ZWITSAL Weinig Fransen kunnen De Gaulle's buitenlandse politiek nog vatten Merkwaardige methode van Franse regisseur.... HOEST UW KIND...? Op drie punten stuit regering in Parijs op onbegripo.a. door de diplomatieke quarantaine PROCO Hoofdonderwijzer stal geld voor schoolreisje van de leerlingen deze zaterdag herenmode-tip Overhemden lï. li. door paardemiddel in de stemming proberen te brengen Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 september 1960 Zesde blad no. 30165 (Van onze Parijse correspondent) Ofschoon heel wat Fransen zeker nog graag bereid zijn het tekort in de eerste plaats bij zichzelf te zoeken, moet toch wel worden geconsta teerd, dat men nu ook in Frankrijk bijna unaniem in het duister tast bij de pogingen de huidige buitenlandse politiek van generaal De Gaulle te ving naast zich neer zal leggen. Algerije volgen. Dat onvermogen tast de schier monarchale positie van deK' generaal als „man die het wel opknappen en rooien zal" vooralsnog nagenoeg niet aan. Desniettemin valt er in de kringen, waar men zich wat ernstiger beraadt over de huidige en vooral toekomstige situatie van het land in de wereld, een duidelijke verontrusting vast te stellen over de onfeil baarheid van de visie en het beleid van het staatshoofd. Door dit onbe hagen worden trouwens ook verschillende ministers beklemd. Volkerenorganisatie gehoond als „ding" Het is echter algemeen bekend dat De Gaulle zijn ministers in de regering in het algemeen zelden en over de buiten landse politiek vrijwel nooit aan het woord wenst te laten. En toen onlangs de capabele en rustige minister van Bui tenlandse Zaken. Couve de Murville, zich tydens een exposé over de interna tionale toestand een zeer, zeer omzich tig». aanmerking durfde veroorloven op Frankrijks actuele beleid, werd hem door de generaal onmiddellijk de mond gesnoerd en het woord ontnomen. Op drie punten in het bijzonder stuit De Gaulle nu op onbegrip, en in zekere gevallen, op lijdelijk verzet. Het eerste is de Algerijnse politiek, waarbij vooral op de inconsequentie wordt ge wezen dat De Gaulle's „Algerijnse Alge rije" waarvoor, met de commissie der gekozenen, de overigen zeer wankele basis nu wordt gelegd, in fundamentele tegenspraak verkeert met het recht op zelfbeschikking, dat hij het volk op 15 september van het vorige jaar officieel geschonken had. Die tegenstrijdigheid was nog te rechtvaardigen, zolang er enige redelijke hoop bestond dat binnen afzienbare tijd een akkoord met 't FLN zou kunnen worden gesloten. Tijdens de onderhandelingen in Melun. in de voor zomer, heeft 't Elyssee echter zeker niet de onweerstaanbare indruk gewekt, zo'n overeenkomst met alle middelen te wil len bewerkstelligen. Het tweede punt betreft de eigen na tionale atoom-bewapening waar op De Gaulle al zijn zinnen heeft gezet en die het land, enerzijds, tot een bank roet dreigt te voeren waartegen de mi nister van Financiën al gewaarschuwd heeft en die anderzijds de medeoorzaak vormt van de ernstige tegenstellingen met de Westelijke bondgenoten over de noodzaak van militaire integra tie in Atlantisch en Europees verband. En tenslotte, en ten derde, hebben die beide problemen dan samen geleid tot een diplomatiek isolement van Frankrijk in de wereld dat De Gaulle, door zijn uitdagende houding jegens de Verenigde Naties, nog eens welbewust scheen te willen onderstrepen. Een „machin" Tydens zijn laatste persconferentie, en daarna ter gelegenheid van zijn jongste propaganda-tournee door Nor- mandië, heeft de generaal bij herhaling aan zijn verachting over de volkeren organisatie lucht gegeven. Tegenover een groep Kamerleden had hij het in dat verband zelfs over een „machin", een woord dat de Fransen graag ge bruiken om een voorwerp aan te duiden dat zo gering van betekenis is dat het niet eens een eigen naam verdient. Nie mand zal ontkennen dat er op de V.N., zoals die vandaag reilt en zeilt, wel iets valt af te dingen, Niettemin vormt dit lichaam nog altijd het enige forum waarop (bijna) alle landen, uit