CETALAC Minister Luns waarschuwt tegen de expansieve Sovjet-doelstelling Voor het Westen is vermindering defensie - inspanning onmogelijk KRO- structuur onder de loep Agenda (DORPHY RICHARDS Met een enkel woord DINSDAG 27 SEPTEMBER 1960 Begroting Buitenlandse Zaken Regering keurt Belgische politiek goed Wat de situatie in de wereld betreft, volstaat de minister van Buiten landse Zaken, mr. Luns, in zijn begroting voor 1961 met een beschou wing van de ontwikkelingen welke zich in de laatste maanden hebben voorgedaan, en van enkele aspecten van de huidige situatie, welke voor de toekoqjst van bijzonder belang zijn te achten. Hij schrijft o.m.: Verhouding Oost-West Na een kortstondige periode waarin de houding van de Sovjet-Unie reden scheen te geven voor enige hoop op een vermindering van de spanningen, is op nieuw gebleken, dat in feite de commu nistische politiek geen wezenlijke wijzi ging heeft ondergaan. In de communistische propaganda van vreedzame coëxistentie (samen leving) is het voornaamste argument, dat de „kapitalistische" landen de voort durende vorderingen van het communis me als een politieke realiteit moeten aanvaarden, aangezien het enige alter natief zou gelegen zijn in het nemen van het initatief tot een vernietigende oorlog. Het is duidelijk, dat de commu nistische opvatting van „vreedzame co- existitentie" bedoeld is te appelleren aan de sterke vredeswil in de vrUe wereld, doch in werkelijkheid geen uitzicht kan bieden op een redelijk vergelijk tussen Oost en West, aangezien deze conceptie in wezen slechts strekt tot het stipuleren van de meest gunstige voorwaarden voor de communistische expansie. Ook al kan uit het voorgaande worden afgeleid dat de communistische politiek erop is gericht haar expansieve doel stelling zo mogelijk met andere midde len dan oorlog te verwezenlijken, het zou niet verantwoord zijn daarin een waar borg voor het behoud van de vrede te zien. Er moet rekening mee worden ge houden, dat de communistische macht hebbers onder bepaalde omstandigheden het opportuun zouden kunnen achten het alternatief van oorlog te kiezen en daarvoor in de communistische doctrine ook een rechtvaardiging zouden kunnen vinden. Kongo: zware proef In het Jaar waarin de V.N. een wel zeer opmerkelijke uitbreiding van het ledental ondergaat, stelt de toestand in Kongo de organisatie op een zware proef. De actie in dat land is de grootste ooit door de V.N. ondernomen. Het is een ge combineerde politieke, militaire en econo mische operatie. Van het welslagen en het in Juiste banen houden van deze onderneming, is naar het oordeel der regering, niet alleen en in hoge mate de toekomst van Afrika zelf afhankelijk doch ook de betrekkingen van dit we relddeel met het Westen. De regering is van mening, dat Bel gië onder de chaotische omstandigheden ten volle gerechtigd was met strijd krachten in te grijpen ter bescherming van haar onderdanen. De beschuldiging van agressie is dan ook geheel mis plaatst. Even terecht kan de Belgische regering na het ingrijpen van de V.N. stellen, dat zjj haar troepen slechts zou terugtrekken, wanneer en waar de orde was hersteld. Naast de militaire actie, welke het herstel en het handhaven van de orde beoogt, zal technische en economische bijstand op grote schaal en, waarschijn lijk, op lange termijn noodzakelijk zijn. Dank zij Jarenlange ervaring zijn de V.N. hiertoe organisatorisch toegerust. Cruys Voorbergh boekt opmerkelijk succes in Londen (Van onze Londense correspondent) Cruys Voorberghs eerste optreden in een Engelse schouwburg is een groot succes geworden: de Nederlandse acteur speelde een hoofdrol in de speciaal voor hem door Hans Keuls geschreven thril ler „Lady Barker's last appearance". Het