Australië's politieke leven telt lange reeks bekende sportfiguren Laatste Berichten In levensbeschrijvingen krijgt sportprestatie meer aandacht dan betekenis voor beroep Huldiging zwemploeg Stadsnieuws Oase Boeraimi nog altijd een Engels - Arabisch geschilpunt WOENSDAG 21 SEPTL Wat de sport leert is „geven en nemen (Van onze correspondent in Sydney) Toen in Rome de Olympische Spelen de aandacht vroegen en de atleten tegen elkaar in het strijd perk traden, begon met de opening van het parlement in Australië een andere meting van krachten, waar aan eveneens een aantal sportlie den deelnemen! Enkelen hunner hebben de Olympische glans zelfs nog om het hoofd hangen. In het steekspel der politici in de arena van de federale hoofdstad Can berra treden namelijk herhaaldelijk volksvertegenwoordigers op, die geen slecht figuur hebben geslagen in de sport-arena cn in feite hun populariteit en hun positie als Kamerlid juist daaraan te danken hebben. Sport speelt een heel grote rol in Australië. Het begint al op school, waar een belangrijke plaats is ingeruimd aan de lichamelijke oefening. En die omvat vrijwel alle takken van sport, van voet bal tot zwemmen en van tennis tot cricket en rugby in dit land, waar sport met een hoofdletter wordt geschreven, hangt een maatschappelijke positie zelfs veelal af van prestaties op het sport veld, zij het voetbal kegelen, cricket of rugby, zwemmen, bowling of wiel- rijden. Wanneer een vooraanstaand man overlijdt,gebeurt het niet zelden, dat zijn maatschappelijke positie met een enkel woord in een herdenkingsarti kel wordt voorbijgegaan, maar in ander halve kolom uitvoerig aandacht wordt geschonken aan de rol, die hij bij zijn leven heeft gespeeld in bowling, cricket, rugby, tennis of golf!! Zelfs in de vak bladen treft men herhaaldelijk herden kingsartikelen aan over leidende indus triëlen, waarin nauwelijks melding wordt gemaakt van hun betekenis in het valj, dat zij uitoefenden of vertegen woordigden, maar waarin een lofzang op hun sportprestaties wordt gegeven. Acht mannen van naam Is het wonder, dat ook in het parle ment de sport vertegenwoordigd is? Is het groter wonder, dat bekende sportfi guren hun verkiezing tot kamerlid voor een belangrijk deel te danken hebben aan hun populariteit op het sportveld en de politieke belijdenis slechts een bijko mende rol speelt? Een enkele politieke partij cn er zijn er slechts vier of vijf is zelfs wel met een sport.figuur als kandidaat naar voren gekomen, daarmee uitsluitend rekenende op diens bekendheid bij het publiek als sportsman, omdat hij op politiek gebied nimmer op de voorgrond was getreden. In het Huis van Afgevaardigden —de Australische Tweede Kamer bevinden zich op z'n minst acht ex-sportlieden van naam. Onder hen zijn twee minis ters (ministers in Australië zijn tevens lid van de Tweede Kamer). Het zijn de 56-jarige Hubert Opperman, die vroeger lauweren heeft geoogst als wielrenner (hij won de gouden beker van Frankrijk in 1928 en is al elf jaar lang lid van de Kamer), en de 52-jarige Athol Townley, voorheen minister van Immigratie, thans minister van Defensie, die op het sport veld naam heeft gemaakt als aanvoer der van een bekend cricket-team in Tas- manië en als rugby-speler in Hobart (hoofdstad van Australië's „appelenei land") ver buiten deze staat bekendheid genoot. Townley is al negen jaar minis- Indrukwekkende reeks Maar in dit Jaar der Olympische Spe len spant de 65-jarige Sir Wilfred Kent Hughes de kroon. Dit lid van de Kamer voor de liberale partij was vier jaar ge leden voorzitter