PAgjWÊïïMiMM HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg' KOM NAAR DE ZEE Hotel-Rest. „Den Hollander" Met een enkel woord Agenda Nu iedereen IV! EDLY-RADIO SERVICE VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 Eén is genoeg (Van onze t.v.-medewerker) Peter van Cam pen vertoonde gisteren in zijn ..Filmkader" een episode, die reeds eerder gedraaid was en wel door KRO's Van Domburg. Toch was het vol komen verantwoord, want het geschied de ter gelegenheid van de première in Amsterdam van „De angstige stilte", waarvoor Richard Attenborough, de hoofdrolspeler, uit Londen was overge komen. Meer nog, hij zat in de Bus- semse studio naast zijn présentator en bleek de man, die wist, wat hij wilde. De haast nog boeiender toegift was een heftige scène, waarin Pier Angeli, zijn tegenspeelster, verscheen. Voortreffelijk acteerwerk! a*ftïl Eén mens van formaat is genoeg om een hele gemeenschap zich regelmatig te doen bezinnen op de waarde van het menszijn en het mensenleven. Dat was Joe Mann voor het industriestadje Best in Noord-Brabant. Met toewijding en nauwkeurigheid heeft een buitenlandse filmploeg de geschiedenis gereconstru eerd en daarbij vooral aandacht ge schonken aan de durende verering van hen, die vielen ter wille van onze vrij heid. Dit filmprodukt moet de nabe staanden der Amerikaanse oorlogs slachtoffers deugd doen. Ook de verto ning voor de Nederlandse televisie was echter zeer toe te juichen. Eén mag genoeg zijn, drie bleek te veel in het televisiespel „Hier ben ik thuis". Er werd goed geacteerd, maar het stuk was uitzichtloos. Zou het in derdaad als een waarschuwing werken om meer geduld, mildheid en vooral liefde aan de oudere generatie te ge ven? Wij weten het niet, maar hadden graag van de dagsluiter gehoord, wat die ervan dacht. Die liet evenwel en helaas deze kans onbenut. Het bleef nu voor velen een open vraag en daarmee een open dag, waarvoor de predikant ditmaal 20 nadrukkelijk in het geweer kwam. Jammer, want het uitgebalan ceerde en juist gerichte woord van één wijze had deze avond met dit spel boven zichzelf uit kunnen heffen. „Bedrij f swachten" in Oost-Berlijn zijn sterk bewapend Bondskanselier Adenauer heeft giste ren de uit zeven leden bestaande leiding van zijn christen-democratische partij gewaarschuwd voor de bedreiging van West-Berlijn en de Bondsrepubliek door aanvalsvoorbereidingen van de Oost- duitse autoriteiten. Hij was van oordeel dat de kwestie-Berlijn ook het komende Jaar kritiek zal blijven. De Bondskanselier wees op de sterke bewapening van de zogenaamde „be- drijfswachten" in Oost-Berlijn (300.000 tot 350.000 leden), die tot storingsacties zouden kunnen overgaan, zonder dat de Sovjet-Unie daar rechtstreeks bü zou zün betrokken. Tezamen met de Weste lijke verbondenen zou de Bondsrepu bliek op elke actie van het Oostelijke blok moeten reageren. Dr. Adenauer zei dat de agressieve bedoelingen van het Oostduise bewind duidelijker waren gebleken uit het ma teriaal, dat de voormalige kapitein van het Oostdultse volksleger Malokowskl vo rige maand bü zyn uitwijken naar West-Duitsland had meegenomen. Sprekend over de internationale toe stand en de zitting van de Algemene Vergadering in New York, verklaarde de Westduitse regeringsleider, dat absolute eendracht, vóór alles in de bondsrege ring en in de christen-democratische partij, geboden is. Het partijbestuur deed een beroep op de parlementaire fractie om te fjveren voor een spoedige aanvaarding van twee wetsvoorstellen betreffende de instelling van een noodtoestand. Dergelijke wetten zijn volgens het bestuur noodzakelijk met het oog op „de voortdurende drei ging uit het Oosten". De bedoelde twee wetsvoorstellen zullen volgende week in eerste lezing door de Bondsdag worden behandeld. Communistische list in Laos De Laotische regering heeft