|WF| ~34#95 141* Volgend jaar mei Station Leiden- Zuid (Kam. Onneslaan) in gebruik 835 De Spoorivegen bouwen 18 oktober rijdt trein hoog! Vebo- jongerendag Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 23 september 1960 Tweede blad no. 30159 Spoorwegovergang Herenstraat - thans zes meter - wordt 21 nieter Voor Leiden-Zuid, de sterk uitbreidende stadswijk in de omgeving van de Vijf Mei-laan en het Professorenwijkkwartier (De Sitterlaan en omgeving) is er vandaag goed nieuws! Met de bouw van een viaduct in de Lammenschansweg, welke in de toekomst een belangrijke uitvalsweg naar de stad zal worden, en het daar ter plaatse te bouwen station (halteplaats) gaat het momenteel zo vlot, dat men circa maand op het tijdschema vooruit is. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat het station Leiden-Zuid (Kam. Onneslaan) reeds volgend jaar mei, met ingang van de nieuwe zomerdienstregeiing van de Ned. Spoorwegen, ingebruik kan worden genomen en dat op dinsdag 18 oktober a.s. het treinverkeer LeidenUtrecht v.v. over hoog spoor zal worden geleid. Alvorens het echter zover is doch ook daar heeft men op gerekend moet er nog veel gebeuren. Komt. er momen teel reeds veel tekening in de vier ver- keerskokers van het viaduct aan de Lammenschansweg. men heeft rekening te houden, dat, althans geruime tijd, de Advertentie per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink ZEER OUDE GENEVER Wynand Fockink - Anno 1679 interlocale N.Z.H.-tramdienst: Leiden Den Haag, nog door dit viaduct moet worden geleid. Aangezien dit maar van tijdelijke aard is, moet de trambaan ter plaatse circa 70 centimeter omlaag wor den gebracht. In de vroege ochtend van 17 oktober wordt hiermee begonnen. wei-kzaamheden, welke ook de volgende dag zullen voortduren. Gelijktijdig zal ook de bovenleiding aan de nieuwe (tij delijke) situatie worden aangepast. Geen tramverkeer Een en ander heeft tot gevolg, dat op maandag en dinsdag, 17 en 18 oktober, het tramverkeer tussen de halte's Tuin- stadswijk en Kersetraat is gestremd. Teneinde in de interlocaletramdienst LeidenDen Haag op die dagen toch te voorzien, zal de N.Z.H.V.M. het door gaande verkeer op die dagen tussen beide halteplaatsen met autobussen uitvoeren. Momenteel wordt nog overwogen een busdienst in te leggen op het traject StationKersestraat, dan wel Tuinstad- wijkKersestraat. Mocht tot de eerste maatregel worden besloten, dan rijdt er op 17 en 18 oktober geen „blauwe" door de stad. Op het moment, dat in de nacht van 17 op 18 oktober de laatste trein uit Utrecht binnen is, wordt van het per soneel van de firma Steensma uit Utrecht deze firma zorgde voor aan leg van de verhoogde baan de N S. en de firma Penn en Bauduin te Dor drecht (bruggenbouw) de allergrootste inspanning gevraagd. In enkele nach telijke uren moet dan de verbinding op de verhoogde baan tot stand worden gebracht De eerste trein on 18 oktober in de richting Alphen a. d. Rijn moet dan immers op hoog-spoor rijden! Moetdoch hiervan kan men ver zekerd zijn! Vier verkeerskokers De volgende dag 19 oktober kan ook de interlocale tramdienst van dit viaduct gebruik maken. Zolang de NZH zich op dit traject nog van elektrische tractie zal bedienen is één verkeersko- ker waarin dubbelspoor voor de tram gereserveerd. De linkerkoker in de richting-stad zie situatieschets Red. is straks bestemd voor het snelver keer in beide richtingen. Zodra de tram is opgeheven vermoedelijk in het