiden. 15 afgewezen. C Metaal (meesterinstrumentmaker) J. Beekman, 's-Gravenhage; D. A. de Jong, Delft; G. Seller, Leiden. 1 afgewezen. A Glas (leerlingglasblazer)J. Alting, Haarlem; T. A. van Bruggen, Leerdam; M. de Bruin. Leerdam; P. Buninga, Muiden; B. J. Erades. Leiden; A. Hom- ma, Amsterdam; R. Hoogeman, Amster dam; G. J. de Keyzer, Delft; P. Knie riem, Dordrecht; A. J. van Kooten, Leer dam (met lof); P. C. A. de Moei, Haar lem; J. Schalk, Amsterdam; D. Schook, Leerdam; Ch. H. Smeekes, Amersfoort; M. M. Verhaegh, Eindhoven; E. O. M. Wassenaar, Haarlem. 4 afgewezen. B Glas (gezelglasblazer): F. J. van Eek, Purmerend; L. J. v. d. Holst, Was senaar. 10 afgewezen. C Glas (meesterglasblazer B. Kret, Leiden; J. G. Souren, Heerlen. 2 afgewezen. A Optiek (leerlingglasslüpei^i P, M. Verbarendse, Leidaobendam, B afgewezen, In deze zaal bevindt zich. evenals aan de gevel van het gebouw, stenen relief- In hun nieuwe tehuis maakten wij even kennis met de heer en mevrouw Schuurman, die straks als vader en moeder de trekkers zullen ontvangen. Enkele dagen tevoren waren zij met hun beide kinderen garriveerd en nu druk bezig om jeugdherberg en eigen woning in orde te brengen. Natuurlijk komt daar heel wat voor kijken. Vader en moeder Schuurman hebben reeds ongeveer acht jaar ervaring in het werk Het stelt een liegende fipuur voor ICCUö un&cvcei acni, j<*»i eivdiiug ui neu ontwoSnS d»r de Amsterdamse ™n-' ieugdherbergwerk. Twee jaar .beheerden stenaar Van Soest. Belicht door de reeds aangebrachte schijnwerpers levert de schaduwwerking een fantastisch effect op. Aan de eetzaal grenst een hyper moderne keuken. Trekkershotel Een unicum is de aanwezigheid van een conversatiekamer-eetzaal, voorzien van alleraardigste fauteuiltjes. Op deze aanwinst van de NJHC past dan ook veeleer de naam „trekkershotel" dan die van jeugdherberg, al betekent dit hele maal niet, dat „De Duinark" de intieme, gezellige sfeer zal missen, die men in een goede jeugdherberg pleegt te vinden. Dit conversatiezaaltje heeft een zeer opmerkelijke plafondconstructie, waar bij de balken liggen in een glazen bovenrand, hetgeen de indruk wekt, dat de zaal een vrije verbinding heeft met de buitenlucht. Aan de zuid-oostzyde is het gebouw voorzien van balkons, die niet alleen een prachtig uitzicht op de omgeving bieden, doch ook lokken tot een heerlijk zitje in de zon. Het front aan de binnenzijde van de vleugels van het gebouw, ligt een open ruimte, dat zich uitstekend leent voor volksdansen, spelen en dergelijke. De étage is van deze binnenplaats via een betonnen trap te bereiken. Op de binnenplaats is de vroegere rosmolen van de boerderij herschapen in een doelmatig ingerichte trekkerskeuken. In de parterre bevinden zich de ruime slaapgelegenheden met veel licht en lucht, zeer praktisch ingerichte waslo kalen, welke tevens zyn voorzien van een doorloop-douche, toiletten en een assistentenkamer. Het gebouw kan in het koude jaar getijde met oliestook worden verwarmd. zij een jeugdherberg in de Wieringer- meer en de laatste zes jaar een te Vught. Deze .Duinark" noemt de heer Schuurman de parel der jeugdherbergen in ons land. Enthousiast vangt hij te Noordwijk het jeugdwerk aan. De trek kers op hun beurt zullen ongetwijfeld spoedig de weg naar deze nieuwe aan winst van de NJHC weten te vinden. Bezichtiging Zaterdag 8 oktober a.s. zal de Com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz de jeugd herberg. De heer Schuurman stelt zich voor op een der week-einden na de opening de burgery van Noordwijk en Noordwijkerhout en eventuele andere belangstellenden in de gelegenheid te stellen „De Duinark" te bezichtigen. trtmtiTtli' Wie te lang parkeert moet een bon, in Zweden een ..lapp" geheten, hebben. Daarvoor surveilleren 100 „lappliesjes". vrouwelyke agenten, die samen met de vernieuwing en onderhoud van de me- i