Sporttoto TAPTOE! Bert Haanstra heeft met „Zaak M.P." weer op plezierig amusement gemikt Niet mis.... STO 1 £L H O EST Westelijk amateurelftal klopt geflatteerd militaire ploej Maar meer winst dan verlies in vergelijking met zijn Fanfare Volkspolizei sluit grens: géén Oostberlijners naar Graham DOV/ERDAG 29 SEPTEMBER 1960 Op L.F.C.-terrein (Van een onzer verslaggevers) Zo ooit een voetbalwedstrijd met een zwaar geflatteerde uitslag eindigde, was dat gisteravond op het verlichte LFC-terrein wel het geval. Daar verloor een over alle linies beter militair elftal met 4—1 van een enthousiaste westelijke amateurploeg. Uitgezonderd het eerste kwartier gaven de dienst plichtige voetballers de hele wed strijd de toon aan. Maar in die eerste vijftien minuten had de amateur-selectie dan ook een 2—0 voorsprong verkregen. De eerste treffer viel reeds na tien minuten. Doelman Kik (Feijenoord) blesseerde zich bij een poging de bal in het veld te trappen. Hij viel en liet de bal glippen. Daar maakte de RFC- midvoor v. d. Most dankbaar gebruik van: 10. Op even ongelukkige wijze ontstond het tweede doelpunt. Inval ler-doelman Magielsen (Hermes DVS) kon een voorzet van rechts niet goed onder controle krijgen. Deze fout straf te linksbuiten Koopen (West-Frisia) resoluut af: 20. Daarna zijn de amateurs er bijna niet meer aan te pas gekomen. Wel pro beerde rechtsbuiten Kuipers (Unitas) met snelle rennen de militaire achter hoede open te breken, maar de beide baoks, Goedhard (Haarlem) en Oor schot (Excelsior) en stopper Pirovano (Stormvogels), hielden de zaak goed ge sloten. Pas kort voor rust slaagde Boo gaard (De Volewijckers) erin het lang verwachte tegenpunt te scoren. Uit een vrije trap op links, kon hij de bal van dichtbij langs Vreeswijk „knikken": 21. De schaarse toeschouwers, die zo lang op dit doelpunt hadden moeten wachten, waren het er toen wel over eens: dit militaire elftal speelde be hoorlijk voetbal. De aanvallen werden goed opgezet en er zat vaart in het spel. Maar het moest allemaal te mooi en te kort. De amateur-verdediging met C. Om Europese beker Het Hongaarse Ujpest heeft te Bel grado een 21-overwinning (rust 1—1) behaald op Rode Ster (Zuid-Slavië) in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbe ker. De returnwedstrijd wordt op 12 ok tober te Boedapest gespeeld. De Turkse kampioensploeg Besiktas nam te Istanboel revanche voor de ne derlaag, die zij te Wenen tegen Rapid leed. De Turken wonnen nu met 10. welke stand reeds bij de rust was bereikt. Niettemin gaan de Oostenrijkers over naar de tweede ronde voor de Europese beker, daar zij te Wenen met 4—0 zege vierden. Barcelona versloeg de Belgische kam pioensploeg Lierse S.K. met 20. De wedstrijd werd bijgewoond door 70.000 toeschouwers. IFK Malmö plaatste zich door een 2—1-overwinning op Kamraterna te Hel- sinki in de tweede ronde. De Zweden hadden de eerste wedstrijd tegen de Fin nen gewonnen met 31. Reeds zeker zijn thans van een plaats in de tweede ronde: Real Madrid, Hamburger SV. Burnley, Olympiakos Piraeus (alle vrijgesteld van de eerste ronde) .Frederikstad (Noorwe gen), Rapid Wien, IFK Malmö en Spar- tak (Tsjecho-Slowakije). Jong Oranje wint van Costa Rica Het elftal van Jong Oranje heeft gis teravond in Geleen tegen de ploeg