mid den van 1961 zal het verkeer in de richting Leiden gebruik moeten maken van de verkeerskoker, waardoor thans de tram wordt geleid. Ter weerszijden van deze snelverkeers- kokers zijn onderdoorgangen voor het locale verkeer aangebracht, met aan de buitenzijden een trottoir van 2 meter breedte. Hebben de kokers voor het snel verkeer een rijbreedte van aoht meter, voor de locale onderdoorgangen is deze breedte op circa 6 meter gehouden. Het haltegebouw Was alle aandacht in de eerste plaats gericht op het totstandkomen van de verhoogde baan, inmiddels heeft de fir ma Van Wijnen te Dordrecht reeds voor bereidingen getroffen voor de bouw van een halteplaats. Begin volgende maand wordt een aanvang met de eerste werk zaamheden gemaakt, welke o.a. ook be staan uit de bouw van een rijwielstal ling. Indien de weersomstandigheden geen „spaak in het wiel steken" kan dit haltegebouw met de ingang van de zo merdienstregeling (mei 1961) in dienst worden gesteld. Tenslotte is het de gemeente, die voor de aansluiting op de verkeerskokers moet zorgen. Ook daarmee wordt voortgang gemaakt, hoewel men eerst goed uit de weg kan op het moment, dat ook de tram is verdwenen. Overgang Herenstraat Terwijl men zowel van de zijde van de gemeente als van de Ned. Spoorwegen nog zoekt naar een aanvaardbare finan ciële oplossing voor het probleem: over gang Herenstraat, bestaat van beide zij den het streven om hier spoedig tot een oplossing te komen. Over de hier aan te brengen wijziging is men het in grote lijnen wel eens. De totale rijbreedte thans circa zes nieter zal op ruim 21 meter worden gebracht. Ook op deze plaats wenst men het automatisch sy steem halve afsluitbomen toe te passen. Een systeem, dat ook wordt ont worpen voor de overgang in de Kanaal- weg (Nieuwe Vaart). Dinsdag 18 oktober rijdt de trein LeidenUtrecht v.v. hoog! (Foto L.D./Holvast) Bijgaande schetskaart van de toekomstige omgeving van de halte plaats van de trein Leiden—Utrecht bij de Lammenschansweg toont aan, dat zoveel mogelijk in het werk is gesteld om een gunstige ver keerssituatie te scheppen» De rijwegen zijn in deze tekening wit gehouden» Licht grijs zijn do trottoirs, vluchtheuvels, het perron e.d. aangegeven. Donker grijs getekend zijn de groenstroken, gazons, tuinen en glooiing van de verhoogde spoorbaan, die bovendien kort- lang gestreept is. De voetganger-oversteekplaatsen zijn in een „zebra patroon" getekend. De bebouwing is aangeduid met zwart. Stimulans voor jeugd-boerenstaml De jongeren uit de wijde omgeving van Leiden hebben vandaag weer de ge legenheid gehad hun kennen en kunnen te demonstreren op de wedstrijddag naar aanleiding van de VEBO-tentoonstel- ling. Hierdoor wordt hun meer ambitie voor het vak, dat zij zullen gaan be oefenen, bijgebracht. Want, zoals de commissaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, gisteren reeds zei: „Het is een levens kwestie voor de boerenstand de jongeren te stimuleren voor het vak". De voorzitter van de Jongeren-wed- strijddag-commissie, Chr. v. d. Poel, opende deze vijfde jongeren-VEBO-dag in „Het Schuttershof". Hij dankte in het bijzonder de Leidse wethouder van de Bedrijven, mr. J. Di-ijber, en het be stuur van de VEBO voor hun aanwezig heid. De heer v. d. Poel hoopte, met de weerberichten van hedenmorgen 8 uur nog in het hoofd, dat deze dag voor regen gespaard mocht blijven. Hij wen ste de deelnemers een sportieve, ge slaagde wedstrijdddag toe. De voorzitter