stuk werd enige tijd geleden voor de Ne derlandse televisie opgevoerd en beleefde gisteravond in Engelse vertaling zijn wereldpremière op het toneel, namelijk in het Pembroke Theatre in Croydon. Dit is een avant-garde schouwburg met een modern rond toneel. Het optreden in het Engels ging Voor bergh uitstekend af en zijn briljante spel werd dan ook vandaag in de Londense ochtendbladen de hoogste lof toege zwaaid. Voorbergh is in het stuk de ex-acteur Summer, die als een verdorven butler een listig plan heeft opgesteld om zijn meesteres te beroven. Maar door de on verwachte aankomst van een kleindoch ter uit Australië moet hij op het laatste ogenblik improviseren om zijn voorne men uit te voeren. Omdat de kleindoch ter hem in toenemende mate verdenkt wordt de butler gedwongen eerst zijn meesteres Lady Barker en daarna een dokter te personifiëren. Voorbergh doet zulks op sublieme wijze. Z'n imitatie van de arts ontlokte het grootste applaus van de avond. Voorbergh wordt vooral gepre zen voor zijn subtiele karakteruitbeel ding. De Times heeft nogal bezwaren te gen de langzame en duistere ontwikke ling van het verhaal, maar geeft toe, dat d enieuwsgierigheid van de toeschouwer erdoor geprikkeld wordt. Summer is de centrale figuur en hoewel hij allerminst een plezierig mens is, heeft hij iets in zijn natuur dat sympathie opwekt, het geen het blad beschrijft als een nieu wigheid onder de toneelschurken. De Times vond Voorbergh ietwat kleur loos als de butler-zonder-meer, maar zijn transformaties waren schitterend. De Daily Telegraph noemt Voorberghs prestaties „sensationeel goed". De cri ticus spoort iedereen die van dit soort stukken houdt aan onmiddellijk naar het Pembroke-Theatre te gaan. Voorberghs tegenspeelster is Peggy Thorpe Bates als de vrouw van de butler. De producer is de Amerikaan John Mac- faden, die een grote ervaring op het ge bied van het ronde toneel bezit en die het stuk met veel talent regisseerde. ANDERHALF MILJOEN VOOR RECREATIE Was voor dit jaar f 600.000,— uitge trokken voor Rijkssteun aan in de pu blieke sfeer liggende recreatieplannen, voor 1961 is voor dit doel fl.5 miljoen bestemd. Verf met gemak en. van Ceta Bever De regering acht het verheugend, dat het systeem van de multilaterale hulp verlening, hier thans wordt gevolgd. Zij staat positief tegenover deze hulpactie. Taak van NAVO De taak van de NAVO wordt ver zwaard naarmate de kracht waarmee het communistische blok zijn doelstellin gen kan nastreven, toeneemt. De Sovjet-Unie blijft voortgaan met een verdere versterking van haar mili tair apparaat, waarbij met name de vor deringen op het gebied van de nucleaire bewapening niet hebben nagelaten hun invloed te doen gelden op de machtsver houding tussen Oost en West. Ondanks enige numerieke vermindering hebben de conventionele strijdkrachten van de Sovjet-Unie niet aan slagkracht Inge boet. Zolang geen algeheel en gecontroleerd ontwapeningsakkoord tot stand is ge komen, zal het Westen zich geen ver mindering van zjjn defensie-inspanning kunnen veroorloven, wil het in staat blijven aan iedere vorm van druk het hoofd te bieden. Hierbij zal, alle aan dacht moeten worden besteed aan het op de been brengen van de benodigde conventionele strijdkrachten. Alle bond genoten zullen bereid moeten zijn hun deel in de defensielast te blijven dragen. Teneinde hiertoe in staat te zijn, zal tot verdere integratie van deze militaire inspanning in de ruimste zin des woords moeten worden overgegaan. Karei Prior weer in functie hersteld Karei Prior, die zoals destijds uit voerig gemeld na het rumoer, ont staan rond het nationaal radio- en tele visieprogramma van 5 mei j.l., als een der oproerkraaiers werd ontslagen als hoofd van de afdeling