bü de ambassadeur van Siam in Vientiane ge protesteerd tegen „Siamese agressie en sabotage", aldus meldt de communis tische Radio-Hanoi, die Radio-Vientiane aanhaalt. De Laotische regering had de V.N. op de hoogte gesteld. De pro-communistische Pathet Lao- radio citerend zegt Radio-Hanoi, dat Siamese reactionairen Vientiane met mortieren en machinegeweren hebben aangevallen en dat de Siamese regering agenten naar Vientiane had gezonden. Maarschalk Thanarat, de Siamese premier, heeft in Bangkok in een radio rede verklaard, dat de beschuldigingen aan het adres van Thailand (Siam) een communistische list zün om een situatie te scheppen die de weg voor commu nistisch ingrüpen effenen. Thanarat zei, dat zijn regering geen territoriale uit breiding ten koste van Laos ambieerde, maar sinds de militaire staatsgreep op 9 augustus was de communistische In vloed in Vientiane sterker geworden, al dus meent de Siamese regering volgens Thanarat op goede gronden te moeten aannemen. Siam zou op de laatste büeenkomst van de Zuidoostaziatische Verdragsor ganisatie voorgesteld hebben, dat de or ganisatie dient te overwegen of zü de V.N. zal vragen in Laos te bemiddelen. Chef van rode lijfwacht misdroeg zich tegen politie De hoofdcommissaris van politie van New York, Kennedy, heeft gisteren het Amerikaanse ministerie van Buitenland se zaken verzocht bij de Sovjet-Unie te protesteren tegen het optreden van generaal-majoor Zakarof, de comman dant van Kroesjtsjefs lüfwacht. Kenne dy zegt dat Zakarof twee Newyorkse politiemannen heeft aangevallen toen Kroesjtsjef Fidel Castro in Harlem be zocht. Kennedy zegt voorts in de brief aan het State Department dat de poli tie een kordon rond Kroesjtsjef en zün gevolg had getrokken toen de Russische premier Castro's hotel binnenging. Ken- nelük geprikkeld door deze noodzake lijke veiligheidsmaatregelen duwde en sloeg Zakarof twee politiemannen, al dus Kennedy, die het optreden van de generaal „een belediging van de inwo ners van New York en daarmee van het Amerikaanse volk" noemt. Van 3 okt. af ook maandagavond tv De zendtüd van de Nederlandse tele visie wordt zoals bekend 1 oktober uitgebreid van 18 tot 22 uren per week. Dit houdt in dat na deze datum voor het eerst op 3 oktober ook op maan dagavond een volledig avondprogramma zal worden uitgezonden. Dit programma zal verzorgd worden door de televisie diensten der omroeporganisaties. In verband met het feit dat nog geen extra studioruimte voor deze maandag avond beschikbaar is, zal, zolang deze toestand voortduurt, voornamelük wor den uitgezonden uit de Singer Concert zaal te Laren. Ook het NTS-journaal zal worden uit gebreid, zodat voortaan naast de be staande journaaluitzendingen, ook op maandagavond een NTS-journaal wordt uitgezonden. Het uitzendschema zal vanaf 1 okto ber er als volgt uitzien, zondag, 20.00— 22.30 uur, maandag 20.00—22.05 uur, dinsdag 20.00—22.20 uur, woensdag 17.00 —17.40 en van 20.00—22.20 uur, donder dag 20.0022.20 uur, vrijdag 20.0022.15 uur, zaterdag 17.00—17.30 uur en van 20.00—22.20 uur. De resterende zendtijd zal worden ge bruikt voor Eurovisie-programma's en extra uitzendingen. 0 Vervolg van pag. 1 Generaal Salan Van de 121 aanvankelijke onderteke naars van het dienstweigeringsrnamfest zijn gisteren al 80 mensen verhoord. Tien ambtenaren werden onmiddellijk uit de dienst ontslagen en tegen ver schillende andere ondertekenaars zal een proces aanhangig worden gemaakt. Maar met die krachtige repliek heeft de regering toch niet kunnen voorko men dat vele kunstenaars, professoren en andere intelleotuelen zich met de actie van Sartre hebben solidair ver klaard. Onder hen bevindt zich ook de beroemde jonge romancière Frangolse Sagan. Vooral op de universiteiten schijnt de actie van Sartre steirke weer klank te vinden terwijl het weekblad „L'Express" gisteren zijn lezers opwekte zoveel mogelyk brieven naar soldaten in Algerije te schrijven om hun te to nen dat het „thuisfront" him moreel steunt in het verzet tegen onwaardige officieren. Jean-Paul Sartre, die de pro motor is van de aotie schijnt de rege ring inmiddels nog niet goed persoon lijk aan te durven pakken. Hij vertoeft op het ogenblik, zoals gezegd, trouwens nog altüd in Brazilië waar hij een reeks lezingen houdt. Hem is echter al wel de officieuze waarschuwing gegeven dat ook hü voor de rechter zal worden gedaagd indien hü zijn agitatie tegen de legerleiding zou voortzetten. Het is zeer orawaar- schijnflijk dat Sartre aan die opwekking gehoor zal geven. Het ziet er eerder naar uit dat zich uit zijn manifest een steeds bredere aotie vooral in liberale en linkse kringen zal ontwikkelen. De tot dusver lewat süuiimerende gewetens kwestie in verband met de onterende folteringen door militairen in Algerüe zou zioh spoedig kunnen toespitsen tot een brandend nationaal probleem waar uit voor de regering en de legerleiding verstrekkende politieke en militaire ge volgen voort dreigen te vloeien. Telefoon 21444 WEEKEIND MENU'S MENU f4.50 KONINGINNESOEP PIEPKUIKEN van de Grill APPELMOES POMMES FRITES VRUCHTENPUDDING. VOOR KINDEREN hebben f3.50, f4.50, f6.—. MENU f6.00 ASPERGESOEP GEBR. KIPPELEVER op toast MADEIRASAUS ENTRECÓTE AUX CHAMPIGNONS DOPERWTEN POMMES FRITES IJS MET SLAGROOM, wy een speciaal menu a f3. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Kurhaus Paviljoen: Toneelgroep „Test" met drie éénakters 8 uur nam. DlUgentla: Tlngel-tangel-cabaret 8.15 uur nam. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedie met „Het proces Andersonville" 8 uur nam. Mauritshuls: Twee Bachrecitals van de cellist Henrl Honegger 8 uur nam. Kurzaal: Concert door Papa Bue's Vi king Jazz Band 8.15 uur nam. Dlllgentla: Tlngel-tangel-cabaret 8.15 uur nam. Verkeersongeval te Voorhout eiste dode Woensdagmiddag omstreeks half vier vond er op de 's-Gravendamscheweg te Voorhout een ernstig verkeersongeval plaats. Een voetgangster, de 77-jarige wed. C. Kool loos-Van Noort, wonende aan de Hoge Morsweg te Oegstgeest, werd daar nl. bü het oversteken van de weg aangereden door een uit de richting Noordwijkerhout naderende personen auto. Zü overleed later in het Acade misch Ziekenhuis. Jongen te Hengelo vermist Reeds een week lang wordt in Hengelo de 17-jarige smidsleerling Harold Tho mas vermist. Op donderdag 15 september had hü enige onenigheid thui, waarna de jongen is weggegaan. In de loop van de avond heeft men hem nog op de kermis gezien, maar nadien ontbreekt ieder spoor. Wel is bekend geworden, dat hü op de dag van zün verdwüning of de dag daarna voor f. 30.zijn fiets van de hand heeft gedaan. De nasporingen van de politie waren tot dusver tevergeefs. ZONDAG 25 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedie met „Heeft Constance gelijk?" 2 uur nam. Kon. Schouwburg: Haagsche Comedie met „Tweemaal Bonaparte" 8 uur nam. Haagsche Kunstkring: Bachavond 8 uur nam. MAANDAG 26 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: Ensemble met „Val strik voor een man alleen" 8 uur nam. Rolzaal: Herdenking Vlaamse dichter Rodenbach 8 uur nam. DINSDAG 27 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: „Puck" met „Met voorbedachten rade 8 uur nam. WOENSDAG 28 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: Nederlandse Comedie met „Dona Diana" 8 uur nam. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Kon. Schouwburg: „Theater" met „Het Zuiden" 8 uur nam. Gebouw voor K. en W.: Nederlandse Opera met „Alda" 8 uur nam. VRIJDAG 30 SEPTEMBER Dlllgentla: „Going Madly Dutch" (En gelse cabaretshow) 8 30 uur nam. Tot en met zaterdag 24 september iedere dag kermis op het Malieveld. BIOSCOPEN Apollo „Meisjes in gevaar". (18 jaar). Dagelijks: 12.15. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Asta Petrus, de grote visser (14 Jaar). Dagelijks: 2.30 en 8 uur. zondag: 1.30, 4.30 en 8 uur. Advertentie voor Uw lunch en diner. NOORDWIJK, Kon. With. Boulevard - Tel. 3441 RESTAURANT A LA CARTE Gelegenheid voor congressen, recepties en partüen. BINNENLAND Op een particulier overpad tussen het station Made-Drimmelen en Geertrui- denberg ls gistermiddag een personenauto ln botsing gekomen met een goederentrein. Een van de inzittenden van de auto. de heer N. C. J. van Delft uit Amersfoort, een vertegenwoordiger van de N.V. Dc Schelde te Vlissingen, werd hierbij ge dood. De chauffeur van de wagen, de heer M. van Groesen van de P.N.E.M. In Made, werd ernstig gewond; hij is vervoerd naar het Ellsabethzlekenhuis in Tilburg. De auto werd totaal vernield; de locomotief van de goederentrein beschadigd. In de buurtschap Fleringen onder de gemeente Tubbergen ls gistermiddag de 4- Jarige Alfons Leferink bij het oversteken van de Provinciale weg voor zijn ouder lijke woning, door een passerende auto ge grepen. Het jongetje was vrijwel op slag dood. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss Santa Fe (26/9), ms. Li- bertad (29/9), Australië: ss Orcades (29/9) Brazilië: ss Aludra (26/9), ms. Saarsteln (27/9). ms. Kennemerland (29/9). Brlts- Oost-Afrika: ms. Europa (29/9), Canada: ss Arkadla (25/9), ms. Pr. Joh. Willem Frlso (29/9). Chili: ms. Welmar (29/9), Indonesië: ss Clytoneus (28/9). Ned. An tillen: ms. Delft (26/9), Nleuw-Zeeland: ss Ceramic (29/9), Suriname: ms. Ladon (28/9). Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms Edinburgh Castle (25/9), ms. Abbekerk (27/9). Inlichtingen betreffende de verzendlngs- data van postpakketten geven de postkan toren. BUITENLAND De Amerikaanse amoassade ln Mos kou heeft ln een nota het Sovjetrusslsche ministerie van Buitenlandse Zaken om In lichtingen gevraagd over de verdwijning van twee Amerikaanse toeristen. Bennet en KamlnBky. van wie sinds een maand geen bericht ls ontvangen. Eind augustus moesten zij de Sovjet-Unie verlaten. Vol gens de laatste Inlichtingen maakten zij per auto een tocht nabij de Hongaarse grens. Valse schilderijen van Utrillo naar brandstapel De weduwe van de schilder Utrillo, Lucie Vallore, heeft het initiatief ge nomen tot verbranding van een zestig tal valse Utrillo's. De verbranding, welke dezer dagen onder toezicht van justi tiële en politiële autoriteiten zal geschie den op Montmartre, heeft volgens de weduwe van de schilder ten doel be driegers te ontmoedigen. Lucie Vallore, „de keizerin van Mont martre", heeft gezegd dat zü in Ameri kaanse musea meer valse dan echte Utrillo's heeft gezien. De schilderijen die in de tuin van Lucie Vallore zullen worden verbrand, zün in de loop der jaren in beslag genomen vervalsingen. Gerecht 10: Wljdlngsdienst Spirltisch Genootschap. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nederlandse Co medie „Cyprienne", 8 uur nam. Speeltuin Oosterkwartier (Borneostr.) Dahlia-avond en -kweekwedstrljd. 8 uur nam. Speeltuin Kortenaerstraat: Tuinkermis „Ons Eiland". 7-11 uur nam. Stadsgehoorzaal: Tentoonstelling 40- Jarig bestaan Van Berge Henegouwen. 2-5 en 7-11 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. Rijnland". Spr. mevr. P. Grondexon over verkenningen ln de kynologle. 8 uur nam. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. In de MorlaenWeekeinde herv. zon dagschoolwerk. Opening 2.30 uur nam., ds. P. Lugtlgheld 8 uur nam. Kaasmarkt: Taptoe „Kunst en Genoe gen". 8 uur nam. Leldse Volkshuis: Tien laar „De Ratel". Optreden Ned. Marionettentheater met „Dappere Dodo". 3 uur nam.; 's avonds 8 uur „'1 Elisir d'Amore." Speeltuin Kortenaerstraat: Tuinkermis „Ons Eiland". 