van de VEBO, ir. P. Buck, voegde aan deze openingswoorden niet veel meer toe. Hij hoopte, dat het .programma zou slagen, temeer daar er dit jaar een lange periode van voorbe reiding aan vooraf was gegaan. Na een nadere uiteenzetting van het programma begaven de deelnemers zich naar het tentoonstellingsterrein, waar de veèbeoordeling zou plaats hebben. De wedstrijden voor de meisjes waren gesplitst in huishoudelijke- en bedrijfs- wedstrijden, resp. onderverdeeld in bloe men schikken, stof versieren, ruitveran- deren en slaatjes opmaken, melken. Voor de wedstrijden op het huishoudelijke vlak waren kunst- en gebruiksvoorwer pen, voor het melken een plaquette en medailles als prijzen beschikbaar ge steld. De wedstrijden voor jongens beston den uit melken en werktuigherkennen. Ook hier bestonden de prijzen uit kunst en gebruiksvoorwerpen en een plaquette plus medailles. Tevens waren er team- prijzen. Alle personen, die de wedstrijddag be zochten werden in de gelegenheid ge steld op eenvoudige wijze actief aan het wedstrijd werk deel te nemen, door mid del van zogenaamde open wedstrijden Voor de dames en meisjes: huishoude lijke - (stoffenkennis, kamerplanten her kennen en huishoudboekje berekenen) en bedryfswedstrijden (veevoeder- en kunstmeststof herkennen en veebeoor deling). Voor de heren en jongens: ge- wichtschatten van levend vee en/of voe dermiddelen en ontwikkelingswedstrijd. Tevens kwamen verschillende kalver- opfokclubs in het gebied van de VEBO tegen elkaar uit Voor de negentiende maal organiseer de het VEBO-tentoonstellii)"sb'stuur een wedstrijd voor leerlingen van land bouwscholen. Voor de vijfde maal liep deze parallel met een soortgelijke wed strijd als onderdeel van het programma, zoals dit werd samengesteld door de landbouwjongerenorganisaties. Het suc ces van de vorige Jaren bewees het nut Het kunstwerk aan de Lammen schansweg. (Foto L.D./Holvast) Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Brulnisse L. Emerzaal te Zwijndrecht. Aangenomen naar Finster- wolde C. D. van Goeverden, pred. met bijz. opdracht te Mijnsheerenland. GEREF. KERKEN Beroepen te Twijzel W. Kats te Tiel. EV. LUTII. KERK Drietal te Pekela-Winschoten P. Kaste- lijn te Zeist, J. van Th Amsterdam en C. G. G. Advertentie Van deze schitterende Hazewind jongensparka heeft hij het hele jaar plezier, want de HEERLIJK WARME TEDDYVOERING is GEHEEL UITKNOOPBAAR. Hazewind jongensparka in de nieuwste changeant-kleuren, exclusief in Nederland bij Gebr. Coster stijging per maat Heremnaten 69*50 Terlenka jongens pantalons in het moderne rai Icord. EEN DAG, tot 10 jaar 11-16 jaar 16.75 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudsesingel Katendr. Lagedijk hk Dorpsweg West-Kruiskade 3 en de noodzakelijkheid van een derge lijke wedstrijd, terwijl het voor de deel nemers een vruchtbare training voor hun latere leven betekent. Evenals in 1959 was de wedstrijd uitsluitend openge steld voor leerlingen van onderwijsin stellingen op landbouwkundig gebied. De wedstrijd was onderverdeeld in twee afdelingen: Blaarkop en Zwartbont. Er waren prijzen voor persooplijke en groep prestaties beschikbaar gesteld 's Middags had op het Schuttersveld een ruitersportdemonstratie plaats. Er was een optreden van de ponyclub uit Waddinxveen, terwijl de heer A. Duine- veld uit Lisse met zyn paard „Galdia" en hondje „Trlx" een vrijheidsdressuur liet zien.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3