welk ideologisch of geografisch kamp ook af komstig, elkander ontmoeten kunnen. En zo'n instituut Is dan toch wel iets meer dan een „machin". En waarom beroept en beroemt De Gaulle er zich dan gelijktijdig op de voormalige koloniën van het Afrikaanse werelddeel bij dat V.N. „machin" te heb ben geïntroduceerd? Men onttrekt zich moeilijk aan de indruk dat De Gaulle met de steriele minachting waaronder hij de Verenigde Naties in de ogen der Franse openbare mening nu poogt te vernietigen, welbewust een chauvinis tisch klimaat voorbereidt waardoor de veroordeling der Algerijnse politiek in New York straks in Frankrijk gemak kelijker verteerd zal kunnen worden. Doch hjj speelt daardoor gelijktijdig het herlevende fascisme in Frankrijk in de kaart, waardoor op den duur zijn libe rale politiek in Algerije alleen nog maar dieper in het moeras kan geraken. Het is de politiek, of beter de illusie van „la France seule" (Frankrijk, navel of middelpunt der wereld), die De Gaulle ruim anderhalve eeuw na Napo leon en dertig jaar na de Action Fran- <?aise weer schijnt te willen rehabilite ren. Lof voor Frankrijk Velen hadden gehoopt dat de actie van 'n figuur van zijn alure aan hogere am bities beantwoorden zou. Hun teleurstel ling wordt nog verhoogd doordat, Frank, rijk volgens alle waarnemers in New York, deze weken 'n positieve rol - zo geen reddende - rol voor zichzelf, maar ook ten bate van een Westers-Afrikaan- se samenwerking had kunnen spelen. Uit de monden van alle woordvoerders der ex-koloniale landen die nu lid van de Frans-Afrikaanse gemeenschap zijn, heeft men in New York immers hoge lof over het Frankrijk van De Gaulle kunnen vernemen. Door de Franse de putatie, die zelfs niet door een minister laat staan door de generaal zelf wordt gepresideerd, echter voor te schryven en maximale reserve te be trachten, zyn die loftuitingen jegens Frankryk als getuigschriften van goed gedrag vrijwel ongemerkt voor de wereldopinie voorbij gegaan. Ernstige terugslag Met een veroordeling van de Franse politiek ten aanzien van Algerije door een meerderheid van tweederde der Ver enigde Naties wordt, ook in Franse re geringskringen, daarom steeds ernstiger gerekend. De generaal zelf heeft bij voorbaat trouwens al verklaard dat hij zo'n veroordeling slechts als kennisge- blijft immers een „zuiver binnenlandse, Franse aangelegenheid". Maar welke terugslag zal een stemming op de Frans- Afrikaanse gemeenschap hebben? De kans lijkt niet groot dat de gemeesnschap een veroordeling van Frankryk wegens kolonialisme heel lang overleven zal. Een kans lijkt niet groot dat de gemeenschap teleurgestelde en ontmoedigd man kan zich terugtrekken in de eenzaamheid. Doch een vrijwillige diplomatieke qua rantaine voor een land dat nog altijd belangrijke posities in de wereld te ver dedigen heeft, schijnt daarentegen weinig mogelijkheden voor een bevredi gende oplossing zijner beklemmendste Morgen haarwassen met crème shampoo met ei Kijk in dc spiegel: uw haar lijkt jonger, is jonger en van een ongekende schoonheid. Dat is het geheim van dc nieuwe Proco Crcme shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. PROCO crème shampoo met ei Extra voordelig I 65 Voldoende voor c Oneerlijke leerkracht voor rechter Ta iee jaar gevangenisstraf in. a. geëist De officier van Justitie bij de Rotter damse rechtbank eiste tegen een 32- jarige hoofdonderwijzer uit Middelhar- nis, wegens verduistering van ongeveer f. 15.000 twee jaren gevangenisstraf met aftrek. Verdachte had als secretaris-penning meester van een christelijke schoolver eniging te Ouddorp in het tijdvak 1957- 1960 in totaal f. 12.500. —verduisterd. Hij genoot voor het uitoefenen van het secretaris-penningmeesterschap een jaarlijkse vergoeding van f. 300. Het verduisterde bedrag heeft hij be steed voor particuliere uitgaven en het geld, waarvan hij thans een deel heeft afbetaald. Voorts bekende hij f. 400.te hebben verduisterd, welk geld bestemd was voor een schoolreisje van de kinderen, die daarvoor