Katwijk boekte eerste nederlaag, RCL en VWS blijven winnen Rijnsburgse Boys verloor verdiend maar helemaal goed zat liet niet Defensiefbuten werden Quiek Boys noodlottig Leiden, GWS en Oegstgeest kwamen niet binnen de lijnen Let op dit raambiljet als u betere vakkleding wilt kopen. Zwak spelend Ter Leede kansloos door Hoogvliet verslagen (0-3) Zwart Wit speelde in het eerste kwartier een klasse beter mannelijke adm. kracht M MAANDAG 19 SEPTEMBER 1960 Rond de vierdeklassers Zaterdagvoetbal (III) (Van een onzer verslaggevers) De terreinen van Semper Altius en Die Haghe in Den Haag en Jodan Boys (Gouda) hadden zich kennelijk in de paar zomerse dagen van afgelopen week niet voldoende kunnen herstellen. Toen dan ook van vrijdag op zaterdag opnieuw Pluvius in actie kwam betekende dit de druppel die de emmer in dit geval de grasmat deed overlopen. De betreffende consuls zeiden dus: onbespeelbaar. Zo hadden Leiden, GWS en Oegstgeest nu reeds vrijaf en dat, terwijl het seizoen nog maar drie weken op gang is. Van geen ophouden In ons wekelijks vervolgverhaal over de verrichtingen van de vierdeklassers in het zaterdagvoetbal legden wjj vorige week de nadruk op de verrichtingen van het Haagse JAC in de 4e-kl. B. (Uit 2 wedstrijden een doelgemiddelde van 14 tegen 2). Het woord „kampioenspreten dent" slipte ons reeds uit de pen. De wijze waarop de Hagenaars óók nu weer doorgingen met het scoren van doelpun ten (50 tegen DEVJO) doet vermoeden dat de doelpuntenhonger nog niet gestild is. Voorlopig gaat JAC alléén op kop. De wijze waarop liegt er niet om en het vi sitekaartje met 19 treffers in drie wed strijden is voor de komende tegenstan ders nu niet bepaald een opwekkend vooruitzicht. Of wellicht een stimulans om er eens extra aan te trekken? Op de goede weg Blijven we nog even in de 4e-klasse B, dan valt wederom VWS op. Het herstel van vorige week zette zich voort en dit maal brachten de ..wolmensen" de lasti ge uitwedstrijd tegen DSO in Zoeter- meer met 34 tot een goed eind. Gevolg de blauwwitten zijn in de kopgroep aan geland. Dit is óók het geval met Spirit, dat op het héél slechte veldje in Oude- kerk a. d. IJssel met niet minder dan 6-1 zegevierde over De Lier. Overigens let eens op: daar in de klei aan de IJssel gaan héél wat ploegen door de knieën! Prettig samenwerken Voor Oegstgeest was het een goede dag. Zélf kwamen de roodgelen niet bin nen de lijnen wegens terreinafkeuring in Gouda, maar debutant DSO verloor van VWS en dit wil zeggen, dat Oegstgeest er ten opzichte van de laatste plaats iets gunstiger voor is komen te staan. Theo retisch althans. In de praktijk kan dit zaterdag a s. gebeuren. Dan nl. staat thuis het duel tegen DSO op het pro gramma. Overigens slaat „die goede dag" ook op een andere gebeurtenis. Dank zij de goe de samenwerking met de vereniging UDO - deze vereniging speelt 's zondags op de velden - en anderzijds de prettige verhouding met B. en W. en Gemeente werken van Oegstgeest, zijn beide ver enigingen een adspirantenveld rijk ge worden. Een stuk weiland achter het veld - aan de Piet Heinlaan - opgeno men in het wegenplan der gemeente, is daartoe tydeljjk van gemeentewege ge schikt gemaakt. (Als voorloper van een definitief sportpark?) Eerste verliespunten In 4 A noteerden wy enkele beslissin gen aan de top. Zo leed Katwijk de eer ste nederlaag (uit tegen Loosduinen met 2—1), waardoor de Westlanders nu al léén op kop gaan. Dit mede door 't eer ste punt verlies (00), dat het Haagse RAS te incasseren kreeg. Notabene tegen debutant Alphen, dat in de twee voor gaande wedstrijden zo teleurstellend