TV PA6I Chalet Nu iedereen IV! EDLY-RADIO SERVICE HAAGSE AGENDA m- h Fijnproevers kaas Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 l'/J'HO Leocadia (Van een t.v.-medewerker) Zoals Picasso zyn blauwe en zijn roze periode heeft gekend, zo heeft Jean Anouilh zijn zwarte en zijn roze toneel stukken. Het roze werk van beide mees ters stemt overeen in zyn charme. De charme van Anouilh is moeilijk ln het Nederlands te vertalen, in woord zo wel als in gebaar. We hebben eens Ne derlandse amateurs met Anouilh bezig gezien; de scene waarin een moeder haar dochter vertelt van haar avontuurtjes om te tonen dat het ook met die doch ter allemaal best wel in orde zal komen, kreeg het karakter van een biecht plus preek, hoewel Anouilh's tekst nauwgezet genoeg te nauwgezet misschien woord voor woord was vertaald. De vertoning, die de VARA-televlsie gisteravond van Anouilhs' Leocadia gaf, was zo luchtig als we het ons in het Frans maar kunnen voorstellen. Dat lag evenzeer aan de vertaling van A. Viruly als aan de regie van Willy van Hemert, maar in even grote mate aan de acteurs. Nu zullen weinig mensen zo goed in staat zyn om de bedoelingen van Viruly te begrüpen als Mary Dresselhuys, maar als het by die constatering zou biyven, zouden we deze verrukkeiyke actrice te kort doen. Weinig vrouwen in Nederland kunnen een goeie gekke, lieve hertogin zo goed, gek en lief spelen als zy. Het verhaaltje gaat over een prins die drie dagen verliefd geweest is op een capricieuze danseres, die op de derde dag in haar sjaal is gestikt. Omdat zyn tante, de hertogin, over voldoende geld beschikt, bouwt ze in haar park alle eta- blissementjes, waar de prins met zijn Leocadia is geweest, na en stoffeert die met de oorspronkelijke bediening, strijk- jes en meubels. Het enige wat ontbreekt is een namaak-Leocadia. Die vindt de hertogin in een hoedenwinkeltje, en zo komt de lieve midinette Amanda in dit krankzinnige milieu. U begrypt wat er gebeurt. Amanda speelt het spelletje aanvankelyk mee, krijgt er dan schoon genoeg van, en verkiest broodjes met koffie boven het standaardmenu van Leocadia, champagne en orchideeënhart- jes. Prins Albert verkiest tenslotte het vlees en bloed van Amanda boven de herinnering aan Leocadia. En ook de hertogin moet hem gelijk geven .„Leo cadia heeft één groot nadeel voor een jonge vrouw", zegt ze, „ze is dood." Ramses Shaffy speelde met geraffi neerd gemak de prins, die het van ver- fyning zowat niet meer uithoudt, en El len van Hemert was een allerliefste Amanda. Dat hier en daar de rollen niet even vast erin zaten, was ditmaal geen be zwaar. Er stond meer dan genoeg tegen over. In „De wereld van vandaag" besprak dr. L. de Jong de stryd tussen Kennedy en Nixon om het presidentschap van de Verenigde Staten. Hy waagde zich zelfs aan een voorzichtige prognose. Hy gaf op het ogenblik Nixon de meeste kansen, maar hy maakte duidelijk dat er nog veel kan veranderen; politieke aardver schuivingen zyn in het Amerikaanse kiesstelsel geen uitzondering. De film van Jan Dassen over Nigeria gaf een duideiyke indruk van het grote Afrikaanse land, 's werelds grootste pro ducent van palmpitten en palmolie, dat zaterdag onafhankeiyk wordt. AD INTERIM natuurlijk Zwitserse altijd vers! Aanbesteding werkplaats minder validen Vanmorgen is in het gemeentehuis te Alphen onder leiding van de directeur van gemeentewerken ir. Buysert aanbe steed de bouw van een werkplaats voor minder valide werkkrachten. Er bestond voor deze aanbesteding niet alleen grote belangstelling van de zyde van de aan nemers, ook de weth, van sociale zaken weth. A. J. Dekker en de directeur van sociale zaken, de heer Hofland met de bedryfsleider van de werkplaats gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. Er werden 24 biljetten ingeleverd; J. C. van der