Koos de Jong verovert voor elfde maal titel in eenmanszwaardboten Ben Verhagen bevestigt kracht IN ROES IJLEN SPURS VAN ENE ZEGE NAAR ANDERE A.V. Holland-junioren breken liet Zuidliollands record 4 x 800 m. Machtsvertoon van Jan Hugens in tijdrit Biniiingeii-Boncourt MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 Nationale seilkampioenschappen (Van onze zeilmedewerker) In twaalf klassen werd op de Westeinder plassen de laatste serie van drie wedstrijden gevaren lichtweerwedstrijden dus, zoals wij bij een zwakke n.o. wind. Echte die in dit seizoen haast zonder uit zondering meemaakten. In een aantal klassen was er totaal geen spanning meer, omdat het al vast stond wie de kampioen zou worden. Maar in de Regenbogen, Valken en Draken was er wel degelijk een element van strijd omdat hier nog in de laatste twee races een aantal mogelijkheden was. Dit was ook het geval in de 16 M2 klasse. De zeilers uit deze populaire klas se, die steeds meer enthousiasten aan trekt, hadden bovendien het gevoel, dat zij voor de tibune voeren, want op een rondvaartboot volgden de leden van de 16 M2 organisatie de races op de voet. Koos de Jong leverde wederom in de Finnjollen een goede prestatie. Een tweede en een eerste plaats in de vierde en de vijfde wedstrijd brachten hem totaal 4242 p. op, waarmee hij kampioen was. Een zesde race was toen niet meer nodig. Hans Willems was zijn naaste concurrent met 3016 p. De Jong is hier door voor de elfde maal landskampioen in de eenmanszwaardboten geworden. Verder prolongeerde ook Bart Kraan zijn titel in de 12 M2 Sharpies. Hij had daarbij in iedere race als voornaamste tegenstander te maken met Jan van Staveren, die zich echter telkenmale met een tweede plaats moest laten afblazen. Kraan kampioen met 3782 p. tegen Van Staveren 2881. Prestige De man die ons zelfprestige tijdens de Olympische Spelen nog enigzins recht deed ervaren, Ben Verhagen, bevestigde zijn kracht door het landskampioen schap op een wel zeer verdiende wijze in de wacht te slepen. Zijn varen was zeer tactisch, vooral in de kruisrakken, waar hij keer op keer zijn positie wist te consolideren. Jan Jongkind werd in het klassement tweede met 3695 p. Ver hagen die met J. Kunst als bemanning voer, bracht het tot 5473 p. In de Pampusklasse ging de strijd om de eindzege in de laatste races tussen M. Blok. G. Biesot en O. P. Besseling. Deze laatste viel af, doordat hij van de ochtendrace door protest van J. B. Ree der werd uitgesloten. Biesot vocht fana tiek om zijn kampioenschap te prolon geren, waarin hij echter niet slaagde, want Martin Blok bracht het tot 4903 p. tegen Biesot 4301. Een protest gaf een keer aan de zaken in de 12 Voetsjollen. P. Bulters werd voor de groene tafel uitgesloten door een protest van F. L. Plantenga. Deze laatste deed hiermee icoede zaken, want dit gaf hem de be- llissende puntenvoorsprong namelijk 4631 tegen Bulters 4455. Gesprek van de dag Bouw van Wyk de Vrijheidszeiler, die zich in 1959 door beslissing van het wedstrydcomité het kampioenschap zag ontgaan, en die nu een klasse apart was, was toch weer het gesprek van de dag. Allereerst kreeg hij de mededeling, dat er bezwaar was tegen zijn mastcon- structie. Dit werd neergelegd in een pro test, dat door de wedstrijdcommissie naar een hogere instantie verwezen werd. Bovendien was hij in