Holland Festival in Adelaide tot verbreiding van Nederlandse cultuur fey „Blijf stoïcijns kal nu" zegt Lübke in Berlijn Z' 11 rSi AL Ook de A VRO onthulde plannen voor seizoen HOEST UW KIND...? Indrukwekkende manifestatie van immigranten is groot succes gewordendie veel aandacht trok Maar moeilijkheden zijn groot: de afstanden en de financiën Parkeermeters op Schiphol Westduitse president gisteren op feestelijke wijze ingehaald Geert Elfferich en Jan Moraal schrijven strip (zaterdagavond) Opgericht 1 maart I860 Vrijdag 16 september 1960 Derde blad no. 30153 (Van onze correspondent in Sydney) Adelaide, de 500.000 inwoners tellende hoofdstad van de staat Zuid- Australië die mij altijd veel doet denken aan het Haagje, zowel wat inwonertal als aanleg en sfeer betreft is onlangs het centrum ge weest van een „Holland Festival", dat een voorbeeld kan worden voor de Nederlandse gemeenschap in andere delen van Australië om op het gebied van vaderlandse cultuur te tonen wat Nederland waard is. Reeds heeft de voorzitter van de Nederlandse vereniging in Sydney, de heer C. J. van der Hagen, op de dezer dagen gehouden algemene ledenvergadering de gedachte geopperd, dat Sydney ook iets in de geest en de trant kan doen wat het veel kleinere Adelaide reeds heeft gepresteerd. lië" ervan heeft genoten. In Nederland se termen gesproken, zouden we moeten zeggen: Den Haag en Rotterdam hebben van een feest kunnen genieten. Flinke steun aan een kinderziekenhuis Het Holland Festival in Adelaide, waar verscheidene Nederlandse verenigingen gevestigd zijn toneelverenigingen, sportverenigingen, dansgroep, kerkelijke verenigingen (echt Nederlands, zouden we haast zeggen) is mogelijk ge worden doordat al deze groeperingen de handen in een hebben geslagen om dit festival tot een succes te maken. Het was bedoeld om, ter gelegenheid van het feit, dat de emigratie naar Australië 10 jaar geleden op gang is gekomen, uiting te geven aan de dankbaarheid van de Nederlandse immigranten voor wat Australië hun in die periode heeft ge boden: een nieuwe toekomst. De dank baarheid is in klinkende munt omgezet, want de opbrengst van het festival werd ter beschikking gesteld van het in Ade laide bestaande bouwfonds voor de op richting van een kinderziekenhuis. Dit is, uiteraard, een algemeen kinderzie kenhuis niet speciaal voor Neder landse kinderen. Het Holland Festival is eigenlijk ont sproten aan het brein van de heer Tee- kens, ambtenaar van de Nederlandse emigratiedienst te Adelaide, die in een gecombineerde vergadering van de be sturen der verschillende Nederlandse verenigingen het denkbeeld opperde, dat gretig door allen werd aanvaard. Jaap Teekens heeft een reeks van jaren de emigratie gediend, zowel in Sydney als Adelaide. Nederlandse cultuur Door het houden van een „Holland Festival" heeft men twee vliegen in één klap geslagen: medewerking aan een goed doel (kinderziekenhuis) en verbrei ding van de kennis van en over Neder land onder de Australische bevolking. Het feit, dat het grootste dagblad van Zuid-Australië („The Advertiser", met een oplaag van 180.000 exemplaren) het festival versloeg met een vijf-kolomskop: „Hollanders helpen ziekenhuis met Fes tival" is een bewijs, dat de Australische pers er niet gering over dacht. Het festival werd door niemand min der dan de minister-president van de staat Zuid-Australië, Sir Thomas Playford, geopend. Bij de opening waren vele vooraanstaande personen aanwezig, o.w. ook de Nederlandse zaakgelastigde, dr. J. H. O. Insigner. Koningin Juliana had een telegram gezonden met geluk wensen. Het werd bij de officiële ope ning voorgelezen in het Engels en het Nederlands. Else Hofman, een Neder lands meisje, stond de volgende dag sa men met Sir Thomas op één plaatje op de voorpagina van de krant. Else „in nationaal costuum" schreef de krant, maar het was Volendamse dracht Navolging Zeer gevarieerd Kunstnljverheidsprodukten en