Sande, 's-Hertogenbosch, f. 320.000; N.V. Samenwerking te Utrecht f. 310.000; Koot's Aannemersbedrijf Zeist f. 306.000; Bruno Lintvoet, Amsterdam, f. 306.000; Bouwbedrijf Nebo te Rotter dam, f. 300.000; Bouwbedrijf Bakker N.V. Amsterdam, f, 299.200; Gebr. Stekelen burg te Utrecht f. 299.000; Fa. Huygens te Zutphen f. 298.000; Jansens Aanne- mingsbedryf te Arnhem f. 295.000; Gebr. Van Veen te Utrecht f. 294.200; N.V. Bovrie te Santpoort f. 290.000; Fa. Van der Velde en De Jong, Leiderdorp, f. 271.429; Fa. Stryk te Oegstgeest f. 259.500; fa. Adriaansen en v. d. Berg te Harpen f. 258.600; J. Hilgeman, Lin- schoten, f. 257.000; Hilgeman, Linscho- ten f. 255.000; fa. J. van Wieringen te Alphen f. 254.500; Bouwbedryf S. Tromp, Alphen f. 251.000; Gebr. Den Ouden, Alphen, f. 249.500; Van Beyeren en Snel te Alphen f. 249.000; A. van Doornte, Den Haag f. 248.700; H. Oudenes te Alphen f. 240.000; Bouwmaatschappij Woerden te Woerden f. 237.800; fa. J. van Noort en Zoon te Benthuizen f. 235.000. Kerkgenootschappen krijgen nu grotere vrijheid voor de tv Het Televisiebesluit 1956 is op een aantal punten gewijzigd, zodat uitzen dingen van kerkgenootschappen voor taan evenals dit in de praktyk reeds by de radio het geval is ook by de televisie een ruimer karakter kunnen dragen, zy behoeven niet meer beperkt te biyven tot „kerkdiensten". Deze term is vervangen door „kerkeiyke uitzendin gen". Hiermee heeft de regering de juist heid erkend van het van kerkeiyke zyde geuite verlangen, dat kerkgenootschap pen de vryheld wordt gelaten zelf het karakter van haar uitzendingen te be palen. Bovendien is thans de mogeiykheld geschapen nadere regelen omtrent de rechtspositie van de voorzitter van de Nederlandse Televisie Stichting vast te stellen. Hierdoor is een gebleken lacune in het televisiebesluit opgevuld. Ten slotte is de bevoegdheid tot vernietiging van bestuursbesluiten van de Neder landse Televisie Stichting, die in stryd zyn met de wet, het Televisiebesluit 1956, de statuten van de NTS of met het algemeen belang, die tot nu toe berustte by de minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen, thans voorbehouden aan de Kroon. De minister van O. K. en W. heeft het recht gekregen bestuurs besluiten te schorsen. ADVERTENTIE TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f6.—. Menu f4.50. KONINGINNESOEP PIEPKTTTKEN van de Grill APPELMOES POMMES FRITES CHIPOLATA PUDDING 1/1 PIEPKUIKEN v. d. GRILL APPELMOES POMMES FRITES f5.—. VOOR KINDEREN hebben wij een speciaal menu a f 3. KNVB accepteert Toto-Beerman Naar wy vernemen heeft de KNVB (noodgedwongen, om chaos te voor komen) het totovoorstel van minister Beerman aanvaard. De KNVB hoopt nog op een noodwetje waardoor in plaats van goederen geld kan worden uitgekeerd. De eerstvolgende toto zal voor 99 procent pas weer de 16e oktober draalen. „DING" VAN HEELSUM WAS EEN OEFENBOM (Speciale berichtgeving) Vanmorgen om kwart voor 12 is het mysterie van het gat in Heelsum opge lost. By de uitgravingswerkzaamheden, waarbij eerst nog een wel moest worden afgedamd, heeft de mynopruimingsdienst een oefenbom van een vliegtuig naar boven gebracht. De bom was een z.g. 25 ponder met een lengte van 60 cm en een diameter van 10 cm. De bom, van massief metaal, bevatte geen lading doch wel een buis voor rook ontwikkeling om de weg te markeren. Vandaar ook de rookontwikkeling toen het projectiel insloeg. Graetz, Grundig, Telefunken, Saba, Schaub-Lorenz 43 cm. tegen de fantastische prijs v.a. f495. 53 cm. v.af 695.