Stalin en Mao besloten fn 1935 om Japan dit jaar „over te nemen" Dankzij het contact van Seinendanmet Caux bleef Japan nog voor cle democratie behouden Zengakoeren linkser dan links 'n LEWENSTEIN Toch nog een „pannetje" whiskey Katwijkse schipper zette whiskeyvaten op hun kop Het NEVEDA breiboek is uit! DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 In een briefwisseling tussen Stalin en Mao Tse-toeng werd in 1953 besloten Japan in 1960 over te nemen. De gebeurtenissen in juni van dit jaar waren een poging dit doel te bereiken. Het lukte de communis ten Japan door verwarrende slogans te verdelen, doordat zij de bitter heid en de teleurstelling van de jeugd gebruikten. Deze actie werd vanuit Peking geleid en gefinancierd en door de communistisch- georiënteerde studentenbond „Zengakoeren" aangevoerd. Eén van de redenen dat de democratie in Japan gered werd, was dat de „Seinendan", de kolossale Japanse jeugdbond met 4.3 miljoen leden, niet aan de demonstraties deelnam. Men zegt van de Seinendan dat, als de rode vlag met hamer en sikkel boven haar hoofdkwartier in Tokio zal waaien, Japan achter het IJzeren Gordijn zal verdwijnen. Naar aanleiding van de in ons 1 Blad gepubliceerde artikelen over 1 Japan van de hand van onze Reis- i redacteur, de heer W. L. Brugsma, wijdde onze stadgenoot, de heer H. Burger, nevenstaande beschouwing aan de achtergronden van de ideo- logische stryd in Japan, welke be- schouwing mede is geïnspireerd door een bezoek, dat hij onlangs bracht aan de Internationale Con- ferentie voor Morele Herbewape- t ning te Caux (Zwitserland). t Offensief in cle Roer en in Hirosjima Wat is de achtergrond van de onlus ten in Tokio geweest? Tamazawa, be stuurslid van één van de militantste afdelingen van de Zengakoeren, beant woordde deze vraag kortgeleden als volgt: „Over de politieke oorzaken van de onlusten van 15 juni 1960 is veel geschreven, maar het is van belang te weten dat de krachten, die de onlusten organiseerden, werden gesteund door Moskou en Peking. De belangrijkste reden waarom deze krachten succes hadden, was dat de meerderheid van de studenten geen ideologie had. Daar om werden zij gemakkelijk misleid door een kleine groep toegewijde communis ten, die leuzen gebruikten als „Vrede, „Vrfjheid" en „Neutraliteit". De meer derheid van de studenten zag geen andere mogelijkheid dan hen te volgen, en hun deze leüzen werden voorge houden. Bovendien is het een onge schreven wet, dat je geen echte student bent, als je, wanneer er een demon stratie is4 er niet aan deelneemt." De Zengakoeren en de Seinendan werden beide na de oorlog met hulp van de Amerikanen opgericht, als één van de manieren om van Japan een democratie te maken. Van het aller eerste begin af kwamen communisten in de organisaties naar voren met de leus,, bescherming van de democratie". Na twee jaar hadden zij de macht in de studentenbond veroverd. Op een bepaald ogenblik was de organisatie officieel aangesloten bij de commu nistische partij, maar drie jaar geleden werd zij uit de party gestoten wegens Trotzkistische neigingen. Nu wordt de Zengakoeren beschouwd als linkser te zijn dan de communistische partij! Overigens mag niet vergeten worden dat, hoewel de Zengakoeren de studen tenraden van de meeste universiteiten van Japan vertegenwoordigt, slechts ongeveer een