ters, meer kosten dan de twee miljoen gulden, die de parkeermeters jaarlijks opbrengen. De tweedehands-autozaken i in Zweden moeten steeds grotere ter reinen huren voor hun voorraad. Dage- lijks komen er wagens bij want men koopt zo gauw mogelijk een nieuwe wa gen omdat de reparatiekosten zeer hoog zyn Wij moesten dezer dagen voor het aandraaien van een losgetrilde lamp en 1 schroef zes gulden betalenhet was i tien minuten werk De middenstand heeft zich aangepast laan de parkeer-moeilykheden en maakt in allerlei etalages reclame met: „Als u by ons koopt moogt u een uur par keren in onze parkeergarage". Die parkeergarages zyn in Stockholm en Göteborg ondergronds. Sedert enige tyd ziet men de Nederlandse kleine personenwagen D.A.F. ook in het Zweed se stadsverkeer en dezer dagen heeft men drie Dafjes laten deelnemen aan een der zwaarste proeven die men een auto kan aandoen: door haar 12 uur achter elkaar op de racebaan te bren gen. De baan in de voorstad Skarpn&ek bij Enskede was omzoomd door duizen den Stockholmers, die onder meer kwa men om hun landsman en stadgenoot Joakim Bonnier met Alfa Romeo te zien ryden. Opmerkelijk resultaat De Nederlanders, die er waren, inte resseerde het vooral of de D.A.F. het uit zou houden. Zij wisten tevoren dat deze wagen in de snelheidsrace geen kans had de eerste te worden. Het resultaat was, dat geen van de drie Dafjes in deze 12 uur ook maar het minste defect kreeg en dat by con trole bleek, dat de aandrijfriemen zelfs geen zichtbare slijtage vertoonden. De drie Dafs en een Volkswagen reden met Vredesteinbanden. Doordat de baan byna uitsluitend rechtse bochten had, was de slijtage van de banden aan de linker zijde, vooral van de voorbanden, bui tengewoon groot. De meeste andere wa gens moesten soms tot drie maal toe Maar tegenstrijdige berichten over w Ij Ze j den van Vredestein werd er één ver- wisseld en dat was hii nader nnderznek waarop hij zijn rechterarm verloren heeft Voor alle zekerheid LEIDEN K A T W IJ K Breestraat Voorstraat Einde aan fier hoofdstuk Na een periode van 121 jaren Indië-vaart Wanneer het s.s. „Kertosono", onder commando van kapitein J. Goedknegt, morgen als laatste schip van de Kon. Rott. Lloyd, dat een reis heen en weer naar Indonesië maakte, in Rotterdam zal zijn aangekomen, betekent dit het einde van bijna 121 jaren Indië-vaart onder dezelfde maatschappijvlag. Want reeds op 27 oktober 1839 vertrok het eerste door de toenbalige Willem Ruys, de grondlegger van de huidige Kon. Rotterdamsche Lloyd, in de vaart gebrachte schip uit Hellevoetsluis naar Java. Dat was het driemast-barkschip „Cornelis Wernard Eduard", metend 317 last (ca. 600 ton), dat ongeveer een jaar tevoren door Willem Ruys, die sinds 1833 in Rotterdam een cargadoors- en expeditiekantoor had, was besteld bij de werf van Fop Smit, in Kinderrijk. De benodigde gelden, ongeveer f. 85.000, werden door Willem Ruys tezamen met enkele familieleden en kennissen gefourneerd, en de eerstgenoemde werd tot reder van dit schip benoemd. vingerafdrukken naar Buenos Aires „De Duitser, die in de Argentijnse stad Zarate is aangehouden, is niet Hitiers voormalige plaatsver vanger Martin Bormann, maar mijn ïroer Walter Flegel, een West pruis", aldus verklaarde de 43- jarige Gertrude Wiens gisteravond 'e Mannheim. „Ik heb nog tot zeer kortgeleden met mijn broer in brief- visseling gestaan. Zijn adres is ietzelfde als het door de Argen- ijnse politie gemelde, waarop de pseudo-Bormann zich zou ophou den. De leeftijd van de arrestant stemt overeen met die van mijn broer", aldus Gertrude Wiens. Zij verklaarde voorts dat haar broer, evenals Bormann, slechts één arm had. Hij had een arm by een ongeluk in een Argentynse fabriek verloren. Mevr. Wiens zei dat haar broer in 1929 of 1930 uit Duitsland is geëmigreerd, eerst naar Chili en later naar Argentinië, waar