— Fabrieksnieuw, aflevering ln gesloten verpakking. Volle garantie. VOOR BETERE SERVICE MORSSTRAAT 20 - TEL. 33975 LEIDEN 9 Vervolg van pag. 1 Macmillan oppert ontwapeningsgesprek van deskundigen In de conferentie over de stopzetting van kernexplosies Is tot dusverre een redelyk succes geboekt. Macmillan wees erop, dat dit mogelyk ls geweest omdat deze conferentie werd voorafgegaan door besprekingen, waaraan geen politici deel namen doch wetenschappelyke deskun digen. Ook het ontwapeningsprobleem wenst Macmillan aldus aan te pakken. Hy zou willen, dat de Assemblee een commissie instelde van wetenschappe- lijk experts, die zouden uitmaken met welke ontwapeningsfase men zou kun nen beginnen, hoe men die zou kunnen controleren, enz. De commissie zou een concreet plan moeten opstellen binnen een niet te lange periode. Daarna zou men de ontwapening in praktyk kunnen brengen met kleine, concrete etappen. Ruim een uur, voordat Macmillan by Kroesjtsjef op bezoek zou komen, ston den de journalisten al te wachten voor het gebouw aan Park Avenue. Het was een donkere druilerige namiddag. Plot seling kwam de Russische premier de deur uit, officieel om Gomoelka, de Poolse president, uit te laten, doch in feite om de pers te laten merken hoe hy dacht over Macmillans rede. Iemand hield een paraplu boven Kroesjtsjefs glanzende schedel en opnieuw kon een openlucht-persconferentie beginnen. De premier noemde Macmillans speech „ab- Massaal tb-onderzoek In het „Schefferkamp" (Van onze Haagse redactie) Vandaag en morgen zullen ongeveer 250 militairen van het luchtdoelartillerie onderdeel in De Lier onderzocht worden op t.b.c.-besmetting. De aanleiding hier toe Ls de constatering van een tubercu- loze aandoening by een dienstplichtig militair van dit onderdeel. Deze militair zou dezer dagen met klein verlof gezonden worden, ln af wachting van groot verlof en moest daartoe de gebruikeiyke keuring onder gaan. Hy ls thans in het hospitaal op genomen. De militaire autoriteiten hebben ech ter naar aanleiding van dit geval be sloten geen enkel risico te nemen en in het kamp „Schefferkamp" alle land macht-militairen te onderzoeken. Daarom zyn voor de tyd van het on derzoek (twee dagen dus) alle verloven ingetrokken, ook die van degenen die as sisteren by het aardappelrooien. De be trokkenen zullen echter normaal week- eindeverlof krygen. Het onderzoek zal zich niet uitstrekken tot de in De Lier gelegerde leden van het luchtmachtper - soneel. soluut niet contructlef". De rede en de houding van Macmillan herinnerden ook hem aan Chamberlain. Na een half uur ging Kroesjtsjef weer naar binnen: het was buiten intussen nog donkerder geworden en de stemming onder de voor het merendeel Westerse correspondenten was nog somberder dan tevoren. Grote hartelijkheid Ooggetuigen meldden later, dat Kroesjtsjef Macmillan binnen het ge bouw met grote hartelykheid had ont vangen. By het afscheid in de vestibule waren de mannen ernstig. Behalve de tolken waren de ministers van Buiten landse Zaken van beide landen aan wezig, Gromyko en Lord Home. Een gemeenschappelijk communiqué werd niet uitgegeven, doch van Engelse zijde werd o.m. het volgende aan de pers meegedeeld: het doel van de ontmoeting was een uitwisseling te hebben van de gezichtspunten, die beiden in staat kon stellen elkanders opvatting te begrypen over de voornaamste problemen ln de hoop de gemeenschappeiyke onderhan- delingstaal terug te vinden. De onder werpen, die ter sprake kwamen, waren ontwapening, Beriyn en de structuur van de Verenigde Naties. Iemand vroeg of de Engelsen teleurgesteld waren. Het antwoord was: „Neen, wy kunnen heel wat teleurstellingen verwerken". VRIJDAG 30 SEPTEMBER Diligentia Going Madly Dutch 8.30 uur n.m. ZATERDAG 1 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het proces Andersonvllle" 8 uur non. Gebouw voor K. en W. Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haltlnk 8.15 uur n.m. Diligentia Going Madly Dutch 7.30 en 10 uur n.m. ZONDAG 2 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Jaloezie" 2 uur n.m. Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Heeft Constance gelijk?" 8 uur n.m. Haagsche Kunstkring Muzikale zelf portretten van Geza Frld en Léon Orthel - 8 uur n.m. Diligentia Going Madly Dutch 7.30 en 10 uur n.m. MAANDAG 3 OKTOBER Gebouw voor K. en W. Symfonie- Orkest van Leningrad o.l.v. Jewgeny Mrawrinskl 8.15 uur n.m. Diligentia Going Madly Dutch 7.30 en 10 uur n.m. DINSDAG 4 OKTOBER Kon. Schouwburg Rotterdams To neel met „Huwelykslessen" 8 uur n.m. WOENSDAG 5 OKTOBER Kon. Schouwburg Nederlandse Co medie met „Dona Diana" 8 uur n.m. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo 8.15 uur n.m. Diligentia Going Madly Dutch 7.30 en 10 uur n.m. DONDERDAG 6 OKTOBER Diligentia Going Madly Dutch 7.30 en 10 uur n.m. VRIJDAG 7 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Heeft Constance geiyk?" 8 uur n.m. BIOSCOPEN Apollo Teenagers love (14 J.) dage lijks 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta Voetstappen ln de nacht (14 J.) dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. BUou Wlr Wunderklnder (A.l.) da gelijks 2, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera De man, die alles kan (A.l.) dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol Het liefdeleven van Tsjaikow- ski (18 J.) zaterdag 2, 6.30 en 9.15 uur, zondag 4, 6.30 en 9.15 uur, woens dag 8 uur, donderdag 2 uur, overige dagen 2 en 8 uur. City Angst (18 J.) dageiyks 2.80, zondag 1.45, 4.15, 6.45 Corso Petrus, de grote visser (14 j.) dageiyks 2.15 en 8.15 uur. Du Midi Katja (14 J.) weekdagen 2.30 en 8.15 uur; zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u. Flora Misdaad op straat (18 J.) dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood Ontvoerd achter het bam boegordijn (18 J.) zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Kriterion The dolld golden Cadillac (A.l.) dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 u. Metropole Hoe vertel lk het mijn ouders (14 J.) vrydag 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Ar gentinië: ms „Waterland" (3/10); Austra lië: ms „Johan van Oldenbarnevelt" (3/10); ss „Strathnaver" (4/10); ts „Lud- wlgshafen" (5/10); Brazilië: ms „Water land" (3/10); Brits-Oost-Afrika: ss ,,Ya- lou", ss „Pierre Loti" (6/10), ss „Staten dam" (2/10), ms „Prinses Irene" (6/10); Chili: ms „Brandenstein" (6/10); Ned. Antillen: ms „Isls" (3/10); Nieuw-Zee- land: ms „Johan van Oldenbarnevelt" (3/10); Suriname: ms „Willemstad" (5/ 10); Unie van Z.-Afrika en Z.-w.-Afrlka: ms „Carnarvon Castle" (2/10), ms „An- nenkerk" (4/10). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Ruim 300 Nederlandse fabrikanten en Importeurs van voedings- en genotmid delen, wlnkellnventarlssen, verpakkingen en dergelijke, en 112 buitenlandse fabri kanten uit negentien landen, zullen hun produkten exposeren op de Roka 1960, welke van 3 tot en met 7 oktober in de Jaarbeursgebouwen op het Croeselaan- terrein te Utrecht gehouden zal worden. De vierjarige Tineke van der Lee te Schermerhorn is gisteravond vlak voor haar woning bij het spelen ln het water geraakt en verdronken. Toen de moeder net kind zocht, vond ze het in de sloot. Er werd nog geruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast, maar de levens geesten waren al geweken. Eduard Flipse is uitgenodigd op 3 en 4 oktober a.s. in Berlijn de Achtste Symphonie van Mahler te dirigeren. Aan deze uitvoeringen wordt meegewerkt door het Rias Symphonie Orkest van Berlijn, twee beroepskoren en o.a. de volgende so listen: Hllde Zadek, Aase Loevberg, Kir- sten Meyer, Lucretia West en Heinz Hop- gjr. Een van de concerten zal door Radio las Berlijn worden uitgezonden, De 61-jarlge mevrouw H. van 't End- Wonders uit utrecht ls gistermiddag ge dood tijdens een verkeersongeval in de Willem van Oortstraat te Utrecht. De 21- Jarige bestuurder van een bestelwagen