Warm welkom voor Boudewijns bruid Vive la Reine Vive le Roi Opgericht 1 maart 1860 Maandag 19 september 1960 Derde blad no. 30155 Koning Boudewijn en zijn bruid Dona Fabiola tussen haar moeder en Prinses Liliane) heeft de genegenheid van de kleine Prinses Maria-Esmeralda verworven. „Vive la Reine. Vive le Roi. Vive la Reine", klonk het zaterdagmorgen om half twaalf uit tientallen kelen in de prachtige tuin rondom het kasteel van Ciergnon in de Belgische provincie Namen. Circa 200 journalisten en persfotografen waren daar op dat moment getuige van een belangrijk gebeu ren: een gelukkig glimlachende koning Boudewijn was ver schenen op de stoep van het 19 de eeuw se, onder koning Leopold de Tweede gebouwde kasteeltje, met aan zijn zijde zijn bekoorlijke bruid, de Spaanse Dona Fabiola de Mora Y Aragon. Beiden lieten zich vriendelijk en gewillig onder schot nemen door een internationaal legertje persfotografen, dat niet moe werd „s'il vous plait, s'il vous plait" te roepen teneinde het verloofde paar in verschillende poses te kunnen vereeuwi gen. De camera's bleven klikken en de filmapparaten snorden dóór toen de Belgische koning, gestoken in een sportief mos groen jasje met grijze pantalon en zijn a.s. bruid, die in een zalmkleurig japonnetje was gekleed, waarover zij een licht blauw vestje droegover het grintpad in de richting van het gazon wandelden, waar enkele ogenblikken later Koning Leopold. Prinses Liliana. de prinsesjes Maria-Christina en Maria-Esmeralda, de moeder van de bruid. Dona Bianca d'Aragon Y Carillo de Albornor en haar oudste broer Gonzalo zich bij hen voegden. De beminnelijke Dona Fabiola ontpopte zich tijdens deze ontmoeting als een eenvoudige persoonlijkheid wie alle pose vreemd is. Zelfs bleek zij aanvankelijk enigszins beduusd voor de geweldige schare publiciteitsmensen, die te harer ere de kilometers lange weg door het golvende landschap was geko men om deze voorstellingin de open lucht rondom het. door weelderig groen van de buitenwereld vrijwel afgesloten „Doornroosje's slot" bij te wonen. 's Konings verloofde wist zich echter verzekerd van de constante zorg van haar a.s. gemaal, die haar voortdurend bij de arm hield en van de genegenheid harer twee jonge schoon zusjes, van wie het prinsesje Maria-Esmeralda haar handje in die van de toekomstige Koningin der Belgen had gelegd. Manden met lelies, anjers en gladiolen sierden de stoep van het Chateau de Ciergnon, dat als een puur-romantisch kasteel, compleet met kantelen en hoektorentjes, is toegerust. De leden van de Belgische Koninklijke Familie, in het kasteel van Ciergnon bijeen: (v.l.n.r.): Koning Boudewijn, de moeder van Dona Fabiola met vóór haar Prinses Maria-Esmeralda. Dona Fabiola, Prinses Liliane. Don Gonzalo, broeder van de bruid. Prinses Maria- Christina en Koning Leopold.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5