tiende van de Japanse studenten haar beleid actief steunt en dat slechts een ongeveer even groot deel van de Tokiose studenten deelnam aan de recente onlusten. Rood gewroet De geschiedenis van de Seinendan is anders geweest. Enige jaren geleden kwamen Seinendan-leiders naar een conferentie van Morele Herbewapening en in 1957 kwam een groep van honderd, die een uitnodiging naar Moskou af- zeged. Sinds die tijd hebben de pogingen van de communisten, die op grote schaal mensen en geld gebruiken, om de Sei nendan onder controle te krijgen ge faald. De Seinendan gaf dit jaar op een kritiek ogenblik leiding door een telegram aan Eisenhower te sturen om hem te verwelkomen. Velen geloven dat als de Seinendan de demonstraties De studentendemonstraties in Tokio, zoals ze op het toneel door Morele Herbewapening" werden uitgebeeld. ondersteund had, de democratie in Japan moeilijk had kunnen voortbe staan. Twee ideologieën strijden dus om het hart van Japan. Beide houden zij rekening met de realiteiten en beide weten waar zij voor vechten: communis me en Morele Herbewapening. De oui.^g heeft een leegte achtergelaten. Japan met zijn dichte bevolking en ontwikkelde industrie is bestemd Azië mee te ont wikkelen. Als Japan dat kiest, zal het in vrijheid gebeuren. En Japan geeft de oplossing voor een crisis op een on verwachte manier door aan Europa. Een nieuwe revolutie Zengakoerenleden zijn naar Europa gekomen om een nieuwe weg te vinden. Op de wereldconferentie voor Morele Herbewapening in Caux vonden zij een dynamische ideologie, die uitgaat boven communisme en anti-communisme. Zij besloten de achtergrond van de ideolo gische strijd in Japan op het toneel te brengen. Zij noemden hun toneel stuk „De Tijger". Vijftig Japanners werken er in mee, onder wie behalve de studenten parlementsleden van ver schillende partijen, vakbondsbestuurders en industriëlen. Zy vertrokken naar het Roergebied in Duitsland om met een internationale groep samen te werKen. Onder hen is een aantal Duitse mijnwerkers, die kort tevoren een bezoek aan Japan hadden gebracht, met een door één van hen geschreven toneelstuk„Hoffnung". Bondskanselier Adenauer had hun ver zocht in de gebieden in de wereld waar moeilijkheden zijn, in het offensief te gaan. Hun reis rond de wereld, die de mijnwerkers onder meer in Cyprus en in Kerala in India bracht, verenigde hen nu met de Japanners in hun land van herkomst. Bij aankomst van de gehele groep in Gelsenkirchen in het Roergebied op 2 september j.l., zei de socialistische burgemeester Gerritzmann die ook lid van de Bondsdag in Bonn is: „Morele Herbewapening is een mach tige beweging geworden, die zich niet tot een paar landen beperkt, maar die de hele aarde omvat. Wij hier in Gel senkirchen voelen ons één met u". Mensen die anders worden De burgemeester van Hirosjima sprak dit jaar tot mijnwerkers uit Duitsland. Hij en de gemeenteraad hadden besloten, dat de oprechte gevoelens van de in woners niet langer gebruikt moeten wor den door hen, die Hirosjima een basis van verdeeldheid zaaiende propaganda willen maken. „Wij beschuldigen geen mens en geen land", zei de burgemeester bij het ge denkteken voor de atoombom waar de mijnwerkers een krans legden. „Daarom hebben wij hier de woorden gegraveerd: „Rust in vrede. Nooit zullen wij dezelfde fouten maken". In 1950 