uit het veld was gestapt. Ook RCL bleef in de strijd, dank zij een magere 1—2 zege op SVOW. Hier gaat het komende za terdag overigens wél spannen: RCL— Loosduinen, met als inzet het leider schap! Hoe hef ging Het verdienstelijk gelijkspel, dat Al phen op eigen grond (0—0) tegen kop loper RAS behaalde is reeds gememo reerd. Voornamelijk is dit winstpuntje toe te schrijven aan de Leidse politie agent Mooijbroek onder de Alphen-palen die meerdere malen redding bracht als Haagse doelpunten in de lucht hingen. De techniek van RAS. het enthousiasme van de thuisclub, uitstekend defensief spel van Alphen (spil Britsemmer en Mooijbroek), een prima spelende spil Kouwer (ex-Feijenoord) bij de bezoekers - de Alphenmidvoor v. d. Ley kreeg geen schijn van kans! - traden op de voor grond als meest in het oog springende feiten. De Alphenaar Harskamp liet nog 2 kansen - voor leeg doel - onbenut. Voor de rest had iedereen vrede met de 00 eindscore in dit pittige, doch spor tieve duel. Dit ene puntje bracht de andere Rijn streekvertegenwoordiger op de laatste plaats. In de Wetering leed SVOW nl. de derde nederlaag in successie. Ditmaal nam RCL de zege (12) mee naar huis. Midvoor Luik (weer hersteld) zorgde voor het eerste vuurwerk doch zijn schot spatte op de deklat van het SVOW-doel uiteen. Midvoor Steensel deed even lateV hetzelfde bij een actie op de veste van Van Well. De eerste Leiderdorpse tref fer viel zeven minuten vóór de thee: De Lange zag zijn schot in eerste instantie gestopt door doelman Hoegendijkhof. linksbuiten Ossevoort was echter ter piaatse, toen de SVOW-goalie het leer Willy Hoegendijkhoff, de SKOW- doelman, heeft de bal juist voor de voeten van de toesnellende RCL- speler Koreman te pakken kunnen krijgen. Rechts op de foto de SVOW'er Bosch. (Foto Leidsch Dagblad) thuisclub de score in de 15e minuut recht. Daartoe gebruikte Jan v. d. Meer een voorzet waaruit hij de bal al vallend achter Van Well kopte: 11. MET STERKE HAND In de slotfase werd RCL weer wat agressiever - jammer dat de jongelui achter het doel van Hoegendijkhof op minder prettige wijze hun favorieten aanmoedigden, aldus onze correspondent - en het was wederom Ossevoort, die scoorde. Met een hard schot van grote afstand schoot de Leiderdorpse linksbui ten zijn ploeg naar de 12 winst. (Naar wij bij informatie vernamen keurt het RCL-bestuur, dat wij van een en ander op de hoogte brachten, zulk op treden ten zeerste af en zal niet schro men maatregelen te nemen teneinde de jeugd in het vervolg binnen de perken te houden. Verheugend en getuigend van een goed bestuursbeleid!) KLEINE NEDERLAAG De eerste 10 minuten verkenden Loos duinen en Katwijk in het Westland erg zenuwachtig het terrein. Toen scoorde de gebaarde midvoor van de thuisclub - Kuiper - onhoudbaar voor Piet Guyt: 1—0. Bijna was het 2 minuten later weer gelijk, doch linksbinnen v. Rooyen vond de paal op weg naar succes. Een fout in de Loosduinen-defensie (in de 25e minuut) leidde toch tot 11. Het was midvoor Spiering, die dit feit liet re gistreren. De thuisclub kwam vervolgens gevaarlijk opzetten en drie minuten vóór de thee viel de tweede treffer. Rechts achter Jonker probeerde zich nl. te her stellen - men bleef staan voor offside van linksbuiten Molenkamp - toen de arbiter niet floot en schoot keihard te gen de eigen bovenlat. De terugspringen de bal kwam voor de voeten van Molen kamp en deze bedacht zich niet: 21. Daarna liepen beide ploegen drie kwar tier gelijk op ën neer. Enerzijds de Loos- duinendefensie en anderzijds die van Katwijk - met stopper Verdoes aan het hoofd! - gaven