STADSNIEUWS Ds. Modderaar deed intrede als Geref. predikant in Voorschoten Plan Zwanenburgerpolder in Warmond wordt herzien Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 29 september 1960 Tweede blad no. 30164 Groentijd in forum Gisteravond werd in de bovenzaal van Van der Heijden een forumavond ge houden door de Vereniging voor Peda gogiek, gewijd aan de ontgroening. Het forum werd gevormd door de voorstan ders prof. mr. J. F. Glastra van Loon en de heer T. M. C. Asser, corpslid, en de tegenstanders van de groentijd prof. dr. P. Th. Oosterhoff en de student- niet-corpslid- de heer Q. L. Th. v. d. Meer. De voorstanders kenden beiden uit eigen ervaring de groentijd wel, de tegenstanders niet. Er werden, zoals on der deze omstandigheden te verwachten valt, weinig steekhoudende argumenten te berde gebracht. Het probleem van het groenen werd min of meer blauw- blauw gelaten. Spoorwegen contra gemeenten Tijdens een openbare zitting hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hedenochtend in het gebouw van de Provinciale Griffie in Den Haag het bezwaarschrift N.V. Ned. Spoorwegen te Utrecht tegen het bij besluit van de raad van 21 december 1959 vast gestelde uitbreidingsplan „Leiden-Groen oord" behandeld. Als gemachtigde van de N.S. trad op ir. F. J. van Lith. Hy zei o.a., dat de spoorwegen van mening waren, dat een beperking van de voorwaarden voor het bouwen op terreinen met bestemming spoorweg doeleinden, anders dan ontleend aan welstandseisen, gevaar inhoudt voor het „goede gebruik" van die terreinen over eenkomstig hun bestemming. De ge bouwen, waar het hier om gaat, aldus spreker, zijn loodsen voor het tijde lijk opslaan van per spoor aangevoerde of af te voeren goederen". De bebou wing diende naar zijn mening te vol doen aan eisen, die bepaald worden door het juist omschreven doel, uiter aard binnen het kader van de wel standseisen. Eisen, die verder gaan, kunnen gemakkelijk in strijd komen niet het In het gewraakte artikel ge formuleerde „goede gebruik overeen komstig de bestemming". Die eisen, zo besloot spreker, kunnen rlleen door de spoorwegexploitant ge heel worden beoordeeld. Voor de gemeente Leiden trad op mr. G. J. Bruinsma waarnemend chef Openbare Werken. Spreker zette uiteen, dat er voor de gemeente Leiden geen aanleiding was in het ingenomen stand punt verandering te brengen". Uit ste debouwkundig oogpunt wil de gemeente iets te zeggen hebben in hetgeen gaat gebeuren om eventuele excessen te kun nen tegengaan. Leiden is er niet op uit de spoor wegen dwars te zitten, maar om moei lijkheden te voorkomen". Rapportrice in deze zaak was gede puteerde mevrouw mr. C. A. de Ruyter- de Zeeuw. Gedeputeerde Staten zullen te zijner tijd schriftelijk uitspraak doen. DOKTER P. C. BROEKHOFF BENOEMD Directeur van Instituut voor Prov. Geneeskunde In aansluiting op ons bericht van gisteren, vernemen wij thans dat met ingang van 1 januari a.s. dokter P. C. Broekhoff is benoemd tot directeur van het „Nederlands Instituut voor prae- ventieve Geneeskunde" aan de Wassw- naarseweg. De heer Broekhoff, geboren 17 mei 1903, was van 1937 tot 1945 belast met de vliegmedische dienst van de Konklij- ke Marine. Van 1945 tot 1947 was hij hoofd van de geneeskundige diens van de marine buiten Europa en van 1947 tot 1956 chef van de geneeskundige dienst zeemacht. Van 1957 tot 1959 is de heer Broekhoff opgetreden als advi seur van de directeur-generaal voor de Volksgezondheid in repatrieringszaken en tevens als medisch adviseur van de minister voor Maatschappelijk Werk. Daarna tot 1 januari 1960 is de nieuw benoemde directeur, samen met de