van het organisatie-co mité voor de Olympische Spelen in Mel bourne. Hij nam in 1920 deel aan de MARKTBERICHTEN AALSMEER, 20 september. C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A. POTPLANTEN: grote pot; kleine pot: Adianthum 250-300 2850. Anthurium 300—700 125—220. Aphelandra 1G0—200 6070. Asplenlum 100—120 2535. Aralea 125—145 20—40, Begonia Semp. 60—80 25- 35, Bladbegonia 6075 2535, Cactussen en Vetplanten 150250 1225, Camp. Iso- phylla 150—200 40—60, Croton 150—300 60—80, Cyclamen 300—400 100—170, Cls- bus 150180 3545, Euphorbia Splendens 100—125 35—40, Ficus 200—300 Ge mengde Planten 7585, Hedera Bont 125—175 40—65, ld. Pittsburg 100—120 20- 25. Kalanchoë 40-90, Mnrantha 35-42 Nephrolepis 200350 3035, Primula Ob- conica 100120 35—60. St.-Paulia 40— 60, Phllodendron 250400 ld. Scandens 100—176 30—50, Platvcerium 150—700 85- 175, Sansevleria 200—450 85—160, Scin- dapsus groen 5860. id. bont 8090. Tradescantia 6070 1216. Varens ge mengd 2538, Achimenes 125150 80- 100, Bilbergia 500700 Passiflora 150 200, Thumbergia 2030. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 sept. Groenteveiling: waspeen Al 2.00-3.20, A2 2.10-3.90, BI 1.40-1.80, (alles per kist) bloemkool Al 27.00-44.00, A2 12.00-30.00, BI 16.00-29.00, B2 10.00-19.00 (alles 100 stuks) bospcen (per 100 bos) 22.00- 35.00, prinsessenbonen 52.00-80 00, pronk- bonen 20.00-29.00, snijbonen 29.00-49.00, groene kool 10 00-18.00 andijvie 23.00-24.00 selderie (per 100 bos)) 14 00-16.00, knol- selderle (per 100 stuks) 16.00-22.00. Aanvoeren: waspeen 68.000 kg, waarvan 15.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 18.000 stuks, waarvan 2.000 st. voor export werden verkocht. RIJNSBURG, 20 september. Bloemen veiling Flora. Troschrysanten: Chats- worth 60-65, Soucy 80-85, White Hope 85- 90. Shirley wit 75-80, Shirley crème 85-90. Filmster 85-90. Bountry 75. Horwood 70- 80. Dahlia's: Kochelsee 2.30-3 00, Glorie v. Heemstede 2 80-3 20, Gerrie Hoek 3.00-3.10 Bacchus 3 10-3 40 per 100. Geplozen Chry santen- New Princes 17-18. White Dia mond 25-20. Evelyn Brush 22-23. Day Dream 12-13, Migolle 11-13 per stuk. WOERDEN, 21 september. Kaasmarkt. 105 partijen aangevoerd. Eerste kwaliteit f 2.13-2.21, tweede kwaliteit f 2.05-2.12, ex tra kwaliteit 12.50, Handel redelijk. Olympische Spelen te Antwerpen als hardloper op de 400 meter. Behalve in de atletiek, was hij in zijn jonge dagen ook bekend als lacrosse-speler (lacrosse is een balspel) en als aanvoerder van het ski-team van de universiteit van Oxford omstreeks 1914. Onder de overige sportlieden-kamerle den bevinden zich: een tienkamp-kam pioen: de 45-Jarige dr. Jim Cairns, die in 1938 het kampioenschap tienkamp van de staat Victoria veroverde een bokser: de 39-jarige Tom Uren, kampi oen zwaargewicht van Australië in 1941, een rugby-speleren cricketer: de 38-Ja rige Mac Holten, die aanvoerder ls ge weest van één van Australië's beroemd ste rugby-teams zijn populariteit was zo groot, dat hij ln de verkiezingsstrijd een vlce-luchtmaarschalk versloeg!), een tennisspeler en rugbv-speler: de 37-Jarl- ge Frank Stewart, die naam maakte op het tennisveld en in een serie van 72 rugby-wedstrijden zijn naam tot een be grip maakte voor het Australische sport- minnend publiek; een radio-sportcom- mentator en tennisster: de 34-Jarige Noel Baton, die tenniskampioen is van de goudstad Bendigo in de staat Victoria. Hij is nu rugby- en korfbaltralner. Niet altijd winnen! Ook ln de parlementen der afzonder lijke staten treft men Kamerleden aan, die op het sportveld