echter geen krimp meer. Verder speelde linksbinnen v. Rooyen een prima wedstrijd en hadden de Kat- wijkers toch wél vrede met de kleine ne derlaag. De Westlandse acties waren meer ..open" van opzet, van Katwijk daarentegen teveel door het midden. ZEVEN DOELPUNTEN Onder uitstekende leiding van arbiter Tuinenburg uit Alphen liep VWS door een kopbal van Jansen en een dito goal van een verdediger van DSO uit tot 02. Tien minuten vóór de rust kwam de thuisclub tot 12 terug, maar even later scoorde, na een mooie aanval, rechtsbinnen De Graaf 13. In de twee de helft bleek Jansen (geblesseerd) ver vangen door junior Spruit. Dit mocht niet hinderen, want al spoedig zorgde v. d. Leek voor een veilige 14 voor sprong. De „wolmensen" stonden op winst en zó kon DSO nog terugkomen. Tot 34 zélfs. Eerst uit een strafschop (wegens een overtreding van Lefeber) en kort vóór de finish door een treffer uit een corner, waaruit de bal verras send achter doelman Ottenhof verdween. Advertentie ARC-zege (0-1) had groter kunnen zijn (Van een onzer verslaggevers) Het weer meespelen van Jaap de Bruijn op de linksbinnenplaats heeft ARC in de wedstrijd tegen Zuidland een goede stimulans gegeven. De roodzwar ten wonnen, zij het met het kleinst mo gelijke verschil: 0—1. De overwinning had echter veel groter kunnen zijn. De kansen, die de ARC-aanvaUers hebben gehad, zijn beslist niet op de vingers van een hand te tellen. Vooral Jaap de Bruijn had nog een periode van inschie ten nodig. Hij scoorde het winnende doelpunt tenslotte zestien minuten voor het einde van de wedstrijd. Reeds in de eerste minuut miste De Bruijn een goede kans en even later beukte een kopbal van Oosterloo de staander. Het zag er allemaal zeer hoop vol voor ARC uit. Doelpunten bleven echter uit. Dat hadden de Zuidlanders in de eerste plaats te danken aan hun jonge voortreffelijke spil Zevenbergen, terwijl doelman Breeman van de thuis club het geluk wel aan zijn zijde had. Aan de andere kant kon de Zuidland- aanval niet erg gevaarlijk worden, zodat de rust met een 0—0 stand inging. Na de hervatting gooiden de Alphenaren er een schepje bovenop. Het doel van de gastheren kwam danig onder druk te staan. Het duurde toch nog bijna een half uur, voordat er een doelpunt viel. Na het missen van enkele goede kansen, omspeelde Jaap de Bruijn spil Zeven bergen en met een strak schot wist hij ook Breeman het nakijken te geven. De laatste tien minuten viel Zuidland on stuimig aan. Zelfs stopper Zevenbergen ging mee naar voren om te proberen de gelijkmaker te forceren. De Alphense defensie onder de bekwame leiding van Krijgsman en Mooij wist echter stand te houden. Wat de Zuidlanders ook pro beerden, de gelijkmaker bleef uit. De Rijnstreekbewoners konden met een al leszins verdiende zege het moeilijk te be spelen terrein verlaten. Onverwachte zege van SSS Ondanks hattrick van Arie v. d. Oever (Van een onzer verslaggevers) „Een bal is rond, maar kan raar rollen"* Iemand maakte deze opmerking na Quick Boys—SSS. Begrijpelijk, want wat niemand had verwacht, was gebeurd, Quick Boys had ge decideerd met 53 van de zwak ker geachte ploeg uit Klaaswaal verloren. Ongetwijfeld een ver diende nederlaag, maar evenmin zal iemand kunnen ontkennen, dat dit verlies geheel aan eigen schuld te wijten was In de eerste fase van de strijd heeft de technisch betere thuisclub het heft vol komen in handen gehad. Maar de mooi ste kansen werden met griezelige non chalance om zeep geholpen. In die pe riode had Quick Boys veel verder moe ten weglopen dan die 20. Arie van den Oever had al diverse kansen gemist of tegen