heer S. Spijer, arts, opgetreden als bewindvoerder van het „Nederlands In stituut voor Praeventieve Geneeskunde". Sinds 1 januari zijn beiden tijdelijk belast met het directoraat. Drie oktoberstemming ZONDAGMORGENPROGRAMMA BIJZONDER KERKEWERK Reeds vóór 3 oktober gonst in Leiden het feestrumoer. Het Bijzonder Kerke- werk van de Leidse Hervormde Gemeen te wil a.s. zondagmorgen 2 oktober op zijn manier meedoen aan de feeststem ming. Bij het binnenkomen de deuren van het Luxortheater aan de Stationsweg gaan even na tien uur open zullen de bezoekerrs uitgenodigd worden in te stemmen met bekende liederen van de „Koraalmuziek", jaarlijks in de eerste uren van het Drie Oktoberfeest te horen in het Van der Werf park. Mevrouw Tilly StenzLening zal zon dagmorgen deze samenhang met piano spel begeleiden. Haar echtgenoot, ook ver buiten Leiden bfekend om zijn ijver voor volkszang en dirigent van een aantal ko ren, zal de samenzang leiden. De eigenlijke bijeenkomst wordt ge opend met accordeonmuziek van jongens en meisjes van het Clubhuis „De Sper wers" o.l.v. de heer P .Stutterheim. Een Haags meisjeskoor o.l.v. Herman Stenz zal enkele vlotte liedjes zingen. Een programma dus met een feestelijk karakter, zoals dat in onze stad om streeks drie oktober pleegt te heersen De toespraak, die mevrouw dr J. W Vinke-Herfst in ruime kring bekend I door haar morgenwijdingen via de VPRO zet allerminst een domper op de fees telijke stemming. Haar doel is op een voudige wijze, vanuit de praktijk van het christen-zijn, duidelijk te maken, dat feest en feestvreugde hemelse geschen ken zijn. Officiële publikcilies onthei i im; suitings» u winkels IN VERBAND MET DE 3 OKTOBER-VIERING. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op zaterdag 1 en maandag 3 oktober 1960 tot 24.00 uur en in de nacht van maandag 3 oktober op dinsdag 4 oktober 1960 tot 1.00 uur winkels voor het publiek ge opend mogen zijn en in de uitoefening van markthandel, straathandel en handel te water waren te koop mogen worden aangeboden of mogen worden verkocht markten Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de algemene dagmarkt, welke zal worden ge houden op 1 oktober a.s., in verband met de te houden taptoe, ral eindigen te 16.00 uur. GESTOLEN HORLOGE AAN ZWAGER VERKOCHT „Ik ben er onnozel ingelopen," vertel de een 31-jarige fabrieksarbeider uit Leiden de Haagse politierechter naar aanleiding van het feit, dat zijn zwager hem een gestolen horloge had verkocht. De zwager was een 20-jarige bijrijder te Leiden. Beiden moesten voor de politie rechter terechtstaan. Tegen de bijrijder eiste de officier van Justitie één maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een boete van f.40 of 8 dagen. De fabrieksarbeider hoorde alleen een boete van f40 of 8 da gen tegen zich eisen. Verdachte had het horloge 6 april jl. gestolen uit een kantoor. Hij kwam er binnenlopen, zag het horloge liggen en voor hij het wist (volgens zijn zeggen) zat het in zijn zak. Twee dagen later verkocht hij het aan zijn zwager voor f. 12.50. aan wie hij vertelde, dat hij het horloge gevonden had. Op de vraag van de rechter, waarom hij de diefstal had gepleegd, antwoordde de verdachte: „Ze hebben mijn brommer gestolen". Daarin zag de rechter geen aanleiding om dan zelf ook maar te gaan stelen. Deze ver dachte had nog een voorwaardelijke ge vangenisstraf boven zijn hoofd hangen. Aan het feit, dat de koper „er onnozel ingelopen was," twijfelde de politierech ter nogal. „Dat is geen onnozelheid. U had moeten zeggen: „ga naar de poli tie". maar u dacht: dat is een koopje!" De bijrijder veroordeelde hij conform de eis. Diens zwager werd veroordeeld tot f25 boete of 5 dagen gevangenisstraf. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is gepro moveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Quinti Septimi Florentis Tertulliani de Idololatria", de heer P. G. van der Nat, geboren en wonende te Den Haag. De promotie geschiedde cum laude. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht mej. R. A. J. Mees (Groningen), mej. H. C. J. Laeyendecker (Heemstede), mej. E. Westermann (Amsterdam), mej. J. H. van Romondt (Den Haag) en de heer A. J. Deknatel (Den Haag). REPETITIE KORAALZANG In het Waaggebouw vond gisteravond de eerste repetitie plaats voor de koraal muziek op 3 oktober. De voorzitter van de 3-Octobervereeniging, mr. Ph. J. de Ruijter de Wildt, heette allen hartelijk welkom en richtte zich in het bijzonder tot mevrouw Ingen Schenau, die 60 jaar geleden reeds als 8-jarig meisje mee zong. Uit erkentelijkheid bood hij haar namens de 3-Octobervereniging een ge schenk aan. Mevrouw Ingen Schenau dankte verrast voor deze hulde. Dank werd ook gebracht aan de heren Herman Stenz en v. d. Reyden voor hun belangeloze medewerking. HONDERD KISTEN VERBRAND Gistermiddag omstreeks twee uur zijn op het terrein van de Coöp. Leidse Vei ling een 100 veilingkisten verbrand. Op de plaats, waar de kisten waren opgeslagen, lag een laag stro. Vermoede lijk heeft de jeugd dit stro aangestoken. De brandweer heeft het vuur met de nevelspuit geblust. Algemeen belang prevaleert Onder voorzitterschap van de burge meester kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Medede ling werd gedaan van de goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van bouwterrein aan de heren P. L. Ver- sluijs en A. Koppers. Zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd het voor stel van B. en W. tot wijziging van de intercommunale IZA-regeling. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot wij ziging van de verordening tot regeling van subsidie aan de in deze gemeente gevestigde verenigingen, welke tot doel hebben de geestelijke en morele vor ming van de jeugd. Als leden van de woonruimte advies commissie werden benoemd mevrouw C. M. Meskers-Hendriks en de heren J. v. Bade, P. G. Cornelissen, Jac. v. d. Voet en F. H. Walraven, terwijl als plaats vervangend lid werd aangewezen de heer J. C. Nieuwveen. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in-hoofdzaak genaamd" Plan in hoofd zaak Zwanenburgerpolder, partiële herziening 1960" welke voorstel enige dagen terug uitvoerig in dit blad is weergegeven. De heer Van Vliet zei, dat een aantal bezwaren tegen dit plan in derdaad steekhoudend zijn. Deze zullen dan ook aan 'n ernstig onderzoek moe ten worden onderworpen. Hij heeft hierbij vooral 't oog op het slaan van 'n vaste brug over de Leede, zeer ten on gerieve van de watersport, alsmede op het kwijt raken van industrieter rein. Deze en nog andere bezwaren maakten het hem niet gemakkelijk zijn stem aan dit voorstel te geven. De grote moeilijkheid voor deze ge meente is om geschikt bouwterrein te vinden, zonder hoogwaardige cultuur grond aan te tasten. Dergelijke gron den bestaan er niet. In de toekomst zou de gemeente voor verdere expansie toch op de Zwanenburgerpolder aangewezen zijn. Hij zal zich bij zijn stem laten lei den door drie belangrijke zaken die naar zijn mening aan de ontsluiting van Onze stadgenoot, de heer C. M. Laken, slaagde aan de Economische Ho geschool in Rotterdam voor het pro- paedeutisch-examen in de economische wetenschappen. de Zwanenburgerpolder ten grondslag liggen t.w., het verkrijgen van de nood