gevarieerde pro gramma's van de AVRO en werd „gede gradeerd" tot de rang van regisseur producer, is per 1 september j.l. ook offi cieel weer in deze functie hersteld. Want hoewel de „straf" en dus ook het mindere salaris zo'n vier maan den heeft geduurd, heeft men intern bij deze omroepvereniging toch maar al te graag gebruik gemaakt van de organisa torische talenten van Karei Prior. Thans is echter ook aan deze wat scheve verhouding een einde gekomen en wellicht is dan voor alle partijen het nogal onverkwikkelijke incident rond het programma op Bevrijdingsdag vol komen verleden tijd. De voorzitter van de Katholieke Radio Omroep, pater E. H. van Waesberghe O. P., heeft op een gisteren in Hilver sum gehouden persconferentie medege deeld, dat de K.R.O. in eigen kring ernst maakt met de bestudering van de K.R.O.-structuur. „Hierbij", zo zei hfj, zijn vele aspecten in het geding als kwesties van stichting of vereniging, de bestuurlijke samenstelling en de wijze waarop dit bestuur wordt samengesteld, de positie en taakomschrijving van de voorzitter, alsmede de verhouding pro grammaleiding en bedrijfsvoering". „Intern hebben deze vraagstukken hun beslag nog niet gekregen", zo zei pater Van Waesberghe, die ook nog geen mededelingen kon doen over het tijdstip waarop de KJt.O. gereed is met haar structuurplan. Het programma van de K.R.O. voor het aanstaande en reeds begonnen sei zoen werd voorts nader toegelicht. Des gevraagd verklaarde de voorzitter met betrekking tot de godsdienstige uitzen dingen, dat een team van predikanten zich momenteel bezig houdt met het vraagstuk van de predikaties voor de K.R.O.-omroep, die men op beter peil wenst te zien. De K.R.O., zo werd voorts medegedeeld, heeft reeds geruime tijd plannen voor de bouw van een nieuwe hoorspelstudio. De moeilijkheden op de Gooise bouwmarkt maken ook voor de K.R.O. een spoedige realisering van deze plannen echter niet mogelijk. Ageeth Scherphuis wordt redactrice van Avrodite De radio luisteraars zullen in het nieuwe seizoen niet slechts de gelegen heid krijgen met AVRO's televisie-om- roepster Ageeth Scherphuis kennis te maken als gastvrouw in het dinsdag avond programma „Gastenavond", doch tevens in de functie als redactrice van AVRO's programma voor de vrouw ..Avrodite". De eerste uitzending van dit programma onder Ageeth Scherphuis' redactie zal plaats vinden op donderdag 6 oktober. M**nk's nieuw* n*tuurg*n**tmidd*l Voor schoenherstellers situatie niet rooskleurig NAAR SAMENWERKING? De situatie in de schoenherstellers- branche kan in het algemeen niet roos kleurig worden genoemd. 78 der on dernemingen heeft een jaaromzet, welke beneden de f. 10.000 ligt, terwfjl 12 tot de omzetgroep F. 10.000 - f. 15.000 behoort. Het ondernemersloon van de ondernemingen uit deze groepen bedroeg resp. maximaal f. 4820 en gemiddeld f. 4410. Ook indien aan het onderne mersloon de nettowinst van deze groe pen wordt toegevoegd maximaal f. 660 en gemiddeld f. 1.450 blijft de conclusie gewettigd dat het hier niet om een sterke branche gaat. Aldus Staatssecretaris Veldkamp in een brief aan de Tweede Kamer over een onderzoek dat voor de economische controledienst is ingesteld naar de mogelijkheden van economische sa menwerking in het schoenherstellers- bedrijf. Bij de berekening van de netto resultaten der schoenhersteller is de post „materiaalkosten" een belangrijke fac tor. Het ligt dan ook voor de hand, dat men en dit geldt uiteraard niet alleen voor de schoenherstellers deze kosten door gezamelijke en meer effi ciënte inkoop tracht te verlagen. Gezien deze voordelen, is het geenszins verwon derlijk dat ca. 60 7o van de bezochte schoenherstellers voorstander is van sa menwerking. Op grond van het door de