lat en staander zien daveren al vorens hij voor de eerste maal roos trof. Na een klein half uurtje was het weel een dieptepass van Körndorffer, die Arie in staat stelde van grote afstand on houdbaar in de bovenhoek te knallen (20). Maar het was een te schamel re sultaat voor zo'n overwicht. En de wijze waarop de hardwerkende gasten nog voor de thee gebruik maakten van een Ook daar een voorhoedeprobleem (Van een onzer verslaggevers) Het gaat met Ter Leede de verkeerde kant uit! Tot deze zeer pessimistische conclusie moeten we wel komen na de wedstrijd van j.l. zaterdag tegen Sport vereniging Hoogvliet. Niet zozeer de ver diende 30 nederlaag, die de Sassemers te slikken kregen geeft ons aanleiding tot deze uitspraak, maar veel meer het vertoonde spel. De roodgelen, die enkele jaren geleden de gevaarlijkste en schot- vaardigste aanval uit heel West II had den, kunnen nu echt zeggen, dat ze met een voorhoedeprobleem te kampen heb ben. Hoe moet men het anders verkla ren, dat ze volmaakt onmachtig waren om ook maar één doelpunt te maken tegen de toch heus niet groots spelende Hoogvliet-defensie? En toch begon het allemaal zo goed, want in het eerste kwartier speelden de Sassemers goed en aantrekkelijk voet bal, waarin ze diverse goede kansen kre gen. Dat dit nog geen doelpunten ople verde, och wie maakte zich er druk om? Dat zou wel komen, nietwaar? Maar het kwam helemaal niet. Integendeel, de roodgelen gingen steeds zwakker spelen en van de tien ballen, die men te pakken kreeg werd meer dan de helft recht streeks naar een tegenstander geplaatst. Geelzwarten niet content met leiding (Van een onzer verslaggevers In een goed gespeelde wedstrijd heeft Rijnsb. Boys zijn eerste te leurstelling te pakken gekregen in de 2e-klasse. De geelzwarten, die met de beste wil bezield Rotter- damwaarts waren getrokken, kre gen tegen een vooral in het eerste kwartier voortreffelijk spelend Zwart-Wit de pin op de neus. En dat de klap goed aankwam ver helen de Rijnsburgers niet en dat willen we dan, ondanks de neder laag, de grote winst noemen. Want v. d. Sleet en de zijnen zullen daar mee gelijk goed tot het besef zijn gekomen, dat de weg in de hoogste klas lang en zwaar is. Zonder ook maar iets af te doen aan de volkomen verdiende zege van Zwart Wit waren de Rynsburgers bepaald niet content met de leiding van scheidsrech ter Bax, dien ze een uitgesproken voor keur verwijten. Maar of een dergelijke gevoelskwestie aanwijsbaar is staat toch wel erg te bezien. Zoals gezegd begonnen de Rotterdam mers overweldigend en tegen de met veel vaart en nauwkeurigheid uitgevoer de Rotterdamse aanvallen, hadden de geelzwarten geen antwoord. Zwart-Wit speelde in dat eerste kwartier een klasse beter en had doelman Heemskerk zijn doel niet op zo'n uitmuntende wijze ver dedigd, dan had het er donker uitgezien. Nu bleef het bij één doelpunt, dat Jan Nicuwstraten al spoedig maakte met een prachtig hard schot, dat Heemskerk on danks zijn vertwijfelde poging volmaakt kansloos liet. Kletsend hard kwam de bal pas tegen het nylon tot stilstand. Merkwaardig genoeg gingen de Ryns- burgers zich aan dit doelpunt optrekken. Langzamerhand kwam er meer rust in de Rijnsburgse ploeg en toen er een maal een kwartier was gespeeld, was het Rotterdamse offensief geheel tot staan niet onder controle kon krijgen en dit gebracht. Sterker nog. de geelzwarte betekende: 01. Na de thee trok de aanval begon zich kansen te scheppen en uit een van die kansen kreeg rechts buiten Heemskerk de bal in zijn bezit. Zich goed vrijmakend zette hij het leer scherp voor het doel, waar Henk de