van Alajuense (Costa-Rlca) een uitstekende wedstrijd gespeeld. Het begin van de vlotte partij, die door ongeveer 7000 toeschouwers werd bijge woond. was overigens voor de bezoekers. Rechtsbinnen Carlos Herrera was actief en NAC-doelman Van der Merwe moest al in de eerste minuten een schot uit de hoek duiken. Midvoor Ulloa was de volgende, die de Nederlandse doelman op de proef stelde, maar na dit korte openingsvuurwerk nam Jong Oranje het initiatief over. De beweeglijke aanval sneed met gladde combinaties keer op keer door de defen sie van de gasten heen. Het gehele aan- valskwintet was met uitzondering van Bouwmeester in goede vorm. Na tien mi nuten kon rechtsbinnen Lenz uit een af gemeten voorzet van midvoor Goesgens de score met een fraaie kopbal openen. Hoe snel en sluitend het samenspel in de tegenacties ook was, tegen de hechte verdediging van Oranje had Costa Rica geen afdoend wapen. Spil Pronk (AJax) en linksachter Veldhoen (Feijenoord) waren de uitblinkers in de achterhoede. Uit een combinatie tussen de vleugelspe lers Swart en Bergholz en midvoor Goes gens pikte Bergholz de bal op en pas seerde in de 26ste minuut doelman In- duni (20). Na rust werden Van der Merwe en Bouwmeester vervangen door resp. Jong- bloem (DWS) en De Vries (Sparta). Het offensief werd voortgezet, waarbij zelfs de backs De Groot en Veldhoen aan de beschieting van de Zuidamerikaanse ves te deelnamen. Costa Rica vocht verbe ten voort, maar elk schot stuitte op Jongbloed en na 26 minuten werd het zelfs 30 toen Goesgens De Vries een niet te missen kans bood. Pas in de al lerlaatste minuut kwam Costa Rica tot het verdiende tegenpunt toen midvoor Ulloa onverwacht en hoog inschoot. Draadloos PSV heeft besloten de proefnemingen met „draadloze" training onlangs door de Eindhovense ere-divisieclub in Nederland geïntroduceerd voort te zetten Vrijdagavond zullen PSV 1 en PSV 2 een oefenwedstrijd spelen, waarbij ge bruik gemaakt, wordt van het ringlei dingsysteem. Voor rust zullen de spelers van het eerste team met een hoor- apparaatje worden uitgerust, in de tweede helft zal de PSV-trainer zijn tweede elftal draadloos kunnen coachen. Molenaar van KFC aan het hoofd, kon dan ook met niet al te veel inspanning het hoofd bieden aan die lawine van aanvallen. Nog triester werd het voor Van Spaandoncks pupillen, toen kort na de hervatting rechtsbinnen Van Schaik (Gouda) van een fout in de achter hoede gebruik maakte om 3—1 te sco ren. Er werd gezapig verder gevoetbald met af en toe flonkerende individuele acties van de DWS/A-linksbuiten Hol lander. Doelpunten kwamen er ondanks dit grote „soldaten" overwicht niet. Zelfs alleen voor de doelverdediger verschijnen en dan een doelpunt ma ken, was nog te moeilijk. Schieten, daar praten we maar niet over. Er is deze wedstrijd maar één goed schot gelost. Dat kwam van de voet van de voor amateur-linksbuiten Koopen ingevallen Hersche (ONA). En het was meteen raak. Doelman Magielsen kon de diago naal op hem afgevuurde witte bal niet stuiten: 41. (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag om 12 uur, toen de in zendingstermijn van de sporttoto van jl. zondag was verstreken, was er by het bureau van de KNVB geen enkele mel ding van het maximumaantal punten (15) binnengekomen. De