ECD inge stelde onderzoek is de Staatssecretaris van mening dat de mogelijkheden voor economische samenwerking tussen schoenherstellers alleszins aanwezig zjjn. De beslissing echter of tot deze samen werking zal worden overgegaan is uiter aard geheel ter competentie van de be trokkenen, aangezien zjj immers zullen dienen te beoordelen of van samen, werking, in welke vorm dan ook reële voordelen kunnen worden verwacht. Soekarno in Japan President Soekarno van Indonesië is op doorreis naar New York in Tokio aangekomen. Hij zal twee dagen in Ja pan blijven. Oegstgeest: Het Witte Huls. Modehuis van Strien Modeshow. 8 uur nam. Wassenaar. Clubgebouw van Was senaar: Voorlichtingsavond Buurtvereni ging „Kerkehout". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht: Provinciale vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjesbond. 10 uur voorm. Gulden Vlies: Modeshow Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur Kamer temperatuur konstant door ingebouwde regelaar elektrische hetelucht kachel VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Planorecital. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuz. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Theaterork. 20.35 Fllmpraatje. 21.05 Operettemuz. 22.05 Kamermuz. 22.30 Nws.. beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Boekbespr. 23.00 Hoornens. 23.15 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Pol. lezing. 18.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Kamerork. en solist. 21.30 Flultrecltal. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30- Nws. 22.40 Filmmuz. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film. 20.30 Deels documentaire, deels ge tekende film. 20.45 Film. 21.00-22.35 Speel film. VOOR WOENSDAG 28 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Tips v. d. voe- dlngsmarkt. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Radio-Volksuniversiteit: Hebreeuwse literatuur van de laatste 50 Jaar, d. S. Vega (I). 11.30 Cabaret. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Hammondorgel. 13.45 De wereld wil bedrogen zijn. lezing. 14.00 Volksliedjes en -dansjes. 14.20 Ka merork. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regerlngsultz.: St.- Maarten Curagao en Aruba toeris tencentra ln de Caraïbische Zee, d. E. Har- tog-Wouters. PICTOGRAM m 15 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I BINNENLAND wordt te Helmond de een tentoonstel- Donderdag „Helm 1960" ge ling van handel, industrie en midden stand, die een week zal duren en onder gebracht is in een aantal tenten met een totale oppervlakte van 2.000 vlerkante meter. Bij K.B. Is aan mr. Th. R. J. WIJers, op zijn verzoek, met ingang van 1 fe bruari 1961 eervol ontslag verleend uit zijn functie van president van het Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch, onder De heer W. D. J. Gestel, kapitein ter zee van de technische dienst der Kon. Marine, is met ingang van 1 september J.1, benoemd tot adjudant-directeur van de N.V. Neratoom te Den Haag. Het ligt in de bedoeling, dat hij te zijner tijd ir. H. W. van Tyen als directeur van Nera toom zal opvolgen. In een poldersloot bij Geersdijk op Noord-Beveland ls gistermiddag de 3- Jarige Leendert Scherp in een sloot ge raakt en verdronken. Op zaterdag 1 oktober a.s., des middags om 12.15 uur, zal op de werf van de Arnhemse Scheepsbouw Maat schappij N.V. te Arnhem, de negende van een serie van zestien ondlepwatermijnen- vegers, de „Van Well Groeneveld". door de echtgenote van de vlagofficier perso neel der Koninklijke Marine, mevrouw F. M van KarnebeekJanssens. te water v/orden gelaten. Een groep van 24 vertegenwoordi gers van het Nederlandse bedrljfs- en zakenleven ls gisteren