Mooy al klaar stond om de kans dank baar en gaaf af te ronden tot de gelijk maker. Het bleef tot aan de rust een vrij gelijk opgaande strijd, die beide elftal len kansen bood, maar die toch niet werden benut. Sterker Na rust waren de Rotterdammers wat sterker en toen ze na 10 minuten een vrije schop kregen, luidde die de neder laag van de Boys in. Toegegeven dat de vrije schop gegeven werd voor een si tuatie, die de benadeelde Zwartwitter een regelrechte scoringskans onthield, had scheidsrechter Bax toch beter moe ten opletten. Want Kreft, die de vrije schop nam, liet de bal niet stilliggen en toen had v. d. Pols tegen de verbluft toekijkende Rijnsburgse verdedigers vrij spel om er 21 van te maken. Binnen de vijf minuten viel de genadeslag, toen na een voorzet van links, de bal via de handen van een der aanvallers van de thuisclub, opnieuw voor de voeten van v. d. Pols kwam, die alweer ongehinderd kon inschieten. Het was een geslagen Rijnsb. Boys dat daarna verder speelde en daar ook Zwart-Wit het nu wel ge loofde, was de aardigheid eraf. Wel slaagden de geelzwarten erin, in het laatste deel van de strijd er nog een slot- offensief uit te persen, maar daaraan ontbrak toch de overtuiging om tot een beter resultaat te komen. Vlak voor het laatste fluitsignaal raakte Bleichrodt nog geblesseerd. Geen sterk moreel En dat was al meer dan het toch al niet bijster sterke moreel van de thuisclub kon verdragen. Hoogvliet kwam meer en meer in de aanval en dat er in de eerste helft nog geen doelpunten vielen, was in hoofdzaak te danken aan de weer knap spelende invaller-doelman Heil, die de nog steeds geblesseerde De Vries uiterst betrouwbaar verving. Toch was hij het, die het eerste Hoogvlietdoelpunt op zyn geweten had, want nadat de rust met een 0-0 stand was ingegaan, ging het in de 12e minuut gebeuren. De Hoogvliet voorhoede was doorgebroken en Heil wist niets beters te doen dan Sluimer op de doellijn naast zijn doel beet te pak ken om hem te beletten de bal in het lege doel te schieten. Dat nam de goed leidende scheidsrechter v. d. Toorn van zelfsprekend niet en A. Sluimer schoot de toegestane strafschop daarna hard in 0—1. Niet bewust Ter Leede scheen zich nog in het ge heel niet bewust van de dreigende ge varen en ging rustig door met het ge zapige spelletje. Hoogvliet pakte heel wat harder aan en de withemden kregen na een half uur loon naar werken, toen de geheel vrijstaande midvoor Melissant de hem toegespeelde bal resoluut en kans loos in het Ter Leede-doel knalde.(02) En nog geen 10 minuten later was het lot van de thuisclub definitief bezegeld, toen D. Sluimer met een weloverwogen kopstoot een goede voorzet van zijn rechtsbuiten tot een gaaf derde doelpunt afrondde. (0—3) In de laatste tien mi nuten probeerden de Sassemers nog te redden wat er te redden viel, maar dat was maar Jïitter weinig tegen een Hoog vliet, dat zich triomfator wist en de roodgelen dam ook niet een toestond tot een tegendoelpunt te komen. Neen, Ter Leede, als er iets van de oude glorie gehandhaafd wil blijven, dan zal er uit een heel ander vaatje moeten worden getapt. Advertentie D.M.N. DE MACHINEFABRIEK NOORD WIJKERHOUT N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding Zijn werkzaamheden zullen bestaan uit de berekening der loontarieven, de na calculatie der orders en de fabrieks- planning. Leeftijd van 1724 jaar en in het bezit van tenminste mulo-diploma. Uitvoerige eigenhandig geschreven solli citaties met opgave van verlangd salaris te richten aan de afdeling Personeels zaken, 's-Gravendamseweg 16, Noordwjjkerhout. Roodwitten