eerste prijs van f. 109.335 wordt nu verdeeld tussen zes deelnemers, die 14 punten behaalden De tweede prijs even groot als de eerste valt in 46 stukken uiteen. Deze deel nemers behaalden 13 punten. t Naar wij vernemen is de kans klein, dat de toto onder de nieuwe verhoudin gen reeds op 9 oktober a.s. zal draaien. Het is namelijk zeer de vraag, of men met het drukken van de nieuwe formu lieren tijdig gereed komt. Op z'n vroegst zal men op 16 oktober kunnen starten. De NSF en het Comité Sport- prijsvragen zullen gebruik maken van het registratie-apparaat van de KNVB Het Franse nationale voetbalelftal heeft te Warschau met 22 gelijk ge speeld tegen Polen. Zes minuten voor het einde hadden de Polen nog een 20 voorsprong. Tijdens de Olympische Spelen is een romance gegroeid tussen Eef Kamerbeek en de Engelse atlete Mary Bignal. Mary werd uitgenodigd om deel te nemen aan wedstrijden in Nige ria. Akkoord, zei Mary tot de En gelse atletiekfederatiemaar ik ga niet zonder Eef Kamerbeek. De Engelse Bond is gezwicht en Eef is nu ook opgenomen in het gecombi neerde Engels-Amerikaanse team. De Engelse topatlete logeert nu bij Eef Kamerbeek in Eindhoven. Samen bereiden zij zich voor op de komende wedstrijden. Op de foto het gelukkige paar. Advert.enttP Verschijn keurig verzorgd in attributen van SPORTVRIEND WOUT BERGERS HAARLEMMERSTRAAT 232 Schotse leiding bij België-Nederland De Schotse scheidsrechter Robert Da vidson zal zondag a.s. te Antwerpen de wedstrijd BelgiëNederland leiden. Zijn landgenoten Burns en Mc Niven zullen hem assisteren. Bondsamateurelfta! Het bondsamateurelftal, dat zondag a.s. te Delft een oefenwedstrijd speelt tegen de eerste divisieclub DHC, is als volgt samengesteld: Doel: Van Zanten (ZAC); achter: A. de Vries (Gouda) cn J. Bond (Volen- dam); midden: J. van Zeggeren (Allian ce), Mul (NAC) en Libregts (Excelsior); voor: Van Teen (Emma), Bouwman (HFC), Peper (RCH), Amkreutz (Miran da) en Adelaar (Velox). Judo-examens Tijdens Judo-examens, welke afge nomen werden in de Sportschool Luiten aan de Pieterskerkgracht, zijn de vol gende Judoka's geslaagd voor oen hogere Judo-graduatie: Heren: Gele band: J. v. Eyk; T. v. d. Burg, T. Halverhout; J. Vuurpijl; F. F. v. d. Leek; D. v. d. Zeeuw; Vermeer; Zand bergen; Jac. v. Maaren; W. R. de Lange. Oranje band: Hartman; W. Mark en P. Zandvliet. Groene band: A. de Groot; H. v. Leeu wen; J. v. d. Zee; B. Aniba; C. v. Tol. Blauwe band: J P. Wyrdeman. Bruine band. S. H. Zitman. Dames: Gele band: Mej. A. Link; mej. A. M. Keyzer; mej. J. v. Aalst; mej. D. Bakker, mej. J. Wondergem; mej. L. M. Groffie. De examencommissie bestond uit de hereh W. Luiten en P. Goederaad, bei den 3e Dan. SPORTSPL1NTERS In een vooral na rust aantrekke lijke wedstrijd heeft FC Köln gister avond in Enschede met 12 van Sport club Enschede gewonnen. Er waren 13.000 toeschouwers onder wie zeer veel Duitsers. De doelpunten werden ge scoord voor rust door linksbinnen Wrenger in de 18e minuut en door linkshalf Sturm in de 35e minuut, na rust scoorde Helmuth Ran voor En schede uit een strafschop in de 13e mi nuut. Achttien Nederlandse renners zul len deelnemen aan de 54e wielerwed strijd Parijs-Tours, die zondag a.s. wordt gehouden: Martin van den Borgh Piet Damen, Jaap