heb ik van dr. Frank Buchman (met wiens werk Morele Herbewapening is begonnen) ge leerd: Vrede is niet slechts een idee, maar mensen die anders worden". Het begin van de oplossing De persoonlijke ervaring die de ach tergrond vormt van deze nieuwe revo lutie, maakt haar tot meer dan mooie woorden. Morita, lid van het hoofdbe stuur van de Zengakoeren schrijft: „Ik stond op het punt na een bezoek aan Europa, volkomen ontgoocheld naar Japan terug te keren, toen ik besloot naar Caux te gaan zonder daar overi gens veel van te verwachten. In Caux vond ik datgene, waarnaar ik allang had uitgekeken: een ideologie die vol ledige antwoord is op het communisme en het anti-communisme. Omdat Morele Herbewapening ver uitgaat boven het materialisme van het communisme, om dat zy verbittering geneest en de men selijke natuur verandert, maakt zij dat het communisme er bekrompen en ouder wets uitziet". „Ik besloot te beginnen mijn eigen leven in orde te bregen. Ik schreef een eerlijke brief aan mijn moeder, waarin ik haar alles schreef over de oneerlijk heid en de immoraliteit in mijn leven. Ik merkte dat er veel moed voor nodig was om dit te doen en ik aarzelde een hele tijd. Maar uiteindelijk deed ik deze stap, omdat ik begreep dat ik alleen de wereld kan uitdagen de oplossing die ik gevonden heb te aanvaarden, als ik eerst mijn eigen leven heb schoongemaakt. Niets dan deze morele ideologie kan Japan redden van de verschrikkelijke Mij. tot exploitatie der emigrantenschepen De regering heeft de Tweede Kamer voorgesteld een maatschappij tot voort zetting van de exploitatie der Neder landse regeringsschepen op te richten. Volgens een ingediend wetsontwerp zou de nieuwe maatschappij NV Scheep vaart Maatschappij „Trans-Oceaan" ge noemd worden. Oprichters van deze maatschappij zfin de Staat der Neder landen en de NV Scheepvaart Partici patie Maatschappij. Laatstgenoemde maatschappij is in oprichting. De op richters zijn de NV Stoomvaart Maat schappij „Nederland" te Amsterdam en de Kon. Rot. Lloyd NV te Rotterdam. Voorgesteld wordt dat de Staat voor 30% zal deelnemen aan in het aandelen, kapitaa.l van f. 1.000.000 van deze maat schappij. De maatschappij zal de drie r^ge rings - emigrantenschepen „Groote Beer", „Waterman'' en „Zuiderkruis" exploite ren. waardoor enerzijds de staatsbe moeiing met deze schepen tot een mini mum worden teruggebracht en ander zijds deze schepen voor de Nederlandse scheepvaart alsmede voor het emigran- tenvervoer per schip kunnen worden behouden. De schepen zullen volgens het wetsontwerp aan de op te richten maatschappij op basis van een huur koopovereenkomst met een looptijd van 10 jaren worden overgedragen. Vijftig ontvoeringen en pogingen per jaar Sinds 1953 zijn uit West-Berljjn en West-Duitsland 189 personen ontvoerd, aldus heeft een officiële woordvoerder in Bonn meegedeeld. In deze periode hadden voorts 149 pogingen tot ontvoe ring plat as, zes aanslagen, elf inbra ken, 27 pogingen tot inbraak, voorna melijk in bureaus van vluchtelingenor ganisaties. In West-Duitsland zijn on geveer 16.000 communistische agenten werkzaam. Vorig jaar werden 2.800 spionnen ontdekt. z Reeds voor f 250.