hadden gespaard. Niet passend In totaal had verdachte gelijk gezegd bijna f. 15.000.verduisterd. „Vindt u zo iets passend bij u po sitie als onderwijzer", vroeg de president mr. P. J. C. Schipper aan verdachte. „Allerminst", antwoordde deze. „U had blij moeten zijn met uw sijn"huïshouding"~Nadat~het tekort was benoeming tot hoofdonderijzer, ofschoon ontdekt, bleek in zijn boekhouding een i11 geen hoofdakte bezat", zei mr. Schip- grenzeloze wanorde te heersen. Intussen |P<r. die verdachte vervolgens verweet, was de man hoofd van een school te - dat hij op te grote voet had geleefd, Middelharnis geworden, maar ook daar ofschoon hij uit een zeer eenvoudig bleek hij oneerlijk te zijn geweest. milieu afkomstig is. In januari j.l. verduisterde hii daar Het recla&seringsrapport wilde toezicht f.220.-, welk geld bijeen gebracht was op verdachte laten uitoefenen. Volgens door de ouders der kinderen, die getest het psychiatrische rapport was hij vol- zouden worden te Rotterdam. Van een komen toerekeningsvatbaar. Do officier test kwam niets en verdachte behield v&n Justitie liet in zijn requisitoir uit komen, dat er na het ontdekken van de verduistering te Ouddorp mogelijkheden aanwezig waren om een afbetalingsre- geling te maken met verdachte, maar Ideze is doorgegaan met verduisteringen, toen hij hoofd was geworden te Middel- i harnis. „Men kan niet hebben, dat een hoofd van een school zich aan dergelyke kwade praktijken overgeeft", riep de officier uit, die vaststelde dat verdachte het onbeperkte vertrouwen, dat man in hem stelde, heeft geschonden. DODE BIJ BRAND TE HOORN Bij een brand te Hoorn, is de 30-ja- rige J- Kerkwijk om het leven gekomen. De brand is ontstaan in een bak met lak, waarin pootjes van houten tafeltjes werden gedompeld. In korte tijd sloegen de vlammen uit het dak van de depen dance van de Westfriese werkplaats voor mindervaliden. Twee arbeiders zagen zich door het vuur de weg versperd. Een van hen, de 20-jarige W. Godvliet uit Venhuizen, zag kans om uit een raam op een vrachtauto te springen, die snei voor het gebouw was gereden. De heer Kerkwijk bereikte wei het raam. maar kon zich niet meer redden. De heer Godvliet is met ernstige brandwonden in het ziekenhuis te Hoorn opgenomen. Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met k/Nder honing siroop^ „France Observateur'' in beslag genomen Het nummer van deze week van het Parijse blad „France- Observateur" is op last van de Franse minister voor de strijdkrachten in beslag genomen. De maatregel zou getroffen zijn naar aan leiding van de publikatie van een ar tikel over de houding van de jeugd tegenover de Algerijnse oorlog. De eige naars van het blad deelde mede, dat hedenochtend een nieuwe editie zou ver schijnen. Zij voegden eraan toe: „De regering wil blijkbaar niet, dat het Franse publiek te weten komt hoe de jonge mensen die thans in het leger dienen er werkelijk over denken". Naar aanleiding van de maatregelen van de Franse regering tegen personen die zich hebben geplaatst aan de zyde van hen die weigeren in Algerije te vechten schrijft^ „Liberation" dat „de regering haar toevlucht heeft gezocht tot een nieuwe vorm van onderdrukking die de grondbeginselen van de demo cratie op gevaarlijke wijze aantast. De houding van de regering draagt er veel toe bij het drama-Algerije te vergroten. Er ontwikkelt zich een grote beweging van solidariteit met allen die, onafhan kelijk op welke wijze, willekeurig wor den vervolgd, gestraft of veroordeeld. „Niet bij machte om vrede te sluiten weet het regime niets anders te doen dan de onderdrukking te vergroten. Het demonstreert op deze wijze dat het geen goede zaak dient. Wat de gevaren ook moge zijn, de strijd zal eerst ophouden wanneer een einde is gemaakt aan deze voor Frankrijk onterende oorlog in Algerije". Eyskens krijgt vertrouwen De Belgische Kamer van volksverte genwoordigers heeft gisteren met 114 te gen 85 stemmen bij 2 onthoudingen haar vertrouwen in de regering-Eyskens uit gesproken, Tegen