zakelijke bouwgrond, de ontsluiting van het recreatie gebied en een meer econo mische agrarische bedrijfsvoering in de polder. Hij drong er echter met klem 0P| aan bij de detaillering van het plan I ernstig rekening te houden met de be-1 zwaren. De heer Van der Kroft wees er- op, dat de gemeente al jaren lang bezig is met de ontsluiting van de Zwa nenburgerpolder en dat dit naar zijn mening nog wel jaren zal duren. Voor hem was het plan wel aanvaardbaar al gaan er inderdaad bepaalde waarden verloren. Ook hij was van mening, dat de naar voren gebrachte bezwaren te gen het slaan van een brug over de Leede steekhoudend zijn en hij zag dit dan ook als een groot verliespunt. Toch zal deze brug er moeten komen. Bij dit alles miste hij echter een financiële op zet van het plan, waardoor niet is na te gaan of er uit financieel oogpunt be zien gebouwd kan worden. Speciaal doelde hij hiermee op de woningwet en premiewoningen. Het bouwen hiervan zou wel eens zo duur kunnen zijn, dat het financieel niet uitvoerbaar is. Het plan kon volgens de heer Van der Kroft pas op zeer lange termijn gerealiseerd worden. De voorzitter meende hierna te mogen constateren, dat de raad zich met het plan kon verenigen. Bij de vaststelling van dit plan had hij zich uitsluitend laten leiden door het algemeen belang en dit moet onder alle omstandigheden prevaleren. Een gedocumenteerd financieel in zicht in dze materie is er nog niet, maar op redelijke gronden mag worden aange nomen dat financieel het bouwen van woningwet- en premie-woningen moge lijk is. De heer Heijl zag in het plan uit sluitend een verliespunt voor Warmond. Het is en blijft een naar plan. Hij gaf zijn stem alleen, omdat er geen alternan- tief is. Wethouder Vergeer had bewondering voor de taaie vasthoudendheid van de voorzitter voor dit plan. In het belang van de agrarische bevolking is het beslist noodzakelijk, dat er een brug komt ,hoe dan ook. De heer Goenendijk was ervan overtuigd, dat dit plan zowel landschap pelijk als voor de watersport een groot verliespunt is. Maar men moet nu een maal tussen twee kwaden het minst kwade kiezen. Van groot belang vond hij hoe het plan financieel naar voren komt, VOORSCHOTEN Tankauto in botsing met Blauwe Tram Gistermiddag omstreeks 12.35 uur ls op de Veurseweg ter hoogte van de IKI een grote tankauto in botsing gekomen met een tram van de NZHVM. De tankauto, gevuld met 5220 kg. uiterst brandbaar ethyl-acetaat, wilde de Rouwkooplaan inrijden. De chauf feur, een Haarlemmer merkte de hem achteropkomende tram niet op. De tankauto werd gegrepen en op het fietspad gesmeten. De chauffeur kwam er met een hoofd wond nog vrij goed af. De tank bleek echter lek te zijn, zodat onmiddellijk het gehele verkeer over de Veurseweg stopgezet en omgeleid werd. Deze stagnatie, die ook voor de tram gold heeft tot ongeveer 3 uur geduurd. De tankauto werd in die tijd gelost in vaten van de Nefaboline. De brandweer was ter plaatse om eventueel te kunnen optreden. Gelukkig is dat niet nodig ge weest. Wel werd de reeds uit de tank ge lopen vloeistof verwijderd en werd er zand gestrooid. Door de stagnatie in het verkeer werden de vuilnisbakken van de bewoners, die verder van het dorp wo nen dan de Rouwkooplaan niet geleegd. De trampassagiers werd met bussen verder vervoerd. Vertraagde bouw van 72 woningen Antwoord van B. en W. Dr. P. S. Pels (P.v.d.A.) heeft B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de vertraagde bouw van 72 woningen in Vlietwijk. B. en W. hebben daarop even eens schriftelijk geantwoord, welk ant woord a.s. vrijdag in de gemeenteraads vergadering zal worden