— Lewenstein een electr. naaimachinej Maarsmanssteeg 8, Leiden, tel. 20685 «lege (Van onze Haagse correspondent) Krantenlezend Nederland heeft er begin juli van kunnen kennisnemen: een schipper, die dronken door de Delftse Schie voer en verschillende vaartuigjes ramde. Oorzaak: de man had lege whis keyvaten, die hy vervoerde, op hun kop gezet en de restjes vergaard. Vanmorgen diende de zaak voor het Delfts kanton gerecht, waarbfj nog meer pikante bij zonderheden aan het licht traden. Zo had niet alleen de schipper, een 38-jarige Katwijker, zich aan de pure whiskey ge laafd, maar ook een collega, die op het moment, dat de politie arriveerde, in het ruim lag en zoals een der getuigende politiemannen verklaarde „helemaal van de kaart was". Het was het klapstuk van de zitting van vandaag, maar de kantonrechter merkte bij alle hilariteit op dat ver dachte, wanneer hij in dezelfde staat en auto of motor had bestuurd, nu wegens een misdrijf voor de Haagse rechtbank zou hebben gestaan. De ernst van het geval bleek ook wel uit de eis van de officier: f. 175,— boete of dertig dagen alsmede een voorwaardelijke hechtenis straf van zes dagen met een proeftijd van een jaar. De Delftse schipper Van Bergen was er tijdens deze zitting om te getuigen hoe het motorschip van verdachte, de meer dan 100 patro nen w. o. 40 in volle Vraag uw winkelier of stuur een postwissel/postgiro (no. 301655) aan de Leidsche Wolspinnerij N.V., Zoeter- woudseweg 3, Leiden. De Paus wil een bijbel in elk buis Paus Johannes XXIII heeft in Castel Gandolfo gezegd, dat in elk gezin de heilige schrift een plaats zou moeten hebben en dat de lezing ervan voor keur verdient boven „dat soort moder- neme literatuur dat zoveel kwaad doet en schandaal veroorzaakt". De paus sprak tot 12.000 pelgrims in zijn zestiende en laatste algemene audiëntie op zijn zomerverblijf. Hij zal vermeodelijk vrijdag naar Rome terug keren. „De rijkdom van de heilige schrift moet meer verbreid worden onder het christenvolk", aldus de Paus. die de bijbelkenners waarschuwde, dat het be studeren van de heilige schrift geen vrucht draagt wanneer alleen gelet wordt op ul til eg en niet op pastoraal leven en de gelovige. Hij waarschuwde voorts tegen „te snelle beoordeling en afwijking van de traditie" bij het in terpreteren van de bijbel. NEDERL. PROTESTANTENBOND De Nederlandse Protestantenbond zal zijn algemene vergadering op 24 en 25 november in het Oolgaardthuis te Arn hem houden. De voorzitter, dr. C. v. d. Berg, stelt zich niet herkiesbaar. In zijn plaats heeft het hoofdbestuur kandidaat gesteld de heer A. A. H. Hoytink, voor zitter van de afdeling De Bilt (U). Eis altijd CETA de beproefde BUITËNBIJTS verwarring, waar in het nu verkeert. Niets dan deze oplossing kan de wereld verenigen. Ik heb besloten ervoor te strijden dat de vrije landen opstaan uit hun doodsheid en hun slaperigheid en een zoeklicht van hoop laten schijnen tot in de duisternis achter het IJzeren en Bamboe Gordijn". Stadgenoot in int. jury Voor de tiende achtereenvolgende maal heeft onze stadgenoot, de heer Lauw Boellaard, dirigent van het Leids Accordeonorkest „Neerlandia" en leraar accordeonspel van de muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst, van de Confederation Internationale des Accordeonist.es (CIA) de uitnodiging ontvangen om in een Internationale jury, voor Nederland te Jureren, tijdens de „Coupe Mondiale", welke van 20 tot 24 oktober 1960 te Wenen zal worden gehouden. De heer Boellaard is