foto's van en over Nederland (o.a. over de Del tawerken, de Zuiderzeewerken) en aan plakbiljetten waren tentoongesteld in een groot warenhuis. Zij trokken grote belangstelling. De Nederlandse ambassade had dit alles ter beschikking gesteld. Ook Nederlandse films werden ver toond o.a. „Gisteren keert niet weerom", alsmede grammofoonplaten gespeeld (van Nederlandse muziek) voor de radio, die de Philips-fabrieken ter beschik king hadden gesteld. Er werd een mu ziekavond gehouden, waar o.a. optrad het Anne van der Haas-kwartet in het stadhuis van Thebarton (voorstad van Adelaide). Op een speciale avond van klassieke muziek gaf de Nederlandse or ganist Jan Kruit die eventjes uit het 700 km. verder weg gelegen Canberra was overgekomen een recital. Mia Apperlaan (sopraan) en Adrienne Toet (pianiste) verleenden medewerking. Invloed hoeveel en hoever? Voorts was er een jazzconcert, een de butantenbal, demonstratie van een Ne derlandse klompenmaker en van een pottenbakker, er was een oud-Hollands spinnewiel, enz., teveel om op te noemen En natuurlijk waren er Nederlandse volksdansen. Wanneeer men zich afvraagt hoeveel en hoever de invloed van zo'n „culturele manifestatie" reikt, dan moet men zich hiervan in Nederland niet een voorstel ling maken als zou héél Australië over deze gebeurtenis hebben gesproken. Daarvoor is dit land dat een con tinent op zichzelf is te groot. Behalve de pers in Zuid-Australië welke staat slechts 800.000 inwoners telt, waarvan 500.000 in Adelaide zelf heeft geen en kele andere Australische krant er bij ons weten enige woorden aan gewijd. De ge beurtenis was daarvoor te plaatselijk van karakter, ook al kwam er een minister president aan te pas. Per slot van reke ning telt Australië zeven dergelijke hoog waardigheidsbekleders. In het Zuidaustralische Haagje echter heeft het Holland-Festival de aandacht getrokken, die het verdiende, en hebben de 20.000 Nederlanders, die in die staat wonen, de woorden, die de Australische pers er aan heeft gewijd, letterlijk „ge dronken", terwijl ook de Australische be volking er in de pers over heeft gelezen. De manifestatie heeft ook grote aan tallen Australiërs getrokken: de ten toonstelling, de muziekuitvoering, het bal, de filmvoorstellingen. Duizenden hebben naar de radio geluisterd. Het zou echter een verkeerde indruk geven, als We zouden schrijven, dat „heel Austra- Belangrijker is daarom, dat, afgezien vah het klinkende resultaat in Adelaide zelf, andere Nederlandse verenigingen in Australië er wellicht toe worden gedre ven soortgelijke culturele manifestaties te organiseren. Uit dat oogpunt gezien, moet het initiatief, dat de Nederlandse verenigingen in Adelaide hebben ge nomen, worden aangemerkt als van bij zondere betekenis. Zij hebben bewezen, dat zulke verenigingen als het er op aan komt daadwerkelijk bij te dragen tot spreiding van Nederlandse cultuur, een belangrijke rol spelen. Daarbij moet ech ter tevens worden gewezen op de activi teit van de Nederlandse informatiedienst van de Nederlandse ambassade te Syd ney, waar geenszins zoals ten on rechte in de pers in Nederland is be weerd het stof de kisten met kostbaar materiaal bedekt. Een grote handicap blijft: de afstand. In het onmetelijke Australië vindt men niet alle bronnen voor een Nederlands feest van dit karakter tezamen. Zij moe ten worden geconcentreerd en dat kost geld, en dikwijls ligt het boven de draag kracht der kleine schare, die er haar schouders onder zet. Daarom zal de Ne derlandse regering nog meer moeten helpen, als zij de spreiding van Neder landse cultuur zo belangrijk vindt. Want de Nederlandse verenigingen in Austra lië omvatten slechts een héél klein groepje der 120.000 vaderlandse immi granten. Primeur Nederland (Van onze Amsterdamse correspondent) De luchthaven Schiphol zal op 15 ok tober zeventig parkeermeters in gebruik nemen op de parkeerterreinen voor het stationsgebouw. Daarmee