uitblonken. ZIJ al len zijn van oordeel, dat de door hen beoefende sport hen bijzonder geschikt heeft gemaakt voor de strijd ln de poli tieke arena: „De sport heeft ons geleerd, dat Je niet altijd kunt winnen en dat kritiek, wanneer Je in het openbaar spreekt, net is als kreten van kritiek langs de lijn: je hoort de klanken wel, maar de woorden niet". Er zijn tal van Nederlandse Immi granten, die op de Australische sport velden al naam hebben gemaakt. Ilun namen verschijnen vrijwel elke week ln de Australische pers. Ook zjj horen kre ten van kritiek langs de lijn. Misschien helpt het ook hen om te zijner tijd hun populariteit in dienst te stellen van de politiek en de arena der sporten te ver wisselen voor die van het parlement. Voor Australië is dit geen nieuws, doch voor een Hollands hart een overgang met zwaar gemoed, maar daarom niet verwerpelijk: „Sport", zei een Austra lisch Kamerlid en oud-sportsman, „heeft mü de politiek van geven en nemen ge leerd en het begrip voor m'n medebur gers verruimd". Gespannen verhouding Tunesië-Frankrijk De betrekkingen tussen Tunesië en Frankrijk zijn plotseling opnieuw ge spannen geworden. In Tunisische krin gen te Parijs acht men de spanning zodanig, dat de mogelijkheid van een verbreking der diplomatieke betrekkin gen niet wordt uitgesloten. De Tunesische ambassadeur ln Frank rijk, Habib Bourguiba jr., is door zijn regering teruggeroepen en vertrekt van middag naar Tunis. De spanning is het gevolg van een weigering van generaal Do Gaulle Habib Bourguiba jr. te ontvangen. Laatstge noemde heeft vorige week bij zijn terug keer uit Tunis te kennen gegeven, dat hij een boodschap van de" Tunesische president voor de Franse president bij zich had en een audiëntie bij het Franse staatshoofd had aangevraagd. Vandaag is uit Tunesische bron ver nomen, dat generaal De Gaulle gewei gerd heeft de Tunesische ambussadeur te ontvangen en aan de secretaris-gene raal van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eric de Carbonnel, verzocht had Bourguiba te ontvangen. Kabinet-Ileo blijft nog aan Uit goedingelichic bron wordt verno men dat het kabinet-Ileo aanblijft. Het werkt nauw samen met het door kolonel Moboetoe in het leven geroepen college van commissarissen, dat belast is met de uitvoering van talrijke dringende maat regelen ter normalisering van de toe stand te Leopoldstad. Van zijn kant zal het college zjjn ont werpen voorleggen aan Kasavoeboe en het kabinet-Ileo, opdat dit zich hierover kon uitspreken. Vanzelfsprekend ls dit een uiterst ver warde toestand, die slechts van voorlo pige aard kan zijn, aangezien er gezags conflicten dreigen te rijzen tussen het college en de regering-Ileo. Deze typisch-Afrlkaanse oplossing, be doeld als compromis tussen de verschil lende stromingen welke vooral de prik kelbaarheid van het „Kongolese leger" moet ontzien, zou nochtans ln de ko mende dagen goede resultaten kunnen opleveren. Kasavoeboe hoopt op deze wijze het probleem van Loemoemba's „opstandigheid" te zijnen opzichte te kunnen oplossen en de groeiende ver warring onder de bevolking tot bedaren te brengen. Kasavoeboe heeft president Sekoe Toere van Guinea een brief gezonden, waarin hij de onmiddellijke terugroeping vraagt van de generaal-bevelhebber der Guinese troepen in Kongo, wegens diens partijdige houding. De generaal is ver scheidene dagen geregeld te zien ten huize van Loemoemba, van wie hij de raadgever zou zijn geworden. De kabi netsraad besloot voorts tot uitwijzing van een aantal personen onder wie me vrouw Blouin, hoofd van