wilde een geparkeerd staande gemeente- "jus passeren, toen deze Juist vertrok. De chauffeur van de bestelwagen schrok, tooide zlln stuur naar links en kwam aan e linkerkant van de weg tegen de trot toirband aan, waarna de auto kantelde. Tijdens het slippen botste hij tegen me vrouw van 't End, die op haar flets uit tegengestelde richting kwam. Zy overleed tydens het vervoer naar het ziekenhuis. Prinses Irene is voornemens op woensdag 2 november het streekzieken huis „Prinses Irene" in Almelo te openen. - Tijdens werkzaamheden aan het dak van een loods van de voormalige Fokker fabriek in Amsterdam-noord is gister ochtend de 62-jarige arbeider B. Wiechels van 12 m. hoogte op de grond gevallen. De man was op slag dood. Een door tril ling losgeraakte goliijzeren plaat viel van het dak en nam de man in haar val mee, BUITENLAND Mevr. Elivera Doud, de moeder van president Eisenhowers echtgenote, is in de ouderdom van 82 Jaar te Denver over leden, aldus heeft het Witte Huls bekend gemaakt. In de afgelopen drie weken zyn on geveer 3.500 vluchtelingen uit Tibet Sik kim binnengekomen. Zy brachten 50.000 stuks vee mee. Sikkim is een onafhan keiyk koninkryk in de Himalaya, dat door India beschermd wordt. Het Zuldamerlkaanse ministerie van Justitie heeft Mcdonald Maseko, presi dent van de Nationale vereniging van Swazi's, voor een periode van vijf Jaar ver boden openbare bijeenkomsten bij te wo nen. Dit is de tweede maal dat Maseko een dergelijk verbod wordt opgelegd. De maatregel is genomen krachtens ae wet op onderdrukking van het communisme. In 1952 deelde de regering officieel mee dat Maseko lid of actief aanhanger van de communistische partij was. Volgens een woordvoerder van de openbare gezondheidsdienst ln India, ls de cholera ln Noord-India, die reeds meer dan 2500 mensenlevens heeft gekost, tot staan gebracht door een ultgeDrelde in entingscampagne en andere preventieve maatregelen. Dr. K. C. Patnalk van het dlrectoraal-generaal van de gezondheids dienst verklaarde, dat door de inentings campagne, die gecombineerd was met een insektenbestrydingscampagne en de ver nietiging van ongezond voedsel, de epi demie half september was bedwongen. Erich KSstner, thans 61 Jaar oud. heeft op het Internationale congres voor het kinderboek in Luxemburg de Hans Christian Andersen-prijs voor het beste kinderboek, die om de twee Jaar wordt toegewezen, ontvangen. Het bekroonde boek is getiteld „als ich eln kleiner Junge war". Het orgaan van de Sovjetvakbewe ging, Troed, meldt, dat honderden mon teurs en tractorbestuurders de pas ln cul tuur genomen gronden in de republiek Kazakstan hebDen verlaten, nadat de overheid aldaar geweigerd had, hun loon Gedeeltelijk ln graan uit te betalen, zoals ot dusver gebruikelijk was. Het t" oefende kritiek op vakbondsleiders, om dat deze zich niet eerder tegen de wyze van uitbetaling hadden verzet. Het vluchtelingenprobleem biyft Oostenrijk zorgen baren. Van de meer dan 130.000 Hongaren die ln de herfst van 1956 naar Oostenrijk uitweken, vertoeven er nog 9.350 ln dat land, van wie 1.535 nog steeds in kampen. Het grootste deel van de binnengekomen Hongaren heeft zich in het Oostenryks maatschappelijk leven ingevoegd. De omstandigheden van de „oua-vluchtellngen" zouden echter nogal te wensen overlaten. Men hoopt overigens dat de voorgenomen opheffing van ae kampen met behulp van het hoge Commissariaat voor de vluohtellngen van de V.N. binnen afzienbare tyd een feit kan worden. De Amerikaanse Marine heeft don derdag bekendgemaakt dat ze ruim 1 mil joen dollar heeft uitgetrokken voor de vervolmaking van een „geluidstorpedo", die atoomduikboten moet opsporen en ver nietigen. De marine gaf geen byzonder- heden over dit nieuwe wapen. Een officier van de luchtmacht der Verenigde Arabische Republiek is met zijn