zorgt de direc tie van de luchthaven voor een Neder landse primeur. De huidige wetgeving laat immers plaatsing van de parkeer- meter op de openbare weg niet toe. Be doelde parkeerterreinen zijn echter par ticulier gebied en eigendoirf van de N.V. Luchthaven Schiphol. Schiphol, waar ruim 14.000 mensen werken en waar een passagiersverkeer is van soms 5000 mensen per dag, kampt met een ernstig tekort aan parkeerge legenheid voor het stationsgebouw, het hart van de luchthaven. Er zijn geen mogelijkheden om in de onmiddellijke nabijheid nieuwe parkeerplaatsen voor auto's te creëren. En de directie ziet thans als enige oplossing beperking van de parkeerduur. Hoewel er buiten het stationsplein 5 grote parkeerterreinen gratis en onbe perkt ter beschikking staan van reizi gers en bezoekers, zijn de twee parkeer- gelegenheden voor het stationsgebouw, die bedoeld zijn voor de wegbrengers en afhalers van passagiers altijd vol. Ge bleken is, dat sommigen hier hun auto een halve of een hele dag parkeren en zelfs komt het voor dat een luchtreiziger zijn wagen hier voor de duur van zijn afwezigheid vaak meerdere dagen laat staan. De parkeermeters zijn bedoeld als ser vice aan het publiek, dat voor korte tijd in het hoofdgebouw moet zijn. De maxi mum parkeerduur is twee uur, die door het inwerpen van vier dubbeltjes kan worden „gekocht". Men kan het par- keergeld echter ook per half uur betalen. Enny Mols-De Leeuwe in „Koek en ei" Klankbeeld over de Leidse Sterrenwacht Ook de AVRO heeft thans haar plannen voor het nieuwe radio- en televisieseizoen dat op 2 oktober wordt geacht te zijn ingegaan bekendgemaakt. Het meeste nieuws is op televisiegebied. Wat betreft de radio zijn de wijzigingen en noviteiten wat minder spectaculair. Zo zal een aanzienlijk deel van de programma's op het terrein van de ern stige muziek „moeten" bestaan uit be kende en minder bekende werken uit de voor velen zo vertrouwde en klassieke en romantische litteratuur, daar voor een groot deel der luisteraars het muziekle ven vooral „een feest van herkenning" is. De zondagmiddag en de donderdag avond blijven gereserveerd voor de om vangrijker programma's van symfonische muziek en opera. Onder meer zal de aandacht gevraagd worden voor Mozart- dag van de Nederlandse Mozartvereni- ging en een concert door het Filharmo nisch orkest van Tokio. Onder de nieuwe rubrieken zien wij programma's gewijd aan de Griekse volksmuziek, uitvoeringen van het Co lumbia Symphonie Orchestra onder lei ding van Bruno Walter van alle symfo nieën van Beethoven, een herdenking van alle leden van het muzikale Scarlat- ti-geslacht en een programma, waarin Ton de Leeuw onder de titel „Mijlpalen in de twintigste eeuw toonkunst" een aantal van de belangrijkste composities uit deze eeuw zal bespreken. Gezien de grote belangstelling en de vaak geestdriftige waardering voor de stereofonische uitzendingen, komt het de AVRO verantwoord voor opnieuw enige van dergelijke evenementen in de plan nen op te nemen. Voor het aanstaande seizoen hebben KRO en NCRV in prin cipe reeds medewerking toegezegd. Bekende namen Van de ernstige naar de lichte muziek. Weer vele bekende namen en befaamde klanken: Mieke Telkamp, Corrie Brok ken, Jos Cleber, Gerard van Krevelen en vele anderen. De samenstelling van en kele orkesten zal een wijziging onder gaan ten einde zoveel mogelijk variatie te bereiken Zo zullen bijv. de AVRO- Melodians een geheel nieuwe samen stelling krijgen met als basis drie elek tronische accordeons. Met KRO, NCRV en VARA worden weer voorbereidingen getroffen voor de organisatie van een „Week der Lichte Muziek". Wat de zaterdagavond is bij de televisie, is voor de AVRO de dinsdag avond bij de radio: de gevarieerde avond. Ondanks de vele aandacht toch veel zorgen. In de zgn. korte weken (de weken, waarop de AVRO op maandag avond niet uitzendt) wordt, „Gasten- avond" geprolongeerd, waarin Ageeth Scherphuis dus