211 uur nam. De Amerikaanse marine heeft don derdag bekendgemaakt dat een verken ningsvliegtuig ln de nacht van dinsdag op woensdag op 400 mijl van New Foundland twee onderzeeboten heeft waargenomen in de nabijheid van een Russische tankboot en een Russische sleepboot. Het vliegtuig had daarbij gebruik gemaakt van zijn schijnwerper. Boven één van de duikboten vloog een hefschroefvliegtulg dat waar schijnlijk van het tankschip afkomstig was. De onderzeeërs doken toen het ver kenningsvliegtuig ln de buurt was. De Franse regering heeft gisteren een ordonnantie goedgekeurd, waarin de straf fen op het aanzetten tot dienstweigering en het verbergen van dienstweigeraars worden verhoogd. De Sovjetrusslsche ambassadeur in Teheran. Nikolai Pegof, heeft een onder houd met de Sjah gehad. Naar verluidt heeft hij het Perzische staatshoofd een boodschap van Kroesjtsjef overhandigd. Pegof ls vorige week na een afwezigheid van negen maanden op zijn standplaats teruggekeerd. Sinds het aftreden van pre mier Eghbal zijn de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en Perzlë aanzienlijk ver beterd. De Amerikaanse luchtmacht neeft donderdag voorrangsplannen bekendge maakt voor een B-70, een supersonische lange-afstandsbommenwerper, die kern wapens kan vervoeren en raketten van het type Skybolt kan afschieten. Aanvanke lijk was het plan. één B-70 te bouwen voor luchtwaardlgheldsproeven, maar nu bestaan er plannen voor een aantal mili taire prototypes. Als dit vlot verloopt, kunnen er ln 1966 escadrilles van dit type bommenwerper voor operationeel gebruik gereed zün. Het calypso zingende duet Nlna Wessel en baron Frederlk van Pallandt zijn ln het kleine dorpje Pupllnge bij Genève ln het huwelijk getreden. Nina ls een Deense. Van Pallandt ls Nederlander. Het huwelijk werd door burgemeester Ernest Gonln ln de trouwzaal van het stadhuis voltrokken. De zesentwintigjarige Nlna droeg een Japon van askleurlge molree en een kleine hoed. Haar bruidsboeket be stond uit witte rozen. De gebaarde. 27- larlge Frederlk had een witte anjer ln het knoopsgat. Graetz, Grundig, Telefunken, Saba, Schaub-Lorenz 43 cm. tegen de fantastische prijs v.a. f495. 53 cm. v.af 695. Fabrieksnieuw. aflevering in gesloten verpakking. Volle garantie. VOOR BETERE SERVICE MORSSTRAAT 20 - LEIDEN TEL. 33975 Bijou Wir Wunderkinder. (A.I.). Dage lijks: 2, 7. 5 en 9.30 uur; zondag: 2. 4.15 7.15 en 9.30 uur. Camera De man. die alles kan. (A.I.). Dagelijks: 2.30, 7 en 9.16 uur. zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Corso Kolonel Hyde contra Scotland Yard. (14 Jaar). Dagelijks: 2.15 en 8.15 uur; zaterdag: 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 2. 4.30, 6.45 en 7.15 uur. Du Midi Wilt u deze dans van mij? (18 Jaar) Dagelüks: 2.30 en 8.15 uur; zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Flora Voor schurken geen genade. (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood Het mysterie van het Zwar te Museum. (18 Jaar). zaterdag en zondag: 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon Assasslnoes (18 Jaar). Da gelijks: 2.15. 7 en 9.15 uur. zaterdag en zondag: 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Hoe vertel lk het mün ouders? (14 Jaar). Dagelijks: 2.15 en 8.15 uur; zaterdag: 2.15, 6.45 en 9.15 u.; zondag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Musica Onstuimige driften (18 Jaar). Dagelüks: 2.15 en 8 uur: zaterdag: 7 en 9.30 uur; zondag: 3, 7 en 9.30 uur. City Rhapsodle der hartstochten (14 Jaar) Dagelijks: 2 en 8.15 uur; zater dag en zonaag: 1.45, 5 en 8.15 uur. Odeon Rhapsodle der hartstochten (14 jaar) Dagelijks: 2 en 8.15 uur; zon dag: 1.45, 5 en 8.15 uur. Olympla Strangers on o train (18 jr) Dagelijks: 2 en 8 uur: zondag: 2, 5 en 8 uur. Passage Nooit op een zondag (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Capitol IJsparade (A.I.). Zaterdag: 2. 6.30 en 9.15 uur; zondag: 4. 