Kersten, Piet Rent meester, Toon van der Steen, Piet Steenvoorden, Jan Hugens, Peter Post, Piet van Est, Wim van Est, Jo de Roo, Michel Stolker, Coen Niesten, Ab Gel dermans, Jo de Haan, Bas Maliepaard en Dick Enthoven De Nederlanders scoorden in de openingsronde van het toernooi om het wereldkampioenschap golf voor ama teurteams te Ardmore (Pennylvania) 'n totaal van 255. Knappert had een score van 83 (40-43) voor 18 holes, Roland Holst van 85 (43-42) en J. F. Dudok van Heel van 87 (44-43). De wedstrijd FrankrijkNederland (amateurs), waarover de KNVB en de Franse bond overeenstemming hebben bereikt, zal 3 april 1961 (tweede paas dag) in Amiens worden gespeeld. Voor de amateurs staat voorts, zoals eerder al werd gemeld, een trip naar IJsland op het programma. Het ligt in de bedoeling dat de amateurs eind juli, begin augustus naar IJsland zullen rei zen. Het Nederlandse B-elftal, dat 26 oktober tegen Luxemburg A uitkomt, zal donderdag 13 oktober een oefen wedstrijd spelen. Waarschijnlijk is een Duits team te Enschede tegenstander van 1e B-ploeg. WATERPOLO LZC-dames promoveren De LZC-dames wonnen gisteravond met 7—0 van BZPC (Bodegraven) en promoveren door dit resultaat van de Kring naar de Bond. Sympathiekemild humoristische instelling ,55 Bert Haanstra, die op bevredigende wijze zijn debuut als speelfilm regisseur maakte met „Fanfare" heeft ook zijn tweede werk, „De zaak MP", tot een plezierig stuk amusement weten te maken. De tweedui zend genodigden, die vanavond in het Amsterdamse Tuschinsky- Theater de wereldpremière bijwonen zullen zich waarschijnlijk dan ook geen moment vervelen bij deze thriller-komedie die in Nederland maar meer nog bij onze zuiderburen speelt. Vanzelfsprekend dringt zich een vergelijking met „Fanfare" op: Haanstra's tweede film is iets beter, het aantal winstpunten is groter dan het verlies. De documentarist Haanstra ls niet ln de eerste plaats spelregisseur. De vrees was niet ongegrond, dat dat in de meer genuanceerde spelkwaliteiten eisende thriller storender zichtbaar zou wor den dan ln de kluchtige .Fanfare", die wat overdrijving best kon verdragen. Wat het spel betreft blijft er ln ,De zaak M.P." nog wel het een en ander te wensen over, maar Haanstra heeft ook op dit terrein ervaring opgedaan en een vooruitgang is onmiskenbaar. Een ty pische toneelman als Ko van Dyk ls (hij speelt met Vlaamse verve de vader-gids) werd door Haanstra bewogen tot de veel bezadigder filmstijl. Een Italiaans re gisseur van naam heeft in het verleden niet het vertrouwen gehad om dat aan te durven Zijpaadjes charmeren Het zou niet aardig zijn al teveel de tails van het verhaal neer te schrij ven, want het zijn in het bijzonder de verrassende zijpaadjes, waarmee Haan stra zijn toeschouwer charmeert. In grote lijnen is het de geschiedenis van een verlegen Brusselse student, die zich door de pa van zijn vriendin laat intimideren. Uit wraak verdonkeremaant hij het befaamde Brusselse manneke. Z(jn tegenvoeter dupeert hij daar ernstig mee, want als een trotse gids is hij ge woon toeristen naar het van boven sproeiende wonder te brengen en er een lofzang op België bij te leveren. Eenmaal met het „kereltje" opge scheept voelt de student zich wat onrus tig. Hij weet de politie te suggereren, dat