toestel, een ln de Sovjet-Unie gebouwde Mig, ln Jordanië geland. Het vliegtuig werd by de landing beschadigd, maar de officier was ongedeerd. Hij vroeg asiel. mohammedaans gezin van vyf personen, onder wie drie vrouwen en een kind, ln de omgeving van Tlzi-Ouzou, ongeveer honderd km. ten oosten van Algiers, ge dood. De persdienst van de kandidaat voor het Braziliaanse vlce-presldentschap Mil ton Campos heeft meegedeeld dat er ln het noorden van Braziuë een reeks Ame rikaanse militaire bases wordt aangelegd. Een lid van de oppositie ln het Brazili aanse parlement, Ferro Costa, heeft ge zegd tot zyn verrassing te hebben gecon stateerd dat ln de staat Para aan de grens van Suriname, Amerikaanse officieren, ver momd als burgers, door dit afgelegen ge bied trekken om geschikte plaatsen voor militaire bases te zoeken. Volgens Cam pos gaat het hier om lanceerbanen voor raketten, Op de conferentie te Tokio van de Interparlementaire Unie heeft zich een Incident voorgedaan toen de Britse socia list De Freytas een Russlsohe afgevaar digde ervan beschuldigde de procedure te henben geschonden door te lang te spre ken. De voorzitter had de Rus driemaal gewaarschuwd dat zijn spreektijd om was, De Freytas nam het woord en zei: „Of wy hebben een voorschrift voor de spreektijd voor de spreker of niet. Voor alle landen moet hetzelfde gelden". De Rus heeft tweemaal zo lang gesproken als geoorloofd was. VOOB HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Latynse klanken. 18.50 De puntjes op de 1, praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Het plat teland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nlews. 20.00 Nws. 20.05 Bljbelbespr. 20.10 De dichteres Christine D'Haen, lezing. 20.20 Dichters van deze tyd, lezing. 20.35 On bekend. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.00 Jazzmuz. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VP RO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Ama- teursmuz. 18.50 Regeringsultz.: Emigra tierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.progr. v. d. mlllt. 20.30 Metropole-ork. en solist. 21.00 Het gaat U alles aan, toespr. 21.10 Lichte muz. 21.30 Cabaret. 22.00 Lichte muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Evangelie, de „biyde Boodschap", lezing. 22.55 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. KRO: 20.30 Do cumentair progr. 21.05 Rep. 21.20 Film. 21.45 Sportprogr. 22.05 Epiloog. VOOR ZATERDAG 1 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8,18 Gram. 8.50 PICTOGRAM is 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Daarna gesloten. Muslca In de macht van de vampier (18 J.) dageiyks 2.15 en 8 uur; za terdag 7 en 9.30 uur; zondag 3. 7 en 9.30 uur( zaterdag en woensdag geen matinee). Odeon Rhapsodie der hartstochten (14 J.) dagelijks 2 en 8.15 uur; zon dag 1.45, 5 en 8.15 uur. Olympla En cas de malheur (18 J.) dageiyks 2 en 8 uur; zondag 2, 5 en 8 uur Passage Nooit op zondag (18 J.) da- elljks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag .45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt De man, die verdwynen moest (14 J.) zaterdag 2, 6.45 en 9.15 uur; zondag 4, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur. Rex Waarover men niet spreekt (18 J.) dagelijks 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zondag van 1.30 u. af. Roxy S.O.S. Pacific (14 j.) vrydag t.e.m. zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; Seinpost East of Eden dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Studio Moordenaars moeten ook ster ven (18 dageiyks 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalla De zwarte baretten (14 J.) dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; zondag 3, 5, 7 en 9.15 uur. De Uitkyk Het zevende zegel (18 j.) dinsdag en donderdag 2 uur; woensdag 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2, 7 en 9.15 uur. West-End Operatie „Petticoat" (18 j.) dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac doorlopende voorstellingen da- felijks van 924 uur; zondag van 11.30 ot 24 uur. O.a. Prinsjesdag ln kleuren. VRIJDAG Doezastraat 2a: Voorlichting over Ca nada. 8 uur nam. Leiderdorp. Hervormde KerkCon cert Krynle Poot, Koos Suyker en Addle de Jong. 8 uur nam. Warmond Verenigingsgebouw „'t Trefpunt": Ledenvergadering Warmonds Fanfare. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. MAANDAG. Schouwburg: Haags Studentencabaret .Bij lach en onttl". 7.30 uur nam. Prediker: Feestavond Leidse Chr. Oranje vereniging. 7.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Stadhouderslaanschool gymnastieklo kaal) Afscheid en installatie schoolhoofd. 8 uur nam. Den Haag (Kon. Schouwburg): K. en O.-voorstelling door Nederl. Comedie van „Dona Diana". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal; Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A. Taevernler. Tot 1 okt.: werkd. 105 uur; 'szondags 1—5 uur: na 1 okt.: werkd. tr4 uur; 'szondags 14 uur (Tot 17 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling kinderteke ningen Drle-Octoberfeest 1959. Tot 1 okt.: werkdagen: 105 uur; 's zondags 15 u.; na 1 oktober 104 uur; 's zondags 14 uur; op 3 oktober 1012 uur voorm. (tot 5 oktober) Ned Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer' Tentoonstelling ,,'s Konlngs Rok" Werkd.: 106 uur. "s zondags: 15 uur nam (t/m 30 september) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling .Panorama der prehistorie". Werk dagen 10—5 uur; 's zondags 15 uur nam. (tot 15 december). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen 7an 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rykamuieum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen ln het Chinees". (Tot 31 oktober). V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Gram. 15.10 Franse les. 1550 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 1650 Instr. octet. 16.50 Sportpraatje. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journa listiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Gram. 21.00 Gram. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbe spr. 22.30 Nws. 22.40 Gewyde muz. 22.45 Samenspraak der herders, lezing. 23.05 Muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, gesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.35 Cello en plano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. VARA: 14.40 Amateursork. 15.05 Vra genbeantw: 15.20 Radio Phllharm. Ork. 16.05 Boekbespr. 16.25 Gram. 16.35 25 Jaar Nationale Reclassering, toespr. 16.40 Ham mondorgelspel. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Opera- fragm. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Pas separtout, lezing. 19.40 Christus, zyn leer lingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Vol verwachting klopt ons hart, praatje. 20.10 Metrojole-ork. 20.45 Voordr. 21.05 Lichte muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Sportultz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: -17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Tegen windmolens, t.v.-spel. 21.00 Televlzler. 21.10 Amus. progr. 21.30-22.20 Interview met bekende artiest. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Automobllistenkron. 12.30 Liederen. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Interviews 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogte punten uit de progr. v. d. afgelopen week. 16.00 Vragenbeantw. 16.30 Recital. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.16 Sportultz. 18.45 Lichte muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 2.00 Nws. 2.10 Polit. lezing. 