stemden alle leden van de socialistische oppositie, de twee com munistische Kamerleden en een lid van elk der twee regeringspartijen, de CVP en de liberale partij. Hoewel premier Eyskens voordat de Belgische volksvertegenwoordigers tot stemming overgingen een duidelijke uit spraak van de regeringspartijen had ge vraagd, gaf de Christelijke Volkspartij haar steun aan het kabinet zonder daar mede zich bij voorbaat te binden aan de wetsvoorstellen, die de Belgische rege ring in november bij het parlement zal indienen ter uitvoering van het aange kondigde „programma van nationaal herstel". Hierin zijn aangekondigd be zuinigingen op de overheidsuitgaven tot een bedrag van tien miljard frank per jaar .nieuwe (tijdelijke) belastingen tot een bedrag van zes miljard franken ter compensatie van de door de gebeurtenis sen in Kongo veroorzaakte verminderde staatsinkomsten en een sanering van de overheidsapparaten op vrijwel elk gebied. ONDERHOUD DE GAULLE' SOEKARNO TE PARIJS President Soekarno zal woensdag a.s. uit New York naar Parys vertrekken voor besprekingen met generaal De Gaulle, aldus is van doorgaans betrouw bare zijde in New York vernomen. Het is niet bekend hoe lang Soekarno in Parijs zal blijven. Aanvankelijk zou Speciale aanbieding met 3 extra„plus"punten jjjl no-iron ZO gewassen-snel droog iijj Polyester boord en manchetten dubbele levensduur j Adelborst z een merk met P C garantie BEELD VAN BILLITONMIJ OP HAAGSE COUPERUSPLEIN (Van onze Haagse redactie) De festiviteiten rond de viering te Den Haag van het 100-jarig bestaan van de NV Billitonmaatschappij zijn gistermor gen in aanwezigheid van tal van autori teiten o.w. de burgemeester van Den Haag mr. H. A. M. T. Kolfschoten, be gonnen met de onthulling van een beeld aan de voorzijde van het gebouw aan het Louis Couperusplein. Het beeld dat een geschenk is van em ployé's en oud-employé's van alle be drijven hier te lande en overzee, werd onthuld door de dircetur-generaal van de maatschappij, ir. A. M. A. Wynans onder het uitspreken van de woorden „Stabilis fortuna merenti" (Gestadig be gunstigt het lot hem, die het verdient"), het devies der maatschappij. Eerder had de voorzitter van de „com missie geschenk 100-jarig bestaan NV Billiton maatschappij" dr. G. L. Krol. een toespraak gehouden. f. 17.000 bij PTT verdwenen Proces-verbaal is opgemaakt tegen een Enschedeër, beheerder van het post agentschap aan de Rozenstraat. Deze had dinsdag met onmiddellijke ingang ontslag aangevraagd. Het is gebleken, dat er op zijn kantoor f. 17.000 worden vermist. Hij heeft toegezegd dit bedrag het Indonesische staatshoofd donderdag te zullen aanzuiveren. Het postagent- uit New York vertrekken. I schap is gesloten. van de dameskroniek Geopend 1317 en 1923 uur (zondag gesloten) Den Haag Houtrust t/m 7 okt. Enlrée f 1.25 (alles inbegrepen). ELKE MIDDAG EN AVOND MODESHOWS EN IN HET CABARET „DOE MEE" GEZELLIGE QUIZZES WAARDEVOLLE PRIJZEN Elke 10e, 20e, enz. 'n geschenk. Let op de eindnul van Uw volgnummer Hedenavond wordt Het Bruidje van de Dag met fanfares ingehaald Morgenavond MARIA ZAMORA y sus muchachos Angst voor armoede I Na het uitspreken van de eis heeft I de raadsman, mr. L. E. Pieters, in zijn (Van onze Parijse correspondent) Brigitte Bardot is ter nauwernood gered nadat zij in de burnt van Men ton in Zuid-Frankrijk dichtbij de Italiaanse grens eergisteren had ge poogd zichzelf van het leven te beroven. Ze had een hoge dosis vergif in genomen en bovendien met een scheermes nog haar pols verwond, toen een vriendin haar lijk bleek en bijna levenloos aantrof in de tuin van een villa waar zij zich sa men sinds een week had den teruggetrokken. Brigitte werd, nadat een dokter de eerste medische hulp had verleend, ijlings naar het ziekenhuis in Nice vervoerd, waar ze voorlopig absolute rust moet houden en verder wordt verpleegd. De art sen hebben bekendge maakt dat onmiddellijk levensgevaar nu wel is ge weken, doch zelfs haar man Jacques Charrier werd gisteren niet toege staan haar