ln Boedapest aan gekomen. De Nederlanders maken de reis op uitnodiging van de Hongaarse Kamer van Koophandel. Zij zullen in Boedapest de mogelijkheid van uitbreiding van de Nederlands-Hongaarse economische be trekkingen bestuderen BUITENLAND De Turkse oud-president Celal Bayar heeft zondag een poging gedaan, een eind aan z(Jn leven te maken. De 77-Jarige staatsman, die op het eiland Jassl met andere vooraanstaande personen van het reglme-Menderes gevangen wordt gehou den, ls volgens de Jongste berichten thans bulten levensgevaar. Emily Post, Internationaal oekende autoriteit op het gebied der etiquette, is op 87-Jarlge leeftijd in haar woning te New York overleden. De fundamentele regel voor correct gedrag ls volgens haar eenvoudig: stel de ander op zijn gemak. De Spaanse regering zal voortaan de verbreiding van Ideeën ten aanzien van de Staat of de autoriteiten in gevaar brengen en het organiseren van vergade ringen met dit doel, beschouwen als „mi litaire rebellie", aldus bl(]kt uit een de creet dat maandag ln het officiële staats blad is gepubliceerd. Volgens buitenland se waarnemers blijkt hieruit dat de Spaan se regering vaster dan ooit besloten is elke oppositie de kop ln te drukken. Van de zijde der Arabische Liga ls bekendgemaakt, dat er een verbod ls af gekondigd op het vervoer van Israëlische fiost door het luchtruim van Arabische anden. Een woordvoerder van de Liga zei, dat onlangs Israëlische post bestemd voor Nigeria in beslag ls genomen aan boord van een Amerikaans vliegtuig, dat een noodlanding moest maken op het vlieg veld van Tripolis, de hoofdstad van Libië. In Cairo is gisteren een Chinese mi litaire vriendschapsmissie aangekomen. De Amerikaanse ambassade te Bonn heeft officieel meegedeeld, dat een bezoek van president Elsenhower aan West-Ber- lijn einde oktober wanneer het tien jarig Jubileum van de Berlijnse vrljheids- klok wordt gevierd wegens diens ambts verplichtingen niet mogelijk zal zijn. De Bondsregering, die Washington omtrent de mogelijkheid van een bezoek had gepeild, is van Eisenhowers beslissing op de hoogte gesteld. De Japanse autoriteiten hebben een tienjarenplan opgesteld voor de woning bouw Men wil net volgend Jaar beginnen met de bouw van 10 miljoen flats, waar van er 4 miljoen gebouwd zullen worden voor rekening van de Japanse regering en de rest voor rekening van particu lieren. De flats zullen drie kamers heb ben en een vertrek, dat als eetkamer en keuken dienst moet doen Na het einde van de tweede wereldoorlog was er in Japan een tekort van ruim 4 miljoen wo ningen. Uit honderd sollicitanten ls de 31- Jarlge FranQalse Jeanne Guyon uitgeko zen om als verzorgster op te treden van de ln oktober verwachte baby van Kei zerin Farah Dlba, de derde echtgenote van de Sjah van Perzië. Jeanne werkte ln een kinderziekenhuis in Vesoul in zuidwest-Frankrijk. Het Cairose blad „Al Ahram" zegt. dat Britse vliegtuigen met wapens voor Koning Hoesseins leger „nog steeds" ln Jordanië landen. Volgens „Al Ahram" zijn Britse officieren, die onlangs in Jordanië zijn aangekomen, bezig met „het samen trekken van Koning Hocsseins strijdkrach ten aan de grenzen van Syrië". De kandidaten voor het Amerikaanse presidentschap, vice-president Nixon en Senator Kennedy, zijn gisteravond beiden in een televisieprogramma van een uur opgetreden. Ieder kreeg acht minuten om zijn verkiezingsprogramma uiteen te zetten, drie minuten om vragen van Jour nalisten te beantwoorden en anderhalve minuut om zijn tegenstander van repliek te dienen. Aan het einde van de uitzen ding mochten zij beiden een resumé van drie minuten geven. Op 7, 13 en 21 okto ber zullen Nixon en Kennedy opnieuw in een t.v.