het protocol der regering-Loemoemba en raadgeefster van Gizenga en Serge Michel, ex-pers- attaché van Loemoemba. Tenslotte nam de raad kennis van de aanhouding van Moezoemboe, voormalig hoofd van Loemoemba's veiligheids dienst, die naar de gevangenis van Loe- zoemde werd overgebracht. Morgen verklaring van prof. De Quay? Over Ned. Nieuw-Guinea (Van onze Haagse redactie) Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, moet ernstig rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, morgenmiddag in de Tweede Ka mer een verklaring zal afleggen naar aanleiding van zijn uitlatingen over een eventuele Internationalisatie van Ned. Nieuw-Guinea. De minister-president zou het initia tief tot deze verklaring hebben genomen, nu er van de zijde van de Kamer geen interpellatie over deze kwestie ls aange vraagd. De verklaring van prof. De Quay zou voorafgaan aan het debat over de bewindsregeling voor Nieuw-Gutnea. De Nederlandse Olympische zwem ploeg zal zaterdagavond a.s. ln het Sportfondsenbad Oost worden gehul digd. Op deze avond ten bate van het Mr. Bierenbroodspotfonds hoopt men de financiële grondslag te leggen voor de komende Internationale wedstrijden. Dit maal zullen namelijk niet alle binnen komende gelden direct de KNZB ten goede komen, maar het bestuur van het fonds, onder voorzitterschap van Jan de Vries, zal zich beraden over de besteding. Indien het nuttig en nodig is bepaalde zwemmersisters) of schoon- springers(sters) meel- internationale routine te laten Opdoen, bijvoorbeeld met het oog op de Europese kampioenschap pen ln 1962 te Leipzig, dan zal dit door het fonds gesubsidieerd worden. Het programma voor zaterdagavond ls dusdanig samengesteld, dat alle Olympi Er was vandaag paardenmarkt in Alphen aan den Rijn. Heeft men in deze gemeente drie jaar achtereen vergeefs naar een paard uitgekeken vanmorgen bestond de aanvoer dan eindelijk uit één paard. Wellicht betekent dit het begin van een nieu we opleving van de Alphense paar denmarkt. Cees Terlouw (op de rug gezien) uit de Ridderbuurt bracht het dier op de markt. Het wilde echter niet erg vlotten met de handel. De vraagprijs bedroeg 6%, zoals dat in de handel wordt ge noemd, doch het bod was 4]/^. Ook al werd er nog zo hard geklapt de eigenaar van het paard wenste voorlopig niets van een prijsver laging weten. De handel op de goederenmarkt in de Oranjestraat vlotte veel beter. Daar vielen weer heel wat ..koop jes" te halen. (Foto Leldsch Dagblad) MINDER VALIDEN KUNNEN OP 3 OKTOBER WEER NAAR DE OPTOCHT De Alg. Ned. Invalidenbond, afdeling Lelden en Omstreken, de organisatie die de belangen behartigd van de minder - vallden van alle gezindten, verzoekt ons mede te delen, dat ook dit jaar zie ken en mlndervallden in de gelegenheid worden gesteld om in de omgeving van de Sociëteit „Mlnerva", de 3 oktober- optocht gade te slaan. Het publiek wordt verzocht zich in verband hiermee, niet op te stellen aan de noordzijde van de Breestraat vanaf de school, Breestraat 80 tot het Belas tingkantoor no. 40. Diegenen, die niet of moeilijk kunnen lopen, kunnen worden afgehaald en weer thuis gebracht, indien zjj dit bij het afhalen der plaatsbewijzen schrif telijk aanvragen. De plaatsbewijzen kun nen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van Invalldlteltsrente, Onge vallenrente, lidmaatschapskaart van de ANIB of van een zusterorganisatie. Het afhalen van de plaatsbewijzen kan geschieden op maandag, 26 september a.s. des avonds van 89 uur. in het gebouw „Ons Centrum", Hooigracht 84 te Leiden. Het secretariaat