vele dienaren van klei ne en grote kunst ontvangt. Aan de be kende rubrieken wordt toegevoegd „Met Ko van Dijk naar de Schouwburg". Afwisselend Voor de veertien „lange" weken is een afwisselend schema vastgesteld. Op ze ven dinsdagen zal de culturele quiz „Kom er maar eens uit" worden ge handhaafd, op de overige zeven dins dagavonden worden tussen acht en tien uur drie nieuwe programma's uitgezon den. Eerst „Een duit in het zakje", een ka- leidoscoop van grote en kleine nationale en internationale problemen. Teksten van Eli Asser en Jan Moraal. Daarna een amusementsprogramma onder de ti tel „Is het nog net als toen?", afge stemd op militairen. Bekende Nederlan ders zullen hierin herinneringen opha len aan eigen diensttijd. Tot besluit: „Hou je aan je woord", waarin Hella S. Haase, Godfried Bomans, Harry Mulisch en dr. Victor E. van Vriesland onder voorzitterschap van Anton van Duinker ken een hartig en humoristisch woordje zullen spreken over woorden. Op zondagmiddag wordt van 13.20 tot 14.00 uur eenmaal per veertien dagen een nieuw grammofoonplatenprogramma voor de strijdkrachten uitgezonden door „Yvonne", een onbekend meisje. De mi litairen kunnen met allerlei probleem pjes en verzoekjes bü hun radio-meisje" terecht. „Koek en ei" „Koek en ei" viert op 29 december zijn honderdste verjaardag. Maar dan heeft Ko van Dijk de ontbijttafel reeds ruim een maand verlaten en is zijn plaats in genomen door Enny Mols-De Leeuwe. Bij het „gesproken woord" is nieuw: „Gezien, gehoord en gelezen" waarin Th. J. Joekes, L. J. Jordaan, C. A. Schilp en Max B. Teipe van gedachten zullen wis selen over ballet, beeldende kunsten, film, litteratuur, muziek, radio, televi sie en toneel. De leiding van dit sympo sium berust bij J. van der Woude. Voorts is nieuw „Studentenhaver" een program ma voor mensen met en zonder „kand- jes" op dinsdagavond laat. Gisteren arriveerde op Schiphol een groepje Papoea-ambtenaren uit Nieuw-Guinea. Zij brengen een oriëntatiebezoek van twee maanden aan ons land. Morgen haarwassen met PKOCO crème shampoo met ei Kijk in dc spiegel: uw haar lijkt jonger, u jonger en van een ongekende schoonheid. Dit is het geheim van dc nieuwe Proco Crème shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend I (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse Bondspresident Heinrich Lübke arriveerde gisteren voor een driedaags bezoek aan West-Berlijn. De president, die juist gisteren een jaar lang zijn ambt bekleedde, vroeg de Westduitse bevolking om een bijna stoïcijnse kalmte te bewaren in het aangezicht van de Oostduitse provocerende maatregelen van de afgelopen twee weken. Het bezoek van Lübke aan Berlijn wordt door de Oostduitse com munistische propaganda, evenals het bezoek, dat de Westduitse minister van Binnenlandse Zaken Schroder heden aan West-Berlijn zal brengen, „een provocerende daad" genoemd. De om zijn rust en bedaardheid bekende Lübke verklaarde bij aankomst daarover gisteren: „Hoe minder grote woorden we hier in Berlijn gebruiken, des te geringer is het plezier dat men van communistische zijde heeft". Vuurwerk maar geen maatregelen Daarna haalde West-Berlijn de presi dent op feestelijke wijze in: met veel vlaggen van de Bondsrepubliek en Ber lijn langs de wegen, Lübke zou vandaag een bezoek brengen aan de vergadering van de 750.000 leden tellende wereld artsenbond en aan een bijeenkomst van de Westduitse bond van burgemeesters en wethouders, die thans eveneens in West-Berlijn congresseert. Oostduitse maatregelen of niet In Bonn werd gisteren voorts nog eens bevestigd, dat er van een Westelijke vergeldingsactie tegen de Oostduitse maatregelen, althans voorlopig, geen sprake zal zijn. Vice-kanselier en minis ter van Economische Zaken. prof. Ei-hard, besprak de Berlijnse situatie met de ambassadeurs van de Verenigde Sta ten, Engeland en Frankrijk in Bonn. Na het gesprek werd alleen verklaard, dat er permanent