sinds januari 1951 bij deze jaarlijkse internationale ontmoeting op accordeongebied aan wezig geweest.. Deze ontmoeting te Wenen is de 13e Coupe Mondiale. De volgende landen nemen eraan deel: Argentinië, Oostenrijk, Australië, Bel gië, Hongarije, Japan. Mexico, Saar, Zwitserland, Rusland, Bulgarije, Cana da, Tsjecho-Slowakije, Denemarken, Ier land, Joego-Slavië, Nederland. Zuid- Afrika, USA, Finland, Frankrijk, Duits land, Engeland, Italië, Malta, Polen, Zweden en Venezuela. Aan dit concours nemen voor Neder land deel onze stadgenoot, de heer Henny Langeveld en mej. Toos Hommel uit Rotterdam. Vijf jaar geleden moest een En gelse mijnwerker om gezondheids redenen zijn vak vaarwel zeggen. Vergeten kon hij de mijn echter niet en nu heeft hij voor zijn zoon een miniatuur mijn in zijn tuin ge bouwd. Dat zoonlief hier best mee in zijn schik is, blijkt uit deze foto. Prof. dr. J. de Graaf terug uit Rusland LEDEN COMMUNISTISCHE PARTIJ ZIJN ATHEÏST Prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, is teruggekeerd van een veer tiendaagse reis naar de Sovjet-Unie. Hij is de gast geweest van het Moskouse patriarchaat en heeft zich gedurende zijn verblijf in Rusland in het bijzonder op de hoogte laten stellen van de stand van de theologische opleiding aldaar. In Rusland zyn momenteel acht seminaria en twee theologische acade mies. Het is hem opgevallen, dat de universitaire bibliotheken veel meer Westerse theologische literatuur bevatten dan enkele jaren geleden. Prof. De Graaf vertelde ons, dat de Russische jeugd onder de achttien jaar geen enkele vorm van publiek gods dienstonderwijs krijgt. De kerk staat in Rusland volkomen los van de staat. Van de leden van de communistische partij wordt bovendien geëist, dat zij atheïst zijn. De leerlingen van de scholen zyn grotendeels lid van de communistische jeugdbeweging. Dit lidmaatschap is niet verplicht, maar de jeugd die geen deel uitmaakt van de communistische beweging staat overal buiten: zij kan geen sport be oefenen en heeft ook geen toegang tot andere vormen van ontspanning en der gelijke. In de kerken die nog open zijn, wor den iedere dag twee diensten gehouden. De kerkgebouwen zijn steeds afgeladen vol. De contacten van de Russische kerk met de Wereldraad van Kerken zijn in de afgelopen jaren verstevigd en de Utrechtse hoogleraar verwacht, dat de orthodoxe kerk binnen afzienbare tijd lid van worden van deze Raad. NEDERLANDSE ZONDAGSSCHOOLVERENIGING Op de regionale najaarsconferentie van de Ned. Zondagsschoolvereniging, die op 8 oktober te Delft in de Bethle- hemkapel wordt belegd zal o.m. een in leiding worden gehouden door mevrouw Eberlé-Gotlieb over het onderwerp: „Is het joodse volk nu nog Gods uitverko ren volk?" Behalve ruime gelegenheid tot dis cussie. waarbij ook vragen in het alge meen kunnen worden gesteld, zal de film ..Dusty en het blinde meisje" wor den vertoond, waarin een kind zeer veel moeite heeft om vertrouwen te geven aan zijn beste vriend, de hond Dusty. Op de conferentie wordt een tentoon stelling ingericht van hulpmiddelen en studie-werken. „Adriana", met vrij grote vaart vreemd koersend door de Schie had zien aan komen. Niet alleen een gemeerd ple- zierbootje van de heer Van Bergen had een duw gekregen, ook een passerend geladen schip. „Hij was dronken", aldus de verklaring van zowel