22.20 Boekbepsr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Wedstr. tussen scholen. 12.30 Nws. en gevar. progr. 12.45 Sportparade. 13.10 Lichte muz. 14.00 Ork.muz. 14.50 Races. 15.10 Lichte muz. 15.45 Rep. voetbalwed strijd. 16.05 Sportuitsl. 16.45 Planorecital. 17.00 Sportrep. 17.58 Intermezzo. 18.00 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en Jour naal. 19.24 Rep. voetbalwedstr. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Gram. (Om 20.30 nws.) 21.00 Ork.conc. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Popul. muz. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.30 Hoorsp. 19.00 Nws. 19.30 Koor zang. 20.10 Lichte muz. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. 2.10 Ork.conc. 22.35 Dans- en amus.muz. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.00 Gram. 14.40 Kamermuz. 17.35 Ork. conc. 19.10 Gram. 19.40 Jeugdconc. 21.00 Hoorsp. 22.35 Gram. 23.05 Gram. 23.53- 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.80 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleidoscoop. 14.30 Lichte muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork. conc. 16.15 Gram. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Lichte muz. 17.45 Engelse les, 18.00 Festival v. Vlaan deren: orgelconc. 18.20 Vlaamse muz. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. Nws. 23.05 24.00 Einde. 484 m.: 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Hoorsp. 16.02 Dansmuz. 17.00 Nws. 18.02 Gram. 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Ge var. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Studio: „Middle of the nlght". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De zaak M.P.". A.l. Werkdagen: Lldo: „Kolonel Hyde contra Scotland Yard". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en maandag: 2.30,4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Some like it hot". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; maandag: 2, 4.15, 6.30 en 8.30 uur, Trianon: „Der Czardas König". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; maandag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Rex: „Kop op en kiezen op elkaar". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur: zon dag en maandag: 2.30, 4.45. 7 en 9 uur. Donderdagcyclus: „Anna Karenlna. Astra-theater Wassenaar: Vrydag 8 uur. zaterdag 7 en 9,15 uur: „De Gebochelde" elke leeftyd. Maandag, dinsdag, woens dag 8 uur: „Vrouwenclub", 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „De lift naar het schavot", 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur: „4 rakkers en een oude Jeep, elke leeftijd. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. BU geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) f 2 1 a II 1 c3 Amsterdam onbewolkt D 8 14 7 0 Den Helder onbewolkt 0 10 13 8 0 Ypenburg licht bew. ono 5 15 5 0 Vlissingen half bew. ono 6 14 7 0 Eelde onbewolkt 0 3 12 1 0 De Bilt zwaar bew. ono 4 16 4 0 Twente onbewolkt ono 3 14 3 0 Eindhoven licht bew. ono 4 15 5 0 Z.-Limburg licht bew. 0 6 15 0 0 Helsinki zwaar bew n 5 5 3 1 Stockholm zwaar bew. n 2 9 4 0 Oslo onbewolkt w.stll 12 0 0 Kopenhagen half bew. no 8 8 5 1 Aberdeen half bew. ozo 4 14 9 1 Londen zw. bew. D 4 16 10 0 Brussel mist ono 4 14 6 1 Luxemburg zw. bew. ono 3 11 5 0 Parys zw. bew. O 4 17 8 0 Bordeaux regen zw 1 17 13 13 Grenoble regen O 2 18 10 0.7 Nice zw. bew. n 5 23 10 0 Berlijn zw. bew. n 2 12 6 2 Frankfort licht bew. no 2 10 3 0 MUnchen onbewolkt zzw 1 11 1 0 Zürlch zw. bew. no 2 13 9 3 Genève geh.bew. O 3 15 6 1 Locarno geh. bew. zzw 1 16 7 18 Wenen geh. bew. nw 2 15 8 16 Innsbruck mist w.»tll 7 0 20 Athene onbewolkt wnw 8 27 21 0 Rome zw. bew. w.stll 28 13 0 AJacclo licht bew. no 4 28 10 0 Madrid regen zw 5 20 13 4 Lissabon onbewolkt w 4 22 14 18

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2