van de Alg. Ned. In validenbond, is gevestigd, v. d. Duyn- straat 19. Leiden, tel. 21885. VOORSCHOTEN De Jaarlijkse speldjesactie ten bate SS'11™ ■«ïs,wsss: T£f3ïbcstrt)dlng hed nummoft Irilnnon Inflrnmon Dl aCIl O I. OüD.Oi. heeft opge- nummers kunnen uitkomen. Een en ander wordt aangevuld met kunstzwem- en shownummers van de „Bathing Beauties", terwijl „De Meeu wen" onder aanvoerder Rudy van Feg- gelen de strijd aanbindt tegen ons na tionaal waterpolo-team. Er wordt ge speeld volgens de nieuwe FINA spel regels, 4x5 minuten met 3x2 minuten rust. ëulmaud Ir. H. Vos voorzifter Eerste Kamerfractie P. v. H. A. De Eerste-Kamerfractie van de P. v. d. A. heeft als opvolger van mr. J. In 't Veld tot haar voorzitter gekozen Ir. H- Vos. In de plaats van de heet H Ooster- WASSENAAR INGEBRUIKNEMING VAN NIEUWE TUNNEL 1 OKT. Op zaterdag 1 oktober a.s. om 10 uur vjn. zal burgemeester dr. 6. Baron van Wijnbergen de nieuwe tunnel onder de Rijksstraatweg Den Haag—Amsterdam ter hoogte van het dierenpark officieel in gebruik stellen. OEGSTGEEST COLLECTE DIERENBESCHERMING De collecte ten bate van de plaatse lijke afdeling van Dlerenbe.-clierming heeft het prachtige bedrag van f. 915 opgeleverd. VOORSCHOTEN Spel van liefde en toeval Het Nut heeft met de opvoering van Marivaux blijspel „Spel van liefde en toeval", gisteravond in het Cultureel Centrum ongetwijfeld velen plezier ge daan. „Studio" bracht dit luchtige Franse spel met veel vaart voor het voetlicht.. Het viel op dat het decor het op dit kleine toneel uitstekend deed. De aan wezigen de zaal was vrijwel uitver kocht leefden hartelijk mee en toon den zich zéér tevreden met het gebo- dene, getuige het langdurige applaus na elk bedrijf. Voordat het doek voor de eerste maal opging verwelkomde de voorzitter van het Nut, dr. J. F. Sirks, de aanwezigen, in het bijzonder een aantal bestuurs leden van het zuaterdepartement te Leidschendam. Vervolgens deed de voor zitter enkele mededelingen het Nut be treffende. waarvan de meest verheu gende was, dat zeer onlangs het 300ste lid was toegetreden. Ter herinnering aan dit heuglijke feit mocht de heer L. J. van Aken een boeket dahlia't naar huis meenemen. Veld, die lid blijft van de Eerste Kamer heeft als fractievoorzitter bedankt we gens zijn benoeming tot voorzitter van BEURSOYERZICHT Willige stemming AMSTERDAM, 21 september De stemming was vanmiddag voor alle internationale waarden doorelkaar ge nomen „willig" bü kalme handel. Op de scherpe koersdaling van gisteren volgde vandaag voor de aandelen Philips, Aku en Hoogovens een nog scherper koers- herstel. Genoemde fondsen haalden niet alleen de daling van de vorige dag ge heel In, doch kwamen hier zelfs ver boven uit. Dit was ook het geval voor aandelen Kon. Olie. Vonden maandag en dinsdag de ver kopen plaats in een vrfj lege markt, dit was vandaag het geval met de aankopen. Hierbij kwam nog, dat ook Zwitserland en West-Duitsland weer tot aankopen van enkele Nederlandse hoofdfondsen overgingen. Amerika had belangstelling voor Hoogovens. Aan zoveel vraag viel moeilijk te voldoen. Dit kon alleen tegen veel hogere prijzen ten opzichte van de voorgaande slotkoersen. De voorloper van dit krachtige koersherstel op het Dam rak was Wall Street, dat gisteren, na de „zwarte maandag", een herstel te zien gaf. Daarnaast waren de in de miljoe nennota in het vooruitzicht gestelde belastingverlagingen een goede stimulans voor het Damrak. New York had gisteren belangstelling voor Philips, waardoor gisteravond, gedurende het niet-officiële t( efonlsche avondverkeer, de