overleg ook in de toe komst zal plaats vinden. Meer niet, het geen in de lijn ligt van de koers, die van Westelijke en van Westduitse zijde thans terzake van Berlijn wordt gevolgd. Men heeft zowel in Bonn als in West-Berlijn zelf vorige week als eerste antwoord op de Oostduitse plagerijen tegen de West duitsers, die nu niet meer zonder meer Oost-Berlijn mogen betreden, een klein vuurwerk van geestdriftig medeleven Leidse Sterrewacht De reportagedienst van de AVRO staat onder leiding van Ton Nieuwen- huijsen weer gereed om een flink deel van de zendtijd voor zich op te eisen. Het radiojournaal zal om kwart voor elf 's avonds - dus op een vast tijdstip beginnen. Ook zullen enige klankbeelden verzorgd worden. Zo bestaat het voorne men in december een klankbeeld uit te zenden over de honderdjarige Leidse Sterrenwacht. Bij de hoorspelen is gelukkig een plaats ingeruimd voor enkele Neder landse auteurs. Zo komen we in de lijst tegen „Om de eer" door Jan Apon, „De dwazen van San Julia" door André Kuy- ten, „Zoutwaterkout" (met m.s. Ondina) door Klaas Snaelik, „Gedachtenuitwisse- ling" door Hans Andreus, „De Kuil" door Cees Pijpers, „De man Waldemar" door André Kuyten, „Boekenbaldadigheden" en „Adieu Desirée" van J. van Rand wijk en Chris Walson en „Het vergeten dorp" van Herman van Hattum. Daarnaast vele buitenlandse hoor spelen. In dit seizoen echter geen avon turen van Paul Vlaanderen. Op het re pertoire staan twee series, te weten „De prediker en zijn prooi" (acht delen) naar het boek „The night hunter" van Da vid Grubb en „Een odyssee met zijn twee" naar het boek van Wolfgang Al- tendorf. Ten aanzien van de jeugdprogramma's tenslotte komt er geen enkele wijziging in het schema. afgestoken en weieens wat erg hoog van de toren geblazen. Dat mondelingen antwoord van vooral Erhard en Willy Brandt werd gevolgd door eveneens om hardheid roepende uitlatingen van de partijen in Bonn. Maar daarmee en met het Westduitse „verbod" aan Westduitse zakenlieden om de Leipziger Messe in. maart 1961 te bezoeken, was de Westduitse actie beëindigd. Het is namelijk gebleken, dat een werkelijk hard Westelijk antwoord op de Oost duitse uitdagingen thans een boeme rang-effect zou kunnen hebben. Daarbij is het Oostduitse propaganda sop de Westelijke kool eenvoudigweg niet waard. Daarvoor zal men van Oostduitse kant op ander niveau moeten gaan sarren Inmiddels kregen de Oostduitsers gis teren „steun" bij hun actie tegen de Westduitsers: de Poolse en Tsjechische militaire missies te Berlijn weigeren nu Westduitse paspoorten te erkennen. De Joegoslavische militaire missie te Berlijn evenwel doet aan deze communistische steunactie niet mee. Ratten in Griendtsveen De gemeenteraad van Horst heeft een bedrag van f. 3500 uitgetrokken voor de bestrijding van een rattenplaag, waardoor vooral het dorpje Griendtsveen geteisterd wordt. Een bestrijdingsdes- kundige uit Maastricht noemde het een wonder, dat in Griendtsveen nog geen ziekten zijn uitgebroken. Ook in verschil lende beken, die door de gemeente Horst lopen huizen grote rattenkolonies. Advertentie Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met K/NDER HONING SIROOP<4 AVRO-tv in het komend seizoen Ton van Duinhoven niet eigen programma De AVRO heeft voor het komende seizoen haar televisieschema aan een grondige restauratie onderwor pen. Men kan wel zeggen, dat het nieuwe element het oude - min of meer vertrouwde - overheerst. Het eeuwige zorgenkindje van na genoeg alle omroepverenigingen nl. het verstrooiïngsprogramma op za terdag - ongetwijfeld de avond met de grootste kijkdichtheid - is totaal gewijzigd. De Weekendshow is aan de kant gezet. In de plaats daarvan heeft men de verantwoordelijkheid voor ?en groot deel op de schouders gelegd van de auteurs Geert Elffe rich en Jan Moraal. Dit door de radio reeds bekende duo verzorgt de teksten van een onder de ti tel „Tegen windmolens" uit te zenden