behandeld. Op de vraag van de heer Pels, wan neer de bouw een aanvang heeft ge nomen en met welke termijn de opleve ringsdatum overschreden zal worden, antwoorden B. en W„ dat de bouw op 26 juni 1959 is begonnen, dat aan het eind van deze maand 36 woningen gereed zijn en dat de opleveringsdatum wordt overschreden door verschillende oor zaken. Ten eerste doordat de aannemer in fi nanciële moeilijkheden heeft verkeerd en ten tweede door de overspannen arbeids markt. B. en W. hebben echter kunnen bereiken, dat de stagnatie door finan ciële moeilijkheden beperkt kon worden tot slechts drie dagen. Overigens bleek de termijn van oplevering in het bestek genoemd beslist te kort te zijn genomen. Van de 36 woningen, die thans gereed komen, kunnen 60 gezinnen, gedeeltelijk door opschuiving, gebruik maken. Van de flatwoningen zullen er 9 bezet worden door „marine-kandidaten" en 3 door zgn. voorkeursgevallen. Op de vraag van de heer Pels welke maatregelen genomen zijn om een spoe dig gereedkomen van de woningen te be vorderen, delen B. en W. mee, dat de heer Pels bekend is welke maatregelen dat zijn. Financieel risico loopt de ge meente niet, de bemoeiingen van B. en W. hebben alleen ten doel gehad de voortgang in de bouw te bevorderen. Op de kwaliteit en de huurwaarde van de woningen zal een en ander geen in vloed hebben, zodat in dit opzicht geen maatregelen getroffen behoefde te worden. omdat pas dan beoordeeld kan worden wat duurder is, de bebouwing van de Zwanenburgerpolder of het in bezit ne men van cultuurgrond. „Maar op den duur zullen wij toch in de hoek van de Zwanenburgerpolder ge drongen worden, daar is geen ontkomen aan." Nadat de burgemeester nogmaals een uiteenzetting had gegeven van de motie ven, die tot de indiening van dit plan hebben geleid, werd hetzelve zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. met betrekking tot de ontbin ding van de pachtovereenkomst van de boerderij Jan Steenlaan 36. over welk voorstel wij eveneens reeds uitvoerig hebben geschreven. Na bespreking werd het voorstel in stemming gebracht en met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Tegen stemden me vrouw C. Meskens Hendriks en de heren Van Vliet, Willemsen Weigers, Heijl en Van der Kroft. BEURSOVERZICHT Internationals lager; Kon. Olies vast Amsterdam, 29 september. De beurs opende vandaag met een ver deelde stemming voor de internationale waarden. Aku's en Kon. Olies hoger, Phi lips prijshoudend, Unilevers een weinig lager en Hoogovens zelfs gevoelig bene den de vorige slotkoers. De handel was zeer kalm. In een lager Wall Street van gisteren lagen aandelen Philips en Kon. Olie gevraagd. Dit was voor het Damrak een goed stimulans voor deze stukken. De hoogste koers voor de Philipsaandelen in de niet-officiele ochtendhandel was dan ook 1218. Die van Kon. Olie f. 127,90. De slotkoers van gisteren voor deze waarden was resp. 1207% en f. 124,80. De offciele beurs stelde, ten aanzien van de Philipsaandelen dan ook teleur bij een openingskoers op 1207. Kon. Olies, een halve dollar hoger in New York, no teerden f. 126,80 ofwel f. 2— boven de slotkoers van gisteren en boven pariteit New York. De vaste stemming voor de olie-aandelen in Amsterdam was toe te Handel en Nijverheid Hedenavond wordt in het Cultureel Centrum geopend de beurs voor Handel en nijverheid. Vier en twintig Voorschotense midden standers geven tot zaterdagavond voor lichting aan hun dorpsgenoten en bren gen de nieuwste snufjes op velerlei ge bied onder de aandacht. Er zullen o.m. demonstraties worden gegeven op het gebied van radio, televisie, oliestook, fruit, bloemenschikken, electronische