Philips- aandelen reeds aanzienlijk in koers ste gen. Vanmiddag daalde het aandeel Philips van 1176 tot 1167 om op circa 1170 de markt te verlaten. SlotprUs gis teren 1105%. Aku's, mede dankzij aankopen voor Westduitse rekening op 494 circa 26 punten hoger. Unilevers verbeterden ruim 20 punten op 800 en Hoogovens, zeer vast, op 852 ruim 50 punten boven de vorige slotkoers. Aandelen Kon Olie liepen op van f. 122,90 tot f. 124,20 doch daalden daarna tot f. 123,50. De slotkoers van gisteren was f. 120. De aandelen no teerden ruim boven pariteit New York. In de scheepvaarthoek bedroegen de koerswinsten circa 3 punten. In de cul tuursector waren certificaten Deli zeer vast op circa f. 173, (gisteren slotprijs f. 164,50). Ook hier was de markt zeer klein en kwamen de kooporders in een vrf) lege markt. Staatsfondsen eerder hoger nu een nieuwe lening kan worden tegemoet gezien groot f. 260 min in plaats van f. 500 min waarop de beurs reeds min of meer had gerekend. In de lokale afdelingen werden hier en daar de zeer forse koersverliezen van gisteren niet onbelangrijk gereduceerd. Ook de bankaandelen vertoonden een zeer goed herstel. WISSELKOERSEN Amsterdam. 21 september Londen 10.60%-10.61%; Montreal 3.87f* -3.87H; Brussel 7.554-7.56%Stockholm 73.05*,2 -73.10%: Milaan 60.72% -80.774; Oslo 52.95%-53 00%Lissabon 13.21%- 13.23*4 New York 3.76%-3.77Parijs 76.91-76.96; Frankfort 90 38%—90 43%: Zürich 87.644-87 59%; Kopenhagen 54 86 -54.91; Wenen 14.57-14 88. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 21 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— huis werd de heer C. W. van Wingerden j 'het college van beroep voor het bedrljfs. tot secretaris gekozen. De heer In 't 1 leven. Herbert de Ribbing doet een poging om de vrede bij de elf dorpen te herstellen Terwijl secretaris-gene raal Hammarskjöld druk doende is met het herstel len van de vrede in Kon go. vertrok een andere Zweedse vredestichter Herbert de Ribbing, naar het Nabije Oosten om te trachten een oplossing te vinden voor de reeds zes jaren durende twist, tus sen Engeland en Saoedi- Arabië. Aanleiding tot het ge schil vormen de elf dor pen van de oase Boerai mi in Zuidoost-Arabië De gehuchten zijn op het ogenblik bezet door troe pen van de onder Britse bescherming staande sul tan van Miskate en Oman en van de sjeik van Aboe Djabi. Saoedi-Arabië maakt echter ook aanspraken op de oase en weigert tot nu toe met de ten tijde van de Suez-crisis verbroken betrekkingen met Enge land te herstellen. In 1955 werden de ell dorpen door de troepen van de twee heersers be zet. Dit was een gevolg van het feit, dat de Brit ten zich in Genève had den onttrokken aan de tussenkomst van een scheidsrechterlijke beslis sing. Zij beschuldigden de Saoedi-Arabische gedele geerde van het omkopen van getuigen. Sinds dat jaar hebben de stammen van Cen traal Oman getracht zelf standig te worden onder leiding van een drieman schap, onder wie een broer van Imam Ghalib In 1956 en 1957 brak er een opstand uit in het land. maar beide keren konden de troepen van de sultan, die door Britse officieren zfjn opgeleid en ook nog onder Britse commandanten optreden, de opstand neerslaan. De laatste keer in 1957 echter met meer moeite, omdat rebellen toen beschikken over moderne automa tische wapens en land mijnen. Nadat de Britten ge vechtswagens en vliegtui- slaagden zij erin die in hun voordeel te doen ein digen. De kwestie Oman is al eens besproken door de Arabische Liga en is zelfs ter sprake gekomen in de Verenigde Naties, maar Engeland