wonnen met 2-1 Sportlust-doelman stond lange tijd Noordwijkse zege in de weg (Van een onzer verslaggevers) De ontmoeting tussen Sportlust '46 en Noordwijk kan zonder overdrijven de wedstrijd van doel man Sleurink van Sportlust ge noemd worden. Dankzij zijn voor treffelijk verdedigen heeft de Sportlust-aanhang tot twintig mi nuten voor het einde de illusie gekoesterd van een eerste over winning in dit seizoen. Toen echter sloeg het Noord wijkse aanvalskwintet binnen tien minuten tweemaal hard en on barmhartig toe, zodat de eerste zege niet in Woerden bleef, maar naar de badplaats ging. Reeds direct na het beginsignaal nam Noordwijk het heft in handen en werd Sportlust-veste onder zware druk gezet. Met goed opgebouwde aanvallen wisten de rood-witten de -stugge Sportlustde- fensie in het nauw te brengen, maar Sleurink toonde reeds in het begin van de wedstrijd, een doelman uit het goede hout gesneden te zijn. Sportlust, dat met twee invallers aan trad. bepaalde zich tot snelle uitvallen, welke echter nog geen gevaar inhielden, omdat de resoluut ingrijpende Noord- wyk-achterhoede met de verre passes wel raad wist. De Noordwykse aanvallers K. Marijt, D. Heemskerk en J. Haasnoot hadden geen geluk met hun schoten, want na dat zü doelman Sleurink, die vaak ver voor zyn doel opereerde, omspeeld had den, waren het enkele keren paal en lat. die de score blank hielden. Bij verrassing nam Sportlust de lei ding. Na een ongevaarlijke uitval kwam de bal door een misverstand in de Noordwijk-defensie bij rechtsbinnen Blok. die geen moment aarzelde om de fout af te straffen 10. Met deze stand kon men ook gaan theedrinken Na rust begon Noordwijk een fel of fensief, dat aanvankelijk succes scheen te hebben. K. Marijt speelde zich na twee minuten handig door de Sportlust- defensie en schoot buiten bereik van de Woerdense doelman precies tegen de binnenkant van de paal. Maar de Noord- wyk-aanhang had te vroeg gejuicht, want het leer sprong het veld weer in. Nog geen vijf minuten later was het weer Marijt, die door de verdediging heen- gleed, maar voor de tweede maal stond de paal een doelpunt in de weg. De Noordwyk-voorhoede werd bijna moedeloos over zoveel pech. terwijl de hoop in de harten van de Sportlust-aan- hangers steeds groter werd. Temeer daar doelman Sleurink vooral in de tweede helft naar een ongekende hoogte groeide. Na 25 minuten in de tweede helft moest hy toch zwichten. Een hard schot van K. Marijt van korte afstand kon hij niet goed onder controle krijgen, de Noord- wijk-midvoor, die snel was doorgelopen, sprong over hem heen en plaatste de bal in het lege doel (1—1). Noordwijk wilde meer dan een gelijk spel. Aanval na aanval rolde op het hei ligdom van Sleurink af. Tien minuten voor het einde kreeg D. Heemskerk de bal op het middenveld in zijn bezit. Hij passeerde enige spelers en trok toen twee verdedigers mee naar de hoekvlag. Hy zette hard voor en de goed naar binnengekomen linksbuiten S. Barnhoorn nam het leer in volle vlucht ineens op de schoen: (21). Wat Sportlust nog probeerde, het faal de in de pogingen een beter resultaat te bereiken, mede door een gebrek aan schotvaardigheid. fout in de Katwijkse defensie (21) had een waarschuwing moeten zijn. Onbetrouwbaar Want het was inmiddels al diverse malen gebleken, dat de invallers-achter hoede van de thuisclub (V. d. Plas en Blankenmeyer waren geblesseerd, voor wie Viool en Schouten van de partij wa ren» niet zo bijster betrouwbaar werkte. Integendeel. En juist die defensiefouten zijn de Katwijkers tenslotte noodlottig geworden. Tot overmaat van ramp raak te De