or gels, plastic, gastoestellen en andere duurzame gebruiksartikelen. Het doel van deze tentoonstelling is in de eerste plaats het geven van voorlichting aan alle in gezetenen, maar in het bijzonder aan de nieuwe Voorschotenaren, opdat deze een beeld krijgen van de mogelijkheden welke de plaatselijke middenstand biedt. Er is ook gelegenheid om artikelen te kopen. Deze beurs is zeer groots opgezet en de bedoeling is deze jaarlijks te hou den. Gedurende de tentoonstellingsuren zal er reclame gemaakt worden door middel van draad-televisie. Als expositieruimten zijn ingericht de hal en de grote zaal. In de foyer zal gelegenheid zijn voor dansen. Nadat vanavond om half acht burge meester L. de Kool de beurs geopend heeft zal deze geopend blijven tot 12 uur, vrijdag van 7.30 tot 12 uur nam. en zaterdag van 3 uur tot 12 uur nam. Op de Kanaalweg ter hoogte van de spoorwegovergang heeft zich gistermiddag een ernstige aan rijding voorgedaan tussen twee vrachtauto's. Een van de wagens reed in de richting Wilhelminabrug. Voör de overgang remde de be stuurder van deze auto af, maar hij reed daarbij om onbekend ge bleven oorzaak naar links tegen een op de grasbaan tussen de rijweg en het rijwielpad geparkeerde vracht auto op. De stilstaande wagen werd meegesleept -en beide auto's kwa men in de berm van de weg terecht. De voorzijde van de geparkeerde vrachtauto werd vernield, de voor zijde van de andere wagen ernstig beschadigd. Op de foto ziet men een van de zwaar beschadigde auto's. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. schrijven aan de lokale speculatieve aan kopen. Unilevers op 790 bij de opening 2 punten lager, maar Aku's op 504 ruim 3 punten boven gisteren. Tengevolge van middenkoersaanbod opende Hoogovens min 20 punten op 846. Daarna trok de koers snel aan tot 854. Gedurende de verdere beursduur werd de handel stil ler en stiller en kreeg het zeer geringe aanbod toch nog de overhand waardoor Aku daalde tot 495 om op circa 498 de beurs te verlaten. Philips zakte in tot 1199,, Unilever tot 782 en Hoogovens tot 850. Kon Olies tenslotte bleven op f. 126,60 vrijwel onveranderd vergeleken bij de openingskoers. Scheepvaarten eerder iets luier met weinig zaken. Van de cultures lagen certificaten Deli aangeboden mede ten gevolge van het passeren van het divi dend van de Amerikaanse dochter Ame rican Sumatra Tobacco Corporation. Aandelen Billiton werden onveranderd op 438 in een gesloten hoek geadviseerd. Staatsfondsen rond het niveau van woensdag. De beleggingsmarkt was aan de vaste kant bij minimale omzetten. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 september Londen 10.59%-10.60V8: Montreal 3.85y4- 3.85%; Brussel 7.54%-7.5514Stockholm 73.03-73.08; Milaan 60A312-60.18%) Lis sabon 13.20V4-13^1%: New York 3.76%- 3.77y8; Parijs 76.92-76.97; Frankfort 90.39 -90.44; Zürich 87.51%-87.5674Kopenha gen 54.79%-54.84%; Wenen 14.5874- 14.59%; Oslo 52.92%-52.97%. BEURS VAN AMSTERDAM Tijdens een kerkdienst in de Gerefor meerde Kerk in Voorschoten werd gis teravond ds. D. J. Modderaar, gekomen van Rotterdam-Zuid, bevestigd als twee de predikant bij deze kerk. Voor de dienst bestond uiteraard grote belangstelling Ook van de Geref. Kerk in Rotterdam-Zuid waren leden aanwe zig om van hun oud-predikant afscheid te nemen. Verder woonden afgevaardig den van de classis Leiden, van de Her vormde gemeente in Voorschoten en het voltallige college van B. en W. de dienst bij. Aangezien de bevestiging en intrede in één dienst zouden plaats hebben, be diende eerst ds. K. Smit het Woord naar aanleiding van 2 Timotheus 4:1: „Ver kondig