verbood een de bat over het geschil. Herbert de Ribbing, die Zweeds ambassadeur is geweest in Madrid, is nu door Hammarskjöld belast met het ontwarren van het grote probleem, dat de kwestie van de elf dorpen en de eisen tot zelfstandigwording van centraal-Oman. samen vormen. Hij heeft vier dagen in Londen doorge bracht waar hu „voorbe reidende" besprekingen heeft gevoerd met de lord zegelbewaarder. Edward Heath, en een lid van het ministerie van Buiten landse Zaken. Ribbing zal eerst ln Cairo leiders van de Omanl (de stammen uit centraal Oman) ont moeten, voordat hij ver gen van de RAF in de der reist naar Riad, de fitrfjd hadden gebracht, Arabische hoofdstad. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100 ft 100ft 100 ft 100ft Ned. '60-1 4% 100ft 100ft 100 ft 100ft 98 98% 95% 95% Grootboek obl. 3% 79%GB Ned '47 3% (3) 94% 94 ft 97 97 94 ft 941* Ned 56 3% 94% 941* Ned '48 3% 87% 87% Ned. bel. cert. 87% Ned. '50 3V4 87! I 871* 89% 891* 89% 8913 Ned. '55-11 3% 92% 92% 90% 90% Ned. doll. ln. 47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 98ftGB 98 ft Ned 62-64 3 99 ft GB 99% Indië *37 3 98 941* 94 ft Ned. grtbk. '46 3 914 Ned. won.b.l. '57 6 109% 1091* Ned. won.b.l. '58 4% 9911 100 ACTIEVE AANDELEN 30 Yt 30% Nat. Handelsbank 187 194% Ned. Handelmy 282 298 109% 109% 148 525 525G.B. AKU 465% 492% Berkel's Patent (v.) 348 GB 357G.B. Calvé Delft cert 758 780GB. Dell MUen (Ver 164% 172.75 Kon Pap v Gelder 310%GB 325G.B. Hoogovens cert 798% 850% Miiller en Co. N.B 400 413G.L. Ned. Kabelfabr 600 GL 640G3. 1105% 1171% 310 316 781 801% Wilton Feyenoord 196 200 Blliton 2de r 410 445 Dordtse Olle gew 573% Kon Olie (f 20 121.60 126.70 idem (50 f. 20.— 119.95 124.45 Holl Amer iyn 144 146 Java China Paket 150 150 K.LM 103 GB 103.10 Kon. Ned. Stmv Mij. 184 188% Kon. Paket Mij 131% 134% Stoomvaart Mij Ned 167 169 Nievelt Goudr eert 140 142 v. Ommeren eert 279 2854 GB Kon Rott Lloyd 147% 152G.B. Ned Scheepv Unie 143% 148% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov - en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 94% 94% idem 48 (3%) 94% R'dam *52-1 (4%) 98% ld. ld. *37 I-n (3%) 94% 94% Z.-Holl and '56 (4%) 98# Bankwezen Vorige 81otkoers koers v heden Bank N. O. -58 (6%) 10411 104% id. N.W1 '52 (4%) 98 Industr. Obligaties Philips Dollarlng -öl 94% 94% Premieleningen A'dam *53 3 101 A'dam *51 I 2% 86% 864 A'dam '56 12%.. 80% 80 A'dam '56 n 2% 89% 89% A'dam '56 IH 2% 89% 89% Eindhoven '54 2% 80% Enschede '54 2% 79% 70 Den Haag '52 1 2% 88 87% Idem II 2% 88 87% R'dam '52 I 2% 89% Idem II 2% 86% 86% Idem '57 2% 98% 98 Utrecht '52 2% 92 Z.-Holl. 1057 2% 93% 943,4 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 232 234 Amst Bank 395 410 HJ3.U. eert233% 235 Rott. Bank 311 338 Twentsche Bank 300 L 305 Industrie Ondernemingen Albert Heyn474 479 Borsumlj 54% go K N Edjnet A-AA 105 Idem prei wd 104% ElectrolasmU 330 L Kon Ned Grofsm 169% 173 Holl Constructie 550 535 Ing bur v. Bouwnljv 263 264 Intematio 150 157 Int. Kunststof! Ind 68 67 Leidse Wolspinnerij 460 523 Rott. Droogdok Mij 640 L 650 Sikkens Groep 890 900 Ver Touwfabrteken 340 L 330 Walvisvaart110 109% Wernink's Betonm 159 159 Van Wijk en Heringa 119% 122 B Zaalberg 117% 125 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. Amerlk. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Oenera) Motore Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 22 47% 45 ft 30% 43 41 Se.d. 76% 54% 66 24% 73 22% 48% 46% 40% 43% 42 76% 53% 67 25 ft 74%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5