Nederlanders het kleine monument boos hebben meegenomen na het verliezen van de voetbalinterland. Wrijving tus sen de twee Benelux-partners, tegen acties en illegale grensoverschrijdingen volgen totdat alles weer op de bekende pootjes terecht komt. Hiimcr Wie het gegeven leest kan gemakke lijk op het idee komen van een wat goedkope klucht om het Brusselse beeld je. Maar de ansichtkaartenhumor is Haanstra uit de weg gebleven. De „Bleke Bet-lol" heeft gelukkig niet zijn rentree gemaakt en dat ls een niet ^e onderschatten verdienste bij een zo hachelijk verhaal. Haanstra bezit een sympathieke, mild humoristische instelling. Men is niet zo snel geneigd dat te beschrijven als „sterke persoonlijkheid". Potige wils kracht en vuistgestamp komen daarbij eerder voor de geest. Toch is dat onjuist, in feite is „De zaak M.P." geheel door straald met dit typische Haanstra-kli maat, en dat eist wel degelijk persoon lijkheid. PIETERSKERKGRACHT 9 - LEIDEN TELEFOON 23728 Nog enkele plaatsen open bij: DAMESLESSEN JUDO DAMES GYMNASTIEKCLUBJE JUDOLES meisjes (scholieren) HEREN beginnerscursussen. Nederland toch in Trofeo-toernooi Na het magere resultaat van het Ne derlands waterpolozevental in Rome was men er in KNZB-kringen van over tuigd, dat de ploeg voorlopig niet meer voor deelneming aan belangrijke invi tatie-toernooien in aanmerking zou ko men. Uit een uit Moskou afkomstig bericht blykt echter dat Rusland het Nederlands waterpolozevental zal uitnodigen deel te nemen aan het vierjaarlijks toernooi om de Trofeo Italia, dat in 1961 in Moskou wordt gehouden. Behalve Nederland zullen Hongarije, Italië, Zuid-Slavië en Roemenië wor den uitgenodigd. Uiteraard zal de KNZB zich ernstig beraden over het al of niet aannemen van de invitatie, wanneer deze binnen komt. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen luiden: Pijlsnel-prijs: 1. Yonker Aster (J. Ham) (1.28.6); 2. Yellow Rose; 3. Ydolius. Tot.: w. f 13.70; pl. f2.50, 3.30, 3.50; gek. f37.20; cov. f 5.40. Pompea-prils: 1. Yankee Maid (B. de Vries) (1.25.8); 2. Yllte Rose; 3. Xaverlus II. Tot.: w. f 1."" gek. f 3.20; cov. Plrette-prljs: 1. Zamora (D. Leeuwen kamp) (1.32.9); 2. Z. H. Hollandla; 3. Zarollne G. Tot.: w. f 14.-; pl. f 1.60. 1.40, 2.40; gek. f5.60; cov. f3.70. Pavia-prijs: 1. Wanda (J, P. de Vlie ger) (1.28.3); 2. Vizier: 3. Wlllv's Lieve ling. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1 50. 4.30; gek. f9.90; cov. f7.20. Partout-prijs: 1. Xanthi Con Dios (S. H. Slderius) (1.25.1); 2. Victory Queen; 3. Vainqueur. Tot.: w. f2.30; pl. f 1.70, I.30; gek. f3.70; cov. f3.60. Prince Malre-prijs: 1. Iniopile (M. Ver gay) (1.22.2); 2. Rudolf G.; 3. Sammy Mars. Tot.: w. f5.40; pl. f2.30, 4 40; gek. f77.30; cov. f7.50. De rennen: Fovigue-prljs: 1 Sultan (A. W. van Wijk); 2. Pandora; 3. Merryman. Tot.: w. f3 50; pl f 1.30. 1.70, 2 50; gek. f8.50; cov. f5.-. Blrbina-prljs: 1. Mayfair (mej. H. A. Tappenbeck); 2. Remus; 3. Cold Water. Tot.: w, f6.20; pl. f2.90. 