de vijfde race zo sportief om niet te finishen, toen Druk internationaal turnprogramma De Nederlandse turnsters en turners wacht een druk programma. De dames zullen zaterdag 24 september in Kapelle Zeeland) tegen België uitkomen. De heren ontmoeten een week later hun Belgische collega's in Brussel. Eind ok tober vertrekken de heren naar Oosten rijk, waar in een nog aan te wijzen plaats een landenwedstryd tegen Oos tenrijk wordt gehouden. Voor de dames staat in de nabije toekomst een landen- wedstrijd tegen West-Duitsland op het programma. Samen met Van Galen zal de Duitse trainer Hardy Frenger in het komende ?aar het Nederlandse heren keurkorps gaan trainen. De dames blijven onder leiding van mej. Annie Fieseler, terwijl Rie Geen-Zwart de leiding van het meis jes keurkorps krijgt. De kopgroep van de FD-klasse tijdens de nationale zeilkampioen- schappen op de Westeinder. hij bemerkte, dat zijn vrouw, die de wedstrijd volgde met haar motorboot, 'n een van zijn tegenstanders gehinderd en aangevaren had. Vanzelfsprekend zon der opzet, maar Van Wjjk voer niet door de finish. Toch zal Van Wijk moei lijk het kampioenschap ontzegd kunnen worden. Hij behaalde 6075 p. Zijn op volger in het klassement was de voor treffelijk zeilende H. Korswagen die vrij wel steeds als tweede eindigde. De Valkenzege ging na een enerve rende 6de wedstrijd zeer verdiend naar Jan de Wilde, die met 4543 p. eindigde voor ir. H. F. Zuiderbaan 4020 p. Jan Bier won de beslissende zesde wedstrijd in de Draken en zijn protest tegen A. Warners, dat toegewezen werd, bracht hem het landskampioenschap met 4242 p. Warners bracht het tot 4070 p. Na de vijfde wedstrijd in de Regenbogen die gewonnen werd door John Hofland was de situatie zo, dat behoudens uitspraak in een aantal lopende protesten Cor Kist en J. Alberda met een gelijk aantal punten de eindstrijd op zouden nemen. Kist werd vijfde in de 6de race en Alberda 9de. Kist dus kampioen met 3932 p. tegen Alberda 3728 p. Eenzelfde kwestie was er in de 16 M2 klasse, waar het ging tussen W. Spaargaren en Joop Bodegraven. Spaargaren stond er even wel beter voor en hoewel de wedstrijd gewonnen werd door Jan Blonk met op de tweede plaats Bodegraven en op de vijfde plaats Spaargaren, was dit toch voldoende om de weegschaal in het voor deel van de Aalsmeerder te doen door slaan. W. Spaargaren dus 16 M2 kam pioen 1960 met 4908 p. Bodegraven ein digde op 4597 p. De Leidenaar Sjirk Haaksma moest na felle gevechten zijn Olympiajollen- titel afstaan aan Bert Tournier die 5108 p. bij elkaar zeilde, Haaksma bracht het tot 4627 p. Eminent In de Sternklasse ten slotte zegevierde volkomen verdiend een eminent zeilende F. Loozer. Een jonge zeiler, die in een fraaie vloeiende stijl zijn jacht volkomen beheerst, en geen fouten maakt. In elke wedstrijd wist hij naar de eerste plaats te varen meestal na een stryd met mevr. K. Verkade- v. d. Stadt. Een nieuwe Stemkampioen dus met een groot over wicht in zijn klasse, hetgeen tot uiting komt in de punten: Loozer kreeg 4404 p. en mevr. Verkade slechts 2848. hbis shag - wat 'n shag de haltzware shag om nooit te vergeten. Voetbal in Engeland „Winnen, winnen en nog eens winnen", die eentonige melodie heeft zich vastgezet in de hoofden van de elf spelers, die tezamen het eerste elftal van Tottenham Hot spur vormen. In