6.30 en 9.15 uur; donderdag: 2 uur, andere da gen 2 en 8 uur. Rembrandt IJsparade (A.l.) Zater dag: 2, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 4. 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur. llex Die Brücke (18 Jaar). Dagelijks: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30. 5.30, 7.30 en 9.30 uur: zondags van 1.30 uur af. Roxy Duikbootoperatie Zeehavik (14 laar) vrijdag t.e.m. zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, overige dagen 2.30, 7 9.15 uur. Seinpost De tien geboden (A.l.) Da gelijks: 2 en 7.30 uur. Studio De St.-Louls Bankroof (18 Jaar) Dagelijks 2. 4, 7 en 9.15 uur. Thalia Kerels en kogels (14 Jaar) vrijdag: 2 30. 7 en 9.15 uur: zaterdag: 2.30. 4.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 3. 5. 7 en 9.15 uur. Opstand achter de tra lies (18 Jaar), maandag, dinsdag, woens dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. De Uitkijk Nachttrein (14 jaar) dinsdag alleen 2 uur. overige werkdagen 2, 7 en 9.15 uur, zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End Anna Karenina (18 Jaar) Dagelijks: 2.15 en 8.15 uur. zaterdag 2.15 6.45 en 9.15 uur. zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac doorlopende voorstelling dage lüks van 9 tot 24 uur, zondag van 11.30 uur af o.m. van de plechtige opening van de Staten-Generaal ln kleuren. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, le zing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 VPRO-nws. 19.50 De witte villa, hoorsp. 20.50 De wereld ver gadert. lezing. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II: 298 ni. NCRV: 18.00 Ork. muz. 18.20 Licht pro gramma. 18.50 Regerlngsultz.: Sociale ac tualiteiten, d. J. C. Visser, hoofd afd. Voor lichting v. h. ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Hulsmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Festival van Salz burg 1960: Weens filharm. ork. en sol. 21.45 Gram. 22.00 Kunstrubr. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Protestantse liturgie van de toekomst, lezing m. muzikale toelichting. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELE VISIEPROG R AMM A NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 Act. progr. 20.40 Kunstkron. 21.10 Anders dan anderen. VOOR ZATERDAG 24 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw fezin, lezing. 9.00 Gym. voor de vrouw. .10 Gram. (Om 9.35-9.40 waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgen- wüding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.30 PICTOGRAM 12 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! St.-AntonlusclubhulsSRO-cabaret- avond. 8 uur nam. Stationsplein: Wandeling Ned. Chr. Reis- ver. door Staatsbossen te Noordwijk. 2 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Universele eredienst Soefi beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur voorm. In de Morlaen: Weekeinde herv. zon dagsschoolwerk. 3 uur nam. MAANDAG St.-Antonlusclubhuls: Voorlichting over het Horecabedrijf. 8.30 en 12 uur nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Gro ninger Kustvaart. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland-En geland. Spr. Sir Sydney Roberts over „Johson en Boswell ln het Engeland van de 18de eeuw". 8 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Prinses Margrletschool (Boshulzerkade) Leger des Hells. Gesprekavond „Jeugd en Evangelie" 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie mr. A. L. Hustinx „Tussen Indus en Ganges". 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: C.H.U. Be spreking gemeentebegroting 1961. 8 uur nam. Oegstgeest: Zijzaal W. de Zwü- gerkerk. Commissie v. Hulshoudelüke- en Gezinsvoorlichting. Mevr. J. Staal-van Santvllet spreekt over Joego-Slavlë. 8 uur nam. DINSDAG Garenmarkt: K. en O.-excursle naar Leerdam en Gorkum. 