persoonlijk te bezoeken. Charrier ver nam het dramatisch be richt over zijn vrouw in Saint Tropez, eveneens aan de Middellandse Zee, waar hij bij zijn ouders logeerde. Na het handgemeen tus sen Charrier en een an dere jonge acteur Samv Frey in het hartje van Saint Germain te Parys, een dag of tien geleden, waren B.B. en haar echt genoot ieder huns weegs gegaan om eventuele ver dere beslissingen, in casu een echtscheiding, te kun nen overwegen. Hoewel het dus wel aannemelijk is dat de mislukking van haar tweede huwelijk de actrice die op woensdag juist 26 werd, niet vreemd is geweest aan haar zware depressie, vraagt men zich in Parijse filmkringen toch eveneens wel af of de methodes van de regis seur Clouzot, onder wiens leiding ze enkele weken geleden met genoemde Samy Frey de rolprent „La Vérité De Waar heid opnam haar wan kele zenuwgestel niet op een te hoge proef hebben gesteld. Om Brigitte in de door hem gewenste stem ming en spanning te brengen placht Clouzot voor een opname haar namelijk eerst een aantal slaappillen toe te dienen om B.B. daarna met gla zen whisky weer op te kunnen wekken. Door dit paardemiddel moet Clou zot, volgens mensen die zijn nieuwe film die nog niet in het openbaar ver toond is, al hebben gezien, er inderdaad in zijn ge slaagd Brigitte tot onver moeide prestaties als tra gédienne op te voeren. Achteraf is het echter dus ook niet uitgesloten dat ditzelfde paardemid del de actrice persoonlyk wel eens byna fataal had - kunnen worden. pleidooi het motief nagegaan, dat zijn cliënt heeft bewogen. Het geld is niet besteed aan „wijntje en Trijntje" en pleiter schetste de levensloop van zijn cliënt, die als onderwijzer aanvankelijk f 200.per maand verdiende, en zijn een paar jaar daarna gesloten huwelijk met afbetalingsschulden is aangevangen. „Mijn cliënt", aldus pleiter. „Had een pathologische angst voor armoede, die hij in zijn jeugd had gekend". Pleiter achtte het salaris dat de man als hoofdonderwijzer genoot niet vol doende met het oog op de studiekosten en deelde mede. dat zijn cliënt een be trekking is aangeboden, waarin hij be langrijk meer zal verdienen dan als hoofdonderwijzer te Middelharnis. „Mijn cliënt zal na het uitzitten van zijn straf rayon-vertegenwoordiger kun nen worden voor een onderneming in schoolbehoeften", aldus pleiter. De verdediger riep de uiterste clemen tie voor zijn cliënt in. Uitspraak 13 oktober a.s. INTERIMDIVIDEND KONINKLIJKE F 2.25 De raad van Commissarissen en de directeuren van de NV Kon. Ned. Pe troleum Maatschappij hebben besloten tot uitkering van een interimdividend over het boekjaar 1960 van f. 2,25 per aandeel. Het besluit het interimdividend te ver hogen moet slechts worden gezien als de uitvoering van het voornemen het jaarlijkse dividend voortaan gelijkma tiger over het interim- en slotdividend te verdelen, waarvan mededeling werd gedaan op de algemene vergadering van aandeelhouders der 19 mei 1960. Beslag op het Cubaanse vliegtuig opgeheven Het beslag op het Cubaanse vliegtuig waarmede premier Fidel Castro naar Havanna had willen terugkeren is gis teren weer opgeheven op last van de zelfde rechter in New York, die toe stemming tot de inbeslagneming had .''•geven Het toestel vertrok gisteren uit Ne v York naar Havanna. Zoals gemeld, is Fidel Castro woens dag met een Russisch vliegtuig naar Ha vanna teruggevlogen. Dit toestel was echter te klein om 46 leden van Castro's delegatie naar de Algemene Vergadering der Verenigde Naties mee te nemen. Deze achtergeblevenen brachten de nacht door op de Newvorkse vlieghaven Idlewild. Het vliegtuig was inbeslaggenomen op verzoek van een Amerikaanse maat schappij waarmee :!e Cubaanse regering nog eer. rekening te vereffenen had. PATIËNTEN IN TWEE EN EEN HALFUUR VERHUISD Van Haags Rode Kruis- ziekenhuis Om drie minuten voor half negen vanochtend kon dr. W. F. Noordhoek Hegt, wnd. geneesheer-directeur van het Rode Kruis Ziekenhuis aan het „Om en Bij" te Den Haag zeggen: „Heren, dit is de laatste patient!" Even keken de