een roes ijlen de Londenaren van de ene overwin ning naar de andere, en nog steeds is de kater niet gekomen Zaterdag ondervond Leicester City, dat Tottenham in de huidige vorm eenvou dig onstuitbaar is en al wisten de man nen uit de fabrieksstad de nederlaag tot 12 te beperken, het betekende toch, dat Tottenham Hotspur de negende achter eenvolgende zege behaalde en daarmee een twaalf jaar oud record evenaarde. Totnutoe was het alleen de tweede- divisieclub Huil City gelukt in 1948 aan het begin van het seizoen negen wed strijden lang een score van 100 procent te maken. SIZO zette 20 achterstand in 53 overwinning om De SIZO-achterhoede had in de ont moeting tegen Robaver blijkbaar eerst enige tijd nodig om zich in te spelen. Toen dat na een kwartiertje dan ook was gebeurd, keken de Hillegommers tegen een 02 achterstand aan. Het duurde niet lang of rechtsbinnen Van der Plas maakte een begin met het wegwerken van deze achterstand. Een goede combinatie in de voorhoede werkte hij op de juiste wijze af: 12. Nog voor de thee drukte de bijzonder goed op dreef zijnde rechtsbuiten Klinkenberg de gelijkmaker tegen het Amsterdamse net. In de tweede helft pakte SIZO de zaken direct goed aan. Het Robaver-doel kwam onder zware druk te staan. Na een snelle rush kwam Klinkenberg in goede schietpositie en zijn tweede doel punt in deze wedstrijd werd een feit: 32. Tien minuten later kopte Been een voorzet van rechts fraai in 42. Even kwam deze voorsprong in gevaar, toen de gasten een foutje in de achterhoede van de Hillegommers afstraften: 43. Maar met een uitstekend doelpunt stelde Klinkenberg de SlZO-zege veilig. De vol tooiing van zijn hattrick was de kroon op het uitstekende werk, dat de actieve rechtsbuiten had verricht. Regionale ivedstrijden in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) Hans Peen, Jan Brandt, Joop van Leeuwen en Kees Linschoten, vier snelle junioren van A.V. „Holland" zijn zaterdag in hun opzet ge slaagd! Tijdens de regionale wedstrijden van hun vereniging op de sintel- baan in De Leidse Hout noteerden zij voor de estafette 4 x 800 meter de opmerkelijke tijd van 8.26.4. Van het Zuidhollands record, dat de oranjebroeken vorig jaar op 8.46.5 brachten, stond niets meer overeind. Een verbetering dus van eventjes 20.1 sec.! Het moet eigenlijk veel sneller kun nen, want deze vier knapen liepen ge- middei 2.06.6 en zij hebben beslist betere tijden in de benen zitten; zeer zeker als hun enige tegenstand geboden wordt. Die ontbrak zaterdag echter ten enen male. René van de Water: 5.69 m. Nog zien wij zes jaar geleden de WIK- atleet, toen junior C. Hans van de Vuurst de Vries 5.64 m vèr springen. Voor uw atletiekmedewerker was dat in die tijd een onbereikbare afstand. Het was dan ook een Leids record. Eindelijk is nu René van de Water (AV „Holland") erin geslaagd om de WIK'er van zijn reeds wankelende troon te stoten, en hij deed dat met precies 5 centimeter. Piet Selier (Holland) heeft de uitste kende conditie, waarin hij voor zijn ver trek naar Rome verkeerde, kennelijk op de zonnige tribunes van het Olympisch Stadion laten liggen. Het ging op de 800 m heren A tenminste niet. zoals we dat van hem gewend zijn. Junior Gijs de Bode (DCV-Dordrecht) wist hem dan ook op de laatste meter? de rug toe te keren Tijden; 1.59.1 en 1.59.5. Binnenkort verliest