8 uur voorm. SurinamestraatEerste steenlegging Geref. Kerk. 4 uur nam. V. en D.: Modeflltsen 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Modehuls van Strlen Modeshow. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht: Provinciale vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en Melsjesbond. 10 uur voorm. Gulden Vlies: Modeshow Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huls. Modehuls van Strlen Modeshow. 8 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: V.V.D. Mr. H. van Riel over „Actuele problemen, vanuit li beraal oogpunt bezien". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: R.-K. Midden standsbond. Spr. dr. N. J. de Jong over „Menselijke verhoudingen in het werk milieu". 8 uur nam. Oegstgeest: Het Witte Huis. Modehuls van Strien Modeshow. 8 uur nam. Oegstgeest: Patronaatsgebouw Kunst- en filmavond Ned. Blindenbond. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A Taevernier Tot 1 okt.: werkd. 105 uur; 'szondags 15 uur; na 1 okt.: werkd. lf4 uur; 's zondags l4 uur. (Tot 17 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling kinderteke ningen Drie-Octoberfeest 1959. Tot 1 okt.: werkdagen: 105 uur; 's zondags 15 u.: na 1 oktober 104 uur: 's zondags 14 uur; op 3 oktober 1012 uur voorm. (tot 5 oktober) Ned Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer' Tentoonstelling „'s Konlngs Rok' Werkd.: 105 uur. 's zondags: 16 uur nam <t/m 30 september) Rhksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 's zondags 15 uur nam (tot 15 december) RUksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark l: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur RUksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen...... ln het Chinees". (Tot 31 oktober). Viool en plano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbjneded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. VARA: 14.15 Voor de Jeugd. 14.50 Koor zang. 15.05 Lezing. 15.20 Kamerork. 16.05 Boekbespr. 16.25 Gram. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18 30 Muzlekklosk. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout, le zing. 19.40 Christus, zün leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Licht progr. 22.05 Sport- nws. 22.30 Nws. 22.40 Zang met Interviews. 23.10 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Chansons. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zleken- 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Amateursprogr. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Koorzang. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. en solist. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 In- strum. octet. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week overz. 18.25 Gevar. progr. 18.55 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Popul. klass. gram. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Lich te muz. 20.50 De knlpperbol, pol. praatje. 21.00 Het stenen hart, hoorsp. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Samenspraak der herders, lezing (4). 23.00 C muziek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Act. ru briek. 20.30 Filmrep. over Paraguay. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Hltchcock-fllm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Automobllistenkron. 12.30 Zang en lnstrum. ens. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Interviews. 13.40 Gram. 14.10 Hoor spel. 15.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 16.00 Vragenbeantw. 16.30 Viool en piano. 16.45 Voor de kleu ters. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportultz. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. en comm. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Twintig vragen. 12.30 Nws. en ge var. progr. 12.45 Sportparade. 13.10 Gevar. muz. 14.00 Autoraces. 