schipper Van Bergen als van de beide gehoorde Delftse agenten. „Het hele schip stonk naar de drank", zeiden de agenten, die de machteloos neerge zonken Katwijker hadden moeten beet- grypen wilde hij later niet in de Schie terecht komen. Verdachte zelf maakte op de zitting een bedeesde indruk. Hij mompelde iets van een „defect roer", maar gaf toe alvorens de tocht met de whiskeyvaten te zijn begonnen, van de desbetreffende distilleerderij naar goede gewoonte reeds enkle borreltjes te heb ben aangepakt. De inhoud van de om gekeerde whiskeyvaten, die hy daarna met zyn maat had gedeeld, kwam neer op „een pannetje". De officier sprak over „de ellendige gevolgen", die een dergelijk ogenschijn lijk grappig voorval kunnen hebben en kwam tot bovenomschreven eis. De kan tonrechter verlaagde de boete met f. 25,—, maar maakte van de proeftijd 2 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 september. Leidse Coöp Groente- en Fruitveiling. Prijzen per kg appelen 17-29, druiven 130-180. peren 20- 40. andijvie 16-20, augurken 35-126, pronk- bonen 23-49, snijbonen 48-118, stambonen 50-79, kroten 6-10, id. gekookt 15-25, rode kool 8-13, groene kool 10-17, postelein 38- 45, prei 10-17, spinazie 35-58. spruiten A en B 15-54, tomaten 20-50, uien picklers 20,10, drielingen 9.70. middelfijn 5.70-6.30 middelgrof 6.90, grof 7.50. waspeen 10-18, witlof 94-131, per 100 stuks, meloenen 22- 56, bloemkool 16-59, komkommers 24-48, sla 3.50-9.80, per 100 bos: bleekselderie 50- 59, bospeen 19-26, selderie 6.80-11.40. AALSMEER. 21 september. C.V. Cen trale Aalsm. Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 30-49. Clematis 40-57, Bouvardla 25-50, Chrysanten gr. bl. 50-85, id. kl. bl. 17-32. Fresia per bos 80-120, Iris 55-71, Omlthogalum 40-68, Dahlia gr. bl. 15-35, ld. kl. bl. 10-31. Cyclamen 40-64. BARNEVELD. 22 september. Coöpe ratieve Veluwse Eierafzetverenlging Ede. Weekaanvoer circa 1.100.000 stuks, waar van er thans 493.108 stuks werden geveild. Handel vlug. Prijzen: eieren van 42/50 gr. van f8.63- 11.17, van 50/55 gr. van f 11.47-13 29. van 55/60 gr. van f 13,78-14 81. van 60 65 gr. van f 15.01-16.00. van 65/69 gr. van f 16 09 16.37. alles per 100 stuks. Eiervelling S.E.B.. Aanvoer 335.680 st. Handel vlug. Pryzen eieren van 55/60 gr. van f 13.50-14 63, van 60/65 gr. van f 14.70 15.80, alles per 100 st. Plulmveemarkt. Aanvoer circa 51 000 st. Prijzen slachtkippen van f 1.15-1.65 per kg, slachtkuikens f 1 40-1.70 per kg. gan zen van f7,tot 8,per st. Handel traag. Eiermarkt. Aanvoer ca. 2.100.000 st. Handel in grote eieren redelijk, in kleine eieren vlug. Prijzen: kippeëleren van 60 65 gr. van f 15,00-16.00, algemene prijs f 15.60 per 100 st. Kiloprijs f 2.50 op basis van 2% gr. He énneëleren van 43/50 gr. van f 9.00- 11.50, kiloprijs f2 08-2 30, van 51/57 gr. van f 11.90-14.35, kiloprijs f 2.33-2.55. BOSKOOP. 