2.10; gek. f 14.30: cov. f 4.30. Quarnu Bouquet-prljs: 1. Leone (A. Kammerzelt); 2. Six Carston: JL Alofl. Tot. w. 4 20; pl. 11.90, 1.40; gek. tt£0* cov. f 3.10. Totallsa tor-omzet f80.438. Zekerheid Nog sterker springen de kwaliteiten van Haanstra naar voren in de manier waarop hij het verhaal filmisch heeft aangepakt. Met. gegroeide zekerheid ver telt hij snedig deze amusante geschiede nis, die door de vele plaatsen van han deling gemakkelijk een rommelig aspect gekregen zou kunnen hebben. Haan stra gebruikt het gehele arsenaal vanm iddelen, dat de filmdocumentaris tot zijn beschikking heeft. Hij gooit er geen deuren mee open naar nieuwe mogelijkheden, dat stellig niet, wel bereikt hij er de levendigheid mee, die ,De zaak M.P." weghoudt van het pad der routine. De film zit vol met grappige vondsten vooral in het begin en de maker, die samen met Jef van der Heyden het scenario schreef is op een verademende manier bijna steeds om te opgelegde gemeenplaatsen heen- gezwenkt. Behoudens de Inzinking in de episode, dat enkele Belgen besluiten een Nederlands beeld te gaan stelen als re presaille een te breedsprakig beraamd plan ls „De zaak M.P." voorbeeldig van tempo en ritme. Bij al zijn humo ristische terzijdes verliest Haanstra de grote lijn niet uit het oog. Minder spontaan De verliespunten ten opzichte van .Fanfare" liggen in de wat geringere spontaniteit van het gegeven. Ook de beelden van Dekeukeleire. hoe verdien stelijk op zichzelf ook, hebben niet de geacheveerdheid, waarmee Van der En den het schilderachtige Giethoorn zo penetrant opriep. Albert Mol had het bedeesde voor de rol van de student Camille. Maar voornamelijk door een onnatuurlijke dictie overtuigde hij niet altijd. Ko van Dijk verraste vriend en vijand met zijn beheerste spel. Van de vrouwenrollen kreeg het begijntje van Julia de Gruyter de meeste kleur. Kees Brusse leverde moeiteloos een pracht van een kraanmachinist af, de beste rol in „De zaak M.P." Een grote reeks van Belgische en Ne derlandse acteurs kwam tot niet uit de toon vallende prestaties in de kleine rol len van een blijspel, dat zijn weg naar het publiek best zal vinden. „JA- hen hier niet als Amerikaanmaar als vertegemvoordiger van het rijk Gods „Veldtocht tegen de traagheid van hart" (Van onze correspondent in Bonn) Voor de derde keer in drie dagen sloot de Oostdnltse communistische Volks polizei gisteren de sectorengrens tussen Oost- en West-Berlijn by de Bran denburger Poort. Zij wil daarmee ver hinderen dat honderden Oostberlijners de bijeenkomsten van de Amerikaanse evangelist dr. Billy Graham zouden be zoeken. Billy Graham oogst namelijk ook t« Berlijn evenals te voren te Hamburg en Essen zeer veel succes. Hij heeft een enorme tent laten bouwen ln de onmiddellijke nabijheid van de Branden burger Poort, de voornaamste doorgang van West- naar Oost-Berlijn. Woedend heeft de communistische Oostberlijnse burgemeester Schmidt eergisteren in een brief van zijn WestberRjnse collega Wllly Brandt geëist, dat de tent zal worden afgebroken. Het ging volgens Schmidt hier om een regelrechte provocatie tegen Oost- Duitsland. Brandt verklaarde gisteren dat Graham van hem zoveel en zo lang hij maar wil mag praten. Nu al drie dagen lang en steeds ln de late namiddag sluit de Volkspolizei de grensovergang aan de Brandenbur ger Poort tijdelijk voor voetgangers. Als Oostberlijners er via andere doorlaat posten en via de trams er toch in sla gen Grahams tent te bereiken worden ze later op de avond by hun terugkeer naar Oost-Beriyn byzonder lang gecon