verplegers en chauf feurs van de Geneeskundige Dienst, alsmede de helpers van de Rode Kruis- kolonne, verbaasd op. Van vanmorgen 6 uur af hadden zij, samen met het ver plegend personeel in het oude Rode Kruis-ziekenhuis aan één stuk door gewerkt. om de in het gebouw vertoe vende patiënten, 88 liggende en 25 zit tende, in de constant aanrijdende ambu lance-auto's te tillen. De tijd was omgevlogen, maar dat men na de aankondiging van dr. Noordhoek Hegt al aan het eind was van het over brengen van de patiënten naar het nieuwe ziekenhuis aan de Segbroeklaan, dat heden officieel werd geopend, over trof toch aller verwachting! SCH 50 in moeilijkheden Op de Ierse zee op ongeveer 20 mijl ten n-w van Holyhead aan de West kust van Engeland is de Scheven ingse motorlogger Sch 50 „Jacob" vannacht in ernstige moeilijkheden gekomen door machineschade. Het schip kwam rond te drijven in slecht weer met windkracht 7. De positie van de Sch 50 was 53 gr 25 min noor derbreedte en 5 graden westerlengte. De schipper vroeg om onmiddellijke sleep- bootassistentie. HU werd beantwoord door de zeesleep boot „Nestor" van het bureau Welsmul- ler, die juist in Bromborough was aan gekomen. De sleepboot zou vanmorgen ter plaat se zUn en de Sch 50 op sleeptouw ne men. GEEN MAXIMUMSNELHEID OP AUTOSNELWEGEN (Van onze Haagse redactie) De minister van Verkeer en Water staat, de heer H. A. Korthals, wenst voorshands geen maximumsnelheid voor het verkeer op de autosnelwegen in te stellen. De minister neemt hiermee een standpunt in, dat in principe gelyk is aan dat van de verkeersbonden, die het idee van een maximumsnelheid hebben verworpen. Over een algemene snelheidsbeperking op andere buitenwegen heeft de bewinds man nog geen beslissing genomen. Wel ligt de invoering van een snelheidsbe perking op „bepaalde" wegen buiten de bebouwde kom in de lUn der verwach tingen. VROUW IN GRONINGEN DOOR MANNEN AANGERAND (Speciale berichtgeving) o Drie mannen hebben woensdagnacht vennootschap op j een 24-jarige vrouw van het Zuiderdiep te Groningen ontvoerd en haar buiten de stad aangerand. Het was ongeveer 11 uur 's avonds toen de chauffeur van een blauwe bestelwagen een 24-jarige vrouw, die op het Zuiderdiep wandelde, aan sprak en naar de weg vroeg. Beiden waren met elkaar aan het praten toen onverhoeds twee mannen, die achterin de bestelauto bleken te zit ten, de vrouw naar binnen trokken. De drie mannen reden met haar naar bul ten waar zij by Slapersil (gem. Zuid- hom) een zijweg inreden en de vrouw op ergerlijke wijze aanrandden De heer H. van Balen, mei 1930 hoofddirecteur va, sinds i de Acht doden bij ongeluk met Britse toeristenbus Een Britse toeristenbus is gisteren naby Dijon in Frankrijk in botsing ge komen met een stilstaande vrachtauto, waardoor acht inzittenden van de auto- A AT Tl/ D j bus zijn omgekomen. Slechts één van de A.N.W.B.. die vandaag ^ijn functie 37 inzittenden bleef ongedeerd. De bus neerlegt in verband met het be- was op de terugreis naar Groot-Brittan- dediging: „Tydens myn vorige vakantie Parel van een burgemeester (Van onze correspondent in Bonn) Het Zuidduitse stadje Heusenstamm by Offenbach bezit een burgemeester van heel byzondere kwaliteiten. Burge meester Hemberger wil byv. niet met vakantie. De gemeenteraad heeft nu be sloten hem by meerderheid van stem men eenvoudigweg te bevelen nu eens een paar weken met vakantie te gaan. Niet dat men de goede man kwyt wil zyn, maar men is doodsbang dat burge meester zich zal overwerken en dat men hem binnenkort op trieste wUze zal ver liezen. Burgemeester Hemberger werkt reeds vier jaar aan één stuk door, zonder ook maar eenmaal vakantie te habben genomen. Hy wordt de „nachtportier" van de stad genoemd, omdat hij tot 's avonds laat op het gemeentehuis blyft voortploeteren. Hembergers ver- reiken ven de pensioengerechtigde leeftydI rijk. veertien FlMk- heb ik het bouwbureau beheerd en dat heeft de stad enige tienduizenden mark bespaard."

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 17