hy zich in Zarate vestigde. Zij besloot met de hoop uit te spreken, dat haar ten onrechte gearresteerde broer zo spoedig mogelijk weer op vrije voeten zal worden gesteld. Ook de Argentynse minister van Bin nenlandse Zaken Vitolo heeft gister avond meegedeeld dat de in Zarate ge arresteerde Duitser Martin Bormann niet is. Hij voegde hier aan toe dat de zaak-Flegel echter nog niet geheel is opgelost en dat een officieel communi qué kan worden verwacht. Er zyn nog tegenstrijdige berichten over de wyze waarop Flegel zijn rechter arm heeft verloren. Volgens Flegels vrouw, Haydee Collinet, heeft haar man zijn arm bij een bombardement van Berlyn verloren. Naar de „Correo de la Tarde" bericht heeft Flegel zelf tegen over de politie verklaard, dat hij zijn arm bij een dynamietontploffing in Chi li Is kwytgeraakt. De Westduitse ambassade te Buenos Aires zou heden nog de Argentynse autoriteiten een kopie van de vingeraf drukken van Bormann ter hand stellen. Advertentie Achtmaal duurder l H- K,amer. werd op haar eerste reis I en ook op verschillende volgende reizen heen en weer bevracht door de Ned. Handel-Maatschappy. Na dit eerste zeilschip volgden onder dezelfde vlag vele andere bark- en fregatschepen, eigendom van verschil lende kleine rederijen, die echter alle Kostte een vrachtschip derhalve 121 jaar geleden per ton draagvermogen nauwelyks f. 140,— thans is dat onge veer f. 1150,geworden! De „Cornelis Wernard Eduard", die onder commando stond van kapitein D. onder de leiding van Willem Ruys ston den en een vaste verbinding tussen Rot terdam en Indië onderhielden. Toen Willem Ruys in 1861 zijn zoon Willem in de zaak opnam, voerde de nieuwe firma Wm. Ruys en Zonen reeds de directie over 10 zeilschepen, tezamen metend 6700 ton. In 1883 werden de verschillende klei nere rederijen, waarover Wm. Ruys en Zonen de directie voerde, samengebun deld in de N.V. Rotterdamsche Lloyd, onder dezelfde directie. Ruim een miljoen ton Van 1839 tot heden werd aan de vaart op Indië onder „de vlag van Ruys" deel genomen door 22 zeilschepen, 93 stoom schepen en 36 motorschepen, tezamen VOLKSONTWIKKELING IN NED. NIEUW-GUINEA In Hollandia (Ned. Nieuw-Guinea) is onder voorzitterschap van de directeur van Binnenlandse Zaken, de achtste zit ting van de Raad voor volksontwikkeling gehouden. Deze raad, die een advies college is voor het gouvernement voor de bepaling van het beleid voor de ont wikkeling van de inheemse bevolking, bestaat uit vertegenwoordigers van gou vernement, missie, zending en van het particuliere bedrijfsleven. Verschillende van deze vertegenwoordigers zijn voor aanstaande Papoea's. Nu de inheemse bevolking steeds meer zelf betrokken wordt bij de oordeelvor ming over dit beleid, had de gouverneur voor deze zitting aan de raad bovendien een aantal inheemse waarnemers toege voegd, die afkomstig waren uit de ver schillende residenties. Op de achtste zitting zijn als hoofd onderwerpen behandeld de volkshuis vestingsvraagstukken in Ned. Nieuw- Guinea, het coördineren van de plan nen van gezondheidszorg met de econo mische en sociaal-culturele plannen en voorts de wijzen van stimulering van so ciale en economische activiteit in de dorpssamenleving. Vooral dit laatste onderwerp werd zeer metend 1.052.000 ton. Hieronder waren actueel geacht wegens de noodzaak om verschillende „primeurs", zoals b.v 1870 het eerste stoomschip, de 1291 ton metende Ariadne", en in 1921 het eer ste Nederlandse koopvaardijschip voor de grote vaart, voortbewogen door een motor, de „Kedoe", alsmede het eerste Nederlandse motorpassagiersschip, de „Indrapoera", dat in 1925 gereed kWam. Zodra straks de passagiers van de „Kertosono" allen repatriërenden, die onder de zorgen van het ministerie van Maatschappelijk Werk naar Nederland komen gedebarkeerd zijn en dc volle lading Indonesische produkten, die het schip