21 september. „De Bos- koopsche Velling". Roselandla 100-80, gemengd 65-21, White Butterfly 260, But terfly 220-180.' Newyorker 240, Óffmann 90 60, Bettertimes 200-140, Vlerlanden 320- 200, Hadley 200-80, Duisburg 180-140, Mar- dy Grass 170-70, Gepl. Chrysanten roze 200-180, wit 220-200. geel 140, rood, Tros- chrysanten 50-48-61, geel Troschrysanten roze 52-37 wit. Else Poulsen 56-65, Nymph 250-280, Sweetheart 80-110, Aria 65-59, White Sweetheart 90-35, Pernettla gem. 180-220, ld. rood 200, Durandü 120-80, Pr. Hendrik 150, Herfstasters 25-29, Viburnum bes 260-170, Pernettia plant 180-130 Herts hoorn ln pot 440-240, Hangplantjes l'5-8. GOUDA, 22 september. Kaasmarkt. p de kaasn gevoerd 179 j Op de kaasmarkt alhier zijn heden aan gevoerd 179 partijen kaas. Eerste kwaliteit noteerde f 2.16-2.23, tweede kwaliteit f 2.07 tot f 2.15, en extra kwaliteit f 2.24 tot f 2.55 per kg. De handel was goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 sept. Groenteveiling: waspeen Al 2.30-2.80. A2 2.10-4.90, Bl 1.50-2.00, Cl 60-1.10, C2 80- 1.00, (ales per kist), bloemkool Al 33.00- 50.00, A2 12.00-31.00, Bl 12 00-30.00. B2 10.00-27,0O( per 100 stuks), bospeen (per 100 bos) 11.00-29.00, selderie (per 100 bos) 16.00-20.00, andyvle 18.0-22.00. prei 16.00- 20.00, kassnybonen 121,groene kool 7.00 11.00, spinazie 32.00-42.00, prinsessen- bonen 40.00-75.00, knolselderie (per 100 stuks) 13.00-22.00, rode kool 6.00-13.00. sla (per 100 st.) 6.00-14 00. pronkbonen 20.00- 44.00, kervel (per 100 bos) 10.00, peterselie (per 100 bos) 16.00, zaaiuien (per kist) 1.50, tomaten 20.00-41.00. Aanvoeren: waspeen 58.000 kg. waarvan 25.000 kg voor export werd verkocht, bloemkool 21.000 stuks, waarvan 5.000 st. voor export werden verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 21 september Bloemenveiling: Ornithogalum 21-56, Fre sia's 30-63, Irissen 30-59, Asters 10-35, Montbretia 11-19, Troschrysanten: Crim son Champion 62-81 Chatsworth Flame 58- 64. Dellghtfull 35-44, Shirley 34-67, Ma rianne 27-39, Chatsworth 31-61, Oldland Scepter 39-66, Beryl 35-79, Sept geel 41- 48. Clasina Marie 48-66, per bos, ld. ge plozen Devils Cap 10-15. Witte Veder 8-14, White Joy 13-15, New Princess 6-14 Carna val 7-10, Migoli 7-14. Champion 7-14. Gol- dene Sonne 8-16. Medaillon 9-14. Sheila 11 15, Regalia 9-15, Breitner 8-14,, Mlllers- dale 8-13, Alfretton 9-15, Evelyn Bush 16- 19. Am. Anjers Sim rood 6-12, Sim roze 6-12, Sim wit 6-9, G.J. Sim 9-10, Harvest Moon 6-9, Fanfare 8-10, Brenner 6-9, Ba byrozen 7-21 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 21 september Groenteveiling aardbeien 75-1,24 per doos kropsla 1 9.00-15,00. id. 2 3.00-10 00, an dijvie 22.00-25.00. bloemkool 10.00-32.00, tomaten A 39.00-48 00, ld. B 42.00-54.00, ld. C 26.00-35.00, id. afw. 20.00-38 00. ironkbonen 15.00-26.00, snijbonen 38.00- 1.00, kassnybonen 81.00-95.00, idem stek 39.00-44.00, dubb stambonen 51.00-69 00, stokprinsessenbonen 55.00-72.00 per 100 kg RIJNSBURG, 21 september. Bloe menveiling Flora. Troschrysanten: Chats worth 60-65, White Hope 75-80, Shirley wit 90-95, Shirley crème 80-85, Bright Eye 90-94, Herfstasters Ella 15-16, Eikenblad 21-23, Dubb. Asters 50-54, Dwergasters 3fl 38, Enkele Asters 40-48. Judaspenning 60 per bos. Geplozen Chrysanten: Regalia 3. Day Dream 10-12. Migolle 10-12, Evelyn Bush 17-20, Medaillon 15-18, New Princess 17-18 Am. Anjers Tangerlna 16.00 Chocking Pink 10.00-11.00, Sir Mac Arthur RIJNSBURG. 21 september Groente veiling: bloemkool 10.00-29 00 per 100 st.. waspeen 7.00-18.00 per 100 kg. uien 3.00- 7.50. groene kool 8 80-10.50, andyvle 22 00- 28.00, prei 10.00-13.00, herenbonen 68.00- 78.00, selderie 11.60-15.80 per 100 bos. pe terselie 7.10-15.30, bospeen 21.00-33.00.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9