Hollander onder de lat zijn zeker heid kwijt en deelde de anders zo fleg matieke en rustige Aandewiel in de al gehele misère. Men had eerder gedacht, dat er een middelmatige tweede-klasser aan het werk was inplaats van een landskam pioen! De gasten speelden voor wat ze waard waren d.w.z. technisch beslist minder, maar met een ontembare vecht lust. Dat leverde in de tweede helft snel resultaten op, want door verdedigings- fouten kwamen de gasten spoedig op 2-3. Kostbare fouten dus, maar toen Arie van den Oever met een mooi schot zijn hat trick rond maakte, leek alles nog moge lijk. Weer fout Helaas, het was weer een fout ln de achterhoede, die de gasten een 43- voorsprong bezorgde en toen kon Quick Boys het vurig enthousiasme van SSS niet meer breken. Er kwam wel een flinke serie corners, maar iedere centi meter grond werd verbeten verdedigd, zodat er van serieuze Katwijkse kansen eigenlijk geen sprake meer was, hoewel zelfs Aandewiel het nog even ging pro beren. Dat het tenslotte nog 53 werd, maakte de nederlaag alleen maar wat nadrukkelijker, hoewel deze al ver voor het einde vaststond, omdat de Klaas- waalse gasten de winst grepen, toen deze voor het grijpen lag. Iets wat Quick Boys in het eerste half uur verzuimd had te doen. Dus verloor de thuisclub en werd die geen verlies had behoeven op te le veren. als er wat serieuzer gespeeld was. VOLLEYBAL. Interlandseizoen begint 8 oktober Zaterdag 8 oktober wordt het inter land volleybalseizoen geopend met de wedstrijd Nederland-België (heren) in de Haagse Dierentuin. Het Nederlandse team is nog niet samengesteld. De nationale dames volleybal-ploeg neemt van 2 tot 6 november in Parijs deel aan een vyflandentoernooi. De trainingsploeg voor dit toernooi bestaat uit de volgende speelsters: Ina Hoff (Concordia), Corrie Blyleven en Gerda van Zweeden (RVC), Anneke van Bee- len (Celebes), Gerda Minnema (DES), Tilly Boer en Hettie Kok (Boemerang), Bep den Hoed (ZVC), Lenie Diepstraten en Bep Sonneveld (Sint-Paul), Riet van den Heuvel (Be Fair), Toos Buchner (VC Den Bosch) en Willy Versteeg (Veenendaal). Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal NSWSpijkenisse 1—5 Zwart Wit Rijnsburgse Boys 3—1 Zwaluwen's -Gravenz. SV 1—2 Quick BoysSSS 3—5 Ter LeedeHoogvliet 0—3 's-Gravenz. SV 3 2 1 0 5 4— 2 Zwart Wit 2 2 0 0 4 8— 3 Spijkenisse 3 2 0 1 4 9— 5 Rijnsb. Boys 3 2 0 1 4 6— 5 Hoogvliet 3 1 1 1 3 6— 5 SSS 3 1 1 1 3 7— 6 Quick Boys 3 1 1 1 3 6— 6 Ter Leede 2 1 0 2 2 2— 5 Zwaluwen 2 0 0 2 0 2— 5 NSW 3 0 0 3 0 4—12 3e-KLASSE A Excelsior MHeerjansdam 20 SportlustNoordwijk 12 CSVDOrnas 52 MonsterSHO 13 ZuidlandARC 01 SHO 3 2 10 5 62 Excelsior M 3 2 10 5 5— 2 CSVD 3 2 10 5 8— 4 Heerjansdam 3 2 0 1 4 4— 3 Monster 3 1113 8— 7 Noordwijk 3 1113 4— 4 ARC 3 1113 2— 3 Zuidland 3 10 2 2 4— 5 Sportlust 3 0 0 3 0 2— 5 Ornas 3 0 0 3 0 6—14 4e-KLASSE A AlphenRAS 0—0 afg. 2—1 SVOW—RCL 1—2 Semp. AltiusLeiden afg. Loosduinen 36 Die Haghe 2—2 RAS 35 Leiden 2—1 RCL 35 Alphen 3—1 Katwyk 34 Semp. Altius 2—0 3WS 2—2 SVOW 3—0 4e-KLASSE B 3—2 DSO—VWS 34 Jodan BoysOegstgeest afg. JAC—DEVJO 5—0 SpiritDe Lier 6—1 JAC 36 De Lier 2—2 SHS 2—4 DEVJO 3—2 VWS 34 Jodan Boys 2—1 Spirit 34 Oegstgeest 2—0 Hoekse B. 3—3 DSO 3—0 SV *35 2—2 4e-KLASSE (West 1) 1—0 2—0 AMVJ—ADM 3—3 5—3 Zandv. MeeuwenSVJ 1—5 Kinheim 3—5 VEW 2—2 ADM 3—5 SNL 2—2 SVJ 34 Zandv. M. 3—2 AMVJ 3—3 Lisser Boys 2—1 SIZO 22 Robaver 3—0 Stand in groep J Na de bekerwedstrijden van gisteren luidt de stand in groep J: Excelsior Sparta SHS LFC UVS 0 0 1 0 1 0 0 2 0 3 10— 1 6— 2 4— 3 4—10 3—11

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 16