de Leidse atletiek een van haar sterkste troeven voor de toekomst, kogelstoter-sprinter Leo van Vuuren, die eind oktober naar Nieuw- Zeeland emigreert De laatste tijd schie ten zijn prestaties met grote sprongen vooruit. De Leidse recordhouder kogel stoten <B junioren) maakt zaterdag een enorme sprong in de lucht, toen het meetlint na één van zijn laatste worpen 14.18 m aanwees. Nog nimmer was de 5 Het meest opvallende in de Londense ploeg is de voorhoede, waaraan vorig jaar ruim een miljoen ten koste werd ge legd. Een miljoen dat nu zijn vruchten afwerpt. Want terwijl de achterhoede ge middeld een doelpunt per wedstrijd doorlaat, scoort de aanvalslinie er twee of drie. De man die het grootste aandeel in deze produktie heeft is midvoor Bob Smith, die tegen Leicester ook de beide treffers scoorde. Op de naaste concurrentie zijn de Spurs nu drie punten uitgelopen, aange zien Sheffield Wednesday tegen Preston North End met 22 gelijkspeelde. Shef field Wednesday heeft nu 15 punten en op de derde plaats volgen met een totaal van 12 punten Wolverhampton Wande rers, Burnley en Everton. De hoogste score van de dag kwam te staan op naam van Arsenal, dat met een geheel gewijzigde voorhoede het pas ge promoveerde Newcastle United met 5-0 versloeg. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalNewcastle United 50: Aston VillaManchester United 31; Bolton WanderersEverton 3-4: BurnleyBir mingham City 21FulhamChelsea 32; Leicester CityTottenham Hot spur 12; Manchester CityCardiff Ci ty 42; Nottingham Forest-West Brom- wich Albion 1—2: Preston North End Sheffield Wednesday 22; West Ham UnitedBlackpool 33; Wolverhampton WanderersBlackburn Rovers 00. ATLETIEK Verkeerd toerental Er is zondag tijdens de clubkampioen schappen van Nederland ook nog een Nederlands kampioen uit de bus geko men, namelijk de kleine Amsterdammer Jan Keesom, die overtuigend lopend zonder enige tegenstand hij lapte alle tegenstrevers een of meer ronden de titel op de 10 km greep. Op Jan Keesom na. had deze strijd waaraan slechts vijf van de tien ingeschreven atleten deel namen iets weg van een op een verkeerd toerental draaiende grammofoonplaat. Er zat geen muziek in en het tempo waarin gelopen werd doet het ergste voor de lange afstand in Nederland ver moeden. kilo kogel over de 14 meter grens neer- gesmakt. Nog juist een verbetering van zijn eigen Leidse record? Hoogstwaar schijnlijk niet. want bij het scheiden van de markt leerde Leo van Vuuren de weegschaal kennen...". Toen namelijk de kogel van de Sport stichting na afloop van de wedstrijd gewogen werd. bleek deze te licht... Er is nog een klein kansje voor Leo, als in de loop van deze week blijkt, dat ook de weegschaal niet deugde... De fout ligt bij de wedstrijdleider. Waarom het ma teriaal niet vóór de wedstrijd gewogen, in plaats van na afloop Van Vuuren maakte zich toen bij de finale 80 meter zó kwaad, dat niemand hem kon houden: 9.6 sec. Van Heek: nu ook over de horden. Voetballen, volleyballen, zwemmen en j atletiek: Jan van Heek won met alleen 1 het kogelstoten heren C 12.46 m maar hij kwam, zag en overwon voor de eerste maal. Ook op een hordennum- mer: 200 m in 27.6 sec, twee-tiende snel ler dan de A-atleten! Uitslagen: 200 m. horden A: 1. v. d. Pol (Tempo) 27.8; 2. Carel van Venetiën (Holl.) 28.5. 