14.10 Motorraces. 14.15 Gevar. muz. 14.25 Autoraces. 14.35 Motorraces. 14.45 Planorecital. 15.00 Mo torraces. 15.15 Autoraces. 15.30 Races. 15.45 Gevar. muz. 16.00 Autoraces. 16.05 Sport- ultsl. 16.10 Voetbal wedstr. 16.45 Auto races. 16.50 Zwemwedstr. 17.00 Sportrep. 17.58 Intermezzo. 18.00 Gram. 18.30 Jazz muz. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Voetbal- uitsl. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Gram. (Om 20.30 nws.). 21.00 Ork. conc. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en sportber. 22.40 Popul. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.16 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lich te muz. 14.30 Popul. muz. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Popul. muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.40 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.00 Gram. 14.40 Kamermuz. 17.40 Festi val van Wenen: Ork. conc. 19.30 Koorzang. 20.00 Gram. 21.00 Hoorsp. 22.15 Gram. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio almanak. 15.00 Ac- cordeonspel. (Om 15.15-15.45 gram.). 16.00 Gram. 16.15 Popul. liedjes. 16.45 Gram. (verv.). 17.00 Nws. 17.20 Liturgische ge zangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Mannenkoor. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 24.00 Einde. 484 m. 12.17 Lichte muz. 13.00 Nws. 14.03 Festival v. Bayreuth: Die Gottes- dammerung, opera. 17.00 Nws. 18.02 Gram. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 20.30 Hoorspel. 21.00 Recital. 22.10 Jazz muz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon: „Angst". 18 Jr, Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino: „Tien seconden van de hel". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Sweet smell of suc cess". 18 Jr. Studio: „Hiroshima, mon Amour". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De boekaniers". 14 Jr. Werkda- fen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, .45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Ik heb gezondigd". 14 Jr. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.80 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Misdadige meisjes". 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De man die ver dwijnen moest". 14 Jaar. Astra-theater Wassenaar vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Zon der moeder". (Der schönste Tag meines Lebens). Alle leeft. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur „Waterloo bridge" met Robert Taylor. 18 jaar. Donderdag: 2.30 uur en 8 uur ,J5e ge vangene van Zenda. 14 Jaar. Zondag en woensdag: 2.30 uur „Lopen Of liften". Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060 Bij geen gehoor bü Uw huisarta of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zw. bew. Den Helder geh. bew. geh. bew. Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geh. bew. mist geh. bew. mist zwaar bew. zzw Z,-Limburg licht bew. Helsinki mist Stockholm half bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen zw. bew. Aberdeen licht bew Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlhn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen 'nnsbruck Belgrado Athene Rome AJaccto Madrid Mallorca motr»»een half bew. r.-. bewolkt zwaar bew. mist mist onbewolkt geh. bew. mist onbewolkt mist zwaar bew. onbewolkt geh. bew. mist regen zw. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt 4 17 13 5 17 13 4 15 14 6 16 13 zzo 4 17 8 z 2 17 12 azo 2 18 9 zo 2 16 12 zzo 3 14 8 w.stll 15 1 zzo 4 17 12 zzo 2 17 zo 4 18 13 w.stll 14 6 zzw 6 19 13 zzo 3 14 12 no 2 16 6 w.stll 20 8 no 1 20 9 w.stll 16 4 n 5 21 14 n 2 17 13 no 1 17 5 ozo 2 13 5 w .stil 16 4 o 2 15 4 w.stil 21 6 wnw 2 12 11 w.stll 13 4 ono 4 13 n 2 no 2 22 10 no 2 22 10 watil 29 13 W.stil 26 14 SS 0.4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2