serie wonderlijke avonturen van Don Quichotte (Ton Lensink) en Sander Pander (John Soeri. Deze nazaat van Cervantes' befaamde Don Quichotte en een onbekend gebleven Nederlandse Maagd vecht in de huidige tijd in ons landje nog steeds tegen rijzige windmo lens en de onafwendbare bierkaai. Na deze kolderstrip met een sterk na tionaal accent is het woord aan Mies Bouwman, die „In de hoofdrolpre senteert. Een serie uitzendingen, waarin een bekende Nederlander de toon en in houd van het programma zal bepalen De zaterdagavond wordt dan besloten met een kort optreden van bekende vo calisten en ensembles uit binnen- en buitenland Nu we toch in het lichtere genre zit ten: op woensdagavond is er een - eveneens nieuw programma geprojec teerd rond Ton van Duinhoven. Geen show of cabaret, gewoon wat liedjes, mo derne teksten, schets en scherts in gezel lige sfeer Daarnaast blijven de gepolijs te Amerikaanse ontspannine in de ..Per ry Como Show" en de Lou van Burgs veelomstreden ..Een kwartje per secon de" gehandhaafd Actualiteiten Aan de actualiteit zal in de eerste plaats aandacht besteed worden in de rubrie ken „Televizier", „De toestand in de we reld" (mr G B J. Hilterman» en „Flits" dat alleen nu op vrijdagavond door Nico van Vliet gebracht zal worden. Pierre Jansen en Leen Timp zullen op zondagavond weer enkele malen hun programma „Kunstgrepen" brengen Eenmaal per maand zullen op maan dagavond in „Pers in persoon" proble men van deze tijd worden behandeld Journalisten van verschillende politieke en.'of religieuze overtuigingen krijgen hierbij het woord. Dr. J Kater zal voort gaan de medische noot in het program maschema te brengen. Voor de maan dagavond staan voorts documentaires op het programma als „De zeventigste ver jaardag van Eisenhower" ..Een bezoek aan Berlijn", „Het proee« E'chmann' en „Het rassenprobleem"' Willem O Duys ancu.ijks ook, op maandagavond Muziekmoza:ek" j brengen, waarin hij n iek. he; muziek j stuk of de uitvoerder uit alle mogelijke gezichtspunten zal benaderen In ..Del Kring" zullen eens per maand op woens dagavond kunstenaars van gedachten wisselen over en rondom het boek. Ge spreksleider is mr. Evert Straat. Dramatische produkties Wat de dramatische produkties betreft ziet het er naar uit, dat er slechts één specifiek televisiespel voor de camera gebracht zal worden „The wonderful world of Horace Ford' van Reginald Ro se. De overige buitenlandse stukken, spe ciaal voor de televisie geschreven wor den over het algemeen niet voor uitzen ding in ons land vrijgegeven en stukken van eigen bodem voldoen helaas meestal niet aan de te stellen eisen. In februari hoopt de AVRO dank zij de welwillende medewerking van de VPRO Eugène O'Neills drama „Strange Interlude' te kunnen uitzenden En voor het overigen zien w\j op het lijstje staan: de komedie „Monsieur Mazure' van Claude Magnier. „Tovarich' van Jacques Deval. „L'Hermine" van Jean Anouilh en de thriller „Desperate hours" van Jo seph Hayes. Voorts zal nog een keus moeten worden gemaakt uit werken als ..Billy Budd" van Herman Melville ..Our town" van Thornton Wilder. ..Spook- sonate" van August Strindberg. ..The big knife" van Clifford Odetz en „Ma chas- se" van George Feydeau. Jeugd Sportpanorama blijft op woensdag avond. het echtpaar Denis blijft met zijn belevenissen in allerlei werelddelen op donderdag de dramatische produkties voorafgaan en Jan Brusse lanceert op vrijdagavond in samenwerking met de illustrator Jan van Keulen zijn rubriek „Met het oog op Parijs". De jeugd is toevertrouwd aan de zor gen van Gerrit den Braber en Nan VVa- melink. Op woensdagmiddag gaat onder de titel „Rooster" een actualiteit- en we tenswaardigheden-programma de lueht in voor kinderen boven de zeven jaar. De jongere jeugd kan op zaterdagmiddag kennis maken met Bas Boterbloem, een figuur, welke door Thea Wamelink wordt gecreëerd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9