-programma verschijnen. De laatste van de vele duizenden wegens collaboratie met de nazi's tot ge vangenisstraf veroordeelde Denen ls op vrije voeten gesteld, namelijk Erik Sjöberg, die, tot levenslang veroordeeld, zes Jaar had uitgezeten. In totaal zijn ongeveer 13.500 Denen voor collaboratie gestraft. De leider van de Finse zending ln Ethiopië, Sanfrled Mattson, zal keizer Haile Selassie de benodigde inrichting voor twee saunabaden aanbieden als blijk van dank voor de hem betoonde mede werking. De eerste met radio uitgeruste Zweedse ruimteballon heeft bij Klruna ln het noorden een vlucht gemaakt met een twaalf kilo wegende capsule met weten schappelijke Instrumenten die op een hoogte van 47 kilometer werd losgelaten en aan een valscherm naar beneden kwam. In een medisch rapport, gisteren in gediend bij de rechtbank in Pretoria, die de zaak-Pratt behandelt, wordt Pratt „geestelijk gestoord en een epilepticus" Ïenoemd Zoals bekend wordt deze 53- arige Zuidafrikaanse hereboer beschul digd van een poging tot moord op pre mier Verwoerd. Professor Lamont, verbon den aan een krankzinnigengesticht bij Pretoria, zegt in zijn rapport dat Pratt er bij blijft dat hij geroepen ls om de redder van z(jn land te zijn. Pratt toont geen berouw en verwacht dat hl) schuldig zal worden bevonden. de Mora Y Aragon hebben gisterochtend ln de kerk van Laken bij Brussel een mis bijgewoond ter gelegenheid van het felt dat Koningin Astrld 25 Jaar geleden b(J een auto-ongeluk nabij Küssnacht ln Zwitserland ls omgekomen. Verder waren o.a aanwezig Koning Leopold, Prins Al- bert van Luik, Prinses Josephine Char lotte. Prinses Paola en Prins Jan van Luxemburg. Van de koninklijke familie waren alleen de 84-Jarige grootmoeder van Koning Boudewijn, Koningin Elisabeth, (omdat zij een lichte griepaanval heeft) en de tweede echtgenote van Koning Leopold, Prinses Llllane, afwezig. Rijksherbarium: Ledenvergadering Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: Ver. voor Pe dagogiek. Forum-avond over ontgroening. 8 uur nam. Waalse Kerk: Pauze-concert. 1 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huis. Modehuis van Strien Modeshow. 8 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: V.V.D. Mr. H. van Riel over „Actuele problemen, vanuit li beraal oogpunt bezien". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: R.-K. Midden standsbond. Spr. dr. N. J. de Jong over „Menselijke verhoudingen in het werk milieu". 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huis. Modehuis van Strien Modeshow. 8 uur nam. Oegstgeest: Patronaatsgebouw Kunst- en filmavond Ned. Bllndenbond. 8 uur nam. VRIJDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Amerongen en Zeist. 8.30 uur voorm. Oegstgeest (Hofbrouckerlaan 3) Aandeelhouaersverg. Rexim Appendages N.V. 2 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A. Taevernler. Tot 1 okt.: werkd. 105 uur; 's zondags 15 uur; na 1 okt.: werkd. i 4 uur; 's zondags 14 uur (Tot 17 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling kinderteke ningen Drie-Octoberfeest 1959. Tot 1 okt.: werkdagen: 105 uur; 's zondags 15 u.; na 1 oktober 104 uur; 's zondags 14 uur; op 3 oktober 1012 uur voorm. (tot 5 oktober) Ned Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer' Tentoonstelling ,,'s Konlngs Rok" Werkd.: 105 uur. 's zondags: 15 uur nam (t/m 30 september) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 105 uur; 's zondags 1—5 uur nam (tot 15 december) Werfpark 1Tentoonstelling geol gle van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur RHksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober) BIOSCOPEN Trianon: „Angst". 18 Jr. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Tien seconden van de hel" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: .Sweet smell of suc cess" 18 Jr. Studio: „Hiroshima, mon Amour". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De boekaniers". 14 Jr. Werkda- 5 en: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, .45. 7 en 9.15 uur Lido: „Ik heb gezondigd". 14 Jr. Werk dagen: 2 30, 7 en 9.-15 uur; zondag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur Re.x: „Misdadige meisjes". 18 Jr. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De man die ver dwijnen moest". 14 Jaar. Astra-theater Wassenaar vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Zon der moeder" (Der schönste Tag meines Lebens) Alle leeft. Maandag dinsdag - woensdag 8 uur ..Waterloo bridge" met Robert Taylor. 18 Jaar. Donderdag: 2.30 uur en 8 uur „De ge vangene van Zenda. 14 Jaar. Zondag en woensdag: 2.30 uur „Lopen of liften Alle leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend: Apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136. Bij geen gehoor by Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 Radlo-Volksuniverslteit: Kind en ex pressie. d. mevr. C. Ozlnga. 19.00 V. d. Kind. 19.10 Joodse ultz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Eén mannetje en twee vrouwtjes, hoorsp. 21.55 Viool en plano. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Hammondorgelspel. 23.00 Gesproken oortret. 23.15 Gram. 23.35 Sarod-bespellng. 13.55-24.00 NWS. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram I 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewyde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Exodus, hoorsp. (I) (herh.). 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamermuz. 12.37 Mlddagpauzedlenst. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.30 Quatre- i malnsrecital. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Vokaal ens. en soliste. 17.40 Beursber, 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Hammondorgelspel. 18.15 Het Spectrum, rep. 18.30 Leger des Heils- I muz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Intern, bijeenkomst t.g.v. de Nationale Reclasserlngsdag. 21.10 Gram. 21.20 Gram. 21.30 Kamerork. en solist. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e H|n, van 18—20 uur) Ca c'est l'amour (Porter), Orkest Ray Martin; Chanson pour ma vioille (Béart), Guy Béart; Le torrent (Lao Carml), Or kest José Granados Eden blues (Moustaki) Edith Piaf; C'est magnifique (Porter), Or kest Edmundo Ros; Si Je pouvais revlvre un Jour ma vie (Bécaud), Gilbert Bécaud; Born too late' (Tobias-Strouse), Orkest Noël Chlboust; J'al le palpitant (Mottier) Annie Cordy; Impatient lover (Davis), En semble Toni Jacque; Manhattan spiritual (Maxted), Orkest Noël Chlboust; Some thing happened (Wilson-van Cleve), Paul Anka; Donne du rhum A ton homme (Moustaki), Orkest Noël Chlboust; I'm forever blowing bubbles (Feldman), Oh. what a beautiful mornln', The Merry Macs (Hammerstein-Rodgers). Billy Butterfleld, Ray Connlff; It will have to do until the real thing comes along. Kay Starr; And the angels sing (Mercer- Elman), Orkest Steve Allen; Ole Napoleon (Proctor-Gray). Hank Thompson; Bendlx Bounce (Alber- tine Orkest Les Elgart; Band of gold (Mu- sel-Taylor). Kit Carson; Room fivehun- dred and four (Chappell), Orkest Philip Green; Sixteen tons (Travis), Tennessee Ernie Ford; Comln' through the Scotcn (Albeftlne). Orkest Les Elgart; I can't get started (Duke-Gershwin), The Clark Sis ters; Melody of love (Engelmann), Orkest Stanley Black; Somewhere along the way (Adams-Gallop). Nat King Cole; I cant give you anything but love (Mc Hugh), Orkest Helmut Zacharias: Na Baby wle geh'ts? (Halletz-Bradtke)Dany Mann; My blue heaven (Donaldson), Orkest Werner Müller; Eln poor fiir Marv (Schar- fenbergr cer), Orn.est ncuuuv ----- che dlch dazu (Wayne). Tommy Kent. Smoke gets ln your eyes (Kern), Orkest Werner Müller; No, no, na, na. mil, mh (Chasl), Margrit Imlau; Makln s whoopee I (Donaldson), Orkest Helmut Zacharias; Honeysuckle rose (Waller-RazafSir Charles Thompson Quartet; Like the moon above you (Rumshinky). PearlBal ie v You came a long way from St. Louis (Brook-Russell), Id.; BUI Bailey won t you •lease come home (Cannon-Darewskl), Id.; Two degrees east three degrees west (Le wis), John Lewis; Cortege (Lewis), id. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 Voor de kind. NTS: 17.30- 17.40 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRv: 20.20 Licht muzikaal •rogr. 20.55 TV-voordr. 21.10 Attentie. 11.50 Avond wijding. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Qulzprogr. 13.40 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.00 H°orsP®J- 15.30 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17 00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19 30 Qulzprogr. 20.00 Ork. conc. 20.48 Le zing 21.05 Ork. conc. 22.00 Nws. en comm. 22 30 Gram. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 *12 30 Nws en popul. muz. 13.30 Nws. eng ram 1345 Voor de kind. 14.00i Voor de vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Lichte muz. 15 25 Races. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en gram. 17.30 Nws. en gevar. progr. (Om 18.29 Weerber.. nws. en dansmuz.) 18.40 Sportber. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. '20.30 Nws. en gj^ar. 21.30 Nws. en verz. progr. 22 30 jort. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 nws.) 55-24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var muz. 16.05 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 cr' 21.45 Nws. 22.10 Kamermuz 23.15 Klass. muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14 20 intern, sol. conc. 15.10 Gevar. muz. 19 01 Nws. 20.10 Lichte muziek. 20.40 Gram. 22.14 en 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Rrnssel 324 en 484 m. 304 nl12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 Gram 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13T5 Gram. 14.00 Gram. 14.20 tlval v. Straatsburg: ork. conc 15 20 Gram 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram 17.20 To- neelkron. 17.50 Boekbespr 18.00 Voetbal- reo 18.45 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.45 Vlaamse liederen. 20 00 o2 15 Gram. 21.15 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Volksmuz. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. 484 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.30 Gram. 16.07 Gevar muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Hoorspel. 21.20 Gram. 22.10 Klass. muz. 22.25 Kamermuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aur) *2 Amsterdam mist Den Helder onbewolkt zwaar bew. Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen licht bew. Aberdeen geh. bew. Londen licht bew. Brussel mist Luxemburg onbewolkt licht bew. half bew. licht bew mist mist licht bew. mist regen regen onbewolkt w.stll nno 4 ono 1 5 zo w stil w.stil w.stil w.stil ono 7 1 16 4 0.1 Par(js Bordeaux Grenoble Nice Berlhn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar oew mist weerlicht regenbui mist mist half bew. zw. bew. half bew. half bew. zw bew zw. bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. licht bew. licht bew. w.stil ono 4 ono 4 18 6 0 w.stll nno 3 wnw 3 ono 1 w 2 ono 2 w.stll o 3 wzw 3 w.stll wzw 1 nno 2 w.stil nno 3 wzw 4 nw 4 w 4 0.1 14 4 0 18 6 0 23 15 25 22 9 0 22 14 16 6 16 -0 0 15 2 0 18 7 0 16 7 0 20 10 0 15 6 0.3 7 0 20 6 0 19 12 28 11 26 15 21 13 26 18 22 15

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2