het Woord". Daarna bevestigde ds. Smit zijn collega als predikant. Ds. Modderaar >prak hierna zijn in- trede-preek uit. Als tekst had hij ge kozen Nehemia 8:9 en de Levieten gave het volk onderricht in de wet In zyn preek belichtte de nieuwe pre dikant het ambt van verschillende kan ten. Op deze foto ziet men v.l.n.r.: ds. Smit, de nieuwe predikant ds. Modderaar en ouderling Pieters. (Foto L.D./Holvast) Na zijn toespraak werd nog het woord gevoerd door ds. Langeler (classis Lei den), dr. Van Zuylen (Rotterdam-Zuid), ds. W. G. Meyering (Hervormde ge meente van Voorschoten) en burge meester L. de Kool (gemeentebestuur). Donderdag 29 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 101 Ned. '59 4% 10074 101 Ned. '60-1 4% 10074 101 Ned. '60II 4% 1007/8 101 Ned '59 4% 99 A 99% Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% Ned. '47 3% (3) 94% 94A Ned. '51 374 97 B 97GB Ned. '53 (3%) 941* 947k Ned. '56 3% 94% 94f* Ned. '48 3% 8774 8774 Ned. bel. cert. 3% 94% Ned. '50 3% 88 GL 88 Ned '54 3y4 891* 89H Ned '55 I 3V4 90 GL 89f* Ned '55-11 3% 92% 92% Ned '37 3 90% 90% Ned doll. In. 47 3 89 89 Ned Inv. cert. 3 98%GL 98A Ned 62-64 3 99A 99% Indie '37 3 98 98A Indie '37 A 3 94% 94% Ned grtbk '46 3 9174 Ned won.b.l '57 6 1091* 110GL Ned won.bl '58 4% 100% 100ft AC TIEVE AANDELEN Cultuurbank JJft 30 Nat Handelsbank J-91 19374 Ned Handelmij. ^99GL 300 GL Amst Rubber 108% 108%GL H V A 147^ 148 Senembah 888 530 AKU 500 v- 497 Brrscel's Patent (v355GB 359 GB iVP iv i, ert 782GB 780GB VI. Tn en Ver 172.50 170.10 Kon Pap v Gelde. 331GB 336 GB Hoogovens eert 888 884 Muller en Co NB 419 419% Ned Kabelfabr 631GB 640 GB Philips 1207% 1203 Philips pref 317GB 316 Unilever 79274 78574 Wilton Feyenoord 201 199% Bi lit on 7de r 438 439 >nrr" >lv ^ew 398 607 uiii t j. 25.20 128.10 idem 150 a 1 10 124.80 126.80 Holl Amei iyn 147 74 143 Java China Paket 154 15274 KBJVL103 102.50 Kon. Ned. Stmv Mij 188 188 Kon. Paket Mij 138% 136 Stoomvaart Mij Ned 176 173 Nievelt Goudr eert 146% 14674 v Ommeren cert 300GB 297% Kon Rott LJoyd 154 151 Ned Scheepv Unie 154% 15174 NIFT ACTIEVE OBLIGATIE l'rov en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 94% 94% idem 48 (3%) 94% 94% B R'dam '52-1 (4%) 9874 99 ld. ld. -37 I-II (374) 96 96% Z.-Holland '56 (474) 98A Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. '58 (574) 104% 104% id. N.WB '52 (474) 98A 98 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 93 94 Premieleningen A'dam *53 3 10174 A'dam '51 I 2% 8674 86% A'dam '56 I 274 80 79% A'dam *56 II 2% 8974 8874 A'dam '56 m 2% 88% 88% Eindhoven '54 274 81 80% Enschede'54 274 79% 79% Den Haag '52 I 274 8674 Idem n 2% 87% 87% R'dam *52 I 274 8974 89% Idem H 2% 89 89% Idem '57 274 97% 98 B Utrecht '52 274 93 93% Z.-Holl. 1957 274 94 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 235.50 234 Amst Bank 420 420 H.B.U eert 23 3 74 2 32 Rott. Bank 34274 340 Twentsche Bank 309 307 Industrie Ondernemingen Albert Heyn475 475 BorsumiJ. 59% 60 K N Edmet. A-AA 105 Idem pref wd 104% ElectrolasmU 361 358 Kon Ned Grofsm 194 193 Holl Constructie 550 555 Ing bur v Bouwnfjv 269 267 Internatio 154 15474 Int. Kunststof!. Ind. 55L 5774 Leidse Wolspinnerij 505 508 Rott. Droogdok Mij 64974 646 Sikkens Groep 925 Ver Touwfabrleken 338 332 Walvisvaart 108 108 Wernlnk's Betonm 160% 162 Van Wijk en Heringa 124% 124% Zaalberg 123 122 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel MM Shell OU Union Padflo Un. States Steel M 8% 21H 48 46 39 42 41% 76% 54% 70% 24% 8% 22 4774 4574 38% 42% 41A 76% 53A 60% 2474 6974

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13