op deze laatste reis vervoerde, zal zyn gelost, is er een einde gekomen aan een flef en boeiend hoofdstak In de ge- schfedenlg vaart. de thans zo snel groeiende politieke ont wikkeling een hechte economische basis te geven. Men kwam tot een advies, waarbij een aanvankelijk voorgesteld eenvormig systeem werd verworpen, doch een differentiatie werd voorgesteld die aanpassing aan specifieke streekbehoef- ten mogelyk maakt. „Titan" faalde maar vestigde toch record Een groot intercontinentaal ballistisch projectiel van hettype Titan is gisteren van Cape Canaveral gelanceerd Het was bestemd om een reis van 10.000 myl af te leggen en in de Indische Oceaan neer t« komen. De tweede trap heeft echter niet goed gewerkt. Na 6.000 mijl te heb- wisseld en dat was bij nader onderzoek niet eens noodzakelijk geweest. Een re sultaat waar beide Nederlandse fabrie ken hun voordeel mee kunnen doen. Tegen het einde van de strijd werd de stem van de wedstrijdleider op het reusachtige circuit overstemd door een stem uit de lucht. De helipolitie die het verkeer tegenwoordig pleegt te re gelen, omdat er ook voor een politie auto op de weg haast geen doorkomen aan is, verzocht de kijkers rustig het veld te ontruimen en riep voortdurend: „U hebt minder haast dan u denkt help ons levens redden u hebt minder haastenz. En bumper aan bumper ging het huis toe! „GROOTE BEER" NAAR N.-GUINEA VERTROKKEN „Koud" zeiden de militairen van het zesde infanteriebataljon die in hun tro- penkleding op de kade in Hoek van Hol land stonden te wachten totdat zij zich konden inschepen aan boord van het re geringsschip de „Groote Beer", waarmee zij naar Nieuw-Guinea zouden vertrek ken. Met de trein waren zy vanochtend roeg naar Hoek van Holland gekomen en terwijl de K.M.K. marsmuziek over de kade liet schallen, gingen ze aan boord groep na groep. Toen verscheen de minister van De fensie, ir. S. H. Visser. Deze sprak de vertrekkende militairen van de wal af toe. Hij wees erop dat hun taak zal zijn mee te helpen aan de bescsherming van Nieuw-Guinea, opdat de bevolking van dit Rijksdeel in staat zal zijn in rust en orde haar eigen plaats in de wereld in te nemen. Daarna weerklonk het „Wilhelmus" en om kwart voor negen maakte het schip zich los van de kade. „Op sociale en medische gronden", zo zei de commandant, luitenant-kolonel L. C. G. F. Onvlee, zijn van de sterkte van het bataljon 252 man afgevoerd en door anderen vervangen, zodat met de achtergrond van de jongens wel ter dege rekening is gehouden. De militairen hebben reeds een praktische opleiding achter de rug. Het theoretische deel wordt gedurende de reis gegeven. Aan boord is voor de nodige ontspanning gezorgd. In Nieuw-Guinea aangekomen zal het bataljon in eenheden uit elkaar vallen, die naar verschillende detachementen gaan. „In maart a.s. vertrekken de eerste jongens van dit bataljon reeds weer uit Nieuw-Guinea naar ons land", aldus de commandant. Het schip, dat onder commando staat van kapitein J. W. Faber, maakt de reis via Curasao en het Panamakanaal. Burgemeester van Bovenkarspel had ongeluk De feestelijkheden die morgen in Bo venkarspel zouden worden gehouden ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van burgemeester J. Elders, zullen moeten worden uitgesteld. De heer en mevrouw Elders zijn in het zie kenhuis van Purmerend opgenomen na dat zy met hun auto in de Beemster tegen een boom waren gebotst. De auto wer," bestuurd door de burgemeester. Deze moest ultwyken voor een voet ganger, die onverwacht de weg overstak. De auto werd geheel vernield. De heer Elders liep vyf gebroken ribben op en zijn echtgenote een heupfractuur. ben afgelegd is het projectiel in het zui- deiyke deel van de Atlantische Oceaan neergakomao. Toch li deae afrtand nog eroter dattWTdoai «Q IHbB kI ftfe»- legd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5