troleerd op hun persoonsbewys en even tueel meegenomen goederen! De Oostduitse communistische propa ganda noemt Billy Graham, die avond aan avond te Beriyn 20.000 en meer mensen trekt, een handlanger van de imperialisten, een werktuig van de Weste- ïyke psychologische oorlogsvoering en het „machinegweer van Willy Brandt". Graham heeft daarop geantwoord dat hy Brandt nog nimmer heeft ontmoet (Van onze Londense correspondent) Een Engelse staatscommissie heeft een jaarlijks bedrag van honderd miljoen gulden overheidssteun aanbevolen voor de sport. De verwachting is, dat de Britse regering, na de openbare mening te heb ben gepolst, het plan aan het parlement zal voorleggen. De commissie heeft zich uitgesproken tegen het denkbeeld van 'n minister voor de sport, maar wil 'n uit zes tot tien personen bestaande raad voor sportontwikkeling (Sport Development Council), welke over een jaarlijkse sub sidie van 50 miljoen gulden zal dienen te beschikken en tot taak zal krijgen be staande sportfaciliteiten te verbeteren, met inbegrip van training, hulp aan sportlichamen en financiering van uit zending van sportploegen naar het bui tenland. De overige 50 miljoen gulden dienen volgens het plan te worden be steed door de gemeenten voor de aanleg van nieuwe sportvelden, atletiekbanen en zwembaden. Het is de bedoeling dat over heel Engeland nieuwe centra voor de beoefening van velerlei takken van •port sollen verrijzen. en in BerlUn alleen een „veldtocht tegen de traagheid van het hart en voor een bekentenis tot Christus" wil ondernemen. „Ik ben in Beriyn", aldus Graham, „niet als Amerikaan, maar als vertegen woordiger van het ryk Gods". Als de Oostduitsers beweren dat hij, Graham, de Beriyners afleidt van de werkelijke problemem, zal daarvoor zyns inziens dan een gegronde reden zjjn!! En iedere avond weer: 20.000 Beriyners uit het onvrije Oosten en het vrije Wes ten ln de grote tent. waar Graham zijn felle, zij het wat sfeer betreft, nogal kermisachtige voorstellingen houdt, ter wijl een paar honderd meter verder de schijnwerpers op de Brandenburger Poort de communistische Oostduitse vlag met hamer en cirkel verlichten Honderden Oostberlyners hebben voor een bezoek aan deze avondlyke Graham- voorstellingen veel ongerief en een zeker gevaar biykbaar van harte over. Advertentie Rode hond minder gevaarlijk dan wel wordt aangenomen Het Britse ministerie van Volksge zondheid heeft meegedeeld, dat de door aanstaande moeders zo gevreesde rode hond voor ongeboren kinderen niet zo gevaarlijk ls als algemeen wordt aan genomen. Artsen van het ministerie hebben "398 moeders in verschillende delen van Groot-Brlttannic onderzocht, van wie 578 rode hond hebben gehad. Het onderzoek heeft aangetoond dat 84% van de baby's van moeders die in de eerste twaalf weken van de zwanger schap rode hond hebben gehad, licha- meiyk normaal waren. Voor moeders die deze ziekte niet hebben gehad is dat percentage 97 tot 98 De Engelse filosoof Bertrand Ru6sel en de predikant Michael Scott willen een ge weldloze campagne van burgerlijke nige- - tr- - J vcx campagne leidt heeft tweeduizend vtlj- 3, hoorzaamhelcl tegen de dreiging" log voeren. Het comité dat deze lel in voor verschillend

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5