600 m, jun. B: 1. Duvvestein (S. en L.) I.30 7: 2. Weverling (Sparta) 1.30.7; 3 van Garderen (GAC) 1.30.7 80 m. meisjes B: 1. Henny Pauw (Sport) 11.2; 2. Weerdenburg (Meeu wen) 11.2. 200 m jun. A: 1. Van Crughten (LDA) 22.8: 2. Korstens (LDA) 229. 800 m heren B: 1. Bosman (LDA) 2.017; 2. Rein Verkade (AAV '36) 2.2 3. 60 m, meisjes C: 1. Van Beek (MSV) 8,4; 2. Hakkoer (Meeuwen) 8.5. 3000 m. heren A; 1. Piet de Haas (Holl.) 836.4 (pers. ree.): 2. Bertus Velthoven (Metro) 848.6. 3000 m. heren C: 1. Verkerk (AAV '36) 2 H. Kraan (Bat). Technische nummers. Kogel heren B: Rob Pommée (Holl.) 12.39 m: 2. Teun van Opiinen (Holl.) II.84 m. Polshoog heren A: 1. Rinus van Es (Holl.) 3.40 m. Discus dames C: 1. Bruyns (DEM) 30 54 2. Wil van Leeuwen (S. en L.) 28 07 m. Hoog jun. A; 1. Piet van de Haak (Holl.) 1.64 m: 2. Ederveen (AAV *36) 1 59 m Ver. heren C: 1. v. d. Meent (AAV '36) 6.22 ra (junior!) Hoog heren A: 1. Pommée (Holl.) 1.69 meter.. TYBB was over alle linies sterker, maar won tocli benauwd (Van onze correspondent) Een over alle linies beter spelend TYBB heeft niettemin met veel moeite bij Foreholte slechts een 12 overwin ning kunnen behalen. Een resultaat, waarmee de Haarlemmers dubbel en dwars tevreden zullen zijn, want de Voorhouters waren kennelijk in het veld gekomen om hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Een buitengewoon talrijk publiek heeft van een snelle sportieve strijd ge noten, waarbij de gasten vrijwel voort durend in het offensief waren. Na een wat aarzelend begin namen de gasten het spel in handen en de goed op dreef zijnde Foreholte-defensie kreeg handen vol werk. Dat de score in de eerste helft tot één treffer beperkt bleef, danken de Voorhouters voornamelijk aan het uitstekende werk van spil Piet van Dijk en doelman Dik van Dijk. Toch konden ook zij niet verhinderen, dat midden in de eerste helft de midvoor met de bal aan zijn schoen door de Voorhoutse verdediging liep en doelman Van Dijk tot de gang naar het net dwong: 01. Aan de andere kant probeerde de Foreholte-voorhoede het met enkele verre schoten, die echter op de juiste wijze door de Haarlemse doelman wer den verwerkt. Ook in de tweede helft was het steeds weer TYBB, dat de toon aangaf. Keer op keer verkeerde het Foreholte doel in groot gevaar, maar steeds weer wist men een doelpunt te voorkomen. De thuisclub moest zich dan ook in hoofdzaak tot snelle uitvallen bepalen, die door te ge ringe steun van de kanthalfs steeds op niets uitliepen. Vijf minuten voor het einde vergrootte de Haarlemse rechts binnen de voorsprong tot 02. Dit doelpunt was blijkbaar het teken voor Foreholte om alles op alles te zet ten. En zowaar J. van Wouw had met een afstandsschot geluk: 12. In de laatste minuut zag Mart van Dijk nog een hard door hem ingeschoten bal van de paal terug het veld in ketsen. Alphia tegen RKAVV al beter op dreef (Van onze correspondent) De kleine 21 nederlaag tegen RKAVV biedt Alphia al betere perspectieven dan de 82 afstraffing van de vorige week. De opstelling was enigszins gewijzigd. Kees van Laar fungeerde als spil en Thomasse was naar de linkshalfplaats j verhuisd. Het begin was hoopvol, want na een kwartier spelen zond de mee naar voren j gekomen rechtshalf Henk Keizer een hard en laag schot in, waarop de i RKAVV-doelman te laat reageerde: I 01. De thuisclub reageerde fel. Ver woede pogingen werden in het werk ge steld om de achterstand weg te werken. De hardwerkende Alphia-achterhoede kon de stand evenwél tot de rust blank houden. De rust had de gastheren kennelijk goed gedaan, want vrij spoedig na de hervatting kon Rietveld naar het net, toen de bal onverwacht uit een opeen hoping van spelers werd ingeschoten: 11. Alphia bleef ook hierna goed vol houden. maar de hoop op een gelijkspel werd wreed de bodem ingeslagen, toen doelman Rietveld bij een van rechts genomen hoekschop, het leer in eigen doel werkte: 21. Ondanks vertwijfelde aanvallen van Alphia om de balans in evenwicht te brengen, kwam er in de stand geen wij ziging meer. SCHAKEN Leidenaren schaakten in Amersfoort Vier Leidse schakers hebben zaterdag deelgenomen aan het open snelschaak- kampioenschap van Amersfoort. Het i programma behelsde vijftien ronden: j na de negende ronde vond een selectie j I plaats, waarbij de spelers met tenminste zes punten in de A-categorie, waarin het I kampioenschap op het spel stond, en de rest in de B_ of C-categorie geplaatst werden. Er waren ongeveer 130 deelne- 1 mers. M. D. Etmans was zeer goed op dreef en eindigde met 10 pnt uit 15 par tijen op de gedeelde vijfde plaats in de I A-categorie. R. A G. de Graaff en C. H. v. d. Bosch, die zich op het nippertje Winst voor Alphen in Rijnstreek derby (Van onze correspondent) Wist Bodegraven het vorig seizoen de eerste overwinning in de competitie te behalen in de Rijnstreekderby tegen AI. phen, ditmaal waren de rollen omge keerd. Het nog ongeslagen Bodegraven moest in deze spannende ontmoeting het hoofd buigen voor Alphen, dat nog geen punt bezat. In het veld ontliepen de krachten elkaar niet zo heel veel. Mis schien besteedde Alphen een tikje meer aandacht aan de opbouw van het spel en het plaatsen van de bal.. Na een serie goede aanvallen kreeg Wim Boon in de twintigste minuut uit een voorzet van Bon Zaal de bal goed toe gespeeld en keihard knalde hij het leder langs de Bodegraven-doelman: 10. Maar Bodegraven wist door open aanvallen het spel te verplaatsen en nu moest de Alphen-achterhoede alle zei len bijzetten om doelpunten te voorko men. Toen de roodzwarte verdedigers echter kort voor de pauze Goudkuil even de kans gaven zich vrij te spelen, kon doelman Proost toch naar het net. In de 11 stand kwam voor rust geen wijzi ging meer. In de tweede helft werd de strijd er wel harder, maar niet fraaier op. Scheidsrechter K. van Boven hield de teugels echter strak in handen. Inmid dels had Goudkuil zich laten vervangen door Voordouw. Het eerste half uur na de thee was voor Bodegraven, maar het doelpunt waar iedereen op zat te wach ten. viel aan de andere kant. Wim Boon wist de bal uit een door Henk Hagen af gegeven voorzet keurig onder controle te krijgen. En voor de tweede maal trilde het net achter de Bodegraven- doelman: 2—1. Vijf minuten later was het weer raak. Henk Hagen bezorgde zijn club een 31 voorsprong. Toen Boele tien minuten voor het einde de achter stand tot 3—2 verkleinde kwam de spanning terug. Maar de talrijke toe schouwers bleven tevergeefs wachten op een zesde doelpunt. „Bluebird" geheel vernield Campbell moet een jaar wachten Donald Campbell, de Brit die vrij- dag bij Bonneville werd gewond bij zijn poging het ivereldsnelheidsre- cord te land te verbeteren, heeft za terdag het ziekenhuis al mogen ver laten. Zijn verwondingen blijken, dank zij de genomen veiligheids maatregelen, van lichte aard te zijn. Toch zal Campbell dit jaar zijn re cordpogingen niet kunnen voortzet ten. De „Bluebird", ivaarin een bedrag van ruim 15 miljoen gulden is ge ïnvesteerd, blijkt namelijk geheel vernield te zijn. Campbell zelf, die de wagen nog j niet heeft gezien, blijft echter opti mist. „Laat de jongens de Bluebird snél weer in orde brengen, dan kan ik nog eenmaal proberen het record van Cobb te verbeterenwaren zijn eerste woorden toen hij van de schrik bekomen ivas. De naaste me dewerkers van de Brit hébben echter direct al vastgesteld dat aan repare ren van de wagen niet valt te den ken. Aangezien de zoutvlakten bij Salt Lake City slechts in het najaar ge schikt zijn voor recordpogingen zal het legendarische record van John Cobb, die op 14 sept. 1947 op de zout vlakten tot een snelheid van 634.261 km. per uur kwam, tenminste nog één jaar stand houden. voor de A-categorie geplaatst hadden, eindigden beiden op iVz punt. J. J. Piket slaagde er niet in zich voor de A-cate gorie te plaatsen en eindigde in de B- categorie met 8V2 pnt. De eindstand aan de top was: 1. H. van Oosterom 13 pnt (de verrassing van het seizoen!); 2. K. Langeweg 12J/2 pnt; 3/4. Wilmink. T. de Ruiter 11 pnt; 5, 6, 7, 8 en 9. M. D. Etmans, J. J. van Oosterwijk Bruijn, D. F. de Lange, dr. K M. Bergsma, van Santen 10 pnt; 10. van Perlo 9V£ pnt: 11. mr. Ed. Spanjaard 9 pnt; 12. H. Brede- wout 8'A pnt. AN KEESOM Uitslag; 1. J Keesom (AV '23) 31.44.-; 2. G. Rewijk (Bataven) 33.28.4; 3. J. Maaskant (DOS) 35.55.3; 4. S. Schaap (Zaanland) 36.34.3; 5. A. Bouwens (Dy namo) 38.03.8. Het Noorse nationale voetbalelftal heeft een verrassende overwinning met 31 (rust 21) behaald op Zweden in een voor 27.000 toeschouwers in het Bis- Ietstadion te Oslo gespeelde wedstrijd. De Limburgse wielrenner Jan Hugens heeft zaterdag in Zwitserland de inter nationale tijdrit BinningenBoncourt over een afstand van 88 km gewonnen. Hij reed het parkoers waarin was opge nomen de beklimming van de Col des Rangiers (856 m.) met een gemiddelde van 41.220 km uur, waarmee hij 6 minuten 35 seconden heneden het record van de Zwitser Fritz Gallati bleef, die in 1958 2.14.40 noteerde. De Nederlandse amateur nam van het begin af een voorsprong op de overige coureurs. Na 43 km was hij 39 seconden sneller dan Gerard Wesseling, die toen de tweede plaats bezette. Op de top van de Col des Rangiers (na 57.5 km.) lag Hugens 2 minuten voor op de Belg Willy Monti en bij aankomst te Boncourt was hy bijna vier minuten sneller dan num mer twee, de Liechtensteiner Adolphe Heeb, die in het tweede gedeelte van de rit naar voren was gekomen. Hugens haalde tijdens zijn solo niel minder dan zeven renners in, de laatste van hen was 14 minuten voor hem ge start. Gerard Wesseling zakte op het laatste gedeelte van het parkoers wat terug en eindigde als zesde. De uitslag was: 1. Jan Hugens de 88 km in 2.08.05 (gem. snelheid 41.220 km/uur); 2. Adolphe Heeb (Liechtenstein) 2.12.03; 3 Willy Monti (België) 2.12.07; 4. Bryan Wiltscher (G.-B.i 2.12.44; 5. Erwin Jaisl (Zwits.) 2.12.49; 6. Gerard Wesseling (Ned.) 2.12.54; 32. Nol Hendricks (Ned.) 2.22.34; 38. Henk Nijdam (Ned.) 2.24.35.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 18